nauka rysowania/ szkicowania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-21, 11:04   #1
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463

nauka rysowania/ szkicowania


Nie mam naturalnego talentu. Po urodzeniu nie wzięłam ołówka do ręki i nie naszkicowałam całej rodziny. Nie rysowałam też tak, że miało się wrażenie, że człowiek chce wyjść z kartki. Jak byłam dzieckiem rodzice prenumerowali czasopismo dla dzieci "O.K.". Były tam historyjki, komiksy, zadania do wykonania oraz nauka rysunku. Uczyłam się rysować postaci z kreskówek i zwierzęta. Bardzo dobrze mi to szło. Niestety moja nauczycielka plastyki nie pomogła mi rozwijać pasji. Dla niej liczyła się wydzieranka, wycinanka, farbki - w tym zawsze byłam beznadziejna. Rysowałam na przerwach, w zeszytach. Doszłam do dużej wprawy - w liceum do tablicy o florze gór narysowalam jakieś kwiatki. Wyszły kropka w kropkę (a raczej kreska w kreskę) jak w encyklopedii, którą miałam. Potem jednak przestałam to robić. Matura, praca, wyjazdy i teraz kompletnie nie umiem się do tego zabrać. Także moja nauka nie obejmowała cieniowania, perspektywy, ruchu...

Także moje pytanie brzmi. Czy da się nauczyć rysować w domu? Nie chodzi mi o to aby te prace były idealne. Takie hobby, aby coś robić w wolnych chwilach. Obecnie koloruję kolorowanki. Uczę się dobierać i łączyć kolory, ale tak pomyślalam, zę mogłabym jeszcze coś tworzyć. Od czego Wy zaczynałyście/ zaczynaliście? Jakie kursy na YT, czy blogi polecacie? Nie chcę kupować książki, ponieważ nie wiem czy mi sie to nie znudzi, albo okaże się, że nic z tego. Na kurs, czy korepetycje nie ma szans w moim grajdole

Będę wdzięczna za każdą konstruktywną wypowiedź
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 13:09   #2
Yori
Rozeznanie
 
Avatar Yori
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraśnik
Wiadomości: 769
GG do Yori
Dot.: nauka rysowania/ szkicowania

Jestem samoukiem. Rysowanie to moje hobby, któremu oddaje się od kilku lat. Napisałabym, że oddaję się z pasją, ale prawda jest taka, że to mozolna, choć dająca ogrom satysfakcji praca. Sama uważam, że mam mały talent, ale staram się choć raz w tygodniu, choć raz na dwa coś stworzyć. Dla porównania wrzucę swoje prace, między którymi jest rok różnicy:
http://yorica.deviantart.com/art/Ali...24565708&qo=43
http://yorica.deviantart.com/art/Has...oren-578876448

Zawsze gorąco zachęcam do pracy nad swym hobby.
Co ważne: nigdy nie zniechęcaj się kiedy nie wyjdzie Ci tak jakbyś chciała. Ćwicz, rysuj, psuj kartki, psuj ołówki, ale nie daj się zniechęceniu. A potem porównaj swoja pracę z tą sprzed roku.
Powodzenia!
__________________
A teraz, drogie dzieci, księżniczka opuszcza bajkę, otwiera zimne piwo i zapala fajkę.



Mój wątek
Yori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 15:21   #3
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: nauka rysowania/ szkicowania

Pierwsza praca z zezem wymiata po prostu

Ja bym chciała znaleźć blog czy kanał YT, który mnie pokieruje. Nauczy jak rządzić światłem, cieniami, jakies ćwiczenia na "rozrysowanie" i tak dalej
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 22:19   #4
Kitty_91
Raczkowanie
 
Avatar Kitty_91
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 291
Dot.: nauka rysowania/ szkicowania

Ostatni post był jakiś czas temu, może już znalazłaś ale ze swojej strony mogę polecić dwa blogi: ilojleen i marcysiabush

Obydwa zawierają masę praktycznych porad

Sama też rysuję moje prace możesz zobaczyć na moim profilu na deviantart (link w podpisie)
__________________
Moje Devia(nt)cje
Kitty_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 22:47   #5
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: nauka rysowania/ szkicowania

Cytat:
Napisane przez Kitty_91 Pokaż wiadomość
Ostatni post był jakiś czas temu, może już znalazłaś ale ze swojej strony mogę polecić dwa blogi: ilojleen i marcysiabush

Obydwa zawierają masę praktycznych porad

Sama też rysuję moje prace możesz zobaczyć na moim profilu na deviantart (link w podpisie)
Dziękuję na pewno zajrzę
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-26, 20:15   #6
barwinka_
Raczkowanie
 
Avatar barwinka_
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 33
Cool Dot.: nauka rysowania/ szkicowania

Moim zdaniem rysować nauczyć się nie da, jeśli nie ma się wrodzonego talentu. Może się mylę, ale zdania nie zmienię.
Jeśli chodzi o naukę - tylko systematyczność, dyscyplina, odrobina wiedzy - bez tego największy talent nie da sobie rady. Praca, praca, praca, jak ze wszystkim
__________________

Blog dzieciowo wnętrzarski
barwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 12:48   #7
wiccanka
Raczkowanie
 
Avatar wiccanka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 104
Dot.: nauka rysowania/ szkicowania

Byłam u Marcysiabush na wystawie i mam nawet jedna jej pracę w domu. Ale ma dziewczyna talent!
__________________
Plan - A.K. ,335cc.
wiccanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-21, 03:34   #8
Krewetkor
Raczkowanie
 
Avatar Krewetkor
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 175
Dot.: nauka rysowania/ szkicowania

Jasne, że się da. Ja obecnie co prawda chodzę na kurs (przygotowujący do egzaminów), ale i tak polega to na tym że siedzę, rysuję martwe natury i słucham uwag prowadzących Polecam właśnie od tego zacząć, żeby 'widzieć' świat tak aby móc go przenieść na papier.
Krewetkor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-21 04:34:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:43.