Diroseal - ZBIORCZY - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-29, 21:10   #121
mmaggiee
Rozeznanie
 
Avatar mmaggiee
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Lublin ;)
Wiadomości: 807
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

"odwieze" wątek, bo kolejny naczynkowiec, dodatkowo z raczej sucha skora na policzkach , będzie przymierzał się do dirosealu i potrzebowałaby kilku wskazówek. oczywiscie juz zaczelam odpowiednią lekture, podawaną tu w postaci przydatnych linkow

Edit: Modyfikuje posta, bo od czasu kiedy go poczatkowo napisalam minelo troche czasu i udalo mi sie odpowiedziec na wczesniej zadane pytania

mam jednak dalej watpliwosc co do jednoczesnego stosowania dirosealu i serum z wit. C.
pomimo, ze wit. C mnie swojego czasu podrazniala, to mam nadzieje,ze bylo to spowodowane nieumiejetnym kreceniem przeze mnie serum. teraz przymierzam sie do zakupienia gotowych skladnikow, odmierzonych porcji np. z BU czy mazidel i chyba zrobie jeszcze jedno podejscie przydaloby mi sie cos pod filtr, po pierwsze : ochrona przed rodnikami, po drugie i poki co dla mnie wazniejsze: ochrona cery naczynkowej. przy zalozeniu, ze bede miala tym razem szczescie w przypadku serum, ktore mnie nie podrazni mozna bedzie je stosowac po nocy bezdirosealowej? co 2 noc stosowanie dirosealu, co 2 dzien serum z wit. C pod filtr. czy jednak rzeczywiscie nie powinno sie stosowac zarowno retinolu jak i wit. C w jednym czasie, badz zblizonym, bo moze to przyniesc wiecej szkody niz pozytku?

Edytowane przez mmaggiee
Czas edycji: 2009-08-21 o 10:29
mmaggiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 23:26   #122
mozaika88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 247
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

czesc dziewczyny.uzywam dirosealu od 2 tygodni.codziennie.na noc.nie wystąpiło żadne podraznienie,twarz nie jest wysuszona.nie wiem czy nie za malo nakładam.taka wielkość kremu jak ziarnko kukurydzy na jeden policzek.to jest taka cienka warstwa,jak bym posmarowala zwykłym kremem.aha.i jeszcze jedno-nie stosuje zadnego filtru.na opakowaniu nic takiego nie bylo ze jest to konieczne! dopiero czytając ten wątek dowiedzialam sie.slonca juz takiego ostrego nie ma.nie zauważyłam rumienia nadmiernego po przebywaniu na zewnątrz.aha stosuje krem nawilzajacy lirene na dzien z 18 spf.czy taki faktor na jesienne dni wystarczy czy lecieć po mocny filtr?chce sobie pomoc a nie narobic szkód dlatego zdecydowałam sie na ten krem bo Slyszalam ze jest rewelacyjny.prosze o pomoc.
__________________

Długość włosów: 80 cm
Wzrost:170 cm
Waga: 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50


Nie prostuję włosów od 20.06.2008
9 dni 30 dni 60 dni
mozaika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 14:11   #123
Migdał
Rozeznanie
 
Avatar Migdał
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

Diroseala używam od ponad pół roku i, szczerze mówiąc, nie wiedziałam, że z nim trzeba ostrożnie raczej traktowałam go jako uboższy zamiennik diacneala , którego moja skóra już nie toleruje. Smaruję go obficie(z tym, że nie codziennie) bo mi się taki odżywczy wydawał- większego przesuszenia nie zauważyłam (może dlatego, że moja skóra generalnie łatwo się przesusza), a nawet ostatnio zaczęłam go podejrzewać o zapchanie na czole Teraz będę bardziej uważać.

Jakiś czas temu obiło mi się o oczy gdzieś w necie, że żel hialuronowy nałożony po jakimś czasie na diroseal zwiększa jego działanie- wiecie coś o tym może, czy jakieś omamy mam ?
Migdał jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 21:07   #124
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

czesc
czytam i cZytam i szukam najlepiejszego kremiku przeciwzmarszczkowego dla mamy.
przebrnelam juz przez kilka watkow mniedzy innymi ten, czytam o diacnealu i zaczelam o effaclarze k.
w podpiętym na gorze watku o pielegnacji wyczytalam ze diacneal nie jest zbyt dobry jako przeciwzmarszczkowy bo ma cos jesczce w skladzie, ale w watku o nim widze z dziewczyny go stosowaly wlasnie w tym celu.
zastanawiam sie tez nad dirosealem, czytalam mnostwo pochlebnych opinii o jego przecizmaszczkowym dzialaniu. ale tez wyczytalam ze na poczatek najlepszy jest effeclar ale przed sekunda przeczytalam ze jednak nie bo bardzo wysusza...
doczytalam sie tez ze najlepszy jest retin-a, konkretnie na zmarsczki.
uf... bardzo to dla mnie trudne wybrac cos w tej sytuacji
mama ma cere dojrzala, sucha, chyba prawie niezapychalną, nie naczynkową ale sklonną do alergii- wstaje opuchnieta i takie tam-
nigdy nie uzywaala nic takiego dlatego nie chcialabym czegos mocnego na poczatek.
widze ze retin-a jest najtanszy co tez jest wazne dla mnie.
pomoglybyscie cos wybrac?
moze moje wybory wcale nie sa dobre i cos innego powinnam szukac?
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/

Edytowane przez ultrafiolet88
Czas edycji: 2009-11-07 o 21:10
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 20:23   #125
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mozaika88 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny.uzywam dirosealu od 2 tygodni.codziennie.na noc.nie wystąpiło żadne podraznienie,twarz nie jest wysuszona.nie wiem czy nie za malo nakładam.taka wielkość kremu jak ziarnko kukurydzy na jeden policzek.to jest taka cienka warstwa,jak bym posmarowala zwykłym kremem.aha.i jeszcze jedno-nie stosuje zadnego filtru.na opakowaniu nic takiego nie bylo ze jest to konieczne! dopiero czytając ten wątek dowiedzialam sie.slonca juz takiego ostrego nie ma.nie zauważyłam rumienia nadmiernego po przebywaniu na zewnątrz.aha stosuje krem nawilzajacy lirene na dzien z 18 spf.czy taki faktor na jesienne dni wystarczy czy lecieć po mocny filtr?chce sobie pomoc a nie narobic szkód dlatego zdecydowałam sie na ten krem bo Slyszalam ze jest rewelacyjny.prosze o pomoc.
odpowiedzi udzielano juz w tym wątku kilkakrotnie.spf 18 to za mało ! zdecydowanie.nie wiadomo jeszcze czy jest stabilny ten filtr,spf 50 jest ale 18.....
radzę zakupić jakis porządny,co najmniej spf 50 filtr
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 14:59   #126
kasiarybka
Raczkowanie
 
Avatar kasiarybka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa/Londyn
Wiadomości: 398
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

Na początku wątku była mowa o stosowaniu Dirosealu na noc i Antirougeurs na dzień. Niestety jak wiadomo Antirougeurs ma filtr, który nie zapewni nam wystarczającej ochrony przed promieniami UVA i UVB w trakci stosowania retinoidów.

Aktualnie używam Dirosealu na noc co drugi dzień, na przemian z Humektanem. Twarz oczyszczam micelem Biodermy (aktualnie Sebium), i przecieram hydroaletm z kocanki z dodatkiem ekstraktu z kasztanowca. Na dzień oczywiście filtry, a pod nie Humektan (choć nie zawsze).

Moim problemem był Antirougeurs, który kupiłam w zestawie z Dirosealem (przyznaję się bez bicia, uległam promocji... ). Nie miałam jak go wykorzystać, bo filtry Avene jakoś mi nie podchodzą, a panuje powszechna opinia, że lepiej nie mieszać kremów zawierających filtry różnych firm. Ostatnio coś mnie tknęło i sprawdziłam jaki dokładnie filtr zawiera Antirougeurs - otóż Tinosorb M i to pod koniec składu. Pamiętając, że jednym z najlepszych dla mnie filtrów była matująca Bioderma sprawdziłam również jakie ona zawiera filtry. No i okazało się, że również zawiera Tinosorb M, dodatkowo też Parsol. Stąd wysnułam wniosek, że mogę na Antirougeurs kłaść Biodermę matującą, bo zawierają ten sam układ filtrujący

Powiedzcie mi dziewczyny, dobrze myślę?
__________________
Projekt "Denko" - marzec: 3

Ograniczam zakupy kosmetyczne tzn... chciałabym bardzo...




Odpisz, proszę, u mnie
kasiarybka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 10:25   #127
kasiarybka
Raczkowanie
 
Avatar kasiarybka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa/Londyn
Wiadomości: 398
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

Podbijam wątek i ponawiam zapytanie
__________________
Projekt "Denko" - marzec: 3

Ograniczam zakupy kosmetyczne tzn... chciałabym bardzo...




Odpisz, proszę, u mnie
kasiarybka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-18, 22:57   #128
czarnussssssss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 109
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

Uzywam Diroseal 4 dni i jakas ta skora zrobila sie dziwna zluszczona i swiecaca. Nie wiem czy to normalne jakos boje sie go stosowac zeby nie zaszkodzić sobie bardziej. Dziewczyny czy filtry po tym kremie trzeba stosowac tez w zime?
POzdrawiam
czarnussssssss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 19:35   #129
kasiarybka
Raczkowanie
 
Avatar kasiarybka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa/Londyn
Wiadomości: 398
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

To raczej normalny objaw. Na wszelki wypadek możesz spróbować używać go co drugi dzień i koniecznie cienką warstwą.

Na dzień kładź dobry krem nawilżający i oczywiście filtr. Niestety filtry trzeba stosować także zimą, bo mimo iż słońce nie świeci tak mocno, promieniowanie UV odbija się od śniegu i może zrobić takiej uwrażliwionej skórze krzywdę. Lepiej się filtrować niż potem leczyć przebarwienia
__________________
Projekt "Denko" - marzec: 3

Ograniczam zakupy kosmetyczne tzn... chciałabym bardzo...




Odpisz, proszę, u mnie
kasiarybka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 08:23   #130
czarnussssssss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 109
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

dzięki bardzi za odpowiedz, a ja sie łudzilam, ze juz po kilku dniach zadziała. Ale powiem, ze skora po kilku dniach stosowania rano byla bialutka, ale juz wrocila do swojego wczesniejszego kolorku rozu z rana
czarnussssssss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 20:29   #131
Majqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 11
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

Witam,
Po godzinach lektury kupiłam diroseal jako krem przeciwzmarszczkowy, jako że zbliża się zima i chyba dobrze zacząć w tym czasie z retinoidami. Mam cere mieszaną i kilka razy w tygodniu stosuję effaclar duo na noc (tak, filtruję się ) . Szukałam informacji czy przy dirosealu nadal mogę co pewien czas nakładać effaclar zamiast albo stosować schemat effaclar - diroseal - nawilżacz (wolę przyzwyczaić skórę).
Dzięki za wyjaśnienie.
Majqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-19, 19:00   #132
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

Odświeżam wątek i mam pytanie:
Czy może najpierw używać Dirosealu aby przygotoważ twarz na Retin A?
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 21:15   #133
vanniaa
Zadomowienie
 
Avatar vanniaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: srodziemnomorskie
Wiadomości: 1 351
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

dziewczyny, orientujecie sie moze czy diroseal jest nadal w produkcji, czy juz z nim skonczyli? w UK zniknal z polek jakis czas temu, podobnie w portugalii i hiszpanii. ostatnia tubke zamowilam jeszcze zima z francuskiego ebaya...
jesli zniknal, czym moge go zastapic? chcialabym przeciwdzialac starzeniu, poprawic wyglad skory (ostatnio sporo schudlam) i zeby mi nie podraznialo naczynek. nie prosze o duzo xd
vanniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 06:51   #134
bulineek91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 157
Dot.: Diroseal - ZBIORCZY

Diroseal został wycofany na jego miejsce wprowadzono TriAcneal, ale może bardzo podrażniać we wstępnej fazie kuracji.
Może ze względu na naczynka najlepiej zacząć od kwasu migdałowego
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...d-peel-10.html albo serum SVR z kwasem PHA https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-cicapeel.html
Z bardziej popularnych przychodzi mi na myśl jeszcze glyco A ale tu może być problem z naczynkami.
__________________



bulineek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 07:31   #135
vanniaa
Zadomowienie
 
Avatar vanniaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: srodziemnomorskie
Wiadomości: 1 351
Dot.: Diroseal - ZBIORCZY

dzieki za odpowiedz. za kwasy wolalabym sie jednak nie brac.
vanniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:29.