Acne Derm - krótka instrukcja obsługi - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-24, 20:55   #121
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: ACNE DERM w ogole pomaga????

Cytat:
Napisane przez vretka
Od kilku dni przeszukuję forum w celu odnalezienia informacji o kwasach oraz filtrach i muszę przyznać, że trafienie na konkretne informacje niemal graniczy z cudem Często pojawiają się nieco niespójne wypowiedzi, więc chciałabym rozwiać moje wątpliwości.

Smoczyco, piszesz, że największe promieniowanie UVA jest własnie zimą. Jednocześnie znalazłam informacje dotyczące tego, że to własnie UVA powodują przebarwienia. Jeśli tak jest, to dlaczego zaleca się przeprowadzanie kuracji kwasami własnie w okresie jesienno-zimowym?
Smoczyca, pewnie wkrotce sie odezwie, ja zas tylko wprowadze Cie w zagadnienia, bo troche mnie zaskoczylas tym stwierdzeniem, ze ciezko jest znalezc konkretne informacje - wydaje mi sie, ze wiele rzeczy powtorzylysmy juz dosc dosadnie...

Promienie UVB powoduja, mowiac w duzym skorcie, opalenie skory. Ktos wiec doszedl do sprytnego wniosku, ze jesli ograniczy to promieniowanie, nie bedzie dochodzilo do oparzen skory, jej uszkodzenia a w konsekwencji takze do nowotworow oraz przebarwien. Dlatego mamy szatanski wynalazek solariow. Jednak okazalo sie, ze oprocz UVB istnieja tez promienie UVA, docierajace do skory wlasciwej i tam czyniace spustoszenia nawet w DNA - prowadza nie tylko do szybszego starzenia ale i nowotworow.
Skora przed zwiekszonym promieniowaniem chroni sie pogrubiajac ochrona warstwe rogowa, ale nadprodukcja melaniny nastepuje juz w skorze wlasciwej - dlatego tylko systematyczne stosowanie ochrony UVB/UVA ma sens w walce z przebarwieniami, NIE ZALEZNIE od tego czy sie zluszczamy (szybciej) kwasami, czy nie.
Jesli sie zluszczamy kwasami, pozbawiamy skore ochronnej warstwy "starego" zgrubialego naskorka i jesli nie dostarczymy jej dodatkowej ochrony z zewnatrz (czyli filtry), narazimy sie na spore szkody, zwlaszcza w przyszloci - przebarwienia moga wylazic na wierz i przez kilka lat.
Dlatego warto sie chronic kremami z wysokim wskaznikiem ochrony UVA przez caly rok a nie tylko w przypadku kuracji kwasami, ktora radzi sie stosowac zima, bo ryzyko dlugiej ekspozycji na swiatlo dzienne vs czas dzialania filtrow, jest po prostu... krotsze.


Cytat:
Napisane przez vretka
Aha, jeszcze jedno pytanie z mojej strony. Czy Acne Derm będzie odpowiedni na początek, czy powinnam rozejrzeć się za czymś innym? Czuję, że się nieco pogubiłam wsród tych wszystkich informacji, a naprawdę nie chciałabym sobie zrobić krzywdy Myślałam jeszcze o Effaclar K, ale muszę przyznać, że jego cena jest odrobinę wygórowana jak na studencką kieszeń. Jeśli jednak jest zdecydowanie lepszy od Acne Dermu, to myślę, że będę mogła się poświęcić i nieco przyoszczędzić.

Zapomniałam dodać, że zależy mi na pozbyciu się zaskórników, zamknięciu porów i wygładzeniu cery. Przebarwień nie zauważyłam (profilaktycznie zabieram się za filtry ) Pryszcze na szczęście stanowią juz tylko wspomnienia, chociaż zdarza się, że jakiś zdesperowany wyskakuje, żeby przypomnieć mi, że nie tylko nastolatce można zajść za skórę (przenośnie i dosłownie )
AD jesl lagodny ale i Effaclar K tez (jak dla mnie oczywiscie), nie wiem jaki kwas bedzie dzialal dobrze na Twoja skore - na mnie AD dziala slabo, a przynajmniej nie zauwazylam wyrazniej poprawy po 2 tubkach.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 21:20   #122
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: ACNE DERM w ogole pomaga????

Sylwiasta, bardzo dziękuję za odpowiedź. Na temat promieniowania UVA I UVB rzeczywiście naczytałam się sporo i nie zaskoczyło mnie to co piszesz. Zaskoczył mnie jedynie fakt, że pomimo zwiększonej ilości promieniowania UVA zimą zaleca się stosowanie kuracji własnie w tym okresie. Tak się zaaferowałam z powodu tego stwierdzenia, że nie wpadłam na to, że zimą rzeczywiście jest mniej słońca jako takiego niż latem Doceniam jednak fakt, że pomimo przewinięcia się nieskończonej ilości wątków na ten temat udzieliłas mi tak obszernej i wyczerpującej odpowiedzi

Co do znalezienia konkretnych informacji, źle się wyraziłam. Chodziło mi raczej o to, że często wypowiadają się dziewczyny, które z kwasami mają do czynienia nie od dziś i rzucają nazwami konkretnych mazideł, a ja otwieram szeroko oczy ze zdziwienia i zadaję sobie pytanie "ale o co chodzi?" A ja bym chciała, żeby mi ktoś łopatologicznie wyjaśnił co i jak i zebrał wszystko do kupy Z drugiej jednak strony, nie chciałabym nikogo obarczać takim zadaniem

Co do filtrów, to aktualnie jestem w fazie poszukiwań i przeglądania KWC. 50zł nie chodzi po ulicy, więc chciałabym dobrze wybrać. Zamierzam oczywiście stosować je przez cały rok, ponieważ skutecznie mnie nastraszyłyście skutkami zaniedbania ochrony przed promieniowaniem UV
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 21:34   #123
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: ACNE DERM w ogole pomaga????

Cytat:
Napisane przez vretka
Co do znalezienia konkretnych informacji, źle się wyraziłam. Chodziło mi raczej o to, że często wypowiadają się dziewczyny, które z kwasami mają do czynienia nie od dziś i rzucają nazwami konkretnych mazideł, a ja otwieram szeroko oczy ze zdziwienia i zadaję sobie pytanie "ale o co chodzi?" A ja bym chciała, żeby mi ktoś łopatologicznie wyjaśnił co i jak i zebrał wszystko do kupy Z drugiej jednak strony, nie chciałabym nikogo obarczać takim zadaniem
Jak zaczynalam podczytywac Wizaz, to przyznam sie, ze robilam sobie notatki...

Cytat:
Napisane przez vretka
Co do filtrów, to aktualnie jestem w fazie poszukiwań i przeglądania KWC. 50zł nie chodzi po ulicy, więc chciałabym dobrze wybrać. Zamierzam oczywiście stosować je przez cały rok, ponieważ skutecznie mnie nastraszyłyście skutkami zaniedbania ochrony przed promieniowaniem UV
Doskonale ten bol rozumiem, bo te 50 zl to zelazny wydatek w moim comiesieczny budzecie ale jak mus to mus.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 12:09   #124
arizona18
Raczkowanie
 
Avatar arizona18
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 184
Dot.: ACNE DERM w ogole pomaga????

Cytat:
Napisane przez Olinda
Witam serdecznie

Nie wiem czy takie pytanie już było, więc jeśli tak to przepraszam ale powiedzcie mi czy można stosować AD w ciąży?
Po tym co przeczytalam (do polowy) boje sie czytac dalej!
A tobie radze dla dobra dzidziusia skonsultuj sie z lekarzem!!!!!!!!!

Pozdrawiam
__________________
♥♥♥♥♥♥moje♥♥♥♥♥♥♥♥cudowne♥♥♥♥♥
http://suwaczki.maluchy.pl/ci-12888.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-12889.png
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥pociechy♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
arizona18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 12:43   #125
arizona18
Raczkowanie
 
Avatar arizona18
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 184
Cool Dot.: ACNE DERM w ogole pomaga????

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Skora przed zwiekszonym promieniowaniem chroni sie pogrubiajac ochrona warstwe rogowa, ale nadprodukcja melaniny nastepuje juz w skorze wlasciwej - dlatego tylko systematyczne stosowanie ochrony UVB/UVA ma sens w walce z przebarwieniami, NIE ZALEZNIE od tego czy sie zluszczamy (szybciej) kwasami, czy nie.

Dlatego warto sie chronic kremami z wysokim wskaznikiem ochrony UVA przez caly rok a nie tylko w przypadku kuracji kwasami, ktora radzi sie stosowac zima, bo ryzyko dlugiej ekspozycji na swiatlo dz
Okazuje sie teraz jaka wielka byla wczesniej moja niewiedza!!

Nigdy nie zwracalam uwagi na to by uzywac kremu z filtrem, ale z tego co piszesz wynika ze to katastrofalna niewiedza :O Nie mialam pojecia o tym zeby do codziennej pielegnacji uzywac kremu z filtrem, bo reportarze i gazety ktore czytalam (jedyne zrodla po jakie siegalam) o pielegnacji cery nie wspominaly o koniecznosci stosowania filtrow... jedynie w dziale bezpieczne opalanie :/ . Jakie moglabys polecic kremy z filtrem do codziennej pielegnacji skory mieszanej/tradzikowej?

Pozdrowki
__________________
♥♥♥♥♥♥moje♥♥♥♥♥♥♥♥cudowne♥♥♥♥♥
http://suwaczki.maluchy.pl/ci-12888.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-12889.png
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥pociechy♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
arizona18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 20:32   #126
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: ACNE DERM w ogole pomaga????

Cytat:
Napisane przez arizona18
Nie mialam pojecia o tym zeby do codziennej pielegnacji uzywac kremu z filtrem, bo reportarze i gazety ktore czytalam (jedyne zrodla po jakie siegalam) o pielegnacji cery nie wspominaly o koniecznosci stosowania filtrow... jedynie w dziale bezpieczne opalanie :/
Mnie ostatnio kilka razy zadziwila polska edycja Elle, propagujac uzywanie wysokich filtrow, raz nawet wspomniano o nich w kontekscie kuracji kwasowych.
Pisala tez o tym pani dr Noszczyk i pani Bosacka w Wysokich Obcasach. Za to pani dr Chlebus pltla dyrdymaly polecajac w TS kuracje Effeclarem K latem, nie wspominajac ani slowa o ochronie uv.
Cytat:
Napisane przez arizona18
Jakie moglabys polecic kremy z filtrem do codziennej pielegnacji skory mieszanej/tradzikowej?
Moj zdecydowany faworyt:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10249
Recenzje dotycza w wiekszosci juz nowej wersji, ktora dodano tu:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=12645
Latem ekonomiczniejszy (zwlaszcza ze powinno sie reaplikowac filtr co tez czynie a skrobia go pieknie matuje) jest:http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11117
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 20:59   #127
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: ACNE DERM w ogole pomaga????

Cytat:
Napisane przez vretka
SylwiastaCo do znalezienia konkretnych informacji, źle się wyraziłam. Chodziło mi raczej o to, że często wypowiadają się dziewczyny, które z kwasami mają do czynienia nie od dziś i rzucają nazwami konkretnych mazideł, a ja otwieram szeroko oczy ze zdziwienia i zadaję sobie pytanie "ale o co chodzi?" A ja bym chciała, żeby mi ktoś łopatologicznie wyjaśnił co i jak i zebrał wszystko do kupy Z drugiej jednak strony, nie chciałabym nikogo obarczać takim zadaniem
Nikogo nie musisz niczym obarczać; ktoś to już zrobił i to dawno:
http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha_3.php
Jeśli chodzi o rozdzaił 5 to wymaga może trochę uaktualnienia, ale to już sama w wyszukiwarce pogrzebiesz i znajdziesz.
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-29, 10:20   #128
Feetlover
Raczkowanie
 
Avatar Feetlover
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 156
Dot.: ACNE DERM w ogole pomaga????

Jakieś kwasy, blokery, maseczki z aspiryny?
Nic z tego nie kapuję, muszę chyba przysiąść na kilka godzin i poczytać. Żeby nikogo nie złościć (wiem co to znaczy, jak kilka/naście/dziesiąt razy pyta się o to samo) zapytam tylko o jedno - czy ACNE DERM można nakładać na naturalne przebarwienia skórne, takie jak tzw. pieprzyki, czy też raczej powinno się unikać takich miejsc i kremować punktowo?
__________________
"Jak dobrze wstać, skoro świt, jutrzenki blask duszkiem pić, nim w górze tam, skowronek zacznie tryl, jak dobrze wcześnie wstać, dla tych chwil..."
Feetlover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 21:34   #129
ciunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 55
Dot.: ACNE-DERM -czy moge uzywac latem??

hej dziewczyny opowiedzice mi o tym ance drem...to jest zel czy krem..emulsja jakas??? i mama pare małych zabarwien po wyrpryskach od zawsze mi przeszkadzaja pomału znikaja czy ja mog go stosowac-ile razy w tyg i cyz moge gdy jzu wyschenie polozyc na nieo krem nivea?prosze o odp
ciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 23:05   #130
falkka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 457
Smile acne derm a peeling?

czy stosując acne derm, można używaż równiez peelingów i maseczek? dodam ze stosuje go tylko na noc a na dzień traktuje buzie krem nawilżającym iwostin.

dziękuję z góry za pomoc
__________________
Mój kramik

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=474228
falkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 09:47   #131
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: acne derm a peeling?

A krem z filtrem tez?

Jezeli masz cere delikatna to postawilabym na peeling enzymatyczny i to w odstepach czasowych.
Krociotko uzywalam Acne Dermu ale ja w trakcie jakiekolwiek kwasowania unikam peelingow;maseczki tylko zelowo nawilzajace.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 13:18   #132
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: acne derm a peeling?

myślę, że jeśli masz taką potrzebę, to możesz - a już szczegolnie maseczki nawilżające dużego uwrażliwienia nie ma, nawet na mojej wysuszonej przez antybiotyk skórze za to taki peeling w wypadku Lysanelu Active byłby zabójstwem
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 13:28   #133
biedronka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 144
GG do biedronka26
Dot.: acne derm a peeling?

Jak Acne derm to koniecznie w dzien krem z filtrem!!!!!!!!!!!!Ja kiedys maniakalnie uzywalam peelingu, musialam bo po paru dniach czułam potrzebę zrzucenia starych komórek Jak tylko zaczęłam uzywać acne derm to ani razu w ciągu 2 miesiecy nie musiałam siegać po peeling - skóra jest gładka i wydelikacona, tylko błagam krem z filtrem na dzień i to taki porzadny z apteki))))))
biedronka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 21:03   #134
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: acne derm a peeling?

Ja sobie nie wyobrażam nie używnia peelingu, mimo że używam Lysanela, więc to zależy od realcji skóry. Peeling robię ok raz w tygodniu, a potem nakładam glinkę. Uwrażliwienia skóry nie zauważyłam, a taka kombinacja służy mi lepiej niż cokolwiek wcześniej
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 21:39   #135
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: acne derm a peeling?

Cytat:
Napisane przez agusia_1
Ja sobie nie wyobrażam nie używnia peelingu, mimo że używam Lysanela, więc to zależy od realcji skóry. Peeling robię ok raz w tygodniu, a potem nakładam glinkę. Uwrażliwienia skóry nie zauważyłam, a taka kombinacja służy mi lepiej niż cokolwiek wcześniej
ooo, to winszuję wytrzymałej skóry bo mi po samym Lysanelu swędziała zawsze skóra przez kilka minut, a jak odruchowo zrobiłam sobie peeling, glinkę, a potem Lysanela na noc - myślałam, że wsadzę twarz do miski z lodowatą wodą
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 22:20   #136
falkka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 457
Dot.: acne derm a peeling?

dzięuję bardzo za odpowiedzi

jednak nie będę używac peelingu, podczas używania acne dermu

hexxanko, a kremu z filtrem używam - właśnie nawilżającego przekonałam się do tych filtrów

hmm a powiedzcie mi jeszcze dziewczyny, na opakowaniu acne dermu napisali że stosuje ise go rano i wieczorem. A przeciez ten krem zaiwera kwas. Więc jak to w końcu jest ?
__________________
Mój kramik

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=474228
falkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 00:40   #137
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: acne derm a peeling?

Acne Derm najlepiej nakladac na noc a w ciagu dnia nawilzac skore.
Mam nadzieje,ze poza tym Iwostinem nawilzajacym uzywasz filtru ochronnego,poniewaz nawet jezeli masz Iwostin z filtrem 20 to jest on niewystarczajacy.

Polecam watek o filtromaniaczkach swietna kopalnia wiedzy
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 23:16   #138
Justyna_sz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 33
GG do Justyna_sz
Acne Derm - krótka instrukcja obsługi

Byłam dzisiaj w aptece i kupiłam serię Purritin firmy Iwostin. Kupiłam też Acne Derm. Przeszukałam bardzo dużo wątków o A-D, ale niestety nie wszystko jest dla mnie jasne. Bardzo proszę o instrukcję stosowania w punktach. Wiem, że lepiej stosować go tylko na noc, ale nie wiem co z tymi filtrami i jak używać tej serii Purritin (mam żel, emulsję nawilżającą i krem na noc) Poza tym zauważyłam, że krem na noc nie nawilża za bardzo... skóra w dotyku jest sucha... może tak być? Napiszcie mi proszę w punkatch co, iedy, jak stosować i co z makijażem.

Pozdrawiam. Justyna
Justyna_sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 07:49   #139
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Acne Derm - krótka instrukcja obsługi

Ja stosuję acne derm TYLKO na noc. Na umytą skórę, później już nie nakładam żadnych innych specyfików, no oprócz policzków, które nie smaruje acne-dermem, więc tam smaruje kremem nawilzającym. Rano wszystko zmywam, nakładam filtry, czasami jakieś tam kremy (w zależności od nastroju) podkładzik no i tyle.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 10:22   #140
wiśnia_wisienka
Raczkowanie
 
Avatar wiśnia_wisienka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 33
Dot.: Acne Derm - krótka instrukcja obsługi

Mi dermatolog zaleciła nakładać acne derm wieczorem na pół godziny, potem zmyc i nałożyć krem na noc.
wiśnia_wisienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 12:26   #141
angel1980
Raczkowanie
 
Avatar angel1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 380
GG do angel1980 Wyślij wiadomość przez MSN do angel1980
Acne Derm-dla wrazliwej cery równiez?

Witam
Wiem,wiem,zaraz mi napiszecie ,żebym przegladneła forum bo duzo o tym było.To prawda, o Acne Derm tak,bo przeczytałam, ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie,wiec pytam.
Czy Acne Derm nadaje się do wrazliwej cery,samrowac punktowo czy na cała twarz i jak to wyglada bo na KWC nie znalazłam.
Proszę o pomoc,to dla mnei bardzo wazne.Merci
__________________
aangel
angel1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 15:00   #142
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Acne Derm-dla wrazliwej cery równiez?

Cytat:
Napisane przez angel1980
Witam
Wiem,wiem,zaraz mi napiszecie ,żebym przegladneła forum bo duzo o tym było.To prawda, o Acne Derm tak,bo przeczytałam, ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie,wiec pytam.
Czy Acne Derm nadaje się do wrazliwej cery,samrowac punktowo czy na cała twarz i jak to wyglada bo na KWC nie znalazłam.
Proszę o pomoc,to dla mnei bardzo wazne.Merci
Kwas azelainowy (czyli acne derm) jest z pewnością mniej drażniący niż np. glikolowy czy inne AHA. Ja stosuję do cery naczynkowej, która po AHA robi się natychmiast purpurowa, a po acne dermie nic. Troszkę szczypie, ale bez zaczerwienień i tego typu historii. Możesz spróbować, na sam początek na fragment twarzy, np. czoło (zazwyczaj najmniej wrażliwe). Potem na całą twarz ale tak trzy razy w tygodniu. Jeżeli to będziesz dobrze znosić, to zwiększ częstotliwość, ale raczej nie codziennie, bo cię wysuszy za bardzo. A na azelainę raczej się już nic nie nakłada (żadnych nawilżaczy).
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 14:16   #143
angel1980
Raczkowanie
 
Avatar angel1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 380
GG do angel1980 Wyślij wiadomość przez MSN do angel1980
Dot.: Acne Derm-dla wrazliwej cery równiez?

Kupiłam,dałam 17 zł i dzis pierwszy raz zastosuję,tak jak napisałas najpierw na czoło no i może brode bo ona tez wrazliwa nie jest(gorzej z policzkami).

Chyba będe stosowac tylko na noc(na ulotce jest ,że powinno sie stosowac równiez na dzien),ale jeszce nie zaopatrzyłam sie w filtry ,wiec po co ryzykowac.
Wesołych Świat Erato
__________________
aangel
angel1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 14:30   #144
Yomanda
Raczkowanie
 
Avatar Yomanda
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: BDG
Wiadomości: 122
GG do Yomanda
Dot.: Acne Derm-dla wrazliwej cery równiez?

Acne-derm sie naklada na cala twarz... Codziennie albo co dwa dni. W zaleznosci czy wysusza skóre. A na efekty trzeba troche poczekac
Yomanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 18:45   #145
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150
ACNE DERM --> blada cera

HEj! Szukałam tej odpowiedzi na forum ale nie znalazłam. Czy Acne Derm rozjaśni mi twarz na zawsze? Do końca zycia bede juz blada?
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 19:02   #146
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Smile Dot.: ACNE DERM --> blada cera

uzywalam acne dermu i moge cie zapewnic, ze nic takiego nie bedzie mialo miejsca przeciez powierzchniowe warstwy naskorka zetra sie i jesli bedziesz chciala (po zakonczeniu kuracji i oczywiscie z umiarem!) mozesz ja delikatnie opalic... W moim przypadku acne derm niewiele zdzialal- nieznacznie rozjasnil plamy potradzikowe... i na zaskorniki slaby byl.. Ale moze dla ciebie bedzie w sam raz!
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 19:51   #147
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150
Dot.: ACNE DERM --> blada cera

Dziekuje Ci za odpowiedz uspokoiłas mnie bo ja od dzisiaj zaczynam walke z zaskórnikami Acne Dermem i bałam sie ze bede blada jak sciana.
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 12:43   #148
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: ACNE DERM --> blada cera

Cytat:
HEj! Szukałam tej odpowiedzi na forum ale nie znalazłam. Czy Acne Derm rozjaśni mi twarz na zawsze? Do końca zycia bede juz blada?

Cytat:
Dziekuje Ci za odpowiedz uspokoiłas mnie bo ja od dzisiaj zaczynam walke z zaskórnikami Acne Dermem i bałam sie ze bede blada jak sciana.
to normalne, nie zostanie Ci tak na zawsze , w czasie w jakim uzywasz A D skóra ulega złuszczaniu lekkiemu i rozjasnia się, pamietaj o filtrach na dzien,
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 19:47   #149
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150
Dot.: ACNE DERM --> blada cera

no własnie nie mam jak uzywac kremów z filtrami ponieważ w ciągu dnia (2 razy) nakłądam antybiotyk. nawet kiedy jest zimno i nie ma słońca trzeba uzywac filtrów??
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 10:46   #150
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: ACNE DERM --> blada cera

tak trzeba bo promieniowanie tylko uvb ulega zmnijeszeniu a uva jest takie samo, zimą nawet większe bo sie odbija od sniegu jelsi idziesz do szkoły nakladasz antybiotyk ,musisz poczekac okolo godz az sie wchłonie , tyle pozostac musi , potem nakladasz filtry, wieczorem zmywasz i nakladasz antybiotyk znowu, czekasz godzine i krem nawilzajacy jakis naklaadzasz na noc, chyba ze nie potrzebujesz
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:28.