Cardio a spalanie tłuszczu ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-18, 22:24   #1
P4uli
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 74

Cardio a spalanie tłuszczu ??


Witam
Zastanawiam się jak to jest z tym Cardio. Na siłowni 4 razy dziennie mamy 20 min zajęcia Cardio na maszynach aerobowych (równie dobrze można to robić na orbitreku) zarówno trenerzy mówią jak i na plakatach jest napisane że : trening Cardio jest najlepszy na spalanie tłuszczu. Faktycznie - spala się dużo kalorii ale...

Trening aerobowy mający na celu spalanie tłuszczu powinien być długi i jednostajny bo : przy bieganiu przez pierwsze 20 min spalany jest glikogen z mięśni a dopiero później zapasy tłuszczowe, Taki trening powinien trwać minimum 30 min optymalnie 60 min.

Więc jak to jest z tym Cardio???
Bo nie daje mi spokoju.

Zapraszam też na mój Blog <reklama> właśnie obszerny artykuł o bieganiu - pozdrawiam

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Nikt nic nie wie ?

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2015-11-28 o 09:22
P4uli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 08:56   #2
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Cardio a spalanie tłuszczu ??

zalezy czy cos jeszcze dzialasz na silowni.

taki artykul mi sie nawinal

http://www.trener.pl/index.php/mid/3...d/97/offsetk/0
cardio przed czy po treningu silowym

Spalanie tłuszczu

Gdy naszym priorytetem jest spalenie nadmiaru tłuszczu nagromadzonego w naszym organizmie to wykonywanie najpierw ćwiczeń siłowych, a następnie treningu cardio jest bardzo korzystne. Podczas ćwiczeń z obciążeniem nasze ciało czerpie energię z węglowodanów, wobec tego w ciągu treningu aerobowego szybciej i efektywniej zaczynamy spalać tkankę tłuszczową. Trenowanie w ten sposób pozwala nam skrócić czas trwania treningu aerobowego. Normalnie musimy ćwiczyć przez, co najmniej 20 minut, aby zacząć spalać tłuszcz, stosując wcześniejszy trening siłowy powodujemy, że zaczynamy go spalać już od pierwszych minut ćwiczeń cardio.
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 09:17   #3
Ewa Bis
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: Cardio a spalanie tłuszczu ??

Z cardio jest tak, ze ta nazwa nie jest rownoznaczna z treningiem majacym na celu spalnie tłuszczu. Treningi cardio są stosowane w różnym celu, począwszy od rozgrzewki, poprzez właśnie spalanie tłuszczu, budowanie kondycji czy dobitke po treningu siłowym.

Podstawa treningu, który ma sprzyjać odchudzaniu to przede wszystkim jego długość. Trening ten powinien trwać
co najmniej 30-45 minut (zależnie od danej osoby i jej cech fizycznych), gdyż po pierwszych 20-30 minutach treningu aerobowego (ponownie zależne jest to od genetyki i cech fizycznych danej osoby) zaczynasz szybciej spalać kalorie,
a co ważniejsze zaczynasz spalać swoją tkankę tłuszczową. Spalanie kalorii to najzdrowszy sposób odchudzania się.

<reklama>

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2015-11-28 o 09:23 Powód: Reklama
Ewa Bis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 22:08   #4
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Cardio a spalanie tłuszczu ??

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
zalezy czy cos jeszcze dzialasz na silowni.

taki artykul mi sie nawinal

http://www.trener.pl/index.php/mid/3...d/97/offsetk/0
cardio przed czy po treningu silowym

Spalanie tłuszczu

Gdy naszym priorytetem jest spalenie nadmiaru tłuszczu nagromadzonego w naszym organizmie to wykonywanie najpierw ćwiczeń siłowych, a następnie treningu cardio jest bardzo korzystne. Podczas ćwiczeń z obciążeniem nasze ciało czerpie energię z węglowodanów, wobec tego w ciągu treningu aerobowego szybciej i efektywniej zaczynamy spalać tkankę tłuszczową. Trenowanie w ten sposób pozwala nam skrócić czas trwania treningu aerobowego. Normalnie musimy ćwiczyć przez, co najmniej 20 minut, aby zacząć spalać tłuszcz, stosując wcześniejszy trening siłowy powodujemy, że zaczynamy go spalać już od pierwszych minut ćwiczeń cardio.
a kilka dni temu ktoś w innym wątku mi odpowiedział, że to jest kompletna bzdura! wrrr.... dobrze, że nie zmieniłam nawykow i nadal wpierw ćwiczenia siłowe, a nie cardio.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 13:39   #5
Lionfitness_Ewa
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo
Wiadomości: 2
Dot.: Cardio a spalanie tłuszczu ??

Czy można schudnąć, robiąc regularnie trening kardio, trwający 20 minut? Można. Co to oznacza? Że nie trzeba w czasie wysiłku spalać tłuszczu, żeby zaczął on znikać. Bo odchudzanie, to skomplikowany proces, który nie polega jedynie na spalaniu kalorii w czasie wysiłku.
Odchudzanie to przestawienie organizmu w tryb pozbywania się zgromadzonych zapasów. Temu przestawieniu sprzyja odpowiednia dieta i regularny ruch (ideałem jest połączenie ćwiczeń kardio i siłowych), bo organizm wydatkuje energię przez cały czas, nie tylko w czasie treningu.
Można zatem w czasie treningu spalić glikogen, a po nim zacząć spalać tłuszcz, bo wprowadzony na wysokie obroty (poprzez np. krótki, ale intensywny trening) metabolizm będzie zwalniał kolejne kilka-kilkanaście godzin, w tym czasie czerpiąc energię z tłuszczu.

Słyszałyście powiedzenie:
Jeśli w czasie treningu spalasz tłuszcz - po treningu spalisz cukier;
jeżeli w czasie treningu spalasz cukier, to po treningu spalisz tłuszcz?

Moim zdaniem jest w tym dużo prawdy. Ja za każdym razem trenuję krótko, ale intensywnie i problemów z wagą nie mam.

Oczywiście nie każdy zmobilizuje się do takiego wysiłku, dlatego lepiej ruszać się jakkolwiek, np. dłużej ale spokojniej, niż wcale.

Pozdrawiam!
ekspert <reklama>

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2015-11-28 o 09:22 Powód: Reklama
Lionfitness_Ewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 19:03   #6
P4uli
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 74
Dot.: Cardio a spalanie tłuszczu ??

Z tego wynika że w pierwszych minutach biegu ( do około 20 min ) energia pobierana jest z podręcznego źródła energii - glikogenu. Dopiero następnym etapie własnie z tłuszczu. Dlatego najkrótszym zalecanym treningiem podczas odchudzania jest 30 minutowy, przy krótszym bieganiu organizm nawet nie zabierze się za spalanie tłuszczu. Optymalnie było by biegać około 60 min.

Dlatego dobrze jest przed bieganiem wykonać ćwiczenia siłowe. Aby glikogen zacząć spalać już wcześniej - podczas wysiłku przy ćwiczeniach np na maszynach lub z hantlami.

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2015-11-28 o 09:23 Powód: Reklama
P4uli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 22:34   #7
perfect0nly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 46
Dot.: Cardio a spalanie tłuszczu ??

A jak robić cardio w celu poprawy kondycji/wydolności, ale bez spalania tłuszczu? Zwiększyć ilość kalorii? Jestem szczupła, nie chciałabym spalić resztek tłuszczu...
perfect0nly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-27, 13:23   #8
misiakicia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9
Dot.: Cardio a spalanie tłuszczu ??

Najważniejsze, to robić to co jest dobre dla nas samych, dla naszego zdrowia, tutaj ciekawie piszą o cardio: xxx
Jeżeli nie chcesz schudnąć to odpowiedź masz powyżej, po prostu postaw na krótki trening, maksymalnie do 25-30 minut
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-09-01 o 10:14 Powód: Link.
misiakicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 17:46   #9
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Cardio a spalanie tłuszczu ??

"W 2 pierwsze tygodnie zeszłam o ok. 9.4kg w dół." - Super poradnik
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 12:26   #10
Nessaya
Raczkowanie
 
Avatar Nessaya
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: z gór
Wiadomości: 294
Dot.: Cardio a spalanie tłuszczu ??

Ja robię 30-40 min treningu siłowego (z wolnymi ciężarami nie na maszynach), a potem przechodzę na bieżnię/orbitrek na ok 30 min i tłuszcz schodzi aż miło. Oczywiście jem racjonalnie, nie stosuję "diet" 1000-1200 kalorii tylko zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem, czyli ok 2200 w dni treningowe, bez treningu ok 1800 kalorii. Kiedyś myślałam, że zgrabną i jędrną sylwetkę osiągnę właśnie jednostajnym, długim bieganiem. I tak potrafiłam biegać po 12 km co drugi dzień przez okres 3 miesięcy i wyglądałam co raz gorzej - chudłam, ale z mięśni nie z tłuszczu, wyglądałam jak galareta i przez byle jakie jedzenie czyt. głównie węglowodany i nieregularne posiłki sylwetka wcale nie przypominała ciała kobiet z okładek pisemek o sporcie. Także cardio po treningu siłowym bardzo polecam
Nessaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 05:53   #11
Asia1214
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 2
Dot.: Cardio a spalanie tłuszczu ??

U mnie trening składa się głównie z zajęć na siłowni ale przeplatam je treningiem siłowym. Yoga i zumba a miedzy nimi trening na strefie wolnych ciężarów. Mój trener z <reklama> nauczył mnie wykonywać każde ćwiczenie ale jak ktoś nie zna się na technice to może poprosić trenera albo innego klubowicza.

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2016-05-13 o 09:41
Asia1214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-13, 10:25   #12
SaiFari
Rozeznanie
 
Avatar SaiFari
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 928
Dot.: Cardio a spalanie tłuszczu ??

ja tam się nie znam - ale czy ktoś słyszał kiedyś o czymś takim jak rozsądne FASTED CARDIO?

tak z rana, na "pusty brzuszek".

Mięśnie są potrzebne - im ich więcej tym większe zapotrzebowanie na kalorie.

Żeby "schudnąć" - co jest dla mnie durnym słowem - to trzeba się najpierw ogarnąć, dużo się uczyć i napierdzielać. Nie ma magicznych tabletek. Poczytajcie babeczki o insulinie, a kardio to po siłowym lajtowe polecam. interwały solo. dłuższe kardio jest moim skromnym bez sensu.

ogarniam, daję radę - dopinam się w kiecce, w którą rok temu nie wchodziłam wcale. Nie była to kwestia nadwagi tylko się ogarnięcia Kurde - za niedługo będę się wbijać w XS czy co?

__________________
MMA Fitness
Hula
Hoop

Edytowane przez SaiFari
Czas edycji: 2016-05-13 o 10:42
SaiFari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 10:11   #13
filip_turajczyk
Przyczajenie
 
Avatar filip_turajczyk
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6
Dot.: Cardio a spalanie tłuszczu ??

Trening cardio powinien być wykonywany około 3 razy w tygodniu. Oczywiście im dłużej tym lepiej. Najlepiej byłoby żeby trwał około godziny i wcale nie musi być duże tempo. Taki trening powinien być uzupełniany treningiem siłowym. Większa masa mięśnie jest równoznaczna z większym spalaniem bo mięśnie zużywają więcej kalorii.
filip_turajczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-17 11:11:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:50.