Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2) - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-24, 23:15   #211
Honeyy20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 21
Dot.: Pominięta tabletka antykoncepcyjna

Wiem, że pierwsze 7 dni są bardzo ważne podczas brania tabletek antykoncepcyjnych, dlatego założyłam ten wątek. Pierwszy raz zdarzyło mi się pominąć pierwszą tabletkę z blistra, a zażywam tabletki jakieś 3 lata
Honeyy20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 23:44   #212
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Pominięta tabletka antykoncepcyjna

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Dobrze zrobilas, pomijajac tabletke nie mozna brac potem 2 na raz, poprostu przedluzylas cykl o 1 dzien. Nie raz mi sie zdazylo zapomniec o tabletce. I nic z tego nie wyniklo.

Co za bzdury...
U Ciebie "nic z tego nie wynikło", ale to nie oznacza, że tak należy postępować.
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 05:54   #213
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Pominięta tabletka antykoncepcyjna

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Dobrze zrobilas, pomijajac tabletke nie mozna brac potem 2 na raz, poprostu przedluzylas cykl o 1 dzien. Nie raz mi sie zdazylo zapomniec o tabletce. I nic z tego nie wyniklo.
Borze lisciasty ale bzdury wypisujesz:banghead:

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 06:39   #214
niceness
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 204
Dot.: Pominięta tabletka antykoncepcyjna

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
aż chce się powiedzieć "k.wa, przeczytaj ulotkę".
a nawet gdyby nie przeczytała, to już ktoś jej odpowiedział, to po co się udzielasz i to jeszcze nie potrzebnie ? Bo Twój komentarz był zbędny.

Cytat:
Napisane przez jajajamajka Pokaż wiadomość
Co za bzdury...
U Ciebie "nic z tego nie wynikło", ale to nie oznacza, że tak należy postępować.
Jasne,że bzdury ale ona nigdzie nie napisała,że NALEŻY tak postępować.

Kiedyś wizaz był na prawdę fajnym forum a teraz np. osoba wchodzi tutaj pierwszy raz nie wie co, nie wie nic założy temat i od razu: CZYTAJ ULOTKĘ !!! Przecież wiadomo,że KAZDY(może nie każdy) ale prawie każdy,ją czyta... pomyślałyście,że czasami osoby które się boją np. pominiętą tabletką czy inną sytuacją wolą się zapytać osób które być może z praktyki wiedzą jak lepiej postąpić... po prostu chcą się upewnić, usłyszeć,że zrobiły dobrze i wszystko będzie ok.

A tak, to co ? Dowartościowujesz się tym,że powiesz komuś przeczytaj ulotkę? Bo niby ktoś nie wpadł na przeczytanie ? Niech moderator od razu łączy wątki albo po prostu wizażanki niech odpowiadają i tyle.
niceness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 08:41   #215
slodka0018
Raczkowanie
 
Avatar slodka0018
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 380
Dot.: Pominięta tabletka antykoncepcyjna

Po to sa dodawane ulotki zeby czytac .....
__________________
20.03.2010 <3
slodka0018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 10:38   #216
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Pominięta tabletka antykoncepcyjna

Cytat:
Napisane przez niceness Pokaż wiadomość
Jasne,że bzdury ale ona nigdzie nie napisała,że NALEŻY tak postępować.
Mija62 nie napisała słowa NALEŻY, ale "dobrze zrobiłaś" i że "nie można brać 2 tabletek naraz", sugerując złe rozwiązanie. Nie wiem, czy druga część wypowiedzi także dotyczy mnie, ale po prostu zareagowałam, bo Autorka (i pewnie inni czytający) zostali wprowadzeni w błąd.

A jak już wcześniej zostało napisane, teraz trzeba się po prostu zabezpieczać dodatkowo przez kolejne 7 dni i wybrać opakowanie do końca.

Edytowane przez 201607131106
Czas edycji: 2013-10-25 o 10:39
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 15:28   #217
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Pominięta tabletka antykoncepcyjna

Cytat:
Napisane przez niceness Pokaż wiadomość
a nawet gdyby nie przeczytała, to już ktoś jej odpowiedział, to po co się udzielasz i to jeszcze nie potrzebnie ? Bo Twój komentarz był zbędny.



Jasne,że bzdury ale ona nigdzie nie napisała,że NALEŻY tak postępować.

Kiedyś wizaz był na prawdę fajnym forum a teraz np. osoba wchodzi tutaj pierwszy raz nie wie co, nie wie nic założy temat i od razu: CZYTAJ ULOTKĘ !!! Przecież wiadomo,że KAZDY(może nie każdy) ale prawie każdy,ją czyta... pomyślałyście,że czasami osoby które się boją np. pominiętą tabletką czy inną sytuacją wolą się zapytać osób które być może z praktyki wiedzą jak lepiej postąpić... po prostu chcą się upewnić, usłyszeć,że zrobiły dobrze i wszystko będzie ok.

A tak, to co ? Dowartościowujesz się tym,że powiesz komuś przeczytaj ulotkę? Bo niby ktoś nie wpadł na przeczytanie ? Niech moderator od razu łączy wątki albo po prostu wizażanki niech odpowiadają i tyle.
Nie spinaj sie tak
ulotka pozostaje najwiarygodniejszym zrodlem informacji, a na forum moze znalesc sie jakas osoba(zobacz kilka postow wyzej jaka odpowiedz dala panienka) ktorej wypowiedzi mijaja sie z prawda

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-27, 14:16   #218
Kameleon12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Angry Nagła sytuacja :(

Hej
Nurtuje mnie jedno pytanie, mianowicie czy konieczna jest tabletka 72po, gdy w ciagu pierwszego tygodnia brania tabletek antykoncepcyjnych, zapomniałam wziąć 3 tabletki, po czym wzielam po 13 godzinach ja i pozniej już normalnie kolejną. Teoretycznie nie byłam chroniona przez 7 kolejnych dni, ale osiem dni od pominięcia tabletki kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia, skończył we mnie czy jest konieczne branie tabletki 72po?

Pozdrawiam, i proszę o szybką odpowiedź
Kameleon12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 15:01   #219
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Nagła sytuacja :(

Cytat:
Napisane przez Kameleon12 Pokaż wiadomość
Hej
Nurtuje mnie jedno pytanie, mianowicie czy konieczna jest tabletka 72po, gdy w ciagu pierwszego tygodnia brania tabletek antykoncepcyjnych, zapomniałam wziąć 3 tabletki, po czym wzielam po 13 godzinach ja i pozniej już normalnie kolejną. Teoretycznie nie byłam chroniona przez 7 kolejnych dni, ale osiem dni od pominięcia tabletki kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia, skończył we mnie czy jest konieczne branie tabletki 72po?

Pozdrawiam, i proszę o szybką odpowiedź
Ale tabletka działa do 72h po, a nie 8 dni.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 15:14   #220
Kameleon12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: Nagła sytuacja :(

Nie zrozumiałaś mnie, chodzi o to że pominęłam 8dni temu jedną tabletkę antykoncepcyjną, nie jestem pewna czy biorąc dalej normalnie tabletki, jestem w pełni chroniona - stąd moje pytanie, czy powinnam brać tabletkę PO.
Kameleon12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 17:01   #221
SheIsCrazy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 40
Zmiana czasu a tabletka

Hej! Dziewczyny czy teraz po zmianie czasu dostosowujecie do tego branie tabletki, tzn jesli ktos bral o 20 to teraz o 19, czy bez zmian nadal 20? nie wiem czy to istotne pozdrawiam
SheIsCrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-27, 17:27   #222
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Zmiana czasu a tabletka

Cytat:
Napisane przez SheIsCrazy Pokaż wiadomość
Hej! Dziewczyny czy teraz po zmianie czasu dostosowujecie do tego branie tabletki, tzn jesli ktos bral o 20 to teraz o 19, czy bez zmian nadal 20? nie wiem czy to istotne pozdrawiam
Gdybys przeczytala ulotke, to bys wiedziala ze nie ma to najmniejszego znaczenia.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 18:11   #223
SheIsCrazy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 40
Dot.: Zmiana czasu a tabletka

przeczytalam ulotke ale pare miechow temu i nie uczylam sie jej na pamiec.
SheIsCrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 18:44   #224
lauretta1979
Raczkowanie
 
Avatar lauretta1979
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 136
Dot.: Nagła sytuacja :(

Może idź do gina jak najszybciej ..mi się wydaje ze może być różnie...lepiej nie kusić losu jak nie chcesz dzieciaczka
__________________
nadzieja istnieje zawsze... do ostatniej chwili... ?
lauretta1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 19:18   #225
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Zmiana czasu a tabletka

Cytat:
Napisane przez SheIsCrazy Pokaż wiadomość
przeczytalam ulotke ale pare miechow temu i nie uczylam sie jej na pamiec.
No to jak ma się wątpliwości to zagląda się tam jeszcze raz! A nie zaśmieca forum.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 19:39   #226
84378db4250d4e996e766a8a3106a9585cd9f729_63b4c182461ec
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 41
Dot.: Nagła sytuacja :(

Pamiętaj, że przyjmowanie tak dużej dawki hormonów, jak planujesz - standardowe tabletki + 72h po to dość ciężka sytuacja dla organizmu..
Zastanów się, czy tabletki to na pewno odpowiednia antykoncepcja dla ciebie, skoro tak często o nich zapominasz, może lepiej pomyśleć nad czymś innym...
84378db4250d4e996e766a8a3106a9585cd9f729_63b4c182461ec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 21:32   #227
Kameleon12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

To był pierwszy raz kiedy zapomniałam
Dziękuję za pomoc
Kameleon12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 21:12   #228
rein0raus
Przyczajenie
 
Avatar rein0raus
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

witam!
wczoraj, około północy dostałam okres, ale pierwszą (w blistrze i całym życiu) tabletkę wzięłam dopiero dzisiaj o 21, czyli tak jak chciałabym je brać.
czy one zadziałają ?
czy muszę jakoś dodatkowo w dalszym ciągu (przez jaki czas) się zabezpieczać?
lek to naraya plus

pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
i przepraszam, ulotka na ten temat nic mi nie ''powiedziała''
rein0raus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 22:06   #229
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Cytat:
Napisane przez rein0raus Pokaż wiadomość
witam!
wczoraj, około północy dostałam okres, ale pierwszą (w blistrze i całym życiu) tabletkę wzięłam dopiero dzisiaj o 21, czyli tak jak chciałabym je brać.
czy one zadziałają ?
czy muszę jakoś dodatkowo w dalszym ciągu (przez jaki czas) się zabezpieczać?
lek to naraya plus

pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
i przepraszam, ulotka na ten temat nic mi nie ''powiedziała''
Ja bym się tydzień zabezpieczała.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-28, 22:26   #230
rein0raus
Przyczajenie
 
Avatar rein0raus
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

dzięki wielkie!
rein0raus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 15:00   #231
Rockinka
Zadomowienie
 
Avatar Rockinka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 147
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Hej, ja od kilku miesięcy biorę Novynette. W poniedziałek, 28 października, rozpoczęłam kolejne opakowanie, jak zwykle po 7 dniowej przerwie. Przez pierwsze 3 dni, tzn. w poniedziałek, wtorek i środę, brałam tabletki o zwykłej porze, tzn. o 20. Wczoraj przypomnienie w telefonie z niewiadomego powodu się nie włączyło, dlatego nie przyjęłam tabletki o zwykłej porze. Przypomniałam sobie o tabletce dopiero dziś o godzinie 13 (po 17 godzinach). Od razu sięgnęłam po ulotkę, a także wg. zalecenia przyjęłam wczorajszą tabletkę. W ulotce jest jednak wzmianka, że jeśli na przestrzeni ostatniego tygodnia, tzn. 7 dni przez pominięciem tabletki miał miejsce stosunek, wówczas istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Ponieważ nie mam w domu zapasu pigułek 'po', zdecydowałam się na metodę yuzpe. Przyjęłam zatem dodatkowo 3 tabletki, czyli łącznie 4. Po 12 godzinach zamierzam przyjąć kolejne 4. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie informacji, co dalej. Czy powinnam dalej przyjmować tabletki czy je odstawić i czekać na plamienie??
Jestem gotowa na wszystko, co napiszecie xd

Edytowane przez Rockinka
Czas edycji: 2013-11-01 o 15:02
Rockinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 15:53   #232
Rockinka
Zadomowienie
 
Avatar Rockinka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 147
Exclamation pominięcie tabletki novynette w pierwszym tygodniu

Hej, ja od kilku miesięcy biorę Novynette. W poniedziałek, 28 października, rozpoczęłam kolejne opakowanie, jak zwykle po 7 dniowej przerwie. Przez pierwsze 3 dni, tzn. w poniedziałek, wtorek i środę, brałam tabletki o zwykłej porze, tzn. o 20. Wczoraj przypomnienie w telefonie z niewiadomego powodu się nie włączyło, dlatego nie przyjęłam tabletki o zwykłej porze. Przypomniałam sobie o tabletce dopiero dziś o godzinie 13 (po 17 godzinach). Od razu sięgnęłam po ulotkę, a także wg. zalecenia przyjęłam wczorajszą tabletkę. W ulotce jest jednak wzmianka, że jeśli na przestrzeni ostatniego tygodnia, tzn. 7 dni przez pominięciem tabletki miał miejsce stosunek, wówczas istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Ponieważ nie mam w domu zapasu pigułek 'po', zdecydowałam się na metodę yuzpe. Przyjęłam zatem dodatkowo 3 tabletki, czyli łącznie 4. Po 12 godzinach zamierzam przyjąć kolejne 4. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie informacji, co dalej. Czy powinnam dalej przyjmować tabletki czy je odstawić i czekać na plamienie??
Rockinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 18:29   #233
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Rockinka Pokaż wiadomość
Hej, ja od kilku miesięcy biorę Novynette. W poniedziałek, 28 października, rozpoczęłam kolejne opakowanie, jak zwykle po 7 dniowej przerwie. Przez pierwsze 3 dni, tzn. w poniedziałek, wtorek i środę, brałam tabletki o zwykłej porze, tzn. o 20. Wczoraj przypomnienie w telefonie z niewiadomego powodu się nie włączyło, dlatego nie przyjęłam tabletki o zwykłej porze. Przypomniałam sobie o tabletce dopiero dziś o godzinie 13 (po 17 godzinach). Od razu sięgnęłam po ulotkę, a także wg. zalecenia przyjęłam wczorajszą tabletkę. W ulotce jest jednak wzmianka, że jeśli na przestrzeni ostatniego tygodnia, tzn. 7 dni przez pominięciem tabletki miał miejsce stosunek, wówczas istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Ponieważ nie mam w domu zapasu pigułek 'po', zdecydowałam się na metodę yuzpe. Przyjęłam zatem dodatkowo 3 tabletki, czyli łącznie 4. Po 12 godzinach zamierzam przyjąć kolejne 4. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie informacji, co dalej. Czy powinnam dalej przyjmować tabletki czy je odstawić i czekać na plamienie??
Jestem gotowa na wszystko, co napiszecie xd
Nie wiem czy w przypadku tabletek Novynette mozna zastosowac metode yuzpe.
Moim zdaniem powinnas przyjac jak najszybciej zapomniana tabletke oraz nastepna w kolejnosci(co oznacza przyjecie dwoch tabsow w ciagu jednego dnia)Powinnas takze zabezpieczac sie dodatkowo przez siedem dni.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 18:46   #234
Rockinka
Zadomowienie
 
Avatar Rockinka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 147
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
Nie wiem czy w przypadku tabletek Novynette mozna zastosowac metode yuzpe.
Moim zdaniem powinnas przyjac jak najszybciej zapomniana tabletke oraz nastepna w kolejnosci(co oznacza przyjecie dwoch tabsow w ciagu jednego dnia)Powinnas takze zabezpieczac sie dodatkowo przez siedem dni.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No właśnie.. Przy metodzie Yuzpe polecane są inne środki antykoncepcyjne, ale.. nie mam ich po prostu w zasięgu.. mam co prawda jakąś starą receptę na Rigevidon, ale ja już wzięłam te 4 tabletki Novynette i rozważam wzięcie następnych, wobec czego zastanawiam się co dalej..

Edytowane przez Rockinka
Czas edycji: 2013-11-01 o 18:47
Rockinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 18:58   #235
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Rockinka Pokaż wiadomość
No właśnie.. Przy metodzie Yuzpe polecane są inne środki antykoncepcyjne, ale.. nie mam ich po prostu w zasięgu.. mam co prawda jakąś starą receptę na Rigevidon, ale ja już wzięłam te 4 tabletki Novynette i rozważam wzięcie następnych, wobec czego zastanawiam się co dalej..
Niestety ciezko mi cokolwiek doradzic, moze znajdzie sie na forum madrzejsza ode mnie osoba, ktora ci pomoze

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 19:23   #236
Rockinka
Zadomowienie
 
Avatar Rockinka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 147
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
Niestety ciezko mi cokolwiek doradzic, moze znajdzie sie na forum madrzejsza ode mnie osoba, ktora ci pomoze

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dziękuję za życzliwość, to tutaj dość.. rzadkie
Rockinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 19:29   #237
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: pominięcie tabletki novynette w pierwszym tygodniu

Cytat:
Napisane przez Rockinka Pokaż wiadomość
Hej, ja od kilku miesięcy biorę Novynette. W poniedziałek, 28 października, rozpoczęłam kolejne opakowanie, jak zwykle po 7 dniowej przerwie. Przez pierwsze 3 dni, tzn. w poniedziałek, wtorek i środę, brałam tabletki o zwykłej porze, tzn. o 20. Wczoraj przypomnienie w telefonie z niewiadomego powodu się nie włączyło, dlatego nie przyjęłam tabletki o zwykłej porze. Przypomniałam sobie o tabletce dopiero dziś o godzinie 13 (po 17 godzinach). Od razu sięgnęłam po ulotkę, a także wg. zalecenia przyjęłam wczorajszą tabletkę. W ulotce jest jednak wzmianka, że jeśli na przestrzeni ostatniego tygodnia, tzn. 7 dni przez pominięciem tabletki miał miejsce stosunek, wówczas istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Ponieważ nie mam w domu zapasu pigułek 'po', zdecydowałam się na metodę yuzpe. Przyjęłam zatem dodatkowo 3 tabletki, czyli łącznie 4. Po 12 godzinach zamierzam przyjąć kolejne 4. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie informacji, co dalej. Czy powinnam dalej przyjmować tabletki czy je odstawić i czekać na plamienie??
a nie lepiej było lecieć do gina po tabletkę 'po'? niż jakimiś dziwnymi metodami kombinować? nikt nie obiecuje skuteczności tej metody a jeszcze narobisz szumu w organizmie nie mniejszego niż po przyjęciu tabletki 'po'.
i tu jest największy problem, bo powiedzieć łatwo, że zażyć 3 tabletki, potem znów 3 i co dalej, nic? i to problem.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 19:39   #238
Rockinka
Zadomowienie
 
Avatar Rockinka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 147
Dot.: pominięcie tabletki novynette w pierwszym tygodniu

O.K, ale zapomniałam o tabletce wczoraj. Dziś nawet prywatnie nie można dostać się do ginekologa. Zakładając, że udałoby mi się umówić na jutro i dostałabym receptę to tabletkę 'po' przyjęłabym ją po ponad 48 godzinach. Zresztą to już się stało, wzięłam 4 zwykłe tabletki antykoncepcyjne naraz. Chcę wiedzieć jak postępować dalej, na tą chwilę jest mi to potrzebne. Jutro spróbuję skontaktować się z lekarzem, u którego byłam prywatnie dawno temu, ewentualnie zapytam w aptece, jeśli mi się nie uda..
Rockinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 20:57   #239
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: pominięcie tabletki novynette w pierwszym tygodniu

A jakie tabletki wzięłaś, bo novynette nie nadają się do Yuzpe.
48h nie jest jeszcze złe.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 09:31   #240
Rockinka
Zadomowienie
 
Avatar Rockinka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 147
Dot.: pominięcie tabletki novynette w pierwszym tygodniu

wzielam wlasnie novynette
Rockinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 09:59:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:20.