Okropnie podrażnione(?) nogi. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-20, 19:54   #1
Rebekka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2
Unhappy

Okropnie podrażnione(?) nogi.


Mam od jakiś dwóch lat problemy ze skórą na nogach, do których dochodzą pryszcze... pryszcze na nogach! Konkretniej pojedyńcze, duże, bolące punkty na łydkach, kolanach.
Dodatkowo po każdym goleniu nogi mam podrażnione, pojawia się często coś na kształt wysypki. Same ogolone nogi na ogolone nie wyglądają, gdyż, nawet gdy są gładkie, ma się wrażenie tak jakby było widać każdy mieszek włosowy.
Kolejną sprawą jest, że dzień/dwa po goleniu nogi zaczynają mnie okropnie swędzieć.
Próbowałam nawilżać, używać delikatniejszych kosmetyków do golenia, zmienienia żyletki, jednak nie dało to większego rezultatu.
Dodam jeszcze, że mam 18 lat i jestem raczej typem, który lubi się zdrowo odzywiać(jeśli dieta ma tu jakieś znaczenie).

Wie może ktoś z Was w czym może twić problem?

Pozdrawiam wszytskich.
Rebekka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 14:36   #2
ilonkaEn63
Przyczajenie
 
Avatar ilonkaEn63
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 12
Dot.: Okropnie podrażnione(?) nogi.

Może po prostu masz taką "urodę" nóg, tzn. taką przypadłość. Coś jak trądzizk na twarzy. Wiem że niektórym dziewczynom na mieszki włosowe na nogach pomaga szczotkowanie na sucho i peelingowanie. W rosmanie są takie szczotki, tylko uważaj żeby za bardzo nie szorować, żeby nie było jeszccze gorzej.
ilonkaEn63 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 14:38   #3
Skibinska
Raczkowanie
 
Avatar Skibinska
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Szklarska
Wiadomości: 71
Dot.: Okropnie podrażnione(?) nogi.

To może być zapalenie mieszków włosowych. Najlepiej idź do dermatologa. Też miałam taki problem, a do tego jeszcze wrastające włosy ;/
Skibinska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 15:24   #4
Sweet_Leaf
Przyczajenie
 
Avatar Sweet_Leaf
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 17
Dot.: Okropnie podrażnione(?) nogi.

Cytat:
Napisane przez Rebekka Pokaż wiadomość
Same ogolone nogi na ogolone nie wyglądają, gdyż, nawet gdy są gładkie, ma się wrażenie tak jakby było widać każdy mieszek włosowy.

Autorko, mam identycznie, nigdy nie lubiłam przez to lata Jedyna opcja - opalić się, wtedy nie jest to tak widoczne. Zresztą, z wiekiem coraz bardziej mam na to wylane i śmigam w kieckach i tak bo czym są te moje kropki na nogach w obliczu wszechświata?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Sweet_Leaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-21 16:24:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:19.