Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-05, 15:53   #1591
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja pamiętam o tym opisie pielęgnacji, ale nie wiem jak go ugryźć Zwłaszcza, że używam paru produktów na raz i ciężko tak coś jednoznacznie stwierdzić Co więcej, tylko rano mam "rytuał", wieczorem często zmieniam produkty.. zależnie od wizji, stanu skóry i czasu.. Zrobię coś na wzór Chimay
No ja też tak mam. Obecnie mam 6 samych produktów myjących. Jednak jak zawsze podkreślam są pozakosmetyczne czynniki, które mają dla kondycji mojej skóry duże znaczenie.

Planuję jogę od kilku lat i kiedyś na pewno zacznę. Na razie chodzę regularnie na basen, ale nie wiem, czy zimą będzie mi się chciało, wtedy może pomyślę o jodze.

Przy okazji basenowania się spojrzałam przychylniejszym okiem na rękawiczkę Glov. Zaczęłam jej używać właśnie pod prysznicem przed basenem, tylko do ściągnięcia z twarzy filtra/pudru/tuszu czy co tam aktualnie wcześniej nakładałam. I do demakijażu nadaje się świetnie. W domu wolę do tego celu olejek, ale do torby na basen nie mam ochoty zabierać połowy łazienki, jakichś miceli, wacików, olejków.
Moim błędem była próba używania tego gadżetu wraz ze środkiem myjącym do oczyszczania twarzy, podczas gdy jest on pomyślany do etapu wstępnego czyli demakijażu.
Niedawno zagapiłam się i umyłam metalową szafkę ścierką z mikrofibry. Porobiły się rysy. To samo dzieje się na skórze tartej mikrofibrą. Więc przyłożyć, potrzymać chwilę na skórze - ok. Pocierać, masować - bardzo nie ok.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 16:05   #1592
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 972
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No ja też tak mam. Obecnie mam 6 samych produktów myjących. Jednak jak zawsze podkreślam są pozakosmetyczne czynniki, które mają dla kondycji mojej skóry duże znaczenie.

Planuję jogę od kilku lat i kiedyś na pewno zacznę. Na razie chodzę regularnie na basen, ale nie wiem, czy zimą będzie mi się chciało, wtedy może pomyślę o jodze.

Przy okazji basenowania się spojrzałam przychylniejszym okiem na rękawiczkę Glov. Zaczęłam jej używać właśnie pod prysznicem przed basenem, tylko do ściągnięcia z twarzy filtra/pudru/tuszu czy co tam aktualnie wcześniej nakładałam. I do demakijażu nadaje się świetnie. W domu wolę do tego celu olejek, ale do torby na basen nie mam ochoty zabierać połowy łazienki, jakichś miceli, wacików, olejków.
Moim błędem była próba używania tego gadżetu wraz ze środkiem myjącym do oczyszczania twarzy, podczas gdy jest on pomyślany do etapu wstępnego czyli demakijażu.
Niedawno zagapiłam się i umyłam metalową szafkę ścierką z mikrofibry. Porobiły się rysy. To samo dzieje się na skórze tartej mikrofibrą. Więc przyłożyć, potrzymać chwilę na skórze - ok. Pocierać, masować - bardzo nie ok.
Chimay, świetny opis pielęgnacyjny!

Joga jest fajna, jeśli ktoś potrafi się wyciszyć i skupić. Dla nerwusów, z tendencja do ciągłego myślenia o wszystkim na raz będzie to strata czasu. Chodziłam kiedyś z szefową, która ciągle coś planowała, wbiegała na zajęcia ostatnia i pierwsza wychodziła, bo jeszcze miała spotkanie albo inna ważną rzecz. I to było bez sensu. Lepiej takiej osobie iść pobiegać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 16:18   #1593
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Też wrzuciłam opis na blogu.. w końcu może ruszymy z tematem
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 17:09   #1594
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dziękuję.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 20:50   #1595
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

Tęsknię za tym efektem, który dawały mi leki
Ja prawdopodobnie za miesiąc Flutamid zamieniam na Spironol ale zobaczymy. Może pogadam z ginem żeby zostać przy Flutamidzie tylko zejść do 1 tabletki. Boję się, że wszystko wróci.
Chociaż teraz i tak żałuję że nie zaczęłam brać tego ze 2 miesiące wcześniej, przynajmniej bym jakoś wyglądała w te upały
Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Które to jest to nawilżające?
Wpisz w google "Bielenda serum nawilżające"
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 23:12   #1596
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość

Wpisz w google "Bielenda serum nawilżające"
Przepraszam, że pytam

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Chimay, świetny opis pielęgnacyjny!

Joga jest fajna, jeśli ktoś potrafi się wyciszyć i skupić. Dla nerwusów, z tendencja do ciągłego myślenia o wszystkim na raz będzie to strata czasu. Chodziłam kiedyś z szefową, która ciągle coś planowała, wbiegała na zajęcia ostatnia i pierwsza wychodziła, bo jeszcze miała spotkanie albo inna ważną rzecz. I to było bez sensu. Lepiej takiej osobie iść pobiegać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A niekoniecznie, bo ja jestem nerwusem i bardzo lubię tzn miewałam momenty że mnie roznosiło na zajęciach ale bardzo rzadko, przez większość czasu właśnie doskonale pomagała mi się wyciszyć.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
I co dalej z tym fantem? Znaczy z PCOS?
Zaczęłam brać hormony bo I tak chciałam zacząć w celu antykoncepcji. Zobaczymy czy będzie poprawa, bo np. teraz mam masę wyprysków które są wynikiem rogowacenia (coś mnie podrażnia I nie wiem co). Ale może chociaż liczba zaskorników się zmniejszy.

Super, że zamieszczacie swoją pielęgnację, tez wkrótce to zrobię ^^

Btw mam strasznie duży dylemat bo muszę w końcu coś kupić na długo gojące się wypryski, nie mam absolutnie nic w swojej kosmetyczce, a ostatnio wyskakują mi jakieś takie podskórne dziady które siedzą tygodniami. Mam dylemat między serum glikolowym Bielendy (boję się że wzmoży problem rogowacenia) albo acnelec.
Tylko w tym serum bielendy jest witamina C, a moja skóra się z nią nie znosi..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2017-09-06 o 08:07
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 12:48   #1597
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość

Kasiamagda, a "najefektywniejszy glikolowy"... masz na myśli w kontekście przeciwstarzeniowym czy ogólnie?

Na chwilę obecną moję "MH" + "kupie ponownie" to:
- Hylamide Anti Age Serum
- Booster BU (CEE)
- Biofficina Toscana

Może kupię, bo sprawują się OK:
- Swanicoco Neofinetia (chociaż chyba będę chciała spróbować Fermentation Care albo coś z Yiri Paribu/SanDaWho)
- Antipodes Ananda

Raczej nie kupię..
- Hosanna Antipodes, nie do końca widzę wartość dodaną

Poza tym od paru miesięcy używam sobie "od czasu do czasu" (raz na tydzień lub dwa np. po peelingach i maskach) na noc maskę z Natura Siberica (Extra Firming Night Facial Mask) i kurcze zawsze mam po niej taką miękką i elastyczną skórę.. Próbowała może któraś z Was? Niby niewiele w niej jest, ale jakoś konsystencja mi leży. Na co dzień nieeee, ale jako pielęgnacja uzupełniająca, super.
Kwas glikolowy pogrubia skórę, poprawia elastyczność. Pobudza włókna kolagenu. To kwas o bardzo małej cząsteczce, bodajże najmniejszej ze wszystkich AHA ,przez co lepiej penetruje. Nie jest to kwas typowy dla trądzikowców.
Ładna ta Ananda, skład skromniutki jak na cenę, ale skoro służy to super . Aczkolwiek ja swoją przygodę z Antipodes skończyłam. Mam jeszcze Manukę pod oczy na zimę oraz podkład, którego czasami używam i jest ok. Ale ogólnie jestem nieco rozczarowana marką.
Maseczki NS nie znam, boję sie troszkę rosyjskich składów, ta nawet ciekawa, ale jak dla mnie początek składu ma za bogaty w substancje, których unikam. Dobrze, że Ci służy
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ok, zrobiłam opis swojej skóry i pielęgnacji. Link w podpisie.
Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Też wrzuciłam opis na blogu.. w końcu może ruszymy z tematem
Śwetnie , dziewczyny.
Mam bana na zakupy, ale kusicie bardzo.
Też zrobiłam taki opis, choć nie obfituje w tak wiele ciekawych kosmetyków. Link w podpisie.
__________________
Instagram

Edytowane przez kasiamagda
Czas edycji: 2017-09-06 o 12:51
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-06, 17:27   #1598
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Przepraszam, że pytam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem jak inaczej miałam powiedzieć które to serum...
Napisałam jakie i napisałam jaka firma
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 20:14   #1599
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dotarł do mnie benton, swoją drogą najszybsza przesyłka z jaką się do tej pory spotkałam. Nałożyłam pod oczy, jest bardzo leciutki i najważniejsze nic nie szczypie, ani mnie nie uczulił uff.
Kwas glikolowy bardzo lubię, całkiem dobrze poradził sobie z zaskórnikami i zmniejszył widocznośc porów. Nawet zmarszczki na czolę były mniej widoczne. Nie szczypał jakoś bardzo mocno, tylko przez chwilę, aż się zdziwiłam, także czekam do października i znowu biorę się za niego.

Edytowane przez Merys
Czas edycji: 2017-09-06 o 20:20
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 20:16   #1600
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Kwas glikolowy pogrubia skórę, poprawia elastyczność. Pobudza włókna kolagenu. To kwas o bardzo małej cząsteczce, bodajże najmniejszej ze wszystkich AHA ,przez co lepiej penetruje. Nie jest to kwas typowy dla trądzikowców.
Ładna ta Ananda, skład skromniutki jak na cenę, ale skoro służy to super . Aczkolwiek ja swoją przygodę z Antipodes skończyłam. Mam jeszcze Manukę pod oczy na zimę oraz podkład, którego czasami używam i jest ok. Ale ogólnie jestem nieco rozczarowana marką.
Maseczki NS nie znam, boję sie troszkę rosyjskich składów, ta nawet ciekawa, ale jak dla mnie początek składu ma za bogaty w substancje, których unikam. Dobrze, że Ci służy
To chyba już wiem co kupię po toniku ALOE BHA Bentona (tonik 7% glikolu z Ordinary)
Co do Antipodes mam nieco podobne obserwacje, testowałam 2 kremy i uważam, że były bardzo nie dla mnie. Hosanna zdecydowanie nie warta swojej ceny. Ananda.. no też jestem sceptyczna czy jakikolwiek tonik jest warty takich pieniędzy. Nad antyoksydacyjnym bym się zastanowiła, ale cena/wydajność też przemawia na niekorzyść.. zwłaszcza, że równie dobre jest serum z kwasem alfaliponowym, które sobie zrobiłam za Twoją radą.

Może dlatego mi maska służy, bo okleja skórę (mumifikacja)
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 18:37   #1601
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dziewczyny czy któreś z was zaczęły stosować tą metodę dodawania kilku kropel kwasu mlekowego do myjadła do twarzy? Zastanawiam się czy to możliwe że moja skóra aż tak nie cierpi kwasów, nie widzę kompletnie żadnych efektów, a skóra jest wręcz w coraz gorszym stanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-07, 18:50   #1602
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Od jakiegoś czasu szukam odpowiedniego sera, by stosować na noc, jako dopełnienie pielęgnacji, lepsze nawilżenie, ale nic nie mogę znaleźć. Z tych drogeryjnych mają one parafinę w składach, co do naturalnych to te dobre są mega drogie...Szukam czegoś do 50zł, nawilżającego, nie zależy mi na przeciwzmarszczkowych preperatach.
Czytałam, że serum z orientana z różą jest dobre, ale widzę, że ma bardzo bogaty skład- same oleje i boje się, że zapcha bo moja skóra ma tendencję do zapychania, szczególnie naturalnymi specyfikami (po viankach i sylveco leczyłam się 3 miesiące).

Chyba w moim przypadku dobre byłoby serum wodne, ale nie mogę nigdzie znaleźć gotowego. Oglądałam sera z mazideł pinebark itd, ale nigdy nie robiłam sama kosmetyków.
Poradzicie mi coś?
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 20:23   #1603
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu szukam odpowiedniego sera, by stosować na noc, jako dopełnienie pielęgnacji, lepsze nawilżenie, ale nic nie mogę znaleźć. Z tych drogeryjnych mają one parafinę w składach, co do naturalnych to te dobre są mega drogie...Szukam czegoś do 50zł, nawilżającego, nie zależy mi na przeciwzmarszczkowych preperatach.
Czytałam, że serum z orientana z różą jest dobre, ale widzę, że ma bardzo bogaty skład- same oleje i boje się, że zapcha bo moja skóra ma tendencję do zapychania, szczególnie naturalnymi specyfikami (po viankach i sylveco leczyłam się 3 miesiące).

Chyba w moim przypadku dobre byłoby serum wodne, ale nie mogę nigdzie znaleźć gotowego. Oglądałam sera z mazideł pinebark itd, ale nigdy nie robiłam sama kosmetyków.
Poradzicie mi coś?
Dziewczyny w postach powyżej pisały o Bielendzie serum naawilżającym i serum z witaminą C w pozytywny sposób
Przewijały się też pochwały dla Alterry z granatem.
BTW czy to Alterra miała to serum z granatem i oloesem czy pomyliłam marki? Miałam w planie je kiedyś wypróbować i sobie nie zapisałam..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 20:28   #1604
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 972
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu szukam odpowiedniego sera, by stosować na noc, jako dopełnienie pielęgnacji, lepsze nawilżenie, ale nic nie mogę znaleźć. Z tych drogeryjnych mają one parafinę w składach, co do naturalnych to te dobre są mega drogie...Szukam czegoś do 50zł, nawilżającego, nie zależy mi na przeciwzmarszczkowych preperatach.
Czytałam, że serum z orientana z różą jest dobre, ale widzę, że ma bardzo bogaty skład- same oleje i boje się, że zapcha bo moja skóra ma tendencję do zapychania, szczególnie naturalnymi specyfikami (po viankach i sylveco leczyłam się 3 miesiące).

Chyba w moim przypadku dobre byłoby serum wodne, ale nie mogę nigdzie znaleźć gotowego. Oglądałam sera z mazideł pinebark itd, ale nigdy nie robiłam sama kosmetyków.
Poradzicie mi coś?
Ava Aloe Organic znasz? Bardzo lekkie wodne, nawilżające.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Dziewczyny w postach powyżej pisały o Bielendzie serum naawilżającym i serum z witaminą C w pozytywny sposób
Przewijały się też pochwały dla Alterry z granatem.
BTW czy to Alterra miała to serum z granatem i oloesem czy pomyliłam marki? Miałam w planie je kiedyś wypróbować i sobie nie zapisałam..
Alterra miała z granatem ale już nie do kupienia obecnie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 21:52   #1605
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu szukam odpowiedniego sera, by stosować na noc, jako dopełnienie pielęgnacji, lepsze nawilżenie, ale nic nie mogę znaleźć. Z tych drogeryjnych mają one parafinę w składach, co do naturalnych to te dobre są mega drogie...Szukam czegoś do 50zł, nawilżającego, nie zależy mi na przeciwzmarszczkowych preperatach.
Czytałam, że serum z orientana z różą jest dobre, ale widzę, że ma bardzo bogaty skład- same oleje i boje się, że zapcha bo moja skóra ma tendencję do zapychania, szczególnie naturalnymi specyfikami (po viankach i sylveco leczyłam się 3 miesiące).

Chyba w moim przypadku dobre byłoby serum wodne, ale nie mogę nigdzie znaleźć gotowego. Oglądałam sera z mazideł pinebark itd, ale nigdy nie robiłam sama kosmetyków.
Poradzicie mi coś?
Ja polecam Verone Skin Up KLIK.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 07:13   #1606
Benera
Rozeznanie
 
Avatar Benera
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 640
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja polecam Verone Skin Up KLIK.
oo pamietalam wlasnie,ze Ty uzywalas tego serum jak wrazenia?warto kupic?niska cena i dostepnosc zacheca
Benera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 07:41   #1607
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie czarna esencja Bentona to tez jest prawie woda. Wydajnosc podobna, chociaz tutaj duza rolę gra też rodzaj dozownika i aplikacja. Bentonowa pompka jest chyba najlepsza. Albo pipeta, taka ma Galactomyces Niacin Essence Manyo. Teraz otworzylam upolowana na promocji Pitere SK-II i aplikacja jest okropna, to szklana flaszka z plastikowa nasadka z dziurka. Jak jakis Amol.


Ok, zrobiłam opis swojej skóry i pielęgnacji. Link w podpisie.



super pomysł z tym opisem... w sumie masz prawie identyczna skórę jak ja.... ja tylko troszeczkę starszą jakich olejków do mycia używasz ?
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 07:45   #1608
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ava Aloe Organic znasz? Bardzo lekkie wodne, nawilżające.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------


Alterra miała z granatem ale już nie do kupienia obecnie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Widziałam to serum, zainteresowało mnie ze względu na aloes, ale nie mogłam znaleźć żadnych opinii, czyli mówisz, że warto?
Co do verony to widzę, że jest przeznaczone jako intensywna pielęgnacja cery dojrzałej, nie wiem, czy nie za mocne.
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 07:49   #1609
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 972
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Widziałam to serum, zainteresowało mnie ze względu na aloes, ale nie mogłam znaleźć żadnych opinii, czyli mówisz, że warto?
Co do verony to widzę, że jest przeznaczone jako intensywna pielęgnacja cery dojrzałej, nie wiem, czy nie za mocne.
Ava jest delikatnym serum, nawilża ale też szału nie robi. Dobrze się sprawdza w kombinacji z innymi kosmetykami, bo jest lekkie. Mi pasuje i rano i wieczorem. Wieczorem dokładam inne serum do niego albo krople oleju i też jest ok. Jest takie wielozadaniowe bo z powodzeniem możesz je mieszać z cięższym serum lub kremem. Tak poważnie to po nałożeniu na twarz szybko się wchłania i po chwili zapominam że coś nakladalam z tym że skóra nie jest napięta czy coś tylko normalnie nawilżona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-08, 08:54   #1610
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Benera Pokaż wiadomość
oo pamietalam wlasnie,ze Ty uzywalas tego serum jak wrazenia?warto kupic?niska cena i dostepnosc zacheca
Dla mnie to był idealny zastępca kremu, bo nie jest to serum żelowe jakich wiele, tylkl zawiera jeden emolient, ale jest mimo tego bardzo lekkie, ma substancje przeciwzapalne i łagodzące i nawilżacze, nie lepi się, nie odwadnia ani nie obciąża. Będę niedługo w Polsce i jak je znajdę, to chyba kupię.

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
super pomysł z tym opisem... w sumie masz prawie identyczna skórę jak ja.... ja tylko troszeczkę starszą jakich olejków do mycia używasz ?
Obecnie Cezanne Mild Cleansing Oil (na parafinie, dość gęsty, ale łatwo go zmyć) i Black Sugar Skinfood (rzadszy od Cezanne). Wcześniej miałam też popularny DHC, The Saem Condition Pore Deep Cleansing Oil (z węglem). Te mi pasowały, jedyny, który był niewypałem to The Face Shop Real Blend Deep Cleansing Oil (zawiera Isopropyl Myristate i wysypywało mnie po nim).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 09:40   #1611
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie to był idealny zastępca kremu, bo nie jest to serum żelowe jakich wiele, tylkl zawiera jeden emolient, ale jest mimo tego bardzo lekkie, ma substancje przeciwzapalne i łagodzące i nawilżacze, nie lepi się, nie odwadnia ani nie obciąża. Będę niedługo w Polsce i jak je znajdę, to chyba kupię.



Obecnie Cezanne Mild Cleansing Oil (na parafinie, dość gęsty, ale łatwo go zmyć) i Black Sugar Skinfood (rzadszy od Cezanne). Wcześniej miałam też popularny DHC, The Saem Condition Pore Deep Cleansing Oil (z węglem). Te mi pasowały, jedyny, który był niewypałem to The Face Shop Real Blend Deep Cleansing Oil (zawiera Isopropyl Myristate i wysypywało mnie po nim).
Ale kusisz, szkoda że mam zapasy na sto lat Nie wiem co zrobić z serum alterry z granatem które się u mnie nie sprawdziło. Najbardziej jednak jestem zawiedziona water kremem Whamisy, nie widzę żeby robił cokolwiek, mam wrażenie że moje samoróbki działają lepiej niż on. Może jest jednak dla mnie zbyt odżywczy do codziennego stosowania, mam teraz dobrze nawilżoną skórę, a pamiętam że kiedy użyłam go pierwszy raz u mnie zachwycił, to była mocno odwodniona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 13:25   #1612
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

A co powiecie o tym serum babuszki agafii? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...do-35-lat.html
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 13:36   #1613
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

A ja mam pytanie odnośnie kosmetyków lush. Właśnie się wybieram w te piękne i pachnące miejsce ...zastanawiam się czy jest tam cos do twarzy godne uwagi. Oczywiście bomby i mydła do kąpieli są już na liście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 13:43   #1614
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie odnośnie kosmetyków lush. Właśnie się wybieram w te piękne i pachnące miejsce ...zastanawiam się czy jest tam cos do twarzy godne uwagi. Oczywiście bomby i mydła do kąpieli są już na liście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja byłam w Lushu raz w życiu i podziękowałam, po 30 sekundach wyszłam z załzawionymi oczami, katarem i mdłościami. Jeżeli nie jesteś wrażliwa na zapachy (ja jakaś bardzo wrażliwa nie jestem), to polecam Chociaż pewnie dużo zależy od miejsca, tamto, w którym byłam chyba nie miało wentylacji, ani tym bardziej klimatyzacji. Co do kosmetyków, to może te pasty myjące i maseczki są ok, co do reszty typu kremy, mydła, to bym się nie napalała zbytnio.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 13:43   #1615
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie odnośnie kosmetyków lush. Właśnie się wybieram w te piękne i pachnące miejsce ...zastanawiam się czy jest tam cos do twarzy godne uwagi. Oczywiście bomby i mydła do kąpieli są już na liście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maseczka czekoladowa !
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 13:45   #1616
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja byłam w Lushu raz w życiu i podziękowałam, po 30 sekundach wyszłam z załzawionymi oczami, katarem i mdłościami. Jeżeli nie jesteś wrażliwa na zapachy (ja jakaś bardzo wrażliwa nie jestem), to polecam Chociaż pewnie dużo zależy od miejsca, tamto, w którym byłam chyba nie miało wentylacji, ani tym bardziej klimatyzacji. Co do kosmetyków, to może te pasty myjące i maseczki są ok, co do reszty typu kremy, mydła, to bym się nie napalała zbytnio.
Doskonale Cię rozumiem kiedy pierwszy raz tam weszłam...też szybko ucieklam. Dlatego teraz planuje moje wejście do tego miejsca...biorę i uciekam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 13:48   #1617
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
Doskonale Cię rozumiem kiedy pierwszy raz tam weszłam...też szybko ucieklam. Dlatego teraz planuje moje wejście do tego miejsca...biorę i uciekam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W przypadku tych kosmetyków klimy i wiatraki wysiadają
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 14:13   #1618
Benera
Rozeznanie
 
Avatar Benera
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 640
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie to był idealny zastępca kremu, bo nie jest to serum żelowe jakich wiele, tylkl zawiera jeden emolient, ale jest mimo tego bardzo lekkie, ma substancje przeciwzapalne i łagodzące i nawilżacze, nie lepi się, nie odwadnia ani nie obciąża. Będę niedługo w Polsce i jak je znajdę, to chyba kupię.



Obecnie Cezanne Mild Cleansing Oil (na parafinie, dość gęsty, ale łatwo go zmyć) i Black Sugar Skinfood (rzadszy od Cezanne). Wcześniej miałam też popularny DHC, The Saem Condition Pore Deep Cleansing Oil (z węglem). Te mi pasowały, jedyny, który był niewypałem to The Face Shop Real Blend Deep Cleansing Oil (zawiera Isopropyl Myristate i wysypywało mnie po nim).
A efekty na skorze ? A jak skladowo? Nie moge nigdzie znalezc skladu...ale i tak kusi kupie w przyszlym miesiacy,bo w tym kupuje Bentona i chcialam jakies serum z wit C.

Pytanie do dziewczyn,ktore uzywaly boostera z Biochemii Urody,mysle o wit c e aa,ale czy on jest wydajny ? To tylko 10 ml




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Benera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 16:11   #1619
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
A co powiecie o tym serum babuszki agafii? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...do-35-lat.html

Ponoć lepkie, wiec mnie z automatu nie interesuje.

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie odnośnie kosmetyków lush. Właśnie się wybieram w te piękne i pachnące miejsce ...zastanawiam się czy jest tam cos do twarzy godne uwagi. Oczywiście bomby i mydła do kąpieli są już na liście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Byłam kilkakrotnie w Lushu, moim zdaniem sława tej marki znacznie przewyższa jakość ich produktów. Do twarzy miałam tylko serum w kostce Full of Grace, kupiłam bo potrzebowałam czegoś do podrażnionej skóry (jak się okazało wystarczyło wtedy odstawić mydło Aleppo i żel Fitomedu). Serum zdecydowanie nie dla cer tłustych z mala tolerancją emolientow.

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Benera Pokaż wiadomość
A efekty na skorze ? A jak skladowo? Nie moge nigdzie znalezc skladu...ale i tak kusi kupie w przyszlym miesiacy,bo w tym kupuje Bentona i chcialam jakies serum z wit C.

Pytanie do dziewczyn,ktore uzywaly boostera z Biochemii Urody,mysle o wit c e aa,ale czy on jest wydajny ? To tylko 10 ml




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muszę sprawdzić czy mam go jeszcze gdzieś w komputerze.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 16:11   #1620
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Benera Pokaż wiadomość
A efekty na skorze ? A jak skladowo? Nie moge nigdzie znalezc skladu...ale i tak kusi kupie w przyszlym miesiacy,bo w tym kupuje Bentona i chcialam jakies serum z wit C.

Pytanie do dziewczyn,ktore uzywaly boostera z Biochemii Urody,mysle o wit c e aa,ale czy on jest wydajny ? To tylko 10 ml




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę co odpisać Wydaje mi się, że raczej jest wydajny.. jest olejowy więc naprawdę 3-4 krople to aż nadto na twarz. Stosuje 3 tygodnie, ciężko mi ocenić ile zużyłam, bo to nie jest przeźroczysta butelka a nie patrzyłam po zrobieniu ile tego jest Wygląda jednak na to, że mam jeszcze z pół butelki może więcej (a butelka nie była z meniskiem wypukłym ) więc ubytek sądzę, że max 1/3. Wydaje mi się, że to dosyć standardowa wydajność jak na BU, starczy na 2 do max. 3 miesięcy.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-26 15:46:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:03.