Tabletki antykoncepcyjne- co powinnam wiedzieć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-17, 00:49   #1
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510

Tabletki antykoncepcyjne- co powinnam wiedzieć?



Zastanawiam się nad zastosowaniem po raz pierwszy tabletek antykoncepcyjnych. Co powinnam wiedzieć zanim się na nie zdecyduje, jakie problemy mogą wiązać się z tabletkami, na co zwrócić uwagę? Na pewno macie spore doświadczenie więc proszę o info.

Pozdrawiam.
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-17, 07:06   #2
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Re: Tabletki antykoncepcyjne- co powinnam wiedzieć?

proponuję wizytę u ginekologa. On najlepiej wszystko wytłumaczy i na konkretnym Twoim przykładzie powie co i jak
Pozdrawiam
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-17, 11:53   #3
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: Tabletki antykoncepcyjne- co powinnam wiedzieć?

tak tak,nie inaczej to ja wiem. Po prostu zastanawiam się nad "ubocznym" działaniem tabletek, zastanawiam się jak wpływa to na skórę, włosy, figurę, samopoczucie, czego mozna się spodziewać...takie babskie doświadczenia domyślam się, że dziewczyny stosujące tabletki mają sporo doświadczeń więc pytam o spostrzeżenia.
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-17, 12:09   #4
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Tabletki antykoncepcyjne- co powinnam wiedzieć?

No więc ja stosowałam w seoim krótkim życiu 2 rodzaje pigułek.
Pierwsze to były Novynette i one wywołały u mnie tragedię na cerze: wielkie pryszcze bez ujść na całej twarzy Byłam wściekła! Stosowałam to 3 miesiące, bo liczyłam, że to przejściowe, ale gdzie tam!
Poszłam więc do innej ginekolog i ona jak zobaczyła moją twarz to przepisała mi Diane35 i po tym cera mi się super wyleczyła dając rezultat oczywiście nawet lepszy, niż miałam w ogóle przed pigułkami. Przy Diance w ogóle schudłam, biust mi zmalał i czułam się ogólnie świetnie. Poprawiły mi się też włosy i paznokcie.

Diankę stosowałam 7 miesięcy i od tamtej pory już w ogóle nie stosuję pigułek, uważam, że hormony "bez powodu" to zbyt głęboka ingerencja w organizm, już wolę zajść w ciążę ale mniejsza o to. W każdym razie po odstawieniu Diany (a było to ze 2 lata temu) już nie utyłam i cerę mam spoko

Niestety w kwestii tych moich poglądów na temat hormonów chyba niestety będę musiała wkrótce dać za wygraną, bo mam bardzo długie cykle i moja zaufana ginekolog mówi, że musze to wyregulować dla własnego zdrowia (ale to nie będzie pigułkami, tylko lekami a to troszku co innego, poza tym najpierw dokładne badania hormonalne robię). No ale to tak na marginesie

Idź sobie do lekarza i on ci na pewno wszystko powie. Nie podałaś z jakiego miasta jesteś, ale jak z Warszawy, to jak chcesz, to mogę Ci dać namiary na super lekarkę
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-17, 15:17   #5
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: Tabletki antykoncepcyjne- co powinnam wiedzieć?

Pięknie dziękuje za informacje. Nie jestem z Wawy ale z Wrocławia. Oj, no mam dylemat czy spróbować tabletek czy czegoś alternatywnego, musze zrobić bilans potencjalnych ryzyk i korzyści, dlatego potrzebuje informacji.

Pozdrawiam.
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-17, 16:11   #6
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Tabletki antykoncepcyjne- co powinnam wiedzieć?

Jedynym skutkiem ubocznym brania przeze mnie pigułek antykoncepcyjnych było pojawienie się cellulitu. Walczę z nim od mniej więcej pół roku.
A brałam m.in. logest. rigevidon (koszmar, odradzam te tabletki, miałam po nich wysyp pryszczy) a obecnie od ponad roku biorę cilest.Co do plusów to regularne krwawienia,mniej przetłuszczająca się cera a co za tym idzie praktyczny brak pryszczy, mniej przetłuszczające się włosy.
Na wadze przybrałam dopiero kiedy rzuciłam palenie (poprostu kiedy chciałam zapalić alternatywą dla mnie było jedzenie niestety) ale przytyłam niewiele ok. 3/4 kg.Generalnie co do przybierania na wadze przez pigułki to są różne opinie.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-17, 16:18   #7
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Tabletki antykoncepcyjne- co powinnam wiedzieć?

A jaki związek ma cellulit i pigułki? Tzn. jaki mechanizm związany z pigułkami go wywołuje?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-05-17, 16:39   #8
PAULA27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 88
Re: Tabletki antykoncepcyjne- co powinnam wiedzieć?

Jeżeli chodzi o stosowanie tabletek, to ma sporo plusów. Reguluje cykle miesięczne, miesiączki przebiegają łagodniej, poprawia sie cera i włosy. Dodatkowo działanie pigułek odciąża pracę jajników, co w przyszłości zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na raka jajników. Do minusów można zaliczyć na początku stosowania, ok. 3 m-cy, plamienia, bolesność piersi, nudności. To przechodzi po około 3 opakowaniach, po prostu organizm musi się przyzwyczaić do hormonów. Oczywiście trzeba ograniczyć palenie, aby nie nabawić się zakrzepów.
Najlepiej, tak jak radziły dziewczyny porozmawiać z dobrym ginekologiem. Przy wizycie warto zwrócić uwagę na skierowanie na badanie krwi, poziomu hormonów i próbę wątrobową. Jeżeli jest wszystko w porządku, to najlepiej przyjmować pigułki najnowszej generacji o niskiej zawartości hormonów.
pozdrawiam.
PAULA27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-17, 16:41   #9
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: Tabletki antykoncepcyjne- co powinnam wiedzieć?

Tabletki powodują zatrzymywanie się wody w organizmie, są przyczyną obrzęków. Stąd cellulit. Ja też go zaobserwowałam, ale dopiero podczas brania Harmonetu, jak brałam przez 4 lata minisiston, to było ok. W ogóle tamte tabletki najlepiej znosiłam, a to był moje pierwsze pigułki. Najlepiej, tzn.nie czułam, że cokolwiek biorę, nic a nic się nie działo.I tak chyba powinno być. Potem brałam właśnie harmonet i libido mi spadło do O. To podobno typowy objaw przy tabletkach o małej zawartości estrogenu. A harmonet to jedne z najsłabszych tabletek.Teraz biorę minulet, ale dopiero zaczęłam drugie opakowanie, więc zbyt dużych obsereacji jeszcze nie poczyniłam.W każdym razie pierwszy miesiąc znosiłam średnio dobrze, co może się przydarzyć, ale mnie jak dotąd omijało, więc jestem trochę zaskoczona. Ogólnie biorę tabletki już chyba prawie 6 rok i żyję. Rozmyślałam też duuuużo o innych metodach antykoncepcji, ale z moich przemysleń wynika, że póki co, tabletki są najlepszym rozwiązaniem.
pozdrawiam.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-17, 23:15   #10
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: Tabletki antykoncepcyjne- co powinnam wiedzieć?

Wielkie dzięki dziewczyny za wszystkie wasze uwagi i spostrzeżenia, którymi się ze mną dzielicie. Wszystkie są dla mnie bardzo cenne, bo jestem totalnie zielona w tym temacie, do tej pory stosowałam raczej naturalne metody, nie ze względów ideologicznych tylko po prostu dobrze znam siebie i swój cykl, wiem kiedy mam dni płodne, wiem co kiedy i jak moge Ale pojawiły pewne problemy moje miesiączki stały się boleśniejsze, a cykle różnej długości co też utrudnia mi trochę okreslanie dni plodnych a cera mimo ze nastolatką nie jestem wciaz produkuje pryszczyki.

Więc się waham.

Pozdrawiam i dziękuję
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-18, 09:21   #11
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: Tabletki antykoncepcyjne- harmonet libido

biore harmonet od ponad roku i jestem z nich zadowolona. nie mialam problemow z cera, waga ani nic innego.

od jakiegos czasu coraz gorzej u mnie z libido. myslalam, ze to stres, bylam chora...
nie pomyslalam, ze to moga powodowac tabletki!!!

droga koko - czy moglabys napisac cos wiecej na temat wplywu harmonetu na libido???

czy lekarz przed podaniem tabletek moze przewidziec jaki beda mialy wplyw na organizm kobiety??
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-05-18, 09:30   #12
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: Tabletki antykoncepcyjne- harmonet libido

Droga Niusiu!
Ja brałam harmonet ok. półtora roku i w końcu stwierdziłam, że to bez sensu i poszłam do lekarza ze swoim problemem, aby coś na to zaradził. Lekarka wysłuchawszy mnie powiedziłam," no tak- to wszystko typowe.No niestety, te najsłabsze tabletki mają taki właśnie wpływa na libido.Trzeba je zmienić na takie, które będą miały większą dawkę estrogenu." I dlatego teraz eksperymentalnie biorę minulet.Rzeczywiście już wcześniej o tym czytałam, że jest taka zależność, a lekarka tylko moje przypuszczenia potwierdziła. Jeśli te nie pomogą, to trzeba będzie jeszcze zwiększyć dawkę estrogenu, a w ostateczności zostaną mi przepisane tabletki trójfazowe, to dla kobiet, mających problemy z libido "zepsutym" przez pigułki.Ponieważ są trójfazowe nie ingerują w profil hormonalny.To tyle od laika.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-18, 09:51   #13
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 927
Re: Tabletki antykoncepcyjne- co powinnam wiedzieć?

Ojjj, ja za to doradzam logest!!!! Poważnie sie zastanówcie zanim zaczniecie go używać, bo ja przez niego straciłam ponad połowę włosów z głowy
Wcześniej brałam cilest przez ponad rok, ale przestał mi służyć i mój lekazr zamienił mi na nieszczęsny logest
Po logeście przyszedl czas na marvelon, ale on dla odmiany obniżył mi libido tak znacznie, ze mój maż wywiesił białą flagę i stanowczo zaprotestował .

Teraz narazie nie biorę nic i dobrze mi z tym... Ale chyba jednak zacznę. Może jakąś Diankę35?? Skoro mowicie, żeście po niej schudły..?
__________________
Rudy to nie kolor włosów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze włosów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowiedź znajdziesz TUTAJ
agusiaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-18, 10:44   #14
ewaes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 147
Re: Tabletki antykoncepcyjne- co powinnam wiedzieć?

Dodam kilka słów o braniu tabletek anty przez długi czas. Brałam 5 lat Diane35 i było jako tako (drobne dolegliwości ze strony układu pokarmowego). Potem przez jakieś 4 lata brałam Marvelon. Nie miałam problemów żołądkowych, ale: totalny spadek libido, wysuszone błony śluzowe (sucha pochwa- koszmar!), cellulit. Ginekolog polecił odstawienie na jakiś czas, żeby nawilżenie wróciło do normy. Nie wróciłam do pigułek (tak dobrze czuję sie bez nich) i chyba juz nie wrócę. Lekarz polecił mi plastry antykoncepcyjne. Podobno działają równie skutecznie bez objawów ubocznych charakterystycznych dla pigułek. Jeszcze się zastanawiam, ale pewnie się skuszę. Czytałam dużo pozytywnych opinii na forum Gazety Wyborczej.
Życzę lepszej niż moja współpracy z pigułkami
ewaes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-18, 11:23   #15
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 147
Re: Tabletki antykoncepcyjne- co powinnam wiedzieć?

Gdybym ponownie mogła stanąć przed wyborem: brać pigułki lub nie brać, to wybrałabym to drugie. Zmarnowałam ostatnie półtora roku życia przez pigułki. Myślałam, że mam jakąś depresję, byłam ociężała, wiecznie zmęczona i śpiąca i bez chęci do życia, nie mówiąc już o słynnym spadku libido. A to były tylko te małe pigułeczki ! Te małe, nowoczesne pigułeczki z malusieńką zawartością hormonów. Nie wiązałam mojego stanu z pigułkami, bo biore je od kilku lat i nigdy nie miałam takiego przypadku. Teraz biorę Steridil30 (starszy typ pigułek) i jest o niebo lepiej. Chętnie bym jednak zrezygnowała, ale człowiek się za bardzo przyzwyczaił do tej wygody...
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-18, 11:30   #16
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: Tabletki antykoncepcyjne- harmonet libido

dziekuje bardzo. zglosze sie do mojej ginekolog.

a czy zwiekszenie dawki estrogenu nie jest niebezpieszczne? ze to duza ingerencja?

jak znacie jakies dobre adresy z opisem tabletek, ich skladow i dzialania, to bardzo prosze. myslalam, ze sie orientuje z tabletkach (przynajmniej swoich), a okazuje sie ze jestem strasznie ciemna i musze sie podszkolic...
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-18, 12:21   #17
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: Tabletki antykoncepcyjne- a jakie to byly?

a mozesz zdradzic jakie bralaś?
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-18, 13:04   #18
diorek*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 164
Re: Tabletki antykoncepcyjne- a jakie to byly?

To ja optymistycznie o pigułkach Kiedy dawno temu zaczynałam przygodę z pigułkami przepisywano mi nowoczesne jednofazowe o niskiej zawartości hormonów ( mercilon , minulet , cilest ) - to była dla mnie udręka i to w tak ważnym młodym wieku . Dopiero od paru lat kiedy biorę Milvane ( trójfazowe ) mogę powiedzieć , że wszystko jest ok - znalazłam z lekarzem swoją pigułkę : żadnych migren ( chyba że zmienia się o sto stopni ciśnienie i pogoda ) , tycia , problemów z cerą , włosami a libido - mogę ,, cztery razy po dwa razy osiem razy raz po raz '' nareszcie od kilku lat nie wypuszczam mojego faceta z łóżka ( początki były ciężkie przez spadek libido - co tu ukrywać , dobrze że trafiłam na wyrozumiałego mężczyznę ) . Cellulit mnie się nigdy nie trzymał nawet po jednofazowych pigułkach - jedynie raz wyszedł mi po Cileście ale potem po Milvane znowu zniknął przy tym samym trybie życia ( dużo ruchu ) i nie mam . Trójfazowych pigułek na jednofazowe nie zamienię już nigdy w życiu . Badania wątroby , cytologia przez tyle lat brania piguł idealne - zero obaw , naprawdę można się pochwalić
Ja czuję się z moją pigułką idealnie . Oczywiście że Milvane ( tak jak wszystkie pigułki ) jednym kobietom posłuży a innym nie . Każda z nas reaguje na pigułkę w inny sposób . Każda kobieta ma swoją niepowtarzalną przecież równowagę hormonalną ale to jest możliwe : można znaleźć swoją pigułkę i brać ją bez przykrych dolegliwości tak długo jak będzie taka potrzeba . Ja znalazłam - to tak dla odmiany optymistycznie o pigułkach
Chciałam jeszcze dodać , że każdy lekarz ma swoje osobiste upodobania , ulubione preparaty ( mój pierwszy lekarz wszystkim młodym kobietom przepisywał z urzędu mercilon ) ale się zbuntowałam lekarza zmieniłam i z nowym zaczęliśmy szukać czegoś nie najnowszego , nie wszędzie reklamowanego ( cilest ) i warto było
diorek* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-18, 13:16   #19
fianit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 71
Re: do manii :)

Maniaa ja też jestem z Wrocławia i znam świetnego giekologa,jeśli chcesz to podam Ci namiary...To mężczyzna, ale niektóre kobiety uważają że lepiej iść do faceta, no i obcokrajowiec ale świetnie mówi po Polsku. Zna się na rzeczy bo ma dwóch braci którzy też są ginekologami (jeden pracuje w Stanach Zjednozonych) i zawsze jest świetnie poinformowany jeśli chodzi o badania i nowości.Przyjmuje też na tzw.kasę chorych. Poleciła mo go koleżanka, bo chodziłam do kobiety która nieco zdzierała kase.. pozdrawiam!!!!
fianit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-05-18, 13:47   #20
Martika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 71
Re: Ginekolog w Gorzowie Wlkp.

Czy może ktoś mi polecić ginekologa w Gorzowie ??? Pozdrowionka
Martika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-18, 14:19   #21
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 147
Re: Tabletki antykoncepcyjne- a jakie to byly?

Te, które mnie najbardziej załatwiły, to trójfazowe Tri-Minulet. Potem przerzuciłam się na Regulon - też beznadzieja, chociaż już nie miałam takiej deprechy.
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-18, 14:39   #22
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Tabletki antykoncepcyjne- co powinnam wiedzieć?

Szarada napisał(a):
Teraz biorę Steridil30 (starszy typ pigułek) i jest o niebo lepiej. Chętnie bym jednak zrezygnowała, ale człowiek się za bardzo przyzwyczaił do tej wygody...

no proszę, Stediril to też moja ulubiona pigulka właśnie ją biorę, wróciłam do niej po przerwie na Depo i leczenie po-depove a wiedziałaś, że podobno większość kobiet źle na niego reaguje? podobno wiele skarży się, szczególnie na tycie - a mnie po nim nic nie rusza
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-18, 14:42   #23
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: Ginekolog w Gorzowie Wlkp.

Najpierw przez dwa lata brałam Diane35 ale stwierdziałam ze jak nie mam problemów z cerą to przerzucę się na zwykłe anty. Lekarz przypisał mikrogynon, który został odstawiony po 1 opakowaniu, bo poplamiałam. Potem był cilest - brałam go rok. Zero ochoty na seks + 5 kg wagi. Teraz zminiłam ginekologa i jestem bardzo zadowolona z tego faktu. Przypisał mi harmonet, powiedział, ze moze mi sie pogorszyc cera (co nie jest pewne) ale za to powiększy się libido, bo harmonet ma mniej hormonu. I rzeczywiście znów mam ochotę na seks
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-18, 15:05   #24
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: Ginekolog w Gorzowie Wlkp.

koculek napisał(a):
> Przypisał mi harmonet, powiedział, ze moze mi sie pogorszyc cera (co nie jest pewne) ale za to powiększy się libido, bo harmonet ma mniej hormonu. I rzeczywiście znów mam ochotę na seks

to dlaczego ja nie mam????
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-18, 18:09   #25
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: do fianit

Czy możesz mi na maila podac namiary na tego ginekologa? Bo ja we Wroclawiu nie znam zadnego dobrego.
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-18, 19:23   #26
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: Harmonet

niusia napisał(a):
> koculek napisał(a):
> > Przypisał mi harmonet, powiedział, ze moze mi sie pogorszyc cera (co nie jest pewne) ale za to powiększy się libido, bo harmonet ma mniej hormonu. I rzeczywiście znów mam ochotę na seks
>
> to dlaczego ja nie mam????

ponieważ na każdego hormony działają inaczej
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-18, 20:15   #27
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 147
Re: Harmonet

Do Niusi - najwyraźniej należysz do tych kobiet, które źle reagują na pigułki z bardzo małą zawartością hormonów. Proponuję przerzucić się na piguły z większą ilością hormonów (tak jak ja na Stediril30), albo zrezygnować w ogóle z pigułek. Co to za życie, jak się seksu nie chce ?
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-18, 20:25   #28
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 147
Re: Tabletki antykoncepcyjne- co powinnam wiedzieć?

Joanneo, ale ja takie opinie czytałam i słyszałam o chyba wszystkich pigułkach, jakie są dostępne na rynku. A najgorsze opinie to słysze o tych z niskim poziomem hormonów, o dziwo. Że otepiają, spać się chce, ale żyć to już nie i seksu też się po nich nie chce. Mam też żywy dowód w postaci mojej siostry.
Nie jestem jeszcze w stanie powiedzieć, czy Stediril będzie dla mnie idealny, bo biorę dopiero drugie opakowanie, ale mam nadzieję... Jak tu mi się nie powiedzie, to rezygnuję z pigułek.
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-18, 20:35   #29
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Tabletki antykoncepcyjne- co powinnam wiedzieć?

Szarada napisał(a):
> Joanneo, ale ja takie opinie czytałam i słyszałam o chyba wszystkich pigułkach, jakie są dostępne na rynku.

ta jest podobno szczegolnie upośledzona - tak mi sugerował lekarz ale fakt, co kobieta to reakcja na pigułkę i nie można tworzyć żadnych uogólnień

ja z pigułek zrezygnowałam daaaawno temu - niestety, mimo wielu prób i lat brania, na pewno już wiem, że kosztują mnie grzybice
byłam rok na Depo, pozatym, mój chłopak jest kochany i nie ma nic naprzeciwko prezerwatywom .
no, ale mam też super skłonnośc do torbieli (moze dlatego, że jako "bardzo nastolatka" faszerowałam się Dianą), i one są zbijane raz na jakiś czas pigułkami właśnie... Więc, jak już muszę coś brać, jest to Stediril
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-18, 21:04   #30
fianit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 71
Re: do fianit

Komi to podaj mi maila albo do mnie napisz na fianit@poczta.onet.pl bo ja nie korzystam chwilowo z programów do wysyłania poczty a tu inaczej nie można
fianit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:53.