Pachniesz jak ja! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-03, 10:17   #1
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190

Pachniesz jak ja!


Wiadomo, jak kobiety reagują na koleżankę ubraną w taką samą sukienkę co one, w tym samym miejscu i czasie. A jak jest z perfumami? Czy gdy czujecie na kimś innym swoje ulubione perfumy cieszycie się, że są popularne i doceniane, czy raczej zgrzytacie zębami, bo chciałybyście mieć je tylko dla siebie?

Przyznam, że mi wyczuwanie swoich perfum na obcych sprawia wiele radości, ale chyba tylko dlatego, że taka sytuacja ma miejsce stosunkowo rzadko . Czego jednak nie lubię, to czytać recenzji zapachów, które należą do moich ulubionych, pisanych przez osoby ewidentnie niekompetentne (jak to brzmi! ). I nie chodzi mi tu o pisanie peanów czy paszkwili, raczej o spłycanie świetnych kompozycji do poziomu "buteleczka piękniutka <3333 czuć że zapach drogi ach tak go lubię bo wszyscy czują ten luksus, nie każdy sobie może pozwolić hehe ))".

A jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 10:34   #2
Seraffina
Wtajemniczenie
 
Avatar Seraffina
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 032
Dot.: Pachniesz jak ja!

Ja raczej nie lubię gdy inna kobieta pachnie jak ja , co się rzadko zdarza Kiedyś lubiłam Słonia ale czując go na innej kobiecie spodobał mi się tak bardzo ,że stwierdziłam ,że nie jest on mój i przyznałam jej palmę pierwszenstwa Jakoś nie byłam zazdrosna o ten zapach , widocznie nie był on mój.

Trochę rozumiem , nas kobiety. Przez moje ręce trochę zapachów się przewinęło i czasem mam okazję powiedzieć kobiecie ,że pachnie tym a tym. Zazwyczaj są zdziwione i jakby obrażone, że jak to ktoś może wiedzieć czym pachną. Mówię tutaj o klasykach bardziej oraz tych perfumach na ,których jest boom. Ostatnio często czuje La Vie Est Belle
Czasem biegnę za kobietą gdyż pachnie tak intrygująco ,że muszę wiedzieć a w mojej głowie żadna szufladka nie chce sie otworzyć. Czasem się dowiem a czasem nie

Obecnie zachwyca mnie męski
Hermes Terre Fraiche.
Raczej żadna Pani pachnieć nim nie będzie

Seraffina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 10:37   #3
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Pachniesz jak ja!

Cytat:
Napisane przez Seraffina Pokaż wiadomość
Ja raczej nie lubię gdy inna kobieta pachnie jak ja , co się rzadko zdarza Kiedyś lubiłam Słonia ale czując go na innej kobiecie spodobał mi się tak bardzo ,że stwierdziłam ,że nie jest on mój i przyznałam jej palmę pierwszenstwa Jakoś nie byłam zazdrosna o ten zapach , widocznie nie był on mój.

Trochę rozumiem , nas kobiety. Przez moje ręce trochę zapachów się przewinęło i czasem mam okazję powiedzieć kobiecie ,że pachnie tym a tym. Zazwyczaj są zdziwione i jakby obrażone, że jak to ktoś może wiedzieć czym pachną. Mówię tutaj o klasykach bardziej oraz tych perfumach na ,których jest boom. Ostatnio często czuje La Vie Est Belle
Czasem biegnę za kobietą gdyż pachnie tak intrygująco ,że muszę wiedzieć a w mojej głowie żadna szufladka nie chce sie otworzyć. Czasem się dowiem a czasem nie

Obecnie zachwyca mnie męski
Hermes Terre Fraiche.
Raczej żadna Pani pachnieć nim nie będzie

Ja jeszcze nie weszłam na etap wypytywania obcych o to, czym pachną albo zagadywania ich że wiem czym .

No tak, o mężczyzn to już nie tak wielka zazdrość.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 10:52   #4
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Pachniesz jak ja!

Ja bardzo nie lubię jak ktoś pachnie tymi samymi perfumami co ja. Na szczęście praktycznie wcale nie wyczuwam "swoich" perfum u innych, ale raz zdarzyło mi się poczuć Euphorię od kobiety, do której moim zdaniem ten zapach ani nie pasował, ani nie pasował też do miejsca, w którym pracowała. Ale to jej wybór.
Euphoria pachniała na niej inaczej niż na mnie i szczerze obawiałam się czy te perfumy nadal będą mi się podobać. Zapach dla mnie to coś więcej niż woń, to coś ''własnego"co nas otacza, tworzy swoistą aurę, współgra z charakterem, stylem i sposobem bycia.
Przez jakiś czas ( krótki) potem Euphoria kojarzyła mi się z tamtą kobietą, ale na szczęście skojarzenie minęło.
Kilka razy zdarzyło mi się też, że testując nowy zapach spotkałam się z osobami, które w jakiś sposób mnie albo drażniły albo wywoływały nienajfajniejsze emocje - i niestety, testowany zapach jest już w mojej głowie "spalony", bo ilekroć go potem powącham, kojarzy mi się z tamtą osobą, sytuacją.
Tak samo nie mogłabym używać perfum, które w moje pamięci zapisałyby się jako signature scent jakiejś konkretnej osoby; wówczas miałabym wrażenie, że używam "jej" perfum.
Natomiast kompletnie mi nie przeszkadza kiedy wiem, że ktoś w tym czasie nosi ten sam zapach- najważniejsze - bym ja go nie czuła

Edytowane przez Vanilla
Czas edycji: 2014-09-03 o 10:57
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 12:38   #5
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Pachniesz jak ja!

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
Wiadomo, jak kobiety reagują na koleżankę ubraną w taką samą sukienkę co one, w tym samym miejscu i czasie. A jak jest z perfumami? Czy gdy czujecie na kimś innym swoje ulubione perfumy cieszycie się, że są popularne i doceniane, czy raczej zgrzytacie zębami, bo chciałybyście mieć je tylko dla siebie?

Przyznam, że mi wyczuwanie swoich perfum na obcych sprawia wiele radości, ale chyba tylko dlatego, że taka sytuacja ma miejsce stosunkowo rzadko . Czego jednak nie lubię, to czytać recenzji zapachów, które należą do moich ulubionych, pisanych przez osoby ewidentnie niekompetentne (jak to brzmi! ). I nie chodzi mi tu o pisanie peanów czy paszkwili, raczej o spłycanie świetnych kompozycji do poziomu "buteleczka piękniutka <3333 czuć że zapach drogi ach tak go lubię bo wszyscy czują ten luksus, nie każdy sobie może pozwolić hehe ))".

A jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?


Co do pierwszego pogrubionego, zalezy kto nimi pachnie Jak ktos mi bliski to sie ciesze, wchodze i mowie: o znam to! Ale ladnie pachniesz (tym samym dajac tej osobie komplement i sobie, ze takie ladne perfumy mam i ja
Jak ktos obcy to sie nie wsciekam, tym bardziej, ze nie uzywam niszy. Ale o dziwo rzadko czuje moje perfumy na innych Jak juz wyczuje to z ciekawosci sie przygladam osobie, ktora nimi pachnie oraz niucham, jak sie na niej zapach uklada. Bez zadnej zazdrosci
Uzywam tez meskich perfum (jesli juz dzielimy na kategorie damskie, meskie) i nigdy nie spotkalam kogos pachnacego akurat tymi samymi perfumami co ja. Nawet jesli to mialby byc mezczyzna. Nie spotkalam.

Zeby nie wyszlo na to, ze chodze kanalami

Seraffina, ale twoj tekst daje po oczach
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 14:54   #6
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Pachniesz jak ja!

U mnie raczej różnie z tym jest, ale mam z moją siostrą niepisaną umowę, że nie mamy tych samych perfum Wyjątek stanowi Moon Sparkle, gdzie ja mam kilka kropelek na dnie a ona dwie flachy: 50 ml i 100 ml. Ale zawsze ugadujemy się, również z moją mamą, jak razem gdzieś idziemy, żeby nie pachnieć tym samym. A jak mojej siostrze się coś spodoba, np. z odlewek to zazwyczaj jej to oddaję do jej zbiorku, chyba, że to jeden z moich ulubieńców
Co do obcych zazwyczaj czuję nutkę zazdrości jeżeli poczuję coś z moich ukochanych zapachów, ale rzadko tak jest, bo większość moich dziwolągów nie uznaje :P zazwyczaj czuję zapachy typu: Euphoria edp, Eternity itp.. Więc jeżeli to jest osoba z mojego najbliższego otoczenia w pracy, staram się tego do pracy nie używać, głównie dlatego, że wiem, że te osoby ilości flakonów takich jak ja nie posiadają (nawet nie mówię im ile mam, bo po co ) :P jeden, co najwyżej dwa, trzy flakoniki.
Ostatnio koleżanka używająca Euphorii bardzo się zdziwiła jak jej powiedziałam, że ładnie pachnie i to pewnie Euphoria jest Na jej zdziwioną minę, skąd wiem, czym ona pachnie odpowiedziałam: bo też mam i używam
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 16:29   #7
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Pachniesz jak ja!

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Ty się nie śmiej, najdalej dzisiaj widziałam taką recenzję... Oczywiście jednych z moich ulubionych perfum .

A, zauważyłam jeszcze, że nie mam oporów przed poleceniem komuś zapachu, który lubię. Jeśli tylko pasuje do potrzeb i oczekiwań danej osoby, to rwę się żeby pochwalić się, że umiem doradzić . Ale może z tego się wyrasta .
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-03, 16:35   #8
Arwen123
Rozeznanie
 
Avatar Arwen123
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 601
Dot.: Pachniesz jak ja!

Ja tylko bardzo nie lubię jak ktoś z mojego bliskiego otoczenia pachnie tak, jak ja. Z tego powodu zrezygnowałam z zakupu kolejnego jabłuszka od Niny Ricci, Loverdose i kilku innych. Siostry na szczęście nie mam, więc nie muszę toczyć perfumowych walk . Za to z mamą nie mam tego problemu i nie przeszkadza mi jak czasem coś ode mnie pożyczy (i tak zdarza się to raz na ruski rok, bo tylko jak wychodzą z tatą na jakąś większą imprezę).
Ale też bardzo lubię wyczuwać znane mi zapachy na kompletnie obcych osobach- jedna z moich ulubionych "zabaw" . Wyjątkiem są te prawdziwie "moje" perfumy. Moje perfumy są moje i nie lubię jak ktoś nimi pachnie, bo wtedy czuję się jakby mnie obdzierano z czegoś wyjątkowego dla mnie, kradziono cząstkę mojej osobowości.

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
Czego jednak nie lubię, to czytać recenzji zapachów, które należą do moich ulubionych, pisanych przez osoby ewidentnie niekompetentne (jak to brzmi! ). I nie chodzi mi tu o pisanie peanów czy paszkwili, raczej o spłycanie świetnych kompozycji do poziomu "buteleczka piękniutka <3333 czuć że zapach drogi ach tak go lubię bo wszyscy czują ten luksus, nie każdy sobie może pozwolić hehe ))".
Śmiechłam.
Arwen123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 17:04   #9
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Pachniesz jak ja!

Cytat:
Napisane przez Arwen123 Pokaż wiadomość
Ja tylko bardzo nie lubię jak ktoś z mojego bliskiego otoczenia pachnie tak, jak ja. Z tego powodu zrezygnowałam z zakupu kolejnego jabłuszka od Niny Ricci, Loverdose i kilku innych. Siostry na szczęście nie mam, więc nie muszę toczyć perfumowych walk . Za to z mamą nie mam tego problemu i nie przeszkadza mi jak czasem coś ode mnie pożyczy (i tak zdarza się to raz na ruski rok, bo tylko jak wychodzą z tatą na jakąś większą imprezę).
Ale też bardzo lubię wyczuwać znane mi zapachy na kompletnie obcych osobach- jedna z moich ulubionych "zabaw" . Wyjątkiem są te prawdziwie "moje" perfumy. Moje perfumy są moje i nie lubię jak ktoś nimi pachnie, bo wtedy czuję się jakby mnie obdzierano z czegoś wyjątkowego dla mnie, kradziono cząstkę mojej osobowości.


Śmiechłam.
O ja mainstreamowa, wszystko co kocham .
Ale jakimś cudem jeszcze na nikim nie wyczułam... Najczęściej łapie mnie za nos Chloe (uwielbiam, choć nie noszę często, ale ona jest tak piękna i delikatna, że nie przeszkadza mi jej obecność na kimś innym), Słoń i Cukrowy Anioł.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 17:11   #10
Arwen123
Rozeznanie
 
Avatar Arwen123
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 601
Dot.: Pachniesz jak ja!

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
O ja mainstreamowa, wszystko co kocham .
Ale jakimś cudem jeszcze na nikim nie wyczułam... Najczęściej łapie mnie za nos Chloe (uwielbiam, choć nie noszę często, ale ona jest tak piękna i delikatna, że nie przeszkadza mi jej obecność na kimś innym), Słoń i Cukrowy Anioł.
Ja też je kocham, ale akurat te 2 flakony posiada i używa moja przyjaciółka. Podchwyciła też ode mnie klasyczną Lempicką. Ale czuję, że Loverdose kupię tak czy inaczej, bo ostro mnie wziął (jakkolwiek to brzmi ).
Słonia czuję od zawsze (i chyba na zawsze) na mamie mojej kumpeli (cały ich dom i samochód nimi pachnie) i dlatego też nie mogłam się do nich przekonać. Ostatnio wpadła mi w łapska mała słoniowa odlewka i załadowałam po kropelce za uszami- o dziwo pachniało mi bardzo przyjemnie.
Chloe też mnie ostatnio chwyciła za nos i za serducho.

Edytowane przez Arwen123
Czas edycji: 2014-09-03 o 17:12
Arwen123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 17:22   #11
LilyLauraIsabelle
Zadomowienie
 
Avatar LilyLauraIsabelle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 086
Dot.: Pachniesz jak ja!

Ja strasznie nie lubie uzywac zapachow, ktore sa popularne, gdy je ciagle na kims czuje to tak naprawde takie zapachy przestaja dla mnie istniec i juz przestaje zwracac na nie uwage - to jesli chodzi o popularnosc. A jesli chodzi o to czy sie ciesze czy nie to ja akurat nie mam swojego jednego signature scent, lubie uzywac roznych perfum w zaleznosci od nastroju,okazji itd itp, ale gdybym miala to jestem pewna, ze nie cieszylabym sie z tego, ze ktos pachnie tak samo jednak jak poczuje czasem jakis zapach, ktory mam w swojej ogromnej kolekcji to nawet przyjemne to jest, byle nie za czesto, bo wtedy juz go skreslam
LilyLauraIsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-03, 18:05   #12
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Pachniesz jak ja!

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
Ale może z tego się wyrasta .

Ja byłabym zachwycona czując na kimś "swój" zapach, mogłabym zhaltować delikwenta i przepytać na okoliczność innych ulubionych perfum po czym spisać i przetestować jego typy Ale takie osoby to chyba co najwyżej na zlotach.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 19:06   #13
Arwen123
Rozeznanie
 
Avatar Arwen123
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 601
Dot.: Pachniesz jak ja!

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość

Ja byłabym zachwycona czując na kimś "swój" zapach, mogłabym zhaltować delikwenta i przepytać na okoliczność innych ulubionych perfum po czym spisać i przetestować jego typy Ale takie osoby to chyba co najwyżej na zlotach.
W sumie ma to sens... Nigdy tak o tym nie myslałam
Arwen123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 21:20   #14
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Pachniesz jak ja!

Cytat:
Napisane przez Arwen123 Pokaż wiadomość
W sumie ma to sens... Nigdy tak o tym nie myslałam
Zaraz będzie pomysł zlotu .
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 00:31   #15
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Pachniesz jak ja!

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość

Ja byłabym zachwycona czując na kimś "swój" zapach, mogłabym zhaltować delikwenta i przepytać na okoliczność innych ulubionych perfum po czym spisać i przetestować jego typy Ale takie osoby to chyba co najwyżej na zlotach.
To jest bardzo słuszne podejście.

W kwestii pytanie głównego. Nie przeszkadza mi. Ani to, że ktoś ma takie same perfumy, ani jeśli ma takie same ubrania. Noszę koszulki czarne albo ideologiczne (zespoły metalowe, gry komputerowe, filmy), więc ktoś w takiej samej koszulce ma od razu +20 do charyzmy za dobry gust. W przypadku sukienki czy innego ubrania pewnie nawet nie zauważyłabym, że ktoś ma takie samo. A nawet gdybym zauważyła, nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.

W kwestii perfum - jeśli ktoś lubi te same perfumy, to jest trochę jak ze słuchaniem tej samej muzyki - czuję pokrewną duszę lubiącą taką samą sztukę. To rodzi jakiś sentyment.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 07:33   #16
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Pachniesz jak ja!

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość

A, zauważyłam jeszcze, że nie mam oporów przed poleceniem komuś zapachu, który lubię. Jeśli tylko pasuje do potrzeb i oczekiwań danej osoby, to rwę się żeby pochwalić się, że umiem doradzić . Ale może z tego się wyrasta .
faktycznie, wbrew temu co napisałam wyżej, ja tez tak mam)
Swego czasu zdradziłam koleżance z pracy czym pachnę (to był nawet jeden z moich KWC , pokazałam butlę i namierzyłam sprawdzonego sprzedawcę na All, żeby mogła sobie kupić.
Ale nigdy nie czułam na niej tych perfum, czasem pytałam czy ich używa, dowiedziałam się , że tak, ale na specjalne okazje
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 07:50   #17
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Pachniesz jak ja!

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
(...) więc ktoś w takiej samej koszulce ma od razu +20 do charyzmy za dobry gust.
(...) jeśli ktoś lubi te same perfumy, to jest trochę jak ze słuchaniem tej samej muzyki - czuję pokrewną duszę lubiącą taką samą sztukę. To rodzi jakiś sentyment.
O to, to
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 08:42   #18
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Pachniesz jak ja!

Mnie się chyba jeszcze nie zdarzyło, żebym wyczuła u kogoś moje ulubione perfumy jak Narciso Rodriguez For Her czy Sensuous Estee Lauder, ale często "widzę" bardziej popularne, które też mam jak D&G The One czy CK One.
Ogólnie chyba nie byłabym zadowolona gdybym wyczuła na kimś mojego ulubieńca. Trochę jak z tą samą sukienką
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 09:56   #19
LilyLauraIsabelle
Zadomowienie
 
Avatar LilyLauraIsabelle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 086
Dot.: Pachniesz jak ja!

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Mnie się chyba jeszcze nie zdarzyło, żebym wyczuła u kogoś moje ulubione perfumy jak Narciso Rodriguez For Her czy Sensuous Estee Lauder, ale często "widzę" bardziej popularne, które też mam jak D&G The One czy CK One.
Ogólnie chyba nie byłabym zadowolona gdybym wyczuła na kimś mojego ulubieńca. Trochę jak z tą samą sukienką
A Sensuous to ja kiedys poczulam na jednej dziewczynie w kinie, zachwycilam sie ale niestety dlugo nie wiedzialam co to jest, a ciagle za mna chodzilo....potem testujac rozne probki, trafilam na Sensuous i to bylo dokladnie to i chyba juz potem nie czulam ich na nikim innym, procz na sobie
LilyLauraIsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-04, 10:21   #20
kamanda77
Rozeznanie
 
Avatar kamanda77
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Leszno wlkp
Wiadomości: 729
GG do kamanda77
Dot.: Pachniesz jak ja!

Kiedy poczuję na kimś perfumy, których kiedyś używałam potrafię iść za tą osobą/kobietą i tak sobie wąchać i wąchać i wspomnienia wracają. Uwielbiam to uczucie.
Nie chciałabym jednak żeby w pracy, któraś z dziewczyn pachniała tak jak ja- na szczęście jeszcze się tak nie zdarzyło. Chciałam sobie nawet w wakacje kupić flaszkę CK Truth tak dla przypomnienia bo kiedyś namiętnie ich używałam ale koleżanka z pracy zlewa się nimi od stóp do głów i jakoś tak.... no za bardzo mi się z nią kojarzy.

Jedyną osobą w moim otoczeniu i z wieloma takimi samymi zapachami w swojej szafie jest jedna z wizazanek
O dziwo widzimy się dość często i nigdy ale to nigdy nie użyłyśmy tego samego dnia jednego zapachu
kamanda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 11:34   #21
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Pachniesz jak ja!

Cytat:
Napisane przez liv87 Pokaż wiadomość
U mnie raczej różnie z tym jest, ale mam z moją siostrą niepisaną umowę, że nie mamy tych samych perfum Wyjątek stanowi Moon Sparkle, gdzie ja mam kilka kropelek na dnie a ona dwie flachy: 50 ml i 100 ml. Ale zawsze ugadujemy się, również z moją mamą, jak razem gdzieś idziemy, żeby nie pachnieć tym samym. A jak mojej siostrze się coś spodoba, np. z odlewek to zazwyczaj jej to oddaję do jej zbiorku, chyba, że to jeden z moich ulubieńców
Co do obcych zazwyczaj czuję nutkę zazdrości jeżeli poczuję coś z moich ukochanych zapachów, ale rzadko tak jest, bo większość moich dziwolągów nie uznaje :P zazwyczaj czuję zapachy typu: Euphoria edp, Eternity itp.. Więc jeżeli to jest osoba z mojego najbliższego otoczenia w pracy, staram się tego do pracy nie używać, głównie dlatego, że wiem, że te osoby ilości flakonów takich jak ja nie posiadają (nawet nie mówię im ile mam, bo po co ) :P jeden, co najwyżej dwa, trzy flakoniki.
Ostatnio koleżanka używająca Euphorii bardzo się zdziwiła jak jej powiedziałam, że ładnie pachnie i to pewnie Euphoria jest Na jej zdziwioną minę, skąd wiem, czym ona pachnie odpowiedziałam: bo też mam i używam
Ja wrecz przeciwnie Czasami perfumuje sie tym samym zapachem co moj partner, zeby miec wieksza sile przebicia zapachem, wieksza chmura

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość

Ja byłabym zachwycona czując na kimś "swój" zapach, mogłabym zhaltować delikwenta i przepytać na okoliczność innych ulubionych perfum po czym spisać i przetestować jego typy Ale takie osoby to chyba co najwyżej na zlotach.
Podoba mi sie to podejscie
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 11:53   #22
huslistka
Raczkowanie
 
Avatar huslistka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 135
Dot.: Pachniesz jak ja!

O! wątek dla mnie a już myślałam że przesadzam. Nie przeszkadza mi jak ktoś na ulicy mi zapachnie moim ulubionym zapachem. Ale sytuacja ze współlokatorką mnie przerosła. Postanowiła sobie kupić to co jest moim ukochanym zapachem i wie że mam świra na punkcie perfum. Pokłóciłyśmy się o to, bo nie mogła zrozumieć, że kiedy ja używam Aliena raz na parę dni oszczędnie, a ona lubi wylewać codziennie z rana masę perfum na siebie, to mi go obrzydzi. Kolejny sezon - ona planowała sobie kupić Versace (kolejny mój ulubiony zapach, widziała go w mojej kolekcji) ale nie doszło do tego na szczęście dziś już nie mieszkamy razem. Chyba większość kobiet nie lubi takich swoistych klonów perfumowych, co? chociaż większość koleżanek z otoczenia stwierdziło że chyba zwariowałam, jak może mi to przeszkadzać że ktoś sobie kupi ten sam zapach. Co innego jednak, jak się mieszka razem. Od dziś dobieram sobie znajome które bardziej mnie rozumieją
__________________
Gram na skrzypcach i kocham je

huslistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 12:48   #23
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Pachniesz jak ja!

Cytat:
Napisane przez huslistka Pokaż wiadomość
O! wątek dla mnie a już myślałam że przesadzam. Nie przeszkadza mi jak ktoś na ulicy mi zapachnie moim ulubionym zapachem. Ale sytuacja ze współlokatorką mnie przerosła. Postanowiła sobie kupić to co jest moim ukochanym zapachem i wie że mam świra na punkcie perfum. Pokłóciłyśmy się o to, bo nie mogła zrozumieć, że kiedy ja używam Aliena raz na parę dni oszczędnie, a ona lubi wylewać codziennie z rana masę perfum na siebie, to mi go obrzydzi. Kolejny sezon - ona planowała sobie kupić Versace (kolejny mój ulubiony zapach, widziała go w mojej kolekcji) ale nie doszło do tego na szczęście dziś już nie mieszkamy razem. Chyba większość kobiet nie lubi takich swoistych klonów perfumowych, co? chociaż większość koleżanek z otoczenia stwierdziło że chyba zwariowałam, jak może mi to przeszkadzać że ktoś sobie kupi ten sam zapach. Co innego jednak, jak się mieszka razem. Od dziś dobieram sobie znajome które bardziej mnie rozumieją
Ja z moją współlokatorką mamy L de Lolitę na pół, bo kiedyś jej dałam próbkę do powąchania i się zakochała (zresztą, uważa że większość moich perfum jest super ), ale mamy skrajne różne towarzystwa, nawet z domu wychodzimy w przeciwnych kierunkach, więc w ogóle mi nie przeszkadza, że używa tego samego. Zwłaszcza, że częściej jednak sięga po Sunflowers, którego nie ma w mojej kolekcji.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 13:09   #24
Arwen123
Rozeznanie
 
Avatar Arwen123
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 601
Dot.: Pachniesz jak ja!

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
Zaraz będzie pomysł zlotu .
Niegłupie.

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
To jest bardzo słuszne podejście.

W kwestii pytanie głównego. Nie przeszkadza mi. Ani to, że ktoś ma takie same perfumy, ani jeśli ma takie same ubrania. Noszę koszulki czarne albo ideologiczne (zespoły metalowe, gry komputerowe, filmy), więc ktoś w takiej samej koszulce ma od razu +20 do charyzmy za dobry gust. W przypadku sukienki czy innego ubrania pewnie nawet nie zauważyłabym, że ktoś ma takie samo. A nawet gdybym zauważyła, nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.

W kwestii perfum - jeśli ktoś lubi te same perfumy, to jest trochę jak ze słuchaniem tej samej muzyki - czuję pokrewną duszę lubiącą taką samą sztukę. To rodzi jakiś sentyment.
Jeśli chodzi o ubrania to też tak mam- jak widzę kogoś z koszulką z moim ulubionym zespołem to od razu czuję jakbym tą osobę znała od dawna i znikają wszelkie opory towarzyskie . Wyjątkiem są faktycznie sukienki .
Z perfumami to po części też jest prawda, bo w moim otoczeniu perfumoholików jest jak na lekarstwo i zawsze fajnie spotkać kogoś z tym samym gustem, rzeczywiście jak bratnia dusza. Ale nie chciałabym na pewno pachnieć tak samo jak inna osoba w tym samym czasie.

Ja ze swoją współlokatorką takich problemów nie mam. Raczej mamy inne gusta, ale nawet jeśli podoba jej się coś czego ja namiętnie używam to zawsze mówi, że nie mogłaby tego kupić, bo to pachnie mną .
Arwen123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 13:58   #25
huslistka
Raczkowanie
 
Avatar huslistka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 135
Dot.: Pachniesz jak ja!

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
Ja z moją współlokatorką mamy L de Lolitę na pół, bo kiedyś jej dałam próbkę do powąchania i się zakochała (zresztą, uważa że większość moich perfum jest super ), ale mamy skrajne różne towarzystwa, nawet z domu wychodzimy w przeciwnych kierunkach, więc w ogóle mi nie przeszkadza, że używa tego samego. Zwłaszcza, że częściej jednak sięga po Sunflowers, którego nie ma w mojej kolekcji.
To też zależy od relacji z daną osobą moja współlokatorka była toksyczna i na samą myśl o tym że będę czuła te perfumy od niej mnie złościła. Zresztą, miałyśmy te same godziny rannego szykowania do pracy - siedzieć przez godzinę codziennie w oparach Aliena, zwłaszcza że ona codziennie przez wieele dni tego samego zapachu używa - o nieee...
__________________
Gram na skrzypcach i kocham je

huslistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 14:35   #26
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Pachniesz jak ja!

Cytat:
Napisane przez huslistka Pokaż wiadomość
To też zależy od relacji z daną osobą moja współlokatorka była toksyczna i na samą myśl o tym że będę czuła te perfumy od niej mnie złościła. Zresztą, miałyśmy te same godziny rannego szykowania do pracy - siedzieć przez godzinę codziennie w oparach Aliena, zwłaszcza że ona codziennie przez wieele dni tego samego zapachu używa - o nieee...
No faktycznie, dużo zależy od osoby, my na szczęście z moją współlokatorką mamy super kontakt - nie wchodzimy sobie w drogę, ale jak mamy fazy to gadamy o ciuchach, kosmetykach, malujemy każdy paznokieć na inny kolor i oglądamy Top Model . Nawet jej dałam swoją Miss Dior BB ukochaną na egzamin licencjacki .
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 20:00   #27
Suarti
Zadomowienie
 
Avatar Suarti
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 189
Dot.: Pachniesz jak ja!

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość

W kwestii pytanie głównego. Nie przeszkadza mi. Ani to, że ktoś ma takie same perfumy, ani jeśli ma takie same ubrania. Noszę koszulki czarne albo ideologiczne (zespoły metalowe, gry komputerowe, filmy), więc ktoś w takiej samej koszulce ma od razu +20 do charyzmy za dobry gust. W przypadku sukienki czy innego ubrania pewnie nawet nie zauważyłabym, że ktoś ma takie samo. A nawet gdybym zauważyła, nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.

W kwestii perfum - jeśli ktoś lubi te same perfumy, to jest trochę jak ze słuchaniem tej samej muzyki - czuję pokrewną duszę lubiącą taką samą sztukę. To rodzi jakiś sentyment.
__________________

Suarti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 08:11   #28
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Pachniesz jak ja!

Ja nie mam z tym problemu, jeszcze się nie spotkałam, żeby danego dnia ktoś pachniał jak ja, ale zdarza się, że spotykam kobiety które mają na sobie zapach którego używam.
Lubię jak kobiety pachną, to jest fajne - ale z drugiej strony zawsze zastanawiam sie czy ja pachnę bardziej serio bo przecież jej zapach nie może przebić mojego
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 08:25   #29
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Pachniesz jak ja!

Zdarza się czasem że z Mamą, mamy fazę w ten sam dzień na ten sam zapach, i tak sobie użyjemy przechodząc obok siebie, nie przeszkadza to nam bo tu są inne więzy niż z obcymi.
A obcych rzadko mijam żeby mieli to samo co ja, zdarzyło się ze dwa razy że wyczułam u kobiety to co sama mam, ale ja pachniałam w ten dzień inaczej, tak że ucieszyłam się że potrafiłam rozpoznać w powietrzu czyjś zapach
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 10:25   #30
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Pachniesz jak ja!

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Zdarza się czasem że z Mamą, mamy fazę w ten sam dzień na ten sam zapach, i tak sobie użyjemy przechodząc obok siebie, nie przeszkadza to nam bo tu są inne więzy niż z obcymi.
A obcych rzadko mijam żeby mieli to samo co ja, zdarzyło się ze dwa razy że wyczułam u kobiety to co sama mam, ale ja pachniałam w ten dzień inaczej, tak że ucieszyłam się że potrafiłam rozpoznać w powietrzu czyjś zapach
A pachniecie wtedy tak samo? Bo pomimo, ze ja i moja mama uzyjemy tego samego zapachu to na niej inaczej sie wszystko rozwija niz na mnie. Wiec niby to samo, ale ciut inaczej Pewnie podobnie jest z zapachami na innych ludziach
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-10 14:54:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.