reklamy zasłaniają KWC - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-28, 19:50   #1
rukola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 21

reklamy zasłaniają KWC


Dziś tj. 28 stycznia 2016 oglądanie stron KWC jest praktycznie niemożliwe - stronę zasłania wielka reklama czegoś z Dodą. Zrozumcie szanowni państwo, że takie postępowanie szalenie zniechęca. Mam 48 lat, Wizaż oglądam i czytam OD ZAWSZE ale chyba mam coraz bardziej dosyć. Już i tak Was nie czytam, od kiedy zamiast fajnych tekstów dajecie wyłącznie fotografie kosmetyków z bełkotliwym i ogólnym opisem, a kiedyś (nie tak dawno jeszcze) zapewniam, że czekałam na kolejne artykuły. Czekałam, wchodziłam, ciekawe były. Rozumiem, nie to nie, mogę sobie poczytać gdzie indziej. Ale KWC obserwuje i zasłanianie stron reklamami, okienka które po 10 razy wyskakują praktycznie non-stop, koniecznośc ciągłego zamykania tego śmiecia - to naprawdę zniechęca. Już nie mówiąc o tym, że to braku szacunku dla tzw. odbiorcy. I ciekawe czy rzeczywiście młodszym wizażankom to rzeczywiście nie przeszkadza? Nie trafia Was szlag?
Szkoda wizażu, bo mam wrażenie, ze jego obecni właściciele działają wyłaćznie dla kasy, którą to kase otrzymują za reklamy kosmetyków. Z poważaniem. Wyślij. Wyloguj.
rukola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 08:11   #2
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 776
Dot.: reklamy zasłaniają KWC



Dziękuję za informacje, przekazałam problem z reklamą do działu programowania i redakcji.

Czy udałoby się zrobić screen tej reklamy i wstawić ją tutaj w formie załącznika?

aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 10:52   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: reklamy zasłaniają KWC

Cytat:
Napisane przez rukola Pokaż wiadomość
Dziś tj. 28 stycznia 2016 oglądanie stron KWC jest praktycznie niemożliwe - stronę zasłania wielka reklama czegoś z Dodą. Zrozumcie szanowni państwo, że takie postępowanie szalenie zniechęca. Mam 48 lat, Wizaż oglądam i czytam OD ZAWSZE ale chyba mam coraz bardziej dosyć. Już i tak Was nie czytam, od kiedy zamiast fajnych tekstów dajecie wyłącznie fotografie kosmetyków z bełkotliwym i ogólnym opisem, a kiedyś (nie tak dawno jeszcze) zapewniam, że czekałam na kolejne artykuły. Czekałam, wchodziłam, ciekawe były. Rozumiem, nie to nie, mogę sobie poczytać gdzie indziej. Ale KWC obserwuje i zasłanianie stron reklamami, okienka które po 10 razy wyskakują praktycznie non-stop, koniecznośc ciągłego zamykania tego śmiecia - to naprawdę zniechęca. Już nie mówiąc o tym, że to braku szacunku dla tzw. odbiorcy. I ciekawe czy rzeczywiście młodszym wizażankom to rzeczywiście nie przeszkadza? Nie trafia Was szlag?
Szkoda wizażu, bo mam wrażenie, ze jego obecni właściciele działają wyłaćznie dla kasy, którą to kase otrzymują za reklamy kosmetyków. Z poważaniem. Wyślij. Wyloguj.
Trafia szlag, ale nikogo to nie obchodzi. Ponieważ nikogo to nie obchodzi, to jedynym wyjściem jest AdBlock, który blokuje filmiki wciskane pod recenzjami na KWC, wyskakujące boczne reklamy o tym, kto z kim sypia i inne niezmiernie ważne informacje. Jedyne czemu AdBlock nie daje rady, to ruchome linki reklamowe wstawiane w pojedyncze słowa na forum i w wiadomościach prywatnych (tego dziadostwa na KWC chyba jeszcze nie wcisnęli) oczywiście bez zgody autora postu/wiadomości.
Jakiekolwiek żalenie się i apelowanie na forum jest bezcelowe, bo pozostaje bez odzewu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 15:39   #4
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: reklamy zasłaniają KWC

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Trafia szlag, ale nikogo to nie obchodzi. Ponieważ nikogo to nie obchodzi, to jedynym wyjściem jest AdBlock, który blokuje filmiki wciskane pod recenzjami na KWC, wyskakujące boczne reklamy o tym, kto z kim sypia i inne niezmiernie ważne informacje. Jedyne czemu AdBlock nie daje rady, to ruchome linki reklamowe wstawiane w pojedyncze słowa na forum i w wiadomościach prywatnych (tego dziadostwa na KWC chyba jeszcze nie wcisnęli) oczywiście bez zgody autora postu/wiadomości.
Jakiekolwiek żalenie się i apelowanie na forum jest bezcelowe, bo pozostaje bez odzewu.
Nieprawda, czytam (nie tylko ja) i reagujemy, o ile jesteśmy w stanie coś zrobić.

Proszę o screen shota - będzie nam łatwiej
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 17:30   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: reklamy zasłaniają KWC

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
Nieprawda, czytam (nie tylko ja) i reagujemy, o ile jesteśmy w stanie coś zrobić.

Proszę o screen shota - będzie nam łatwiej
Miałam na myśli osoby decydujące o tym, jak ma Wizaż wyglądać.
Ja wiem, że Wy czytacie i przekazujecie dalej, ale jedyna odpowiedź na zażalenia po wepchnięciu kolejnej dawki reklam jest taka, że to zostanie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 17:34   #6
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: reklamy zasłaniają KWC

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Miałam na myśli osoby decydujące o tym, jak ma Wizaż wyglądać.
Ja wiem, że Wy czytacie i przekazujecie dalej, ale jedyna odpowiedź na zażalenia po wepchnięciu kolejnej dawki reklam jest taka, że to zostanie.
"i tu się mylisz, Grucha", że tak zacytuję klasyka. Mogę jedynie prosić o cierpliwość. Co prawda o wyglądzie wizaz.pl nie decyduję, ale już o kwc tak. Bądźcie dobrej myśli.
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 17:43   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: reklamy zasłaniają KWC

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
"i tu się mylisz, Grucha", że tak zacytuję klasyka. Mogę jedynie prosić o cierpliwość. Co prawda o wyglądzie wizaz.pl nie decyduję, ale już o kwc tak. Bądźcie dobrej myśli.
Oby tak było
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-12, 19:28   #8
swinka_morska
Raczkowanie
 
Avatar swinka_morska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 59
Dot.: reklamy zasłaniają KWC

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
"i tu się mylisz, Grucha", że tak zacytuję klasyka. Mogę jedynie prosić o cierpliwość. Co prawda o wyglądzie wizaz.pl nie decyduję, ale już o kwc tak. Bądźcie dobrej myśli.
To skoro tak, kiedy w KWC zniknie ten wnerwiający samowłaczający się materiał video znajdujacy się pod każdą pierwszą recenzją? No i te niedawno dodane odniesienie do ceneo? Dlaczego, jeżeli nie wchodzę codziennie na KWC, a tylko okolicznościowo, muszę zaczynać wizytę od blokowania zbędnych elementów? I na koniec - czy mi się tylko wydaje, czy opinie o produktach są regularnie czyszczone? Bo nie wierzę, żeby przez niemalże 8 lat, niektóre bardzo popularne produkty miały tylko po kilkanaście recenzji.

Edytowane przez swinka_morska
Czas edycji: 2016-02-12 o 19:46
swinka_morska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 19:42   #9
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: reklamy zasłaniają KWC

Cytat:
Napisane przez swinka_morska Pokaż wiadomość
To skoro tak, kiedy w KWC zniknie ten wnerwiający samowłaczający się materiał video znajdujacy się pod każdą pierwszą recenzją? No i te niedawno dodane odniesienie do ceneo? Dlaczego, jeżeli nie wchodzę codziennie na KWC, a tylko okolicznościowo, dlaczego muszę zaczynać wizytę od blokowania zbędnych elementów? I na koniec - czy mi się tylko wydaje, czy opinie o produktach są regularnie czyszczone? Bo nie wierzę, żeby przez niemalże 8 lat, niektóre bardzo popularne produkty miały tylko po kilkanaście recenzji.
Nic mi nie wiadomo o tym, żeby "recenzje były czyszczone". Moderacją KWC zajmują się już szmat czasu Noor, kuki9 i werka89. Owszem, sprzątają rzetelnie, ale recenzje, które uznajemy za marketing szeptany. Bardzo proszę podaj konkretny produkt, w którym podejrzewasz taką praktykę, to sprawdzę w panelu administracyjnym historię edycji. Tak niestety jest, że niektóre produkty kiedyś popularne teraz straciły na zainteresowaniu i obecnie są jedynie przeglądane, a nie recenzowane.

Wideo samo w sobie nie zniknie, pracujemy jednak nad sposobem jego wyświetlania. Dane statystyczne nie wskazują na to, żeby użytkowniczki blokowały wideo (tj. włączały pauzę).

Kiedy cokolwiek się zmieni? Przy nowej odsłonie KWC, która będzie miała miejsce w marcu.

Ceneo nie zniknie - użytkowniczki zainteresowane konkretnym produktem bardzo chętnie korzystają z opcji zakupu produktu przez ceneo. Co więcej, sam pomysł możliwości robienia zakupów przy współudziale KWC wypłynął od... użytkowniczki
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 20:59   #10
swinka_morska
Raczkowanie
 
Avatar swinka_morska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 59
Dot.: reklamy zasłaniają KWC

Fakt klikania w pauzę.... Sorry, ale ja np blokuję cały element, więc faktu klikania w pauzę nie uświadczycie, bo go nie ma. Co do ceneo, powiem tylko tyle:
Zresztą, żeby nie było, dwie fotki. Wizaż taki, jaki jest i taki, jaki lubię (produkt otworzony losowo). I nie przekonacie mnie, że ten pierwszy jest lepszy, wygodniejszy i bardziej czytelny. No w życiu. Pomam oczywiście różnicę w ilości zużytego transferu, która wynosi 20MB na jednym(!!!) tylko przeładowaniu strony w KWC.

Co do recenzji - ciężko jest mi wychwycić taki produkt. Jak pisałam, na wizaż wchodzę okazjonalnie, ale głowę dałabym sobie uciąć, że są produkty, przy których np w lipcu widziałam więcej recenzji, niż jest teraz. Może to kwestia usunięcia tych wybranych? Nie wiem, zazwyczaj czytam tylko te najmniejgwiazkowe oceny. Natomiast w takim razie, fajnie by było, gdyby po tych usuniętych recenzjach zostawał jakiś ślad, że opinia usunięta ze względów na reklamę?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (34,6 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (29,3 KB, 14 załadowań)

Edytowane przez swinka_morska
Czas edycji: 2016-02-12 o 21:45
swinka_morska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 15:07   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: reklamy zasłaniają KWC

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
Wideo samo w sobie nie zniknie, pracujemy jednak nad sposobem jego wyświetlania. Dane statystyczne nie wskazują na to, żeby użytkowniczki blokowały wideo (tj. włączały pauzę).
A macie statystyki, ile wizażanek korzysta z AdBlocka?
Jakbym musiała nie mając go za każdym razem pauzować te filmiki, to bym zrezygnowała w ogóle z KWC.
A zaznaczam, że nie stosuję AdBlocka wszędzie. Jak wchodzę na stronę, gdzie mi grzecznie piszą, czy bym mogła go wyłączyć, bo dzięki reklamom serwis istnieje, to tak robię i jeśli nie dostaję Parkinsona goniąc jakieś ruchome okienka, nie włącza mi się żaden filmik, nie wali mi oczach wściekłymi płachtami zasłaniającymi całą treść, to zostaję przy wersji z reklamami. Ale to trzeba znać umiar we wciskaniu treści reklamowych. Wizaż go niestety nie ma.

Mam nadzieję, że prace nad sposobem wyświetlania filmików w KWC (tak na marginesie niezwiązanych w ogóle z KWC) nie idą w tym kierunku, żeby uczynić go nieblokowalnym
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-14 16:07:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:44.