Biżuteryjny cennik ;) - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-17, 20:19   #4051
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Spróbuj Nic Cię to nie kosztuje, a później możesz przecenić.
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 20:19   #4052
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez kageki Pokaż wiadomość
Chodziło o osoby które nie dorabiają tylko po kosztach sprzedają, przynajmniej ja tak to zrozumiałem. a ktoś na zasiłku raczej nie ma kasy na "zabawę"
No więc gwoli ścisłości: pomiędzy osobami żyjącymi z biżu, z legalną DG, a misiami sprzedającymi po kosztach, robiącymi dla przyjemności, jest jeszcze mnóóóstwo osób, które robią bo lubią, przy okazji sprzedają, cośtam się czasem zarobi. I z reguły każda z nich również ma problem z prawidłową wyceną, z różnych powodów -> patrz cała ta dzisiejsza dyskusja.

Tak z ciekawości: od kiedy zajmujesz się biżu, od kiedy sprzedajesz biżu? Czym zajmujesz się zawodowo? Bo hmmm....trochę dużo teorii jest w tym co mówisz, trochę mało znajomości praktyki tego konkretnego rynku...
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 20:27   #4053
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Hum, faktycznie nie mam żadnego doświadczenia w tej branży, moje wywody są czysto teoretyczne. Mogę tylko mówić za siebie i osoby które znam. Ale czy te taniej wycenione rzeczy na pewno się tak dobrze sprzedają? Może na allegro, ale w galeriach?
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 20:29   #4054
Kathinna
Zakorzenienie
 
Avatar Kathinna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 115
GG do Kathinna
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

No ale jakby nie patrzeć istnieje chyba grupa rzeczy, które bez DG można sprzedać za jakieś konkretniejsze pieniądze np. coś co się zrobiło pół roku wcześniej niby dla siebie i jest to np. wisior z samej drobnicy (da się ) albo kolczyki fimo z miedzianymi biglami, bo na to sporo czasu idzie a nie ma w tym nic szlachetnego "zakazanego"
__________________
Handmade: Wyplatane OpowieściPierniczki: Wypiekane Opowieści
Słodkie wyzwania: Słodka Misja
Kathinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 21:06   #4055
poppppy
Zadomowienie
 
Avatar poppppy
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 218
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez kageki Pokaż wiadomość
Co do sprzedawania po kosztach to po prostu "rozwalił" mnie ten twórca.
http://olissimart.com/sklep.html?pag...&category_id=0
Cytat:
Napisane przez kageki Pokaż wiadomość
Ja jak widzę coś za taniego (np. ta bransoletka którą wcześniej podawałem)
Gwoli ścisłości....to co pokazałeś to obrączka nie bransoleta....może dlatego tak zaskoczyła Cię cena...
__________________
MOJA BIŻUTERIA
poppppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 21:15   #4056
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Aha xD faktycznie dlatego tak mnie dziwiło że waży 10g i że można na niej odmawiać różaniec.
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 21:30   #4057
poppppy
Zadomowienie
 
Avatar poppppy
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 218
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez kageki Pokaż wiadomość
aha xd faktycznie dlatego tak mnie dziwiło że waży 10g i że można na niej odmawiać różaniec.
:d:d:d
__________________
MOJA BIŻUTERIA
poppppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-17, 21:41   #4058
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 728
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

NagaLy, czasami czytam Twoje posty i nie wiem, skąd Ty takie przepisy prawne bierzesz... Dumping nie jest karany w polskim prawie- owszem, jest to czyn nieuczciwej konkurencji, ale ponosi się odpowiedzialność cywilną, nie karną. Drobna różnica, która powoduje kilka rzeczy: zmienia tryb ścigania (chociaż w procesie cywilnym o ściganiu mowy nie ma), zmienia właściwość sądu.
A co do mojego zdania w dyskusji: klient znajdzie się i na drogą, i na tanią biżuterię. Gimnazjalistki pójdą na bazar po tandetne składaczki, a spełniona businesswoman siądzie z kawką przed laptopem w czasie lanchu i wybierze jakieś droższe, srebrne, ekskluzywne w galerii. Tak samo jest z kosmetykami- ktoś może sobie kupić tusz za 200 zł, bo po prostu będzie mu pasował, a znam jedną osobę, która zawsze kupuje najtańszy w rossmanie, bo jest dla niej idealny i zawsze ma po nim ładne rzęsy i jej pasuje. A innym po prostu pasuje tania, tandetna biżuteria, może dlatego, że jest kolorowa, albo może dlatego, że jest właśnie tania, więc może być na jedną okazję.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 22:01   #4059
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
NagaLy, czasami czytam Twoje posty i nie wiem, skąd Ty takie przepisy prawne bierzesz... Dumping nie jest karany w polskim prawie- owszem, jest to czyn nieuczciwej konkurencji, ale ponosi się odpowiedzialność cywilną, nie karną. Drobna różnica, która powoduje kilka rzeczy: zmienia tryb ścigania (chociaż w procesie cywilnym o ściganiu mowy nie ma), zmienia właściwość sądu.
Czasem, tzn kiedy? Proszę o konkrety, bo tak ogólną wypowiedzią sugerujesz brak wiarygodności moich wypowiedzi "w ogóle".
Co w tym wypadku zmienia odpowiedzialność cywilną od karalnej - w podejściu indywidualnym (czyli moim) do tego problemu? Bo mnie osobiście dynda czy ktoś pójdzie siedzieć na 2 lata, czy właśnie będzie to kara finansowa na rzecz pomnika Koziołka Matołka. I w kontekście ogólnym się wypowiadam. Miło byłoby, gdybyś prócz sztywnej terminowości, dojrzała ogólny sens przekazywanej wiadomości.

Zatem przedstawię zainteresowanym wszystko cytatami bo nie jestem prawnikiem i wolę uniknąć kolejnych niedomówień / przejęzyczeń / cokolwiek :

Art.15 Utrudnianie dostępu do rynku innym przedsiębiorcom

Art. 15. 1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest utrudnianie innym przedsiębiorcom dostępu do rynku, w szczególności przez:
1) sprzedaż towarów lub usług poniżej kosztów ich wytworzenia lub świadczenia albo ich odprzedaż poniżej kosztów zakupu w celu eliminacji innych przedsiębiorców


gdzie:

Art. 3. Pojęcie czynu nieuczciwej konkurencji

1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta.

Stąd:

Art. 18. Uprawnienia poszkodowanego przedsiębiorcy

1. W razie dokonania czynu nieuczciwej konkurencji, przedsiębiorca, którego interes został zagrożony lub naruszony, może żądać:
1) zaniechania niedozwolonych działań;
2) usunięcia skutków niedozwolonych działań;
3) złożenia jednokrotnego lub wielokrotnego oświadczenia odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie;
4) naprawienia wyrządzonej szkody, na zasadach ogólnych;
5) wydania bezpodstawnie uzyskanych korzyści, na zasadach ogólnych;
6) zasądzenia odpowiedniej sumy pieniężnej na określony cel społeczny związany ze wspieraniem kultury polskiej lub ochroną dziedzictwa narodowego – jeżeli czyn nieuczciwej konkurencji był zawiniony.
2. Sąd, na wniosek uprawnionego, może orzec również o wyrobach, ich opakowaniach, materiałach reklamowych i innych przedmiotach bezpośrednio związanych z popełnieniem czynu nieuczciwej konkurencji. W szczególności sąd może orzec ich zniszczenie lub zaliczenie na poczet odszkodowania.
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2011-04-17 o 22:13
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 22:13   #4060
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 728
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Poprzedniego przypadku w tej chwili nie pamiętam, ale miał on miejsce jakiś tydzień temu. Naprawdę nie pamiętam, o co chodziło, ale też jakoś mnie to ruszyło, jednak się nie odezwałam. Ograniczę się zatem do tego jednego przykładu.
Zmienia to dużo, bardzo dużo, z punktu widzenia procesu. Szkoda, że przed artykułem 18 nie zaznaczyłaś, że jest to w rozdziale "Odpowiedzialność cywilna", a nie "Przepisy karne". Gdyby to było przestępstwo- ścigane na wniosek lub z oskarżenia publicznego- w wielkim uproszczeniu- idziesz na policję czy prokuraturę, zgłaszasz i oni sami już prowadzą dochodzenie/ śledztwo, zbierają dowody itd. (oskarżenia prywatnego nie omawiam, bo jest podobne to pozwu w prawie cywilnym). Jako że jest to odpowiedzialność cywilna, to Ty sama musialabyś wnieść pozew (nie akt oskarżenia) do sądu, sama zebrać dowody. I toczyłoby się to w trybie postępowania cywilnego- trochę inne reguły dowodowe. I to już jest odpowiedź na pytanie co to zmienia w indywidualnym podejściu.
W odpowiedzialności karnej grzywna (jako jedyna orzekana kara majątkowa) idzie na rzecz Skarbu Państwa (w niektórych przypadkach sąd może zasądzić nawiązkę jako środek karny, nie karę- i wtedy ona trafia do pokrzywdzonego). W art. 18 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji mowa jest o odszkodowaniu- które trafia do rąk pokrzywdzonego, bądź zapłaceniu odpowiedniej sumy na wskazany cel społeczny.

Edit: I podsumowując, z indywidualnego punktu widzenia to ma chyba znaczenie, czy ta kasa idzie w Twoje ręce czy na rzecz SP.
I nb. prawnikiem też nie jestem (być może na razie, być może nigdy nie będę, na razie jestem w połowie drogi do ukończenia studiów), ale tam, gdzie mogę coś wyjaśnić i umiem to wyjaśnić, albo widzę jakiś błąd, staram się to wytłumaczyć. Taki już charakter, kiedyś E_W zwróciłam uwagę, że w postępowaniu karnym nie ma pozwu zbiorowego, bo tam jest akt oskarżenia i nigdy nie jest zbiorowy. Rozumiem, że ktoś może mieć zupełnie inne wykształcenie i może mnie powalić na kolana znajomością fizyki jądrowej czy chemii organicznej czy też biologii lub medycyny, albo nawet matematyki na poziomie liceum- ale ja się w tych sprawach staram nie wypowiadać i nie pisać o tym na publicznym forum, bo się na tym najprościej nie znam.

Co nie znaczy, że nie podobają mi się Twoje biżuty

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2011-04-17 o 22:31
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 22:20   #4061
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Stasiu, jak pisałam, w podejściu indywidualnym (moim osobistym) dynda mi to. Bo tu chodzi o ukaranie jakiegoś_tam_parszywca a nie o to, żeby kasa szła do mojej kieszeni. Zatem możliwe że popełniłam gafę z użyciem nieodpowiedniego terminu ale nie zmienia to faktu, że jednak chodziło mi o przekaz zupełnie inny, ba - podejrzewam że większość i tak zrozumiałą co miałam na myśli rzucając takie hasło jako "załącznik".
Rozumiem, że Twoje zboczenie zawodowe (nie piszę tego w brzmieniu negatywnym) po części pcha Cię ku poprawianiu - okej; tylko że w tym wypadku podejrzewam i tak nikt się w szczegóły wgłębiać nie będzie.
Po prostu napisałaś post w takiej formie, jakby to był fatalny, życiowy błąd. Naprawdę wystarczyło tylko poprawić bez prawienia morałów czy odnoszenia się do do moich wcześniejszych wiadomości - sugerując jednocześnie ogólny brak wiarygodności tego, o czym piszę.
Tyle ode mnie...

Edit: Nauczkę mam z tego taką, by sprawdzić następnym razem 5 razy - a nie zrobiłam tego bo naprawdę chodziło mi wyłącznie o zaznaczenie, że takie działanie nie jest do końca uczciwe i może być ukarane - w efekcie nie jest taką "wolną wolą" każdego skrobacza własnej rzepki.
Piszesz, że na biologii się nie znasz i starasz się nie wypowiadać ale jeśli zahaczyłoby o temat rozmnażania, co jest moim konikiem (fizjologia i endokrynologia) to przecież każdy mógłby mieć coś w tym temacie do powiedzenia, bo w kwestii fizjologii to często podstawy są, nie? I równie łatwo popełnić babola. Tylko tutaj też patrzyłabym na ogólny sens wypowiedzi, co dany wpis ma za zadanie. Co nie znaczy, że mam coś do Ciebie personalnie Forum jest forum.
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2011-04-17 o 22:44
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-17, 22:29   #4062
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Bo tu chodzi o ukaranie jakiegoś_tam_parszywca
Wyobraziłem sobie takie młode dziewczyny z koraliczkami w łapkach do których puka policja a one takimi maślanymi oczkami ze łzami w oczach "ale jakto, czmeu?"
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 22:44   #4063
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 728
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Spokojnie, jeszcze nie zawodowe, ale "studiowe" Oj, są pewne bardziej powszechne i nagminne błędy, o których się uczę, ale to nie czas i miejsce (chociaż moja rodzina już wie, że wybory nie są tajne, tylko w głosowaniu tajnym ). Żeby nie było, że pozjadałam wszystkie rozumy, to dodam, że dzisiaj popisałam się ogromną nieznajomością europejskich miast
I chyba przypomniałam sobie tamten poprzedni przypadek- jak Clementinne (chyba ona) napisała o tym gościu, od którego książki kupiła. Też mi coś tam nie pasowało, ale już nie będę rozgrabywać.

Kageki- oj bo w ogóle to całe prawo to skomplikowane jest i obszerne Bo w sumie co taka dziewczyna 17-letnia ma widzieć złego w tym, że robi jakieś składaki i sprzedaje na all. Co ona wie o DG i o obowiązku rejestracji, nie wspominając już o podatkach Uważa, że jeśli kolczyki, które wyprodukuje za 3 zł, sprzeda za 5, to przecież to całkiem uczciwe jest, nie?
Swoją drogą zastanawiam się skąd czasem w kioskach takie kolczyki się znajdują. Bo jak ktoś prowadzi kiosk, to chyba prowadzi też księgowość (uproszczoną lub nie). Zatem kupuje towar od producenta (taka biżu, pomińmy jakiegoś pośrednika) i sprzedaje potem kolce za 7zł. Tzn. że kupiła je za jakieś dajmy na to 5. I ta osoba, producent, który za 5 sprzedaje, to przecież i zus, i vat i takie tam odprowadza.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 22:49   #4064
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
I chyba przypomniałam sobie tamten poprzedni przypadek- jak Clementinne (chyba ona) napisała o tym gościu, od którego książki kupiła. Też mi coś tam nie pasowało, ale już nie będę rozgrabywać.
Rozgrzebuj bo akurat na temat tamtego pana na 99% nie zabierałam głosu w ogóle - celowo, byłam ciekawa co na ten temat sądzą inni, aż.. temat " się skończył". Ten 1% biorę w zapas mojej okrutnie złej pamięci Możliwe, że była to inna sytuacja albo mnie z kimś pomyliłaś
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 22:53   #4065
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 728
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Dlatego napisałam chyba.
Ok, wrzucajcie coś do wyceny, kończymy offa.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 23:42   #4066
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez kageki Pokaż wiadomość
Wyobraziłem sobie takie młode dziewczyny z koraliczkami w łapkach do których puka policja a one takimi maślanymi oczkami ze łzami w oczach "ale jakto, czmeu?"
Wzruszyłam się...

Do dwóch dokładnie takich och ach ćwir ćwir młodych dziewczątek (19-20 zdaje się) zapukał już pan listonosz z pisemkiem od reprezentującej mnie kancelarii, i serio, w nosie mam ich maślane oczka, bo wiszą mi kasę za kradzież fotek. Reszta ma więcej niż 19-20, więc nie podaję ich jako przykładu :-] Swoją drogą, im młodsze, tym bardziej bezczelne, to też prawda (mają takie błogie poczucie jeszcze dziecięcej bezkarności, co najwyżej zabrania kieszonkowego na tydzień). Nie wiem, czy mogę przytoczyć przykład och ach ćwir ćwir niewinnego dziewczątka, które za anulowanie wezwania do zapłaty (kradzież fotek) zaproponowało okradzionemu przez siebie panu seks Nie udało się niestety, kosztowało ją to sprawę karną (o szczegółach, jeżeli chce, niech opowie ten, którego to dotyczy ;P )

A propos jakiejś nieścisłości w przypadku tamtego pana od książek - możliwe, że coś było nie do końca ok, nie jestem prawnikiem, przytoczyłam to jako ogólny przykład, pisany na gorąco zresztą.
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 23:45   #4067
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Jaki tam OT, przeciez rozmawiamy o cenach ;]
BTW ja nadal czekam na wycenę.

Edit:

Cytat:
przykład och ach ćwir ćwir niewinnego dziewczątka, które za anulowanie wezwania do zapłaty (kradzież fotek) zaproponowało okradzionemu przez siebie panu seks
Kradzież fotek? huh? nvm. Dziewczyny to maja dobrze, zawsze maja czym zapłacić... ;]
Mój przykład nie był do wzruszania się tylko śmieszny, mi tam zal tez nie jest.

Edit2:
Ciągnąc jeszcze stary temat o tym jak się cenią twórcy podam link (tym razem bez błędu )

http://www.4vip.com.pl/index.php?cPa...91a02d297d21ad

Mamy tu ręczne prace w cenie 7zł za g. Są dość stare ale wtedy srebro mogło być powiedzmy ze za 1,5zł za g myślę że dużo mniej nie było. To chyba nie jest zła cena? Mi się nawet wydaje mała w porównaniu do ilości materiału nakładu pracy tego i rożnych prac w galeriach po 2-3k.
__________________
Mój wątek

Edytowane przez kageki
Czas edycji: 2011-04-17 o 23:56
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 08:54   #4068
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 728
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez kageki Pokaż wiadomość
Kradzież fotek? huh? nvm. Dziewczyny to maja dobrze, zawsze maja czym zapłacić... ;]
Wiesz, podobno wśród facetów sponsoring też istnieje, wprawdzie jest mniej popularny... (Swoją droga przypomniało mi się, jak w gimnazjum mieliśmy wypisać jak najwięcej przysłów z kobietą jako słowem, i kolega napisał: gdy kobieta nie ma złota, nie ma miedzi płaci tym, na czym siedzi).
Ok, a ktoś mi może w końcu powiedzieć jak to jest z tą tanią biżuterią w kioskach?
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 09:29   #4069
iwona sikorska
Rozeznanie
 
Avatar iwona sikorska
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: warmia/szkotowo
Wiadomości: 684
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Jak to jest, ano tak, że komplet z crackli + bigle + krawatka (czyli kolczyki i zawieszka) można kupić na allegro już od 1pln, a znalazłam jedną aukcję, na której dziewuszka zaznaczyła, że chciałaby rozpocząć produkcję hurtową, więc sprzedawała 50 par kolców za 50pln i to nie były kolczyki typu szpilka + kulka + bigiel. Przejrzyj aukcje na allegro, jest takich masa.
iwona sikorska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-18, 09:35   #4070
klejnotki
Rozeznanie
 
Avatar klejnotki
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 754
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Ok, a ktoś mi może w końcu powiedzieć jak to jest z tą tanią biżuterią w kioskach?
nie wiem jak w kioskach, ale wiem jak w jednej naleśnikarni (10-15 złotych za parę kolczyków) - "bo to córka koleżanki sobie tak dorabia"
i szmateksie (ceny podobne) "bo my z koleżanką jak nie ma klientów to tak sobie lubimy podłubać" - w obu przypadkach bez paragonu (podatków itp.) "bo to przecież tylko taka zabawa"
__________________
klejnotki
klejnotkowy misz-masz

Edytowane przez klejnotki
Czas edycji: 2011-04-18 o 09:39
klejnotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 10:05   #4071
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Wracając do tego podziału hobby/praca, to dla mnie hobby to jest wtedy jak sobie ktoś robi bizu dla siebie i ewentualnie sprzedaje rodzinie i koleżankom.
Natomiast sprzedaż przez internet czy w sklepie to już po prostu działalność gospodarcza. Dochodowa czy nie, to akurat dla US nie ma najmniejszego znaczenia.
I dziwię się naprawdę beztrosce osób, które sprzedają w galeriach i na allegro bez DG, bo jestem pewne, że prędzej czy później US się tym zajmie.
Wiadomo, że już kontrolują wyrywkowo osoby z Allegro, galerie to tylko kwestia czasu. A wystarczy, że zrobią szczegółową kontrolę jednej galerii i kontrolę tzw "krzyżową" z osobami, które w galerii sprzedają. Galerie mają Wasze dane (wystarczy dane konta bankowego) i historię sprzedaży. Więc US dostanie wszystko jak na tacy. Okres przedawnienia wynosi chyba 4 lata, więc mogą naliczyć podatek od sprzedaży z ostatnich czterech lat (i to nawet w wysokości 70%, bo tak się nalicza od dochodu niezgłoszonego).

Biorąc pod uwagę wielkość dziury budżetowej i to, że państwo szuka pieniędzy gdzie się da... ten scenariusz jest całkiem realny.
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 13:14   #4072
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 728
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Iwono, ok, ale widzisz- jak ktoś takie coś sprzedaje, to musi mieć jakoś udokumentowane skąd to wziął, żeby sobie vat mógł odliczyć i księgowość żeby się zgadzała, nie? Więc jak jakaś dziewczynka sprzedaje w necie bez DG to nie jestem pewna czy akurat kioski mogą się u niej zaopatrywać. Tzn. chyba mogą, ale najwyżej sobie tego vatu nie odliczą.
A co do szmateksów- dawno tam nie byłam, ale w życiu nie zdarzyło mi się, żeby mi tam jakikolwiek paragon wystawili na cokolwiek
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 13:20   #4073
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
A co do szmateksów- dawno tam nie byłam, ale w życiu nie zdarzyło mi się, żeby mi tam jakikolwiek paragon wystawili na cokolwiek
Ja bywam w trzech i w każdym wszystko nabijają na kasę = dają paragon
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 13:46   #4074
lookrecya
Zadomowienie
 
Avatar lookrecya
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 166
GG do lookrecya
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Iwono, ok, ale widzisz- jak ktoś takie coś sprzedaje, to musi mieć jakoś udokumentowane skąd to wziął, żeby sobie vat mógł odliczyć i księgowość żeby się zgadzała, nie? Więc jak jakaś dziewczynka sprzedaje w necie bez DG to nie jestem pewna czy akurat kioski mogą się u niej zaopatrywać. Tzn. chyba mogą, ale najwyżej sobie tego vatu nie odliczą.
nie - nie moga, chcialam kiedys oodac w ten sposob malowane szklo, ale sprzedawca byl uczciwy i z przykroscia odmowil
lookrecya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 13:52   #4075
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Bo w szmateksie mają kasę tylko jak obrót przekroczą...
U mnie pod domem jest sieciówka, to zawsze dają paragon, a moje znajoma miała ciucholand i kasy nie miała, bo nie wyrabiała obrotu takiego, zresztą przerzuciła się na koraliki, bo też robi biżu.
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 15:49   #4076
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Iwono, ok, ale widzisz- jak ktoś takie coś sprzedaje, to musi mieć jakoś udokumentowane skąd to wziął, żeby sobie vat mógł odliczyć i księgowość żeby się zgadzała, nie?
Niby tak, ale jednak nie. Kupuje na lewo, sprzedaje na lewo i wszystko się zgadza, czyż nie?

Cytat:
Napisane przez Martva Pokaż wiadomość
Powstrzymuje mnie świadomość że bransa cellini spiral za niecałe 80zeta leży w galerii od hmm, pół roku? i nikt jej nie chce.
Za niską cenę ma! Jak i tak leży, to niech lepiej lezy za 250 zl niż za 80, co nie?

A jak Ci głupio kolczyki wystawić za 150 zeta, to Ci obiecuję, że pierwsze indiańce jakie zrobię z drobnicy wystawię za tyle samo, dla towarzystwa Żeby Ci raźniej było (choć na pewno nie będą tak wyczesane jak Twoje, bo doświadczenia mi brak tak obszernego )
marisella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 15:55   #4077
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 728
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez marisella Pokaż wiadomość
Niby tak, ale jednak nie. Kupuje na lewo, sprzedaje na lewo i wszystko się zgadza, czyż nie?
Aż któregoś dnia pójdę i poproszę o paragon
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 16:03   #4078
Karolka326
Rozeznanie
 
Avatar Karolka326
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 664
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

to i ja się zapytam o wycenę. Nie wystawiam się w żadnej galerii, czasem po znajomych no i tym głównie ceny są dyktowane..ale jestem ciekawa na ile Wy byście go wyceniły. Cena materiałów ok 8-10 zł. czas pracy-ciężko stwierdzić ale ok 3-4h.
Zdjęcie niestety nie moje-ja nie robię takich dobrych.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_8181 - Kopia.jpg (22,3 KB, 94 załadowań)
Karolka326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 16:21   #4079
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Aż któregoś dnia pójdę i poproszę o paragon
To dostaniesz podejrzewam. A potem Pan kioskarz będzie szukał kogoś, kto mu wystawić FV na jedną rzecz ze wsteczną datą (nie takie trudne do załatwienia wbrew pozorom) albo coś w ten deseń. Uwierz, że nie takie przekręty ludzie robią

Druga rzecz, że może też kupować biżuty legarnie w hurtowniach sztucznej biżuterii. Kupi za 4 zł, sprzeda za 7 i dla niego to interes życia, bo na czymże innym będzie miał prawie 100% przebicia
marisella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 17:23   #4080
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez marisella Pokaż wiadomość

Druga rzecz, że może też kupować biżuty legarnie w hurtowniach sztucznej biżuterii. Kupi za 4 zł, sprzeda za 7 i dla niego to interes życia, bo na czymże innym będzie miał prawie 100% przebicia
Mówisz o szmateksie? Przecież na tych ciuchach jest grubo ponad 100% przebity. Większość i tak się nie sprzedaje to jakoś musza sobie wyrównać.
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:07.