Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-02, 16:34   #1411
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;50490443]Firma jednak twierdzi zupełnie coś innego, a mianowicie, że używa wyłącznie składników roślinnych i to najwyższej jakości- sądząc po walorach użytkowych, jestem skłonna im wierzyć [/QUOTE]

wiesz, mówić to sobie mogą składy mówią, co innego
szczególnie wymowne jest ich mydło z kozim mlekiem bez koziego mleka w składzie
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2015-03-02 o 16:35
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 16:41   #1412
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Baza mydlana jest naturalna, tylko zapach i barwniki na samym końcu składu są niedopuszczalne w lekach i żywności, więc na nie akurat mogę przymknąć oko. Widziałam to kozie, ale nie przepadam, więc odpuściłam
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 17:05   #1413
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;50491030]Baza mydlana jest naturalna, tylko zapach i barwniki na samym końcu składu są niedopuszczalne w lekach i żywności, więc na nie akurat mogę przymknąć oko. Widziałam to kozie, ale nie przepadam, więc odpuściłam [/QUOTE]

to już twój wybór
Ponadto kontakt z firmą zerowy. niczego się nie da dowiedzieć
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 17:24   #1414
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

To serum Bielendy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ezo-serum.html, które polecała Korah, całkowicie u mnie wymiata Zniknęło kilka przebarwień, skóra ogólnie się rozjaśniła i pojędrniła; używam 2x w tyg, a raz w tyg. krem z retinolem z iherba (i filtry, oczywiście), ale po samym kremie nie widziałam takich efektów. Zakupiłam też to http://www.misiontek.pl/camu-camu-proszek-bio-100g.html (fajny sklep, tak w ogóle ), bo dziewczyny twierdziły, że doustne przyjmowanie wit. C poprawiło stan ich cery (Promolcia i Korah bodajże), więc wybrałam jedno z najbardziej naturalnych i skoncentrowanych źródeł
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 17:35   #1415
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

fajnie się cenią i jeszcze zapewniają, że 100% organic
http://www.synesis.pl/pielegnacja-ci...n-ziolowy.html
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 21:56   #1416
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
a czemu w pracy sobie nie poradzisz?(...)
bo umywalki i dostep do kranow jest w osobnym, przechodnim pomieszczeniu. znaczy sa drzwi do lazienki, tam sa umywalki, nastepne drzwi i pare kibelkow oddzielonych niepelnymi sciankami i drzwiami. bez porzadnego wyplukania nie wsadze takiego kubeczka z powrotem, no nie ma szans i tez nie zamierzam chodzic do lazienki z tubka "poslizgu" w rece tam jest niezly ruch, duze biuro, nie widze tego...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 07:55   #1417
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

A buteleczka/kubek ktora/y napelnisz woda zanim wejdzisz do kabiny? Wtedy mozesz sobie spokojnie przelec kubeczek woda, jesli wytarcie papierem to dla ciebie za malo. Ja latem mialam butelke z woda do picia, ktora co jakis czas jak robilismy w trakcie podrozy postoj napelnialam woda z kranu i ta sama woda przelewalam kubek, dlatego dodatkowej malej butelki nie mialam.

A jak juz o butelkach mowa to polecam dopper( mam dwie niebieskie), plastik bez weichmacher i pieniadze ze sprzedazy ida na dobry cel. Poza tym nie produkujemy dodatkowych plastikowych smieci w postaci pustych jednorazowych butelek.

http://amazingy.com/de/bucher-hausha...asserflaschen/

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-03-03 o 13:03
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-03, 07:56   #1418
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Pozdrowienia rownież, wypoczywaj, kalorie ze smakołyków spalą sie podczas buszowania po internecie za kolejnymi kosmetykami
Już jestem z powrotem. Okazało się, że zrzuciłam 1,5 kg. jednak to górskie powietrze i zdrowe domowe przetwory mi służą

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
dopiero ferie macie??? U nas już wiosna
U nas się zaczęły najpóźniej, a chyba rok temu najwcześniej, ale pierwszego był ostatni dzień.

U mnie dziś poranek w bieli, wczoraj mieliśmy burzę z piorunami i zamieć, a już liczyłam na wiosnę.

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Korah zazdroszcze wypoczynku! Odpoczywaj ile wlezie. W malopolsce nie ma takiego powietrza!
Oj nie ma, moje dziecko z astmą ani razu nie zakaszlało w Bieszczadach, a ja na wszelki wypadek wykupiłam dla siebie antybiotyk, bo byłam przeziębiona i to fes. Na miejscu po spędzeniu doby z górskim powietrzem wszystko przeszło bez żadnych tabletek.

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Ja się w końcu zdecydowałam na pierwsze zakupy w DamaBio i zamówiłam w końcu podkład Avril. Jestem bardzo ciekawa zarówno koloru jak i trwałości. Wzięłam light bo patrząc po zdjęciach jednak nude wydawał mi się minimalnie za ciemny. Zresztą nie wiem czemu tak mam ale wiosną i latem wolę jasne podkłady. Kupiłam też inne drobiazgi. Zrobiłam także małe zakupy w sklepie zdrowe kosmetyki oraz blisko natury. Jak tylko otrzymam kosmetyki oczywiście wrzucę zdjęcia


Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
ja kupuje zwykłe, zazwyczaj biedronkowe. dla odmiany dziecku kupiłam pieluchy wielorazowe i wciąż testujemy, które najfajniejsze. jeśli Cię nie odstrasza pranie takich rzeczy to są również wielorazowe podpaski lub kubeczek menstruacyjny.

korah używamy już kremiku na odparzenia alphanova bebe i powiem Ci, że jest prawie taki sam jak ten z p&r z tą różnicą, że krem pata jest zupełnie bezzapachowy a alpha pachnie jak ich micel - jakoś tak liliowo, oba mają identyczną konsystencję - biały, lekko rozsmarowujący sie krem, w ogóle nie jest tłusty więc nie chroni jakoś szczególnie przy większych odparzeniach, łatwo się zmywa
to są kremy na tlenku cynku - myślicie, że tych samych kremów można używać latem jako filtry przeciwsłoneczne? pomijając fakt, że wyglądałoby sie w tym jak mumia...


[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;50491751]To serum Bielendy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ezo-serum.html, które polecała Korah, całkowicie u mnie wymiata Zniknęło kilka przebarwień, skóra ogólnie się rozjaśniła i pojędrniła; używam 2x w tyg, a raz w tyg. krem z retinolem z iherba (i filtry, oczywiście), ale po samym kremie nie widziałam takich efektów. Zakupiłam też to http://www.misiontek.pl/camu-camu-proszek-bio-100g.html (fajny sklep, tak w ogóle ), bo dziewczyny twierdziły, że doustne przyjmowanie wit. C poprawiło stan ich cery (Promolcia i Korah bodajże), więc wybrałam jedno z najbardziej naturalnych i skoncentrowanych źródeł [/QUOTE]

Ja tego serum nie polecałam tylko wspomniałam, że ma przyzwoity skład, ale może się skuszę w końcu tylko, że mnie ciągnie do tych nowych Iwostinów peelingów na noc też.

To camu camu niby fajnie się zapowiada, ale to tylko 12 g czystej witaminy, nie wiem, czy warto.



Dzięki uprzejmości Beeets przetestowałam jednorazowe artykuły higieniczne marki Masmi i tak:

Wkładka organiczna- bardzo dobra, milutka dla skóry

Podpaska ze skrzydełkami- świetna, przyjemna, cieńka, dobrze chłonie, ale trochę czuć wilgoć, jednakże na noc okazała się niezawodna, uchroniła bieliznę od zabrudzenia w tym najobfitszym momencie.

Tampon- niestety beznadzieja, nie dopasowuje się, nie pęcznieje, przecieka. Dla mnie porażka

Co do kubeczków, fajnie byłoby spróbować, ale to chyba dobre tylko w domowych warunkach, bo w pracy w publicznej toalecie, gdzie są obcy ludzie, to trochę żenująca sprawa, tak jak Cloche pisze.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 12:16   #1419
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Dzięki uprzejmości Beeets przetestowałam jednorazowe artykuły higieniczne marki Masmi i tak:

Wkładka organiczna- bardzo dobra, milutka dla skóry

Podpaska ze skrzydełkami- świetna, przyjemna, cieńka, dobrze chłonie, ale trochę czuć wilgoć, jednakże na noc okazała się niezawodna, uchroniła bieliznę od zabrudzenia w tym najobfitszym momencie.

Tampon- niestety beznadzieja, nie dopasowuje się, nie pęcznieje, przecieka. Dla mnie porażka
Fajnie, że napisałaś o tych artykułach higienicznych. Przymierzam się do kupna tamponów i już wiem jakiej marki nie kupię.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 13:08   #1420
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Co do kubeczków, fajnie byłoby spróbować, ale to chyba dobre tylko w domowych warunkach, bo w pracy w publicznej toalecie, gdzie są obcy ludzie, to trochę żenująca sprawa, tak jak Cloche pisze.

wcale nie. jestes zamknieta w kabinie i nikt nic nie widzi Poza tym wszystko zalezy od intensywnosci krwawienia. Kubeczek nie trzeba tak czesto oprozniac jak trzeba tampony zmieniac. Kubeczek zbiera wiecej wydzieliny niz tampon potrafi wchlonac, wiec moze byc i tak, ze wogole nie trzeba bedzie go w pracy oprozniac.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-03-03 o 13:10
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 13:38   #1421
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

W sklepie Blisko Natury 30% zniżki na produkty z kategorii "masła kosmetyczne" Trzeba wpisać kod: masła
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-03, 14:58   #1422
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
fajnie się cenią i jeszcze zapewniają, że 100% organic
http://www.synesis.pl/pielegnacja-ci...n-ziolowy.html
Miałam ich olejek pod oczy. Niczego mi nie urwało... Raczej go nie kupię ponownie Ale jeśli coś Cię interesuje to czasem mają spore rabaty promocyjne (chyba do -40%).
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 19:07   #1423
AneczkaJ
Rozeznanie
 
Avatar AneczkaJ
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 517
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Co możecie polecić a co odradzacie z Sylveco?
Szczególnie interesują mnie żel do mycia ciała, żel do mycia twarzy, krem pod oczy.
AneczkaJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 22:03   #1424
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
A buteleczka/kubek ktora/y napelnisz woda zanim wejdzisz do kabiny? Wtedy mozesz sobie spokojnie przelec kubeczek woda, jesli wytarcie papierem to dla ciebie za malo. Ja latem mialam butelke z woda do picia, ktora co jakis czas jak robilismy w trakcie podrozy postoj napelnialam woda z kranu i ta sama woda przelewalam kubek, dlatego dodatkowej malej butelki nie mialam.

A jak juz o butelkach mowa to polecam dopper( mam dwie niebieskie), plastik bez weichmacher i pieniadze ze sprzedazy ida na dobry cel. Poza tym nie produkujemy dodatkowych plastikowych smieci w postaci pustych jednorazowych butelek.

http://amazingy.com/de/bucher-hausha...asserflaschen/
Monia, ja akceptuje tylko szklane flaszki, no i wybacz, ale nie pojde z flaszka na kibel

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
wcale nie. jestes zamknieta w kabinie i nikt nic nie widzi Poza tym wszystko zalezy od intensywnosci krwawienia. Kubeczek nie trzeba tak czesto oprozniac jak trzeba tampony zmieniac. Kubeczek zbiera wiecej wydzieliny niz tampon potrafi wchlonac, wiec moze byc i tak, ze wogole nie trzeba bedzie go w pracy oprozniac.
mysle, ze w te obfite dni, u mnie 2-3, to bym musiala wyprozniac a w reszte to moze faktycznie bym przechodzila po prostu caly dzien bez wymiany
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 07:18   #1425
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
wcale nie. jestes zamknieta w kabinie i nikt nic nie widzi Poza tym wszystko zalezy od intensywnosci krwawienia. Kubeczek nie trzeba tak czesto oprozniac jak trzeba tampony zmieniac. Kubeczek zbiera wiecej wydzieliny niz tampon potrafi wchlonac, wiec moze byc i tak, ze wogole nie trzeba bedzie go w pracy oprozniac.
Może się kiedyś skuszę, jak będzie tanio

Cytat:
Napisane przez AneczkaJ Pokaż wiadomość
Co możecie polecić a co odradzacie z Sylveco?
Szczególnie interesują mnie żel do mycia ciała, żel do mycia twarzy, krem pod oczy.
Miałam żel do mycia twarzy rumiankowy i krem pod oczy, obydwa nie przypadły mi do gustu, ale mają swoich zwolenników, więc może najpierw dorwij próbki Na pewno mogę polecić płyn micelarny, tonik, żel do mycia rąk, mleczko oczyszczające i pomadkę peelingującą, są świetne.


Na alledrogerii nowa włoska marka kolorówkowa Neve, ciekawe składy Mogę podać kod na 7% zniżki.

Przypomniało mi się, że miałam okazję wypróbować szampon Bioturm z tej tańszej serii, co jest w tych kolorowych opakowaniach, wersję do włosów suchych. Bardzo dobry, moje włosy go polubiły, jak za cenę ok. 20 zł, to naprawdę jest super. Bardziej przypadł mi do gustu niż 2 razy droższa wersja przeciwłupieżowa z białej serii, ale może to dlatego, że mam suche włosy. Moim zdaniem skutecznością i działaniem są porównywalne, nie wiem, skąd takie rozbieżności w cenach.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-03-04 o 07:20
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 11:35   #1426
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Monia, ja akceptuje tylko szklane flaszki, no i wybacz, ale nie pojde z flaszka na kibel

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------


mysle, ze w te obfite dni, u mnie 2-3, to bym musiala wyprozniac a w reszte to moze faktycznie bym przechodzila po prostu caly dzien bez wymiany
mnie to problemu nie zrobilo.

w te mocne dni to jak rano umiescilam kubeczek, to za dnia oprozniam jeden raz po poludniu i potem znow wieczorem . Mam rozmiar L jesli chodzi o MeLune i w OrganiCup B, oba sa tak samo duze. Krwawienie mam raczej normalne( pisze o tym najmocniejszym dniu)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 11:55   #1427
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
wcale nie. jestes zamknieta w kabinie i nikt nic nie widzi Poza tym wszystko zalezy od intensywnosci krwawienia. Kubeczek nie trzeba tak czesto oprozniac jak trzeba tampony zmieniac. Kubeczek zbiera wiecej wydzieliny niz tampon potrafi wchlonac, wiec moze byc i tak, ze wogole nie trzeba bedzie go w pracy oprozniac.
a jak pójdziesz do kibelka i okaże się, że jednak musisz opróżnić to co zrobić? wychodzisz z kabiny, mijasz pare osób z kolejki i płuczesz kubeczek w zlewie w akompaniamencie kilku par oczu? Czy może wkładasz kubeczek, pomimo, że należałoby go opróżnic, bo nie masz jak go opróżnić? A nawet zakładając, że weźmiesz podpaskę na zmianę to co zrobić z brudnym kubeczkiem - włożyć w kieszeń i umyć w domu? Tez mnie to jakoś nie przekonuje...
Ogólnie na pewno fajna koncepcja, ale parę rzeczy technicznych wydaje mi się ciężkich do okiełznania w warunkach biurowych.
I w zasadzie to się cieszę, że mnie ten comiesięczny problem praktycznie rzecz biorąc prawie wcale nie dotyczy
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 14:42   #1428
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Wrzucam moje nowości kosmetyczne. Czekam jeszcze tylko na paczkę z DamaBio. Na zdjęciu jest także syrop ziołowo-witaminowy, a jedno mydełko nie jest dla mnie. Wiem, że szampon Barwa do naturalnych nie należy ale lubię mieć w swoich zbiorach taki zdzierak z sls. Zawsze go używam przed farbowaniem włosów henną. Zaskoczyły mnie kosmetyki Bjobij bo w każdym pudełku była próbka. W szamponie jest krem pod oczy, a w płynie do higieny intymnej szampon. Nigdy ich wcześniej nie używałam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P3030004zakupy.jpg (107,7 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P3040011zakupy.jpg (90,1 KB, 49 załadowań)

Edytowane przez 201610111032
Czas edycji: 2015-03-04 o 14:43
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 15:01   #1429
usmiechnieteoczy
Wtajemniczenie
 
Avatar usmiechnieteoczy
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 956
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez AneczkaJ Pokaż wiadomość
Co możecie polecić a co odradzacie z Sylveco?
Szczególnie interesują mnie żel do mycia ciała, żel do mycia twarzy, krem pod oczy.
Ja uwielbiam żele do twarzy, micel, pomadkę peelingującą i balsam do mycia włosów

nie polubiłam się z lekkimi kremami, a krem pod oczy nic mi nie robić
tonik jest ok, ale bez szaleństw
mleczko do demakijazu świetnie zmywa, jednak ja nie przepadam za mleczkami, więc niechętnie po nie sięgam
__________________
od września 2012 włosomaniaczka



Blog!
Uśmiech nie boli!
usmiechnieteoczy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-04, 15:12   #1430
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

A ja muszę powiedzieć, ze po wypróbowaniu mydeł, miodów, ekozeli, pianek i peelingów, olejków i glinek to jednak żel fitomed do wrażliwej jest moim numerem jeden, chyba napisze o nim wiersz za każdym razem gdy mnie dopadał gorszy okres skórny wystarczyło wrócić do fitomedu by wszystko wróciło do normy.
PS. Co myślicie o kolorowce Annabelle? Mam zamiar kupić podkład matujący i zbieram opinie
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 15:52   #1431
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

anula ,nie ma takiej mozliwosci ze ja nie wiem czy musze oproznic czy nie. Znam swoje cialo jak nigdy wczesniej, wiem ze drugi i trzeci dzien musze oproznic. reszte moge miec kubeczek przez 12h. to po pierwsze
Po drugie, jak wody nie ma, to wystarczy przetrzec kubeczek papierem. zawartosc wylewa sie do wc i to co pozostanie na scianach mozna wytrzec papierem, ewentualnie mozna na kubeczek nasikac i w ten sposob go wyplukac
Uzywam kubeczka juz dosc dlugo i nie widze problemow, wrecz przeciwnie.
tak samo bylam wczesniej zrazona, pare lat temu, tez sobie wiele rzeczy nie wyobrazalam, ba nawet nalezalym do tych osob co sie wlasnej krwi brzydza. tak, tak i tak mi sie porobilo w moim dotychczasowym zyciu, az przyszedl moment opamietania. Dlaczego ja sie mam brzydzic wlasnego ciala? Krwawienie miesieczne to normalna rzecz. Skoro paluchy sobie wkladamy zeby wlozyc tampona , to i moge je wkladac zeby wlozyc kubeczek. Nigdy nie widzialam ile ja tak naprawe trace krwi, wiedzialam tylko ze tampony musze za czesto zmieniac( a uzywalam Ultra PLus), pozniej jak uzywalam juz tylko podpasek, bylo lepiej, ale i tak nie mialam tej swiadomosci co teraz. teraz wiem ile w ktory dzien krwi trace i /czy musze kubeczek oproznic w trakcie dnia / po ilu godzinach, czy tez nie musze Dla mnie takie argumenty, to juz nie argumenty, a 5 lat temu tez wymyslalam cuda niewidy i bylam na nie.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-03-04 o 15:55
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 16:02   #1432
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Monika nie wiem, jak dla innych, ale dla mnie mozliwosc nasikania na kubeczek nie jest zadnym argumentem Alesam kubeczek zamierzam kupic, na szczescie w biurze mam swietna lazienke
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 16:03   #1433
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Dzięki uprzejmości Beeets przetestowałam jednorazowe artykuły higieniczne marki Masmi i tak:

Wkładka organiczna- bardzo dobra, milutka dla skóry

Podpaska ze skrzydełkami- świetna, przyjemna, cieńka, dobrze chłonie, ale trochę czuć wilgoć, jednakże na noc okazała się niezawodna, uchroniła bieliznę od zabrudzenia w tym najobfitszym momencie.

Tampon- niestety beznadzieja, nie dopasowuje się, nie pęcznieje, przecieka. Dla mnie porażka

Co do kubeczków, fajnie byłoby spróbować, ale to chyba dobre tylko w domowych warunkach, bo w pracy w publicznej toalecie, gdzie są obcy ludzie, to trochę żenująca sprawa, tak jak Cloche pisze.
piękny wypoczynek miałaś

fajnie, że ci coś podpasowało z Masmi

w tk maxx znów wysyp naturalnych nowości, ale obojętna jestem na nie, bo mam tony i zużywam obecnie. i podliczyłam sobie listę marzeń na najbliższy rok albo dwa lata, i bardzo dużo wyszło, spokojnie kilka wycieczek zagranicznych, więc to dao do myślenia
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 16:20   #1434
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Monika nie wiem, jak dla innych, ale dla mnie mozliwosc nasikania na kubeczek nie jest zadnym argumentem Alesam kubeczek zamierzam kupic, na szczescie w biurze mam swietna lazienke
Ja poki co tez nie korzystalam z tego argumentu i nie wiem co by sie musialo stac, zebym nie miala wyjscia i musiala zastosowac taki argument jak nie ma dostepu do kranu to mi butelka z woda wystarcza. POki co ja mialam przy sobie, a jak kiedys by sie zdarzylo ze jej miec nie bede to albo wytre papierem toaletowym, albo wilgotnymi chusteczkami, ktore mozna stosowac do kubeczkow( np Lunette takie posiada). Przez rok uzywania kubeczka , jeszcze problemu poza domem nie mialam
To jak zdecydujesz sie na marke, to poczytaj dobrze co i jak, zebys odpowiedni rozmiar dobrala. Bez odpowiedniego rozmiaru, moze byc tak jak ktos wczesniej napisal, ze to niewygodne, ale takze problem z umieszczeniem kubeczka tak zeby zrobilo sie wakum i kubeczek nieprzeciekal. Czasami moze byc tez tak ze dana marka nie bedzie idealna i z inna bedzie sie lepiej dogadywac. ja dlatego kupilam drugi kubeczek. Niby MeLUna byla ok, ale nawet po trzech miesiacach kiedy wkoncu nauczylam sie go zakladac i tak mialam dzien gdzie mi troche przeciekalo. Jako ze czytalam na roznych blogach , ze dziewczyny posiadaja dwie rozne marki, a niektore nawet wiecej roznych marek i jedna im bardziej pasuje niz pozostale, to pomyslalam, moze cos w tym jest. Z ciekawosci kupilam inny i jak go dostalam, to bylam przekonana ze z tego nic nie bedzie. Pierwsze uzycia tez byly jakie byly, tak jak postapowalam przy pierwszym , to sie okazalo ze ten drugi wymaga innej techniki zakladania. I o dziwo, po dwoch dniach zaskoczylam co i jak , jak mam podchodzic do kubeczka i od tej pory uzywam OrganiCup, a MeLuna lezy Niby rozmiar ten sam, ale jednak roznica jest. Niby skladam kubeczki tak samo, ale jednak wkladam inaczej i ten drugi lepiej mi sie zassysa i nie ma przecieku
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 16:24   #1435
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez AneczkaJ Pokaż wiadomość
Co możecie polecić a co odradzacie z Sylveco?
Szczególnie interesują mnie żel do mycia ciała, żel do mycia twarzy, krem pod oczy.
krem pod oczy jest nicnierobiący, lubię balsam do mycia włosów - ładnie je zmiękcza
Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Wrzucam moje nowości kosmetyczne. Czekam jeszcze tylko na paczkę z DamaBio. Na zdjęciu jest także syrop ziołowo-witaminowy, a jedno mydełko nie jest dla mnie. Wiem, że szampon Barwa do naturalnych nie należy ale lubię mieć w swoich zbiorach taki zdzierak z sls. Zawsze go używam przed farbowaniem włosów henną. Zaskoczyły mnie kosmetyki Bjobij bo w każdym pudełku była próbka. W szamponie jest krem pod oczy, a w płynie do higieny intymnej szampon. Nigdy ich wcześniej nie używałam.

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
A ja muszę powiedzieć, ze po wypróbowaniu mydeł, miodów, ekozeli, pianek i peelingów, olejków i glinek to jednak żel fitomed do wrażliwej jest moim numerem jeden, chyba napisze o nim wiersz za każdym razem gdy mnie dopadał gorszy okres skórny wystarczyło wrócić do fitomedu by wszystko wróciło do normy.
PS. Co myślicie o kolorowce Annabelle? Mam zamiar kupić podkład matujący i zbieram opinie
miałam ten podkład - jest tani i dobry, dobrze kryje i wyjątkowo mogę sobie dopasować odcień

zużyłam próbkę podkładu nawilżającego 100% pure
http://plantsforbeauty.pl/nawilzajac...ure-p-266.html
jest to raczej leciutki krem tonujący dający minimalne krycie, bajkowo się rozprowadza - jak silikonowe podkłady, kolor creme jest bardzo jaśniutki - tak jak prasowany podkład http://plantsforbeauty.pl/puder-pras...pure-p-19.html, faktycznie nawilża - myślę, że mniej wymagające cery mogłyby go używać bez bazy kremowej, ogólnie bardzo fajny produkt
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 16:27   #1436
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
krem pod oczy jest nicnierobiący, lubię balsam do mycia włosów - ładnie je zmiękcza







miałam ten podkład - jest tani i dobry, dobrze kryje i wyjątkowo mogę sobie dopasować odcień
Dziekuje za odpowiedz a czy zauważyłaś, zeby miał jakieś działanie, który pozytywnie wpłynęło na Twoja skore? i czemu przestałaś używać?
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 18:57   #1437
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
piękny wypoczynek miałaś
Nawet sprawy sobie nie zdajesz, ile w tym jest Twojej zasługi i co się stało

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Wrzucam moje nowości kosmetyczne. Czekam jeszcze tylko na paczkę z DamaBio. Na zdjęciu jest także syrop ziołowo-witaminowy, a jedno mydełko nie jest dla mnie. Wiem, że szampon Barwa do naturalnych nie należy ale lubię mieć w swoich zbiorach taki zdzierak z sls. Zawsze go używam przed farbowaniem włosów henną. Zaskoczyły mnie kosmetyki Bjobij bo w każdym pudełku była próbka. W szamponie jest krem pod oczy, a w płynie do higieny intymnej szampon. Nigdy ich wcześniej nie używałam.
Barwa ma ciekawą serię "Barwy harmonii" nie do końca naturalną, ale składy są bardzo przyzwoite, olejowe, niedrogie i duże pojemności, np olejki pod prysznic, masła do ciała, ładnie pachną ponoć.

Daj znać, co sądzisz o tej pomadce Lavery

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
krem pod oczy jest nicnierobiący
U mnie akurat zrobił... opuchliznę i uczulenie
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-03-04 o 18:58
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 19:19   #1438
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedz a czy zauważyłaś, zeby miał jakieś działanie, który pozytywnie wpłynęło na Twoja skore? i czemu przestałaś używać?
jeśli pytasz o podkład anabelkowy to 1. nie wpłynął jakoś szczególnie na skórę, dla mnie najważniejsze jest to jak wygląda po nałożeniu (w sensie czy nie wygląda zbyt sztucznie/pudrowo itp) i jak długo da się go utrzymać w ryzach na twarzy; moje problemy z cerą wynikają z bałaganu wewnątrz organizmu i żadne powierzchowności temu nie zaradzą. 2 przestałam używać bo kupiłam inne podkłady - lubię testować nowości, ale anabelki są jednymi z tych do których na pewno kiedyś wrócę

Edytowane przez promolcia
Czas edycji: 2015-03-04 o 19:25
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 19:31   #1439
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Daj znać, co sądzisz o tej pomadce Lavery
Mam już otwarte dwa balsamy do ust więc nie prędko napiszę coś o pomadkach Lavery, nie chcę ich niepotrzebnie otwierać. Ta w brązowym opakowaniu Sweet Chai Tea to jest limitowanka. Nigdy nie miałam balsamów do ust tej firmy.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 19:38   #1440
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
jeśli pytasz o podkład anabelkowy to 1. nie wpłynął jakoś szczególnie na skórę, dla mnie najważniejsze jest to jak wygląda po nałożeniu (w sensie czy nie wygląda zbyt sztucznie/pudrowo itp) i jak długo da się go utrzymać w ryzach na twarzy; moje problemy z cerą wynikają z bałaganu wewnątrz organizmu i żadne powierzchowności temu nie zaradzą. 2 przestałam używać bo kupiłam inne podkłady - lubię testować nowości, ale anabelki są jednymi z tych do których na pewno kiedyś wrócę

Kumam dzięki za opinie
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 17:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:03.