Just Smokey - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Galeria makijażu - moje makijaże

Notka

Galeria makijażu - moje makijaże Galeria makijażu, to miejsce, gdzie możesz zaprezentować swój makijaż oraz wymienić się doświadczeniem i opinią. Pochwal się swoim makijażem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-02, 21:30   #1
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924

Just Smokey


Hej Dziewczyny ,

Przyszla wiosna, niedlugo nadejdzie lato, a SMOKEY EYES sa nadal najbardziej pozadanym makijazem przez wiekszosc kobiet w tym sezonie. Dlatego postanowilam je zrobic dla was Mam nadzieje, ze mi sie udalo, bo SMOKEY nie naleza do 'latwych' w zrobieniu. Za duzo ciemnego cienia tu czy tam i juz cala nasza 'praca' idzie na marne - look jest niechlujny a oko wyglada jak 'popackane'. Hmm, no to zaczynamy.

Pare zasad co do SMOKEY:

1) Smokey eyes potrzebuja/wymagaja gladkiej i czystej cery - jakiekolwiek krostki/przebarwienia psuja caly efekt
2) nalezy calkowicie pozbyc sie cieni pod oczami - przy SMOKEY tym bardziej sprawiaja, ze spojrzenie wyglada na zmeczone
3) Smokey dobrze sie komponuja z naturalnymi ustami - jasne beze/roze sa jak najbardziej wskazane. Odcienie cieliste, efekt tzw. niewidocznych ust takze - wszystko zalezy od gustu i uznania.
4) Smokey NIE wygladaja dobrze przy mocnej opaleniznie

Makijaz zaczynamy od nalozenia podkladu, wyrownania kolorytu, zatuszowania krostek korektorem, czerwonych naczynek tuz pod nosem, zamaskowania cieni pod oczami. Nastepnie bronzer badz roz - ja uzywam tylko bronzera. Akcentuje nim kosci policzkowe i skore tuz pod nimi (tam nakladam z reguly wiecej) + omiatam boki skroni i cala gorna czesc czola tuz pod wlosami. - srodek zostawiam. Tak samo jak i boki obok nosa do kosci policzkowych - tez pozostaja jasne - mozemy uzyc highlightera w tych miejscach. To sposob cieniowania dla okraglej buzi ktora posiadam Co do brwi, to spartaczylam je troche, ale cos dzisiaj niecierpliwa jestem i od razu chcialam sie zabrac do malowania oczu wiec WYBACZCIE.

Oczy zostaly obrysowane czarna kredka - do konca wewn. kacika u gory i do polowy-3/4 powieki na dole. Czarna kredka maluje tez cala gore az do zalamania powieki a nawet troszke wyzej - chodzi o to by przy otwartym oku bylo widac, ze delikatnie wychodzi ona poza wglebienie w powiece, ale tez nie za wysoko - mam nadzieje, ze widac to na zdjeciach. Wszystko to rozcieram palcem i delikatnie wyjezdzam w bok w strone zewnetrznego kacika tak i do gory. Tuz pod lukiem brwiowym uzyjmy jakiegos jasnego cienia - moze byc highlighter. A granice pomiedzy jasnym cieniem a czarna kredka zaznaczmy delikatnie brazowym cieniem lub jakimkolwiek cieniem tak by byl o 1/2 tony ciemniejszy od naszego naturalnego koloru skory. Na koniec delikatnie przejezdzam po wszystkim czarnym cieniem - najwiecej klade go w zewnetrzym kaciku a im blizej wewnetrznego tym jasniej.
W zaleznosci od wielkosci oka - mozemy malowac takze czarna kredka kreske wewnatrz oka. Ja zamiast jej stosuje bialej kredka, poniewaz mam male oczy i zalezy mi na ich optycznym powiekszeniu.

Hmm... makijaz nie jest super staranny - robilam go 15 minut pobilam rekord, ale wlasnie o taki LOOK mi chodzilo - niestaranny lekko i dzieki temu bardziej sexy (tak uwazam).

Podobno przy Smokey dobrze przed nalozeniem ciemnych cieni nalozyc sobie baze w postaci cienia podobnego do naszego naturalnego - wtedy duzo ladniej sie rozprowadzaja niz na powiece dopiero co "maznietej" podkladem badz korektorem. Ja tego dzisiaj jednak nie zrobilam. I zaluje, ze nie mialam przy sobie sztucznych rzes w kepkach, ktore dodatkowo otwieraja i modeluja ksztalt oka.

Na usta nalozylam balsam nawilzajacy a nastepnie podklad i tyle

A teraz kosmetyki:

Podklad: Recover, Rimmel, odcien: 400
Korektor pod oczy i do wszystkich mozliwych niedoskonalosci na twarzy (polecam bardzo!) - Ever Fresh Concealer, Maybelline - odcien medium beige.
Dwukolorowa czarno-biala kredka Bourjois. Cien: Colour Rush, odcien JET BLACK, Rimmel. Bronzer: L'Oreal, Glam Bronze, Blonde Harmony, odcien 002. Highlighter: NYC, w zestawie o nazwie: Complete Foundation Kit. Brazowy cien o ktorym wczesniej wspominalam to bronzer ktorego z powodzeniem mozna tam uzyc

Chyba tyle.
Sluze pomoca w razie jakichkolwiek pytan
xoxo

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2019-04-14 o 10:00
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 21:39   #2
sylwia532
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia532
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z dala od domu
Wiadomości: 5 142
Dot.: Just Smokey

ten smokey nie przemawia do mnie,na zblizeniach wiele niedosciagmiec-cien nierowno nalozonywyszlo troszke palmiscie i oczko jedno rozni sie od drugiego......
ale usteczka sa calusne
ladna z ciebie dziewczyna!!!masz piekne wlosy i usta!!!!
sylwia532 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 21:47   #3
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Just Smokey

Dziekuje ale mi wlasnie o cos takiego chodzilo celowo chcialam by to nie byl 'super extra staranny' SMOKEY - to tak z milosci do Lindsay Lohan i jej rock&rollowego stylu ) ona chyba tez w takich gustuje... dla mnie 'niedociagniecia' wlasnie sa najbardziej sexy w kobiecie... - zdaje sobie sprawe, ze wiele z was moze sie z ta opinia nie zgodzic, ale mnie po prostu 'perfekcja' czy to we fryzurze czy w makijazu odstrasza nie ma to jak lekko poplatane wlosy, oczy niestarannie mazniete czarnym cieniem i bluzka ze spadajacym ramiaczkiem.. oczywiscie to tylko moje zdanie
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 22:22   #4
Mloda
Zakorzenienie
 
Avatar Mloda
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Frankfurt am Main
Wiadomości: 6 541
Send a message via Skype™ to Mloda
Dot.: Just Smokey

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;11739940]Dziekuje ale mi wlasnie o cos takiego chodzilo celowo chcialam by to nie byl 'super extra staranny' SMOKEY - to tak z milosci do Lindsay Lohan i jej rock&rollowego stylu ) ona chyba tez w takich gustuje... dla mnie 'niedociagniecia' wlasnie sa najbardziej sexy w kobiecie... - zdaje sobie sprawe, ze wiele z was moze sie z ta opinia nie zgodzic, ale mnie po prostu 'perfekcja' czy to we fryzurze czy w makijazu odstrasza nie ma to jak lekko poplatane wlosy, oczy niestarannie mazniete czarnym cieniem i bluzka ze spadajacym ramiaczkiem.. oczywiscie to tylko moje zdanie [/quote]
Nie mozna sie z Twoja opinia nie zgodzic, bo jest Twoja i masz do niej prawo, ale ja moge wyrazic swoja .
Wybacz, ale niedociagniecia sa do przyjecia w makijazu dziennym, ale smokey potrzebuje perfekcji, bo inaczej wyglada sie jak po imprezie, a nie przed. Dodatkowo ten watek zrobiony jest w formie step by step (podkreslam tylko w formie, bo to pełny step by step nie jest), a wtedy makijaz musi byc perfekcyjny- inni sie na takich opisach ucza.
Nie moge sie nie zgodzic z Sywia- cienie nierowne, plamiste, oczy roznia sie miedzy soba. Nie kupuje tego . Usta owszem sliczne
Mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 22:23   #5
zafascynowana1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 184
Dot.: Just Smokey

Hmm.. Jeśli chodzi o makijaż to wydaje mi się, że powinien być dopracowany, tu w znaczeniu : równy. Na prawdę, ta różnica między wysokością położenia cienia, razi. I może Ty tak to czujesz, ale no jak ktoś spojrzy na Ciebie, to nie koniecznie może 'poczuć' to co Ty... mam nadzieje się się nie obrazisz, ale ja tak to odbieram
Usta świetne
zafascynowana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 23:00   #6
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Just Smokey

Dzieki Dziewczyny Moze jednak ktos skorzysta na tym... W koncu makijaz moze byc inspiracja, a wykonanie - staranne badz nie, mozna pozostawic sobie do wyboru, prawda? Ktos komu bedzie zalezalo na tym by byl rowny, to zrobi go rowno

Dzieki raz jeszcze i 'zafascynowana1' nie obrazam sie, no co Ty!
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 23:01   #7
Asia1990
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 117
Dot.: Just Smokey

z daleka mkijaż prezentuje się naprawdę dobrze widać kobietę z pazurem ale z bliska niestety widać niedociagniecia ale to już dziewczyny wspomniały. ogólny efekt wyszedł fajny tylko trzeba popracować nad szczegółami, a przecież sama o nich pisałaś
Asia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-03, 02:18   #8
Candy Killer
Zakorzenienie
 
Avatar Candy Killer
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 12 327
Dot.: Just Smokey

mi sie nie podoba ksztalt nalozenia cienia jest zbyt prosto polozony a powinien byc nieco w luk .
wszelkie "schodzone" makijaze maja niby swoj urok i to sie moze podobac..taki vintage look alee jesli chodzi o smoka to mozna go ladnie zmalowac ,rowno nalozyc a mimo to moze wygladac zawadiacko i nieco niechlujnie takze tutaj ta niechlujnosc jak dla mnie jest za duza,kilka poprawek bym wniosla do niego a i nie wygladalby na perfekcyjny skoro takich nie lubisz bo zeby perfecto zrobic tooo nieco trzeba nad nim posiedziec
__________________
BLOG
INSTAGRAM
Candy Killer Fan Page


If You can dream it , You can do it...




Candy Killer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 06:50   #9
niemogeno
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 438
Dot.: Just Smokey

Cytat:
Napisane przez Mloda Pokaż wiadomość
Nie mozna sie z Twoja opinia nie zgodzic, bo jest Twoja i masz do niej prawo, ale ja moge wyrazic swoja .
Wybacz, ale niedociagniecia sa do przyjecia w makijazu dziennym, ale smokey potrzebuje perfekcji, bo inaczej wyglada sie jak po imprezie, a nie przed. Dodatkowo ten watek zrobiony jest w formie step by step (podkreslam tylko w formie, bo to pełny step by step nie jest), a wtedy makijaz musi byc perfekcyjny- inni sie na takich opisach ucza.
Nie moge sie nie zgodzic z Sywia- cienie nierowne, plamiste, oczy roznia sie miedzy soba. Nie kupuje tego . Usta owszem sliczne
Zgadzam się w zupełności... Forma "nauczająca" Twojego postu nie ukrywam troszkę mnie zraziła... Jeśli mam się uczyć, to raczej od kogoś, u kogo smokey "wyszedł" Pomijam, że nie zastosowałaś się do kilku własnych zasad / spostrzeżeń Przyznam rację również Candy - mnie tez nie podoba się kształt nałożenia cienia - pokusiłabym się wręcz o stwierdzenie, że teraz Twoje oczka są optycznie zbyt szeroko rozstawione. Przytakując dziewczynom chodzi mi także o to, że jesteś piekną dziewczyną
niemogeno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 07:21   #10
ilonaxena
Raczkowanie
 
Avatar ilonaxena
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Ogrodzieniec
Wiadomości: 143
Dot.: Just Smokey

Zdjęcia bardzo ładne ale sam makijaż...hm Ma troszkę niedociągnięć, z tego co wiem to do smokey używa się cieni matowych, oprócz tego musisz jeszcze popracować nad kształtem nałożenia cienia ponieważ w twojej wersji oko wydaje się spłaszczone. Ale nie przejmuj się za bardzo, na pewno następnym razem twoje smokey będzie idealne
ilonaxena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 13:59   #11
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Just Smokey

Zgadzam się z dziewczynami - nierówno, niedokładnie, brwi faktycznie nie wyszły. I niestety ta niechlujność nie jest sexy. To właśnie taka niechlujność mnie (i pewnie nie tylko mnie) odstrasza, gdy wygląda to tak, jakbyś nosiła ten makijaż długo i zdążyłby już się powycierać itd. Estetycznym tego efektu nazwać nie można. Poza tym - bez obrazy - ale step by step powinien być wykonywany przez osobę, która perfekcyjnie operuje pędzelkiem, a Tobie jeszcze do perfekcji trochę brakuje - zamierzenie, czy nie, ale brakuje. I nie piszę tego złośliwie
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-03, 14:19   #12
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Just Smokey

dzięki za rady, musze dzisiaj poćwiczyć
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 16:19   #13
alice86
Wtajemniczenie
 
Avatar alice86
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 437
Dot.: Just Smokey

Cytat:
Napisane przez Asia1990 Pokaż wiadomość
z daleka mkijaż prezentuje się naprawdę dobrze widać kobietę z pazurem ale z bliska niestety widać niedociagniecia ale to już dziewczyny wspomniały. ogólny efekt wyszedł fajny tylko trzeba popracować nad szczegółami, a przecież sama o nich pisałaś
Ja zdecydowanie zgodzę się z Asią. Z daleka wygląda to super, ale mnie raczej takie zamierzone niedociągnięcia nie przekonują, niestety
Ale jedno Ci powiem - i tak super wyglądasz w tego rodzaju makijażu
__________________
alice86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 09:12   #14
Kicia_Wampirzyca
Zakorzenienie
 
Avatar Kicia_Wampirzyca
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: BP
Wiadomości: 3 037
GG do Kicia_Wampirzyca
Dot.: Just Smokey

Twoje smokey na pewno ideałem nie jest, ale zamierzenie niechlujności w makijażu zostało osiągnięte
Dużo jest błędów w tym smokey, ale w sumie makijaże z wybiegów też nie są idealne np. https://wizaz.pl/Makijaz/Trendy/Wios...-magia/Girbaud
https://wizaz.pl/Makijaz/Trendy/Wios...a/Just-Cavalli
Mi odpowiada bardziej smokey perfekcyjne Może kiedyś takie wykonasz na MM
__________________
"Through the darkness of futures past, the magician longs to see. One chants out between two worlds ...
fire, walk with me'


http://kiciawampirzyca.blogspot.com
Kicia_Wampirzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 15:14   #15
Natek89
Zadomowienie
 
Avatar Natek89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: aktualnie z Wrocławia
Wiadomości: 1 741
Dot.: Just Smokey

Skoro z założenia miał byc delikatnie niedbały to ja to kupuje.Mi przede wszystkim podoba się twarz.....po prostu aksamit....wspaniale.Podk ład mocno kryjący czy puder zapewnił taką fakturę ...? Wygląda to olśniewająco.
Natek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 15:24   #16
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Just Smokey

Mi sie podoba
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 17:52   #17
Rei
Zakorzenienie
 
Avatar Rei
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 651
GG do Rei
Dot.: Just Smokey

Cytat:
Napisane przez sylwia532 Pokaż wiadomość
ten smokey nie przemawia do mnie,na zblizeniach wiele niedosciagmiec-cien nierowno nalozonywyszlo troszke palmiscie i oczko jedno rozni sie od drugiego......
ale usteczka sa calusne
ladna z ciebie dziewczyna!!!masz piekne wlosy i usta!!!!
Zgadzam się, jest nie równo i jedna powieka różni się od drugiej. Wyciągnąć powinnaś i rozetrzeć jeszcze bardziej cień do góry. Cienie są dziwnie płasko nałozone, proponuje bardziej w łuk. Zmieniłabym lekko makijaz brwi, pokombinowałabym z nakładaniem kredki bo nieźle się odznacza to co zostało domalowane i pomalowane
Zmniejszyłas oko ale to akurat nawet fajnie Ci pasuje. Podsumowując brakuje tu staranności. Na usta przydałby sie lekki błyszczyk.
__________________
Moje Blogowanie

Nowe na blogu
Rei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 18:37   #18
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: Just Smokey

Chyba już wszystko zostało napisane. Do mnie ten makijaż też nie przemawia, to taaaaaakim wstępie spodziewałam się wymuskanego, niemal chirurgicznego smoka - trochę sie rozczarowałam. Pierwsza zasada, której uczą - Smokey eyes jest banalnie prosty, ale musi być perfekcyjnie czysty. Każda nierówność, niedokładność zaburza jego odbiór.
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 20:25   #19
lusia2212
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 175
Dot.: Just Smokey

mnie sie podaba
__________________
" W życiu nie chodzi o to, by przeżyć burzę, ale o to, by tańczyć w deszczu "
lusia2212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-19, 21:51   #20
ailatan1985
Zakorzenienie
 
Avatar ailatan1985
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 983
Dot.: Just Smokey

Super!!!
__________________
" Bo to co może Nas zabić, najczęściej jest tym co pozwala Nam żyć... " 
ailatan1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 19:02   #21
izga88
Zakorzenienie
 
Avatar izga88
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Szydłowiec
Wiadomości: 3 681
Dot.: Just Smokey

Bardzo fajny makijaż
__________________
,,...życie jest krótkie więc łam zasady, wybaczaj wszystko,całuj powoli,kochaj szczerze, śmiej się bez opamiętania i nigdy niczego nie żałuj..."
izga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Galeria makijażu - moje makijaże


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:51.