Kobieta to nie walizka... - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-20, 22:26   #121
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Uważam, że za dużo jest wtrącania się społeczeństwa , góry wszelakiej, do spraw dotyczących w 1 kolejności kobiety; człowieka, jako jednostki, pomijam.

Owszem, myślę, ze to źle, że kobiety decydują się na cesarki jak na zabiegi w spa; rodzenie facetom w udziale długo jeszcze z pewnością nie przypadnie , cóż, trudno, kobiety rodziły ''tradycyjnie'' od tysiącleci, i niech się współczesne tak nad sobą nie użalają, mimozy cholerne.

Ale to powinna być ich decyzja, czy chcą iść po najkrótszej linii oporu, i potencjalnie ryzykować utratę macicy np. , czy skazywać się na ewentualne 15 godzin męczarni. Powinno być jasno określane, jakie zagrożenia niesie ze sobą cesarka (to jest w końcu operacja), i w oparciu o wiedzę kobiety podejmowałyby decyzję. Ale powinno być możliwe podejmowanie takich decyzji.

Dziś znieczulenia u dentystów są odjazdowe , narkoza nie jest potrzebna, ale zaledwie 10 lat temu tak różowo z uniknięciem bólu nie było...

Ogólnie zgadzam się z Julą np., na kolejny aborcyjny wątek na intymnym nawet już nie zaglądam, bo się nie chcę wkurzać.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 22:28   #122
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Teje Pokaż wiadomość
Zreszta, tez mialam trzy tygodnie temu ciecie na brzuchu, akurat nie cesarka, ale inny zabieg ginekologiczny - i moze nie od razu, ale ogolnie czulam sie bardzo dobrze. Rzadnego zginania sie z bolu przez kilka dni nie ma, trzeba tylko pobrac srodki przeciwbolowe i jeden czy dwa dni polezec, zeby dac szwom czas.
Sterylizacja? Nie wiem czy i na ile to jest porywnywalne (zeby nie bylo niedomowien - nic nie sugeruje, naprawde nie wiem).
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 23:33   #123
ladyinred85
Rozeznanie
 
Avatar ladyinred85
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 811
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez asiuleczka_kubeczka Pokaż wiadomość
Poza tym wydaje mi się, że każdej kobiecie, która jest w ciąży bardziej niż na sobie musi zależeć na dobru dziecka.
A mi się wydaje, że tak samo powinno zależeć jej na swoim zdrowiu i dobru, jak na dobru dziecka.
ladyinred85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 00:37   #124
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Wyrak - oczywiscie, ciecia sa mniejsze ( za to trzy), ale procedura pooperacyjna i dochodzenie do siebie porownywalne.
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 08:07   #125
Kaszanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 129
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Yyyy, no dobra - ale przecież nie ma czegoś takiego jak cesarka na życzenie. Możesz za nią zapłacić i tego nie da się znieść: płacisz - masz. Jak chcą zakazać cos czego nie ma? Przecież kobietę która idzie rodzić nikt nie pyta: naturalnie czy cesarkę pani sobie życzy?
Najbardziej dziwi mnie fakt, że kobiety które nigdy nie rodziły decydują się na cc (ale ja przecież wszystkiego nie muszę rozumieć). Może akurat jej poród będzie trwał 3 godziny z palcem w uchu a woli mieć operację i dziurę w brzuchu (ale ja przecież wszystkiego nie muszę rozumieć).
Kaszanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 09:20   #126
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cesarka na życzenie w państwowym szpitalu- to fikcja! Nawet za pieniądze! Można taką cesarke zrobic jedynie w szpitalu prywatnym!
Ale jak zakażą takich cesarek "na życzenie" to fikcją będzie również robienie cesarek przy wskazaniach!
Nawet teraz jeśli kobieta męczy się kilkanaście godzin lub ponad 24 godziny, nie chcą jej robić cesarki mimo, że powinno się zrobić. To co dopiero będzie później...
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 09:37   #127
Kaszanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 129
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Nie można przecież zakazać fikcji - albo się ma skierowanie na cesarkę i się ją ma, albo w trakcie porodu coś się dzieje i się ją ma, albo płaci się za cesarkę prywatnie i się ją ma.
No i tak poza tym: to normalne że poród trwa nawet kilkanaście godzin. Jeśli nic się nie dzije złego to po co cesarka?
Kaszanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-21, 09:41   #128
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Kobieta to nie walizka...

coraz bardziej ten kraj mnie denerwuje, ta glupia polityka i to zacofanie!!
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 10:13   #129
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Przeczytalam te watek i znalazlam w nim kilka spraw co do ktorych chcialabym sie odniesc.

Po pierwsze - kwestia finansowa. Problem polega na tym ze szpital za cesarke dostaje wiecej pieniedzy niz za porod naturalny (jest to liczone jako operacja), dodatkowo lekarz nie musi byc obecny kilka czy kilkanascie godzin, tylko 2. Z tego powodu w wielu szpitalach przeprowadzano CC czesciej niz to bylo zalecane, wlasnie ze wzgledu na wieksza latwosc i zysk dla szpitala. Nie kierowano sie tu dobrem pacjentki. NFZ o tym wie i chce ograniczyc takie procedery. Oczywiscie powody do przeprowadzenia CC kiedy to potrzebne pozostaja takie same - nikt nie bedzie ryzykowac zdrowia czy zycia dziecka.

Po drugie - nie wyobrazam sobie zeby to pacjent decydowal o sposobie leczenia - od tego sa lekarze. Czy jak ktos ma raka to tez moze sobie wybierac metode leczenia? Nie. Moze zrezygnowac z leczenia albo leczyc sie prywatnie, stosowac sobie alternatywne metody, pic ziolka itd, ale nie wyobrazam sobie zeby system mial spelniac zachcianki pacjentow ktore nie sa uzasadnione ani medycznie, ani rozsadkowo. Bo fakt ze "ktos sie boi porodu" nie jest argumentem przeciw porodowi naturalnemu. Zreszta argument ten wysuwaja glownie kobiety ktore nawet nie sa w ciazy

Po trzecie - Zadne powazne opracowanie naukowe nie stawia CC nad porodem naturalnym. To ze jakis lekarz w jakiejs gazecie twierdzi ze woli CC mnie nie przekonuje - chociazby z powodow wymienionych wyzej - po co sie meczyc 12 godzin jak mozna ciachnac i zaszyc...

Po czwarte - Szpital wybieramy same. Ja wybralam szpital w ktorym moge dostac znieczulenie, jesli ktos wybral szpital w ktorym jest z tym problem to przez wlasne niedoinformowanie sie. Rodzilam 17 godzin, mialam znieczulenie, goilam sie po porodzie nie krocej niz srednia, prog odczuwania bolu mam niski, ale wiem ze nigdy nie wybralabym CC - to jest POWAZNA OPERACJA, po ktorej pozostaja rany, blizny. Dla dziecka CC jest szokiem. Zawsze metody naturalne bede lepsze niz te sztuczne, natura zadbala o to zeby bylo to cos co jestesmy w stanie zniesc. Wyjatkiem tutaj sa tylko zagrozenie dla matki lub dziecka. Nie znam zadnej dziewczyny ktora po CC byla z niego zadowlona, a takich ktore w ten sposob rodzily znam kilka.

A co do samego zakazu - ja sie z nim zgadzam, o CC tez kobiety nie pytano tylko mowiono ze lepiej zrobic, czasem nawet wtedy gdy takiej potrzeby nie bylo wiec nie chcialbym zeby lekarz z przyczyn finanoswych chcial mnie cicac. Ale te z was ktore go nie popieraja mam nadzieje wezma go pod uwage przy nastepnych wyborach - czy PO na pewno jest partia wolnosciowa?
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 11:15   #130
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Kaszanna Pokaż wiadomość
Nie można przecież zakazać fikcji - albo się ma skierowanie na cesarkę i się ją ma, albo w trakcie porodu coś się dzieje i się ją ma, albo płaci się za cesarkę prywatnie i się ją ma.
No i tak poza tym: to normalne że poród trwa nawet kilkanaście godzin. Jeśli nic się nie dzije złego to po co cesarka?
jeżeli poród trwa powyżej 24 godzin, to jest to wskazanie do cesarki! Poród nie moze przecież trwać w nieskończoność, bo jest zagrożeniem dla życia matki i dziecka. Znam osobe która rodziła 36 godzin siłami natury, bo nikt nie chciał zrobic cesarki! Nawet nie próbuje wyobrazić sobie tego cierpienia....


Cytat:
Po pierwsze - kwestia finansowa. Problem polega na tym ze szpital za cesarke dostaje wiecej pieniedzy niz za porod naturalny (jest to liczone jako operacja), dodatkowo lekarz nie musi byc obecny kilka czy kilkanascie godzin, tylko 2. Z tego powodu w wielu szpitalach przeprowadzano CC czesciej niz to bylo zalecane, wlasnie ze wzgledu na wieksza latwosc i zysk dla szpitala. Nie kierowano sie tu dobrem pacjentki. NFZ o tym wie i chce ograniczyc takie procedery. Oczywiscie powody do przeprowadzenia CC kiedy to potrzebne pozostaja takie same - nikt nie bedzie ryzykowac zdrowia czy zycia dziecka.
Jeanette, każdy szpital ma swoje limity, których nie moze przekraczać. I nie może zrobić więcej cesarek.
Dlatego kwestia łatwego zysku, jest to conajmniej nie na miejscu!

Cytat:
Zawsze metody naturalne bede lepsze niz te sztuczne, natura zadbala o to zeby bylo to cos co jestesmy w stanie zniesc.
I absolutnie nie zgadzam się, ze metody naturalne sa lepsze! Spróbuj wyrwać zęba w taki sposób jak cie natura stworzyła... Pewnie jesteś w stanie znieśc ten ból- bo przecież do tego cie natura też stworzyła!
(ja tam wole znieczulenie... ) Tylko powiedz mi po co?
Skoro medycyna jest po to by ułatwiać nam życie, nie musimy żyć i rodzić jak 200 lat temu!

Edytowane przez madzia.a
Czas edycji: 2008-08-21 o 12:09
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 11:57   #131
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Tylko trzeba zwrócić uwagę, że ciąża to nie jest choroba, która stanowi zagrożenie zycia - to w ogóle nie jest żadna choroba. A CC nie jest metodą leczenia. To zabieg, taki jak liposukcja czy wyrwanie zęba. I jak każdy zabieg obarczony jest ryzykiem. Poród naturalny też jest obarczony ryzykiem. Lekarz powinien ocenic, który ze sposobów rodzenia jest dla Kobiety lepszy. I to Kobieta, po otrzymaniu wszystkich informacji i przy wydatnej pomocy lekarza, powinna podjąć decyzję. Bo to ona ponosi to ryzyko.


Nie będę cytować, bo moja wypowiedź odnosi sie do wielu przed moją.
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-21, 12:07   #132
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość
Tylko trzeba zwrócić uwagę, że ciąża to nie jest choroba, która stanowi zagrożenie zycia - to w ogóle nie jest żadna choroba. A CC nie jest metodą leczenia. To zabieg, taki jak liposukcja czy wyrwanie zęba. I jak każdy zabieg obarczony jest ryzykiem. Poród naturalny też jest obarczony ryzykiem. Lekarz powinien ocenic, który ze sposobów rodzenia jest dla Kobiety lepszy. I to Kobieta, po otrzymaniu wszystkich informacji i przy wydatnej pomocy lekarza, powinna podjąć decyzję. Bo to ona ponosi to ryzyko.


Nie będę cytować, bo moja wypowiedź odnosi sie do wielu przed moją.
Nic więcej nie napisze! Zebrałaś wszystkie moje myśli. Popieram w całej okazałości
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 12:10   #133
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość
Tylko trzeba zwrócić uwagę, że ciąża to nie jest choroba, która stanowi zagrożenie zycia - to w ogóle nie jest żadna choroba. A CC nie jest metodą leczenia. To zabieg, taki jak liposukcja czy wyrwanie zęba. I jak każdy zabieg obarczony jest ryzykiem. Poród naturalny też jest obarczony ryzykiem. Lekarz powinien ocenic, który ze sposobów rodzenia jest dla Kobiety lepszy. I to Kobieta, po otrzymaniu wszystkich informacji i przy wydatnej pomocy lekarza, powinna podjąć decyzję. Bo to ona ponosi to ryzyko.
Niestety się mylisz.
W mojej rodzinie mam dwa przypadki kobiet w ciązy gdzie jeden prawie skończył się zgonem a drugi niestety się nim zakończył.Siostra mojej mamy zignorowała bardzo wyraźne polecenie lekarza / wybacz ,nie wchodze w szczegóły/ i niestety ale zakończyło sie wielka tragedią

A dwa.Jeśli kobieta postanawia być pod opieką słuzby zdrowia to nie jest tylko jej ryzyko .A ryzyko lekarza.
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 12:14   #134
Kaszanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 129
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Dla mnie cc nie jest zabiegiem a operacją. I na dodatek tu nie decydujesz tylko o sobie. Jeśli boisz się bólu to ok - bierz znieczulenie. Ale zakładanie z góry, że chce mieć cc bo boisz się bólu to dla mnie (podkreślam) jest nieporozumienie. A ból po cesarce to nic? O tym chyba większość zapomina - o bólu po, o niemożności wstawania, o trudności w opiece nad dzieckiem na początku, o tej bezsilności gdy dziecko płacze a Ty musisz wołać pielęgniarkę żeby wyciągnęła dziecko z łożeczka.
Kaszanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 12:46   #135
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
jeżeli poród trwa powyżej 24 godzin, to jest to wskazanie do cesarki! Poród nie moze przecież trwać w nieskończoność, bo jest zagrożeniem dla życia matki i dziecka. Znam osobe która rodziła 36 godzin siłami natury, bo nikt nie chciał zrobic cesarki! Nawet nie próbuje wyobrazić sobie tego cierpienia....




Jeanette, każdy szpital ma swoje limity, których nie moze przekraczać. I nie może zrobić więcej cesarek.
Dlatego kwestia łatwego zysku, jest to conajmniej nie na miejscu!


I absolutnie nie zgadzam się, ze metody naturalne sa lepsze! Spróbuj wyrwać zęba w taki sposób jak cie natura stworzyła... Pewnie jesteś w stanie znieśc ten ból- bo przecież do tego cie natura też stworzyła!
(ja tam wole znieczulenie... ) Tylko powiedz mi po co?
Skoro medycyna jest po to by ułatwiać nam życie, nie musimy żyć i rodzić jak 200 lat temu!
Tyle ze limty szpitali sa duzo wieksze niz srednio wskazan do CC przy porodach, i niestety jest bardzo duzo szpitali ktore te limity wykorzystuja calkowicie.

Co do metod naturalnych - chory zab to choroba, ciaza to nie choroba. Pisalam wczesniej ze nie popieram leczenia raka ziolkami, sama mialam znieczulenie (ktorego jednak pewnie bym nie brala gdyby porod nie tyrwal tak dlugo a ja nie byla taka slaba) wiec mozna sie domyslic ze jestem za metodami naukowymi i rozwinieta medycyna. Uwazam jednak ze przy takich sprawach jak porod, karmienie noworodka itp. nie uda nam sie nigdy przescignac matki natury w jej rozwiazaniach, i jak na razie zaden powazny naukowiec nie twierdzi ze jest inaczej. Dlatego jesli tylko to mozliwe powinnysmy wybierac to co jest naturalne.

Co do CC jako zabiegu czy operacji - CC jest operacja (tak jest okreslony m.in przez WHO) i zwiazane sa z nim efekty operacji. Lekarz ma wieksza wiedze niz pacjentka, wybierajac lekarza powinnysmy mu ufac, i nie sadze zeby zbyt wiele kobiet potrafily lepiej niz lekarz ocenic ryzyko (szczegolnie ze wielu rzeczy nie da sie przewidziec i wtedy jak rozumiem kobieta w czasie porodu tez ma byc pytana jak chce rodzic?)

Łajka, wspolczuje takiej historii w rodzinie ale jesli ktos postepuje wbrew zaleceniom lekarza to chyba jest to argument przeciwko samodecydowaniu o formie porodu przez kobiety prawda? Nikt nie kaze wszystkim kobietom za wszelka cene rodzic naturalnie, mowimy o CC na zyczenie a nie o tym ze ma ich w ogole nie byc A komplikacje zdazaja sie i przy CC (zakazenia, niegojenie sie macicy itd.)

Kaszanna, zgadzam sie z Toba i dodam - troche wiecej sily i wiary w siebie
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 12:49   #136
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Niestety się mylisz.
W mojej rodzinie mam dwa przypadki kobiet w ciązy gdzie jeden prawie skończył się zgonem a drugi niestety się nim zakończył.Siostra mojej mamy zignorowała bardzo wyraźne polecenie lekarza / wybacz ,nie wchodze w szczegóły/ i niestety ale zakończyło sie wielka tragedią

A dwa.Jeśli kobieta postanawia być pod opieką słuzby zdrowia to nie jest tylko jej ryzyko .A ryzyko lekarza.
Bardzo mi przykro i współczuję...
Ale ja piszę o normalnej, zdrowej ciąży. Oczywistym dla mnie jest, że jeżeli są czynniki, które sprawiałyby, że CC będzie stanowiło zagrożenie dla mnie czy dla dziecka to nie podejmę się tego ryzyka. Tak samo, jeżeli poród naturalny stanowi zagrożenie życia robię cesarkę. To jest przecież rozsądne. A co do ignorowania zaleceń lekarza, to cóż, robimy to na własna odpowiedzialeność. Lekarz nie jest w stanie nas do czegoś zmusić. Widziałam cukrzyków biorących insulinę i pijących alkohol, palaczy z zaawansowanym rakiem płuc i papierosem w ustach. Świadek Jehowy bodajże nie pozwalający sobie przetoczyć krwi nawet jeżeli miałoby to uratowac jego życie, bo nie pozwala na to jego wiara. I tak dalej i tak dalej...
Cytat:
Napisane przez Kaszanna Pokaż wiadomość
Dla mnie cc nie jest zabiegiem a operacją. I na dodatek tu nie decydujesz tylko o sobie. Jeśli boisz się bólu to ok - bierz znieczulenie. Ale zakładanie z góry, że chce mieć cc bo boisz się bólu to dla mnie (podkreślam) jest nieporozumienie. A ból po cesarce to nic? O tym chyba większość zapomina - o bólu po, o niemożności wstawania, o trudności w opiece nad dzieckiem na początku, o tej bezsilności gdy dziecko płacze a Ty musisz wołać pielęgniarkę żeby wyciągnęła dziecko z łożeczka.
Ale mi nie chodzi o udowodnienie wyższości porodu naturalnego nad cesarką, ani na odwrót. Mi chodzi o prostą sprawę - o wolność wyboru...
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 13:06   #137
Kaszanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 129
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Ja rozumiem o co chodzi - ale mnie bardziej chodzi o uświadamianie. Że cc to nie zabieg - to operacja, gdzie rozcinany jest brzuch i macica. Że cesarka powinna być koniecznością ratująca życie czy zdrowie matki lub dziecka. Proszę mi podać powody dla których kobiety chcą cesarkę - zazwyczaj jest główny: bo poród boli. Taaa a cesarka to wyciśnięcie pryszcza.
Kaszanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 13:18   #138
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość
Bardzo mi przykro i współczuję...
Ale ja piszę o normalnej, zdrowej ciąży. Oczywistym dla mnie jest, że jeżeli są czynniki, które sprawiałyby, że CC będzie stanowiło zagrożenie dla mnie czy dla dziecka to nie podejmę się tego ryzyka. Tak samo, jeżeli poród naturalny stanowi zagrożenie życia robię cesarkę. To jest przecież rozsądne. A co do ignorowania zaleceń lekarza, to cóż, robimy to na własna odpowiedzialeność. Lekarz nie jest w stanie nas do czegoś zmusić. Widziałam cukrzyków biorących insulinę i pijących alkohol, palaczy z zaawansowanym rakiem płuc i papierosem w ustach. Świadek Jehowy bodajże nie pozwalający sobie przetoczyć krwi nawet jeżeli miałoby to uratowac jego życie, bo nie pozwala na to jego wiara. I tak dalej i tak dalej...

Ale mi nie chodzi o udowodnienie wyższości porodu naturalnego nad cesarką, ani na odwrót. Mi chodzi o prostą sprawę - o wolność wyboru...
Po pierwsze - lekarz przedstawiajac nam za i przeciw kazdego typu porodu i tak bedzie musial doradzic ktory wg. niego jest zalecany. I co, wtedy kobieta wybierze inny niz zalecany przez lekarza? Jesli tak to mozemy miec sporo przypadkow przykrych nastepstw takich decyzji i zalu do lekarza...

Po drugie - kto bedzie ponosil konsekwencje wyboru kobiety? Rozumiem ze lekarz nie bedzie odpowiedzialny jesli cos pojdzie nie tak?

Tu nie chodzi o wybor "paczek z lukrem czy bez", to powazna decyzja i nie wydaje mi sie zeby przecietna kobieta byla w stanie podjac ja rozsadnie - szczegolnie jesli rzadzi nia strach przed porodem...
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 14:51   #139
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Zgadzam sie calkowicie z tym co pisza Jeanette83 i Kaszanna. Pozdrawiam
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-21, 15:28   #140
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Jeanette83 Pokaż wiadomość
Po pierwsze - lekarz przedstawiajac nam za i przeciw kazdego typu porodu i tak bedzie musial doradzic ktory wg. niego jest zalecany. I co, wtedy kobieta wybierze inny niz zalecany przez lekarza? Jesli tak to mozemy miec sporo przypadkow przykrych nastepstw takich decyzji i zalu do lekarza...

Po drugie - kto bedzie ponosil konsekwencje wyboru kobiety? Rozumiem ze lekarz nie bedzie odpowiedzialny jesli cos pojdzie nie tak?

Tu nie chodzi o wybor "paczek z lukrem czy bez", to powazna decyzja i nie wydaje mi sie zeby przecietna kobieta byla w stanie podjac ja rozsadnie - szczegolnie jesli rzadzi nia strach przed porodem...

a dlaczego tak jest? bo polska to taki zacofany kraj, gdzie kobiety traktuje sie jak inkubatory, które nie czują, i których jedynym zadaniem jest urodzić gromade dzieci. Nie patrzą na to że bądź co badź ten poród boli, i że kobiety sie go boją. Czasem można nawet blagac o znieczulenie, a oni sie wypna na rodzacą i powiedzą "chciałas dzieciaka, to teraz cierp".
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 16:08   #141
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Rodzace kobiety mialyscie znieczuleenie, czy go wam nie podawano? Nurtuje mnie to. Nie wyobrazam sobie bez znieczulenia.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 16:26   #142
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Rodzace kobiety mialyscie znieczuleenie, czy go wam nie podawano? Nurtuje mnie to. Nie wyobrazam sobie bez znieczulenia.
Tak naprawde w mało którym szpitalu w Polsce podaje się znieczulenie, nawet jeśli chcesz za nie zapłacic!
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 16:37   #143
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Tak naprawde w mało którym szpitalu w Polsce podaje się znieczulenie, nawet jeśli chcesz za nie zapłacic!
a skąd te dane ?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 16:41   #144
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Rodzace kobiety mialyscie znieczuleenie, czy go wam nie podawano? Nurtuje mnie to. Nie wyobrazam sobie bez znieczulenia.
ha,ha mnie nikt nie proponował.to było dość dawno.miałam dość szczęscia,bo jako "służba zdrowia"położne chodziły koło mnie.
najgorsze co pamiętam to pozwolono mi chodzić po korytarzu,żeby szyjka się rozciągła.akurat był remont w szpitalu i widziałam dwuch robotnikow chodzących po korytarzu.
ja w kusej (mini z wielkim dekoldemdo karmienia) szpitalnej koszuli nocnej ślizgającej się z bólu po ścianach,a oni spacerowali z oknami z sali do sali.koszmar.
dziś ponoć jest już wanna do porodu,ale tylko za dodatkowe pieniądze,bo NFZ-towskich brak
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 16:41   #145
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
a skąd te dane ?
wystarczy wejść na strone rodzić po ludzku. Tam są wypisane szpitale w których podaje się znieczulenie i jak często to się robi (około 5 rodzących na 100 dostaje znieczulenie w szpitalu który oficjalnie praktykuje znieczulenia)
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 16:55   #146
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
wystarczy wejść na strone rodzić po ludzku. Tam są wypisane szpitale w których podaje się znieczulenie i jak często to się robi (około 5 rodzących na 100 dostaje znieczulenie w szpitalu który oficjalnie praktykuje znieczulenia)
i to jest smutne.

W wodzie to chyba tylko prywatnie. Bynajmniej u mnie w miescie tak jest.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 08:46   #147
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
wystarczy wejść na strone rodzić po ludzku. Tam są wypisane szpitale w których podaje się znieczulenie i jak często to się robi (około 5 rodzących na 100 dostaje znieczulenie w szpitalu który oficjalnie praktykuje znieczulenia)
No niestety prawda jest taka, że do znieczulenia potrzebny jest anestezjolog, który musi być obecny przez cały czas, a szpitale tylu anestezjologów nie mają.

Po za tym znieczulenie też nie jest obojętne dla dziecka. Jeśli poród trwa długo to dziecko też jest "znieczulone" i trudno ocenić jego stan w pierwszych minutach życia.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 09:54   #148
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
wystarczy wejść na strone rodzić po ludzku. Tam są wypisane szpitale w których podaje się znieczulenie i jak często to się robi (około 5 rodzących na 100 dostaje znieczulenie w szpitalu który oficjalnie praktykuje znieczulenia)
Moze dlatego ze znieczulenie jest platne - dlatego malo kobiet sie na nie decyduje. Moim zdaniem jest to koszt zwiazany z ciaza i trzeba go sobie wliczyc - powinno byc darmowe ale nie stac nas na to jako Panstwo, coz - negatywne strony socjalu... Co do rodzenia w wodzie - jest to moim zdaniem taka sama zachcianka jak rodzenie w domu - nie jest potrzebne kazdemu, nie kazda kobieta czulaby sie w czasie takiego porodu dobrze (ja bym sie nie zdecydowala), sa rozne zdania na ten temat wiec zrozumiale jest ze nie w kazdym szpitalu sa wanny do porodow.

Ja bylam znieczulona, nie musialam blagac, tylko zglosilam to lekarzowi, podobnie bylo w przypadku moich kolezanek ktore rodzily w innym niz ja szpitalu - wystarczy wybrac szpital ktory to praktykuje, kwestia doinformowania sie.

Anestezjolog nie musi byc obecny przy kobiecie caly czas, musi znieczulenie podac i byc na wezwanie gdyby cos sie dzialo. Nie slyszalam o przypadku kiedy kobiecie nie podano znieczulenia jesli byla taka mozliwosc - czasem sie go nie podaje ze wzgledu na postep porodu lub bezpieczenstwo kobiety czy dziecka, ale nie mozna tego nazwac "wypieciem sie"
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 09:58   #149
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez -agniesia- Pokaż wiadomość
No niestety prawda jest taka, że do znieczulenia potrzebny jest anestezjolog, który musi być obecny przez cały czas, a szpitale tylu anestezjologów nie mają.

Po za tym znieczulenie też nie jest obojętne dla dziecka. Jeśli poród trwa długo to dziecko też jest "znieczulone" i trudno ocenić jego stan w pierwszych minutach życia.
Cytat:
Napisane przez Jeanette83 Pokaż wiadomość
Moze dlatego ze znieczulenie jest platne - dlatego malo kobiet sie na nie decyduje. Moim zdaniem jest to koszt zwiazany z ciaza i trzeba go sobie wliczyc - powinno byc darmowe ale nie stac nas na to jako Panstwo, coz - negatywne strony socjalu...

Ja bylam znieczulona, nie musialam blagac, tylko zglosilam to lekarzowi, podobnie bylo w przypadku moich kolezanek ktore rodzily w innym niz ja szpitalu - wystarczy wybrac szpital ktory to praktykuje, kwestia doinformowania sie.

Anestezjolog nie musi byc obecny przy kobiecie caly czas, musi znieczulenie podac i byc na wezwanie gdyby cos sie dzialo. Nie slyszalam o przypadku kiedy kobiecie nie podano znieczulenia jesli byla taka mozliwosc - czasem sie go nie podaje ze wzgledu na postep porodu lub bezpieczenstwo kobiety czy dziecka, ale nie mozna tego nazwac "wypieciem sie"
Niestety, prawdą jest, ze przy porodzie ze znieczuleniem musi być lekarz anestozjolog a nie zawsze taki lekarz jest w szpitalu! Także nawet wtedy gdy wybieramy szpital gdzie podaje się znieczulenia to nie mamy pewności, czy my go dostniemy1
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 10:28   #150
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Niestety, prawdą jest, ze przy porodzie ze znieczuleniem musi być lekarz anestozjolog a nie zawsze taki lekarz jest w szpitalu! Także nawet wtedy gdy wybieramy szpital gdzie podaje się znieczulenia to nie mamy pewności, czy my go dostniemy1
Anestezjolog musi byc w szpitalu (w sensie na dyzurze) a nie w czasie proodu, nie wiem skad ten pomysl. Siedzial przy Tobie lekarz caly porod? Bo przy mnie nie i wedlug mojej wiedzy nie ma takiej procedury. W czasie porodu CC anestezjolog musi byc caly czas, ale nie przy porodzie naturalnym.
Zaden szpital w ktorym anestezjologa nie ma nie moze twierdzic, ze podaje znieczulenie bo nie moze tego przeciez robic! Wystarczy wiec sie dowiedziec czy w szpitalu pracuje anestezjolog, czy podawane tam jest znieczulenie i jaki jest jego koszt...
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:45.