Wypadek, odszkodowanie...Zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-20, 21:47   #151
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Odszkodowanie za smierc bliskiej osoby

Do mojej mamy firma się zwróciła ostatnio w takiej sprawie. O tyle fajnie że brali 1/3 wygranej sumy, więc nie trzeba było inwestować. Gdyby nie to, to by się nie zgodziła. Jak coś to mogę na pw podać dokładniej o jaką firmę chodzi.
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 15:30   #152
peiz
Raczkowanie
 
Avatar peiz
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Chełm/Wrocław
Wiadomości: 391
Dot.: Odszkodowanie za smierc bliskiej osoby

Widzę, że trochę odgrzewany kotlet, ale już się rozpisałam, więc zostawiam post.

Z doświadczenia wiem, że firma firmie nierówna, tak samo jak agent agentowi nierówny.

Od dłuższego czasu zajmuję się tym tematem i najważniejszą kwestią w sprawie uzyskania zadośćuczynienia po stracie bliskiej osoby w wyniku wypadku komunikacyjnego jest to, aby nie została uznana wina osoby z waszej rodziny, czyli:
a) sąd uznaje winę osoby trzeciej lub współwinę
b) osoba z rodziny była pasażerem
Druga kwestia - czas - wydarzenie musiało mieć miejsce po 10.08.1997r.

Pierwsze słyszę, o tym, aby zmiany w prawie były wynikiem katastrofy smoleńskiej...

W skrócie- 3 sierpnia 2008 r. weszły w życie zmiany w kodeksie cywilnym, które pozwalają na przyznanie zadośćuczynienia za straty emocjonalne dla rodziny poszkodowanego (rodzice, dzieci, małżonek, konkubent powyżej lat 3, rodzeństwo, w szczególnych przypadkach również wnukowie i dziadkowie).

Wasze obawy co do tego, czy prawo działa wstecz rozjaśni pojęcie precedensu prawotwórczego.
Sąd Najwyższy w 2010r. orzekł:
"Najbliższemu członkowi rodziny zmarłego przysługuje na podstawie art. 448 k.c. w związku z art. 24 § 1 k.c. zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę, gdy śmierć nastąpiła na skutek deliktu, który miał miejsce przed dniem 3 sierpnia 2008 r."
Więcej info na stronie rzecznika finansowego: http://rf.gov.pl/tekst.php?kategoria...owana&id=20545


Od siebie polecam unikać kancelarii, które żądają opłat przed podjęciem sprawy oraz dokładnie czytać umowy i szukać zapisków o dodatkowych opłatach, ponieważ niektóre małe kancelarie oprócz procentu od wygranej kwoty pobierają koszty za pisma, dojazdy itd.

Jeśli macie jakieś pytania- piszcie.
__________________

Edytowane przez peiz
Czas edycji: 2016-03-29 o 15:37 Powód: dopisek
peiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 19:19   #153
izabella_1986
Izabella_1986
 
Avatar izabella_1986
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 4
Dot.: Odszkodowanie za smierc bliskiej osoby

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Do mojej mamy firma się zwróciła ostatnio w takiej sprawie. O tyle fajnie że brali 1/3 wygranej sumy, więc nie trzeba było inwestować. Gdyby nie to, to by się nie zgodziła. Jak coś to mogę na pw podać dokładniej o jaką firmę chodzi.
Lottie69, z tego co sie orientuję te firmy zawsze biorą tylko prowizję od wgranej sprawy, a skoro tak, to warto kierować sie przede wszystkim ich renomą i doświadczeniem firmy. Bardziej prawdopodobne, że wysokie odszkodowanie zalatwi ci przedstawiciel np. Euco niż jakiejś miejscowej firmy-krzak.
izabella_1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 19:24   #154
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Odszkodowanie za smierc bliskiej osoby

Cytat:
Napisane przez izabella_1986 Pokaż wiadomość
Lottie69, z tego co sie orientuję te firmy zawsze biorą tylko prowizję od wgranej sprawy, a skoro tak, to warto kierować sie przede wszystkim ich renomą i doświadczeniem firmy. Bardziej prawdopodobne, że wysokie odszkodowanie zalatwi ci przedstawiciel np. Euco niż jakiejś miejscowej firmy-krzak.
No tak, tylko, że niektóre naliczają też opłaty za dojazd adwokata lub żądają na start jakiejś sumy.
Nie będę się bawić w reklamę firmy, ale akurat ta, na którą trafiłyśmy była bardzo okej, najważniejsze, że umowa była dość przejrzysta i zrozumiała.
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 20:35   #155
maarcelina123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2
Zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej

Do kogo mam się zgłosić i kto powinnien dokonać wszelkich świadczeń za zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej?xxx .Jestescie może zorientowani w temacie?

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-06-09 o 09:58 Powód: link
maarcelina123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 22:11   #156
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej

Najlepiej do adwokata albo radcy prawnego, on złoży pozew do sądu.
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 03:48   #157
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej

No ale zaraz- Tobie chodzi o odszkodowanie za spowodowanie czyjejś smierci, czy wypłatę z ubezpieczenia?

Jeśli to pierwsze to musisz wystąpić na drogę sądową lub poprzez adwokata (najlepiej) starać się zawrzeć ugodę ze sprawcą. Jeśli drugie to zwracasz się do instytucji, w której zmarły był ubezpieczony. Zorientuj się, czy i Ty w swojej polisie masz ubezpieczenie na wypadek śmierci tej osoby z racji pokrewieństwa. W obu przypadkach potrzebny jest akt zgonu lub jego poświadczona kopia (jeśli pracujesz to na przykład taką kopię może potwierdzić sekretariat pieczątką i podpisem osoby upoważnionej).

Gdy zmarł mój Tato ja dostałam świadczenia ze swojej polisy bo byłam ubezpieczona na wypadek śmierci rodzica, choć gdyby nie księgowa to też pewnie bym nie wiedziała lub nie pamiętała, że coś takiego mi się należy bo po prostu wtedy nie miałam glowy do myślenia o takich sprawach.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2016-09-05 o 03:51
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-05, 10:54   #158
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Najlepiej do adwokata albo radcy prawnego, on złoży pozew do sądu.

Każdy przypadek jest inny, nikt Ci prawidłowo w internecie nie doradzi.
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 22:14   #159
blankaa92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Sprawne odszkodowanie

Gdzie powinnam złożyć dokumenty, aby sprawnie załatwić odszkodowanie za śmierć rodzica https://codex.org.pl/odszkodowania/o...mierc-rodzica/ ? Ile czasu trwa taka sprawa?

Edytowane przez blankaa92
Czas edycji: 2016-12-19 o 08:28
blankaa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-13, 08:58   #160
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Sprawne odszkodowanie

To zalezy. Czy rodzic mial ubezpieczenie. Czy smierc nastapila z przyczyn wymienionych w ubezpieczeniu. Najprosciej zadzwonic do ubezpieczyciela.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-13, 09:58   #161
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Sprawne odszkodowanie

Jeżeli rodzic pracował pewnie miał grupowe ubezpieczenie. Jest ono dobrowolne i dodatkowe więc najprościej dowiedzieć się w miejscu pracy czy w ogole był ubezpieczony i jakie są zasady składania wniosku o odszkodowanie. No i co najważniejsze czy należy Ci się (Bo rodzic mógł wskazać jako uposazonego kogoś innego niekoniecznie ciebie). A jeśli rodzic nie pracował to wtedy musisz się dowiedzieć czy sam sobie opłacał jakieś ubezpieczenie i czy należy Ci się odszkodowanie. A jeżeli śmierć była spowodowana wypadkiem przy pracy/w drodze do/z pracy to dowiedz się u pracodawcy o warunkach wypłaty odszkodowania.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-04, 21:19   #162
Kingkong81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2
Jakąś inna firmę znacie?

Mam problem z uzyskaniem satysfakcjonującego odszkodowania za złamanie. Jak wiadomo złamanie jest bardzo dotkliwym obrażeniem ciała doznawanym na skutek wypadków. Obecna firma zaoferowała mi śmieszne pieniądze, które są strasznie zaniżone.
Kingkong81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 10:13   #163
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Jakąś inna firmę znacie?

Ale o jaką firmę chodzi? Odzyskującą odszkodowania? Czy ubezpieczeniową? Zmiana ubezpieczyciela po zaistnieniu szkody nic tu nie pomoże.

Jeśli Twoim zdaniem ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie, idź do sądu.
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 10:56   #164
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jakąś inna firmę znacie?

Wynagrodzenie firm odszkodowawczych dochodzi często do 50% przyznanej kwoty, to może dlatego ?
Ja nie polecam korzystania z ich usług. W necie znajdziesz wzory odwołań i podań do sądów. Nie trzeba do tego pośrednika.
Na jaką kwotę było ubezpieczenie ? Odszkodowanie nie będzie większe niż suma ubezpieczenia, od której zapłacono składkę.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 11:30   #165
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Jakąś inna firmę znacie?

Cytat:
Napisane przez Kingkong81 Pokaż wiadomość
Mam problem z uzyskaniem satysfakcjonującego odszkodowania za złamanie. Jak wiadomo złamanie jest bardzo dotkliwym obrażeniem ciała doznawanym na skutek wypadków. Obecna firma zaoferowała mi śmieszne pieniądze, które są strasznie zaniżone.
Zawsze polecam walczyć o swoje i składać odwołania, jednak w przypadku zwykłego złamania, bez hospitalizacji i leczenia chirurgicznego, nie nastawiałabym się na coś więcej niż "śmieszne pieniądze". (Tak zakładam, bo nic nie padło o takich okolicznościach). Ale odwołanie złóż, to nic nie kosztuje, a możesz dostać coś więcej.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 13:32   #166
sandramosa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Odszkodowanie z pzw

Witam
Po wypadku samochodowym nie jestem zadowolona z kwoty odszkodowania jakie zostało mi wypłacone. Moze na tym forum jest ktos kto poleci mi firmę, która pomaga uzyskać jak najwyzsze odszkodowanie z pzu? Z góry dziękuję za każdą informację. Pozdrawiam
sandramosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 11:00   #167
krysiaskie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Odszkodowanie

Witajcie
W tym roku uległam wypadkowi komunikacyjnemu wracając z pracy. Mój stan zdrowia do tej pory jest kiepski. Uczęszczam na rehabilitacje po złamaniu nogi. Odszkodowanie które otrzymałam jest rażąco niskie, czy mogę coś zrobic w tej sytuacji?
krysiaskie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 11:40   #168
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Odszkodowanie

Cytat:
Napisane przez krysiaskie Pokaż wiadomość
Witajcie
W tym roku uległam wypadkowi komunikacyjnemu wracając z pracy. Mój stan zdrowia do tej pory jest kiepski. Uczęszczam na rehabilitacje po złamaniu nogi. Odszkodowanie które otrzymałam jest rażąco niskie, czy mogę coś zrobic w tej sytuacji?
Jak najbardziej. Możesz się odwołać. Odszkodowanie było wypłaconej z ubezpieczenia sprawcy? Głosiłaś to do swojej ubezpieczalni?
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 11:51   #169
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Odszkodowanie

Cytat:
Napisane przez krysiaskie Pokaż wiadomość
Witajcie
W tym roku uległam wypadkowi komunikacyjnemu wracając z pracy. Mój stan zdrowia do tej pory jest kiepski. Uczęszczam na rehabilitacje po złamaniu nogi. Odszkodowanie które otrzymałam jest rażąco niskie, czy mogę coś zrobic w tej sytuacji?
Tak. Należy najpierw się odwołać, a jak to nic nie da, to iść do sądu. Można na każdym etapie współpracować z kancelarią prawną specjalizującą się w takich sprawach. Zasadniczo należy Ci się:
- odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu,
- zadośćuczynienie za doznane cierpienie,
- zwrot kosztów leczenia (w tym rehabilitacji).
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-20, 12:13   #170
krysiaskie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Dot.: Odszkodowanie

Zgłosiłam się do tek kancelarii [reklama]wszystko mi wyjaśnili i zajeli się moją sprawą!

Edytowane przez Senses Woman
Czas edycji: 2017-04-20 o 13:20 Powód: reklama
krysiaskie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 12:18   #171
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Odszkodowanie

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 21:06   #172
Sabrinka81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 2
Zasady odszkodowania

Może orientujecie się jak to wygląda jeżeli chodzi o zasadę odszkodowania powypadkowego? Mam problem z tym i nie wiem od czego zacząć.
Sabrinka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 08:36   #173
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Zasady odszkodowania

Od przeczytania umowy i warunków polisy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 09:07   #174
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Zasady odszkodowania

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-29, 20:38   #175
elzinci
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1
Oszacowanie szkody

Podobno gwarancja uczciwego odszkodowania to rzetelne szacowanie szkód w uprawach rolnych, ale gdzie znajde kogoś,kto sprawnie oszacuje realną wartość szkody w uprawach rolnych? Znacie kogoś, kto mógłby się tym zająć?
elzinci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 10:07   #176
szalona27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Na czym polega dopłata do odszkodowań?

Komu opłaca się sprzedać szkodę komunikacyjną? Chodzi o to, że jestem niezadowolona z mojego odszkodowania , które otrzymałam i nie wiem co zrobić w takiej sytuacji? Polecono mi skorzystanie z pomocy firmy xxx , która specjalizuje się w takich sprawach zwiazanych z odszkodowaniem?

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-05-19 o 10:39 Powód: reklama
szalona27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 06:08   #177
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Na czym polega dopłata do odszkodowań?

Cytat:
Napisane przez szalona27 Pokaż wiadomość
Komu opłaca się sprzedać szkodę komunikacyjną? Chodzi o to, że jestem niezadowolona z mojego odszkodowania , które otrzymałam i nie wiem co zrobić w takiej sytuacji?
odwolac sie do TOWARZYSTWA UBEZPIECZEN?

dlaczego ktos ma dostawac prowizje za nalezace ci sie pelne odszkodowanie?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 23:47   #178
dagsonik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 65
Dot.: Odszkodowanie za smierc bliskiej osoby

Też uważam, że lepiej kierować się renomą, doświadczeniem firmy. Moja koleżanka też ubiegała się o odszkodowanie po smierci swojego ojca i zdecydowała się na skorzystanie z pomocy xxx Pomogli jej przejść ten trudny okres, a co najwazniejsze ich działania przyniosły pozytywny skutek, bo wygrali dla niej pokaźną kwotę.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-08-01 o 09:39 Powód: reklama, prawie w każdym post
dagsonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 23:42   #179
elibea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 2
Dopłata do ubezpieczenia - czy mogę ją uzyskać?

Hej, wiecie może coś więcej na temat odszkodowań? Po wypadku przyznano mi zaniżone odszkodowanie, które nie pokryje w całości napraw. Auto stoi w warsztacie a licznik nadal bije. Chciałabym wynająć tę xxx kancelarię by starać się o 40% dopłatę, ale jakie mam szanse na powodzenie? Czy takie dopłaty są w ogóle w miarę często wypłacane?

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2018-08-13 o 11:33
elibea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-05, 08:16   #180
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Dopłata do ubezpieczenia - czy mogę ją uzyskać?

Zaniżone ? Może po prostu warsztat chce naciągnąć na kasę. To często spotykana opcja. Wysłał pewnie rachunek do ubezpieczyciela zawierający np. nowe, oryginalne części, a do samochodu montują używki lub zamienniki. To ja się nie dziwię, że nie chcą za to dopłacać, bo niby dlaczego
Kancelaria zabierze nawet do 50% kasy z ewentualnej dopłaty, o ile cokolwiek ściągną. Tak czy siak będziesz dopłacać warsztatowi z własnej kieszeni.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-30 07:10:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.