Brzydko sie do mnie odezwala w pracy. Co myslicie o tej sytuacji? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-02-03, 20:35   #1
Lalalu181818
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 104

Brzydko sie do mnie odezwala w pracy. Co myslicie o tej sytuacji?


Nie wiem czy przesadzam czy nie ale juz drugi raz w pracy ktos brzydko sie do mnie odezwal. Pracuje w biurze zwyczaj jest tak ze wymieniamy sie i ktos codziennie robi wszystkim kawe. ( aczkolwiek sa tez tacy ktorym nigdy sie nie chce robic)

W piatek podeszla do mnie Pani senior ( osoba na wyzszej pozycji niz ja) i zapytala czy chce kawe powiedzialam ze tak poprosze na co ona glosno " to tam jest kuchnia " chlopak ktory mnie szkoli i siedzi obok mnie skomentowal tylko ze jak chamsko na co ona dodala " mowie jej to prosto w twarz i sie zasmiala lekko" Zrobilo mi sie strasznie przykro i juz prawie sie poplakalam. Zrobila tak juz drugi raz ale za pierwszym nie byla az tak nie mila.

Po tym jej brzydkim zachowaniu mysle ze juz za kazdym razem powiem ze nie dziekuje za kawe. Staram sie robic gdy tylko mam chwile. Sa ludzie ktorzy nigdy nie robia i im nic nie mowi np. jej siostrzeniec ktory wlasnie mnie szkoli.jeszcze nigdy nie widzialam zeby zrobil. Dodatkowo zawsze zostawia brudny kubek bo wie ze ja z taka inna znajoma sprzatniemy a zeby tak on czasem po nas posprzatal to nie.

Moze jej zdaniem robie ta kawe za rzadko ale czy nie mozna wtedy inaczej to przekazac? grzeczniej? kulturalniej? moim zdaniem bylo to bardzo chamskie zachowanie i osoba na jej stanowisku chyba powinna miec wieksza klase? Mam z nia i jej siostrzencem co jakis czas raz w tygodniu rozmowe o tym jak mi idzie w pracy i czy w czyms potrzebuje pomocy znajac ja zaraz sie zorientuje ze przez to juz zawsze odmawiam tej kawy i bd chciala o tym gadac a ja jestem osoba wstydliwa i zrobilo mi sie tak przykro ze nie chce juz z nia o tym rozmawiac.

Napisalam ze nie wiem czy przesadzam czy nie bo ona niby jest taka ze probuje byc smieszna ale z drugiej strony chyba jest cwana I chyba czasem niby przez zart chce komus cos przekazac na serio. I no mimo wszystko to nie bylo mile.

Jakbys cie to przyjeli na moim miejscu i jakbyscie sie dalej zachowali?
Lalalu181818 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-08, 11:33   #2
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 291
Dot.: Brzydko sie do mnie odezwala w pracy. Co myslicie o tej sytuacji?

Cytat:
Napisane przez Lalalu181818 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy przesadzam czy nie ale juz drugi raz w pracy ktos brzydko sie do mnie odezwal. Pracuje w biurze zwyczaj jest tak ze wymieniamy sie i ktos codziennie robi wszystkim kawe. ( aczkolwiek sa tez tacy ktorym nigdy sie nie chce robic)

W piatek podeszla do mnie Pani senior ( osoba na wyzszej pozycji niz ja) i zapytala czy chce kawe powiedzialam ze tak poprosze na co ona glosno " to tam jest kuchnia " chlopak ktory mnie szkoli i siedzi obok mnie skomentowal tylko ze jak chamsko na co ona dodala " mowie jej to prosto w twarz i sie zasmiala lekko" Zrobilo mi sie strasznie przykro i juz prawie sie poplakalam. Zrobila tak juz drugi raz ale za pierwszym nie byla az tak nie mila.

Po tym jej brzydkim zachowaniu mysle ze juz za kazdym razem powiem ze nie dziekuje za kawe. Staram sie robic gdy tylko mam chwile. Sa ludzie ktorzy nigdy nie robia i im nic nie mowi np. jej siostrzeniec ktory wlasnie mnie szkoli.jeszcze nigdy nie widzialam zeby zrobil. Dodatkowo zawsze zostawia brudny kubek bo wie ze ja z taka inna znajoma sprzatniemy a zeby tak on czasem po nas posprzatal to nie.

Moze jej zdaniem robie ta kawe za rzadko ale czy nie mozna wtedy inaczej to przekazac? grzeczniej? kulturalniej? moim zdaniem bylo to bardzo chamskie zachowanie i osoba na jej stanowisku chyba powinna miec wieksza klase? Mam z nia i jej siostrzencem co jakis czas raz w tygodniu rozmowe o tym jak mi idzie w pracy i czy w czyms potrzebuje pomocy znajac ja zaraz sie zorientuje ze przez to juz zawsze odmawiam tej kawy i bd chciala o tym gadac a ja jestem osoba wstydliwa i zrobilo mi sie tak przykro ze nie chce juz z nia o tym rozmawiac.

Napisalam ze nie wiem czy przesadzam czy nie bo ona niby jest taka ze probuje byc smieszna ale z drugiej strony chyba jest cwana I chyba czasem niby przez zart chce komus cos przekazac na serio. I no mimo wszystko to nie bylo mile.

Jakbys cie to przyjeli na moim miejscu i jakbyscie sie dalej zachowali?
To był jej dzień na parzenie kawy? Niektórzy u Ciebie wprowadzili sobie fajny zwyczaj, żeby dostawać kawę i samemu nic nie robić. Ogólnie macie bardzo dziwny pomysł z tym parzeniem kawy i całą otoczką wokół tego, ale jak już musisz to robić nie wyrywaj się przed szereg, skoro widzisz że inni to olewają.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-09, 18:06   #3
jaityle
Raczkowanie
 
Avatar jaityle
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 235
Dot.: Brzydko sie do mnie odezwala w pracy. Co myslicie o tej sytuacji?

Ja bym sobie sama robiła kawę.
__________________
Mój dziennik (dieta i ćwiczenia): https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=767796

BYŁO: 76 kg
JEST: 62,5 kg
BĘDZIE: 58 kg
jaityle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-13, 22:37   #4
Parotka_95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 30
Dot.: Brzydko sie do mnie odezwala w pracy. Co myslicie o tej sytuacji?

Rozważyłabym dwa scenariusze zachowań dla Ciebie:

1) robisz sobie sama kawę i nie robisz innym, odmawiasz jak ktoś proponuje

2) wychodząc do kuchni po kawę pytasz w eter, czy ktoś się wybiera na kawę, ew. idziesz z kimś kogo lubisz.



Ja wyznaje w pracy zasadę, że nie muszą mnie wszyscy lubić, ani ja wszystkich. Jak się z kimś lubię i chce pokawkować to idę i kawkuję. Jak mam ochotę to idę sobie sama zrobić, a nie piję bo wszyscy piją. Ale to każdego indywidualny wybór i nie czuj żadnej presji, rób tak jak Tobie komfortowo.
Parotka_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-16, 22:42   #5
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Brzydko sie do mnie odezwala w pracy. Co myslicie o tej sytuacji?

Cytat:
Napisane przez jaityle Pokaż wiadomość
Ja bym sobie sama robiła kawę.
Zdecydowanie. Kazdy sobie sam robi kawa, kazdy sam myje swoj kubek. I po klopocie
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-16 23:42:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:20.