Suknia - którą wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-15, 15:15   #1
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627

Suknia - którą wybrać?


Właściwie nie wiem czego się spodziewać po Waszych wypowiedziach, bo wybór sukni to dość subiektywna rzecz. Ale może chociaż trochę mi doradzicie bo kompletnie nie umiem się zdecydować, a mam mało czasu
Jakieś ogólne wyobrażenie o moim wyglądzie mam, ale waham się pomiędzy krojem sukienek.
Kilka szczegółów:
jestem niska i drobna, biust też drobny
suknia nie będzie miała trenu, nie będzie na żadnym kole (ma spływać do ziemi)
będzie w kolorze ecru/złamanej bieli
nie będę miała welonu tylko woalkę
ślub będzie w czerwcu

W pierwszej podoba mi się najbardziej tył (ale moja mama uważa że ogólnie jest za skromna ).
Druga też mi się podoba, ale czy ten rękawek nie będzie mnie zbytnio grzał w czerwcu?
Trzecia ładna, ale nie zbyt "pusta"? Może jakoś ją jeszcze przyozdobić czy co?
No i czwarta też całkiem mi się podoba, tak ogólnie.
Czy fason rybki nadaje się w ogóle do mojego wzrostu?

Będę wdzięczna za każdą sugestię
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 01.jpg (68,4 KB, 362 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 02.jpg (30,3 KB, 329 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 03.jpg (115,4 KB, 360 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kob1.jpg (97,1 KB, 313 załadowań)
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2013-03-15 o 15:25
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 15:30   #2
GothicLolita22
Zadomowienie
 
Avatar GothicLolita22
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 1 153
Dot.: Suknia - którą wybrać?

Mnie bardzo podoba się ta na 5 i 6 zdjęciu czyli trzecia Tylko jeśli masz drobny biust to dekolt chyba trochę za głęboki A mierzyłaś rybkę? Bo mnie się podobały ale okazało się że w ogóle nie pasują na moją figurę (165 cm, 56 kg)
__________________

Edytowane przez GothicLolita22
Czas edycji: 2013-03-15 o 15:38
GothicLolita22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 15:34   #3
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Suknia - którą wybrać?

3 ma najfajniejszy krój Bardzo ładna!
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 15:39   #4
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Suknia - którą wybrać?

Jeśli chodzi o biust, to kupiłam dobry stanik i jestem w stanie uzyskać jakieś wypukłości Z kolei boję się, że jak suknia będzie zabudowana, to mój biust całkiem zniknie. Mierzyłam rybkę, ale delikatną nie tak odstającą i w takiej było ok.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 15:42   #5
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Suknia - którą wybrać?

Przede wszystkim musisz przejść się do salonu, żeby sprawdzić, w jakich w ogóle krojach jest Ci dobrze. Suknia ślubna jest tak specyficzna, że często nasze wyobrażenia mają się nijak do rzeczywistości. O tym, jak będziesz wyglądać w danym kroju nie decyduje tylko wzrost i waga, a proporcje ciała, obwody, budowa kości. Wiele razy czytałam na wizażu historie o tym, że dziewczyna była zdecydowana na taką i taką suknię, a okazało się, ze wyglądała w niej fatalnie. W zeszłym roku chodziłam z siostrą cioteczną po salonach i mimo że była wyjątkowo zdecydowana na syrenę z wieloma falbanami, wyszła w tiulowej princessie, bo wyglądała w niej prześlicznie, a w syrenach delikatnie mówiąc jak wypłosz
Dlatego dobrze Ci radzę - idź do salonu i mierz suknie, tylko tak dowiesz się w jakich krojach jest Ci dobrze i tylko tak znajdziesz suknię marzeń
A opiniami innych o sukni absolutnie się nie przejmuj. To Tobie ma się podobać i jeśli Ty czujesz się w sukni pięknie, to nie przejmuj się tym, że ktoś uważa suknię za zbyt skromną/strojną lub nie takiej długości
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 15:55   #6
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Suknia - którą wybrać?

Przymierzałam już princeski, w formie A, rybkę ale właśnie taką delikatną, nie wielowarstwową i w sumie najlepiej się czuję w A i w luźno "puszczonej" rybce. Fakt faktem, że wielowarstwowej rybki nie przymierzałam. Mam obiekcje do odstających sukni na sztywnym tiulu czy kole. Biorę pod uwagę każdą z tych sukni, najbardziej mi odpowiadają krojem (w drugiej i czwartej mogłabym zrezygnować z sztywnego tiulu) , bardziej nie mogę się zdecydować pod względem ogólnego wyglądu. Ich konkretnie pewnie nie przymierzę, bo w salonach u mnie raczej nie znajdę - zdjęcia są z neta i suknia będzie szyta na miarę
Wiem, że to ja mam się dobrze czuć, ale jednak dobrze jest mieć kogoś kto doradzi. U mnie każdemu podoba się inna i do innej mnie namawia. A mama to najchętniej widziała by mnie w bezie wysadzanej milionem kamieni i nie potrafi zrozumieć że podoba mi się co innego (co nie znaczy że ustąpię)
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2013-03-15 o 16:14
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 16:20   #7
mingunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 155
Dot.: Suknia - którą wybrać?

mi najbardziej podoba się pierwsza Sama za jakiś czas będę szukała sukni i w necie upatrzyłam sobie taką http://www.salon-demi.pl/zdjecia/nabla/fleure1.jpg
__________________
19.01.2013r.
28.06.2014r.
mingunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-15, 18:58   #8
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Suknia - którą wybrać?

Mi najbardziej podoba się trzecia
Wybierz taką suknię, w jakiej czujesz się najlepiej - w końcu to Ty spędzisz w niej parę dobrych godzin, a nie Twoja mama

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
suknia nie będzie miała trenu
Ale przecież to są suknie z trenami
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 19:48   #9
mingunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 155
Dot.: Suknia - którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Ale przecież to są suknie z trenami
o ile się nie mylę autorka wątku będzie szyła suknię, a jedna z tych powyżej będzie służyła za wzór, więc trenu sie można "pozbyć"
__________________
19.01.2013r.
28.06.2014r.
mingunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 19:55   #10
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Suknia - którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Mi najbardziej podoba się trzecia
Wybierz taką suknię, w jakiej czujesz się najlepiej - w końcu to Ty spędzisz w niej parę dobrych godzin, a nie Twoja mama


Ale przecież to są suknie z trenami
Cytat:
Napisane przez mingunia Pokaż wiadomość
o ile się nie mylę autorka wątku będzie szyła suknię, a jedna z tych powyżej będzie służyła za wzór, więc trenu sie można "pozbyć"
Własnie tak

Wiem, że to mój ślub nie mamy. Jej zdanie nie jest dla mnie żadnym problemem i tak nie włożę tego co jej się podoba, no szkoda tylko, że ciężko jej się mi poradzić, bo zawsze jest a co ty ubóstwo ślubowałaś Dlatego m.in. pytam tutaj

W sumie jak tak patrzę... to też się najbardziej skłaniam do tej trzeciej jednak...
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2013-03-15 o 19:57
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 20:35   #11
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Suknia - którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Własnie tak

Wiem, że to mój ślub nie mamy. Jej zdanie nie jest dla mnie żadnym problemem i tak nie włożę tego co jej się podoba, no szkoda tylko, że ciężko jej się mi poradzić, bo zawsze jest a co ty ubóstwo ślubowałaś Dlatego m.in. pytam tutaj
Nie zajarzyłam, sorry


Co do mamy, to skoro wiesz, że nie możesz się jej poradzić w kwestii sukni, bo rzuca niefajne komentarze, to nie pytaj jej więcej o zdanie. Przejdź się po salonach z jakąś koleżanką, która ma podobny gust do Twojego i nie będzie odradzała Ci sukni na zasadzie: "fuj, bo za skromna", tylko pomoże Ci ocenić czy dany model dobrze na Tobie leży
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-15, 21:11   #12
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465
Dot.: Suknia - którą wybrać?

ja wybrałabym suknie nr 3
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 19:34   #13
Anaelle
Wtajemniczenie
 
Avatar Anaelle
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 021
Dot.: Suknia - którą wybrać?

suienki, tak z obrazka to najbardziej podobają mi sie 3 i ew. 1
ale na Tobie będą się prezentować inaczej niż na modelkach.... więc bez mierzenia to nie ma co decydować....
__________________
26.06.2008
22.06.2011
22.06.2013

nowy login - stara wizażanka
Anaelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 08:01   #14
kaaterina
Zadomowienie
 
Avatar kaaterina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 726
Dot.: Suknia - którą wybrać?

Na mnie największe wrażenie zrobiła sukienka nr 1 ! Jest niesamowicie elegancka, naprawdę, jak dla mnie powalająca. I nie jest skromna, jest idealna, jest dystyngowana, nie jarmarczna, upiększająca i z niesamowitą klasą. Za to nr 3 wydaje mi się jakaś taka przyciężkawa i pogrubiająca. A ostatnia jakaś taka "tania", chyba przez ten pas w pasie.
Leć do salonu i mierz !
kaaterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 16:48   #15
ErnestyLda
Zadomowienie
 
Avatar ErnestyLda
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Okolice Pszczyny
Wiadomości: 1 584
Dot.: Suknia - którą wybrać?

3 jest przepiękna, uwielbiam koronkę , sam w swojej suknie ślubnej będę mieć koronkę w gorsecie. Cudna jest
ErnestyLda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 17:18   #16
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Suknia - którą wybrać?

Ok. Zdecydowałam się na trzecią, najwyżej będę nanosić jakieś poprawki w kroju, ale myślę, że będzie git

Teraz kwestia dodatków, w czym też mi pewnie nie pomożecie, bez mojego zdjęcia ale nie chce wklejać swojej gęby.

Zrobiłam takie dwie symulacje z wycinkiem moich włosów i jasnym odcieniem skóry zblizonym do mojego. Myslę o takim uczesaniu (albo niskim koczku). Nie wiem tylko czy pójść w róże (pudrowe czółenka, bukiecik z jasnych róż, różowa szminka) czy w intensywne kolory (koralowe czółenka, bukiecik z herbacianych - bardziej brzoskwiniowych róż, czerwona szminka). Biżuterię wkładam złotą (nie lubię srebra) - kolczyki łezki i łańcuszek z małym serduszkiem (chyba).

To tak do wolnej dyskusji, bo wiem że ciężko doradzić nie widząc konkretnej osoby.

A i czy te dodatki w ogóle współgrają ze sobą? Pewnie do czerwonej wersji pasowałyby bardziej czerwone róże, ale nie chcę takich, dlatego pomyślałam o takim ciepłym morelowym odcieniu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wersja romantyczna.jpg (65,9 KB, 94 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wersja intensywna.jpg (66,9 KB, 82 załadowań)
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2013-03-17 o 19:23
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 17:53   #17
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Suknia - którą wybrać?

3 piękna!
A jesli jestes drobna to nie polecam rybki chyba ze masz idealne biodra i długie nogi ale oczywiscie kwestia gustu
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 22:14   #18
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Suknia - którą wybrać?

Jak dla mnie najładniejsza 1- zdecydowanie
3 ma wycięty dekolt i plecy, a mówisz, że masz mały biust, to to zginie, jeszcze bardotka musiała by być by go uwypuklić, a jak stanik założyć jak odkryte plecy są? Niezbyt...
Poza tym trzeba przymierzyć. Broń Boże szyć kiecki ze zdjęcia nie przymierzając choć podobnego modelu, no nie da się tak.
Nie znam żadnej PM ze swojego otoczenia która kupiłaby suknię taką, jaką sobie upatrzyła ze zdjęcia.
Ja chciałam bardzo- grecką, skromną, lub rybkę z lejącego materiału ( NIGDY koronka, bo mi się z firanami kojarzy) i żadne drapowane księżniczki z rękawiczkami nie wchodziły w grę.
I cóż? Przymierzyłam grecką i wyglądałam jak bida z nędzą, jakbym miała gęsi karmić...rybka odpadła, bo jakoś sztywno i to nie było to.
Przymierzyłam księżniczkę i to był strzał w 10- dekolt w serce z kamyczkami, jednoczęściowa, biała, dół prosty. Zupełnie co innego.
Z kolei moja koleżanka bardzo chciała księżniczkę zbajerowaną...ale kupiła rybkę zbajerowaną ( czyt. rybka miała makaronowo cienkie ramiączka, była drapowana do kolan, miała aplikacje, była drapowana na rozkloszowanym dole, wystawał z tego drapowania tiul i była jeszcze kokarda, dwa welony, rękawiczki i futrzaste bolerko.
Inna moja koleżanka, drobiuteńka chciała delikatną literkę A, a kupiła suknię z falbaniastym dołem- czad
Tylko oglądanie sukien na żywo i przymiarka Cię ratuje, inaczej się nie da...
Swego czasu byłam zwolenniczką skromnych sukien, a teraz chciałabym falbaniastą

Edytowane przez 201610281624
Czas edycji: 2013-03-18 o 22:24
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 11:45   #19
xena-m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 20
Dot.: Suknia - którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Właściwie nie wiem czego się spodziewać po Waszych wypowiedziach, bo wybór sukni to dość subiektywna rzecz. Ale może chociaż trochę mi doradzicie bo kompletnie nie umiem się zdecydować, a mam mało czasu
Jakieś ogólne wyobrażenie o moim wyglądzie mam, ale waham się pomiędzy krojem sukienek.
Kilka szczegółów:
jestem niska i drobna, biust też drobny
suknia nie będzie miała trenu, nie będzie na żadnym kole (ma spływać do ziemi)
będzie w kolorze ecru/złamanej bieli
nie będę miała welonu tylko woalkę
ślub będzie w czerwcu

W pierwszej podoba mi się najbardziej tył (ale moja mama uważa że ogólnie jest za skromna ).
Druga też mi się podoba, ale czy ten rękawek nie będzie mnie zbytnio grzał w czerwcu?
Trzecia ładna, ale nie zbyt "pusta"? Może jakoś ją jeszcze przyozdobić czy co?
No i czwarta też całkiem mi się podoba, tak ogólnie.
Czy fason rybki nadaje się w ogóle do mojego wzrostu?

Będę wdzięczna za każdą sugestię
a jakiej postury jest pan młody szczupły czy krępy niski czy wysoki, bo przy wyborze sukni tez to musisz wziasc pod uwagę czy sie "wydłużyć" w sukni czy raczej nie - wg mnie suknia z rękawkiem jest fajna ale niech Ci ja uszyja w wersji z leciutko spadającym, aby Ci nie było za ciepło, a co do przyozdobienia to na koronce mogą Ci po naszywać kryształki które będą się mienić i mogą one biec od pasa w dół i się zagęszczac w dobrym salonie bez problemu takie rzeczy robią tylko to może byc kosztowne (cena kryształków)
xena-m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-19, 17:21   #20
Ewka:D:D
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 875
Dot.: Suknia - którą wybrać?

3 jest mega <3
__________________
`Starość we wszystko wierzy.
Wiek średni we wszystko wątpi.
Młodość wszystko wie.`




Ewka:D:D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 20:12   #21
petel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 237
Dot.: Suknia - którą wybrać?

ZZ

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka
petel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 08:20   #22
jozefinaG
Raczkowanie
 
Avatar jozefinaG
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 139
Dot.: Suknia - którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Ok. Zdecydowałam się na trzecią, najwyżej będę nanosić jakieś poprawki w kroju, ale myślę, że będzie git

Teraz kwestia dodatków, w czym też mi pewnie nie pomożecie, bez mojego zdjęcia ale nie chce wklejać swojej gęby.

Zrobiłam takie dwie symulacje z wycinkiem moich włosów i jasnym odcieniem skóry zblizonym do mojego. Myslę o takim uczesaniu (albo niskim koczku). Nie wiem tylko czy pójść w róże (pudrowe czółenka, bukiecik z jasnych róż, różowa szminka) czy w intensywne kolory (koralowe czółenka, bukiecik z herbacianych - bardziej brzoskwiniowych róż, czerwona szminka). Biżuterię wkładam złotą (nie lubię srebra) - kolczyki łezki i łańcuszek z małym serduszkiem (chyba).

To tak do wolnej dyskusji, bo wiem że ciężko doradzić nie widząc konkretnej osoby.

A i czy te dodatki w ogóle współgrają ze sobą? Pewnie do czerwonej wersji pasowałyby bardziej czerwone róże, ale nie chcę takich, dlatego pomyślałam o takim ciepłym morelowym odcieniu.
Ten rodzaj sukni jest boski <3 Jeśli tylko miałaś okazję mierzyć taką w salonie i pasowała do Twojej figury to zrobisz furorę na weselu Naprawdę jest niebanalna
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
jozefinaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:38   #23
JannieS
Raczkowanie
 
Avatar JannieS
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 43
Dot.: Suknia - którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez jozefinaG Pokaż wiadomość
Ten rodzaj sukni jest boski <3 Jeśli tylko miałaś okazję mierzyć taką w salonie i pasowała do Twojej figury to zrobisz furorę na weselu Naprawdę jest niebanalna
Jestem tego samego zdania, 3 piękna! oglądając takie piękne suknie żałuję, że ślubować można (teoretycznie eoczywiście) tylko raz
JannieS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-17 13:38:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:11.