KWC - wątek do zgłaszania błędów - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-05, 11:56   #151
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Czy ktoś może mi wytłumaczyć, jak w ogóle obsługiwać nowe KWC?
Chcę dla przykładu znaleźć wysoko ocenione kosmetyki do dłoni i stóp. Zaznaczam "pielęgnacja ciała -> dłonie i stopy", ale kiedy zaznaczam 4 i 5 gwiazdek, to wyskakują mi perfumy i temperówki do kredek. Sortowanie od najwyższej oceny też nie działa, bo znowu pojawiają się kosmetyki o najwyższej ocenie z całego katologu. Nie wiem czy to ja czegoś nie ogarniam czy to KWC?
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 12:03   #152
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Dziś mam problem ze zgłaszaniem produktów do KWC - po kliknięciu w "dodaj produkt" strona jakby przeładowuje się i tyle - zostaję z wypełnionymi polami na temat produktu bez typowego przejścia do komunikatu, że go dodano i w ciągu 72h ktoś zajmie się zgłoszeniem
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 12:26   #153
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Wyszukiwanie produktu, nawet znając nazwę, nie sprawdza się.
Przykładowo perfumy Kim Kardashian https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...shian-edp.html

Wypluło to Google. Wrzucając nawet skopiowane hasło (żeby ktoś nie podejrzewał o literówki) wyszukiwarka KWC pomija produkt. Podejrzewam, że podobnych sytuacji jest sporo.
Za to używając ogólnowizażowej wyszukiwarki, produkt już wypluwa.
Przy alfabetycznej rozpisce wg producentów, problemu by nie było.
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 12:54   #154
201605110926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 97
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Jak korzystać z nowego - nie korzystać Wrócić za parę tygodni i zobaczyć, czy sytuacja została opanowana.
W międzyczasie można posiłkować się tym czymś: http://pretty.wizaz.pl/kosmetyki/ To backup starej wersji z końca listopada ubiegłego roku, tylko do odczytu (nie można dodawać, edytować ani usuwać), ale sortowanie działa, są tam normalne kategorie i rankingi, można skopiować skład jako ciąg rozdzielony przecinkami, można też zobaczyć swój profil razem z ocenami i listę pochwał.
201605110926 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 12:57   #155
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez pohybel Pokaż wiadomość
Jak korzystać z nowego - nie korzystać Wrócić za parę tygodni i zobaczyć, czy sytuacja została opanowana.
W międzyczasie można posiłkować się tym czymś: http://pretty.wizaz.pl/kosmetyki/ To backup starej wersji z końca listopada ubiegłego roku, tylko do odczytu (nie można dodawać, edytować ani usuwać), ale sortowanie działa, są tam normalne kategorie i rankingi, można skopiować skład jako ciąg rozdzielony przecinkami, można też zobaczyć swój profil razem z ocenami i listę pochwał.
Super Bez sortowania i sprawnej wyszukiwary, KWC jest dla mnie bezużyteczne
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 13:00   #156
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;5844343 6]A co będzie jak pomimo waszych starań recki będą nadal wisieć w KWC? W końcu to jest istota tego portalu, średnio leży w ich interesie żeby znikały raz zamieszczone recenzje.[/QUOTE]

To po co jest opcja "Usuń" przy recenzji? Kiedyś jej nie było, można było tylko edytować tekst. Jeśli Edipresse tę opcję wycofa, to oczywiście nic nie zrobię, bo przecież nie będę się włóczyć o takie pierdoły po sądach.

Obecnie zaczęło mi to zwisać, co się stanie z KWC i moimi reckami, ale prędzej pousuwam stare niż będę pisać nowe. Nie podoba mi się nowe KWC i nie dostosuję się do niego, a na zmiany poza usunięciem usterek technicznych nie ma co liczyć.

Ciekawa tylko jestem, co się dalej będzie działo z forum, bo zdaje się, że są plany wprowadzenia nowego regulaminu.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-04-05 o 13:02
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 13:04   #157
To_tylko_Megilena
Przyczajenie
 
Avatar To_tylko_Megilena
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Ostrzeszów
Wiadomości: 19
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez pohybel Pokaż wiadomość
Jak korzystać z nowego - nie korzystać Wrócić za parę tygodni i zobaczyć, czy sytuacja została opanowana.
W międzyczasie można posiłkować się tym czymś: http://pretty.wizaz.pl/kosmetyki/ To backup starej wersji z końca listopada ubiegłego roku, tylko do odczytu (nie można dodawać, edytować ani usuwać), ale sortowanie działa, są tam normalne kategorie i rankingi, można skopiować skład jako ciąg rozdzielony przecinkami, można też zobaczyć swój profil razem z ocenami i listę pochwał.

NIECH CI NIEBIOSA WYNAGRODZĄ ZA TEN LINK Nawet nie przeszkadza mi, że nie jest to aktualna wersja,przynajmniej działa jak należy i nie dostaję oczopląsu
To_tylko_Megilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-05, 13:23   #158
lolka80
Raczkowanie
 
Avatar lolka80
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 206
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie liczyłabym na korzystniejszy zwłaszcza po tym co się stało z KWC. Zapewne dostosowanie wyglądu forum do nowego KWC też jest tylko kwestią czasu.
lolka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 13:32   #159
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie mam pojęcia. Takie rzeczy jakoś bardziej chyba odbijają się na osobach z for plotkowych, jak ktoś tak jak ja łazi tylko po włosowych czy biochemicznym, to mniej go to dotyczy, bo tam mniej okazji i możliwości trollowania i hejtowania niż na wątkach o bezdzietnych, homo i innych gorących tematach.
Ale kto ich tam wie, co nam sprezentują

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-04-05 o 14:24
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 15:58   #160
czerwonapoziomka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 365
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Jak ten backup został zrobiony? Tzn redakcja go udostępniła czy jak?
Mnie dano znowu ostrzezenie za krytykę redakcji.
czerwonapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 16:09   #161
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cześć dziewczyny, przepraszam za długą nieobecność, ale jak pisałam - musiałam w sprawach osobistych zniknąć na parę dni. Do rzeczy jednak:

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
O to to Ciekawe jaki argument padł żeby to zmieniać.
Żaden argument nie padł za wywaleniem alfabetycznego sortowania. Wróci.

mylengrave
- sprawa zdjęć. Nic nie wyleciało, spokojnie. Częste prace na bazie i poprawki powodują, że czasem coś się sypnie. Zdjęcia wrócą, po raz kolejny wysłałam jako błąd krytyczny do IT z twoimi przykładami.
Czy będzie naprawione - tak. Kiedy? Jest to ustawione z najwyższym priorytetem, od tego mamy jedną osobę - nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy konkretnie. Zobowiązał się w tym tygodniu.

mylengrave
Werka nie ma dostępu do bazy danych. Z jej perspektywy nie wrócą, bo ona ich nie przywróci. Z tego, co mówi IT zdjęcia są w bazie tylko występuje błąd, który przy poprawkach lubi wyłączyć część zdjęć

Najlepsze z kategorii: strona główna->prawa kolumna->lista kategorii->wybierasz kategorię->klikasz najlepsze.

Dzisiaj została dodana opcja uzupełnienia zdjęcia, więc jeśli masz chęć, kliknij przy produkcie bez zdjęcia w 'zgłoś do moderacji' i załącz zdjęcie.

Funkcja szukania produktów danej marki już działa. Zerknij na wyniki dla Nivea: https://wizaz.pl/kosmetyki/szukaj.html?search_full[brand]=1146

Aktywności, produkty, recenzje - pojawiają się po chwili, to jest po stronie twojej wyszukiwarki. Jutro wejdzie na produkcję rozwiązanie, które wreszcie pomoże nam się z tym uporać.

Cytat:
Napisane przez cytadela Pokaż wiadomość
Czy wróci podział na kremy na dzień ,na noc i kategorie wiekowe ?
Szampony,odżywki -rodzaj włosów itp. ?
Tak. Niestety kategorie zostały rozpisane na długo przed zmianami personalnymi w redakcji i nie byłyśmy w stanie tego cofnąć. Za co przepraszam, będzie naprawione. Ale w pierwszej kolejności naprawiamy błędy, które widzisz w pierwszym poście.

Cytat:
Napisane przez agateq Pokaż wiadomość
Szlag mnie trafia jak widzę 'najlepsze' w danej kategorii i widnieje mi kosmetyk z jedną recenzją na piątkę, no żesz!

Wiem, że to jest chyba ten problem, nad którym 'pracujecie', ale zaklinam - róbcie to szybciej
Zrobione. Zastosowane zostały takie same algorytmy, jak w starym KWC. Czy teraz lepiej?

chimay
Te recenzje 'ambasadorek" są usuwane, o ile zostaną zgłoszone lub same je zauważymy. Nie są zgodne z zasadami, więc lecą. Niedługo wróci również limit znaków w recenzji, który chociaż częściowo załatwi plagę ambasadorek jednolinijkowców.

cuciola
W tym tygodniu pojawi się automatyczny zapis recenzji w przeglądarce. Jeśli zdarzy się taka sytuacja, jaką opisałaś, po odświeżeniu będziesz nadal widziała to, co udało Ci się do tej pory stworzyć.

Z tego co widzę po godzinach pisania twojego postu - pisałam w trakcie wdrożenia poprawki. Wtedy niestety takie rzeczy jak błąd 500 wyskakują bardzo ciężko.

Lista kategorii nadal przechodzi poprawki, pracujemy też nad lepszym jej ukazaniem. Nie jest ona szczególnie często klikana, podobnie jak ostatnio dodane produkty i recenzje są używane przez aktywne recenzentki. Większość swoje pierwsze kroki kieruje od razu do wyszukiwarki i filtrów.

pohybel
Co się stanie po ogarnięciu technicznych niedoróbek? KWC będzie działać tak, jak należy. "Łączniczka" była chora, potem były święta, w które pracowała i odpisywała, a potem miała operację. To tak dla jasności

ŻADNA informacja nie zginęła na PW, każda, która napisała, dostała odpowiedź. To samo z mejlami. Tutaj niestety nie jestem w stanie siedzieć cały dzień, ponieważ głównym moim zadaniem jest współpraca z IT, żeby to nowe KWC naprawić. Także wybaczcie, jeśli często odpisywanie w wątku odkładam na później i wolę wytłumaczyć IT (dwie osoby), co i jak trzeba poprawić. Wydaje mi się, że bardziej zależy Wam na poprawie tego, co jest teraz niż na czczym gadaniu. Działam, ale to wymaga czasu.

FAQ powstanie, jak znajdę na niego czas. I tu muszę po raz kolejny prosić o cierpliwość.

rochas
Masz rację - zostanie poprawione. Kliknięcie w recenzję przeniesie do tej recenzji, nie na ogólną stronę produktu.

Podaj proszę, o który produkt chodzi, sprawdzimy.

eweelinaa91
Dzięki - uwagi zanotowane i przekazane. Alfabetyczne sortowanie, ulepszenie sortowania, kategorie - to wszystko się pojawi.

Cytat:
Napisane przez mylengrave Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...review-1158081

Czy to tak bardzo trudno wyświetlić DODATKOWO nazwę producenta na początku? Do tej pory często trafiałam przypadkowo na jakieś inne kosmetyki patrząc na te z boku, a tak, jak nie ma producenta, to nawet w nie nie klikam. Dodatkowo, czasem mi się przypominało, że czegoś używałam i mogę to zrecenzować, a tak - lipa.

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

wyszukiwarka nie pokazuje nic przy najmniejszej nawet literówce, nie wyszukuje też ze spacją/bez spacji; tylko tak, jak podane w nazwie, to na pewno koniecznie trzeba zmienić

plus ta czcionka, no oczy mnie bolą, nie kłamię...
Producenta - tak. Marki - nie. Tak jak pisałam już kiedyś - marka powędruje wyżej, będzie lepiej widoczna. Uwaga z wyszukiwarką - wiem o tym - pracuje nad wdrożeniem Sphinxa i w międzyczasie chłopaki poprawiają obecną, bo nie działa dobrze.

Jeszcze jedno - częściej korzystasz z ogólnej wizazowej (lubka przy avatarze) czy dedykowanej KWC (poniżej, ta długa)?

Cytat:
Napisane przez Lady_Mosquito Pokaż wiadomość
Dwa dni temu dodałam recenzje pudru i od tego czadu na zmianę pojawia się i znika. Dodałam tez kilka produktów do torebki i jest z nimi dokładnie taka sama sytuacja jak z tą nieszczęsną recenzją...

Sortowanie recenzji nie działa.

Kiedy wchodząc przez profil danej wizażanki jej recenzja będzie wyświetlana jako pierwsza? Tak jak to było na starej wersji.
Czy nadal nie widzisz recenzji? już wszystko powinno wrócić do normy.

Czy torebka ma ustawienia prywatne? Kilka osób zgłosiło juz ten problem - pracujemy nad nim.

Sortowanie recenzji nie działa - w którym miejscu?

Wchodzenie przez profil w recenzję przeniesie do recenzji. Tak, będzie taka poprawka.
Cytat:
Napisane przez pohybel Pokaż wiadomość
Dziwne rzeczy dzieją się od środy-czwartku, ale jeśli recenzje usunięte zaczynają wracać, to jestem zaniepokojona.
Przedtem znikały od razu. Lista na profilu miała opóźnienie 4-12h (dopiero po tym czasie zmieniał się licznik), ale pozycje nie znikają z listy i nie wiem, czy spodziewac się, że w ogóle znikną, skoro są tam takie, które wyleciały lata temu (np. nawilżające superpowermezoserum, na które ktoś kiedyś dostał ataku puryzmu i wyrzucił wszystkie recenzje poniżej 6 tyg. - co czyni listę jeszcze bardziej bezużyteczną, ale nie o tym teraz). Licznik po lewej też ciągle stoi, hity się nie zerują
Koło środy dostałam pw od Rochelle_ z pytaniem o powód mojego usuwania i mniej-więcej od tego czasu coś zaczyna szwankować. Czasem nie znikają ze strony produktu, czasem trzeba parę razy odświeżyć stronę. Nie wiem, próbują wyłączyć tę funkcję? (Jeśli tak, to apeluję, żeby z niej nie rezygnować, bo nawet jeśli komuś raz na jakiś czas odbije [macha przyjaźnie ręką], to sama funkcja jest przydatna; nie wszystko wytrzymuje próbę czasu.)
Odpowiedzi na moją odpowiedź rzecz jasna nie było.
/Edycja: udało mi się znaleźć jedną, na komputerze usuwają się bez problemu.
Nic nie jest przywracane, usuwajcie sobie, jesli taka jest wasza wola. Szwankuje od tego czasu, bo niestety były duże problemy z bazami danych (a w sobotę totalnie siadło, zwłaszcza logowanie i rejestracja).

To że widzicie je w notyfikacjach - to błąd techniczny. Kliknijcie w nie, a zobaczycie, że wywali wam błąd.
Cytat:
Napisane przez Lady_Mosquito Pokaż wiadomość
Dla nich za bardzo skomplikowane jest przeniesienie składu pod opis żeby się wygodniej czytało, a co dopiero połączenie nazwy producenta z nazwą kosmetyku
I po co te złośliwości? Producent to nie marka, stare KWC myliło nagminnie te terminy. Na pytanie odpisałam już wyżej w poście - marka będzie przesunięta wyżej, rozważamy powrót marki w nazwie. Dam znać!

To_tylko_Megilena
Cześć! Pozwól, że odniosę się tylko do nowych kwestii, bo wiele z powyższych była juz poruszana:
- połówki w sortowaniu - będzie wprowadzać takie rozwiąznie
- w nazwie produktu jest jego nazwa i linia, markę znajdziesz poniżej. Marka zostanie przesunięta wyżej, żeby była lepiej widoczna i możliwe, że za jakiś czas wróci do nazwy.
- czas używania produktu - pełna zgoda, dodamy kolejne pola - czas nieokreślony był konieczny ze względu na stare dane z KWC, ale masz rację, że przy nowych recenzjach trzeba to usunąć.
- osoby chwalące recenzentkę - powróci, nic nie zginęło
- zdjęcia recenzentek powróciły Znajdziesz je klikając w kwadracik przy tytule recenzji - otworzy się box, w którym będziesz mogła zobaczyć zdjęcia danej recenzentki do danego produktu. Chcemy równiez wrzucić wasze zdjęcia z recenzji do przeglądania z poziomu profilu recenznetki.

Cytat:
Napisane przez pohybel Pokaż wiadomość
To zepsuję ci humor W obecnej formie oceny cząstkowe łączą się w średnią ogólną. Dlatego nie ma półgwiazdek. Zapach i opakowanie (co? estetyka? funkcjonalność? pojemność?) mogą zaniżyć lub zawyżyć wybraną ocenę i można ją co najwyżej ręcznie wyedytować.
Ten kawałek o relacji ceny do jakości czy jakoś tak wszyscy będą zaniżać, bo przecież zawsze mogłoby być tańsze.
A jak ocenić na gwiazdki zgodność z opisem, chyba jedyną ocenę cząstkową chociaż mgliście związaną z działaniem? Co z tymi wszystkimi zastosowaniami alternatywnymi, którymi stoi KWC?

Poza tym te statystyki będą kompletnie niewiarygodne dla ocen sprzed zmiany, bo system po prostu wrzucił w każde pole ocenę ogólną. (A w innych miejscach zostawił puste; nie ogarniam tego.) Trzeba by wszystko pouzupełniać
To ja poprawię humor: nieprawda. Możesz przyznać ocenę 4,0 za całokształt, a cząstkowe niższe.

Puste, o których piszesz były wynikiem błędu. Już naprawione.

cieciorka
Cześć! Przejdę do twoich uwag
- domyślną przegródkę możesz stworzyć sama - dzięki temu z poziomu produktu możesz sobie dodać do kilku przegródek, a nie potem łazić i szukać, do której powinno trafić.
- wykres został wzięty pod rozwagę, bo nie jesteś pierwszą osobą, która za nim tęskni
- zapewne widziałaś tam doładowującą się listę lub zmyliła cię duża biała plama, która pojawia się przy adblocku? Przyglądam się temu i szukamy rozwiązania
- sortowanie - daj znać, co konkretnie sortowałaś - u mnie działa
- fajny pomysł, już podnoszony, ale na tę chwilę niemożliwy - chcę najpierw skupić uwagę naszego IT na naprawieniu błędów - potem będziemy sobie customizować
- na szybciutko tip: jeśli chcesz po wejściu do produktu od razu przejść do recenzji, kliknij przy zdjęciu w liczbę recenzji - przeniesie cię do sekcji z recenzjami.
Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Zmiana na KWC, nie mogę usuwać ani edytować własnych recenzji...System zablokował tą opcję
Nadal masz problem z edycją i usuwaniem? Daj znac proszę. Powinno już działać.

Cytat:
Napisane przez mylengrave Pokaż wiadomość
Bardzo się wkurzyłam, nagle nie mogę dodawać produktów do torebki i dodawać nowych do katalogu.
czy problem nadal występuje? Dodajesz do prywatnej torebki, prawda?


yonce
Strona główna->prawa kolumna->lista kategorii->interesująca cię kategoria->najlepsze/najgorsze

Za uwagę odnośnie sortowania dziękuję - zgłosiłam błąd.

Organzza
Nadal? Pisałaś to w trakcie wdrożenia. Podeślij proszę screen shot z błędem lub napisz, jaki numerek na błąd.

truskawkowawiosna
Tak, jest duży problem z wyszukiwarką KWC IT obiecuje poprawę.
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki

Edytowane przez rochelle_
Czas edycji: 2016-04-05 o 16:13
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-05, 16:23   #162
czerwonapoziomka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 365
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Znowu! Nowe! Grożono równiez banem)
Dobrze, że nie namierzeniem)
czerwonapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 16:24   #163
201605110926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 97
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

OK. Dzięki za odpowiedź w sprawie usuwania
Czy wróci taki widok profilu, jaki był kiedyś (tzn. aktualna lista istniejących recenzji zamiast wszystkiego, co się kiedykolwiek dodało i co mogło wylecieć, np. przy mylnym dodaniu EDT zamiast EDP)?

(W sprawie nieobecności - nie atakuję ciebie jako osoby, tylko jako instytucję. Jeśli nie wyrabiasz sama, dlaczego ci kogoś nie dokooptują? Każdy dzień dezinformacji to realne straty w starych użytkownikach.)
201605110926 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 16:44   #164
czerwonapoziomka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 365
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Rochelle na priva.
Za ironiczny wpis w wątku, że wypusciła bubla i pytanie czy jej nieobecność to ze wstydu i czy jeszcze pracuje w Edipresse?)
czerwonapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 16:54   #165
lolka80
Raczkowanie
 
Avatar lolka80
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 206
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez czerwonapoziomka Pokaż wiadomość
Znowu! Nowe! Grożono równiez banem)
Dobrze, że nie namierzeniem)
Namierza Pani Werka z tego co pamiętam

Te wszystkie odpowiedzi dotyczące nadal trwającej naprawy licznych błędów kolejny raz świadczą o braku profesjonalizmu koncernu, który wypuścił "to coś" bez dostępu do starej wersji (dlaczego tak się stało pozostaje bez odpowiedzi). Wszystko się sypie, jest niedopracowane i niefunkcjonalne - działanie wyszukiwarki to pikuś.

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Cytat:
Napisane przez czerwonapoziomka Pokaż wiadomość
Rochelle na priva.
Za ironiczny wpis w wątku, że wypusciła bubla i pytanie czy jej nieobecność to ze wstydu i czy jeszcze pracuje w Edipresse?)
Takie przemyślenia jak Ty ma tutaj KAŻDY
lolka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 16:58   #166
201605110926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 97
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Dopiero teraz zauważyłam pytanie o backup (to do mnie, prawda?).
Nie wiem jak. Nawet nie wiem, czy to naprawdę jest backup ani czemu ma służyć. Wygląda podobnie, ale jest jeszcze prymitywniejsze, może to jakaś jeszcze starsza wersja? Wisiało już parę miesięcy temu, czasem google wariowało i kierowało do tego zamiast do prawdziwego KWC.
Redakcja mogła o nim równie dobrze zapomnieć. Albo nie chwalić się, żeby nie zadrażniać sytuacji
201605110926 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 16:58   #167
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Zapraszam do rozmowy na temat banów na priv, to jest wątek techniczny dla KWC.


Cytat:
Napisane przez mylengrave Pokaż wiadomość
nie działa, kliknęłam w link, dała "mężczyzna" i wyszło https://wizaz.pl/kosmetyki/mezczyzna z Tołpą na drugiej pozycji


ok, jak się widzi "puder" albo "pędzel do pudru" to lekko słabo go zidentyfikować, producent, marka, wszystko jedno dla użytkownika, ważne, żeby wiedział, co ocenia

wszystko dodaję do publicznej torebki, na ten moment działa
Dzięki za info, zgłaszam, fatalny błąd z tym sortowaniem w ramach marki. Co ciekawe, błąd nie występuje, jak wejdziesz najpierw w kategorię, a potem wpiszesz sobie z lewej w filtrach Nivea

Info o dodatkowych polach - mówisz o widoku w wyszukiwarce? Jest tam marka - pod zdjęciem, obok kategorii, z prawej strony.

Cytat:
Napisane przez pohybel Pokaż wiadomość
OK. Dzięki za odpowiedź w sprawie usuwania
Czy wróci taki widok profilu, jaki był kiedyś (tzn. aktualna lista istniejących recenzji zamiast wszystkiego, co się kiedykolwiek dodało i co mogło wylecieć, np. przy mylnym dodaniu EDT zamiast EDP)?

(W sprawie nieobecności - nie atakuję ciebie jako osoby, tylko jako instytucję. Jeśli nie wyrabiasz sama, dlaczego ci kogoś nie dokooptują? Każdy dzień dezinformacji to realne straty w starych użytkownikach.)
Tak, powróci. Dzisiaj pracowali nad tym, żeby to tak wolno na profilu się nie doładowywało - jutro będzie wdrożenie zmian. Na profilu z prawej strony masz przycisk "pokazuj" - tam klikasz tylko swoją aktywność i powinno śmigać. Znaczy - teraz śmiga średnio, zobaczymy jutro.

Dlaczego nikogo nie dokooptują? Przyczyny prozaiczne - nie ma etatów, a nie zgodzę się, żeby to zwalić na kogoś charytatywnie. Więc chcę to przeżyć jakoś
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki

Edytowane przez rochelle_
Czas edycji: 2016-04-05 o 17:03
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 17:01   #168
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Mi się nasuwa jedno podstawowe pytanie: dlaczego tylko 2 osoby z działu IT pracują przy projekcie? Nie lepiej żeby zespół kilku osób zrobił coś w tydzień niż dwie osoby babrały się miesiącami? Koszt ten sam a nie wkurzalibyście użytkowników.
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 17:06   #169
lolka80
Raczkowanie
 
Avatar lolka80
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 206
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

A mnie się kolejny raz nasuwa pytanie DLACZEGO udostępniliście TAKĄ wersję ? I po co tak radykalne zmiany czytelnego wcześniej serwisu ?
lolka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-05, 17:08   #170
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
Organzza
Nadal? Pisałaś to w trakcie wdrożenia. Podeślij proszę screen shot z błędem lub napisz, jaki numerek na błąd.
Przed chwilą mi się udało Nie było żadnego błędu, po prostu zostawałam w formularzu dodawania produktu zamiast przejść dalej

Co mnie jednak uderzyło, to fakt, że zgłaszając podkład w kompakcie mam do wyboru następujące opakowania:
- w tubce
- z pompką
- w buteleczce
- w słoiczku
Chyba żaden kompakt nie występuje w takiej formie
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 18:03   #171
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez Organzza Pokaż wiadomość
Przed chwilą mi się udało Nie było żadnego błędu, po prostu zostawałam w formularzu dodawania produktu zamiast przejść dalej

Co mnie jednak uderzyło, to fakt, że zgłaszając podkład w kompakcie mam do wyboru następujące opakowania:
- w tubce
- z pompką
- w buteleczce
- w słoiczku
Chyba żaden kompakt nie występuje w takiej formie
Dobrze, że już działa

Te pola. o których piszesz są zależne od kategorii, w której dodajesz produkt. A skoro dodajesz podkład, który trafi do Podkładów - dlatego tak jest. Co nie zmienia faktu, że przygotowane kiedyś rodzaje i podziały nie mają również dla mnie zbyt dużej logiki i będę to rozpracowywać od nowa, po naprawieniu błędów.

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

mylengrave
Jest ogromna różnica między twoim stylem wypowiedzi i wyrażaniem swojej opinii, zgłaszaniem błędów a tym, co robiła czerwonapoziomka. Polecam lekturę jej postów związanych z nowym KWC. Jest to jedyna osoba poza werką, której dałam ostrzeżenie. Nikt inny swoim zachowaniem na to nie zasługuje. Proszę jednak o nie pisanie nie na ten temat w tym wątku - zatracamy jego sens, którym niezmiennie jest zgłaszanie błędów odnośnie KWC., a nie ocena mojej pracy. Jeśli macie jakieś zastrzeżenia w tym drugim temacie, zachęcam do napisania do odpowiednich osób - kontakt znajdziecie w zakładce 'o nas'.

Jeśli kto inny straszył cię banem, to przepraszam, ale nic o tym nie wiem. W mojej ocenie odwalasz kawał dobrej roboty i bardzo Ci za to dziękuję. Podobnie jestem wdzięczna wszystkim innym, które poświęciły swój czas na napisanie, że coś im nie działa, gdzieś widzą miejsce na solidną poprawę itp.
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki

Edytowane przez rochelle_
Czas edycji: 2016-04-05 o 18:05
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 18:34   #172
czerwonapoziomka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 365
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

" Co robiła czerwona poziomka" ?
To ja poproszę o wypunktowanie tego co niby robiłam przez dłuższy czas, bo ostrzezenie dostałam jedynie za ironiczną wypowiedź nt tego czy jeszcze pracujesz i tak było zaznaczone w privie. Więc może nie fantazjuj.
A słów krytyki i przykrych słów wobec KWC nie ja jedna szczędziłam. Ale ostrzezenie sprawiło ci frajdę to mozesz dac i drugie.
I tak Ci tu wytykają brak profesjonalizmu i złośliwość.

Edytowane przez czerwonapoziomka
Czas edycji: 2016-04-05 o 18:37
czerwonapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 18:43   #173
lolka80
Raczkowanie
 
Avatar lolka80
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 206
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Wypowiedzi Czerwonejpoziomki były moim zdaniem w takim samym tonie jak 99% dziewczyn oceniających tu nowe KWC. Dziewczyna pisze po prostu prawdę...
lolka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 19:18   #174
cytadela
Raczkowanie
 
Avatar cytadela
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 108
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez cytadela Pokaż wiadomość
Czy wróci podział na kremy na dzień ,na noc i kategorie wiekowe ?
Szampony,odżywki -rodzaj włosów itp. ?
Ponawiam swoje pytanie.
cytadela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 19:34   #175
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
Dlaczego nikogo nie dokooptują? Przyczyny prozaiczne - nie ma etatów, a nie zgodzę się, żeby to zwalić na kogoś charytatywNIE
Dobry dowcip=Wizazanki pracowały za darmo /przenosząc na nowe/ i się na to zgodziłaś...

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Korzystając z okazji też się parę rzeczy dopytam rochelle
-jak to możliwe, że blisko półtora roku po usunięciu mojej recenzji przez Modki /perfumy TRUTH/ ta recka wróciła wraz z nowym KWC?
-jak to możliwe, że usuwam moje recenzje, a z licznika one nie schodzą i dalej widnieją produkty na moim profilu, niech będzie zmniejszony, a w końcu zzerowany licznik, bo i tak wszystkie usunę i niech będzie o tym informacja na moim profilu-bo inaczej robicie "profil cień" co jest slabe...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 20:18   #176
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez pohybel Pokaż wiadomość
Jak korzystać z nowego - nie korzystać Wrócić za parę tygodni i zobaczyć, czy sytuacja została opanowana.
W międzyczasie można posiłkować się tym czymś: http://pretty.wizaz.pl/kosmetyki/ To backup starej wersji z końca listopada ubiegłego roku, tylko do odczytu (nie można dodawać, edytować ani usuwać), ale sortowanie działa, są tam normalne kategorie i rankingi, można skopiować skład jako ciąg rozdzielony przecinkami, można też zobaczyć swój profil razem z ocenami i listę pochwał.
Cytat:
Napisane przez pohybel Pokaż wiadomość
Dopiero teraz zauważyłam pytanie o backup (to do mnie, prawda?).
Nie wiem jak. Nawet nie wiem, czy to naprawdę jest backup ani czemu ma służyć. Wygląda podobnie, ale jest jeszcze prymitywniejsze, może to jakaś jeszcze starsza wersja? Wisiało już parę miesięcy temu, czasem google wariowało i kierowało do tego zamiast do prawdziwego KWC.
Redakcja mogła o nim równie dobrze zapomnieć. Albo nie chwalić się, żeby nie zadrażniać sytuacji
A wiesz co mi teraz wyskakuje? FORBIDDEN
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 20:24   #177
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Probowalam odznaczyc stary hit, ktorego na przelomie czasu jednak nie uwazam za hit. Mimo ze odznaczylam kwadracik hit i zapisalam, to nadal kosmetyk pokazuje mi sie w hitach w profilu KWC
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 21:02   #178
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
A wiesz co mi teraz wyskakuje? FORBIDDEN
Nie tylko Tobie. Ciekawe dlaczego?
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 21:20   #179
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
Czy nadal nie widzisz recenzji? już wszystko powinno wrócić do normy.

Czy torebka ma ustawienia prywatne? Kilka osób zgłosiło juz ten problem - pracujemy nad nim.

Sortowanie recenzji nie działa - w którym miejscu?
Recenzję już widzę.
Tak, torebka ma ustawienia prywatne, ale na chwilę obecną jest wszystko co do niej dodałam (miejmy nadzieję, że tak zostanie).
Nie działa sortowanie recenzji datami w "profilu" produktu, ale sortowanie gwiazdkami już tak.

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
I po co te złośliwości? Producent to nie marka, stare KWC myliło nagminnie te terminy. Na pytanie odpisałam już wyżej w poście - marka będzie przesunięta wyżej, rozważamy powrót marki w nazwie. Dam znać!
A co ze składem? Przeniesienie go w inne miejsce (pod opis) nie jest ogromnym problemem, a w obecnej formie (wąska kolumienka obok właściwości) strasznie niewygodnie się go czyta.
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 21:32   #180
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość

Żaden argument nie padł za wywaleniem alfabetycznego sortowania. Wróci.
Jak można oddać do użytku coś, co nie działa i po m-cu pisać z uśmiechem, że funkcja wcześniej działająca i dostępna, wróci?
Chyba gratuluję podejścia do życia, do pracy?
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-19 14:36:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:00.