Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-13, 15:09   #1
mrskali
Raczkowanie
 
Avatar mrskali
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 448

Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.


; ) dziękuję za pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg domek 010.jpg (131,0 KB, 202 załadowań)
__________________
Wymiana.

Kocham <3
Ćwiczę.
Studiuję.


Edytowane przez mrskali
Czas edycji: 2013-08-23 o 17:31
mrskali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 15:19   #2
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

Cytat:
Napisane przez mrskali Pokaż wiadomość
Czesc.
Mam problem z wlosami. wydaje mi się, że pomimo naturalnej pielegnacji, wciąż mam problem z suchymi i sianowatymi wlosami.
Dbam o wlosy juz od około roku, wiec wydaje mi sie, ze w tym momencie powinny wygladac juz coraz lepiej. fakt przeszłam juz moment odstawienia silikonów i tego "strasznego przejsciowego momentu", po nim wloski zrobiły sie troszke lepsze ....i koniec. wciaz stoja w miejscu. Uzywalam juz wszystkich biovaxów, mnóstwo naturalnych masek, zmieniłam szampon na taki bez SLS i SLES. olejowałam wlosy róznymi olejami, takimi do włosow wysoporowatych i do takich niskoporowatych. Moje wlosy nie lubi ziól, protein i extraktów, wiec duzo masek odpada, np. john masters organics, czy tez np. organics shop. wszedzie albo zioła, które mnie mocno wysuszają, albo proteiny, ktore mnie natychmiast usztywniaja i niewazne w jakiej ilosci, nie chca ze mna wspołpracowac. włosy to na pewno nie sa ukryte loki, probowalam wydobyc skret, ale wyszly mi mokre strąki. w tym momencie sa one lekko falowane, ciemne farbowane indygo, grube, sztywne, suche. Kiedy umyje je szamponem i naloze na nie maske na minimum 3 godziny, to rzeczywiscie tego dnia i nastepnego jestem całkiem zadowolona widze efekty... ale to za kazdym razem jest do nastpnego mycia, wiadomo, że nie zawsze ma sie 4 godziny na mycie kłakow i siedzenie z maską. probowalam tez wrocic do silikonów, ale niestety po nich włosy straczkuja mi sie jeszcze bardziej! wiec nawet nie moge ukryc ich pod warstwą silikonów.
proszę pomózcie, może jakies konkretne maski i oleje. juz nie wiem co mam robic... nie wierze juz w ta naturalna pielegnacje. jedyne co mi słuzy, to ten zwykły wax polozony na 3 godziny ; | i maska biovax do wypadajacych i szampon biovax z proteinami mlecznymi. ale sluzy tak, ze chetnie zamieniłabym na cos lepszego. czyli tak na prawde minimalnie mi pomagają, a teraz i tak sie chyba wlosy juz przyzwyczaiły i nie widze roznicy.
POMOCY!

nic nie piszesz o odzywkach ? wydaje mi się, ze nawilzajace odzywki(emolienty) powinny Ci pasowac do wlosow - ?

co do protein to Eloe tlumaczyla kiedys,ze np keratyna(bo nie wiem jak inne) musi miec dobra oslone emolientowa zeby ladnie dzialala na wlosy


fale generalnie sie ''straczkuja'' - ale zawsze mozesz je rozczesywac-najlepiej szczotka z naturalnego wlosia-na poczatku bedzie lekki puch ale jakos po pol godz sie powinny ulozyc tak pomiedzy tafla a straczkami-przynajmniej moje tak maja ..
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 15:26   #3
Gokaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 20
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

Ekspertem nie jestem, ale mogę Ci polecić dwa produkty, które świetnie zadziałały na moje włosy (suche i sztywne z natury): maska aloesowa naturvital (wg mnie nawilża najlepiej ze wszystkich, które miałam na głowie) i serum z GP (do zabezpieczania końców i wygładzania całości - ma co prawda silikony, ale to jedyne, które mi nie strączkowało włosów). Jeśli ich nie miałaś to spróbuj!
Gokaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 15:39   #4
mrskali
Raczkowanie
 
Avatar mrskali
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 448
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

teraz juz staram sie nie uzywać odżywek, staram sie raczej kupować dobre maski, które są "silniejsze", stosowalam odzywke the body shop bananową, ale jest dla mnie zwyczajnie za słaba. rozczesuje włosy tangle teezerem, sluzy mi.

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

uzywam do zabezpieczenia koncow oleju z pestek malin i serum z biovax a+e.
__________________
Wymiana.

Kocham <3
Ćwiczę.
Studiuję.

mrskali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 15:54   #5
adzia2223
Zadomowienie
 
Avatar adzia2223
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 057
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

Cytat:
Napisane przez mrskali Pokaż wiadomość
teraz juz staram sie nie uzywać odżywek, staram sie raczej kupować dobre maski, które są "silniejsze", stosowalam odzywke the body shop bananową, ale jest dla mnie zwyczajnie za słaba. rozczesuje włosy tangle teezerem, sluzy mi.

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

uzywam do zabezpieczenia koncow oleju z pestek malin i serum z biovax a+e.
Akurat to, że maski są silniejsze niż odżywki to zupełna bzdura. Taka np. odżywka Garnier AiK jest "bardziej maską" niż większość dostępnych masek. Wszystko zależy od składu i to nieprawda, że w maskach składniki są bardziej stężone.
Ta odżywka z TBS musiała ci nie podpasować z powodu obecności lub braku jakichś składników a nie z samego faktu bycia odżywką

Z konkretnych kosmetyków to tak ciężko coś polecić, bo każde włosy mogą inaczej reagować. Z opisu wygląda, że masz wysokoporowate włosy, więc oleje wnikające(kokos, shea) sobie odpuść, przetestuj oleje kuchenne np. oliwę z oliwek czy rzepakowy, albo oliwki np. babydream z rossmanna czy hipp. Wielu osobom pasują maski BingoSpa dostępne w Auhanie, jest ich duży wybór, więc może coś ci podpasuje.
__________________


Edytowane przez adzia2223
Czas edycji: 2013-08-13 o 16:06
adzia2223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 15:59   #6
mrskali
Raczkowanie
 
Avatar mrskali
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 448
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

możliwe, ale wciąż była dla mnie niestety dla mnie za słaba i zostawiłam ja sobie na pózniej, kiedy moje włosy juz sie zregenerują... ale czekam, czekam i czekam!
a co myslicie o tej masce?
- organic shop maska z figą,
na prawde nie wiem co mam robic. co kupic...

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

stosowałam tą sławną odżywke z garniera, ale zostawiałam moje włosy bardzo oblepione i takie lepkie, klejące.
__________________
Wymiana.

Kocham <3
Ćwiczę.
Studiuję.

mrskali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 16:11   #7
adzia2223
Zadomowienie
 
Avatar adzia2223
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 057
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

Cytat:
Napisane przez mrskali Pokaż wiadomość
możliwe, ale wciąż była dla mnie niestety dla mnie za słaba i zostawiłam ja sobie na pózniej, kiedy moje włosy juz sie zregenerują... ale czekam, czekam i czekam!
a co myslicie o tej masce?
- organic shop maska z figą,
na prawde nie wiem co mam robic. co kupic...

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

stosowałam tą sławną odżywke z garniera, ale zostawiałam moje włosy bardzo oblepione i takie lepkie, klejące.
No to widocznie cię ta odżywka obciążyła. A stosowałaś maski przed myciem? Można wtedy do maski/odżywki dodać np. oleju/kremu/miodu, potrzymać z godzinę i zmyć to szamponem a po myciu jakaś lekka odżywka i nie ma ryzyka obciążenia
__________________

adzia2223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-13, 16:14   #8
mrskali
Raczkowanie
 
Avatar mrskali
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 448
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

mówisz, że to obciązenie? jeszcze nigdy mi sie nie zdarzyło nawet po trzymaniu waxa przez 3 h ; O
stosowałam przed myciem, te co po myciu, wiec niewiele dawały, bo jak jak pisalam biovax jest fajny, nie robi nic złego, ani nic rewelacyjnego, ale juz moim wlosom sie znudzil. mysle, ze potrzebuje polecenia po prostu konkretnych produktów, bo moje włosy sa znudzone. a sama nie umiem znalesc masek czy odzywek, bez ziol, bez protein, bez silikonów, ale mocno nawilzajacych, albo regenereujacych.
__________________
Wymiana.

Kocham <3
Ćwiczę.
Studiuję.

mrskali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 16:21   #9
adzia2223
Zadomowienie
 
Avatar adzia2223
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 057
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

Na moje oko obciążenie, AiK jest właśnie dla wielu osób zbyt treściwa
Z konkretnych produktów napisałam, co polecam w pierwszym moim poście (edytowałam w międzyczasie)
__________________

adzia2223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 16:33   #10
mrskali
Raczkowanie
 
Avatar mrskali
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 448
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

wiekszosc maske bingo jest proteinowych, wiec odpadaja.
oliwa mi nie słuzy, z orzechów laskowych tez nie. uzywalam ze slodkich migdałow i ryzowego i z pestek malin - są ok.
__________________
Wymiana.

Kocham <3
Ćwiczę.
Studiuję.

mrskali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 16:44   #11
adzia2223
Zadomowienie
 
Avatar adzia2223
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 057
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

Bingo z glinką ghassoul jest emolientowa na pewno, jeszcze chyba drożdżowa ale nie jestem pewna.
Jak pasował ci olej ze słodkich migdałów to może spróbuj oliwki hipp , o tej albo babydream obie mają w składzie głównie olej migdałowy
__________________

adzia2223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-13, 17:06   #12
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

Jeśli masz taką możliwość proszę, wstaw zdjęcie. Bez niego trudno jest ocenić stan włosów. Możliwe, ze włosy są tak zniszczone, że najlepsza pielęgnacja nie pomoże i czas wybrać się do fryzjera.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 17:32   #13
mrskali
Raczkowanie
 
Avatar mrskali
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 448
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

włosy juz na pewno nie są zniszczone. były i to masakrycznie, przez ciagłe prostowanie i farbowanie, ale sciełam dosyć sporo (jakie 15 cm potem znów 10cm) wiec teraz sobie spokojnie odrastają. widze, że tylko susza im dolega.
wstawię zdjecie, ale nie wiem czy ono pomoże. czesto na zdjeciach włosy wygladaja ok, ale jak ich dotkiemy.....

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

dobrze, wiec jutro w auchan szukam tej z ghassoul! : )
mieszanki z alterry mi w ogole nie słuzyły na przykład. lepiej spisywały sie do ciała.
__________________
Wymiana.

Kocham <3
Ćwiczę.
Studiuję.

mrskali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 19:49   #14
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

Zwykły Wax koło treściwej maski nawet nie leżał, więc ta historia z bananową TBS to raczej nie chodzi o to, że coś było za słabe, tylko o to, że miało składniki, które Ci nie pasują.

Mogłabyś wypisać produkty, które się u Ciebie nie sprawdziły z krótkim opisem, jak to "nie sprawdzenie" wyglądało?

Co robisz przed myciem?
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 20:19   #15
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

Cytat:
Napisane przez mrskali Pokaż wiadomość
włosy juz na pewno nie są zniszczone. były i to masakrycznie, przez ciagłe prostowanie i farbowanie, ale sciełam dosyć sporo (jakie 15 cm potem znów 10cm) wiec teraz sobie spokojnie odrastają. widze, że tylko susza im dolega.
wstawię zdjecie, ale nie wiem czy ono pomoże. czesto na zdjeciach włosy wygladaja ok, ale jak ich dotkiemy.....

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

dobrze, wiec jutro w auchan szukam tej z ghassoul! : )
mieszanki z alterry mi w ogole nie słuzyły na przykład. lepiej spisywały sie do ciała.

wlosy na zdjeciu niezle wygladaja,
moim zdaniem robisz blad rezygnujac z odzywek-dla mnie codzienne uzywanie odzywki to podstawa pielegnacji - powinnas sprobowac znalezc jakas nawilzajaca-moze cos z rossmana ? isana albo alterra ?
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 20:42   #16
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

Włosy na zdjęciu wyglądają pięknie. Jak dla mnie brakuje im nawilżaczy/emolientów i...olei. Tak, olejków do włosów. Moim zdaniem olejowanie plus emolientowe odzywki potrafią zdziałać cuda. Podsłyam ci spis odżywek bezproteinowych https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=701532. Myślę, że jesli nie lubisz ekstraktów, mogła by ci posłużyć maska Bioetika I. Jak dla mnie jest średnia, ale każde włosy są inne a ta jest wybitnie nawilżająca.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 21:12   #17
mrskali
Raczkowanie
 
Avatar mrskali
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 448
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

Na pewno nie sprawdzil sie u mnie seboradin ten pomaranczowy, z pewnocia dlatego, ze zawiera duza ilosc ziol, wiec zwyczajnie mnie wysuszal. Nie sluzyl mi biovax do suchych i zniszczonych, ktos mi kiedys powiedzial, ze mogl mnie tez wysuszac, bo jest w nim cynamon, ktory tez jest ziolem, a wlosy suche i nieco zniszczone powinny miec kompletny ban na ziola. Maska gloria robila dziwna klejaca powloke, uzywalam tez drogiej profesjonalnej maski z goldwell, to sie straczkowaly a za nic w swieciw nie chcialy sie odbudowac. Biovax do ciemnych okropnoie mnie usztywnial, nawet jak po nim nakladalam cos nawilzajacego co zwykle jakos mi tam sluzy, nie pomagalo. wlosow nie dalo sie rozczesac. Balsam mrs potter robil straszny puch. Olej z orzechow laskowych tez podsuszal czy tez puszyl, robila sie wielka szopka. Po slawnym garnierze mialam klejace wlosy i takie jakby lepkie. Maska z yves rocher z olejem jojoba robila suche konce, teraz juz wiem, ze w skladzie jest alkohol. Isana wygladzajaca sprawiala efekt lepiacych wlosow, zdaje sie, ze wszystko co z drogerii to lepi mi wlosy. Ps. Na zdjeciu wygladaja ok, ale wiecie jak to jes ze zdjeciami. W rzeczywistoci sa zupelnie inne, dotykac nawet moj mezczyzna ich nie lubi.

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

A przed kazdym myciem nakladam olej na trzy godziny, moje wlosy nie lubia dlugiego olejowania z racji wysokiejporowatosci. Myje lagodnym szanponem i raz na trzy mycia oczyszczam. I stosuje wcierke jantar, sluzy mojej skorze glowy.
__________________
Wymiana.

Kocham <3
Ćwiczę.
Studiuję.

mrskali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 22:44   #18
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

jednak TBS się nie sprawdził? a jak go użyłaś, przed myciem, po, na ile czasu?

choć, jak mówiłam, też odnosiłam wrażenie, że jest za lekka.

ale moje włosy ubóstwiają Anti-age Organique, jest cudowna, jedyna, która robi efekt wow na moich włosach. oczywiście nie znaczy to, że u Ciebie zrobi, ale wiem, że pasuje wielu osobom, a w dodatku jej skład naprawdę jest bogaty.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 07:29   #19
mrskali
Raczkowanie
 
Avatar mrskali
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 448
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

a czy ekstrakty owocowe też mogą wysuszać tak jak zioła, czy nadadza sie do suchych włosów?
__________________
Wymiana.

Kocham <3
Ćwiczę.
Studiuję.


Edytowane przez mrskali
Czas edycji: 2013-08-14 o 08:07
mrskali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-14, 08:52   #20
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

Cytat:
Napisane przez mrskali Pokaż wiadomość
a czy ekstrakty owocowe też mogą wysuszać tak jak zioła, czy nadadza sie do suchych włosów?
Na moich suchych włosach bardzo się sprawdziły.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 09:19   #21
mrskali
Raczkowanie
 
Avatar mrskali
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 448
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

czyli myslisz, że takie zamówienie sie sprawdzi? chciałam kupic cos nowego i wybrałam to.. :
maska bingo spa + glinka ghassoul
organic shop grecka figa
organic shop winogronowy miód.
__________________
Wymiana.

Kocham <3
Ćwiczę.
Studiuję.

mrskali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 09:24   #22
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

Cytat:
Napisane przez mrskali Pokaż wiadomość
czyli myslisz, że takie zamówienie sie sprawdzi? chciałam kupic cos nowego i wybrałam to.. :
maska bingo spa + glinka ghassoul
organic shop grecka figa
organic shop winogronowy miód.
Myślę, że tak, ale nie przedobrz z Grecką Figą, bo choć skład ma ładny, to gdzieś na szarym końcu kryje się Benzyl Alcohol, a co wrażliwe włosy może lekko podsuszać, choć widząc skład mam wrażenie, że wszystko pięknie go równoważy. Bingacze są bardzo ok, bierz
Winogronowy miód także ma mocno nawilżający skład. Bierz śmiało
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 09:26   #23
mrskali
Raczkowanie
 
Avatar mrskali
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 448
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

a własnie benzyl alkohol to nie jest ten spoko, nawilżający?
__________________
Wymiana.

Kocham <3
Ćwiczę.
Studiuję.

mrskali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 09:31   #24
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

Cytat:
Napisane przez mrskali Pokaż wiadomość
a własnie benzyl alkohol to nie jest ten spoko, nawilżający?
Benzyl Alcohol to głownie substancja zapachowo/konserwująca i są osoby i włosy na nią wrażliwe. Natomiast jest na szarym końcu składu, więc spokojnie
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 10:50   #25
mrskali
Raczkowanie
 
Avatar mrskali
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 448
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

dziekuje bardzo za pomoc. ; >
w takim razie kupuję i powoli zaczynam testować!

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

no i mialam zrobic zakupy juz klikalam "kup" no i zrezygnowałam.... a jak znowu wydam pieniądze i kupie buble? : /
__________________
Wymiana.

Kocham <3
Ćwiczę.
Studiuję.

mrskali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 11:00   #26
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

Cytat:
Napisane przez mrskali Pokaż wiadomość
dziekuje bardzo za pomoc. ; >
w takim razie kupuję i powoli zaczynam testować!

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

no i mialam zrobic zakupy juz klikalam "kup" no i zrezygnowałam.... a jak znowu wydam pieniądze i kupie buble? : /
Nie przekonasz się, dopóki nie przetestujesz.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 11:47   #27
Ann221
Rozeznanie
 
Avatar Ann221
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 653
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

Cześć dziewczyny, nie chcę zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj.
Prostowałam włosy w zimie ponad miesiąc, do tego wcześniej po umyciu suszyłam włosy jakąś badziewną, strasznie nagrzewającą się suszarką z bazaru (głupota). Pomimo stosowania specjalnych kosmetyków do termoochrony moje włosy zaczęły się robić sianowate, zaczęły się puszyć i są strasznie szorstkie w dotyku. W marcu odstawiłam prostownicę i wzięłam się za pielęgnacje wlosów. Zaczęłam olejować włosy, odstawiłam szampony z SLS, po umyciu nie suszę suszarką, a zostawiam do wyschnięcia. Teraz mamy sierpień, wiem że włosów zniszczonych prostowaniem raczej nie uratuję ale miałam przynajmniej nadzieję, że zaczną mi odrastać ZDROWE włosy, a od samej nasady są w takiej kondycji jakbym wcale ich nie pielęgnowała...takie same jak dolna część włosów katowana prostownicą parę miesięcy temu. Co robię nie tak ? Może ta słaba kondycja włosów która urosły po odstawieniu prostownicy wynika z nieprawidłowej diety ? A może jeśli końcówka włosa jest zniszczona, to cały włos też już taki będzie ? Niech mi ktoś pomoże
Ann221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 13:39   #28
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

Cytat:
Napisane przez Ann221 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, nie chcę zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj.
Prostowałam włosy w zimie ponad miesiąc, do tego wcześniej po umyciu suszyłam włosy jakąś badziewną, strasznie nagrzewającą się suszarką z bazaru (głupota). Pomimo stosowania specjalnych kosmetyków do termoochrony moje włosy zaczęły się robić sianowate, zaczęły się puszyć i są strasznie szorstkie w dotyku. W marcu odstawiłam prostownicę i wzięłam się za pielęgnacje wlosów. Zaczęłam olejować włosy, odstawiłam szampony z SLS, po umyciu nie suszę suszarką, a zostawiam do wyschnięcia. Teraz mamy sierpień, wiem że włosów zniszczonych prostowaniem raczej nie uratuję ale miałam przynajmniej nadzieję, że zaczną mi odrastać ZDROWE włosy, a od samej nasady są w takiej kondycji jakbym wcale ich nie pielęgnowała...takie same jak dolna część włosów katowana prostownicą parę miesięcy temu. Co robię nie tak ? Może ta słaba kondycja włosów która urosły po odstawieniu prostownicy wynika z nieprawidłowej diety ? A może jeśli końcówka włosa jest zniszczona, to cały włos też już taki będzie ? Niech mi ktoś pomoże
Przecież włos nie rośnie od końcówek więc jak zniszczona końcówka miałaby wpłynąć na stan nowych włosów?
Palisz papierowsy?
Pijesz dużo alkoholu?
Przyjmujesz jakieś leki, np hormony?
Jak wygląda twoja dieta?
Ile razy dziennie spożywasz warzywa i owoce?
Jak często jesz jajka, ryby, dostarczasz organizmowi jakiś suplementów w postaci witamin?
Kiedy ostatni raz robiłaś ogólne badania?
Czy wcierasz coś w skórę głowy?
Czy jesteś wegetarianką/weganką?

Poza tym pamiętaj: nie ma czegoś takiego jak kosmetyk termoochronny. Po prostu nie ma. Zawsze wysoka temperatura wpłynie na stan twoich włosów. Włosy zniszczone, spalone nie sa do odratowania nawet najdroższa pielęgnacją czy najbardziej intensywną. Musisz obowiązkowo podciąć włosy, inaczej uwierz mi, zużywasz kosmetyk zupełnie bez sensu, bo ten włos i tak już nic nie przyjmie. Poza tym włosy są martwą częścią, nie da się ich zregenerować (można poprawić ich stan np. dzięki encanto, ale to drogi zabieg), można tylko dbać o to, by nowe rosły zdrowe i mocne.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 17:50   #29
Ann221
Rozeznanie
 
Avatar Ann221
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 653
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

Dziękuję za odpowiedź, włosy podcinałam w czerwcu, od czasu odstawienia prostownicy już powinny mi odrosnąć włosy zdrowe , tak niestety nie jest, odrastające włosy zamiast być zdrowe są zniszczone.
Palisz papierowsy? Nie
Pijesz dużo alkoholu? Nie
Przyjmujesz jakieś leki, np hormony? Nie
Jak wygląda twoja dieta?Odżywiam się w produkty bogate w żelazo, jem 5 posiłków dziennie, nie spożywam chipsów, czy innych syfnych rzeczy
Ile razy dziennie spożywasz warzywa i owoce? Owoce rzadko jem, może z 3-4x na tydzień. Warzywa tyle co do obiadu i na kolacje czyli 2x dziennie
Jak często jesz jajka, ryby, dostarczasz organizmowi jakiś suplementów w postaci witamin? Jajka rzadko, ryby też. Zażywam żelazo jako suplement diety, ponieważ mam anemię.
Kiedy ostatni raz robiłaś ogólne badania? W styczniu
Czy wcierasz coś w skórę głowy? Nie
Czy jesteś wegetarianką/weganką? Nie
Muszę dodać że jeszcze jestem w okresie dojrzewania, może to jest powodem ?
Ann221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 18:04   #30
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Włosy beznadziejne, mimo pielegnacji.

Cytat:
Napisane przez Ann221 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź, włosy podcinałam w czerwcu, od czasu odstawienia prostownicy już powinny mi odrosnąć włosy zdrowe , tak niestety nie jest, odrastające włosy zamiast być zdrowe są zniszczone.
Palisz papierowsy? Nie
Pijesz dużo alkoholu? Nie
Przyjmujesz jakieś leki, np hormony? Nie
Jak wygląda twoja dieta?Odżywiam się w produkty bogate w żelazo, jem 5 posiłków dziennie, nie spożywam chipsów, czy innych syfnych rzeczy
Ile razy dziennie spożywasz warzywa i owoce? Owoce rzadko jem, może z 3-4x na tydzień. Warzywa tyle co do obiadu i na kolacje czyli 2x dziennie
Jak często jesz jajka, ryby, dostarczasz organizmowi jakiś suplementów w postaci witamin? Jajka rzadko, ryby też. Zażywam żelazo jako suplement diety, ponieważ mam anemię.
Kiedy ostatni raz robiłaś ogólne badania? W styczniu
Czy wcierasz coś w skórę głowy? Nie
Czy jesteś wegetarianką/weganką? Nie
Muszę dodać że jeszcze jestem w okresie dojrzewania, może to jest powodem ?
Moim zdaniem powodem jest anemia.
Zwiększyłabym spożywanie ryb, tych tłustszych, oraz jajek. Kwasy, siarka, potas, żelazo, wszystko wpływa na włosy i paznockie. Jeśli masz anemię, to uwierz, że dla Twojego organizmu na ostatnim miejscu jest dostarczanie żelaza i innych mikroelementów i pierwiastków do włosów i paznokci.

Edytowane przez fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Czas edycji: 2013-08-14 o 18:06
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:23.