Psychiatra - cz.4. - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-15, 13:31   #991
Onepluszero
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 5
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Biore 24 dni. Nie moglam sie dzis skontaktowac z lekarzem, ktory wypisal mi lek. Skontaktowalam sie z moja lekarka i pozwolila mi zejsc do polowy tabletki. Meczy mnie okropna sennosc, pomimo tego, ze biore na noc. I trudno mi sie skoncentrowac.

I jeszcze anorgazmia, ale to najmniejszy, choc frustrujacy problem.
Po zwiększeniu dawki skutki uboczne zawsze się zwiększają. U mnie senność się jakoś skończyła, ale ten drugi objaw, który występuje u ciebie tylko się zmniejszył.
Onepluszero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 14:24   #992
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Bralam przez 4 dni 10 mg, przez 20 po 20 mg. Skutki uboczne bez zmian. Od piatku znow biore 10 mg.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 16:29   #993
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Do piatku mam brac 10 i odstawic. Jest ch.ujo.wo i chcialabym zniknac.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 18:57   #994
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Do piatku mam brac 10 i odstawic. Jest ch.ujo.wo i chcialabym zniknac.
bardzo gwałtowne zmiany raczej to nie pomoże w samopoczuciu... kiedy widzisz się z psychiatrą? czy chodzisz na terapię?
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 19:33   #995
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Psychiatra - cz.4.

No niestety, skoro lek nie sluzy, trzeba odstawic, a paroksetyny nie odstawia sie nagle. Mam jakos za trzy tyg. wizyte.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 10:29   #996
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Nie zawsze skutki uboczne zwiększają sie po zwiekszeniu dawki - czasem właśnie maleją.
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!

Edytowane przez fankapsychiatrii
Czas edycji: 2015-06-17 o 10:31
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 11:01   #997
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Psychiatra - cz.4.

A moja psychiatra, czyli ta, do ktorej chodzilam kilka lat, powiedziala, ze terapia u mnie jest wskazana (zeby byc bardziej stabilna), ale niekonieczna, bo radze sobie w zyciu. A teraz sie stresuje sesja i powinnam popracowac nad radzeniem sobie ze stresem. I ze moje problemy sie zmniejszaja (lol, lamotrygina tu nie ma znaczenia^^).
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-22, 10:06   #998
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Bardzo ważne pytanie.
Od września z przyczyn losowych musiałam zmienić psychiatrę. Nie wiem, na ile jest to fakt, a na ile moje wyobrażenie, ale nie ufam mu. Wstydzę się mówić dokładnie o objawach itd. Czy powinnam mu o tym powiedzieć? Nie chcę zmieniać lekarza, ale odnoszę wrażenie, że ten nie traktuje mnie poważnie. Co robić?
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 10:12   #999
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Nie powiedziałabym o tym lekarzowi, jeżeli rzeczywiście nie masz do niego zaufania, bo dopiero wtedy może poczuć się urażony i zacząć traktować Cię niepoważnie.
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 10:21   #1000
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Ale jak ma mi pomóc, jeśli nie będę z nim szczera? To nie jest jedyny lekarz w mieście...
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 12:42   #1001
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Ale jak ma mi pomóc, jeśli nie będę z nim szczera? To nie jest jedyny lekarz w mieście...
masz mozliwosc zmiany lekarza? mozecie po prostu do siebie nie pasowac. nie sadze, ze nie bierze Cie na serio, ale miedzy pacjentem i lekarzem tez musi byc odpowiednia 'chemia', zeby uklad gral.

jesli mozesz zmienic lekarza, to to zrob. jesli to jest jedyny lekarz, do którego mozesz obecnie chodzic, to wtedy nalezaloby problem przepracowac - brak zaufania moze tez byc objawem.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-22, 12:52   #1002
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
masz mozliwosc zmiany lekarza? mozecie po prostu do siebie nie pasowac. nie sadze, ze nie bierze Cie na serio, ale miedzy pacjentem i lekarzem tez musi byc odpowiednia 'chemia', zeby uklad gral.

jesli mozesz zmienic lekarza, to to zrob. jesli to jest jedyny lekarz, do którego mozesz obecnie chodzic, to wtedy nalezaloby problem przepracowac - brak zaufania moze tez byc objawem.
Tak, mogę zmienić. Rzecz w tym, że dotychczas chodziłam do niego tylko po stare leki. Od jakiegoś czasu mam faktycznie problem. Zastanawiam się, czy to już czas na zmianę, czy to moje zaburzenie. On mnie właściwie nie zna. Nie chcę zmieniać, bo nie mam ochoty wprowadzać kogoś nowego w temat.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 13:43   #1003
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Nie wiem o czym nie mówisz lekarzowi, ale zakładam, że nie zatajasz problemów wagi głosów w głowie albo skutków ubocznych leków. Lekarz, a szczególnie psychiatra, powinien być osobą, która mimo braku kontaktu z pacjentem potrafi dobrać w miarę skuteczne leczenie. Ja też o wielu rzeczach nie mówiłam lekarzowi, a wyciągnął mnie z najgorszego dołka.
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 09:00   #1004
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Hej, obecnie przyjmuję Faxoler er 125mg. Mój psychiatra powiedział mi że jeśli będe czuła że mam potrzebę mogę zwiększyć dawkę . problem w tym że mam wizytę u niego dopiero za miesiąc i tabletek przy zwiększeniu dawki nie wystarczyło by mi. Czy lekarz rodzinny może wypisać receptę na ten lek ?? Rozważam również zapisanie się na dzienny oddział psychiatryczny. Była któraś z Was na nim może ?? Jak wtedy wygląda kwestia z pracą zawodową bo wiem że leczenie na takim oddziale trwa 2 miesiące. A wiadomo jak pracodawca może patrzeć na takie długie L4.
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 09:07   #1005
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Cytat:
Napisane przez maudy Pokaż wiadomość
Hej, obecnie przyjmuję Faxoler er 125mg. Mój psychiatra powiedział mi że jeśli będe czuła że mam potrzebę mogę zwiększyć dawkę . problem w tym że mam wizytę u niego dopiero za miesiąc i tabletek przy zwiększeniu dawki nie wystarczyło by mi. Czy lekarz rodzinny może wypisać receptę na ten lek ?? Rozważam również zapisanie się na dzienny oddział psychiatryczny. Była któraś z Was na nim może ?? Jak wtedy wygląda kwestia z pracą zawodową bo wiem że leczenie na takim oddziale trwa 2 miesiące. A wiadomo jak pracodawca może patrzeć na takie długie L4.
Normalny lekarz powinien wypisać bez zaświadczenia od psychiatry.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 09:35   #1006
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Tak, mogę zmienić. Rzecz w tym, że dotychczas chodziłam do niego tylko po stare leki. Od jakiegoś czasu mam faktycznie problem. Zastanawiam się, czy to już czas na zmianę, czy to moje zaburzenie. On mnie właściwie nie zna. Nie chcę zmieniać, bo nie mam ochoty wprowadzać kogoś nowego w temat.
A może nie próbuj zrezygnować z niego, ale wybierz się na rozeznanie do innego? Jeśli drugi lekarz bardziej przypadnie Ci do gustu, to wtedy zrezygnujesz z tego pierwszego.
Wiem, że wałkowanie od początku o swoich problemach dla psychiatry to nic fajnego ale wydaje mi się, że między lekarzem a pacjentem nie powinno być dystansu. Dobry lekarz może wiele wywnioskować z opowieści pacjenta, a jeśli wszystkiego mu się nie mówi, to nie bardzo jak ma pomóc.

Dobra, teraz mam pytanie. Od miesiąca biorę citalopram (depresja poporodowa + fobia społeczna). Jest niby lepiej - życie bardziej uporządkowane, brak myśli samobójczych... Ale od dwóch dni zaczynam mieć dziwne wahania nastrojów - od zadowolenia po totalny dół i złość na cały świat. Czy coś takiego jest normalne, czy powinnam udać się do swojego psychiatry?
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 19:32   #1007
Madzialunia24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
ktoś z depresją??

Czy jest ktoś tutaj kto leczy się na depresję??
Madzialunia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 21:24   #1008
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Ja jestem
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 07:13   #1009
Karinchan
Raczkowanie
 
Avatar Karinchan
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Dziewczyny, jak sprawa z nerwicą? Jakie są takie największe objawy? Bo nie wiem czy zawracać głowę lekarzowi..
Karinchan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-30, 17:40   #1010
Madzialunia24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Jak sobie radzisz??
Madzialunia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 13:04   #1011
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Psychiatra - cz.4.

bardzo potrzebuję porady

co byście zrobiły/li, gdyby bliska Wam osoba, chora na depresję, odmówiła leczenia? nie wprost, ale w praktyce leki zostały odstawione, wizyta u lekarza jest ciągle przesuwana na przód, widzę, że jest coraz gorzej. Na szczęście stan nie jest na tyle poważny, żeby rozważać hospitalizację. jeszcze niedawno (ok. 2 miesiące temu) miało miejsce kolejne pogorszenie, z którego ta osoba dopiero co wyszła, a tu znowu gorzej co robić? nie potrafię po prostu patrzeć i akceptować, mam wewnętrzną potrzebę aktywnej pomocy. Czy to ja postępuję źle, czy ta osoba wymaga interwencji?
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 09:34   #1012
Althea
Raczkowanie
 
Avatar Althea
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 192
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Drogie wizażanki
Byłam dziś u psychiatry w związku z zaburzeniami lękowymi i nieumiejętnością panowania nad emocjami.
Zapisał mi asentrę i po przeczytaniu opinii pacjentów bardzo się boję.
Dużo było opinii że jest się po niej ospałym, ma się trudności z wysławianiem się, że owszem wycisza emocje, ale całkiem, tak że się nic w ogóle nie czuje i wszystko jest obojętne. Owszem chcę mniej czuć, ale nie przestać w ogóle coś czuć.
Co więcej lekarz zapewniał, że można po niej prowadzić pojazdy (muszę dojeżdżać codziennie samochodem) a tu bardzo dużo osób pisze, że nie byli w stanie prowadzić.
Bardzo się boję. Macie może doświadczenia z tym lekiem?
Althea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 09:55   #1013
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Cytat:
Napisane przez Althea Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki
Byłam dziś u psychiatry w związku z zaburzeniami lękowymi i nieumiejętnością panowania nad emocjami.
Zapisał mi asentrę i po przeczytaniu opinii pacjentów bardzo się boję.
Dużo było opinii że jest się po niej ospałym, ma się trudności z wysławianiem się, że owszem wycisza emocje, ale całkiem, tak że się nic w ogóle nie czuje i wszystko jest obojętne. Owszem chcę mniej czuć, ale nie przestać w ogóle coś czuć.
Co więcej lekarz zapewniał, że można po niej prowadzić pojazdy (muszę dojeżdżać codziennie samochodem) a tu bardzo dużo osób pisze, że nie byli w stanie prowadzić.
Bardzo się boję. Macie może doświadczenia z tym lekiem?
Biorę od tygodnia. Nic z tych rzeczy.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 22:48   #1014
karolciak86
Raczkowanie
 
Avatar karolciak86
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 85
Dot.: Psychiatra - cz.4.

witam serdecznie, jestem tu nowa. Borykam się z nerwicą lękową i mam osobowość histrioniczną. Biorę już kilka lat wenlafaksynę, niestety co odstawiam lęki wracają. Ma któraś z Was podobnie?
__________________
Zapraszam serdecznie na mojego bloga http://antyportal.org/author/karolciak86/

A w nim artykuły o zdrowym odżywianiu, dietach etc. m.in. o: Glukomannan , Zielony Jęczmień, Jagody Acai, Dieta 1200 kalorii i wiele innych...
karolciak86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 22:58   #1015
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Cytat:
Napisane przez karolciak86 Pokaż wiadomość
witam serdecznie, jestem tu nowa. Borykam się z nerwicą lękową i mam osobowość histrioniczną. Biorę już kilka lat wenlafaksynę, niestety co odstawiam lęki wracają. Ma któraś z Was podobnie?
a pracujesz jakoś nad lękami? w sensie terapia, coś? choroby psychiczne ciężko wyleczyć samą farmakoterapią.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 23:49   #1016
karolciak86
Raczkowanie
 
Avatar karolciak86
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 85
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Nie, tylko leki. Nie bardzo wierzę by jakakolwiek terapia mogła mi pomóc
__________________
Zapraszam serdecznie na mojego bloga http://antyportal.org/author/karolciak86/

A w nim artykuły o zdrowym odżywianiu, dietach etc. m.in. o: Glukomannan , Zielony Jęczmień, Jagody Acai, Dieta 1200 kalorii i wiele innych...
karolciak86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 00:20   #1017
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Cytat:
Napisane przez karolciak86 Pokaż wiadomość
Nie, tylko leki. Nie bardzo wierzę by jakakolwiek terapia mogła mi pomóc
To uwierz, cierpię na to samo a raczej cierpiałam bo już jest o wiele lepiej. Biorę leki ale tak na prawdę swoje wyleczenie zawdzięczam tylko psychologowi. Chodziłam na terapie 4 lata i to jak ona odmieniła moje życie nie da się opisać. Polecam dobrego psychologa, leki same nic nie zadziałają taka prawda
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 05:31   #1018
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Cytat:
Napisane przez Althea Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki
Byłam dziś u psychiatry w związku z zaburzeniami lękowymi i nieumiejętnością panowania nad emocjami.
Zapisał mi asentrę i po przeczytaniu opinii pacjentów bardzo się boję.
Dużo było opinii że jest się po niej ospałym, ma się trudności z wysławianiem się, że owszem wycisza emocje, ale całkiem, tak że się nic w ogóle nie czuje i wszystko jest obojętne. Owszem chcę mniej czuć, ale nie przestać w ogóle coś czuć.
Co więcej lekarz zapewniał, że można po niej prowadzić pojazdy (muszę dojeżdżać codziennie samochodem) a tu bardzo dużo osób pisze, że nie byli w stanie prowadzić.
Bardzo się boję. Macie może doświadczenia z tym lekiem?
No cóż. Złamałas podstawowa zasadę. Nie czyta się ulotek ani opinii w internecie bo człowiek się tylko niepotrzebnie nakręca.
Zacznij brać lek. Daj sobie czas zeby się organizm przyzwyczaił a potem ocen swoje samopoczucie. Ale bez czytania internetów

---------- Dopisano o 06:31 ---------- Poprzedni post napisano o 06:30 ----------

Cytat:
Napisane przez karolciak86 Pokaż wiadomość
Nie, tylko leki. Nie bardzo wierzę by jakakolwiek terapia mogła mi pomóc
Duży błąd. Terapia jest niezbędna bo leki działają na objawy, a terapia pozwala poznać przyczynę problemu i z tym walczyć. Pisze z doświadczenia. I nie szukaj psychologa tylko psychoterapeuty. Psychiatra może wystawić skierowania na terapię, jest opłacana przez NFZ
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2015-07-19 o 05:32
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 10:11   #1019
karolciak86
Raczkowanie
 
Avatar karolciak86
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 85
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
To uwierz, cierpię na to samo a raczej cierpiałam bo już jest o wiele lepiej. Biorę leki ale tak na prawdę swoje wyleczenie zawdzięczam tylko psychologowi. Chodziłam na terapie 4 lata i to jak ona odmieniła moje życie nie da się opisać. Polecam dobrego psychologa, leki same nic nie zadziałają taka prawda
4 lata wydawania pieniędzy na terapię to raczej słaba jej reklama O skutecznej terapii można mówić jeśli zamyka się w max. 10 spotkaniach i przynosi konkretne efekty. Z całym szacunkiem, ale jeśli aż 4 lata musiałaś chodzić to zostałaś naciągnięta. Ja słyszałam, że do lęków najlepsza jest terapia behawioralno-poznawcza i zamyka się ona w 8-10 spotkaniach. Myślałam o niej, nie wiem tylko czy to na mnie zadziała, bo lęki mam pomimo ogromnej wiedzy w tym temacie. Przeczytałam już niejedną książkę w temacie i teoretycznie mam wszystko opanowane. Niestety między teorią, a praktyką często bywa przepaść.
__________________
Zapraszam serdecznie na mojego bloga http://antyportal.org/author/karolciak86/

A w nim artykuły o zdrowym odżywianiu, dietach etc. m.in. o: Glukomannan , Zielony Jęczmień, Jagody Acai, Dieta 1200 kalorii i wiele innych...
karolciak86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 10:19   #1020
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psychiatra - cz.4.

Nic nie wiesz o terapii. To jakieś bzdury o 10 spotkaniach. Az się rozesmialam
Jak widać teoria ci nie pomaga w praktyce. Wiec może sensownie byłoby u fachowca ta praktykę jednak poćwiczyć
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-26 15:59:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:18.