Czy oczekujecie wzajemności, gdy komuś pomagacie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-14, 08:49   #31
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Czy oczekujecie wzajemności, gdy komuś pomagacie?

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Byłam pewna że on też z nami pojedzie...

No cóż, ostatni raz w ten sposób pomogliśmy.
No, ale skoro widzieliście że nic nie robi to trzeba było się odezwać tak po prostu powiedzieć, że Wy przyjechaliście pomóc, a nie robić za nich
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 09:16   #32
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Czy oczekujecie wzajemności, gdy komuś pomagacie?

Mistrzem takiej "pomocy" jest mój tata. Dość dobrze zna się na samochodach, więc wszystkie nowe pojazdy w naszej rodzinie mają z tatą coś wspólnego. Jakiś wujek jedzie kupić samochód, potrzebna mu druga osoba. Kogo poprosi? Tatę oczywiście! Ostatnio o takim wyjeździe tata dowiedział się rano, a wieczorem już jechał kilkaset km.
I o ile kwestie finansowe są uzgodnione i nie ma żadnego wyzysku, tak chodzi mi o zmęczenie taty. Jeszcze rozumiem, gdy kupujący totalnie nie ma kogo zabrać. No ale gdy wujek prosi tatę, a w domu zostaje jego żona i dwóch synów (każde ma prawo i jeździ)?
Cóż, tata po prostu nie potrafi odmówić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 10:13   #33
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Czy oczekujecie wzajemności, gdy komuś pomagacie?

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Mistrzem takiej "pomocy" jest mój tata. Dość dobrze zna się na samochodach, więc wszystkie nowe pojazdy w naszej rodzinie mają z tatą coś wspólnego. Jakiś wujek jedzie kupić samochód, potrzebna mu druga osoba. Kogo poprosi? Tatę oczywiście! Ostatnio o takim wyjeździe tata dowiedział się rano, a wieczorem już jechał kilkaset km.
I o ile kwestie finansowe są uzgodnione i nie ma żadnego wyzysku, tak chodzi mi o zmęczenie taty. Jeszcze rozumiem, gdy kupujący totalnie nie ma kogo zabrać. No ale gdy wujek prosi tatę, a w domu zostaje jego żona i dwóch synów (każde ma prawo i jeździ)?
Cóż, tata po prostu nie potrafi odmówić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
takiego czegoś że ktoś oczekuje pomocy a mówi o tym w ostatniej chwili chociaż mógł spokojnie o wiele wcześniej bardzo nie lubię (znam osobę która czasem potrzebuje żeby ją gdzieś zawieźć, wie o tym czasem nawet 2 tyg wcześniej ale i tak szuka kogoś dzień wcześniej, no i wielki foch jak ktoś nie może). no ale w tym że ktoś kto planuje kupić samochód bierze jako drugiego kierowcę twojego tatę który się na autach zna, zamiast żony która pewnie wie o wiele mniej, nic dziwnego nie widzę
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 12:45   #34
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 382
Dot.: Czy oczekujecie wzajemności, gdy komuś pomagacie?

To fakt, że nie można tez dać się wykorzystywać.
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 15:45   #35
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Czy oczekujecie wzajemności, gdy komuś pomagacie?

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
takiego czegoś że ktoś oczekuje pomocy a mówi o tym w ostatniej chwili chociaż mógł spokojnie o wiele wcześniej bardzo nie lubię (znam osobę która czasem potrzebuje żeby ją gdzieś zawieźć, wie o tym czasem nawet 2 tyg wcześniej ale i tak szuka kogoś dzień wcześniej, no i wielki foch jak ktoś nie może). no ale w tym że ktoś kto planuje kupić samochód bierze jako drugiego kierowcę twojego tatę który się na autach zna, zamiast żony która pewnie wie o wiele mniej, nic dziwnego nie widzę
Z tym, że decyzja o zakupie wtedy jest już podjęta. Czasem go też proszą o pomoc przy wyborze, ale to nie problem, bo tata faktycznie się na tym zna.
Jadąc po auto najczęściej jest to kwestia "ktoś musi mnie podwieźć, bo dwóch na raz nie poprowadze".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 17:32   #36
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Czy oczekujecie wzajemności, gdy komuś pomagacie?

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
takiego czegoś że ktoś oczekuje pomocy a mówi o tym w ostatniej chwili chociaż mógł spokojnie o wiele wcześniej bardzo nie lubię (znam osobę która czasem potrzebuje żeby ją gdzieś zawieźć, wie o tym czasem nawet 2 tyg wcześniej ale i tak szuka kogoś dzień wcześniej, no i wielki foch jak ktoś nie może). no ale w tym że ktoś kto planuje kupić samochód bierze jako drugiego kierowcę twojego tatę który się na autach zna, zamiast żony która pewnie wie o wiele mniej, nic dziwnego nie widzę
Ale przecież nawet jak bierzesz sobie "doradcę" to chyba wypadałoby zapytać go o zdanie, kiedy ma czas pomóc, a nie wyjechać z tekstem: "to co Mietek? Jutro wypad kilkaset km od miast na giełdę samochodową?"

Przecież ludzie mają własne życie, rodziny, plany. Nietaktem jest zakładać, że ktoś nie ma nic innego do roboty, niż nam pomagać.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 17:59   #37
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Czy oczekujecie wzajemności, gdy komuś pomagacie?

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Ale przecież nawet jak bierzesz sobie "doradcę" to chyba wypadałoby zapytać go o zdanie, kiedy ma czas pomóc, a nie wyjechać z tekstem: "to co Mietek? Jutro wypad kilkaset km od miast na giełdę samochodową?"

Przecież ludzie mają własne życie, rodziny, plany. Nietaktem jest zakładać, że ktoś nie ma nic innego do roboty, niż nam pomagać.
no i o tym napisałam w pierwszej części posta, znam osobę z takim podejściem że jak potrzebuje od kogos czegoś to prawie zawsze w ostatniej chwili a jak nie pomożesz to foch bo jak to możesz mieć inne plany i denerwujące jest jej podejście. swoja drogą z tego co kojarzę to jej kiedy by nie zapytać to zawsze zajęta, no ale według niej inni mają zawsze czas
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-15, 08:20   #38
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Czy oczekujecie wzajemności, gdy komuś pomagacie?

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
No, ale skoro widzieliście że nic nie robi to trzeba było się odezwać tak po prostu powiedzieć, że Wy przyjechaliście pomóc, a nie robić za nich
Syn koleżanki był i pomagał to wynosić.

A szanowny tatuś siedział w domu.

Powiedziałam mu jak wróciliśmy swoje, że księciunio pierdzi w stołek a my się po nocy bujamy po meble.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 08:36   #39
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Czy oczekujecie wzajemności, gdy komuś pomagacie?

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Syn koleżanki był i pomagał to wynosić.

A szanowny tatuś siedział w domu.

Powiedziałam mu jak wróciliśmy swoje, że księciunio pierdzi w stołek a my się po nocy bujamy po meble.
Czyli to nie tak, że wy robiliście za nich. bo jednak ktoś od nich też był i pracował.
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 09:02   #40
Martix_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13
Dot.: Czy oczekujecie wzajemności, gdy komuś pomagacie?

W ogóle o czymś takim nie myślę, jak ktoś zwraca się do mnie o przysłowiową pomoc. Po prostu to robię i tyle, czy to właśnie trzeba pomóc w przeprowadzce, czy to potowarzyszyć komuś itd. Ale wiemy, że w razie potrzeby mamy się do kogo zwrócić, nie musząc mu wypominać długu wdzięczności czy coś
Martix_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 09:57   #41
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Czy oczekujecie wzajemności, gdy komuś pomagacie?

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
Czyli to nie tak, że wy robiliście za nich. bo jednak ktoś od nich też był i pracował.
No tak, tylko nie wiem po co nas wzięli, skoro chłop jak dąb ma przyczepę, siłę a siedzi w domu a jego żona z synem meble noszą i znajomy.

Chociaż by mogli podziękować czy z grzeczności zapytać chociaż czy piwo postawić. Zero tematu.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-16, 12:34   #42
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Czy oczekujecie wzajemności, gdy komuś pomagacie?

Pomagam tylko wtedy, kiedy wiem, że będzie to z mojej strony bezinteresowne. Dlaczego?
1. Oszczędzam sobie rozczarowań ludźmi.
2. Uzależnianie innych ludzi wdzięcznością typu "jak ty masz zły dzień to cię pocieszę, ale jak ja będę miała zły dzień to ty też musisz mnie poklepać po plackach" jest dla mnie jakieś niezdrowe, kojarzy mi się z manipulacją, patologią relacji międzyludzkich.
3. Nie lubię być uwiązana wdzięcznością i poczuciem zobowiązania - w żadną stronę - z powyższych względów. W sytuacji, gdy ktoś mnie klepie po pleckach jak mam zły dzień, to czuję się tylko gorzej - bo wiem, że zaciągam pewien "kredyt" względem tej osoby.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 18:05   #43
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Czy oczekujecie wzajemności, gdy komuś pomagacie?

[1=6610e975c85461a73511d7b 83bf3e01cd5d91d24_6487a38 504e0b;65361306]Pomagam tylko wtedy, kiedy wiem, że będzie to z mojej strony bezinteresowne. Dlaczego?
1. Oszczędzam sobie rozczarowań ludźmi.
2. Uzależnianie innych ludzi wdzięcznością typu "jak ty masz zły dzień to cię pocieszę, ale jak ja będę miała zły dzień to ty też musisz mnie poklepać po plackach" jest dla mnie jakieś niezdrowe, kojarzy mi się z manipulacją, patologią relacji międzyludzkich.
3. Nie lubię być uwiązana wdzięcznością i poczuciem zobowiązania - w żadną stronę - z powyższych względów. W sytuacji, gdy ktoś mnie klepie po pleckach jak mam zły dzień, to czuję się tylko gorzej - bo wiem, że zaciągam pewien "kredyt" względem tej osoby.[/QUOTE]Ja w sumie pierwszy raz pomagam na kredyt, bezinteresownie, ale jeśli osoba, której pomogłam, po raz kolejny zwraca się do mnie po pomoc ("bo już mi pomogłaś, to może drugi raz to zrobisz"), ale nijak się nie odpłaciła pięknym za nadobne... to często drugi raz już nie pomagam, chyba, że to jakaś bardzo drobna drobnostka, to mogę ją zrobić kilka razy, zanim przestanę pomagać.

Jak ktoś się rewanżuje, może liczyć na moją pomoc non stop. W zależności od przysługi, czasem wystarczy mi zwykłe "dziękuję" za "zapłatę", a niektórych nie stać nawet na to

Strasznie dużo mówi o człowieku zwykła chęć rewanżu.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 20:10   #44
caira_
Przyczajenie
 
Avatar caira_
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 25
Dot.: Czy oczekujecie wzajemności, gdy komuś pomagacie?

Generalnie nie oczekuję wdzięczności, ale gdyby faktycznie moje pomaganie komuś stało się bardziej regularne, a później taka osoba odwróciłaby się ode mnie, gdybym była w potrzebie (zakładając, że mogłaby pomóc, a nie chciała, a nie, dajmy na to, nie miała możliwości), to owszem, poczułabym się dotknięta. Miałam raz taką sytuację, z eks-dobrą koleżanką.

To samo zresztą działa w drugą stronę - jeśli ktoś mi pomaga w jakikolwiek sposób, jestem gotowa mu pomóc zwrotnie w razie potrzeby. Nie z powodu kalkulacji, tylko na zasadzie zwykłego odruchu, ludzkiej przyzwoitości.
caira_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-19 21:10:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:46.