Dyskusja na temat kocich karm, czym karmicie, sucha, mokra karma - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Pokaż wyniki sondy: Czym karmisz swojego kociaka?
jedzeniem z puszki 14 41,18%
suchą karmą 28 82,35%
mięsem 11 32,35%
smakołykami 6 17,65%
jedzenie robię własnoręcznie 6 17,65%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 34. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-02, 14:03   #871
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Ocena kociej diety?

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
Może troche źle się zrozumialysmy, bo ja zrozumialam, że dajesz kotu głównie tuńzyka, wątróbkę i rybę, a sucha karma jest tylko dodatkiem. Sam tuńczyk czy watroba to zdecydowanie zbyt uboga dieta, ale jeśli to są tylko przysmaki raz w tygodniu, to w porządku. Rozumiem, że głównym pokarmem kota jest sucha karma i jakies dobre puszki?
Szynka parmenska- to tylko na święta, mam nadzieję


a szynka parmenska zalezy jaka ,jest wiele rodzajow

Rybiorek - nie wiem do jakich specjalistow chodzisz, skoro malo kota Ci nie zabili....

a kotkowi zdrowia i dlugiego zycia zyce!
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 16:58   #872
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ocena kociej diety?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość


a szynka parmenska zalezy jaka ,jest wiele rodzajow

Rybiorek - nie wiem do jakich specjalistow chodzisz, skoro malo kota Ci nie zabili....

a kotkowi zdrowia i dlugiego zycia zyce!
Rybiorek ma bardzo dobrych wetów, po prostu jej kot jest chory na nieuleczalną chorobę serca i medycyna nie jest w stanie mu pomóc (bo u kotów nie ma przeszczepów serca )
A resztę historii już opisała- dzięki spejalnej dieie i kontrolom Skuter żyje i ma się bardzo dobrze
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 18:58   #873
Aniusiorek
Raczkowanie
 
Avatar Aniusiorek
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 63
Dot.: Składy karm - dobra/srednia/słaba?

Podbijam
Wprawdzie nie znam się na karmach dla kotów ,
ale ten watek może być przydatny dla osób które niewiedzą jaką karme wybrać
Aniusiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 12:12   #874
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Składy karm - dobra/srednia/słaba?

Dziewczyny czy wiecie jaki sklad ma karma dla psa Animonda Grancarno adult nie moge w necie wygrzebac.
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 16:40   #875
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Składy karm - dobra/srednia/słaba?

http://www.zwierzakowo.pl/opis-produ...ncarno.34.html
Tu cos jest.
Ja poki co spanielucha na Husse mam i jestem bardzo zadowolona
Konczy drugi worek Lax & ris a teraz zamowie mu nowa karme z kurczakiem bo sklad ma swietny...
Tylko caly czas mysle czy optimal czy light... Niby sklad podobny,roznica tylko taka ze light mniej kaloryczny.
Obydwie je rownie chetnie (mialam probki obydwoch )i sama juz nie wiem
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-26, 11:31   #876
zaczarowana28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 25
Jaka karma dla 3.5 miesięcznego Maine Coona?

Mam pytanie dla posiadaczek cudownych kotków maine coon
Jakiej mokrej i suchej karmy używacie? Mam moją koteczkę od trzech tygodni i karmię ją suchą karmą royal a mokrą dostaje whiskas junior - taką dostawała u hodowcy więc nic nie zmieniałam jednak nie służy jej chyba ponieważ to co robi do kuwetki oprócz tego że śmierdzi długo i intensywnie to jeszcze jest dużo rzadsze niż drugiej kotki (pół maine coon). Z tą drugą starszą 9 miesięczną nigdy nie było problemów, przy regularnych zmianach żwirku nic nie było czuć a teraz gdy jest to maleństwo zapach jest nie do zniesienia.
Na początku myślałam że to z nerwów ma biegunkę (starsza kotka raz gdy byłą chora taki właśnie miała objaw) jednak weterynarz stwierdził że malutka jest zdrowa a i nie zachowuje się jakby nadal się bała. Poradźcie mi czym karmicie swoje kotki bo tego whiskasa chcę zmienić tylko nie wiem na co. Zastanawiałam się nad Gourmet jednak czytałam sporo negatywnych opinii.
zaczarowana28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-26, 13:19   #877
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Jaka karma dla 3.5 miesięcznego Maine Coona?

Cytat:
Napisane przez zaczarowana28 Pokaż wiadomość
Mam pytanie dla posiadaczek cudownych kotków maine coon
Jakiej mokrej i suchej karmy używacie? Mam moją koteczkę od trzech tygodni i karmię ją suchą karmą royal a mokrą dostaje whiskas junior - taką dostawała u hodowcy więc nic nie zmieniałam jednak nie służy jej chyba ponieważ to co robi do kuwetki oprócz tego że śmierdzi długo i intensywnie to jeszcze jest dużo rzadsze niż drugiej kotki (pół maine coon). Z tą drugą starszą 9 miesięczną nigdy nie było problemów, przy regularnych zmianach żwirku nic nie było czuć a teraz gdy jest to maleństwo zapach jest nie do zniesienia.
Na początku myślałam że to z nerwów ma biegunkę (starsza kotka raz gdy byłą chora taki właśnie miała objaw) jednak weterynarz stwierdził że malutka jest zdrowa a i nie zachowuje się jakby nadal się bała. Poradźcie mi czym karmicie swoje kotki bo tego whiskasa chcę zmienić tylko nie wiem na co. Zastanawiałam się nad Gourmet jednak czytałam sporo negatywnych opinii.
Tutaj jest wątek kociar W pierwszym poście są linki, z których dowiesz się, jakie karmy, mokre i suche, są dobre jakościowo i coś sobie powinnaś z tego dobrać. Czasem niestety trzeba trochę popróbować, bo koty to wybredne stwory Dodatkowo, zawsze możesz zapytać dziewczyn o coś, z czym masz kłopot
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram

Edytowane przez Regista
Czas edycji: 2014-03-26 o 13:21
Regista jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-26, 13:23   #878
zaczarowana28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 25
Dot.: Jaka karma dla 3.5 miesięcznego Maine Coona?

dziękuję za linka
zaczarowana28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-26, 13:32   #879
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Jaka karma dla 3.5 miesięcznego Maine Coona?

Proszę
Tu masz post o karmach mokrych, a tutaj suchych
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-26, 15:45   #880
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Jaka karma dla 3.5 miesięcznego Maine Coona?

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
Tutaj jest wątek kociar W pierwszym poście są linki, z których dowiesz się, jakie karmy, mokre i suche, są dobre jakościowo i coś sobie powinnaś z tego dobrać. Czasem niestety trzeba trochę popróbować, bo koty to wybredne stwory Dodatkowo, zawsze możesz zapytać dziewczyn o coś, z czym masz kłopot
Tamten nieaktualny Już kończymy VIII część

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=738346&page=153
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-26, 15:54   #881
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jaka karma dla 3.5 miesięcznego Maine Coona?

Co to za hodowca, który karmi kocięta whiskasem?
To serio jakaś poważna hodowla, czy pseudo?
Ja bym od razu tego whiskasa zmieniła na jakąś porządną karmę. Royala w sumie też bym zmieniła
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-26, 16:26   #882
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Jaka karma dla 3.5 miesięcznego Maine Coona?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Co to za hodowca, który karmi kocięta whiskasem?
To serio jakaś poważna hodowla, czy pseudo?
Miałam pytać o to samo Raczej dobra hodowla to to nie jest , niestety
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-26, 18:38   #883
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Jaka karma dla 3.5 miesięcznego Maine Coona?

Whiskas to nie jest karma dla kota , kot jest mięsożerny, a tam mięsa nie ma (ja nawet w te 4% nie wierzę ).

Możesz podać nazwę hodowli?

Polecam karmy bezzbożowe, z suchych Taste of the Wild ma fajną cenę.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-26, 19:04   #884
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Jaka karma dla 3.5 miesięcznego Maine Coona?

Też myślę, że najlepsza będzie karma bezzbożowa, nie daj sobie wmówić, że kot MCO musi jeść specjalną karmę dla tej rasy. Jeśli młody kot ma biegunki, to sprawdziłabym, jak i kiedy była odrobaczana.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-26, 22:31   #885
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jaka karma dla 3.5 miesięcznego Maine Coona?

Też radzę się zainteresować odrobaczeniem Bo mnie jakoś lekko śmierdzi ta hodowla, to może tam nikt kotka nie odrobaczył...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 01:31   #886
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Jaka karma dla 3.5 miesięcznego Maine Coona?

zaczarowana28 - ile mała ma tygodni? Ile razy byłaś w hodowli i jakie masz spostrzeżenia?
Czy dostawała w hodowli surowe mięso?

RC jest drogą karmą jak na małą ilość mięsa i dużą węglowodanów. Mój kocur miał po jej różnych rodzajach piękne kupki, nie podrażniała mu żołądka. Nie jest taka zła, ale są lepsze i tańsze suche karmy, w których nie wciskasz w kota tyle kukurydzy i glutenu.

Mokre najlepiej kupować w pakietach, przykładowe promocje z Zooplusa:
  • Catz Finefood, 12 x 200 g za 54,80 zł
http://www.zooplus.pl/shop/zwierzeta...czy_kot/364065
Skład losowo wybranej puszki (jagnięcina z mięsem z bawołu):
50% jagnięcina (składająca się z ok. 70% mięsa sercowego i mięśniowego, w tym ok. 1/2 serc i 1/2 mięsa mięśniowego; 30% wnętrzności, w tym ok. 1/2 wątróbki i 1/2 płuc), 24,45% woda, 20% mięso z bawołu (składające się z 1/2 serc, 1/2 płuc), 3% cukinia, 2% pomidory, 0,2% imbir, 0,2% olej z pestek winogron, 0,15% tauryna.
  • Feringa Menu 12 x 200 g za 74,80 zł
http://www.zooplus.pl/shop/zwierzeta...czy_kot/314466
Skład losowo wybranej puszki (wołowina z twarogiem i walerianą):
96% wołowiny (36% mięsa wołowego, 30% serc wołowych, 15% płuc wołowych, 15% wątróbek wołowych), 1% twarogu, 0,5% marchwi, 0,5% korzenia waleriany, 0,5% koncentratu ze słonecznika bulwiastego BIO*, 0,1% spiruliny.
  • Applaws, 24 x 70 g za 79,80 zł
http://www.zooplus.pl/shop/zwierzeta...czy_kot/301915
Skład losowo wybranej puszki (filet z tuńczyka i krewetki):
Biały tuńczyk 52%, Krewetki 23%, Ryż 1%, Woda przegotowana 24%
  • Skład losowej puszki Whiskasa (z wołowiną):
Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym 4% wołowina, 4% świeżego mięsa), zboża, składniki mineralne, roślinne ekstrakty białkowe.
  • Skład losowej puszki Gourmet Gold (królik w sosie marchewkowym):
mięso i zwierzęce produkty uboczne (ok 4% królika), zboża, warzywa (4% marchewek), składniki mineralne, cukier.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 07:49   #887
zaczarowana28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 25
Dot.: Jaka karma dla 3.5 miesięcznego Maine Coona?

Mała ma 14 tygodni. W hodowli byłam trzy razy - gdy malutkie się urodziły, później gdy podrosły troszkę no i po odbiór. O tej karmie dowiedziałam się na końcu. Za wszelka cenę chciałam uniknąć zakupu u takiego pseudo hodowcy ale jak widać chyba na takiego trafiłam. Gdy przyjechałam po odbiór powiedział mi o tym czym karmi malutkie kotki ale zdania nie mogłam zmienić bo pokochałam już tą moją koteczkę i serce by mi się złamało gdybym mu powiedziała że jest podejrzany i nie biorę kotka.
Była raz odrobaczana i szczepiona - taką informację miałam w książeczce zdrowia. Na drugi dzień po odbiorze pojechałam z nią i moją drugą kotką na kolejne odrobaczenie żeby jednak nie zaraziły się od siebie czymś. A po tygodni na drugie standardowe szczepienie.
W hodowli kotki nie dostawały surowego mięsa.
zaczarowana28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 07:57   #888
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Jaka karma dla 3.5 miesięcznego Maine Coona?

Raz odrobaczona i szczepiona? Faktycznie sobie przyoszczędzili hodowcy...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 08:05   #889
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Purizon? Orijen? Purina? Lukullus? z może Royal? czyli którą karmę najlepiej wybrać?

Założyłam ten wątek, ponieważ nie znalazłam podobnego.
Firm, produkujących karmy jest wiele a składników jeszcze więcej.
Dlatego chciałam stworzyć wątek, właśnie o karmach, na jakie składniki warto zwrócić uwagę, które pomijać oraz jaką firmę najlepiej wybrać?
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-25, 10:24   #890
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Purizon? Orijen? Purina? Lukullus? z może Royal? czyli którą karmę najlepiej wy

Rozumiem, że chodzi Ci o karmy dla psów?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 10:44   #891
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Purizon? Orijen? Purina? Lukullus? z może Royal? czyli którą karmę najlepiej wy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Rozumiem, że chodzi Ci o karmy dla psów?
Tak, o karmy dla psów.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 10:59   #892
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: Purizon? Orijen? Purina? Lukullus? z może Royal? czyli którą karmę najlepiej wy

Mój szczeniak wcina brit junior,dorosła suka brit dla dorosłych małych ras do 10 kg a staruszek royal obesity a niedługo tez brit senior.
Brit ma przyzwoitą jakość za niską cenę a aktualnie to właśnie wzgledy finansowe zdecydowały,ze postawiłam na brita.
__________________
1.06.18 r-dieta od dietetyka czas start!
Waga;ok75 kg/158 cm.
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 11:37   #893
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Purizon? Orijen? Purina? Lukullus? z może Royal? czyli którą karmę najlepiej wy

Niedawno zakupiłam pakiet próbny karmy PURIZON, w skład zestawu wchodziły dwie karmy po 400 g:

- ryba,
- kurczak z rybą.

Składniki - Kurczak z rybą:
17% mięsa z kurczaka bez kości, 17% suszone mięso drobiowe, suszone bataty, suszone ziemniaki, 7% suszonych jajek, 7% łososia bez kości, 5,5% suszonego śledzia, 5% suszonego mięsa kaczki, groszek, 3% tłuszczu drobiowego, 3% hydrolizatu kurczaka 3% z suszonego łososia, lucerna, 2% świeże mięso kaczki bez kości, skrobia z grochu, białko grochu, białko ziemniaczane, minerały, witaminy, 0,5% oleju łososia, nasiona babki śródziemnomorskiej, jabłka, marchew, szpinak, fruktooligosacharydy (FOS), algi morskie, rumianek, mięta, anyż kozieradka, nagietek, suszone zioła (tymianek, majeranek, oregano, pietruszka, szałwia), żurawina.

Składniki - Ryba:
Łosoś bez ości 21%, suszone śledzia z północnego Atlantyku 12%, suszony łosoś 9%, suszone ziemniaki, suszone bataty, suszona ryba 7%, olej z łososia 6,5%, świeżo złowione pstrągi 6,5%, świeżo złowiona biała ryba 5%, groch, hydrolizat łososia 3%, białko ziemniaczane, białka grochu, lucerna, minerały, witaminy, nasiona babki śródziemnomorskiej, jabłka, marchew, szpinak, algi morskie, fruktooligosacharydy (FOS), rumianek, anyż, kozieradka, mięta, nagietek, suszone zioła (tymianek, majeranek, oregano, pietruszka, szałwia), żurawina.

PS. co do świeżo złowione... myślę, że to tylko marketing, ale może się mylę.

Wcześniej kupowałam Royal Canin dla yorków lub małych piesków, ale wydaje mi się, że Royal już nie jest tak dobry jakościowo jak kiedyś, następne karmy to Acana.. Nie wiem czy to dlatego, że w składzie znajduje się ryba ale moja sunia nie bardzo przepada za tą karmą, dlatego cieszę się, że kupiłam pakiet próbny, a wątek założyłam dlatego, by wybrać w miarę odpowiednią karmę, o dobrych składnikach. Zastanawiam się na co zwrócić szczególną uwagę, z pewnością nie na to, że karma jest skierowana dla odpowiedniej rasy, bo jest to tzw. "chwyt marketingowy" karma to karma, odpowiednia dla wagi a nie rasy psa. Chcę dobrać w miarę odpowiednią i wartościową karmę.

Edytowane przez betty0502
Czas edycji: 2014-04-25 o 11:39
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-04, 09:20   #894
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Purizon? Orijen? Purina? Lukullus? z może Royal? czyli którą karmę najlepiej wy

Wielkość psa też ma trochę do rzeczy, wielkość granulek no i duże rasy mają chyba dodawane składniki wspomagające stawy.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-04, 15:01   #895
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Purizon? Orijen? Purina? Lukullus? z może Royal? czyli którą karmę najlepiej wy

Ja co prawda mam kota, więc to kocie karmy są mi "bliższe", jednak zwracam uwagę, że karma, której skłąd przytaczasz, tak samo zresztą jak Acana, to karmy bezzbożowe, a spośród tych gotowych karm, takie są najlepsze, ponieważ zawierają najwięcej korzystnych dla zwierzaka składników

Masz tu dwa przykładowe składy karm dla psiaków:
Royal Canin (za dogomania.pl)
Cytat:
SKŁAD: suszone białko drobiowe, mąka kukurydziana, ryż, tłuszcze zwierzęce, izolat białka roślinnego*, kukurydza, gluten kukurydziany, hydrolizat białka zwierzęcego, włókno roślinne, pulpa buraczana, sole mineralne, olej rybny, drożdże, olej sojowy, fruktooligosacharydy, wyciąg z drożdży (źródło mannooligosacharydów), olej z ogórecznika (0,1%), wyciągi z zielonej herbaty i winogron (źródło polifenoli), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny), hydrolizat skorupiaków (źródło glukozaminy), hydrolizat chrząstki (źródło chondroityny)
Acana Lamb & Apple (za zooplus.pl)
Cytat:
SKŁAD: suszone mięso jagnięciny(35%), parowane płatki owsiane, groszek, olej słonecznikowy, jagnięcina(7%)(bez kości), dojrzewająca w słońcu lucerna, jabłka, naturalny aromat jagnięciny, dynia, marchew, zielona rzepa, żurawina, świdośliwka, biologiczne rośliny morza (morszczyn, morszczyn pęcherzykowaty, czerwone algi), korzeń łopianu, Altheawurzel, jagody jałowca, kozieradka, koper włoski, dzięgiel, rokitnik, korzeń cykorii, pokrzywa, czerwone płatki malin, ostropest, liście mięty pieprzowej, kwiat nagietka, rumianku, Lactobacillus adidophilus, Enterococcus faecium.
Przede wszystkim: RC składa się główqnie z suszonego białka drobiowego, czyli z tego, co my nazywamy "szumami" podczas gotowania (taka pianka na powierzchni wody), mączki kukurydzianej i ryżu. Po analizie pozostałych składników widać, że ta karma w ogóle nie zawiera mięsa. Cóż, pies jest mięsożerny, o czym świadczy jego stosunkowo krótki ukłąd trawienny oraz uzębienie. Dlatego karma, w której mięsa nie ma, jest raczej niewskazana.
Druga sprawa: przyjrzyj się skladowi drugiej karmy - masz dokłądnie opisane ile i czego jest, opisy są jasne ("suszone mięso jagnięciny" zawsze mówi nam więcej niż "suszone białko drobiowe").
Dlaczego psiaki kręcą nosem na dobre jakościowo karmy a zajadają się RC? Z tego samego powodu, dla którego część ludzi woli niezdrowe przekąski: dodaje się do nich ulepszaczy smaku, które działają uzależniająco.

Radzę poczytać o tych składach karm, analizy składów kocich karm są bardzo szeroko dostępne w internecie, z psimi na pewno jest podobnie
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-04, 16:08   #896
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Purizon? Orijen? Purina? Lukullus? z może Royal? czyli którą karmę najlepiej wy

mój pies dostaje purinę pro plan, a wcześniej był na joserze.
obydwie karmy polecam, żadnych sensacji żołądkowych, piękna sierść. może skład nie najlepszy ale ważne że mojemu shih tzu pasuje.

próbowałam acany jednak po niej miał biegunkę, to samo po orijenie
karma 1st choice też nie podeszła
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-04, 17:11   #897
Kropka_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 72
Dot.: Purizon? Orijen? Purina? Lukullus? z może Royal? czyli którą karmę najlepiej wy

Mój maluch je Josera Minisbest, jest ok.

Wcześniej jadł Royal Canin - okazało sie ze jest alergikiem na drób, miał po tej karmie przeokropny łupież, wypadającą sierść, łyse "placki". Nie polecam.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
Kropka_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 22:00   #898
Ciocia Ela
Raczkowanie
 
Avatar Ciocia Ela
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 97
Dot.: Purizon? Orijen? Purina? Lukullus? z może Royal? czyli którą karmę najlepiej wy

mój Ozzy dostał od hodowcy Purizon na dobry początek w nowym domu i początkowo podawałam mu tę karmę (nowe miejsce, stres, myślałam, że jak przynajmniej smaki będzie miał te same to łatwiej się zaadaptuje) i kiedy puszek zaczął mu schodzić i pojawiło się prawdziwe futro, okazało się, że było bardzo matowe i sztywne. Weterynarz poradził mi, żebym spróbowała podać mu Royala i chwała mu za to! Tak błyszczącego i mięciutkiego futra jeszcze żaden z moich psiaków nie miał. Nie mamy kłopotu z alergiami, a apetyt ma taki, że jak przestanie rosnąć chyba trzeba będzie przejść na dietę
Ciocia Ela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 00:01   #899
karolaine
Raczkowanie
 
Avatar karolaine
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 303
Dot.: Purizon? Orijen? Purina? Lukullus? z może Royal? czyli którą karmę najlepiej wy

ja myślę, że to zależy od wielkości psa.
ja mam dwa molosy, co wcinają 15 kg/miesiąc i moim zdaniem ze swojej półki cenowej najlepszy skład ma Brit, chociaż niestety nie jedzą go zbyt chętnie, czasem zamawiam też Purinę.
a dla małego/średniego psa to polecam Acanę, Orijen albo Taste of the Wild i też w dużych workach, bo chyba najtaniej to wychodzi.
uważam, że firma Royal Canin, oprócz karm weterynaryjnych jest przereklamowana, kupowałam zarówno wersję dla Yorków, jak i Gigant i maluch miał problemy z brzuszkiem, a moja niufa to nawet się nauczyła miskę z żarciem wywracać, jak jej kupiłam Giganta
najlepiej pop prostu patrzeć na skład, im więcej mięsa tym lepiej, czyli mięso powinno być na pierwszym miejscu, także warto porównać dawkowanie różnych karm dla psów o tej samej wadze.
__________________
zdjęcia
karolaine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 04:32   #900
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Purizon? Orijen? Purina? Lukullus? z może Royal? czyli którą karmę najlepiej wy

Cytat:
Napisane przez Adelajda84 Pokaż wiadomość
Brit ma przyzwoitą jakość za niską cenę
Cytat:
Napisane przez karolaine Pokaż wiadomość
moim zdaniem ze swojej półki cenowej najlepszy skład ma Brit
Powiedzcie coś więcej na temat tej karmy.
Właśnie po raz pierwszy zamówiłam karmę z firmy Brit. Dla seniorów. Mam dwa ośmioletnie psy {ponad 50 kg} . Do tej pory jadły Bosha i Hillsa. Polecono mi właśnie karmę z Brit.

Moje koty {bo też mam} jedzą Purinę - Cat Chow i nie narzekają.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-10 11:19:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:47.