kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-04, 08:12   #1
malkontentka2013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 19

kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015


Dziewczyny, planowałam w przyszłym roku założyć działalność, jako mobilna kosmetyczka. Czytałam na tej stronie http://kasa-w-gabinecie.pl/, że od nowego roku kosmetyczki muszą mieć kasę fiskalną. Teraz się zastanawiam, czy my się to w ogóle opłaci. Wiecie coś w tym temacie? Miałyście do czynienia z kasą fiskalną???? Ile kosztuje taka kasa?
malkontentka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 18:02   #2
zielonomi_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 136
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

[QUOTE=malkontentka2013;49 202165]Dziewczyny, planowałam w przyszłym roku założyć działalność, jako mobilna kosmetyczka. Czytałam na tej stronie http://kasa-w-gabinecie.pl/, że od nowego roku kosmetyczki muszą mieć kasę fiskalną. Teraz się zastanawiam, czy my się to w ogóle opłaci. Wiecie coś w tym temacie? Miałyście do czynienia z kasą fiskalną???? Ile kosztuje taka kasa?[/QUOTE

Zgadza się, od przyszłego roku kosmetyczki będą miały obowiązek ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej. Ceny kas są różne, ale mniej więcej 1500zł.Urząd skarbowy zwraca koszt zakupu kasy fiskalnej (90% ceny, ale max 700zł).
zielonomi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 12:05   #3
malkontentka2013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 19
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

Czyli, jeśli kupię kasę za 1500zł to urząd skarbowy zwraca mi 700zł? Zostaje koszt 800 zł. To sporo:/ A nie ma tańszych opcji? znalazłam np. takie dwie http://kasa-w-gabinecie.pl/project/elzab-k10/ lub ta http://kasa-w-gabinecie.pl/project/posnet-mobile-hs-ej/ są za jakieś 1200, ale też 1000zł. To minus 700zł zostaje 300zł faktycznego kosztu - już lepiej wygląda. Tylko czy te tańsze są coś warte?
malkontentka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 08:14   #4
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

Najtańsza nowa kasa "mała plus" Novitusa kosztuje ok 1100zł. Możesz się ubiegać o zwrot z urzędu skarbowego 90% kosztu ale i tak na zwrot więcej niż 700zł nie ma co liczyć. Wtedy musisz działalność utrzymać przez min. 3 lata, w przeciwnym wypadku oddajesz zwrot.
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 16:38   #5
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

skąd wy te ceny bierzecie? najtańsza kasa to koszt ok 500zł - sporo moich znajomych kupowało w ostatnim roku kasy fiskalne i nikt z nich nie dał więcej niż 700zł
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 06:20   #6
malkontentka2013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 19
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
Najtańsza nowa kasa "mała plus" Novitusa kosztuje ok 1100zł. Możesz się ubiegać o zwrot z urzędu skarbowego 90% kosztu ale i tak na zwrot więcej niż 700zł nie ma co liczyć. Wtedy musisz działalność utrzymać przez min. 3 lata, w przeciwnym wypadku oddajesz zwrot.
Myślę, o jakimś urządzeniu mobilnym, takim, żebym mogła je zabrać ze sobą. Mała plus Novitusa nada się do takiego użytkowania?

---------- Dopisano o 07:19 ---------- Poprzedni post napisano o 07:17 ----------

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
skąd wy te ceny bierzecie? najtańsza kasa to koszt ok 500zł - sporo moich znajomych kupowało w ostatnim roku kasy fiskalne i nikt z nich nie dał więcej niż 700zł
Tylko ja ciągle gdzieś słyszę, że te tanie kasy są kiepskie. Ale, jeśli wziąć pod uwagę tę ulgę, o której piszą dziewczyny - to nawet jak wydam 1000zł to faktycznie koszt mam 300zł.

---------- Dopisano o 07:20 ---------- Poprzedni post napisano o 07:19 ----------

[QUOTE=zielonomi_;49210544]
Cytat:
Napisane przez malkontentka2013 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, planowałam w przyszłym roku założyć działalność, jako mobilna kosmetyczka. Czytałam na tej stronie http://kasa-w-gabinecie.pl/, że od nowego roku kosmetyczki muszą mieć kasę fiskalną. Teraz się zastanawiam, czy my się to w ogóle opłaci. Wiecie coś w tym temacie? Miałyście do czynienia z kasą fiskalną???? Ile kosztuje taka kasa?[/QUOTE

Zgadza się, od przyszłego roku kosmetyczki będą miały obowiązek ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej. Ceny kas są różne, ale mniej więcej 1500zł.Urząd skarbowy zwraca koszt zakupu kasy fiskalnej (90% ceny, ale max 700zł).
Jeszcze jedno pytanie - kiedy urząd zwraca te pieniądze za kasę?
malkontentka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 14:45   #7
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

Szok, najbardziej dziwi mnie to, że urząd ma zwracać pieniądze za kasę fiskalną.
Z tego co wiem, to żadna inna branża czegoś takiego nie ma,
i musi płacić 100%.
Tak, że to jest wielki plus
Muszę sobie to info sprawdzić.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-09, 21:26   #8
zielonomi_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 136
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

Cytat:
Napisane przez malkontentka2013 Pokaż wiadomość
Myślę, o jakimś urządzeniu mobilnym, takim, żebym mogła je zabrać ze sobą. Mała plus Novitusa nada się do takiego użytkowania?

---------- Dopisano o 07:19 ---------- Poprzedni post napisano o 07:17 ----------



Tylko ja ciągle gdzieś słyszę, że te tanie kasy są kiepskie. Ale, jeśli wziąć pod uwagę tę ulgę, o której piszą dziewczyny - to nawet jak wydam 1000zł to faktycznie koszt mam 300zł.[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 07:20 ---------- Poprzedni post napisano o 07:19 ----------



Jeszcze jedno pytanie - kiedy urząd zwraca te pieniądze za kasę?


To zależy czy jesteś vaowcem czy nie. Jeśli nie jesteś to wysyłasz wniosek do urzędu skarbowego o zwrot. Podajesz nr rachunku bankowego, dowód zakupu wraz z potwierdzeniem zapłaty, i firmę, która dokonała fiskalizacji. Jeśli jesteś vatowcem, to wykazujesz zwrot na deklaracji VAT.

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

Cytat:
Napisane przez dryda Pokaż wiadomość
Szok, najbardziej dziwi mnie to, że urząd ma zwracać pieniądze za kasę fiskalną.
Z tego co wiem, to żadna inna branża czegoś takiego nie ma,
i musi płacić 100%.
Tak, że to jest wielki plus
Muszę sobie to info sprawdzić.
Każda firma ma prawo do zwrotu pieniędzy za kasę, jeśli dopełniła wszystkich formalności i zainstalowała kasę w terminie.

Edytowane przez zielonomi_
Czas edycji: 2014-12-09 o 21:24
zielonomi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 12:54   #9
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

Cytat:
Napisane przez dryda Pokaż wiadomość
Szok, najbardziej dziwi mnie to, że urząd ma zwracać pieniądze za kasę fiskalną.
Z tego co wiem, to żadna inna branża czegoś takiego nie ma,
i musi płacić 100%.
Tak, że to jest wielki plus
Muszę sobie to info sprawdzić.
nie rozumiem dlaczego cię to dziwi? każda branża ma możliwość zwrotu kosztów zakupu kasy fiskalnej o ile spełni się wszystkie warunki, polecam poczytać o tym na internecie lub zapytać księgowej...
Cytat:
Napisane przez zielonomi_ Pokaż wiadomość
To zależy czy jesteś vaowcem czy nie. Jeśli nie jesteś to wysyłasz wniosek do urzędu skarbowego o zwrot. Podajesz nr rachunku bankowego, dowód zakupu wraz z potwierdzeniem zapłaty, i firmę, która dokonała fiskalizacji. Jeśli jesteś vatowcem, to wykazujesz zwrot na deklaracji VAT.

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------



Każda firma ma prawo do zwrotu pieniędzy za kasę, jeśli dopełniła wszystkich formalności i zainstalowała kasę w terminie.
zwrot pieniędzy za kasę jest do 25 dni od wydania decyzji, że ci się należy
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 06:10   #10
malkontentka2013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 19
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

Cytat:
Napisane przez dryda Pokaż wiadomość
Szok, najbardziej dziwi mnie to, że urząd ma zwracać pieniądze za kasę fiskalną.
Z tego co wiem, to żadna inna branża czegoś takiego nie ma,
i musi płacić 100%.
Tak, że to jest wielki plus
Muszę sobie to info sprawdzić.

Mają kosmetyczki, fryzjerzy i inne branże też tu się dokopałam, możesz sobie doczytać, chociaż jest krótka informacja http://kasa-fiskalna-u-fryzjera.pl/u...zymac-fryzjer/

---------- Dopisano o 07:10 ---------- Poprzedni post napisano o 07:07 ----------

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
Najtańsza nowa kasa "mała plus" Novitusa kosztuje ok 1100zł. Możesz się ubiegać o zwrot z urzędu skarbowego 90% kosztu ale i tak na zwrot więcej niż 700zł nie ma co liczyć. Wtedy musisz działalność utrzymać przez min. 3 lata, w przeciwnym wypadku oddajesz zwrot.

Którą jeszcze oprócz "małej plus" poleciłabyś dla kosmetyczki?

Dziewczyny macie jakieś doświadczenia z kasami, które są dobre i powiedzmy tak w granicach 1000zł?
malkontentka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 09:31   #11
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

Cytat:
Napisane przez malkontentka2013 Pokaż wiadomość
Mają kosmetyczki, fryzjerzy i inne branże też tu się dokopałam, możesz sobie doczytać, chociaż jest krótka informacja http://kasa-fiskalna-u-fryzjera.pl/u...zymac-fryzjer/

---------- Dopisano o 07:10 ---------- Poprzedni post napisano o 07:07 ----------




Którą jeszcze oprócz "małej plus" poleciłabyś dla kosmetyczki?

Dziewczyny macie jakieś doświadczenia z kasami, które są dobre i powiedzmy tak w granicach 1000zł?
ja nie jestem znawcą kas fiskalnych, po prostu sama taką kupowałam więc dużo się dowiadywałam
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-05, 11:10   #12
majka0O3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

Witam, również szukam kasy, czy oprócz tej co wyżej możecie coś polecić?

Edytowane przez majka0O3
Czas edycji: 2015-01-13 o 08:58
majka0O3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 12:54   #13
kiti86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 112
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

Cześć dziewczyny ;-)

polecam Wam nasz artykuł w tym temacie, opisałysmy szczegółowo w jaki sposób można uzyskać zwrot za kasę fiskalną.


weźcie pod uwagę że cała wartośc kasy ( netto jeśli bedziecie zgłoszone do VAT ) będzie dodatkowo ujęta w całości w kosztach podatkowych, co da Wam jeszcze odliczenie w podatku dochodowym rzędu 18 lub 19% w zależności od wybranej formy opodatkowania.

Edytowane przez kiti86
Czas edycji: 2015-01-09 o 08:33 Powód: link
kiti86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 07:37   #14
malkontentka2013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 19
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

Cytat:
Napisane przez majka0O3 Pokaż wiadomość
Witam, również szukam kasy, czy oprócz tej co wyżej możecie coś polecić?
To ja polecam Elzab K10, obejrzyj sobie

widziałam ją na żywo, jest super. Funkcjonalna i ładna, ma dotykowy ekran. Możesz wymienić obudowę, nie no naprawdę klasa urządzenie, za naprawdę niezłe pieniądze - zwłaszcza jak doliczysz tę ulgę, o której pisały dziewczyny

Edytowane przez Dorotti666
Czas edycji: 2015-01-08 o 19:47 Powód: link
malkontentka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 10:33   #15
majka0O3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

Hej dzięki za podpowiedź, tylko że nie do końca jestem przekonana do tej dotykowej kasy, bardziej myślałam o czym takim Posnet HS EJ wydaję się zwykła, mała i prosta.
Czy każda z nich będzie dobra, czy może są lepsze i gorsze?

Edytowane przez majka0O3
Czas edycji: 2015-01-19 o 09:52 Powód: link
majka0O3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 08:36   #16
kiti86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 112
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

hej,zapomnialam ze nie mozna dodawac linkow, ponizej tresc naszego wpisu na blogu podtakowym:

Zgodnie z rozporządzeniem, podatnicy, którzy rozpoczną ewidencjonowanie obrotu w obowiązujących terminach, mogą skorzystać z częściowej refundacji kosztów poniesionych na zakup kasy rejestrującej zgłoszonej na dzień rozpoczęcia ewidencjonowania, w wysokości 90% wartości netto, jednakże nie więcej niż 700 zł.

Warunki odliczenia:
- należy złożyć do właściwego naczelnika urzędu skarbowego, przed terminem rozpoczęcia ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego, pisemnego zgłoszenia o liczbie kas rejestrujących i miejscu (adresie ) ich używania, które podatnik zamierza stosować do tego ewidencjonowania,
- trzeba rozpocząć ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego nie później niż w obowiązujących terminach, przy użyciu kas rejestrujących nabytych w okresie, kiedy kasy te były objęte ważnym potwierdzeniem ministra właściwego do spraw finansów publicznych( posiadały aktualną homologację ),
- należy uregulować całą należność wynikającą z faktury za zakupioną kasę fiskalną oraz posiadać dowód zakupu za zakupione urządzenia wraz z potwierdzeniem zapłaty,
- do deklaracji podatkowej, w której rozpoczyna odliczanie ulgi z tytułu zakupu kasy rejestrującej,należy dołączyć kserokopię faktury potwierdzającej nabycie kasy fiskalnej wraz z potwierdzeniem zapłaty. 

 Płatnik podatku VAT czynny – zasady zwrotu:

Odliczenie może być dokonane w deklaracji podatkowej dla podatku od towarów i usług za okres rozliczeniowy, w którym rozpoczęto ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego,lub za okresy następujące po tym okresie rozliczeniowym.
Zgodnie z art. 86 ustawy o VAT trzeba jednak pamiętać, że kwota odliczenia w danym okresie rozliczeniowym nie może być wyższa od różnicy między podatkiem należnym a naliczonym.
Gdy VAT naliczony jest wyższy lub równy VAT należnemu ( w danym okresie rozliczeniowym ), podatnik otrzyma zwrot wydatków poniesionych na zakup kasy fiskalnej.
Kwota ta nie będzie jednak mogła przekroczyć :
- 25proc. kwoty odpowiadającej 90 procent jej ceny zakupu netto,nie więcej jednak niż 175 zł – jeżeli podatnik składa deklaracje za okresy miesięczne,
- 50proc. kwoty odpowiadającej 90 procent jej ceny zakupu netto, nie więcej jednak niż 350 zł – jeżeli podatnik składa deklaracje za okresy kwartalne.

Płatnik podatku VAT zwolniony – zasady zwrotu:

W przypadku podatników wykonujących czynności wyłącznie zwolnione od podatku lub podatników zwolnionych od podatku przedmiotowo, zwrot dokonywany jest na wniosek podatnika składany do właściwego naczelnika urzędu skarbowego, w terminie do 25 dnia od jego złożenia.

Wymagane dane do wniosku o zwrot ulgi:
- imię i nazwisko (lub nazwę firmy);
- dane adresowe;
- NIP;
- dane określające imię i nazwisko lub nazwę podmiotu świadczącego usługi serwisowe, który dokonał fiskalizacji kasy fiskalne;
- oryginał faktury potwierdzającej zakup kasy rejestrującej z dowodem zapłaty całej należności za kasę rejestrującą;
- fotokopię raportu dobowego z dnia, w którym dokonano fiskalizacji kasy rejestrującej oraz raport dobowy z dnia, w którym dokonano pierwszej sprzedaży.
kiti86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 09:18   #17
jozefinaG
Raczkowanie
 
Avatar jozefinaG
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 139
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

też muszę kasę nabyć i szukam jak najtańszej, ale bez przesady, żeby mi się nie zespuła po miesiącu. Należy też pamiętać, że na kupnie kasy sie nie kończy, obowiązuje również serwisowanie kasy raz na rok i to koszt ok 200zł. Dobija mnie ta cała sytuacja z kasą. Muszę kupić, coś, co nie jest mi to de facto potrzebne, bo nikomu nie sprawiał dotychczas prosty sposób prowadzenia księgowości na zasadzie wpisywania ewidencji sprzedaży w książeczce.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
jozefinaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 17:09   #18
tutamtu4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 87
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

Ja potrzebuję takiej, która sprawdzi się na około 1200 druczków rocznie, chętnie podsłucham, co warto mieć
tutamtu4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 14:01   #19
Matrak67
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
skąd wy te ceny bierzecie? najtańsza kasa to koszt ok 500zł - sporo moich znajomych kupowało w ostatnim roku kasy fiskalne i nikt z nich nie dał więcej niż 700zł
W tym sklepie http://kasafiskalnawroclaw.pl/ najtańsza kasa fiskalna to koszt 1000 zł
Matrak67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-06, 08:49   #20
jozefinaG
Raczkowanie
 
Avatar jozefinaG
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 139
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

w większosci sklepów to 1000 zł (co najmniej), a mi udało się znaleźć coś za 497zł i jestem spokojniejsza przynajmniej o to, że nie muszę pożyczać na to cholerstwo
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
jozefinaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 10:14   #21
Zielona Herbata 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 447
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

Cytat:
Napisane przez jozefinaG Pokaż wiadomość
w większosci sklepów to 1000 zł (co najmniej), a mi udało się znaleźć coś za 497zł i jestem spokojniejsza przynajmniej o to, że nie muszę pożyczać na to cholerstwo

Możesz powiedzieć gdzie kupiłaś swoją kasę ? Albo przeslać linka?
Zielona Herbata 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 13:35   #22
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

świeże info
najtańsza kasa to wydatek 999zł netto i chodzi o małą plus firmy novitus
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 08:42   #23
jozefinaG
Raczkowanie
 
Avatar jozefinaG
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 139
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

Cytat:
Napisane przez Zielona Herbata 1 Pokaż wiadomość
Możesz powiedzieć gdzie kupiłaś swoją kasę ? Albo przeslać linka?
Wpisz sobie: "soft bit mercury 116F"
Serwisant powiedział, że to rosyjska kasa, prosta jak budowa cepa Rzeczywiście skomplikowana nie jest. Mam nadzieję, że kasa przyciągnie "kasę"
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
jozefinaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 14:07   #24
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

Cytat:
Napisane przez jozefinaG Pokaż wiadomość
Wpisz sobie: "soft bit mercury 116F"
Serwisant powiedział, że to rosyjska kasa, prosta jak budowa cepa Rzeczywiście skomplikowana nie jest. Mam nadzieję, że kasa przyciągnie "kasę"
producent i serwisant tej kasy ma stosowne uprawnienia? o ile ktos kupuje kase fiskalną do pracy i nie ubiega się o zwrot to pół biedy. Wydaje mi się, że taką "rosyjską" może zakwestionować urząd skarbowy i zwrotu nie przyznać.
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 22:23   #25
jozefinaG
Raczkowanie
 
Avatar jozefinaG
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 139
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

no pewnie, że ma. Po prostu ten sklep jest dystrybutorem takich kas i tyle. Skarbówce nic do tego, czy kasa jest polska, ruska czy niemiecka :P Mam faktury, wszelakie papiery, numery ewidencyjne, serwis i to jest ważne
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
jozefinaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 15:40   #26
Zielona Herbata 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 447
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

Cytat:
Napisane przez jozefinaG Pokaż wiadomość
no pewnie, że ma. Po prostu ten sklep jest dystrybutorem takich kas i tyle. Skarbówce nic do tego, czy kasa jest polska, ruska czy niemiecka :P Mam faktury, wszelakie papiery, numery ewidencyjne, serwis i to jest ważne

I jak się sprawuje kasa? Śmiga jak trzeba? Też się zastnawiam nad jej kupnem, potrzebuje czegoś taniego , niekoniecznie mega dobrego
Zielona Herbata 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 06:52   #27
malkontentka2013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 19
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

Dziewczyny najtańsze kasy to pomyłka - wejdą zaraz nowe przepisy i trzeba będzie wymieniać kasę. Już to prześledziłam - w zeszłym roku zarządzili, że muszą być precyzyjne nazwy na paragonie - jak masz kasę z wąskim paragonem to dobrej nazwy nie wymyślisz. Jest też temat z numerem NIP klienta. Jak sobie zażyczyć, to musi się pojawić na paragonie - stare kasy nie mają takie opcji w ogóle.

---------- Dopisano o 07:49 ---------- Poprzedni post napisano o 07:47 ----------

Przecież jak kupisz porządną kasę za 1000zł i 7000zł Ci odliczą, to 300zł to jest wartość kasy, no można przeżyć i nie kupować kasy-porażki!

---------- Dopisano o 07:52 ---------- Poprzedni post napisano o 07:49 ----------

Posnet Mobile HS EJ też mi się podoba.
malkontentka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 08:36   #28
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

Cytat:
Napisane przez malkontentka2013 Pokaż wiadomość
Dziewczyny najtańsze kasy to pomyłka - wejdą zaraz nowe przepisy i trzeba będzie wymieniać kasę. Już to prześledziłam - w zeszłym roku zarządzili, że muszą być precyzyjne nazwy na paragonie - jak masz kasę z wąskim paragonem to dobrej nazwy nie wymyślisz. Jest też temat z numerem NIP klienta. Jak sobie zażyczyć, to musi się pojawić na paragonie - stare kasy nie mają takie opcji w ogóle.

---------- Dopisano o 07:49 ---------- Poprzedni post napisano o 07:47 ----------

Przecież jak kupisz porządną kasę za 1000zł i 7000zł Ci odliczą, to 300zł to jest wartość kasy, no można przeżyć i nie kupować kasy-porażki!

---------- Dopisano o 07:52 ---------- Poprzedni post napisano o 07:49 ----------

Posnet Mobile HS EJ też mi się podoba.
ależ się z tobą zgadzam!
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 10:04   #29
Zielona Herbata 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 447
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

[QUOTE=malkontentka2013;50 373963]Dziewczyny najtańsze kasy to pomyłka - wejdą zaraz nowe przepisy i trzeba będzie wymieniać kasę. Już to prześledziłam - w zeszłym roku zarządzili, że muszą być precyzyjne nazwy na paragonie - jak masz kasę z wąskim paragonem to dobrej nazwy nie wymyślisz. Jest też temat z numerem NIP klienta. Jak sobie zażyczyć, to musi się pojawić na paragonie - stare kasy nie mają takie opcji w ogóle.

---------- Dopisano o 07:49 ---------- Poprzedni post napisano o 07:47 ----------

Przecież jak kupisz porządną kasę za 1000zł i 7000zł Ci odliczą, to 300zł to jest wartość kasy, no można przeżyć i nie kupować kasy-porażki!

Ale ten zwrot dostajesz w formie gotówki ?
Zielona Herbata 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 14:45   #30
mickeymauz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: kasa fiskalna u kosmetyczki w 2015

u mnie też wystąpił ten problem, przetrząsnąłem internet i w sumie dalej mam wątpliwości co dokładnie robić.
trzymaj przykładowy artykuł związany z tym tematem:

http://www.forbes.pl/pierwsza-kasa-f...90197,1,1.html
mickeymauz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-17 19:38:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:47.