Dlaczego nie chcemy miec dzieci? - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-18, 14:15   #301
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Cytat:
Napisane przez Prymulka55 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny! Instynkt macierzynski powoduje,ze po urodzeniu dziecka diametralnie zmienia sie charakter,.Dziecko jest najwazniejsze i tylko to sie liczy.
i to mnie troche przeża
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 14:50   #302
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Cytat:
Napisane przez Prymulka55 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny! Instynkt macierzynski powoduje,ze po urodzeniu dziecka diametralnie zmienia sie charakter,.Dziecko jest najwazniejsze i tylko to sie liczy.Przykladem moze byc wokalstka z dawnego O.N.A Chylinska.Dawniej ordynarna,wrecz chamska nie do zaakceptowania.Obecnie ma 2-letniego synka i jest calkowicie inna osoba.W programie"Mam talent" pokazala siebie z bardzo pieknej strony.Okazalo sie,ze to jest bardzo ciepla i sympatyczna osoba.Tak wlasnie odmienilo ja macierzynstwo.Tak,ze wszystko jest mozliwe.Pozdrawiam Prymulka55.
najpierw trzeba to dziecko urodzic
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 14:54   #303
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Oh, chyba lepiej? Chyba lepiej to mieć dzieci wtedy, kiedy sie do tego dojrzało i świadomie podjęło decyzję, choćby to było właśnie w wieku lat 50ciu (niech tylko zdrowe będą!) niż wtedy, kiedy wypada, bo inaczej ludzie krzywo patrzą...
Nie chodzi o to, kiedy wypada i co ludzie powiedza; chodzi o to, ze takich 60kilkuletnich rodzicow z mlodymi jeszcze dziecmi moga trapic problemy zdrowotne. Oczywiscie, moze sie zdarzyc 70-80 latek w super formie i 40 latek z powaznymi problemami, ale generalnie powinno sie brac pod uwage czy bedzie sie w stanie te dzieci wychowac. Nikomu nie bronie miec dzieci kiedy chca, wazne zeby to byla przemyslana, dojrzala decyzja.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 14:58   #304
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie chodzi o to, kiedy wypada i co ludzie powiedza; chodzi o to, ze takich 60kilkuletnich rodzicow z mlodymi jeszcze dziecmi moga trapic problemy zdrowotne. Oczywiscie, moze sie zdarzyc 70-80 latek w super formie i 40 latek z powaznymi problemami, ale generalnie powinno sie brac pod uwage czy bedzie sie w stanie te dzieci wychowac. Nikomu nie bronie miec dzieci kiedy chca, wazne zeby to byla przemyslana, dojrzala decyzja.
Oh, mój Ty filizofie ulubiony!

Pomijając to, że ostatnie zdanie jest dokładnie tym samym co napisałam ja w cytowanym przez Ciebie fragmencie, to... "mogą" trapic problemy zdrowotne każdego, ale mam dziwne wrażenie, że i tak takim po rodzicom po 40stce łatwiej jest wychować normalne, zdrowe, porządne dzieci niż takich 20-23 latkom, którym się dzieciaczka zachciało, bo coś, a którzy nie maja żadnych problemów zdrowotnych, czy fizycznych

P.S.
Podobno dziecko w starszym wieku przedłuża właśnie mlodość rodziców, nie starzeja się oni tak jak ich rówieśnicy, dłużej pozostaja sprawni, zarówno fizycznie, jak i intelektualnie, ponieważ mają do tego motywację i dobrą stymulację.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 14:59   #305
1stLaDy
Wtajemniczenie
 
Avatar 1stLaDy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 305
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

ja powiem tak:

nienawidze dzieci, sa wredne, niegrzeczne i samo patrzenie mnie denerwuje...ale jest jeden bardzo dziwny wyjatek - uwielbiam murzynskie dzieci i malych mulatow, sa dla mnie najslodsze na swiecie i moga niewiem jak rozrabiac a ja sie rozplywam - tylko takie dziecko moglabym miec...ale tez dopiero po 30...najpierw wyksztalcenie,pozycja zawodowa,dom itd

chcialabym takiemu dziecku dac wszystko i mowiac o milosci i o rzeczach materialnych, nie moglabym go skazac na zycie wiedzac ze nie wiaze konca z koncem lub starcza mi na przecietne zycie...

moze moje myslenie sie kiedys zmieni, nie twierdze ze nie...
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

171cm
1stLaDy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 15:02   #306
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Wydaje mi sie ze jest tez tak że obecnie za decyzją o nieposiadaniu dziecka stoi świat w którym miałoby się ono wychowywać. Kiedyś kobietom było latwiej, każdy kto chciał miał pracę zakłady dawały mieszkania, wczasy itd, pomoc socjalna była rozbudowana. Kobieta mogła spokojnie pozwolić sobie na to aby iść na wychowawczy, bez groźby tego że nie bedzie mieć na rachunki, a jeśli chciała wracać do pracy to na jej dziecko czekało miejsce w przedszkolu. A dziś co???
Nie ma nic za darmo, na wszystko trzeba ciężko zapracować, o dobrą pracę z zarobkami pozwalajacymi godnie żyć jest ciężko. Mieszkanie pozostaje poza zasięgiem przeciętnego człowieka, o miejsce w przedszkolu trzeba walczyć. O urlopie wychowawczym można sobie pomarzyć. I ten wszędobyliski trend że jak się jest rodzicem to trzeba być idealnym, nie wolno dać klapsa, dziecko powinno mieć to i tamto, a poza tym najlepiej skończyć studia psychologiczne żeby jako ekspert wychować jak najlepszego obywatela. Kiedy młoda kobieta nasłucha i naczyta sie tych horrendalnych wymagań wobec niej jako matki to przerażenie ja ogarnia, bo gdzie niby w tym wszystkim ma być ona jako człowiek a nie tylko jaka matka. I nie dziwię się, ze wtedy mówi "nie dziękuję, to ja wolę mieć święty spokój i czas dla siebie"
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 15:12   #307
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Cytat:
Napisane przez Prymulka55 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny! Instynkt macierzynski powoduje,ze po urodzeniu dziecka diametralnie zmienia sie charakter,.Dziecko jest najwazniejsze i tylko to sie liczy
Bez przesady, chyba po urodzeniu dziecka nie trzeba non stop nawijac o kupkach, pieluszkach i swiata poza nim nie widziec. Bo tak mi sie to skojarzylo, z takimi wlasnie mamusiami zanudzajacymi wszystkich tematyka swojego dziecka.
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-18, 15:14   #308
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Pomijając to, że ostatnie zdanie jest dokładnie tym samym co napisałam ja w cytowanym przez Ciebie fragmencie, to... "mogą" trapic problemy zdrowotne każdego, ale mam dziwne wrażenie, że i tak takim po rodzicom po 40stce łatwiej jest wychować normalne, zdrowe, porządne dzieci niż takich 20-23 latkom, którym się dzieciaczka zachciało, bo coś, a którzy nie maja żadnych problemów zdrowotnych, czy fizycznych

P.S.
Podobno dziecko w starszym wieku przedłuża właśnie mlodość rodziców, nie starzeja się oni tak jak ich rówieśnicy, dłużej pozostaja sprawni, zarówno fizycznie, jak i intelektualnie, ponieważ mają do tego motywację i dobrą stymulację.
Problemy zdrowotne moga trapic kazdego, ale statystycznie im ktos jest starszy, tym sa powazniejsze.

Nigdzie nie napisalem, ze rodzicom po 40 jest trudniej wychowac dzieci nie 20 latkom, tylko ze jesli ktos decyduje sie na dzieci po 50tce, to powinien brac pod uwage uwarunkowania zdrowotne.

Podobno... slyszalem taka teorie, z obserwacji osobistych, wyniki sa mieszane.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 17:18   #309
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Bez przesady, chyba po urodzeniu dziecka nie trzeba non stop nawijac o kupkach, pieluszkach i swiata poza nim nie widziec. Bo tak mi sie to skojarzylo, z takimi wlasnie mamusiami zanudzajacymi wszystkich tematyka swojego dziecka.
Faktem jest, że u niektórych kobiet rzeczywiście dochodzi do "dziecięcego zgąbczenia mózgu" jak to nazywa jedna z moich koleżanek, ale to dotyczy tylko jakiejś tam części wszystkich matek, bo przecież wiele z nich nadal prowadzi życie zawodowe, towarzyskie, kulturalne itd Łącząc je z wychowywaniem dziecka
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 17:43   #310
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Pozwole sobie wtracic... znam ludzi, ktorzy nie chcieli, wrecz byli w jakis kurcjatach przeciwko posiadaniu potomstwa (), a pozniej na starosc im sie odwidzialo i dzieci po 50tce... niby indywidualny wybor kazdego, ale rodzicie jak dziadkowie, tak sie zasatnawiam, co sie stanie, jesli zdrowie im nie bedzie dopisywac a dzieciaki ledwo nastoletnie?

Nie pisze tego, zeby mowic, ze ktos ta "wole boza" itd. poczuje czy nie, tylko zeby wyrazic poglad, ze jesli juz sie chce miec te dzieci, to chyba lepiej przed ta 50tka...
O tak ekstremalnych wypadkach nie myslałam.
Napisałam eksteremalnych, bo... dla mnie to ekstremalnie niebezpieczne i dla rodziców i dla dziecka. Pomijam (jakże ważne) wzgledy zdrowotne, bo dziecko wcale nie musi byc chore. Ale czasem tego dziecka nie zdołamy wprowadzic nawet w dorosłosć. Kiedy bedzie miało 10 lat, my bedziemy mieli 60. Kiedy ono 18, my 68. I daj boze, żebysmy dotrwali w miare dobrym zdrowiu chociaż do tej jego osiemnastki.
Oczywiście, i młodzi ludzie umieraja. Ale statystyka jets nieubłagana. Starsi czesciej.

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość

P.S.
Podobno dziecko w starszym wieku przedłuża właśnie mlodość rodziców, nie starzeja się oni tak jak ich rówieśnicy, dłużej pozostaja sprawni, zarówno fizycznie, jak i intelektualnie, ponieważ mają do tego motywację i dobrą stymulację.
Eeee tam Często słyszę taka teorię i wcale się z nia nie zgadzam.
Dziecko uswiadamia starszym rodzicom to, jacy juz sa zmeczeni, jak ich kosci bola i jak im się juz nie udaje grac w piłke, podnosic dziecko i biegac za nim po placu zabaw. Dziecko wymaga od rodziców dobrej kondycji i siły fizycznej, o czym czesto zapominamy, ale już samo podnoszenie dziecka z łóżeczka i wkładanie go tam (co najmniej raz w ciągu nocy a pare razy w ciagu dnia) jest obciążeniem dla kręgosłupa.
Starsi rodzice sa padnięci i czuja sie starzej niz powinni, szczególnie na wywiadówkach, kiedy młodzi ludzie siedzący obok okazuja sie byc rodzicami kolegów ich dziecka.
Jasne, że nie wszyscy, smiem twierdzić (tak z obserwacji), ze wiekszość.

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Bez przesady, chyba po urodzeniu dziecka nie trzeba non stop nawijac o kupkach, pieluszkach i swiata poza nim nie widziec. Bo tak mi sie to skojarzylo, z takimi wlasnie mamusiami zanudzajacymi wszystkich tematyka swojego dziecka.
Prędzej bym sobie język odgryzła.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 17:50   #311
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
O tak ekstremalnych wypadkach nie myslałam.
Napisałam eksteremalnych, bo... dla mnie to ekstremalnie niebezpieczne i dla rodziców i dla dziecka. Pomijam (jakże ważne) wzgledy zdrowotne, bo dziecko wcale nie musi byc chore. Ale czasem tego dziecka nie zdołamy wprowadzic nawet w dorosłosć. Kiedy bedzie miało 10 lat, my bedziemy mieli 60. Kiedy ono 18, my 68. I daj boze, żebysmy dotrwali w miare dobrym zdrowiu chociaż do tej jego osiemnastki.
Oczywiście, i młodzi ludzie umieraja. Ale statystyka jets nieubłagana. Starsi czesciej.

Eeee tam Często słyszę taka teorię i wcale się z nia nie zgadzam.
Dziecko uswiadamia starszym rodzicom to, jacy juz sa zmeczeni, jak ich kosci bola i jak im się juz nie udaje grac w piłke, podnosic dziecko i biegac za nim po placu zabaw. Dziecko wymaga od rodziców dobrej kondycji i siły fizycznej, o czym czesto zapominamy, ale już samo podnoszenie dziecka z łóżeczka i wkładanie go tam (co najmniej raz w ciągu nocy a pare razy w ciagu dnia) jest obciążeniem dla kręgosłupa.
Starsi rodzice sa padnięci i czuja sie starzej niz powinni, szczególnie na wywiadówkach, kiedy młodzi ludzie siedzący obok okazuja sie byc rodzicami kolegów ich dziecka.
Jasne, że nie wszyscy, smiem twierdzić (tak z obserwacji), ze wiekszość.
Luba, o to mi wlasnie chodzilo i zgadzam sie z Toba calkowicie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-18, 18:11   #312
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Eeee tam Często słyszę taka teorię i wcale się z nia nie zgadzam.
Dziecko uswiadamia starszym rodzicom to, jacy juz sa zmeczeni, jak ich kosci bola i jak im się juz nie udaje grac w piłke, podnosic dziecko i biegac za nim po placu zabaw. Dziecko wymaga od rodziców dobrej kondycji i siły fizycznej, o czym czesto zapominamy, ale już samo podnoszenie dziecka z łóżeczka i wkładanie go tam (co najmniej raz w ciągu nocy a pare razy w ciagu dnia) jest obciążeniem dla kręgosłupa.
Starsi rodzice sa padnięci i czuja sie starzej niz powinni, szczególnie na wywiadówkach, kiedy młodzi ludzie siedzący obok okazuja sie byc rodzicami kolegów ich dziecka.
Jasne, że nie wszyscy, smiem twierdzić (tak z obserwacji), ze wiekszość.
Co do zdrowia - problemy zdrowotne miewają też młodsi ludzie.
Gdybym patrzyła tylko na zdrowie, to dzieci powinnam mieć 10 lat temu, a nie teraz, a co dopiero w przyszłości Gdybym nawet teraz miała dziecko, i tak miałabym problemy ze stawami, kręgosłupem i całkiem możliwe, że z paroma innymi elementami organizmu też
WIęc to też nie tak, że starszy = chory, a młodszy = zdrowy. Różnie to bywa
Myślę, że jest sporo starszych osób, które kondycję mają lepszą niż osoby młodsze
Oczywiście, wiem, że to są wyjątki, ale warto też o tym pamiętać

Kwestia czucia się staro - wszystko imho zalezy od charakteru. Wśród moich bliskich znajomych przeważają osoby młodsze, nierzadko o 10 lat i jakoś nie mam problemu z dogadaniem się No i staro wśród nich też się nie czuję
Tak, to też jest wyjątek, no ale rozmawiamy o różnych przypadkach
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 18:42   #313
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
Co do zdrowia - problemy zdrowotne miewają też młodsi ludzie.
Gdybym patrzyła tylko na zdrowie, to dzieci powinnam mieć 10 lat temu, a nie teraz, a co dopiero w przyszłości Gdybym nawet teraz miała dziecko, i tak miałabym problemy ze stawami, kręgosłupem i całkiem możliwe, że z paroma innymi elementami organizmu też
WIęc to też nie tak, że starszy = chory, a młodszy = zdrowy. Różnie to bywa
Myślę, że jest sporo starszych osób, które kondycję mają lepszą niż osoby młodsze
Oczywiście, wiem, że to są wyjątki, ale warto też o tym pamiętać

Kwestia czucia się staro - wszystko imho zalezy od charakteru. Wśród moich bliskich znajomych przeważają osoby młodsze, nierzadko o 10 lat i jakoś nie mam problemu z dogadaniem się No i staro wśród nich też się nie czuję
Tak, to też jest wyjątek, no ale rozmawiamy o różnych przypadkach
Oczywiście, że zdrowie, to temat (że tak powiem) indywidualny...
I zgadzam się z tym, że nie zawsze młody jest zdrowy... I wtedy ci młodzi nie mają (dla własnego zdrowia nawet nie powinni mieć) dzieci.
Ale co do tego, że starszy nie zawsze jest chory... Jasne, że nie chory. Ale, jakby tu ładnie powiedzieć... organizm człowieka 50 letniego ma już pewne oznaki zużycia. To nie musi byc choroba. Ale zmęczenie materiału. Nie, człowiek 50 letni nie ma lepszej kondycji niz 20 latek. Zdrowy 50 latek i zdrowy 20 latek.

A kwestia czucia się staro... to nie jest kwestia tego czy potrafimy się z młodszymi dogadać i czy się dobrze w ich towarzystwie czujemy.
Ja się czuję bardzo świetnie w towarzystwie młodszych ode mnie ludzi. Ale tak, czuję różnice w naszym wieku.


W moim poprzednim poscie chodziło mi przede wszytski jednak o cos innego: o to, żeby zdążyc dziecko wychować. Nie tylko żeby je urodzić, ale żeby doprowadzic, ze tak powiem, swoje rodzicielstwo do konca, czyli dziecko wychować, wykształcic i puścic w świat.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 18:45   #314
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
najpierw trzeba to dziecko urodzic
A jeszcze wcześniej trzeba je chcieć
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 02:10   #315
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Cytat:
Napisane przez Prymulka55 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny! Instynkt macierzynski powoduje,ze po urodzeniu dziecka diametralnie zmienia sie charakter,.Dziecko jest najwazniejsze i tylko to sie liczy.Przykladem moze byc wokalstka z dawnego O.N.A Chylinska.Dawniej ordynarna,wrecz chamska nie do zaakceptowania.Obecnie ma 2-letniego synka i jest calkowicie inna osoba.W programie"Mam talent" pokazala siebie z bardzo pieknej strony.Okazalo sie,ze to jest bardzo ciepla i sympatyczna osoba.Tak wlasnie odmienilo ja macierzynstwo.Tak,ze wszystko jest mozliwe.Pozdrawiam Prymulka55.
Tak bywa ale nie zawsze. Kilka moich kolezanek, ktore dzieci maja, ma pewne trudnosci z okresleniem ilosci miesiecy/lat ktore ma dziecko. jakos trudno mi uwierzyc, zeby bylo ich calym swiatem. Nie ma regul, u niektorych sie ten instykt maciezynski obajwia, u innych nie.

A co do dzieci w poznym wieku, znam faceta, ktory mial syna po szescdziesiatce. I on zyje i jest w pelni sprawny, nadal pacuje, i syn ma dwadziscia pare lat juz...
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 17:26   #316
Prymulka55
Raczkowanie
 
Avatar Prymulka55
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 120
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Teje...... oczywiscie to nie jest regula.Moze byc ,ale nie musi.Wedlug mnie,jezeli ktos zaztanawia sie czy chce,czy nie to juz jest sygnal,ze jest jeszcze za wczesnie.Pozdrawiam Prymulka55
__________________
Kazdemu Jego Raj - Christine Arnothy
Prymulka55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 17:29   #317
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Cytat:
Napisane przez Senses Woman Pokaż wiadomość
A jeszcze wcześniej trzeba je chcieć
no oczywiscie
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 04:15   #318
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Cytat:
Napisane przez Teje Pokaż wiadomość
Tak bywa ale nie zawsze. Kilka moich kolezanek, ktore dzieci maja, ma pewne trudnosci z okresleniem ilosci miesiecy/lat ktore ma dziecko. jakos trudno mi uwierzyc, zeby bylo ich calym swiatem. Nie ma regul, u niektorych sie ten instykt maciezynski obajwia, u innych nie.

A co do dzieci w poznym wieku, znam faceta, ktory mial syna po szescdziesiatce. I on zyje i jest w pelni sprawny, nadal pacuje, i syn ma dwadziscia pare lat juz...
Wiesz co Teje, nie wiem jakie Ty masz kolezanki, ale zdaje sie, ze nie reprezentuja postaw typowych

Co do 60ciolatkow - pewnie sie zdarzaja tacy co sie nadaja na rodzicow wowczas. Co nie zmienia faktu, ze generalnie maja duzo wieksze problemy zdrowotne niz ludzie mlodsi.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 10:40   #319
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
właśnie wyczytałam na innym watku, że kobiety nie lubiące dzieci sa nienormalne i pozbawione ludzkich uczuć..
Nie przejmowalabym sie zbytnio takimi opiniami. Sama niedlugo rozpoczne szosty miesiac ciazy, chce tego dziecka, oboje z malzonkiem na nie czekamy.
Nie potrafie jednak odpowiedziec na magiczne pytanie:``Czy lubisz dzieci?``
Jedne bardziej, inne troche mniej, przeciez dzieci sa rozne, tak samo jak dorosli.
Nigdy nie nalezalam do grona kobiet wpadajacych w zachwyt na widok dzieciecego wozka czy kolyski. Czy to oznacza, ze bede zla matka?

Swego czasu rowniez nasluchalam sie o koniecznosci posiadania potomstwa, o instynkcie macierzynskim. Nie reagowalam jednak na tego typu uwagi. Tak samo jest teraz, mnostwo wszechwiedzacych cioteczek udziela mi setki cennych rad. Dot. one glownie tego, jak byc tak zwana La Mamma Perfetta. Przy czym pojecie La Mamma Perfetta dla kazdej z nich oznacza cos innego.

Posiadanie potomostwa to indywidualna decyzja kazdego z nas. Nikt nie przezyje za nas zycia. Nie mnie ferowac wyroki i oceniac jakim kto jest czlowiekiem. Dla mnie moje dziecko bedzie najwspanialsze pod sloncem, ale nie oczekuje od innych tego, ze tak samo jak ja beda sie nim zachwycac. Co wiecej, nie zamierzam urzadzac krucjaty i namawiac innych kobiet do zajscia w ciaze.

Pozdrawiam wszystkich respondentow
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-22, 11:34   #320
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Cześć dziewczyny. Może ja się wypowiem. Mam 28 lat i jestem mamą 3-miesięcznego bobasa. Przynajmniej do 26 roku życia nie znosiłam dzieci. Dla mnie to były małe potworki. Rozdarte małe fleje, których wszędzie pełno. Kiedy Tż wspominał, że może byśmy się zdecydowali na dziecko mordowałam go samym wzrokiem i był koniec tematu. Na dziecko zdecydowałam się w ciągu jednego miesiąca. I to było jak obuchem w głowę. Do tej pory nie przepadam za dziećmi, męcza mnie skupiska maluchów, place zabaw, przedszkola czy szkoły. Ale odkryłam jak łatwo kochać swoje dziecko. Jak cieszy najmniejszy choćby drobiazg. Co zaś do dbania o siebie, o rezygnowanie z babskich zakupów na rzecz sparwunków dla dziecka? Nie rezygnuję z niczego. Nigdy nie byłam niewolnikiem mody. Potrafię nosić pantofle przez kilka sezonów bo są wygodne i podobają mi się, choć już nie są zbyt modne. Po prostu macierzyństwo w jakiś sposób zmobilizowało mnie do większego dbania o siebie.
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 15:17   #321
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Ja narazie nie chce dzieci bo sie boje porodu. Moja matka za kazdym razem miala dlugi porod i strasznie sie meczyla a podobno corka ma tak jak matka wiec bardzo sie boje.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 15:37   #322
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
właśnie wyczytałam na innym watku, że kobiety nie lubiące dzieci sa nienormalne i pozbawione ludzkich uczuć..
ja też nie przepadam za cudzymi dziećmi,choć jestem matką i moje kocham ponad życie.

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2009-01-11 o 15:39
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 18:22   #323
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Cytat:
Napisane przez Teje Pokaż wiadomość
Tak bywa ale nie zawsze. Kilka moich kolezanek, ktore dzieci maja, ma pewne trudnosci z okresleniem ilosci miesiecy/lat ktore ma dziecko. jakos trudno mi uwierzyc, zeby bylo ich calym swiatem. Nie ma regul, u niektorych sie ten instykt maciezynski obajwia, u innych nie.


Cytat:
Napisane przez Wyrak
Wiesz co Teje, nie wiem jakie Ty masz kolezanki, ale zdaje sie, ze nie reprezentuja postaw typowych
Z pewnością

Cytat:
Napisane przez TmargoT
ja też nie przepadam za cudzymi dziećmi,choć jestem matką i moje kocham ponad życie.
Czyli jest to normalne odczucie,też tak mam

Edytowane przez Ratatuj
Czas edycji: 2009-01-11 o 18:25
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 18:33   #324
.ups
Wtajemniczenie
 
Avatar .ups
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 848
GG do .ups
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Cytat:
Napisane przez MonikaSk Pokaż wiadomość
nie dojrzałaś jeszcze do posiadania dziecka,a te argumnety ze zamiast sobie ,będziesz musiała kupić dziecku są egoistyczne i lekko infantylne.pozdrawiam
Dokładnie egoizm po prostu się wylewa bokami.
__________________
wymiana: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=757166
[/COLOR][/SIZE]
[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/B]

[/I][/COLOR]
.ups jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 19:16   #325
cerberus
Raczkowanie
 
Avatar cerberus
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Olkusz
Wiadomości: 305
GG do cerberus Send a message via Skype™ to cerberus
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Hm... można się jako facet też tu wypowiedzieć? Choć i tak pewnie zobaczę zdanie typu "a co za nowość, który z was by chciał mieć dzieci"
__________________
Osobowość -> 4w5
Bazgrołki -> deviantArt
Muzyka -> last.fm
cerberus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 19:47   #326
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Cytat:
Napisane przez cerberus Pokaż wiadomość
Hm... można się jako facet też tu wypowiedzieć? Choć i tak pewnie zobaczę zdanie typu "a co za nowość, który z was by chciał mieć dzieci"
Wyrak też facet
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 20:13   #327
cerberus
Raczkowanie
 
Avatar cerberus
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Olkusz
Wiadomości: 305
GG do cerberus Send a message via Skype™ to cerberus
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Ok. Nie chcę mieć dzieci, ponieważ wiem że nie byłbym dobrym ojcem, stabilizacja jest u mnie ciężko osiągalna, brakuje mi odpowiedzialności. Nie chcę żeby moje potomstwo miało do mnie żal że sprowadziłem je na ten świat i nie potrafiłem sprawić że będą się nim cieszyć.

Nie mówiąc o tym że choćby się chciało to samemu się dziecka nie wyprodukuje
__________________
Osobowość -> 4w5
Bazgrołki -> deviantArt
Muzyka -> last.fm
cerberus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 13:43   #328
Aless
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Ja rowniez poki co nie czuje sie gotowa (mam 25lat i jestesmy juz od roku malzenstwem), mimo ze o maly wlos dalabym sie zwariowac przez nagabywania moich kolezanek ktore sa juz mamami oraz tesciow, a nawet mojego meza...
W kolko slysze "a kiedy wy zamierzacie sie rozmnazac?" , "zycze sobie wnuka (w moje urodziny :/ ) "to kiedy bede babcia?" "kiedy chcecie miec bejbika?" itd. itd.
Wkurza mnie to... czuje sie pod presja... i wyrodna kobieta, bo nie mam instynktu macierzynskiego... W pewnym momencie juz myslalam, ze ja musze miec teraz dziecko bo takie moje przeznaczenie w zwiazku moim wiekiem :/


Jak odpowiadacie w podobnych sytuacjach na tego typu pytania badz komentarze?
Jak nie czuc sie zla kobieta ???
Aless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 14:02   #329
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Nie jest łatwo odpowiadać na "kiedy wreszcie będę babcią". My mimo chęci mamy problem z tym, nienawidzę wobec tego życzeń świątecznych "i jeszcze bobaska" bo czuję się jakby ktoś pluł mi w twarz. W tym roku na Wigilii u mojego brata od jego teścia usłyszałam, że ja i mój mąż żyjemy w grzechu (w sensie, że stosujemy antykoncepcję) bo jakbyśmy byli normalni to już bym od dawna była w ciąży (jesteśmy ponad 1,5 roku po ślubie)... nie było to zbyt miłe, tym bardziej, że nie zamierzam obcym osobom się tłumaczyć.
No i właśnie do tego dążyłam: obcym osobom mówię, że to nie jest ich interes a jak tak lubią dzieci to polecam im zrobić sobie własne, rodzinie odpowiadam, że "pracujemy nad tym całymi nocami stąd te podkowy pod oczami" (zazwyczaj święto***liwe cioteczki wtedy milkną...) a teściom i rodzicom powiedziałam prawdę czyli, że nie możemy. Pomijam, że i tak teściowa uważa, że to moja wina... i nawet jakby miała opinie 10 lekarzy na papierze, że tak nie jest to i tak pewnie była by moja wina... Sama uważam, że nie istotne, które z małżonków nie może mieć dzieci jeśli nie mogą ich mieć ze sobą wzajemnie, ale zakładanie z góry, że zawsze jest to wina kobiet jest krzywdzące. Niepłodność dotyczy w tym samym stopniu kobiet co i mężczyzn, tyle, że kobiety częściej się badają i częściej o tym mówią.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 16:30   #330
cerberus
Raczkowanie
 
Avatar cerberus
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Olkusz
Wiadomości: 305
GG do cerberus Send a message via Skype™ to cerberus
Dot.: Dlaczego nie chcemy miec dzieci?

Cytat:
Napisane przez Aless Pokaż wiadomość
W kolko slysze "a kiedy wy zamierzacie sie rozmnazac?" , "zycze sobie wnuka (w moje urodziny :/ ) "to kiedy bede babcia?" "kiedy chcecie miec bejbika?" itd. itd.
Wkurza mnie to... czuje sie pod presja... i wyrodna kobieta, bo nie mam instynktu macierzynskiego... W pewnym momencie juz myslalam, ze ja musze miec teraz dziecko bo takie moje przeznaczenie w zwiazku moim wiekiem :/
Presja społeczeństwa. Okropieństwo. Może i łatwo mówić, ale nie należy się przejmować. Tak to już ludzie próbują wpływać na innych, byle ich wtłoczyć w ramy własnego obrazu świata. Ja już wolę być antysocjałem, ale sobą

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
teściowa uważa, że to moja wina... i nawet jakby miała opinie 10 lekarzy na papierze, że tak nie jest to i tak pewnie była by moja wina... Sama uważam, że nie istotne, które z małżonków nie może mieć dzieci jeśli nie mogą ich mieć ze sobą wzajemnie, ale zakładanie z góry, że zawsze jest to wina kobiet jest krzywdzące. Niepłodność dotyczy w tym samym stopniu kobiet co i mężczyzn, tyle, że kobiety częściej się badają i częściej o tym mówią.
Tak... mamusia broni synka bo przecież jemu nic dolegać nie może. Ech...

Cytat:
"pracujemy nad tym całymi nocami stąd te podkowy pod oczami"
__________________
Osobowość -> 4w5
Bazgrołki -> deviantArt
Muzyka -> last.fm
cerberus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-15 17:14:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.