Nowe okulary - czy zawsze tak jest? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-26, 19:10   #1
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060

Nowe okulary - czy zawsze tak jest?


Zrobiłam sobie ostatnio nowe okulary, mam minusy i astygmatyzm, sama wada jest nieduża i chodziłam wczesniej bez okularów (uzywałam ich tylko do czytania/pisania). Wykonano mi szkła na podstawie tych w których czytałam i po załozeniu nowych okularow ledwo chodzilam po ulicy - drogę widziałam krzywą, pochyloną w jedną stronę. O schodzeniu po schodach już nie wspomnę Wszyscy mi tłumaczą, że do nowych okularów trzeba przywyknąć, a optyk winę zwala na to, że wybrałam ogromne szkła i po bokach tracę ostrość. ile w tym prawdy? Jak było z waszymi nowymi okularami?
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 19:15   #2
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Nowe okulary - czy zawsze tak jest?

Ja od pięciu lat próbuję zmienić okulary bo te, które mam są bardzo stare i w fatalnym stanie. I kupa. Byłam u trzech różnych okulistów przez te pięć lat. Przepisali mi 3 różne wartości w okularach, trzy razy płaciłam za nowe szkła. I dupa, chodzę w starych bo żadne nie były dobrze dobrane. Ja uważam, że nowe okulary powinny być problemem ewentualnie przez jeden dzień. Potem się człowiek przyzwyczaja i widzi super. Jak zmieniałam 15 lat temu szkła, to od razu widziałam dobrze w nowych.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 19:52   #3
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Nowe okulary - czy zawsze tak jest?

Niby na początku tak może być... dotąd miałam problem przez dwa, trzy dni max. Ponad rok temu wyrobiłam sobie nowe i też jestem niezadowolona... zastanawiam się czy tego astygmatyzmu to teraz wszystkim nie wciskają, bo jakoś wcześniej go nie miałam .

U mnie problem jest np przy wjeżdzaniu do garazu- jakoś kiepsko widzę proporcje czy coś, nie potrafię okreslić odległości. W soczewkach i w poprzednich okularach tego problemu nie miałam, optyk się upiera, że są dobrze dobrane. No i skutek jest taki, ze rzadko w nich chodzę, a poszło na nie prawie 1800 zł (przez dużą wade i pocieniane szkła + ten nieszczęsny astygmatyzm).
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 19:54   #4
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Nowe okulary - czy zawsze tak jest?

Ja tak mam przy zmianie szkieł Musisz się przyzwyczaić do nowej ostrości i korekty astygmatyzmu
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 19:59   #5
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Nowe okulary - czy zawsze tak jest?

To pewnie przez astygmatyzm. Zapewne musisz się przyzwyczaić. jeśli przez kilka dni dalej będzie problem to może idź jeszcze raz do okulisty.
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 19:59   #6
Amy4594
Zakorzenienie
 
Avatar Amy4594
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 14 927
Dot.: Nowe okulary - czy zawsze tak jest?

ja w swoich na początku widziałam wszystko zaokrąglone i z każdym dniem było coraz gorzej. w końcu poszłam do optyka, u którego wyrabiałam okulary, on coś z nimi chwilę pokombinował, powykrzywiał (? ) i jak je założyłam z powrotem to widziałam już normalnie i tak jest do tej pory
__________________
Put my little red party dress on,
Everybody knows that I'm the best, I'm crazy.
Amy4594 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 20:00   #7
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Nowe okulary - czy zawsze tak jest?

Mam tylko krótkowzroczność. Przy nowych okularach raczej nie mam żadnych atrakcji choć wadę mam średnią. Jedyne to jak nie chodziłam w okularach a potem zaczynałam chodzić to po zdjęciu byłam oszołomiona niewyraźnym widzeniem (wcześniej byłam zaadaptowana do tego, że jakoś sobie radzę w niektórych miejscach bez okularów mając już - 4). Poza tym mnie zawsze wkurza że coś mam na nosie - jak mi minimalnie zjeżdża to szlag mnie trafia i chyba nigdy nie przywykne pod tym względem do okularów.
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-26, 20:01   #8
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Nowe okulary - czy zawsze tak jest?

Ja też mam niby tylko minusy zwykłe. Co nie przeszkadzało okulistom zapisać mi szkła o wartościach od sasa do lasa. Naprawdę to jest jakiś absurd.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 20:07   #9
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Nowe okulary - czy zawsze tak jest?

Może masz cylindry źle dobrane. Też mam astygmatyzm i jestem krótkowidzem. Wada niewielka, bo -1,5 i -1,25, ale podobno cylindry spore. Wyrabiałam nowe okulary w maju. Problem miałam 2 dni, potem oczy się przyzwyczaiły. Wszystko było taki ostre i droga krzywa
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 20:34   #10
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Nowe okulary - czy zawsze tak jest?

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Zrobiłam sobie ostatnio nowe okulary, mam minusy i astygmatyzm, sama wada jest nieduża i chodziłam wczesniej bez okularów (uzywałam ich tylko do czytania/pisania). Wykonano mi szkła na podstawie tych w których czytałam i po załozeniu nowych okularow ledwo chodzilam po ulicy - drogę widziałam krzywą, pochyloną w jedną stronę. O schodzeniu po schodach już nie wspomnę Wszyscy mi tłumaczą, że do nowych okularów trzeba przywyknąć, a optyk winę zwala na to, że wybrałam ogromne szkła i po bokach tracę ostrość. ile w tym prawdy? Jak było z waszymi nowymi okularami?
ja mam ten problem cały czas odkąd wyrobiłam nowe okulary, normalnie chodzę w soczewkach ale w domu chciałam w okularach, no cóż leżą bo ja nie mogę się do nich przyzwyczaić obraz wygląda jakbym patrzała przez kulę, byłam u optyka z tym i u okulisty też nie widzą problemu, jedynie okulistka przepisała mi szkła mniejsze o -0,25 na każde oko i tyle, no ale wydając tyle stów nie będę chwilę po tym wyrabiać takich o tak niewiele słabszych
miałam wiele prób ale się poddałam
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 06:51   #11
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Nowe okulary - czy zawsze tak jest?

Ja też mam minusy i duże cylindry na minusie. Zawsze do nowych okularów przyzwyczajam się kilka dni, potem jest już okej.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-27, 06:54   #12
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Nowe okulary - czy zawsze tak jest?

Ja mam również astygmatyzm. Szkła -2 + cylinderki. Zmieniałam szkła co rok - 2 lata i z nowymi problem miałam przez kilka pierwszych godzin. Po prostu zakładałam i może trochę bolała mnie głowa. Tyle.
Wada rosła razem ze mną. Potem ja rosnąć przestałam, więc i wada zmieniała się powoli.
Kiedy ostatnio po 3 latach zwiększyłam szkła o -0.25 była masakra. Głowa mi pękała, oczy bolały, było mi niedobrze. Przyzwyczaiłam się, ale początek to tragedia.
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 08:39   #13
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nowe okulary - czy zawsze tak jest?

ale co, nie miałaś dobieranych okularów na miejscu? ja noszę okulary od przedszkola, właśnie z powodu astygmatyzmu. na jedno oko mam już +3,5. jak zmieniałam okulary to przeszłam się w tych "składanych" okularach u optyka i też mi się sporo zakrzywiało. jak odrobinę zmniejszył mi moc szkieł to już widziałam normalnie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 10:42   #14
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Nowe okulary - czy zawsze tak jest?

Nie, mialam szkła do starych okularów robione rok temu i były ok, więc stwierdziłam mając mało czasu, że szkła dobre to robię nowe okulary z tej recepty, ale tym razem fotochromy. Bardzo raziło mnie słońce i pomyślałam, że jak już robić ciemne szkiełka to od razu te korekcyjne, bo w zwykłych przeciwslonecznych mi strasznie ciemno i gorzej widzę. Głupia byłam
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 10:51   #15
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nowe okulary - czy zawsze tak jest?

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Zrobiłam sobie ostatnio nowe okulary, mam minusy i astygmatyzm, sama wada jest nieduża i chodziłam wczesniej bez okularów (uzywałam ich tylko do czytania/pisania). Wykonano mi szkła na podstawie tych w których czytałam i po załozeniu nowych okularow ledwo chodzilam po ulicy - drogę widziałam krzywą, pochyloną w jedną stronę. O schodzeniu po schodach już nie wspomnę Wszyscy mi tłumaczą, że do nowych okularów trzeba przywyknąć, a optyk winę zwala na to, że wybrałam ogromne szkła i po bokach tracę ostrość. ile w tym prawdy? Jak było z waszymi nowymi okularami?
Z cylindrami tak jest i trzeba przywyknąć niestety...
Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Niby na początku tak może być... dotąd miałam problem przez dwa, trzy dni max. Ponad rok temu wyrobiłam sobie nowe i też jestem niezadowolona... zastanawiam się czy tego astygmatyzmu to teraz wszystkim nie wciskają, bo jakoś wcześniej go nie miałam .

U mnie problem jest np przy wjeżdzaniu do garazu- jakoś kiepsko widzę proporcje czy coś, nie potrafię okreslić odległości. W soczewkach i w poprzednich okularach tego problemu nie miałam, optyk się upiera, że są dobrze dobrane. No i skutek jest taki, ze rzadko w nich chodzę, a poszło na nie prawie 1800 zł (przez dużą wade i pocieniane szkła + ten nieszczęsny astygmatyzm).
Ot co...ja pierwsze miałam okulary z cylindrami,bo astygmatyzm,a poszłam za jakiś czas do innego okulisty (ale wzrok się przecież nie naprawił) i ten mi powiedział na podstawie badania,że mam za mocne okulary i nie mam i nie miałam astygmatyzmu! Męczyłam zdrowe prawie oczy zbyt mocnymi okularami
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 18:14   #16
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Nowe okulary - czy zawsze tak jest?

Mnie po nowych okularach 1-2 dni boli głowa, ale widzę dobrze. Inna sprawa, że do czytania właśnie okulary zdejmuję - mam astygmatyzm i minusy i one pomniejszają, a do czytania potrzebowałabym raczej powiększających, może tu jest problem, że Twoje się sprawdzają przy czytaniu a niekoniecznie do normalnego funkcjonowania?
Mam dużą wadę i nie wiem, czy z małą jest tak samo
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 19:38   #17
mimosa
Rozeznanie
 
Avatar mimosa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 650
Dot.: Nowe okulary - czy zawsze tak jest?

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Nie, mialam szkła do starych okularów robione rok temu i były ok, więc stwierdziłam mając mało czasu, że szkła dobre to robię nowe okulary z tej recepty, ale tym razem fotochromy. Bardzo raziło mnie słońce i pomyślałam, że jak już robić ciemne szkiełka to od razu te korekcyjne, bo w zwykłych przeciwslonecznych mi strasznie ciemno i gorzej widzę. Głupia byłam
Obawiam się, że mając astygmatyzm i cylinder, lub silną krótkowzroczność, trzeba bardzo starannie dobierać okulary. Niedawno zmieniałam, zero problemów, a poprzednio miałam na początku podobne problemy jak ty (do końca musiałam uważać żeby nie patrzeć za daleko w prawo, bo w szkle cylindrycznym zakrzywiała mi sie rzeczywistość..) Po prostu inny optyk (nie podam nazwy, bo nie chcę być posądzona o reklamowania, powiem tylko że oba zestawy szkieł były drogie, różnica niewielka, a warto było doplacić.)
mimosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 12:45   #18
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Nowe okulary - czy zawsze tak jest?

Oczy są przyzwyczajone do wysiłku, do gorszego widzenia. Muszą sie do okularów przystosować. Ja mam wprawdzie sporą wadę i astygmatyzm, ale za każdym razem jak zmieniam okulary mam wrażenie, że świat jest zniekształcony a kolory zbyt intensywne. Cięzko ten stan określić. Taka dezorientacja. Pani optyk kiedys mi powiedziała, że dwa tygodnie może trwać taki stan. Najczęściej u mnie mija po 2-3 dniach.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 09:56   #19
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 34 402
Dot.: Nowe okulary - czy zawsze tak jest?

U mnie taki stan trwał nie dłużej niż jeden dzień. Co nie zmienia faktu, że mimo iż źle widzę nie jestem się w stanie do okularów przekonać i wolę chodzić po omacku niż czuć coś na nosie, chyba zrobię przymiarki do noszenia szkieł kontaktowych, może to mnie będzie mniej drażnić. Wydaje mi się, że stan, który ma autorka dłużej niż parę dni nie powinien się przydłużać.
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-22, 12:23   #20
mmichalsky
Przyczajenie
 
Avatar mmichalsky
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9
Dot.: Nowe okulary - czy zawsze tak jest?

Oko ludzkie potrzebuje trochę czasu, aby "przystosować się" do nowych warunków. Działa to jak w aparacie - ustawia ostrość, jednak trwa to trochę dłużej.
__________________
Jestem Marceli, miło mi Cię poznać!
https://wizaz.pl/Mikroreklama
mmichalsky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 09:18   #21
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Nowe okulary - czy zawsze tak jest?

Ja miałam tylko raz zmieniane okulary i też pamiętam, że po wyjściu z nimi na zewnątrz w głowie mi kręciło od tej ostrości. Dziwne to było

Teraz od praktycznie 7 lat nie miałam zmienianych okularów, widze dobrze, u okulisty byłwałam przy okazji badań z pracy. Też mam minusy i astygmatyzm. Jednak coraz bardziej skłaniam się ku zmianie z uwagi na chęć posiadania nowych oprawek
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-24 10:18:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:49.