Czy ćwicząc regularnie na atlasie schudnę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-17, 16:44   #1
tisane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 169
GG do tisane

Czy ćwicząc regularnie na atlasie schudnę?


Zetknelam sie z wypowiedziami na temat cwiczen silowych , ze sa zdecydowanie lepsze od aerobow, jesli chodzi o schudniecie.

Mam w domu atlas do cwiczen , wczesiej na nim nie cwiczylam, ale po ciekawych wypowiedziach na temat cwiczen silowych chyba zaczne w koncu na nim cos robic. Ale mam pytanie, czy faktycznie atlas bedzie moim sprzymierzencem w walce z tłuszczem? Głownie chce zrzucic z brzucha, bioder, biustu i ud oraz 12kg !!!
Oprocz atlasu , chodze na basen 1x w tyg na godzine, codziennie krece hula hop okolo15min, troche skacze na skakance , codziennie po 30min jeszcze na rowerze(do pracy)

Czy poradzi mi ktos jak to wszystko rozplanowac, ile i kiedy cwiczyc . I czy ten atlas mi pomoze w walce z tłuszczem?
__________________

1.71cm
73
-
72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59

Edytowane przez tisane
Czas edycji: 2010-04-20 o 14:15
tisane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 17:43   #2
zabx88
Raczkowanie
 
Avatar zabx88
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 53
Dot.: Czy ćwicząc regularnie na atlasie schudnę?

hmmmmm raczej bym powiedziała, ze areoby bardziej spalaja tłuszcz niż silowe (plywanie i rower jak najbardziej na + ).
Oczywiscie cwicząc siłowo, ale majac odpowiednia diete ( tzw. redukcyjna) tak czy siak nie nabawisz sie miesni tylko schudniesz.
Najlepszym rozwiazaniem na pozbycie sie tłuszczyku to odpowiednia zbilansowana dieta, areoby ale też siłowe.
Ja osobiście uważam , że najlepiej ćwiczyć tak : ok 20/30 minut areoby- jeśli w fitness klubie to rowerki, bieznie, steppery itp, a jeśli w domu to te same odpowiedniki tylko, że w terenie ( lub też jakieś pajacyki, podskoki, intensywny taniec- generalnie wszystko to co przyspiesza bicie serca ).
Dopiero po tych 20/30 minutach zabieraj się za siłowe i tak z godzinke pocwicz silowo.
Ja tak ćwicze i przez niecałe 3 tyg. w biodrach ubyło mi 4 cm!!! a musze przyznac, że jako tako restrykcyjnie diety nie trzymam (pozwalam sobie nawet raz na jakis czas na pizze ).
Powodzenia zycze w drodze do celu
zabx88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 12:54   #3
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Czy ćwicząc regularnie na atlasie schudnę?

niestety ale same ćwiczenia nie pomagają w schudnięciu
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 13:29   #4
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Czy ćwicząc regularnie na atlasie schudnę?

Cytat:
Napisane przez zabx88 Pokaż wiadomość
hmmmmm raczej bym powiedziała, ze areoby bardziej spalaja tłuszcz niż silowe (plywanie i rower jak najbardziej na + ).
Oczywiscie cwicząc siłowo, ale majac odpowiednia diete ( tzw. redukcyjna) tak czy siak nie nabawisz sie miesni tylko schudniesz.
Najlepszym rozwiazaniem na pozbycie sie tłuszczyku to odpowiednia zbilansowana dieta, areoby ale też siłowe.
Ja osobiście uważam , że najlepiej ćwiczyć tak : ok 20/30 minut areoby- jeśli w fitness klubie to rowerki, bieznie, steppery itp, a jeśli w domu to te same odpowiedniki tylko, że w terenie ( lub też jakieś pajacyki, podskoki, intensywny taniec- generalnie wszystko to co przyspiesza bicie serca ).
Dopiero po tych 20/30 minutach zabieraj się za siłowe i tak z godzinke pocwicz silowo.
Ja tak ćwicze i przez niecałe 3 tyg. w biodrach ubyło mi 4 cm!!! a musze przyznac, że jako tako restrykcyjnie diety nie trzymam (pozwalam sobie nawet raz na jakis czas na pizze ).
Powodzenia zycze w drodze do celu
Zacytuję fragment z jednego z wątków podwieszonych o mitach fitnesowych:

5)„Na schudniecie najlepsze sa aeroby” – o ile, w trakcie aerobow spala sie wiecej kalorii niz w trakcie cwiczen silowych i interwalow, to: cwiczenia silowe podkrecaja metabolizm, dajac lepszy laczny efekt; interwaly, szczegolnie intensywne, dzieki EPOC maja znaczacy efekt spalania tluszczu po cwiczeniach. Do tego, przy aerobach jest niebezpieczenstwo spalania miesni, wiec same aeroby na dluzsza mete moga sie przyczynic do ubytku miesni i co za tym idzie – zwolnienia metabolizmu.


Poza tym aeroby robimy po siłowych


__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 17:55   #5
zabx88
Raczkowanie
 
Avatar zabx88
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 53
Dot.: Czy ćwicząc regularnie na atlasie schudnę?

Cytat:
Napisane przez Anula123 Pokaż wiadomość
Zacytuję fragment z jednego z wątków podwieszonych o mitach fitnesowych:

5)„Na schudniecie najlepsze sa aeroby” – o ile, w trakcie aerobow spala sie wiecej kalorii niz w trakcie cwiczen silowych i interwalow, to: cwiczenia silowe podkrecaja metabolizm, dajac lepszy laczny efekt; interwaly, szczegolnie intensywne, dzieki EPOC maja znaczacy efekt spalania tluszczu po cwiczeniach. Do tego, przy aerobach jest niebezpieczenstwo spalania miesni, wiec same aeroby na dluzsza mete moga sie przyczynic do ubytku miesni i co za tym idzie – zwolnienia metabolizmu.


Poza tym aeroby robimy po siłowych


areoby po siłowych ? jaka jest różnica, że tak powiem "odbioru" organizmu areobow przed a jaka po?
Chodze na typowo meska, dośc "hardcorową" (tak mówią chłopaki co tam chodzą ) , siłownie AZS, i tam chlopacy własnie doradzili mi najpierw rowerek, stepper (czyli typowe areoby) a potem ćwiczenia silowe, jako odpowiednia kolejność. Areoby celem niejako rozgrzania a potem siłowe.
Oczywiście też robię interwały i zgadzam się z tym co napisałas, że przy zbyt długich i intensywnych areobach mozna spalac miesnie, dlatego zaproponowałam koleżance areoby i zarówno ćwiczenia siłowe.
__________________
-> Żyję z sobą w harmonii
-> Akcja- likwidacja centymetrów !!!
-> Doedukowuję się - poszerzam horyzonty

Edytowane przez zabx88
Czas edycji: 2010-04-18 o 17:57
zabx88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 18:52   #6
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Czy ćwicząc regularnie na atlasie schudnę?

Z kulturystyka.pl:

"Najważniejsze zeby trening aerobowy byl po treningu silowym , a nie odwrotnie. Trening powietrzny moze osłabic organizm i czesto niemozliwe jest wykonanie planowanego treningu siłowego."


I jeszcze to:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...35&postcount=5




__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 20:04   #7
zabx88
Raczkowanie
 
Avatar zabx88
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 53
Dot.: Czy ćwicząc regularnie na atlasie schudnę?

o proszę jaka ciekawostka A chłopaki niby tacy kulturyści i mi zle doradzili .
Jeden tłumaczył mi to, że areoby właśnie stosować na rozgrzewkę- jak widać może byl trochę niedoedukowany Dzięki za wyprowadzenie z błedu !

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Oczywiście nie omieszkam, skorzystam z okazji i jutro na siłowni mu to wypomnę
__________________
-> Żyję z sobą w harmonii
-> Akcja- likwidacja centymetrów !!!
-> Doedukowuję się - poszerzam horyzonty
zabx88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-18, 22:15   #8
czepiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 223
Dot.: Czy ćwicząc regularnie na atlasie schudnę?

Cytat:
Napisane przez zabx88 Pokaż wiadomość
o proszę jaka ciekawostka A chłopaki niby tacy kulturyści i mi zle doradzili .
Jeden tłumaczył mi to, że areoby właśnie stosować na rozgrzewkę- jak widać może byl trochę niedoedukowany Dzięki za wyprowadzenie z błedu !

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Oczywiście nie omieszkam, skorzystam z okazji i jutro na siłowni mu to wypomnę
Ale on miał w pewnym sensie rację - przed siłowymi robisz rozgrzewkę np. pajacyki, marsz, podskoki, ale orbiterek czy trucht na bieżni też może być, a to właśnie ćwiczenia aerobowe (+ dodatkowo jakieś skłony, krążenia itp.). Tylko to ma być krótka, prosta rozgrzewka, kilkuminutowa, a nie 30 minut biegu

Edit: aeroby jako krótka rozgrzewka - tak; aeroby po siłowych - nie.
__________________
panta rhei

Edytowane przez czepiak
Czas edycji: 2010-04-18 o 22:19
czepiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 09:37   #9
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Czy ćwicząc regularnie na atlasie schudnę?

Cytat:
Napisane przez czepiak Pokaż wiadomość

Edit: aeroby jako krótka rozgrzewka - tak; aeroby po siłowych - nie.
Dlaczego nie?
__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 10:08   #10
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Czy ćwicząc regularnie na atlasie schudnę?

mi ostatnio trener mówił o tej kolejności- że jak się nie przestrzega to jest większe ryzyko nabawienia się kontuzji

dietkę trzymaj jak nic- poszperaj o potrzebie białka dla organizmu

jak wszystko fajnie zaplanujesz to będziesz zadowolona z efektów
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 12:38   #11
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Czy ćwicząc regularnie na atlasie schudnę?

najpierw silowe, potem aeroby w odwrotnej koljnosci mozesz palic mięśnie
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-19, 13:55   #12
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czy ćwicząc regularnie na atlasie schudnę?

Cytat:
Napisane przez tisane Pokaż wiadomość
Zetknelam sie z wypowiedziami na temat cwiczen silowych , ze sa zdecydowanie lepsze od aerobow, jesli chodzi o schudniecie.

Mam w domu atlas do cwiczen , wczesiej na nim nie cwiczylam, ale po ciekawych wypowiedziach na temat cwiczen silowych chyba zaczne w koncu na nim cos robic. Ale mam pytanie, czy faktycznie atlas bedzie moi sprzymierzencem w walce z tłuszczem? Głownie chce zrzucic z brzucha, bioder, biustu i ud oraz 12kg !!!
Oprocz atlasu , chodze na basen 1x w tyg na godzine, codziennie krece hula hop okolo15min, troche skacze na skakance , codziennie po 30min jeszcze na rowerze(do pracy)

Czy poradzi mi ktos jak to wszystko rozplanowac, ile i kiedy cwiczyc . I czy ten atas mi pomoze w walce z tłuszczem?
Jak wyliczylas akurat te 12kg ?

Nic nie pisalas o diecie, a to wyjatkowo istotne.

Przy dobrej diecie, tak powinnas tak schudnac.

Cytat:
Napisane przez zabx88 Pokaż wiadomość
hmmmmm raczej bym powiedziała, ze areoby bardziej spalaja tłuszcz niż silowe (plywanie i rower jak najbardziej na + ).
Moim zdaniem silowe zdecydowanie lepiej w ogolnym bilansie spalaja tluszcz.
Aeroby spalaja w trakcie cwiczen wiecej kalorii niz silowe w trakcie cwiczen, ale to nie to samo co efektywniejsze spalanie tluszczu.

Cytat:
Napisane przez zabx88 Pokaż wiadomość
areoby po siłowych ? jaka jest różnica, że tak powiem "odbioru" organizmu areobow przed a jaka po?
Chodze na typowo meska, dośc "hardcorową" (tak mówią chłopaki co tam chodzą ) , siłownie AZS, i tam chlopacy własnie doradzili mi najpierw rowerek, stepper (czyli typowe areoby) a potem ćwiczenia silowe, jako odpowiednia kolejność. Areoby celem niejako rozgrzania a potem siłowe.
Oczywiście też robię interwały i zgadzam się z tym co napisałas, że przy zbyt długich i intensywnych areobach mozna spalac miesnie, dlatego zaproponowałam koleżance areoby i zarówno ćwiczenia siłowe.
Rozmawiacie o dwoch roznych rzeczach - jako rozgrzewka, to luz; natomiast jako "powazne" dluzsze aeroby, to tylko po silowych...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 14:34   #13
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Czy ćwicząc regularnie na atlasie schudnę?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

Rozmawiacie o dwoch roznych rzeczach - jako rozgrzewka, to luz; natomiast jako "powazne" dluzsze aeroby, to tylko po silowych...
Wiem, że jako rozgrzewka mogą być, ale zabx88 w swoim pierwszym poście napisała o 20/30 min aerobów przed siłowymi.
__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 16:42   #14
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czy ćwicząc regularnie na atlasie schudnę?

Cytat:
Napisane przez Anula123 Pokaż wiadomość
Wiem, że jako rozgrzewka mogą być, ale zabx88 w swoim pierwszym poście napisała o 20/30 min aerobów przed siłowymi.
A tak to moim skromnym zdaniem zdecydowanie odpada.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 18:12   #15
zabx88
Raczkowanie
 
Avatar zabx88
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 53
Dot.: Czy ćwicząc regularnie na atlasie schudnę?

dzis cwiczac na siłowni po tak dlugim czasie dopiero zastosowałam prawidlowo rozplanowany trening- cw. silowe i potem konkretne areoby. I nie wiem czy to moja wyobraznia, fantazja, placebo lub cos tam innego, ale ogolnie lepiej mi sie cwiczylo, czułam, ze tak jakos chyba wiecej moge i w ogóle miałam lepsze odczucia .
Staram sie bardzo powaznie podchodzic do cwiczen i dziekuje Wam za wyprowadzenie mnie z nieswiadomego ale dosc powaznego bledu, dzieki czemu pozytywne zmiany zaobserwowałam juz dzis
__________________
-> Żyję z sobą w harmonii
-> Akcja- likwidacja centymetrów !!!
-> Doedukowuję się - poszerzam horyzonty
zabx88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 14:11   #16
tisane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 169
GG do tisane
Dot.: Czy ćwicząc regularnie na atlasie schudnę?

[QUOTE=Wyrak;18678993]Jak wyliczylas akurat te 12kg ?

Nic nie pisalas o diecie, a to wyjatkowo istotne.

Przy dobrej diecie, tak powinnas tak schudnac.



Teraz waze 70kg , ale 5lat temu wazyłam 12 kg mniej czyli58kg i dobrze sie czulam z taka waga
Odnosnie diety , chodzi Ci o to co jem? Jestem wegetarianka, jem tylko ryby. Staram sie jesc co 3 godz. Duzo nabialu, warzyw,ciemny chleb, warzywa, owoce, czasami niestety zjadam jakies ciastko lub baton, choc staram sie tego unikac.Hmm.. nie wiem co jeszcze tu dodac..

Odnosnie tego roweru do pracy, to jezdze 15 min do pracy i 15min z powrotem, ale czesto tez jezdze na zakupy rowerem.

Ps. Przepraszam, ie siedze czesto na kompie, dlatego nie moge odpisac na wszystkie odpowiedzi ,ale dziekuje bardzo za pomoc
__________________

1.71cm
73
-
72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59
tisane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:27.