Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy) - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-04, 21:13   #511
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

poproszę o analizę tego szamponu
Dabur, Vatika, Naturals *******ing Lemon Anti-Dandruff Shampoo (Szampon przeciwłupieżowy)


Skład: Water, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Carbomer, Dimethiconol (And) Tea-Dodecylbenzenesulphonate, Cocamide Mea, Herbal Extract (Trigonella Foenum Graecum, Lawsonia Inermis, Prunus Amygdalus Dulcis), Glycol Stearate, Perfume, Climbazole, Sodium Chloride, Guar Hydroxypropyl Trimonium Chloride, Formaldehyde, Citrus Medica Limonum Fruit Oil, Disodium Edta, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Triclosan, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Mentha Piperita Oil, Yogurt Extract, D&C Yellow No.11 (Ci 47000), Contains Formaldehyde
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 22:20   #512
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Neal's Yard - Purifying Citrus Conditioner:
aqua, cetyl alcohol, acer saccharinum extract, cetearyl olivate, sorbitan olivate, hydroxypropyltrimonium honey, camellia kissi seed oil, symphytum officinale laef extract, melissa officinalis extract, litsea cubeba fruit oil, mentha spicata herb oil, citrus medica limonum peel oil, copaifera officinalis resin, bertholletia excelsa seed oil, allantion, ceramide 3, lauryl glucoside, phospholipids, glycolipids, glycine soja oil, glycine soja sterol, moringa pterygosperma extract, cyclodextrin, dextrin, potassium sorbate, levulinic acid, glycerin, citral, citronellol, geraniol, limonene, linalool
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 22:33   #513
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
poproszę o analizę tego szamponu
Dabur, Vatika, Naturals *******ing Lemon Anti-Dandruff Shampoo (Szampon przeciwłupieżowy)


Skład: Water, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Carbomer, Dimethiconol (And) Tea-Dodecylbenzenesulphonate, Cocamide Mea, Herbal Extract (Trigonella Foenum Graecum, Lawsonia Inermis, Prunus Amygdalus Dulcis), Glycol Stearate, Perfume, Climbazole, Sodium Chloride, Guar Hydroxypropyl Trimonium Chloride, Formaldehyde, Citrus Medica Limonum Fruit Oil, Disodium Edta, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Triclosan, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Mentha Piperita Oil, Yogurt Extract, D&C Yellow No.11 (Ci 47000), Contains Formaldehyde

Szampon jest oparty na standardowej mieszance surfaktantów. Na pewno będzie dobrze oczyszczał włosy i się pienił. Po zagęszczaczu mamy składnik kondycjonujący, który według producenta ułatwia rozczesanie, nadaje blask i miękkość włosom. Potem ekstrakty (z kozieradki, henny oraz słodkich migdałów). Zaraz po zapachu składnik przeciwłupieżowy. Z nieprzyjemnych składników, które niekoniecznie warto wcierać w skórę głowy występuje formalina, której zawartość musi być spora, skoro producent zawarł w składzie notkę na jej temat. Gdzieś na końcu składu jeszcze w minimalnych ilościach oleje.

Niezgodny z CG
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 08:31   #514
sputniczek79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Witam, to mój pierwszy post
Po przeczytaniu inf o wycofywaniu Jantara, jako czytająca wizaż - posiadaczka kręconych włosów - nabyłam spory jego zapas. Nie ukrywam, że bardzo lubię go stosować jako wcierka w skalp oraz reanimator rozpuszczony z przegotowaną wodą w butelce typu spray. Zaczęłam się zastanawiać co spowodowało o jego wycofaniu, myślę że to może to przez Propylene Glycol jako drugi w składzie.

Wg Dr Henryk S. Różańskiego Stosowane w wielu kosmetykach jako rozpuszczalnik. Działają rakotwórczo. Silnie toksyczny w razie spożycia (uszkadza wątrobę, układ nerwowy i nerki). Resorbują się ze skóry do krwi i limfy. Uszkadzają nabłonki, tkankę łączną i mięśniową. Zastosowane na skórę wysuszają naskórek, ale równocześnie podrażniają gruczoły łojowe i apokrynowe wywołując stan zapalny i wysięki wokół gruczołów. Uszkadzają powłoczki włosów. Wywołują podrażnienie naskórka i skóry właściwej, świąd i kontaktowe (alergiczne) zapalenie skóry.
Łój i złuszczone keratynocyty z glikolami tworzą substancję zatykająca ujścia gruczołów.
W pachwinach i wokół narządów płciowych powodują wypryski drobnopęcherzykowe przechodzące potem w strupki i rozpadliny. Kosmetyki zawierające glikol propylenowy w razie dostania się do oczu powodują zapalenie gałki ocznej i spojówek, co objawia się łzawieniem, pieczeniem, świądem i opuchnięciem powiek. Uszkadzają strukturę lipidowo-proteinową błon komórkowych. Wdychane podczas używania aerozoli z kosmetykami uszkadzają nabłonki układu oddechowego i powodują kaszel oraz nieżyt. Uszkadzają komórki krwi i szpik kostny. W neuronach i w mięśniach zaburzają procesy przewodzenia podniet i proces skurczu. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.

Teraz mam wątpliwości czy rzeczywiście nadal go używać w takich ilościach. Dziewczyny analizujące proszę o rozwianie moich wątpliwości, czy ten składnik naprawdę taki straszny

sputniczek79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 09:16   #515
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez sputniczek79 Pokaż wiadomość
Witam, to mój pierwszy post
Po przeczytaniu inf o wycofywaniu Jantara, jako czytająca wizaż - posiadaczka kręconych włosów - nabyłam spory jego zapas. Nie ukrywam, że bardzo lubię go stosować jako wcierka w skalp oraz reanimator rozpuszczony z przegotowaną wodą w butelce typu spray. Zaczęłam się zastanawiać co spowodowało o jego wycofaniu, myślę że to może to przez Propylene Glycol jako drugi w składzie.

Wg Dr Henryk S. Różańskiego Stosowane w wielu kosmetykach jako rozpuszczalnik. Działają rakotwórczo. Silnie toksyczny w razie spożycia (uszkadza wątrobę, układ nerwowy i nerki). Resorbują się ze skóry do krwi i limfy. Uszkadzają nabłonki, tkankę łączną i mięśniową. Zastosowane na skórę wysuszają naskórek, ale równocześnie podrażniają gruczoły łojowe i apokrynowe wywołując stan zapalny i wysięki wokół gruczołów. Uszkadzają powłoczki włosów. Wywołują podrażnienie naskórka i skóry właściwej, świąd i kontaktowe (alergiczne) zapalenie skóry.
Łój i złuszczone keratynocyty z glikolami tworzą substancję zatykająca ujścia gruczołów.
W pachwinach i wokół narządów płciowych powodują wypryski drobnopęcherzykowe przechodzące potem w strupki i rozpadliny. Kosmetyki zawierające glikol propylenowy w razie dostania się do oczu powodują zapalenie gałki ocznej i spojówek, co objawia się łzawieniem, pieczeniem, świądem i opuchnięciem powiek. Uszkadzają strukturę lipidowo-proteinową błon komórkowych. Wdychane podczas używania aerozoli z kosmetykami uszkadzają nabłonki układu oddechowego i powodują kaszel oraz nieżyt. Uszkadzają komórki krwi i szpik kostny. W neuronach i w mięśniach zaburzają procesy przewodzenia podniet i proces skurczu. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.

Teraz mam wątpliwości czy rzeczywiście nadal go używać w takich ilościach. Dziewczyny analizujące proszę o rozwianie moich wątpliwości, czy ten składnik naprawdę taki straszny

Zanim ktoś Ci mądrze odpowie, powiem tylko, że póki co Jantar nie został wycofany, producent zamieścił taką informacją z rok temu na stronie, ale kosmetyki nadal są dostępne w sprzedaży.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 12:54   #516
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez sputniczek79 Pokaż wiadomość
Witam, to mój pierwszy post
Po przeczytaniu inf o wycofywaniu Jantara, jako czytająca wizaż - posiadaczka kręconych włosów - nabyłam spory jego zapas. Nie ukrywam, że bardzo lubię go stosować jako wcierka w skalp oraz reanimator rozpuszczony z przegotowaną wodą w butelce typu spray. Zaczęłam się zastanawiać co spowodowało o jego wycofaniu, myślę że to może to przez Propylene Glycol jako drugi w składzie.

Wg Dr Henryk S. Różańskiego Stosowane w wielu kosmetykach jako rozpuszczalnik. Działają rakotwórczo. Silnie toksyczny w razie spożycia (uszkadza wątrobę, układ nerwowy i nerki). Resorbują się ze skóry do krwi i limfy. Uszkadzają nabłonki, tkankę łączną i mięśniową. Zastosowane na skórę wysuszają naskórek, ale równocześnie podrażniają gruczoły łojowe i apokrynowe wywołując stan zapalny i wysięki wokół gruczołów. Uszkadzają powłoczki włosów. Wywołują podrażnienie naskórka i skóry właściwej, świąd i kontaktowe (alergiczne) zapalenie skóry.
Łój i złuszczone keratynocyty z glikolami tworzą substancję zatykająca ujścia gruczołów.
W pachwinach i wokół narządów płciowych powodują wypryski drobnopęcherzykowe przechodzące potem w strupki i rozpadliny. Kosmetyki zawierające glikol propylenowy w razie dostania się do oczu powodują zapalenie gałki ocznej i spojówek, co objawia się łzawieniem, pieczeniem, świądem i opuchnięciem powiek. Uszkadzają strukturę lipidowo-proteinową błon komórkowych. Wdychane podczas używania aerozoli z kosmetykami uszkadzają nabłonki układu oddechowego i powodują kaszel oraz nieżyt. Uszkadzają komórki krwi i szpik kostny. W neuronach i w mięśniach zaburzają procesy przewodzenia podniet i proces skurczu. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.

Teraz mam wątpliwości czy rzeczywiście nadal go używać w takich ilościach. Dziewczyny analizujące proszę o rozwianie moich wątpliwości, czy ten składnik naprawdę taki straszny

Z tego, co wiem, nasze nadworne chemiczki Kosmetolog1 i Agison uważają ten składnik za bezpieczny. Dziewczyny, jeśli się mylę, poprawcie mnie proszę.
Jeśli chodzi o pana Różańskiego, to jego podejście do większości składników kosmetycznych jest bardzo rygorystyczne i jednostronne.
Jeśli uważnie przeczytasz jego stronę, zobaczysz, że według niego tak naprawdę wszystko, czego używasz, jest bardzo szkodliwe. W związku z tym należy podchodzić do tych informacji z dużym dystansem.
W kosmetyce naturalnej glikolu się raczej unika, jest tam oznaczony jako "niezbyt polecany", ale w ogólnie dostępnej literaturze kosmetycznej jest uważany za składnik bezpieczny i łagodny.
Poza tym występuje w naprawdę większości kosmetyków, więc zapewne nie ma żadnych wiążących badań potwierdzających jego ewentualną szkodliwość.
Generalnie rzecz ujmując, nikt Ci nie zagwarantuje na 100%, że długotrwałe używanie jakiegokolwiek składnika w jakiś sposób Ci nie zaszkodzi. Najlepiej by było, gdybyś poczytała zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie na temat glikolu i sama sobie wyrobiła na jego temat opinię i podjęła samodzielną decyzję, stosować go, czy nie.
Przy czym przy stosowaniu na włosy, jako mgiełka, nie ma kontaktu ze skórą, więc tutaj jest na pewno bezpieczny.

A to rzekome wycofanie Jantara na pewno nie jest spowodowane zawartością glikolu. Przemysł kosmetyczny musiałby wycofać połowę kosmetyków
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 13:33   #517
sputniczek79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Syrenko, jumaatt bardzo dziękuję za odpowiedź.

Po dwóch miesięcach czytania zakręconego forum mam już bzika na punkcie czytania składów kosmetyków ,
a wracając do Jantara to się cieszę, że ten glikol w nim nie taki straszny bo go bardzo lubie.

A stronke z niebezpiecznymi składnikami od Pana dr przeczytałam i mi włosy na głowie stanęły, chociaż gdyby było w 100% jak jest tam napisane to chyba bym już dawno była łysa.
sputniczek79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-05, 14:02   #518
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Tresemme pro vitamin B5 spray
INCI: aqua, glycerin, amodimethicone, peg-12
dimethicone
, panthenol, tocopheryl acetate, hydroxypropyltrimonium
hydrolyzed wheat protein
, quaternium-26, cetremonium chloride, propylene
glycol
, pvp, polysorbate 20, cetylpyridinium chlorde, benzophenone-4,
trideceth12,triethanolami ne,
lactic acid,disodium edta, dmdm hydantoin, amyl cinnamal, butylphenyl
methyl propional, citronellol, geraniol, hexyl cinnamal limonene,
linalool, parfum.

Ze składników istotnych z punktu widzenia pielęgnacji włosów występują: gliceryna - humektant, który wiąże wodę z powietrza i zatrzymuje ją we włosie; tytułowy pantenol, który jest jednym z najlepszym składników w pielęgnacji włosów, cytując za Mazidłami :"Witamina ta jest ponadto jednym z naturalnych składników elementów budulcowych włosa odpowiedzialnych za jego własności mechaniczne (np. siłę i sprężystość). Jest też ważnym składnikiem spoiwa wypełniającego przestrzenie międzykomórkowe i utrzymującym odpowiednią wilgotność włosów". Potem mamy witaminę E, która ma działanie odżywcze oraz antyrodnikowe.
Wysoko w składzie 2 silikony ( jeden zmywalny delikatnym szamponem drugi rozpuszczalny w wodzie), które wizualnie poprawią wygląd włosa, zadbają o połysk i ułatwią rozczesywanie. Oprócz silikonów występuje również hydroxypropyltrimonium hydrolyzed wheat protein - zmiękcza włosy, odbudowuje zniszczoną strukturę włosa oraz kationowe składniki antystatyczne, ułatwiające rozczesywanie i zapobiegające elektryzowaniu się włosów. Po nich kolejny humektant. W składzie jest również filtr UV oraz składnik stylizujący.

Odżywka niezgodna z CG.



Cytat:
Napisane przez sputniczek79 Pokaż wiadomość
Syrenko, jumaatt bardzo dziękuję za odpowiedź.
Proszę

Cytat:
A stronke z niebezpiecznymi składnikami od Pana dr przeczytałam i mi włosy na głowie stanęły, chociaż gdyby było w 100% jak jest tam napisane to chyba bym już dawno była łysa.
Ano właśnie
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 18:07   #519
insanecurls
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 234
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

nie wiem czy już zostały zanalizowane, ale jeśli nie to bardzo prosze nie wiem na który się zdecydować....

Gliss Kur Sun Protection Spray
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Dicociylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Benzophenone-3, VP/VA Copolymer, Dimethylpabamidopropyl laurdimonium Tosylate, Behentrimonium Chloride, Propylene Glycol Stearate, pantolactone, Tocopheryl Acetate, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Dimethicone, Dimethiconol, Lactic Acid, Parfum, Alpha-Iso Methyl Ionone, Coumarin, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Methylparaben, Phenoxyethanol

Nivea Brilliant Brown Balsam z filtrem UV
Skład: Aqua, C12-13 Alkyl Lactate, Polyquaternium-37, Aesculus Hippocastanum, Theobroma Cacao, Panthenol, Oryzanol, Benzophenone-4, Polyquaternium-4, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laureth-4, Hydroxyethylcellulose, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Mica, PPG-1 Trideceth-6, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, C10-12 Alkane/Cycloalkane, Glycerin, Sorbitan Oleate, Sodium Citrate, Lactic Acid, Glucose, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Trideceth-9, Alumina, Triethanolamine, Sodium Benzoate, DMDM Hydantoin, Parfum, CI 77491, CI 77499, CI 77891
z góry dziękuję
insanecurls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 19:20   #520
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

poprosze analize tego gelu

Sweet orange & silk protein gel - producent: john masters organics

Aloe barbadensis (aloe vera leaf juice) gel,* aqua (water), cyamopsis tetragonolobus (guar) gum,* sorbitol, sclerotium gum, silk protein, panthenol, acacia senegal (arabic) gum,* hydrolyzed soy protein, citrus nobilis (mandarin orange) peel oil,* juniperus mexicana (cedarwood) oil,* sodium benzoate, potassium sorbate, lonicera caprifolium (honeysuckle) flower extract
* NOP Certified Organic

ma podobno lekki hold idealny do cienkich wloskow

a to ze strony producenta:
This alcohol-free formula has silk protein to add shine and texture to hair and natural sclerotium and arabic gums to add volume. It never dry or hard because it has none of the synthetic plastic ingredients found in most commercial brands. Certified organic aloe vera gel helps provide a soft hold. Safe for color-treated hair.



• mandarin orange - detoxifies the scalp; treats dry hair; strengths hair
• silk protein - improves manageability, gloss & texture of hair
• sclerotium gum - mushroom-derived thickening agent; natural alternative to plastic holding ingredients
• arabic gum - acacia-tree-derived thickening agent; natural alternative to plastic holding ingredients
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2010-07-05 o 19:23
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 20:22   #521
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Te dwa ostatnie składniki to konserwanty więc nie ma się czego obawiać.
Lotion zawiera również wodę, ekstrakt z róży stulistnej oraz benzyl alcohol, który może pełnić funkcję rozpuszczalnika czy konserwantu.
Ekstrakt z róży zawiera m.in flawonoidy (wykazują działanie antyoksydacyjne), taniny, polisacharydy.
Jako psikadło do włosów jest ok.

Navo, możesz napisać jaka to firma? Będzie mi potrzebna, żeby wpisać lotion na listę zanalizowanych kosmetyków.
Syrenko
De Tuinen- Rozenbloesem Lotion
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-06, 08:57   #522
belzebubka
Raczkowanie
 
Avatar belzebubka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 151
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Zaczęłam przeglądać szafkę po przeczytaniu większości waszych artykułów na temat kręconych włosów i z przerażeniem stwierdziłam, że chyba już odnalazłam jednego z morderców moich włosów. Czy to może być ten?
Natura Silk, Jedwabna Kuracja
Skład: cyclopentasiloxane (and) dimenthiconol, cyclomethicone, phenyl tritmethicone, ethyl ester of hydrolyzed silk, parfum, panthenol

Nie znalałazłam na pierwszej stronie analizy, jeśli znów przeoczyłam to bardzo przepraszam.
belzebubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 11:28   #523
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Czy myślicie, że ta odżywka może być używana do włosów kręconych. Na pewno nie ma w niej silikonów, ale czy mogą być tu jakieś inne podejrzane składniki?

Fitomed, odżywka do włosów tłustych:
Skład: Aqua, Herbal Extract, Cetearyl Alcohol, Dipalmitolethyl, Hydroxyethylmonium, Methosulfate, Ceteareth-20, Biotin, Fragrance, Methyldibromoglutaronitri le, Phenoxyethanol.
Szczególnie chodzi mi o te pogrubione składniki. Proszę o pomoc.
i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 13:40   #524
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez sputniczek79 Pokaż wiadomość
Witam, to mój pierwszy post
Po przeczytaniu inf o wycofywaniu Jantara, jako czytająca wizaż - posiadaczka kręconych włosów - nabyłam spory jego zapas. Nie ukrywam, że bardzo lubię go stosować jako wcierka w skalp oraz reanimator rozpuszczony z przegotowaną wodą w butelce typu spray. Zaczęłam się zastanawiać co spowodowało o jego wycofaniu, myślę że to może to przez Propylene Glycol jako drugi w składzie.

Wg Dr Henryk S. Różańskiego Stosowane w wielu kosmetykach jako rozpuszczalnik. Działają rakotwórczo. Silnie toksyczny w razie spożycia (uszkadza wątrobę, układ nerwowy i nerki). Resorbują się ze skóry do krwi i limfy. Uszkadzają nabłonki, tkankę łączną i mięśniową. Zastosowane na skórę wysuszają naskórek, ale równocześnie podrażniają gruczoły łojowe i apokrynowe wywołując stan zapalny i wysięki wokół gruczołów. Uszkadzają powłoczki włosów. Wywołują podrażnienie naskórka i skóry właściwej, świąd i kontaktowe (alergiczne) zapalenie skóry.
Łój i złuszczone keratynocyty z glikolami tworzą substancję zatykająca ujścia gruczołów.
W pachwinach i wokół narządów płciowych powodują wypryski drobnopęcherzykowe przechodzące potem w strupki i rozpadliny. Kosmetyki zawierające glikol propylenowy w razie dostania się do oczu powodują zapalenie gałki ocznej i spojówek, co objawia się łzawieniem, pieczeniem, świądem i opuchnięciem powiek. Uszkadzają strukturę lipidowo-proteinową błon komórkowych. Wdychane podczas używania aerozoli z kosmetykami uszkadzają nabłonki układu oddechowego i powodują kaszel oraz nieżyt. Uszkadzają komórki krwi i szpik kostny. W neuronach i w mięśniach zaburzają procesy przewodzenia podniet i proces skurczu. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.

Teraz mam wątpliwości czy rzeczywiście nadal go używać w takich ilościach. Dziewczyny analizujące proszę o rozwianie moich wątpliwości, czy ten składnik naprawdę taki straszny

Trafiłam kiedyś na dyskusję o temacie. Wiele osób z wizażu twierdzi, że pan R. straszy niepotrzebnie stroną...
Celowo zaznaczyłam fragment na czerwono - w owej dyskusji powoływano się właśnie na działanie glikolu podczas spożycia i w ilościach dużo większych niż te w dostepnych kosmetykach.
Moje własne doświadczenia z Jantarem - a był taki czas, że stosowałam go codziennie w duzych ilościach - są wyłącznie pozytywne. Mam wrażliwy skalp, a Jantar nie dość, że nie powodował podrażnień, to jeszcze działał kojąco (dziś również ratuję swój skalp po sobotnim myciu Johnsons Baby Jantarem właśnie).
Nie zauważyłam uszkodzeń powłoczki włosa - przeciwnie - lepszy skręt i połysk.
Jantar działa też świetnie w zestawie z lampą Bioptron firmy Zepter. Zgodnie z instrukcją obsługi lampy należy miejsca naświetlane spryskiwać odpowiednim płynem (w składzie woda, glikol i ze 2 ekstrakty). Jantar jest rewelacyjnym zamiennikiem, a efekty współdziałania fal i kosmetyku są dla mnie niewiarygodne (zwalczanie przewlekłego trądziku).
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 14:21   #525
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez insanecurls Pokaż wiadomość
Gliss Kur Sun Protection Spray
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Dicociylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Benzophenone-3, VP/VA Copolymer, Dimethylpabamidopropyl laurdimonium Tosylate, Behentrimonium Chloride, Propylene Glycol Stearate, pantolactone, Tocopheryl Acetate, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Dimethicone, Dimethiconol, Lactic Acid, Parfum, Alpha-Iso Methyl Ionone, Coumarin, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Methylparaben, Phenoxyethanol
Zatem pierwszy z kosmetyków ochronnych ma wszystko, co powinno być, czyli filtr UV. Należy jednak pamiętać, że producent nie podaje wartości zastosowanego filtra, jak choćby w kosmetykach do ciała, więc ochrona może, choc nie musi, być skuteczna.

Sporo tutaj antystatyków/kondycjonerów, humektant (będący derywatem witaminy B5, a więc naszego panthenolu wzmacniającego włosy), witamina E chroniąca przed starzeniem, a nawet hydrolizowana proteina pszenicy. Cały ten zestaw powinien tymczasowo polepszyć stan włosa - składniki oblepią go kondycjonującą warstewką. Działa do następnego mycia, najlepiej przy mocy szamponu z SLS, ponieważ w składzie również dwa silikony.
Pojawił się również kwas mlekowy, podejrzewam jednak, że uzyto go w funkcji regulatora pH.

Zawiera proteiny.

Niezgodny z cg
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2010-07-07 o 20:23
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 15:19   #526
kyiomi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 57
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Prosze o analize skladu tego szmponu:

1. SANO BABY made in Israel

Sklad: water, disodium cocoamphodiacetate, cocamidopropyl betaine, polysorbate 20 peg-150 distearate, sodium chloride, fragrance (supplement), chydrochloric acid, 2-bromo-2nitropropane-1,3-diol, magnesium laureth sulfate, disodium laureth sulfosuccinate.

Producent zapewnia delikatne mycie, niedrazniace oczu dziecka, niepowodujace lez. Wlosy maja byc swieze i blyszczace. Tyle zrozumialam, co napisali po hiszpansku.

Mam wlosy blond, krecone. Uzywam tego szmponu ok 2 tyg, chcialabym wiedziec, czy przy dluzszym stosowaniu nie wysuszy i nie zniszczy mi wlosow?

oraz tej maseczki:

BEAUTY FORMULAS
Henna Treatment Wax, Intensive deep conditioner

Ingredients:

Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Cetyl Aclohol, Citric Acid, Phenoxyethanol, Hydrolyzed Collagen, Parfum (Fragrance), Ethoxydiglycol, Propylene Glycol, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3 Diol, Butylene Glycol, Lawsonia Inermis (Henna Extract), Ethylparaben, Methylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Lactic Acid, Sodium benzoate, Potassium Sorbate, Cl 19140, Cl 17200, Cl 42090

Producent zapewnia, ze uzywanie maski regularnie pomoze odzywic skore glowy, wzmocni wlosy, sprawi ze stana sie zdrowsze i mocniejsze. Dobra dla zniszczonych, suchych i lamliwych wlosow.

Chcialbym wiedziec, czy sklad rzeczywiscie odzwierciedla zapewnienia producenta?


Z gory dziekuje!
kyiomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 17:28   #527
insanecurls
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 234
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

dziękuję syrenko jakbyś jeszcze mogła mnie oświecić co znaczy derywat... ja troche niedoedukowna jestem;p
insanecurls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 17:50   #528
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez insanecurls Pokaż wiadomość
dziękuję syrenko jakbyś jeszcze mogła mnie oświecić co znaczy derywat... ja troche niedoedukowna jestem;p

To miło, że ten wątek się ze mną kojarzy, ale w tym przypadku to Eloe należą się podziękowania
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 18:47   #529
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Powtorze sie, bo chyba zostalam przegapiona

Neal's Yard - Purifying Citrus Conditioner:
aqua, cetyl alcohol, acer saccharinum extract, cetearyl olivate, sorbitan olivate, hydroxypropyltrimonium honey, camellia kissi seed oil, symphytum officinale laef extract, melissa officinalis extract, litsea cubeba fruit oil, mentha spicata herb oil, citrus medica limonum peel oil, copaifera officinalis resin, bertholletia excelsa seed oil, allantion, ceramide 3, lauryl glucoside, phospholipids, glycolipids, glycine soja oil, glycine soja sterol, moringa pterygosperma extract, cyclodextrin, dextrin, potassium sorbate, levulinic acid, glycerin, citral, citronellol, geraniol, limonene, linalool
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-06, 19:04   #530
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Powtorze sie, bo chyba zostalam przegapiona

Neal's Yard - Purifying Citrus Conditioner:
aqua, cetyl alcohol, acer saccharinum extract, cetearyl olivate, sorbitan olivate, hydroxypropyltrimonium honey, camellia kissi seed oil, symphytum officinale laef extract, melissa officinalis extract, litsea cubeba fruit oil, mentha spicata herb oil, citrus medica limonum peel oil, copaifera officinalis resin, bertholletia excelsa seed oil, allantion, ceramide 3, lauryl glucoside, phospholipids, glycolipids, glycine soja oil, glycine soja sterol, moringa pterygosperma extract, cyclodextrin, dextrin, potassium sorbate, levulinic acid, glycerin, citral, citronellol, geraniol, limonene, linalool
W tym wątku nic nie zostaje przegapione, co najwyżej rozłożone w czasie
Analiza pojawi się najpóźniej jutro
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 19:13   #531
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
W tym wątku nic nie zostaje przegapione, co najwyżej rozłożone w czasie
Analiza pojawi się najpóźniej jutro
Jedyne co mi zostaje, to kolejny raz podziekowac! Za ta Tresemme tez, okazuje sie, ze jest swietna, jak komus niestraszne silikony
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 20:31   #532
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
poprosze analize tego gelu

Sweet orange & silk protein gel - producent: john masters organics

Aloe barbadensis (aloe vera leaf juice) gel,* aqua (water), cyamopsis tetragonolobus (guar) gum,* sorbitol, sclerotium gum, silk protein, panthenol, acacia senegal (arabic) gum,* hydrolyzed soy protein, citrus nobilis (mandarin orange) peel oil,* juniperus mexicana (cedarwood) oil,* sodium benzoate, potassium sorbate, lonicera caprifolium (honeysuckle) flower extract
* NOP Certified Organic

ma podobno lekki hold idealny do cienkich wloskow

a to ze strony producenta:
This alcohol-free formula has silk protein to add shine and texture to hair and natural sclerotium and arabic gums to add volume. It never dry or hard because it has none of the synthetic plastic ingredients found in most commercial brands. Certified organic aloe vera gel helps provide a soft hold. Safe for color-treated hair.



 mandarin orange - detoxifies the scalp; treats dry hair; strengths hair
 silk protein - improves manageability, gloss & texture of hair
 sclerotium gum - mushroom-derived thickening agent; natural alternative to plastic holding ingredients
 arabic gum - acacia-tree-derived thickening agent; natural alternative to plastic holding ingredients
Mocno nawilżający żel, w którym rolę główną odgrywa żel aloesowy; aloes będący humektantem wiąże i zatrzymuje wodę; podobnie czyni sorbitol, pantenol dodatkowo wzmacnia.
W składzie mamy trzy gumy naturalnego pochodzenia, które odpowiadają za emulgację, kontrolują lepkość czy pełnią funkcje żelotwórcze.
W następnej kolejności występują proteiny jedwabiu oraz hydrolizowane proteiny soi. Pełnią funkcje antystatyczne i wygładzające. Pod koniec znajdziemy olejek mandarynkowy, jałowcowy i ekstrakt z wiciokrzewu.

Jestem ciekawa działania utrwalającego owych gum, zazwyczaj nie piszę się i nich w tym kontekście. Daj znać jak rezultaty (o ile ją kupiłaś )

Zgodny z cg.

Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2013-04-30 o 14:00
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 20:43   #533
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
jasne ze kupilam, poczytaj na pielegnacyjnym, bylam bardzo dzielna i tylko to kupilam, a podobalo mi sie kilka rzeczy z tej firmy jesli chodzi o hold ma delikatniejszy niz KCCC ale za to wydaje mi sie ze daje wieksza objetosc, sprawdza sie tez na suche wlosy, nie jest za bardzo klejacy, wydaje mi sie ze nawet mniej niz jelly z darcy's i choc w wygladzie podobienstwo to jest bardziej gesty niz jelly, na razie nie mialam okazji uzyc bez suszenia dyfuzorem, wiec nie wiem jak wyjdzie air schniecie, z dyfuzorem calkiem, calkiem
Dzięki za relację
Biegnę na pielęgnacyjny, mam małe zaległości
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 21:10   #534
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez belzebubka Pokaż wiadomość
Zaczęłam przeglądać szafkę po przeczytaniu większości waszych artykułów na temat kręconych włosów i z przerażeniem stwierdziłam, że chyba już odnalazłam jednego z morderców moich włosów. Czy to może być ten?
Natura Silk, Jedwabna Kuracja
Skład: cyclopentasiloxane (and) dimenthiconol, cyclomethicone, phenyl tritmethicone,ethyl ester of hydrolyzed silk, parfum, panthenol

Nie znalałazłam na pierwszej stronie analizy, jeśli znów przeoczyłam to bardzo przepraszam.
A jaki jest skutek działania mordercy?

Ten jedwab to głównie silikony z dodatkiem jedwabiu hydrolizowanego i pantenolu.
Silikony dają złudzenie naprawy włosa, ale nie poprawiają jego stanu. Mogą chronić włosy przed mechanicznymi uszkodzeniami.
Jeśli są nadużywane i nie zmywane odpowiednim szamponem mogą się nadbudować i obciążyć włosy;
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 21:22   #535
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez i_lonka Pokaż wiadomość
Czy myślicie, że ta odżywka może być używana do włosów kręconych. Na pewno nie ma w niej silikonów, ale czy mogą być tu jakieś inne podejrzane składniki?

Fitomed, odżywka do włosów tłustych:

Skład: Aqua, Herbal Extract, Cetearyl Alcohol, DipalmitolethylHydroxyethylmonium Methosulfate, Ceteareth-20, Biotin, Fragrance, Methyldibromoglutaronitri le, Phenoxyethanol.
Szczególnie chodzi mi o te pogrubione składniki. Proszę o pomoc.
Odżywka jest zgodna z CG, podejrzanych składników brak
Zawiera ekstrakty roślinne, alkohol tłuszczowy - pełni funkcję emolientu, tworzy film, który w jakimś stopniu zatrzymuje wodę we włóknie włosa. W następnej kolejności mamy antystatyk, ułatwia rozczesywanie, zapobiega elektryzowaniu, kondycjonuje włosy. Kolejny jest emulgator, biotyna i zapach. Po zapachu dwa konserwanty.

Do codziennego użytku ok, dobra baza do urozmaicania nawilży, wygładzi, może wzmocni (w zależności od tego co to za ekstrakty i ile ich jest)

Zgodna z CG.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 11:23   #536
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Artiste Keratyna w płynie:

aqua, alcohol denat, hydrolized keratin, glycerin, polyacrylate-2, crosspolymer, aloe barbadensis leaf extract, polysorbate-20 (and) tocopherol (and) linoleic acid (and) PABA (and) retinyl palmitate, triethanolamine, panthenol, peg-40, hydrogenated castor oil, parfum, disodium EDTA, methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone, benzyl salicylate, citronellol, eugenol, gerianol, hexyl cinnamal, hydroxycitronellal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde


Artiste lotion do stylizacji włosów:

aqua, alcohol denat, glycerin, polyacrylate-2, crosspolymer, triethanolamine, panthenol, hydrolized keratin, aloe barbadensis leaf extract, polysorbate-20 (and) tocopherol (and) linoleic acid (and) PABA (and) retinyl palmitate, peg-40, hydrogenated castor oil, parfum, disodium EDTA, methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone, benzyl salicylate, citronellol, eugenol, gerianol, hexyl cinnamal, hydroxycitronellal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde



dziwne składy prawie identyczne ...
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja


Edytowane przez kropcia007
Czas edycji: 2010-07-09 o 10:22
kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 13:28   #537
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Neal's Yard - Purifying Citrus Conditioner:
aqua, cetyl alcohol, acer saccharinum extract, cetearyl olivate, sorbitan olivate, hydroxypropyltrimonium honey, camellia kissi seed oil, symphytum officinale laef extract, melissa officinalis extract, litsea cubeba fruit oil, mentha spicata herb oil, citrus medica limonum peel oil, copaifera officinalis resin, bertholletia excelsa seed oil, allantion, ceramide 3, lauryl glucoside, phospholipids, glycolipids, glycine soja oil, glycine soja sterol, moringa pterygosperma extract, cyclodextrin, dextrin, potassium sorbate, levulinic acid, glycerin, citral, citronellol, geraniol, limonene, linalool
W odżywce użyte są ciekawe, ekologiczne emulgatory, pełniące jednocześnie funkcję emolientową. Cetearyl olivate i sorbitan olivate są pochodnymi oliwy z oliwek, która jest bardzo popularnym olejem w pielęgnacji włosów. Dodatkowo funkcję emolientową (czyli zatrzymają wilgoć we włosie oraz wygładzą go) pełnić będą oleje: mamy olej herbaciany, który jest tradycyjnie używanym olejem w Japonii do pielęgnacji włosów, odżywczy olej z orzecznicy, olej sojowy, bogaty w witaminę E, oraz oleje, z którymi do tej pory nie spotkałam się w pielęgnacji włosów - miętowy i ze skórki cytrynowej.
Poza tym ekstrakty – bardzo wysoko w składzie nawilżający ekstrakt z klonu srebrzystego, dodatkowo ekstrakty z melisy i żywokostu lekarstkiego oraz bogaty w witaminę C ekstrakt z owoców drzewa Moringa.

Wysoko w składzie również pochodna miodu:

Posiada właściwości wiązania wody w skórze i włosach dwa razy większe od gliceryny. Test skuteczności przeprowadzony na Honeyquat wykazał, że posiada on właściwości nawilżające, przenika do wnętrza włosa, a także zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Chroni również włosy przed atakiem detergentów.

Właściwości kosmetyczne:
  • przenika w głąb włosa, utrzymując jego wilgotność czyniąc włosy miękkie, plastyczne i jedwabiste
  • nadaje włosom połysk i zdrowy wygląd, nawet przy stosowaniu w produktach do spłukiwania
  • wspomaga rozczesywanie włosów i wyeliminowanie elektryczności statycznej

źródło

Z wartościowych składników warto także wymienić ceramidy, które razem z fosfolipidami składają się na cement międzykomórkowy włosa, tym samym wpływając na nawilżenie i elastyczność włosów oraz chroniąc je przed czynnikami atmosferycznymi.

Odżywka zawiera kilka składników działających antybakteryjnie i przeciwzapalnie, jak np. balsam Copaiba czy wyżej wspomniany ekstrakt z żywokostu lekarskiego. Być może wspomagać w tym działaniu ma je specyficzny wybór olejów, o którym wcześniej pisałam - ze skórki cytryny i miętowy.

Odżywka zgodna z CG
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 15:11   #538
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

proszę o analizę
Garnier Birkin tonik do włosów z naturalnymi olejkami

Działanie:
Czysty, wyselekcjonowany wyciąg z brzozy północnej został połączony z substancjami czynnymi, aby wzmocnić włosy i zapewnić im zdrowy wygląd Tonik do włosów Birkin z naturalnymi oiejkami intensywnie nawilża i pomaga ukoić podrażnioną i wrażliwą skórę głowy. Przywraca skórze jej naturalną równowagę, aby włosy odzyskały blask i zdrowy wygląd.

Ingredients: aqua, alcohol denat., betula alba, allanton, benzophrnone-4, bioton, capric acid, caprylic acid, citric acid, disoprophyl adipate, hydrolyzed wheat protein, linoleic acid, linolenic acid, menthol, oleic acid, palmitic acid, peg-40 hydrogenated castor oil, peg-5 stearyl ammonium lactate, polysorbate 20, retinylpalmitate, sodium salicilate, stearic acid, tocopheryl acetate, ci 15985, ci 19140, ci 42090, parfum (300542 c).
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out

Edytowane przez gasolina84
Czas edycji: 2010-07-07 o 20:30
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 20:24   #539
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez insanecurls Pokaż wiadomość
Nivea Brilliant Brown Balsam z filtrem UV
[/I]Skład: Aqua, C12-13 Alkyl Lactate, Polyquaternium-37, Aesculus Hippocastanum, Theobroma Cacao, Panthenol, Oryzanol, Benzophenone-4, Polyquaternium-4, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laureth-4, Hydroxyethylcellulose, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Mica, PPG-1 Trideceth-6, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, C10-12 Alkane/Cycloalkane, Glycerin, Sorbitan Oleate, Sodium Citrate, Lactic Acid, Glucose, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Trideceth-9, Alumina, Triethanolamine, Sodium Benzoate, DMDM Hydantoin, Parfum, CI 77491, CI 77499, CI 77891
z góry dziękuję
I teraz ta zaległa
W porównaniu z poprzednią może okazać się słabsza, a to dlatego, że producent umieścił filtr dopiero na 8 miejscu. Powtórzę się jednak - nie wiemy, jak silny jest ów filtr.
Ciekawostką tego produktu są ekstrakty z kakaowca i kasztanowca. Niestety producent nie podaje jakiej części rośliny użył ani co raczył przysposobić do kosmetyku. Prawdopodobne jednak działanie lekko przyciemniające, co może wspomóc działanie filtra.
Przyjemny opalizujący kolor kosmetyku, choć niekoniecznie włosów, zapewni mika. Dzięki rozpraszaniu światła może optycznie poprawić wygląd włosa.
Nadto sporo humektantów i polimery.
Pozostałe składniki to kondycjonery i antystatyki oraz to, co pozwala emulsji być emulsją i zostać nią długo w okreslonym kształcie, zapachu i kolorze.

Zawiera glicerynę.
Niezgodna z cg.

A derywat można wytłumaczyć jako pochodną.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 22:11   #540
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Wklejam składy trzech masek z Rainforesta.
Która jest lepsza, bogatsza, jeśli chodzi o składniki?

Rainforest Wax, Maseczka do włosów blond i siwych:
Skład: Aqua demi., Caprylic/Capric Triglyceride, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Bertholletia Excelsa, Amodimethicone (and) C11-15 Pareth-7 (and) Laureth-9 (and) Glycerin (and) Trideceth- -12, Citrus Aurantifolia (Lime) Extract, Propylene Glycol;Mel Extract, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth 20, Mauritia Flexuosa Fruit oil, Panthenol, DMDM Hydantoin Iodopropynyl Butylcarbamate, Fragrances (Benzyl salicylate, Linalool)

Rainforest Wax, Maseczka do włosów ciemnych:
Skład: Aqua demi., Caprylic/Capric Triglyceride, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Bertholletia Excelsa, Amodimethicone (and) C11-15 Pareth-7 (and) Laureth-9 (and) Glycerin (and) Trideceth- 12, Lawsonia Intermis Extract, Propylene Glycol;Mel Extract, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth 20, Croton Lechleri Extract, Panthenol, DMDM Hydantoin Iodopropynyl Butylcarbamate, Fragrances (D-Limonene Dipentene, Linalool).

Rainforest Wax, Maseczka do włosów zniszczonych:
Skład: Aqua demi., Caprylic/Capric Triglyceride, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Bertholletia Excelsa, Amodimethicone (and) C11-15 Pareth-7 (and) Laureth-9 (and) Glycerin (and) Trideceth-12, Chenopodium Quinoa Oil, Glyceryl Stearate;Hydrogenated Castor Oil, Glycerin-Lacticol-Xylitol, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth 20, Panthenol, DMDM Hydantoin Iodopropynyl Butylcarbamate, Fragrances (D-Limonene Dipentene).
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-29 12:25:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:29.