Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-04, 14:38   #331
Aneczka91
Zakorzenienie
 
Avatar Aneczka91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8 905
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

Tylko mnie kochaj , kochaj i tańcz , lśnienie .

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Zmierzch też nie jest rewelacyjny ;/
Książka fajna ale film do kitu ;/ to samo się tyczy lśnienia.
__________________
Ćwiczę i dbam o siebie
Uczę się języków
Nadrabiam braki w książkach
Realizuje swoje plany i dążę do realizacji marzeń!


Aneczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 19:13   #332
cala-w-trawie
Raczkowanie
 
Avatar cala-w-trawie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 191
GG do cala-w-trawie
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

Ojciec chrzestny ;|
umierałam z nudów. i w ogóle działał mi na nerwy ten film
__________________

cala-w-trawie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 19:47   #333
LyraPotter
Zadomowienie
 
Avatar LyraPotter
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: out here the good girls die
Wiadomości: 1 619
GG do LyraPotter
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

Cytat:
Napisane przez cala-w-trawie Pokaż wiadomość
Ojciec chrzestny ;|
umierałam z nudów. i w ogóle działał mi na nerwy ten film
Też nie rozumiem tych zachwytów. Pod koniec zaczęło mnie nudzić, a książka mi się podobała.
LyraPotter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 01:31   #334
9kini0
Rozeznanie
 
Avatar 9kini0
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 974
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

"Straszny film" - wszystkie osoby jakie znam uważają to za świetny film... Dla mnie porażka. Oglądałam tylko 2 i 4 część ale ogólnie nienawidzę takiego poczucia humoru...

"Elegia" i "33 sceny z życia' - czy te filmy mają na celu tylko przytłoczyć widza? Jak już film mnie tak totalnie dobija to chociaż mam prawo liczyć na jakąś rewolucyjną puentę, prawda? w przypadku tych filmów się nie doczekałam...

"borat" - niezły ale nie rozumiem skąd te achy i ochy... osobiście dużo bardziej podobał mi się "bruno"

no już o "potterze" chyba nie muszę wspominać (chociaż przyznam ta najnowsza część jest... nawet do oglądnięcia)

---------- Dopisano o 02:31 ---------- Poprzedni post napisano o 02:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
dzien świra-ani to ciekawe,ani smieszne ,ani pouczajace a wszyscy sie zachwycaja
nie wybaczę... ten film jest w moim prywatnym top10, oglądałam go dziesiątki razy i za każdym razem jestem zachwycona.
__________________

"jesteś własnością tego, co posiadasz" FC


9kini0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 11:48   #335
juzerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 166
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

a mi nie podobała się Amelia. uważam, że to nudny i przereklamowany film...
juzerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 13:19   #336
Aneczka91
Zakorzenienie
 
Avatar Aneczka91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8 905
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

O Borat też mi się nie podobał . Mój brat zrywał boki a ja myślałam że zasnę ;/
__________________
Ćwiczę i dbam o siebie
Uczę się języków
Nadrabiam braki w książkach
Realizuje swoje plany i dążę do realizacji marzeń!


Aneczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 15:05   #337
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

Cytat:
Napisane przez cala-w-trawie Pokaż wiadomość
Ojciec chrzestny ;|
umierałam z nudów. i w ogóle działał mi na nerwy ten film
Cytat:
Napisane przez LyraPotter Pokaż wiadomość
Też nie rozumiem tych zachwytów. Pod koniec zaczęło mnie nudzić, a książka mi się podobała.
Pod koniec zaczelo nudzic

Nie wiem, czy to ma sens, ale wydaje mi sie, ze ludzie teraz wymagaja filmow, w ktorych albo 100% czasu jest napierdzielanka i caly film nie trwa wiecej niz bron Bozia 90 minut, bo inaczej nie rozumiem, jak to moze nudzic. Niby gusta sa rozne, ale jesli ktokolwiek twierdzi, ze kilka filmow, wsrod nich pierwsza czesc Ojca Chrzestnego im sie nie podoba, to przepraszam, ale sie nie znaja na filmach Bez obrazy dla nikogo.

Cytat:
Napisane przez 9kini0 Pokaż wiadomość
"Straszny film" - wszystkie osoby jakie znam uważają to za świetny film... Dla mnie porażka. Oglądałam tylko 2 i 4 część ale ogólnie nienawidzę takiego poczucia humoru...

(...)

"borat" - niezły ale nie rozumiem skąd te achy i ochy... osobiście dużo bardziej podobał mi się "bruno"
Wydaje mi sie, ze i jeden i drugi powszechnych zachwytow nie budzi, a raczej sa to dosyc polaryzujace pozycje
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-07, 20:31   #338
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

"Labirynt fauna" straszny gniot. Jedyne co w tym filmie było fajne to te "oczy"
Za wszelką cenę/Million Dollar Baby, ckliwy melodramat klasy Z. Pompatyczne dialogi wprost przyprawiały mnie o dreszcze. Do tego mam alergię na Hilary Swank.
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 07:11   #339
ewelinka_111
Zadomowienie
 
Avatar ewelinka_111
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 990
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

Cytat:
Napisane przez Aneczka91 Pokaż wiadomość
Tylko mnie kochaj , kochaj i tańcz , lśnienie .

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Zmierzch też nie jest rewelacyjny ;/
Książka fajna ale film do kitu ;/ to samo się tyczy lśnienia.
"Tylko mnie kochaj" też mi się nie podobał jakoś specjalnie, można było obejrzeć, ale popadać w zachwyt to już przesada
Na "kochaj i tańcz" byłam w kinie, koleżance bardzo zależało żeby obejrzeć....nie podobało mi się, chociaż i tak było lepiej niż myślałam że będzie najbardziej mnie drażnił Damięcki, nie rozumiem po co wybierali kogoś , kto tak naprawdę super nie tańczy i na dodatek tak zmontowali film, że zgrabnie to ukryli

Cytat:
Napisane przez cala-w-trawie Pokaż wiadomość
Ojciec chrzestny ;|
umierałam z nudów. i w ogóle działał mi na nerwy ten film
Cytat:
Napisane przez LyraPotter Pokaż wiadomość
Też nie rozumiem tych zachwytów. Pod koniec zaczęło mnie nudzić, a książka mi się podobała.
Ojciec chrzestny jest jednym z najlepszych filmów jakie widziałam w życiu, zwłaszcza pierwsza część ...i jeszcze Marlon książka też była świetna

Cytat:
Napisane przez juzerka Pokaż wiadomość
a mi nie podobała się Amelia. uważam, że to nudny i przereklamowany film...
Amelie obejrzałam raz i to mi starczyło, jakoś mnie również nie zachwyciła, może jeszcze się kiedyś skuszę i obejrzę, żeby sprawdzić, czy mi się gust zmienił przez te parę lat

co mogę dodać od siebie to "testosteron", zupełnie nie rozumiem zachwytów nad tym filmem. Potrafię się śmiać z siebie, z kobiet, ale ten typ humoru jakoś mnie nie powalił

kolejny ro "zmruż oczy" - film oglądałam kilkakrotnie, za każdym razem działał na mnie usypiająco. Filmów akcji jakoś specjalnie nie lubię, ale ten był zbyt monotonny...

"Pojutrze" - nagromadzenie plag i nieszczęść z których główny bohater wychodzi bez draśnięcia działa mi na nerwy (obejrzałam jakieś 30min i wyłączyłam) , nie lubię aż tak nierealnych filmów
__________________
targowisko:
książki
ciuchy

Pain is inevitable, suffering is optional.


blog kulinarny

Edytowane przez ewelinka_111
Czas edycji: 2009-08-08 o 07:15
ewelinka_111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 10:52   #340
treeth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 152
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

.

Edytowane przez treeth
Czas edycji: 2010-05-07 o 16:09
treeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 11:07   #341
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

"Grobowiec świetlików", może ja się za dużo spodziewałam po tym filmie? Rozczarowanie kompletne
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-09, 22:31   #342
Savathus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 432
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

_____
__________________
Uważajcie, żeby życie wam tipsiorków nie połamało

Edytowane przez Savathus
Czas edycji: 2011-03-07 o 19:13
Savathus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 17:32   #343
LyraPotter
Zadomowienie
 
Avatar LyraPotter
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: out here the good girls die
Wiadomości: 1 619
GG do LyraPotter
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Pod koniec zaczelo nudzic

Nie wiem, czy to ma sens, ale wydaje mi sie, ze ludzie teraz wymagaja filmow, w ktorych albo 100% czasu jest napierdzielanka i caly film nie trwa wiecej niz bron Bozia 90 minut, bo inaczej nie rozumiem, jak to moze nudzic. Niby gusta sa rozne, ale jesli ktokolwiek twierdzi, ze kilka filmow, wsrod nich pierwsza czesc Ojca Chrzestnego im sie nie podoba, to przepraszam, ale sie nie znaja na filmach Bez obrazy dla nikogo.
Cytat:
Napisane przez ewelinka_111 Pokaż wiadomość

Ojciec chrzestny jest jednym z najlepszych filmów jakie widziałam w życiu, zwłaszcza pierwsza część ...i jeszcze Marlon książka też była świetna

To, że nie zachwycił mnie film,który większość ludzi uważa za genialny, nie znaczy, że oglądam tylko i wyłącznie filmy trwające 90 minut, w których akcja opiera się na nawalance, nie uogólniajmy. Książkę czytałam i uważam,że jest świetna, dużo lepsza niż film, może dlatego się rozczarowałam. Tak jak w wypadku "Lśnienia" Kubricka. Dla jednych to arcydzieło (i ja się do nich zaliczam), dla innych katastrofa. Nie twierdzę też,że "Ojciec chrzestny" to film zły, po prostu spodziewałam się czegoś innego.

Edytowane przez LyraPotter
Czas edycji: 2009-08-10 o 17:33
LyraPotter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 18:06   #344
go2me
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 653
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

ostatnio to "Transformers" nigdy nie fascynowały mnie odżywające, skomplikowane maszyny
__________________

go2me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 22:27   #345
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

Wspominane już: Amelia, Władca Pierścieni, Tańczący z wilkami(), ostatni Batman, Piraci z Karaibów (generalnie jakoś nie cierpię Deppa),
Przerwana lekcja muzyki, Gladiator, Harry Potter i Księżna (mimo uwielbienia dla Ralpha Fiennesa)
I Król Lew nigdy mi się nie podobał


Cytat:
Napisane przez LyraPotter Pokaż wiadomość
Też nie rozumiem tych zachwytów. Pod koniec zaczęło mnie nudzić, a książka mi się podobała.
Ja zachwyty rozumiem - film b. dobry. Wkurza mnie tylko, że część widzów uważa ten film za świętość, genialne wybitne arcydzieło, którego nie można tknąć, któremu żaden film nigdy nie dorówna, och ach Przykład - za każdym razem, gdy w rankigu na filmwebie Ojciec Chrzestny I spada z pierwszego miejsca lub -nie daj Boże!- z pierwszej trójki, podnoszą się głosy typu "co za badziew jest na 1.?! na tak zaszczytne miejsce zasługuje tylko O.Ch." itp. Co nie zmienia faktu, że film bardzo dobry
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 02:11   #346
Agatin-K
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z kontowni
Wiadomości: 1 361
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

'Szeregowiec Ryan' - ok, sama idea jest świetna a film dobry - ale straszliwie nudny przez większość czasu. Wiem, wiem, może zostanę za to zlinczowana, ale po prostu nie trawię tej wojennej otoczki.

Także "Gwiezdne Wojny". A przynajmniej te nowe. Oraz fakt, że dyktatura przedstawiona jest tam jako zła, zaś demokracja jako dobra - czy nie powinno być odwrotnie? Pomijając kwestię polityczną, film jest nudny. W 'Zemście Sithów' przez większość czasów oglądałam walki robotów, latających pojazdów i sceny, które w zamierzeniu miały być zabawne, ale coś nie wyszło, a tylko mała część filmu to dialogi, treść.

"Władca Pierścieni" - kiedyś byłam zachwycona, ale po obejrzeniu po raz piąty czy szósty przestało mi się podobać. Idea Tolkiena została przerobiona na "Gwiezdne Wojny", tylko, że (na moje szczęście) sceny batalistyczne są o wiele ciekawsze (wolę klimat magii i miecza niż technologii kosmicznej) ale dowcipy równie żenujące. Podczas, gdy żart Tolkiena, we "Władcy" dość rzadki, był jednak inteligentny. No, i oczywiście MIŁOŚĆ - w książce Arwena grała epizodyczną rolę, w filmie zrobili z niej gwiazdę. Zrezygnowano z bardzo istotnych w powieści scen na rzecz rozbudowania zupełnie niepotrzebnego i psującego klimat wątku miłosnego.

Oraz wampirzo-wilkołacze: "Zmierzch", "Underworld", "Krew jak czekolada" i "Królowa potępionych" to totalna żenada. Dno. Syf. Romans dla mhrocznych nastolatek. Żadnego, absolutnie żadnego z tych filmów nie obejrzałam do końca.

Oczywiście "Batmany" i inne "Spidermany", "Hulki" i "Supermany" odpadają. Nienawidzę superbohaterów.

Romanse i komedie romantyczne to chyba coś oczywistego. :P

A, i jeszcze "23".

Nienawidzę też, kiedy powstanie jakiś naprawdę dobry film, i powstają potem po latach kolejne części.
Dla przykładu: "Kruk" - film bardzo piękny, jak ktoś nie siedzi w klimacie to może go nudzić, ja złego słowa nie powiem. Natomiast każda następna część jest coraz słabsza. Dwójka, ok - ale reszty nie dało się oglądać.
"Matrix" - jedynka jest genialna. Dwójka jak cię mogę. Trójka była doskonałym środkiem nasennym.
"Piła" - pierwsza trzymała w napięciu, miała ciekawy pomysł. Potem co część, to gorsza.

I tak dalej.
__________________
Niewidzialny jak skała, skała
Przybywa z otchłani światła, światła
Człowiek widmo!
Agatin-K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 08:38   #347
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

Gwiezdne wojny
Matrix- pierwsza część jest niezła następne coraz gorsze
Filmy pośmiertne np. o JPII - okropne jest to że dopiero po śmierci ludzie sobie przypominają że to byli ludzie wartościowi
polskie komedie romantyczne które są żałosne i w ogóle nieśmieszne
filmy o tańcu
Titanic - dla mnie kompletna katastrofa zawsze patrzę z przerażeniem jak ludzie wylewają na tym wiadra łez
__________________
So much internet so little time.

Edytowane przez Taranka
Czas edycji: 2009-08-11 o 08:39
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 12:49   #348
juzerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 166
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

Cytat:
Napisane przez Agatin-K Pokaż wiadomość
"Matrix" - jedynka jest genialna. Dwójka jak cię mogę. Trójka była doskonałym środkiem nasennym.
to prawda - pierwszą częśc Matrixa oglądałam dziesięc razy, na następnych ledwo docierałam do końca...
juzerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 13:55   #349
Hedonia
Zadomowienie
 
Avatar Hedonia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

Cytat:
Napisane przez juzerka Pokaż wiadomość
a mi nie podobała się Amelia. uważam, że to nudny i przereklamowany film...
Amelia jest cudna. Ma urzekający klimat i przekazuje bardzo wiele.

odnośnie wątku - Jasminum.
__________________
gdy mi jest dobrze
moja dusza mruczy.
M.Peszek

Hedonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-11, 17:47   #350
LyraPotter
Zadomowienie
 
Avatar LyraPotter
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: out here the good girls die
Wiadomości: 1 619
GG do LyraPotter
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

[1=640153e4df0157aa7c29548 7ff8c20c42fd57238_65c176d 09c1ac;13676680]Ja zachwyty rozumiem - film b. dobry. Wkurza mnie tylko, że część widzów uważa ten film za świętość, genialne wybitne arcydzieło, którego nie można tknąć, któremu żaden film nigdy nie dorówna, och ach Przykład - za każdym razem, gdy w rankigu na filmwebie Ojciec Chrzestny I spada z pierwszego miejsca lub -nie daj Boże!- z pierwszej trójki, podnoszą się głosy typu "co za badziew jest na 1.?! na tak zaszczytne miejsce zasługuje tylko O.Ch." itp. Co nie zmienia faktu, że film bardzo dobry[/QUOTE]
Może rzeczywiście oceniałam pochopnie. W zasadzie nie mam filmowi nic do zarzucenia, wysokiej klasy kino, ale mnie nie zachwycił, po prostu nie sprostał wysokim wymaganiom, jakie postawiła książka. Kiedyś pewnie do niego wrócę i może zmienię zdanie. Takie zachowanie, jakie opisałaś jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe, choć dosyć często się z nim zetknęłam właśnie na filwebie
LyraPotter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 00:06   #351
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

Katyń
Rejs
Sami swoi (matkooooo :[[[!!!!!!!!!)
U pana Boga za piecem
Lśnienie (ta, spodziewałam się nie wiadomo czego... a tu :\ )
Elegia (byłam podjarana, Penelope wowow uwielbiam ją... a tu? jakieś krzywe miźdolenie nudy straszne, generalnie ...)
Gwiezdne Wojny
Ojciec Chrzestny
Władca pierścieni
Testosteron
Lejdis
Rozmowy nocą
Tylko mnie kochaj
Kochaj mnie kochaj
Nigdy w życiu
Step up taniec zmysłów
Kochaj i tańcz
To nie tak jak myślisz kotku
Te wszystkie typu nie kłam kochanie, kochanie nie kłamie, tańczymy nie kłamiemy kochamy się aaaa _-_ Nie mam pojęcia, zwłaszcza Lejdis i Step up było takie popularne a takie mega gnioty...
Dziennik nimfomanki - zawód roku
Jan Paweł II Człowiek który został papieżem
The Simpsons (nie wiedziałam kompletnie o co chodzi, co się dzieje)
Seks w wielkim mieście (porażka okrutna. serial był przyjemny ale film...)

Ale najbardziej, najbardziej ze wszystkich wymienionych nie lubię Samych swoich. Matko to jest dla mnie w ogóle nie śmieszne. Anty śmieszne. Większość ludzi nie śmieje się z tego co się dzieje, z tego co mówią tylko jak mówią "a łeno to śim krasóla" "ło to śem zwierze łocieliło" (coś takiego) nie wiem gdzie tu miejsce na śmiech. Ludzie pękają w momencie tłuczenia garnków które są na płocie. Halo. Śmieszne? Nie dla mnie ;(
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 02:46   #352
Agatin-K
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z kontowni
Wiadomości: 1 361
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Ale najbardziej, najbardziej ze wszystkich wymienionych nie lubię Samych swoich. Matko to jest dla mnie w ogóle nie śmieszne. Anty śmieszne. Większość ludzi nie śmieje się z tego co się dzieje, z tego co mówią tylko jak mówią "a łeno to śim krasóla" "ło to śem zwierze łocieliło" (coś takiego) nie wiem gdzie tu miejsce na śmiech. Ludzie pękają w momencie tłuczenia garnków które są na płocie. Halo. Śmieszne? Nie dla mnie ;(
Kiedyś popularny był nieco inny rodzaj dowcipu. Ludzie śmieją się z samych siebie, a ukazane w nieco przejaskrawiony sposób życie Polaka na wsi, tuż po wojnie oraz odwieczny konflikt z sąsiadem zza płotu w naszych czasach może być obcy, a przez to - niezrozumiały. Żart nie zawsze musi być inteligentny, czasem wystarczy, że opowiada o tym, co bliskie, znajome, a wtedy odpowiednio przedstawiony, bawi.
Zaś co do sceny z tłuczeniem garnków - to nie garnki są śmieszne. Komizm polega na Kargulu (bo to on chyba je tłukł? albo źle pamiętam), jego zawzięciu, uporze i mściwości pokazanych w krzywym zwierciadle.
A teraz? Teraz ludzie pękają ze śmiechu oglądając Nianię Franię i tym inne Camera coffe. Chyba nie ulega wątpliwości, że dowcip Samych swoich jest wyższych lotów...

No, zaś komedie romantyczne też są raczej nudne, a nie komiczne. Chociaż lepsze to, niż amerykańskie komedie 'rozporkowe', których tematyką jest głównie inicjacja seksualna zdesperowanych nastolatków (ok, American Pie choć niskie nie było złe, ale wszystkie kontynuacje i podobne filmy to gniot pod każdym względem).
Natomiast co do 'Testosteronu', nie zgadzam się. Film oczywiście do pięt nie dorasta spektaklowi (niby teksty te same, ale gra aktorska... w teatrze było więcej przejęcia a komizm sytuacyjny był na każdym kroku, w filmie to wszystko jest o wiele bardziej mdłe) ale jest życiowy.

Wracając do Samych swoich: słynne powiedzenie 'sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie' to chyba kwintesencja tego filmu. Jak można się z tego nie śmiać?
__________________
Niewidzialny jak skała, skała
Przybywa z otchłani światła, światła
Człowiek widmo!
Agatin-K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 05:21   #353
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

Podpisuje się pod wypowiedzią Agatin-K. Sami swoi to klasyka polskiej komedii, w której przejaskrawione wady głównych bohaterów bawią do łez (przynajmniej mnie) Jest to humor na zdecydowanie wyższym poziomie niż wspomniana np. Camera Cafe.
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 19:31   #354
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Katyń
Rejs
Sami swoi (matkooooo :[[[!!!!!!!!!)
U pana Boga za piecem
Lśnienie (ta, spodziewałam się nie wiadomo czego... a tu :\ )
Elegia (byłam podjarana, Penelope wowow uwielbiam ją... a tu? jakieś krzywe miźdolenie nudy straszne, generalnie ...)
Gwiezdne Wojny
Ojciec Chrzestny
Władca pierścieni
Testosteron
Lejdis
Rozmowy nocą
Tylko mnie kochaj
Kochaj mnie kochaj
Nigdy w życiu
Step up taniec zmysłów
Kochaj i tańcz
To nie tak jak myślisz kotku
Te wszystkie typu nie kłam kochanie, kochanie nie kłamie, tańczymy nie kłamiemy kochamy się aaaa _-_ Nie mam pojęcia, zwłaszcza Lejdis i Step up było takie popularne a takie mega gnioty...
Dziennik nimfomanki - zawód roku
Jan Paweł II Człowiek który został papieżem
The Simpsons (nie wiedziałam kompletnie o co chodzi, co się dzieje)
Seks w wielkim mieście (porażka okrutna. serial był przyjemny ale film...)

Ale najbardziej, najbardziej ze wszystkich wymienionych nie lubię Samych swoich. Matko to jest dla mnie w ogóle nie śmieszne. Anty śmieszne. Większość ludzi nie śmieje się z tego co się dzieje, z tego co mówią tylko jak mówią "a łeno to śim krasóla" "ło to śem zwierze łocieliło" (coś takiego) nie wiem gdzie tu miejsce na śmiech. Ludzie pękają w momencie tłuczenia garnków które są na płocie. Halo. Śmieszne? Nie dla mnie ;(
A ja lubię "Samych Swoich" - dobrze skrojona historia, dialogi etc.
"Rejsu" niektórzy nie lubią, ale tam są tak kultowe teksty..

- "Jak nie ma treści to po prostu można tam sobie podkładać różne treści."
- "Proszę pana ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę."


No ok, ale Lśnienie? Pluć na Kubricka?? Nieładnie
"Lśnienie" to bardzo dobry film.

Oglądał może ktoś "Antychrysta" Lars'a von Trier'a?
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 20:27   #355
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

Po Lśnieniu spodziewałam się większego napięcia, że będę przykuta do fotela, że będę bała się obrócić ale... Niestety nic takiego nie było ;{ Historia dość prosta co jest raczej plusem (w przeciwieństwie do najnowszego horroru "udręczeni" gdzie historia jak tak zawiła takie tam przekręty odchodzą że robi się z tego kosmiczny mecz) ale tak to... Mimo wszystko aktorka która grała Wendy - moim zdaniem świetna. Wyglądała też interesująco - odpowiedni do tej roli. (w coraz to nowszych horrorach grają piękne laleczki które piszczą... a ona, ach te jej oczy...), nie mówiąc już o samym Nicholsonie który jest świetnym aktorem - jego mimika mnie przerażała. Wczuć się w klimat można ale może po prostu słysząc od wszystkich jaki to świetny film spodziewałam się cuda i może jestem zbyt krytyczna ;P

Generalnie dla mnie dobra komedia, to sarkastyczna - ironiczna. Wyśmiewająca coś, kogoś - wady w bardzo prosty sposób. Czyli np Onion movie, seria wiadomości które dosadnie dobijają (Mężczyzna w studiu ubrany w garnitur, nie stara się być śmieszny. Jest poważny podaje niby-prawdziwe wiadomości). Albo humor sytuacyjny (typu Family guy)
Jakieś te wszystkie gagi i kabarety mnie nie bawią :{ Film który za wszelką cenę musi być śmieszny - np. American pie, coś co z góry skierowane jest na płakanie ze śmiechu - jakiś tani ten humor. Pajacujący facet jakieś głupki niedorajdy... Mówienie w prosty sposób o czymś złożonym, bez przekombinowania jest sztuką

A "antychrysta" niestety nie widziałam ;{
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze



Edytowane przez rapifen
Czas edycji: 2009-08-12 o 20:29
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 09:22   #356
Wajola
Zakorzenienie
 
Avatar Wajola
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: W Polsce;D
Wiadomości: 3 562
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

,,Gwiezdne Wojny" i ,,Serce nie sługa"
__________________

"- zobacz , ocean , podoba Ci się ?
- piękny jest
- on nic nie musi"<3

Agusia^^
Wajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 10:10   #357
MadameBovary
Raczkowanie
 
Avatar MadameBovary
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 355
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

"300"
http://www.film.gildia.pl/filmy/300

Patetyczność tego filmu mnie wgniotła w ziemię. Najdrobniejsza i najzwyklejsza na świecie czynność przedstawiana była przez narratora jak niezwykłe osiągnięcie.
__________________
64/88 https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=335375

"Jak dalece jesteśmy wszyscy naznaczeni piętnem pani Bovary?Jak głęboko ów bowaryzm,owo marzenie o lepszym życiu,o romantycznej miłości tkwi w naszych duszach?Jak mocno popycha nas ku ruinie obecnego życia w imię ułudnych nadziei?"
MadameBovary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 17:31   #358
addictedtofashion
Raczkowanie
 
Avatar addictedtofashion
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 98
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

Amelia - w ogole nie czuje w niej żadnego klimatu ani treści :P
__________________
"I don't mind living in a man's world as long as I can be a woman in it"
Marilyn Monroe
addictedtofashion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 17:38   #359
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

Titanic

Gladiator
Matrix(:zieew)
Piraci z Karaibów i inne czesci
co do 2 ost nie powinnam sie wypowiadac bo nie dobrnelam nawet do polowy

Edytowane przez bess
Czas edycji: 2009-08-13 o 17:40
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 19:23   #360
Agatin-K
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z kontowni
Wiadomości: 1 361
Dot.: Filmy, które zachwycają publikę, a Was nie

O tak, 300 to porażka. Ale dla efektów specjalnych i muzyki warto było obejrzeć, chociaż fabularnie był słaby.

Natomiast nie wiem, czego chcecie od Amelii - bardzo pozytywny, treściwy film.

Piraci z Karaibów - nie no, jedynka była naprawdę fajna, przygodówka o piratach, może nie każdy lubi te klimaty, ale mnie odpowiadają pozostałe części jednak... no cóż.

O, przypomniał mi się jeden z najnudniejszych filmów, jakie widziałam: Troja. Nie wiem, kto grał Helenę, ale była brzydka i mdła, Brad Pitt w roli Achillesa jako tako się sprawdził, Orlando Blooma nienawidzę, postaci Parysa zresztą też nie, właściwie najlepiej został zagrany Hector - którego to darzę największą sympatią. A jak jeszcze dodam fakt, że Troja leżała tam na pustyni... cóż, tak duże miasto nie mogło utrzymywać się wyłącznie z handlu, mieszkańcy musieli coś jeść, a konkretniej wytwarzać jedzenie na własne potrzeby. Gdzie więc podziały się pola uprawne? Wiem, czepiam się.
__________________
Niewidzialny jak skała, skała
Przybywa z otchłani światła, światła
Człowiek widmo!
Agatin-K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-31 12:30:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:15.