Pielęgnacja cery po 50tce od A do Z - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-31, 16:06   #121
45ulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 130
Dot.: Pielęgnacja cery po 50tce od A do Z

To proszę o odpowiedź, czy wystarczy na dzień Oriflame Optimals SPF 30, po stosowaniu na noc kremów z pochodnymi retinolu. Dziękuję.
45ulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-31, 16:58   #122
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Pielęgnacja cery po 50tce od A do Z

tak, wystarczy
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-31, 17:29   #123
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pielęgnacja cery po 50tce od A do Z

Cytat:
Napisane przez 45ulka Pokaż wiadomość
To proszę o odpowiedź, czy wystarczy na dzień Oriflame Optimals SPF 30, po stosowaniu na noc kremów z pochodnymi retinolu. Dziękuję.

Aaach, Oriflame i Avonu to ja bym się bała polecać, jakieś te firmy wg. mnie są mało wiarygodne i mogą oszukiwać z tą mocą filtra.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 00:21   #124
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Pielęgnacja cery po 50tce od A do Z

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
Aaach, Oriflame i Avonu to ja bym się bała polecać, jakieś te firmy wg. mnie są mało wiarygodne i mogą oszukiwać z tą mocą filtra.
Skład mówi, że filtr jest ok. Co jak co, ale w tym całym szaleństwie kosmetycznym, to jedyne czemu można jeszcze zaufać to INCI. Obie firmy w sezonie wypuściły fotostabilne filtry. Podobnie zresztą postąpiły eris, soraya i inne marki, które dotąd nie miały dobrych filtrów.
Teraz moim ulubionym filtrem nie jest nic aptecznego, tylko lirene spf 50+ do cery wrażliwej
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 10:30   #125
45ulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 130
Dot.: Pielęgnacja cery po 50tce od A do Z

Dziękuję za pomoc. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!!!!!!
45ulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 18:47   #126
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pielęgnacja cery po 50tce od A do Z

Elfio czy mogłabyś pokazać zdjęcie tego kremu z Lirene?
Szukam na allegro i w innych sklepach internetowych i ślepa jestem
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 21:06   #127
45ulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 130
Dot.: Pielęgnacja cery po 50tce od A do Z

Proszę o poradę znające się na rzeczy Panie, czy ten krem będzie miał dobre działanie przeciwzmarszczkowe: Retises 0,50%
- regenerujący krem przeciwzmarszczkowy forte

Skład:

  • 0.50% retinol
  • 0.22% propionian retinylu
  • 3% roztwór oligopeptydu palmitylu
  • 1% glukozyd askorbylu
  • 1% glikoproteiny z Oceanu Antarktycznego
  • 1% kwas bosweliowy
  • ph 6,5
czy tez lepsze będzie Avene, Eluage Creme. Przepraszam , że jestem namolna. Dziekuję!
45ulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-01, 22:00   #128
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Pielęgnacja cery po 50tce od A do Z

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
Elfio czy mogłabyś pokazać zdjęcie tego kremu z Lirene?
Szukam na allegro i w innych sklepach internetowych i ślepa jestem
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25001
Przy okazji zauważyłam, że zajmuje 2 miejsce na liscie najlepszych produktów w kategorii ultrawysoka ochrona anty-UV. Nie wiedziałam, że aż tak dobrze jest oceniana.
Tu jest jeszcze kilka filtrów majacych najlepsze opinie (chociaż każdy i tak musi znaleźć cos dla siebie niekoniecznie z tej listy): http://www.wizaz.pl/kosmetyki/thebest.php?kat=155
Teraz może być trudno dostać ten filtr, bo eris to nie avene czy LRP, żeby mieć filtry w ofercie cały rok. Zresztą w drogeriach filtry poza sezonem letnim to rzadkość.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 00:16   #129
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pielęgnacja cery po 50tce od A do Z

Elfio dziękuję serdecznie
ja do tej pory byłam wierna mleczku z Biodermy ale już mi się znudziło i chciałam coś nowego
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 22:39   #130
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Pielęgnacja cery po 50tce od A do Z

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
Aaach, Oriflame (...) to ja bym się bała polecać, jakieś te firmy wg. mnie są mało wiarygodne i mogą oszukiwać z tą mocą filtra.
akurat omawiany Oriflame Optimals SPF 30 ma komplet fotostabilnych filtrów chroniących przed pelnym spektrum UV.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 19:05   #131
45ulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 130
Dot.: Pielęgnacja cery po 50tce od A do Z

Czy ktoś może odpowiedzieć na moje pytanie z dnia 01.01.2009. Zaczynam z retinolem i jestem ciemna jak tabaka w rogu , stąd moja prośba o poradę .
45ulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-23, 15:32   #132
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Arrow Krem lub serum dla 60 latki, co kupić mamie?

Na razie mama testuje różne próbki z gazet i aptek, namawiam ją żeby zainwestowała w konkretny, przeznaczony dla jej wieku krem a nie zwykły nawilżacz.

Mam do was pytanie co powinien zawierać dobry krem liftingująco-przeciwzmarszczkowy dla starszej kobietki?? jakie składniki naprawdę działają??

Moja mama ma cerę raczej normalną, nie ma przesuszonej ani tłustej, na pewno przydało by się ujędrnienie i napięcie skóry, no i coś na zmarszczki, wiadomo że już ma i się nie zniweluje, ale można troszkę wygładzić przez nawilżenie.
Ogólnie mama nie skarży na zmarszczki itp. ale jak już ma się smarować to chyba czymś odpowiednim dla siebie.

Najbardziej mi zależy na poprawie napięcia i ujędrnienia.

Krem, serum, na dzień na noc?
Ktoś pomoże?
Może być zagranicznej lub polskiej marki, cenowo to chciałabym do 100zł.
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 09:50   #133
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: krem lub serum dla 60 latki, co kupić mamie?

Nie wierzę, że nikt nie orientuje się co jest najlepsze w kremach na ujędrnienie..
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 10:17   #134
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: krem lub serum dla 60 latki, co kupić mamie?

A przeszukałaś już pod tym kątem forum - wystarczy wpisać w wyszukiwarkę? Z tego, co pamiętam o "ujędrnianiu" jest cały wątek...
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 10:45   #135
28nana
Raczkowanie
 
Avatar 28nana
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 477
Dot.: krem lub serum dla 60 latki, co kupić mamie?

powiedz jeszcze o jakiej kwocie mówimy??

Doskonałe są kosmetyki firmy BABOR ( np żel pod oczy ) lub GERMAIN de Cappucinni ( moja mama stosowała krem dzień i noc + serum do cery naczynkowej i efekty były doskonałe )
__________________
Bo kozdo rzec mo dwie stróny: dobróm i złóm. (..) Dysc leje - to dobre dlo tych, co im buroki wysychajóm. Słónko świeci - to dobre dlo tych, co akurat siano susóm. Ale, co powiy o słónku tyn, co mu buroki wysychajóm, a o dyscu tyn, co siano susy? Syćko jest względne.
28nana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 11:50   #136
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: krem lub serum dla 60 latki, co kupić mamie?

ASA może i jest sporo ale dotyczą one problemów 20-30 latek, ktore chcą zapobiec zmarszczkom i tu o dziwo każdy ma cos do powiedzenia
ja mowie o kobiecie, która ma swój wiek /60lat/ i prawdziwe "problemy" co innego działa na 30 latke a na 60 latke...

28NANA jak wspominałam do 100zł

najbardziej mi zależy na radzie, na jakie składniki zwracać uwagę, co taki krem powinien zawierać?
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 16:25   #137
olgalula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 15
Dot.: krem lub serum dla 60 latki, co kupić mamie?

dermika retinol 2010 (ma w tytule mask)kosztuje ok. 60 zł.Polecam
olgalula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 00:46   #138
lewa102
Raczkowanie
 
Avatar lewa102
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 205
Dot.: krem lub serum dla 60 latki, co kupić mamie?

ktos jeszcze moze jakis krem polecic? szukam dla babci na prezent
lewa102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 07:51   #139
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Krem lub serum dla 60 latki, co kupić mamie?

Witamina C by sie przydała w formie wysokoskoncentorwanej np. serum Auriga lub z BU albo z Paula's Choice wit. C plus masa składników aktywnych. To z biodermy wygląda dobrze jako nawilżajaco-antyoksydacyjnym.
Namów mame na krem z filtrem na dzień, nawet zwykła 15 czy 20 bedzie Ok na tę porę roku

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
ASA może i jest sporo ale dotyczą one problemów 20-30 latek, ktore chcą zapobiec zmarszczkom i tu o dziwo każdy ma cos do powiedzenia
ja mowie o kobiecie, która ma swój wiek /60lat/ i prawdziwe "problemy" co innego działa na 30 latke a na 60 latke...
Bo po pierwsze łatwiej zapobiegać, a po drugie nie każda starsa kobieta bedzie sie chciała poświęcać, czyli np. stosować mocne retinoidy i linieć od nich, kwasić sie mocno i nakładać grubą warstwe najwyższego filtra. Poza tym to nie sa produkty, które mozna od tak kupić komuś bliskiemu i liczyć że bedzie wiedział jak używać
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-17, 09:17   #140
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: krem lub serum dla 60 latki, co kupić mamie?

Cytat:
Napisane przez lewa102 Pokaż wiadomość
ktos jeszcze moze jakis krem polecic? szukam dla babci na prezent
Moze linie Riche Creme od YR?
http://www.yves-rocher.com.pl/twarz/przeciwzm_55_plus

niby to seria od 55 + ale ja sama lubie od nich krem pod oczy, ale tej zimy kupilam regenerujacy w sloiczku 75ml, bo polecany do suchej cery. W Pl ma spora cene, ja kupilam w pormocja za ok 19€ i darowalam sobie na ta zime krem podoczny, bo ten twarzowy tak samo swietnie dziala. A pachnie ta seria... stesknilam sie za tym zapachem. Niedawno dokupilam krem do rak, ale on jest na tylko naturalnych olejach. Dla moich rak bylo by dobrze, jak obok dobroci zawieral by jeszcze wazeline czyli olej mineralny. Sa momenty ze po 0,5h moje rece sa sciagniete i domagaja sie kolejnej porcji, ale z recami mam problem w okresie zimowym. W KWC ktos bardzo chwali i jemu jest nawet za tlusty.
Na polskiej stronce pisze przy kremie regenerujacym i kremie pod oczy, ze to nowosc, ale to nie sa nowosci. To zlota seria limitowana, co roku YR wypuszcza ten krem w zloteym opakowaniu i w tym roku wypuscili jeszcze krem pod oczy w zlotej tubce, normalnie byl on zawsze w brazowym sloiczku jak reszta kremow twarzowych.

Moze to bylo by fajnym prezentem dla babci? A jesli babcia ma wrazliwa cere i lepiej jej noc nowego nie kupowac bez dania wczesniejszych probek na wyporbowanie, to sprezentuj jej to co wiesz ze uzywa i bardzo lubi. Obniuchaj co sie jej konczy, a nawet jak nie to nic nie staje na przeszkodzie i tak zrobic zestawu z ulubionych kosmetykow, plynu do kapieli , balsamu itp. zapakowac to ladnie i taki zestaw podarowac.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 19:31   #141
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Krem lub serum dla 60 latki, co kupić mamie?

Moja mama jest w podobnym wieku do twojej i była zachwycona kremami OLAY, http://www.olay.pl/skin-care-product...=5011321373129 i http://www.olay.pl/skin-care-product...=5011321373150. Teraz jak tylko nie wiem co jej kupić to Olay zawsze jest mile widziany. Widziałam ostatnio w Rosmanie zestawy w promocji ale nie pamiętam jak była cena.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 20:07   #142
Kimiko666
Zadomowienie
 
Avatar Kimiko666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Krem lub serum dla 60 latki, co kupić mamie?

Moja mama w podobnym wieku ma jakis bogaty odżywczo kremik + kazałam jej dodawać wieczorem pare kropel olejku arganowego i pare minut masowac twarz. I jest zadowolona - tylko z arganem trzeba uwazacbo mnie np uczula
No i jak krem na dzień to niech ma fitr!
Kimiko666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 13:41   #143
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
pielęgnacja 50+

Moja mama w tym roku obchodzi pięćdziesiąte urodziny i chciałabym z tej okazji kupić jej zestaw kosmetyków do codziennej pielęgnacji - kremy, serum, może jakiś tonik, maseczkę, peeling. Niestety na chwilę obecną używa tylko nivei. Ale wyraża chęć stosowania czegoś więcej i zadbania o cerę, tylko zawsze szkoda jej na to funduszy. Ja mam zupełnie inną cerę i 30 lat mniej, nie wiem kompletnie jak się za to zabrać.

Mama ma cerę raczej bezproblemową - normalną w kierunku suchej. Nie ma wielu zmarszczek jak swój wiek, jak na "tylko nivee" ma ich bardzo mało. Szyję i dekolt ma w bardzo dobrym stanie. Problem jest na podbódku - po zgubieniu kilku kilo w szybkim tempie nie wygląda dobrze. Mama praktycznie się nie opala. Ma lekkie problemy z naczynkami, przy samym nosie.

Mam nadzieję, że biochemiczne wyjadaczki mi coś doradzą.

Mój budżet to 200-250 zł
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 13:52   #144
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: pielęgnacja 50+

Nie wiem, czy pomogę ale spróbuję )

Z opisu wynika, że moja Mama ma identyczną cerę oraz problemy. Od paru lat jest wierna serii Riche Creme z Yves Rocher, a ja w zeszłym roku wybrałam dla Niej kremy z oferty Dr. Schellera i serum, które sobie chwali. Do tego zaraziłam ją produktami Pat&Rub, szczególnie ekoAmpułką 3 dla cery naczynkowej i Tonikiem Łagodzącym. Dobrze też zareagowała na Time Filler z Filorgi, ale tutaj sam krem kosztuje ok. 260zł za to firma Arkana ma tańszą ofertę i dzięki poznanym próbkom na pewno coś z tego kupię także dla siebie.

Zerknij na ich stronę firmową

Jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę, bo tak na szybko nic więcej nie przychodzi mi do głowy

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 12:59   #145
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: pielęgnacja 50+

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Moja mama w tym roku obchodzi pięćdziesiąte urodziny i chciałabym z tej okazji kupić jej zestaw kosmetyków do codziennej pielęgnacji - kremy, serum, może jakiś tonik, maseczkę, peeling. Niestety na chwilę obecną używa tylko nivei. Ale wyraża chęć stosowania czegoś więcej i zadbania o cerę, tylko zawsze szkoda jej na to funduszy. Ja mam zupełnie inną cerę i 30 lat mniej, nie wiem kompletnie jak się za to zabrać.

Mama ma cerę raczej bezproblemową - normalną w kierunku suchej. Nie ma wielu zmarszczek jak swój wiek, jak na "tylko nivee" ma ich bardzo mało. Szyję i dekolt ma w bardzo dobrym stanie. Problem jest na podbódku - po zgubieniu kilku kilo w szybkim tempie nie wygląda dobrze. Mama praktycznie się nie opala. Ma lekkie problemy z naczynkami, przy samym nosie.

Mam nadzieję, że biochemiczne wyjadaczki mi coś doradzą.

Mój budżet to 200-250 zł
Moja mama chwali sobie olej arganowy. Siostra jej kupiła na Dzień Matki i od tamtej pory używa regularnie. Różnicę w wyglądzie cery w przypadku mamy było widać już po kilku, kilkunastu użyciach. Cera jest miękka i gładka w dotyku, promienieje blaskiem i stała się taka bardziej jednolita, zmarszczki są mniej widoczne. Jedynym minusem jest zapach, bardzo specyficzny
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 13:47   #146
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pielęgnacja cery po 50tce od A do Z

Postawiłabym na coś oczywistego, o czym zapomniałam na sera z vit. C Może być np. Hydracid z SVR czy Flavo C Forte
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:42.