Hydrolaty (Mazidła) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Surowce i półprodukty kosmetyczne

Notka

Surowce i półprodukty kosmetyczne Chcesz robić własne kosmetyki? W tym miejscu wymienisz się doświadczeniem i opinią w temacie surowców i półproduktów kosmetycznych.

Pokaż wyniki sondy: Jak oceniasz produkt?
* 1 1,41%
** 1 1,41%
*** 2 2,82%
**** 15 21,13%
***** 52 73,24%
Głosujący: 71. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-03, 11:22   #31
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 314
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Mam w swoich zbiorkach hydrolat cytrynowy, różany (z r.stulistnej) i oczarowy. Używam ich jako toników, mgiełek odświeżających do twarzy i do rozrabiania maseczek.

Hydrolat cytrynowy jest najmniej ciekawy z wszystkich, które posiadam. Pachnie "mało cytrynowo", tonizuje, ale tylko tyle. Za to różany świetnie łagodzi podrażnienia i nawilża, a oczarowy ściąga pory i zmniejsza zaczerwienienia. Te dwa posiadają również bardzo intensywne i "pudrowe" zapachy, które jednak szybko wietrzeją i tym samym nie męczą - co więcej naprawdę mogą się podobać
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 11:47   #32
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Uwielbiam hydrolaty! Nie wyobrażam sobie juz pielegnacji twarzy bez nich.

Moje typy to- aloesowy - mój ulubiony, swietnie łagodzi, potem oczarowy, neroli. Geranium jakoś tak bez zachwytów, róża też przeciętnie. Ale nadal lubię próbowac "nowe". Hydrolaty z mazideł są niezastąpione! 5*
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 14:45   #33
kondziel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Połaniec
Wiadomości: 34
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Ja używam tylko hydrolatów od kilku miesięcy i zastępuje mi on wszystkie kremy. Na noc hydrolat geraniowy z 5% niacynamidem, na dzień nerola bez żadnych dodatków. Spryskuję sobie tym twarz, a gdy zaczyna spływać to włączam sobie suszarkę i letnim nawiewem sobie ją osuszam. W ciągu dnia jeszcze sobie odświeżę twarz delikatnie spsikując ją. Moja skóra wreszcie przestała się przetłuszczać, pryszcze zniknęły (a miałem ich naprawdę dużo) i co najważniejsze przebarwienia jaśnieją. Naprawdę żadnych kremów, tylko hydrolaty!! Niektórzy mogą uważać to to spowoduje przesuszenie skóry, ale sprawdziłem na sobie i to działa .
Co do hydrolatów to oczar jest dobry ale mnie nie zachwycił, lepsza jest nerola na dzień.
Geranium fajnie nawilża na noc z niacynamidem, tworząc dobraną parę. Lepiej go stosować na noc, bo jest używany do aromaterapii jak ktoś ma problemy z zasypianiem. Aha, jeszcze jedno. Raz użyłem geranium na dzień i miałem ciekawą przygodę z psami , po prostu dwa kundelki szły na mną krok w krok, tak jak latają za samicami podczas rui. MASKARA!! Nie mogły się ode mnie odczepić . Tyle, że ja jestem facetem.
Ogólnie mówiąc 5*, bo u mnie hydrolaty zrobiły cuda .

Edytowane przez kondziel
Czas edycji: 2010-01-19 o 14:48
kondziel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 16:47   #34
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Hydrolaty swietnie sprawdzają się do przemywania buźki zamiast wody. Nie wysuszają skóry, nawilżają, pozostawiają taką czystą i odświeżoną. Lepsze niż toniki, bez zbędnej chemii i podrażnień.
Najbardziej mi służy oczar i neroli, leci już do mnie kolejne zamówienie
kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 15:41   #35
washingpowder
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 208
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Bardzo lubię, są tanie i dobrej jakości. Jak dotąd testowałem lawendowy, miętowy, cytrynowy, migdałowy, z róży damasceńskiej, neroli i oczarowy. Ten ostatni chyba najlepszy, cytrynowy stosuję na noc, ładnie rozjaśnia lekkie przebarwienia, niestety krótkotrwale. Polecam z czystym sercem
washingpowder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 14:16   #36
Umb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 16
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Hydrolaty to dla mnie swego rodzaju objawienie - w 100% naturalne, ślicznie pachną (no większość), łagodzą, nawilżają, odświeżają...
Do tej pory testowałam 3 rodzaje:

- oczarowy - póki co mój naj, super łagodzi podrażnienia i odświeża skórę, idealny zamiast zwykłego tonika. Pachnie przyjemnie, delikatnie, orzeźwiająco. Na zaskórniki nie działa, ale to w końcu hydrolat a nie kwas

- neroli (portugal) - specyficzny, intensywny zapach, w pierwszym momencie odrzuca, ale po chwili jest nawet przyjemny. Odświeża, odżywia, jest jakby 'cięższy' od oczarowego, w pozytywnym sensie. Napewno kupię następną buteleczkę

- z róży stulistnej (zwykły, nie eko) - ślicznie pachnie, co jest jego największym atutem. Super jako mgiełka do ciała. Do twarzy powinien się spodobać osobom z cerą suchą albo dojrzałą, ja potrzebuję czegoś lekko matującego.
Umb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 22:20   #37
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

bardzo lubie hydrolaty z mazidł , i z innych sklepów , nie widze miedzy nimi róznicy , porównując ten sam hyrolat
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-18, 13:01   #38
travellerka
Raczkowanie
 
Avatar travellerka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 52
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Kupiłam ekologiczną wodę pomarańczową, miałam nadzieję na bardziej intensywny zapach, ale może nie doczytałam? W każdym razie pachnie delikatnie.


__________________
Oceniam książki na http://www.biblionetka.pl/
Podróżuję z: http://www.urlopwpolsce.pl/
Czytam recenzje http://krytycznymokiem.blogspot.com/
Poszukuję ciekawych blogów turystycznych.

Edytowane przez travellerka
Czas edycji: 2013-01-18 o 11:07
travellerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 12:56   #39
dynastia15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 13
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Ja również dołącze do pochwał hydrolatów, od lat (ponad 10 lat) walczę z pryszczami i zaskórnikami na twarzy i czymś w rodzaju potówek - zaskórników na dekolcie, bez rezulatatów do czasu zastosowania hydrolatów, witamin, olejków i maseł z mazideł Cud, po prostu cud, na dekold psikam sobie jeden z hydrolatów , czasem z witaminka jakąś, czasem posmaruje olejkiem na noc, na twarz to sami, hydrolat jako tonik, hydrolat w psiku, sam, albo z witaminką albo z mocznikiem, na noc olejek sam lub z witaminka , normalnie cud.Najcześciej używam oczarowego, neroli, aloesowego.Uzywałam różanego, ale w pewnym momencie coś sie stało i mnie uczulał, cala twarz czerwona jak rak !!!! więc już różanego nie stosuję....nie wiem dlaczego, moz eto wina jakiegos połączenia z innym składnikiem.....?!a moje ostatnie odkrycie to hydrolat neroli, lub migdałowy z witaminka b3 jako psik do wlosów - rewelka na moje włosy Pozdrawiam

Edytowane przez dynastia15
Czas edycji: 2011-01-29 o 13:02
dynastia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 12:28   #40
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Zacznę od tego, że KOCHAM HYDROLATY
Zaczęłam od kocanki, rozmarynu i oczaru z BU, potem róża damasceńska, geraniowy i migdałowy z Mazideł..
Poza tym miałam mniejsze ilości cytrynowego, aloesowego, bławatkowego, lawendowego, neroli..

Moimi faworytami zostają (mimo zapachu tego pierwszego) kocanka, oczar i rozmaryn do włosów
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 09:33   #41
patiuszka
Zadomowienie
 
Avatar patiuszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 803
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Ja dopiero zaczęłam, mam hydrolat oczarowy i jest wspaniały, super zwęża pory, nawilża, no i pięknie pachnie
patiuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-27, 12:49   #42
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Miałam już z mazideł hydrolat oczarowy, kocankowy, geraniowy, z róży stulistnej, z róży damasceńskiej, cytrynowy.

Oczar mnie podrażnił (pewnie przez wyższe stężenie konserwantów, z ZSK i BU mnie nie podrażniał). Kocanka mnie podrażnia, ale to z każdego sklepu.

Geraniowy spisał się świetnie - ładnie podsuszał krostki, pachnie pięknie anginką, odświeża, rozjaśnia.

Róża stulistna - świetnie nawilża, zmiękcza, rozjaśnia, wygładza, pięknie pachnie, prawdziwą, słodką różą.

Róża damasceńska - zmiękcza i nawilża, acz nie tak ładnie, jak róża stulistna, dodatkowo zapach bardzo duszący i słodki.

Cytryna - rozjaśnia, trochę ściąga, nie pachnie mi specjalnie cytryną, nie zauważyłam jakiś większych właściwości.
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-25, 12:14   #43
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Mam z mazideł hydrolat oczarowy (z kwiatów- niektóre sklepy mają z łodyg lub z całych roślin i one pewnie inaczej pachną i mają inny skład) świetnie pachnie , świetnie zastępuje tonik, nawilża lekko, skóra jest ukojona. Ale jakis spektakularnych rezultatów nie daje, po prostu tonik. Mam też hydrolat migdałowy , zupełnie bez zapachu, nie zauważyłam jakiegokolwiek szczególnego działania , nawilża mniej niż oczarowy. Zmieszałam go z olejkiem migdałowym i używam tego jako płyn dwufazowy do demakijażu.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-25 o 16:59
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 18:28   #44
Vata
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Cudowne! Najwspanialszy jest różany (róża stulistna), wielofunkcyjny. Cytrynowy bardzo słabo pachie, ale odświeża. Oczarowy łagodzi naczynka. Aloesowy nadaje się do włosów. Polecam.
Vata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 18:33   #45
mangifera
Raczkowanie
 
Avatar mangifera
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 196
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Z mazidel mam
-neroli - dla mnie za mocny zapach na twarz , troche mnie przesusza , myślę że na lato do ciała jako odświeżacz-mgiełka byłby dobry
-migdał , bez zapachu co akurat jest dobre , stosuje w toniku
- geranium - fajny zapach , dodałam do kremu maskuje zapach olejów-śmierdziuchów

+ szklane butelki i trwała etykieta

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-01-16 o 20:37 Powód: Błędna informacja
mangifera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 19:26   #46
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Hydrolaty oceniłam na 5.

Miałam oczarowy, który świetnie działa na moją mieszaną cerę, zwęża pory, rozjaśnia przebarwienia, skóra mniej się przetłuszcza. Testowałam go z trzech sklepów i z Mazideł był najlepszy.

Hydrolat z róży stulistnej przepięknie pachnie, dobrze nawilża cerę i pozostawia ją mięciutką.
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 19:18   #47
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Bardzo lubię, nie robią mi żadnej krzywdy - nawet mam wrażenie, że niektóre są łagodniejsze od tych z innych sklepów.
Ekologiczna mięta i cytrynowy - świetne rześkie zapachy, odświeżają, chłodzą.
Głóg - odkąd go wypróbowałam nie sięgam już po kocankę, łagodzi naczynka.
Bławatek - nawilża dobrze (i ta nazwa!) szkoda, że nie ma zapachu

Świetny pomysł z małymi pojemnościami.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 14:14   #48
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Hydrolat aloesowy jest chyba najlepszy z tych wszystkich głównie ze względu na to, że świetnie nawilża moje wysuszone włosy po zabiegach farbowania. Idealnie sprawdza się z dodatkiem jedwabiu i kreatyną , jako intensywnie nawilżająca mgiełka do włosów. Włos staje się nawilżony, gładki , odzyskuje połysk a nawet optycznie zwiększa objętość włosów.
Nie mogę nie wspomnieć również o hydr. róży DAMASCEŃSKIEJ , której zapach jest tak intensywny , głęboki a zarazem bardzo kobiecy. Jest niezastąpiony jako tonik do twarzy
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 16:54   #49
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Najbardziej lubię mazidłowe hydrolaty, dotychczas miałam:

kocankę: z pewnością koi, oczyszcza, jest świetny nawet na np. ranki i obtarcia na różnych częściach ciała, zapach nie jest tak intensywny jak np kocanka z BU (co też jest na plus, bo zapach kocanki przyjemny wg mnie nie jest!). nie używam go regularnie, bo wielką jego miłośniczką nie jestem. Czy wpływa na naczynka? Sama nie wiem czy cokolwiek na nie wpływa Ogólnie dobry hydrolat.

geraniowy: mam do niego jakąś słabość. Mam wrażenie, że pozostawia skórę bardziej miękką niż inne, ładnie słodkawo pachnie, mniej ściąga mi po nim twarz niż po innych.

miętowy mój ostatni ulubieniec nie pytajcie mnie co ten hydrolat robi, ja nie wiem. Ja po prostu chyba lubię jego zapach i odświeżenie jakie daje na twarzy - idealny na lato.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-25, 16:25   #50
Ala21
Raczkowanie
 
Avatar Ala21
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 60
GG do Ala21 Send a message via Skype™ to Ala21
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Odstawiłam całą chemię, zaczęłam używać wyłącznie hydrolatów i wreszcie w wieku 27 lat pozbyłam się pryszczy. Mój faworyt - oczarowy i aloesowy, ale już zamawiam inne do przetestowania.
__________________


Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-11-25 o 17:38 Powód: Pytanie, cytat
Ala21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 08:13   #51
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

lubie hydrolat geraniowy i z kocanki
__________________
Obojetnego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy....prof Żabiński
Twój klik pomaga
nie ponosze odpowiedzialnosci za reklamy umieszczone przez WIZAZ w moich postach i PW






Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-12-30 o 12:47
czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 19:29   #52
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Hydrolaty z mazideł w moim odczuciu są najlepszej jakości, chociaż BU stoi prawie równo.
Przetestowałam już parę hydrolatów
-kocankowy , moim zdaniem świetny, mimo okropnego tradziku na brodzie nie odnotowalam zadnej wiekszej blizny (oprocz malutkich dziurek), uspokoil moje naczynka po ciezkim okresie zimowym i retinoidach
-ozarowy, świetny jako ostatni etap oczyszczania twarzy, świetnie zwęża pory
-z neroli, przyjemny, ładnie nawilzal, delikatnie sciagal
Na przetestowanie czeka hydrolat z róży białej, z róży stulistnej i damasceńskiej. Narazie mogę powiedzieć, ze pięknie pachną.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 10:06   #53
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Ja miałam póki co tylko kocankowy z mazideł i musze stwierdzic ,że jest rewelacyjny.Zapach nie jest urzekający, ale mi nie przeszkadza.Ładnie koi naczynka w moim przypadku i odświeża twarz.Na pewno go jeszcze kupię, a teraz czaję się na lipowy i z róży białej
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 22:00   #54
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Ja też dałam 5. Wszystkie, które miałam, czyli z głogu, aloesowy, oczarowy, z róży demasceńskiej i bławatkowy były wspaniałe do mojej mieszanej skóry. Poza tym wszystkie jak na razie bardzo ładnie mi pachniały, uwielbiam je.

Ale najbardziej do gustu faktycznie przypadł mi oczarowy. Jedyny minus jest taki, ze nie można go kupić w wielkości 500 ml od razu...
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Surowce i półprodukty kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:36.