Edukacja seksualna w wieku 0-4 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-28, 18:10   #31
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
osoby sado-maso, transwestyci itp tez nikogo nie krzywdzą, a jednak nie chciałabym, żeby w szkole ktoś mojemu dziecku pokazywał zdjęcia takich osób
tak samo osoby o poglądach rasistowskich mogą nikogo nie krzywdzić

Tak samo jak nie chciałabym, żeby ktoś mojemu dziecku mówił w szkole co jest słuszne bądź nie w innych tematach, jak religia, aborcja, itp ...
Poglady rasistowskie sa krzywdzace same w sobie

Miejmy nadzieje w takim razie, ze Twoje dzieci nigdy nie spotkaja osob homo, trans, albo sami sie nimi nie okaza.
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 18:19   #32
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Poglady rasistowskie sa krzywdzace same w sobie

Miejmy nadzieje w takim razie, ze Twoje dzieci nigdy nie spotkaja osob homo, trans, albo sami sie nimi nie okaza.
A co spotkanie takich osób w życiu ma wspólnego z wtłaczaniem do głowy małemu dziecku, ze taki model rodziny jest normalny?

I wypraszam sobie żebys obrażała moje dziecko!!!! Moja córka jest normalną osobą i nie życzę są takich potwornych insynuacji pod jej adresem.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 18:29   #33
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
A co spotkanie takich osób w życiu ma wspólnego z wtłaczaniem do głowy małemu dziecku, ze taki model rodziny jest normalny?

I wypraszam sobie żebys obrażała moje dziecko!!!! Moja córka jest normalną osobą i nie życzę są takich potwornych insynuacji pod jej adresem.
No nie mogę
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 18:58   #34
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
przeraza mnie natomiast, ze chca do podrecznikow wprowadzic model rodziny homoseksualnej, gdzie dwoje zakochanych panow moze zyc razem, ale nie moga miec dziecka, wiec moga poprosic jakas pania, zeby dziecko im dala. nie to zebym byla przeciwo zwiazkom homoseksualnym, raczej mi to lata, ale chyba wolalabym, zeby moje dziecko dowiedzialo sie o takich sprawach w troche inny sposob

I jak można promować oddawanie dziecka przez kobietę, i pisać, ze to nie jest krzywdzące.

Kobieta nosi dziecko 9 miesięcy rodzi jej i oddaje.
Nie wierze, że to nie ma wpływu na jej psychikę.
Nie wierzę, że to nie będzie mieć wpływu na psychikę oddanego/porzuconego dziecka.

To jest krzywdzące zarówno dla tej kobiety jak i tego dziecka.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 20:03   #35
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Poglady rasistowskie sa krzywdzace same w sobie
Wobec tej tezy można powiedzieć, że każde poglądy, które są sprzeczne z poglądami innych są dla tych innych krzywdzące. A poglądy można mieć jakie się chce i jeśli ktoś nie robi (np. murzynom) krzywdy i nie namawia innych do podzielania jego (np. rasistowskich) poglądów to moim zdaniem nie robi nic złego bo myśleć można co się chce. Nie zgadzam się wobec tego ze stwierdzeniem, że poglądy mogą być krzywdzące same w sobie.

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
I jak można promować oddawanie dziecka przez kobietę, i pisać, ze to nie jest krzywdzące.

Kobieta nosi dziecko 9 miesięcy rodzi jej i oddaje.
Nie wierze, że to nie ma wpływu na jej psychikę.
Nie wierzę, że to nie będzie mieć wpływu na psychikę oddanego/porzuconego dziecka.

To jest krzywdzące zarówno dla tej kobiety jak i tego dziecka.
Bardzo trafne spostrzeżenie. Przecież pary homoseksualne, które decydują się skorzystać z usług surykatki świadomie zgadzają się na oddzielenie dziecka od matki i to są te wartości, które moje dziecko miałoby przyjmować czytając tą książkę?

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
No nie mogę
Mimo wszystko lepiej naszych dzieci w tą dyskusję nie mieszać (w sensie nie w taki sposób, bo temat niejako o dzieciach). Gadamy tu między sobą jako osoby dorosłe i wycieczki osobiste w kierunku dzieci nie powinny mieć miejsca.

Edytowane przez houseofcolours
Czas edycji: 2013-04-28 o 20:04
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 20:09   #36
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
I jak można promować oddawanie dziecka przez kobietę, i pisać, ze to nie jest krzywdzące.

Kobieta nosi dziecko 9 miesięcy rodzi jej i oddaje.
Nie wierze, że to nie ma wpływu na jej psychikę.
Nie wierzę, że to nie będzie mieć wpływu na psychikę oddanego/porzuconego dziecka.

To jest krzywdzące zarówno dla tej kobiety jak i tego dziecka.
Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość


Bardzo trafne spostrzeżenie. Przecież pary homoseksualne, które decydują się skorzystać z usług surykatki świadomie zgadzają się na oddzielenie dziecka od matki i to są te wartości, które moje dziecko miałoby przyjmować czytając tą książkę?[COLOR="Silver"]
A co z parami heteroseksualnymi, ktorzy dzieci nie moga miec? Tez ich sie to tyczy?
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 20:15   #37
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4053952 3]A co z parami heteroseksualnymi, ktorzy dzieci nie moga miec? Tez ich sie to tyczy?[/QUOTE]

Takie pary na moje oko to raczej decydują się na jakieś leczenia, albo in vitro albo adopcję, poza tym takich par jest niewiele a homoseksualistów, którzy legalizują związki i chcą mieć 'swoje' dzieci będzie pewnie coraz więcej
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-28, 20:20   #38
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Takie pary na moje oko to raczej decydują się na jakieś leczenia, albo in vitro albo adopcję, poza tym takich par jest niewiele a homoseksualistów, którzy legalizują związki i chcą mieć 'swoje' dzieci będzie pewnie coraz więcej
Mi nie chodzi o statystyke.
Zadalam pytanie, nie chesz, nie odpowiadaj, ale jak juz odpowiadasz to na temat zadanego pytania, bo nawet jesli takich par hetero jest jedna na milion to co, to tez zle robia?
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 20:26   #39
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4053976 0]Mi nie chodzi o statystyke.
Zadalam pytanie, nie chesz, nie odpowiadaj, ale jak juz odpowiadasz to na temat zadanego pytania, bo nawet jesli takich par hetero jest jedna na milion to co, to tez zle robia?[/QUOTE]

jak tak na mnie naskoczyłaś to masz rację lepiej nie odpowiadam.
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 20:29   #40
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
jak tak na mnie naskoczyłaś to masz rację lepiej nie odpowiadam.
Serio? Gdzie, co jak
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 20:31   #41
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4053952 3]A co z parami heteroseksualnymi, ktorzy dzieci nie moga miec? Tez ich sie to tyczy?[/QUOTE]


Jeżeli para decyduje się na takie rozwiązanie to oczywiście jest to tak samo krzywdzące dla dziecka i tej kobiety, jak w przypadku pary homoseksualnej,
bo przecież sytuacja matki i dziecka nie ulega zmianie.

Promowanie oddawania swoich dzieci, jest naganne, komukolwiek się to dziecko oddaje.

Tyle, że w takim wypadku jest możliwość, że dziecko nie pozna prawdy, że jego biologiczna matka go nie chciała. No i będzie żyło w normalnej rodzinie. Czyli może nie być poszkodowane.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-28, 20:34   #42
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Jeżeli para decyduje się na takie rozwiązanie to oczywiście jest to tak samo krzywdzące dla dziecka i tej kobiety, jak w przypadku pary homoseksualnej,
bo przecież sytuacja matki i dziecka nie ulega zmianie.

Promowanie oddawania swoich dzieci, jest naganne, komukolwiek się to dziecko oddaje.

Tyle, że w takim wypadku jest możliwość, że dziecko nie pozna prawdy, że jego biologiczna matka go nie chciała. No i będzie żyło w normalnej rodzinie. Czyli może nie być poszkodowane.
O, to jest odpowiedz na moje pytanie, zadne srutututu statystyki


PS Nie, nie chce polemizowac, po prostu bylam ciekawa
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 20:37   #43
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
I jak można promować oddawanie dziecka przez kobietę, i pisać, ze to nie jest krzywdzące.

Kobieta nosi dziecko 9 miesięcy rodzi jej i oddaje.
Nie wierze, że to nie ma wpływu na jej psychikę.
Nie wierzę, że to nie będzie mieć wpływu na psychikę oddanego/porzuconego dziecka.

To jest krzywdzące zarówno dla tej kobiety jak i tego dziecka.
Jeszcze pól biedy kobieta. Jest dorosła, sama się na to zdecydowała.

Ale wczujmy się w sytuacje dziecka, któremu takie zdanie zostanie przeczytane. I te myśli w jego głowie: dlaczego jakaś mama oddała swoje dziecko? czy moja mama też mnie może oddać? itd.
Dziecko które będzie żyło z dwoma tatusiami też będzie miało przemyślenia na temat: dlaczego moja mama mnie oddała.
Jasne, można wyjasniać, gadać do dziecka ale... niepewność, jakieś negatywne uczucia zostaną zasiane.

Poza tym aspekt instrumentalnego potraktowania dziecka.. Kobieta oddaje je jak rzecz.

To powinno byc inaczej napisane, powiedziane.
Bo tak szczerze, to mały człowiek, kiedy dowiaduje się o tym, ze są na świecie mamy, które oddają swoje dzieci (że istnieje np adopcja) zaczyna sobie w głowce układać różne scenariusze i pytania. Czy może mnie też ktoś oddał? Czy może moja mama mnie odda?
Dlatego to są bardzo delikatne tematy. Nie wiem czy dobrym pomysłem jest gadanie o ty z dziećmi przez panią w przedszkolu, kiedy grupa jest duża i pani nie może z każdym indywidualnie porozmawiać. Rzuci hasłem o "pani co oddała dziecko" i do widzenia. A dziecko może się potem gryźć tą sprawą.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2013-04-28 o 20:46
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 20:39   #44
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość

I wypraszam sobie żebys obrażała moje dziecko!!!! Moja córka jest normalną osobą i nie życzę są takich potwornych insynuacji pod jej adresem.
Śmiem twierdzić,że akurat jeszcze nic nie wiadomo, bo 2letnie dziecko raczej nie ma preferencji seksualnych. I to absolutnie nie jest złośliwość
Mam kolegę, który jeszcze w lo spotykał się przez 3 lata z dziewczyną - a po skończeniu lo bach, nagle dowiaduję się, że on jednak woli mężczyzn. Czy jego rodzice gdy miał 2 lata podejrzewali to? na bank nie.

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Takie pary na moje oko to raczej decydują się na jakieś leczenia, albo in vitro albo adopcję, poza tym takich par jest niewiele a homoseksualistów, którzy legalizują związki i chcą mieć 'swoje' dzieci będzie pewnie coraz więcej
Ale widzisz adopcja też tyczy się nieraz dziecka przez matkę oddanego.
A par, niestety, jest coraz, coraz więcej
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 20:40   #45
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Edukacja seksualna w wieku 0-4

Ale surogatki nie nosza swoich dzieci tylko dzieci z jajeczka z banku i spermy jednego z tatusiow. Nie oddaja wiec swoich dzieci.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 20:49   #46
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Ale surogatki nie nosza swoich dzieci tylko dzieci z jajeczka z banku i spermy jednego z tatusiow. Nie oddaja wiec swoich dzieci.
No, nie zawsze.
A poza tym wytłumacz to dziecku w wieku od 0 do 4 lat.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 20:50   #47
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Ale surogatki nie nosza swoich dzieci tylko dzieci z jajeczka z banku i spermy jednego z tatusiow. Nie oddaja wiec swoich dzieci.
Po pierwsze akurat była mowa wyżej o sytuacji kiedy kobieta oddaje swoje dziecko.

Po drugie instytucja surogatki to kolejny temat, ktorego bym dziecku w przedziale wiekowym 0-4 nie zaserwowała.
I wg mnie to zachowanie jest również moralnie nie do końca czyste.


I ogólnie przeraża mnie fakt, mówienia dzieciom bo wiesz panowie oddają plemniki, pani komórki, przechowuje to się, potem sobie 2 panów wynajmuje panią, która za pieniądze chodzi w ciąży, rodzi i oddaje dziecko, i tym sposobem maja dziecko,
normalnie jak produkcja w fabryce,

to jest po prostu SMUTNE.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 20:53   #48
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Niby tak, ale... nie wyobrażam sobie że nie przywiązałabym się do dziecka, które w sobie nosiłam. No nie ogarniam.

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Po pierwsze akurat była mowa wyżej o sytuacji kiedy kobieta oddaje swoje dziecko.

Po drugie instytucja surogatki to kolejny temat, ktorego bym dziecku w przedziale wiekowym 0-4 nie zaserwowała.
I wg mnie to zachowanie jest również moralnie nie do końca czyste.


I ogólnie przeraża mnie fakt, mówienia dzieciom bo wiesz panowie oddają plemniki, pani komórki, przechowuje to się, potem sobie 2 panów wynajmuje panią, która za pieniądze chodzi w ciąży, rodzi i oddaje dziecko, i tym sposobem maja dziecko,
normalnie jak produkcja w fabryce,

to jest po prostu SMUTNE.
Zgadzam się.

Ogólnie... wiesz co, ja bym się bała że w ogóle temat surogatek w szkole poruszany trafi na podatny grunt (umówmy się - dzisiaj młodzież jest bardzo specyficzna) i co poniektóra panienka wpadnie na pomysł zostania taką surogatką

Co do ostatniego akapitu - też tego nie widzę. Owszem, jak najbardziej będę o tym z dziećmi rozmawiała, ale JA -nie chciałabym, by szkoła to za mnie zrobiła.

ALE uważam, że jakaś edukacja seksualna w szkołach już powinna być, bo nawet na wizażu widać żenująco niski poziom wiedzy...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 21:03   #49
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;40540411]
Co do ostatniego akapitu - też tego nie widzę. Owszem, jak najbardziej będę o tym z dziećmi rozmawiała, ale JA -nie chciałabym, by szkoła to za mnie zrobiła.

ALE uważam, że jakaś edukacja seksualna w szkołach już powinna być, bo nawet na wizażu widać żenująco niski poziom wiedzy...[/QUOTE]


Ja mam 30 lat, a jak myślę o tematach banków nasienia, komórek jajowych, surogatek,
faktu, że dążymy do tego, że będzie trzeba wpisywać w metrykę biologicznych rodziców, bo możemy dojść kiedyś jako ludzkość do sytuacji, że biologiczne rodzeństwa będą mijać się na ulicy nie wiedząc o sobie,
to taka konsternacja mnie ogarnia.

Ja też uważam, ze edukacja seksualna powinna być, w szczególności w tematach wiedzy o własnym ciele i antykoncepcji.
Ale myślę, że nie potrzeba tego zaczynać w wieku 4 lat
I nie widzę sensu poruszania innych tematów.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-29, 01:47   #50
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Wobec tej tezy można powiedzieć, że każde poglądy, które są sprzeczne z poglądami innych są dla tych innych krzywdzące. A poglądy można mieć jakie się chce i jeśli ktoś nie robi (np. murzynom) krzywdy i nie namawia innych do podzielania jego (np. rasistowskich) poglądów to moim zdaniem nie robi nic złego bo myśleć można co się chce. Nie zgadzam się wobec tego ze stwierdzeniem, że poglądy mogą być krzywdzące same w sobie.



Bardzo trafne spostrzeżenie. Przecież pary homoseksualne, które decydują się skorzystać z usług surykatki świadomie zgadzają się na oddzielenie dziecka od matki i to są te wartości, które moje dziecko miałoby przyjmować czytając tą książkę?

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------



Mimo wszystko lepiej naszych dzieci w tą dyskusję nie mieszać (w sensie nie w taki sposób, bo temat niejako o dzieciach). Gadamy tu między sobą jako osoby dorosłe i wycieczki osobiste w kierunku dzieci nie powinny mieć miejsca.
Masz rację, jednak chciałam tym sposobem pokazać tu osobom, które nie akceptują pewnych orientacji seksualnych (a raczej posiadania przez nich dzieci), że taki "problem" (nie uważam tego za problem), może dotyczyć każdego. Poza tym dla mnie to nie było obraźliwe, bo osoba trans, homo, jest dla mnie tak samo normalna jak hetero itd.

---------- Dopisano o 02:47 ---------- Poprzedni post napisano o 02:42 ----------

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;40540131]Śmiem twierdzić,że akurat jeszcze nic nie wiadomo, bo 2letnie dziecko raczej nie ma preferencji seksualnych. I to absolutnie nie jest złośliwość
Mam kolegę, który jeszcze w lo spotykał się przez 3 lata z dziewczyną - a po skończeniu lo bach, nagle dowiaduję się, że on jednak woli mężczyzn. Czy jego rodzice gdy miał 2 lata podejrzewali to? na bank nie.



Ale widzisz adopcja też tyczy się nieraz dziecka przez matkę oddanego.
A par, niestety, jest coraz, coraz więcej [/QUOTE]

Zgadzam się. Zdarzają się nawet rozwody po latach, z powodu homoseksualnej orientacji jednego z partnerów. Prawdopodobnie małżeństwa zawarte m.in. z powodu dorastania w rodzinie nieakceptującej różnych odmienności. Ja bym takiego koszmaru nie zafundowała swojemu dziecku...

Edytowane przez gda
Czas edycji: 2013-04-29 o 01:48
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 05:28   #51
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Edukacja seksualna w wieku 0-4

Tez mnie zastanawia co pozniej przezywa dziecko, ktore wie, ze rodzice inne orientacje uwazaja za nienormalne czy nienaturalne a ono samo jest wlasnieq takiej odmiennej orientacji.
Znam nieosobiscie, tylko tak "z miasta" babke, ktora jezdzila na wszystkie pochdy antyhomo, zawsze bardzo obnosila sie ze swoja nietolerancja dopoki nie okazalo ae, ze jej corka jest lesbijka. I wtedy dopiero, nagle babka zorientowala sie, ze to jednak tacy sami ludzie, ze akceptuje taka odmiennosc i zmienila swoja obecnosc na marszach antyhomo na te, ktore walcza o mozliwosc zawierania malzenstw osob tej samej plci bo to zle bylo tylko, dopoki nie dotyczylo jej bezposrednio
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 07:16   #52
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Ja też sobie nie wyobrażam zrzucenia edukacji seksualnej na szkołę! Wasze dzieci z pewnością do nagości będą podchodziły niezwykle naturalnie i swobodnie. U nas w rodzinie też jest kilka osób homoseksualnych. A z ciekawości - czy wiesz już jak przekazać swojej córce, która nagość jest jeszcze dobra, naturalna, a która stanowi dla niej zagrożenie?
Mysle że wiem ale okaże się w praniu. Wszystko zależy od tego co jej będzie przeszkadzało , jeśli bedzie przeszkadzało
Myślę ze wszystko to co powoduje że źle czujemy się po jakimś dotyku powoduje że jest on zły. Oczywiście moja córka może mi teraz powiedzieć (jeszcze nie mówi), że ją źle dotykam, bo zmieniam pieluchę wbrew jej woli jak ona nie chce- ale myśle że nie o to chodzi

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
osoby sado-maso, transwestyci itp tez nikogo nie krzywdzą, a jednak nie chciałabym, żeby w szkole ktoś mojemu dziecku pokazywał zdjęcia takich osób
tak samo osoby o poglądach rasistowskich mogą nikogo nie krzywdzić

Tak samo jak nie chciałabym, żeby ktoś mojemu dziecku mówił w szkole co jest słuszne bądź nie w innych tematach, jak religia, aborcja, itp ...
Uwierz mi że w szkole na lekcji nikt z nauczycieli jej takich zdjęć nie pokaże za to koledzy czy koleżanki moga ją juz uświadomić po swojemu (zazwyczaj opacznie i na nie).
Jesteś jak dla mnie troche naiwna skoro wierzysz w to że w szkole nie trafi się ktoś kto będzie jej mówił co jest słuszne na temat religi, aborcji itp. Ja obawiam sie właśnie szkoły, ale myśle ze uda mi się przed tym czasem wiele rzeczy jej wyjaśnić i wpoic tolerancję tak rzadko spotykna w naszych szkołach.
A tak na marginesie osoby samo itd dla nie to normalne osoby, nie interesuje mnie kto jak uprawie sex i z czego czerpie przyjemność jeśli nie robi krzywdy drugiej osobie. Dla mnie to jest najważniejsze, nie robienie krzywdy drugiemu człowiekowi.

A propo dzieci w małżeństwach homosexualnych, znam dość dobrze tą grupę i powiem szczerze że tak na prawdę mało jest osób które chcą mieć dzieci, oczywiście że są ale jak dla mnie jest to temat nadmuchany do granic wytrzymałości. Co nie znaczy że nie istnieje.

Ciekawi mnie właśnie czy ktokolwiek z was kto jest tak przeciwny innej orientacji sexualnej zastanowił się chodź przez chwilę co zrobi jeśli taka sytuacja dotknie jego bezpośrednio bo okaże się że syn jest gayem albo córka lesbijką? A wy całe życie wtłaczaliście im w głowę że to jest nienormalne. Ciekawe czy się wam przyznają?, czy dla waszego dobrego samopoczucie wejdą w związek małżeńskie i będą żyć podwójnie???
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2013-04-29 o 07:24
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 08:16   #53
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
Uwierz mi że w szkole na lekcji nikt z nauczycieli jej takich zdjęć nie pokaże za to koledzy czy koleżanki moga ją juz uświadomić po swojemu (zazwyczaj opacznie i na nie).



Jesteś jak dla mnie troche naiwna skoro wierzysz w to że w szkole nie trafi się ktoś kto będzie jej mówił co jest słuszne na temat religi, aborcji itp. Ja obawiam sie właśnie szkoły, ale myśle ze uda mi się przed tym czasem wiele rzeczy jej wyjaśnić i wpoic tolerancję tak rzadko spotykna w naszych szkołach.

A tak na marginesie osoby samo itd dla nie to normalne osoby, nie interesuje mnie kto jak uprawie sex i z czego czerpie przyjemność jeśli nie robi krzywdy drugiej osobie. Dla mnie to jest najważniejsze, nie robienie krzywdy drugiemu człowiekowi.


Ciekawi mnie właśnie czy ktokolwiek z was kto jest tak przeciwny innej orientacji sexualnej zastanowił się chodź przez chwilę co zrobi jeśli taka sytuacja dotknie jego bezpośrednio bo okaże się że syn jest gayem albo córka lesbijką? A wy całe życie wtłaczaliście im w głowę że to jest nienormalne. Ciekawe czy się wam przyznają?, czy dla waszego dobrego samopoczucie wejdą w związek małżeńskie i będą żyć podwójnie???

To jest oczywiście, że w grupie rówiesnicznej z czasem różne tematy będą się pojawiać, nie widzę w tym żadnego problemu.
To jest zupełnie inna sprawa niż nauczyciel na lekcji pokazujący mojemu dziecku parę homoseksualną z dzieckiem, i tłumaczący mu, że dostali dziecko od jakiejś pani, i ze to jest normalne i właściwe moralnie.

A gdzie ja napisałam, że nie trafi się taka osoba w szkole? Zdaję sobie sprawę, że można trafić na bardzo różnych nauczycieli wyrażających swoje poglądy w rożnych tematach przy dzieciach.
Napisałam tylko, że ja tego nie akceptuję, żeby tak było.
A już tym bardziej, żeby to było zgodne z oficjalnym programem nauczania.

Mnie też nie interesuje kto co robi w łóżku, ale tak jak wyżej pisałam posiadanie dzieci uważam za robienie krzywdy.

Nie uważam, że to, że ktoś jest moim dzieckiem zmusza mnie do akceptowania wszystkich rzeczy i zachowań, których nie akceptuje. Coś co osądzam jak morlnie złe nie przestanie takie być bo moja córka zacznie to robić.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 08:25   #54
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Całe szczęście nikt nie zauważył, że napisałam surykatka zamiast surogatka
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 20:17   #55
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Moim zdaniem edukacja seksualna malutkich dzieci powinna głównie skupiać się na wytłumaczeniu różnic pomiędzy chłopcem a dziewczynką, powinno się mówić kto i co może zrobić z dzieckiem, a kto nie może itp. Można dzieciom stosownie do ich możliwości pojmowania świata tłumaczyć skąd się wzięły.

Ale uświadamianie dzieci na temat orientacji to już przesada.
Po prostu nie ten wiek na te sprawy.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 21:03   #56
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem edukacja seksualna malutkich dzieci powinna głównie skupiać się na wytłumaczeniu różnic pomiędzy chłopcem a dziewczynką, powinno się mówić kto i co może zrobić z dzieckiem, a kto nie może itp. Można dzieciom stosownie do ich możliwości pojmowania świata tłumaczyć skąd się wzięły.

Ale uświadamianie dzieci na temat orientacji to już przesada.
Po prostu nie ten wiek na te sprawy.
i pod tym sie podpisze nic dodać nic ując

w ogóle mam wrażenie ze jakos tak na siłe chce sie dzieci za szybko uczyć/uswiadamiać w róźnych kwestiach, jakos moje pokolenie w wieku 0-4 po prostu się bawiło i mogło być dzieckiem, jak były jakieś zagroźenia to na bieźaco rodzice ostrzegali tłumaczyli, kurde dajmy naszym dzieciakom troche dzieciństwa bez tej wiecznej pogoni za uświadamianiem
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 07:19   #57
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;40540411]
ALE uważam, że jakaś edukacja seksualna w szkołach już powinna być, bo nawet na wizażu widać żenująco niski poziom wiedzy...[/QUOTE]


Jasne ale nie w tak młodym wieku, ba dzieci takie 2 letnie to nie mają nawet płci, nie sprawia im róznicy czy ten obok to chłopiec czy dziewczynka, to po prostu dziecko.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem edukacja seksualna malutkich dzieci powinna głównie skupiać się na wytłumaczeniu różnic pomiędzy chłopcem a dziewczynką, powinno się mówić kto i co może zrobić z dzieckiem, a kto nie może itp. Można dzieciom stosownie do ich możliwości pojmowania świata tłumaczyć skąd się wzięły.

Ale uświadamianie dzieci na temat orientacji to już przesada.
Po prostu nie ten wiek na te sprawy.
Dokładnie.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 10:35   #58
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

nie wiem czy moje dziecko to jakas jednostka wybitna, ale przed drugim rokiem zycia potrafila juz odroznic chlopca od dziewczynki, moze nie sprawialo to dla niej roznicy, ale odroznic umiala, wiedziala rowniez, ze mama to dziewczynka, a tata chlopczyk.
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.

Edytowane przez potty
Czas edycji: 2013-04-30 o 10:36
potty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 10:40   #59
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
nie wiem czy moje dziecko to jakas jednostka wybitna, ale przed drugim rokiem zycia potrafila juz odroznic chlopca od dziewczynki, moze nie sprawialo to dla niej roznicy, ale odroznic umiala, wiedziala rowniez, ze mama to dziewczynka, a tata chlopczyk.
Moja córka też dopiero za półtora miesiąca skończy 2 lata ale odróżnia pana i panią i wskazuje bezbłędnie chłopców i dziewczynki no ale nie wie, że chłopcy mają siusiaki i nigdy tego nie widziała a chyba o takich różnicach 'narządów rozrodczych' mówimy. Tak myślę.

Teraz doczytałam, że odnosiłaś się zapewne do postu dacn, która nie mówiła o różnicach płciowych

Edytowane przez houseofcolours
Czas edycji: 2013-04-30 o 10:44
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 10:48   #60
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

tak dokladnie, odnioslam sie do powyzszego postu...

Michaska wie, ze panie/dziewczynki maja zazwyczaj dluzsze wlosy, nosza sukienki i buty na obcasie, ale wie rowniez ze tata ma siusiaka (podobnie jak reszta chlopacow), a mama i ona sama ma siusie. Nie wydaje mi sie, zeby to byla wiedza ponad jej mozliwosci ogarniecia
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-25 20:27:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.