ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-04, 18:09   #901
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zocha1985 Pokaż wiadomość
hej, mam takie pytanko, bo się zakręciłam już sama jeśli ostatnią tabletkę biorę w czwartek, to pierwszą z natępnego opakowania po tyg w piątek tak? dzięki z góry
tak
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 18:14   #902
zocha1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 11
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Dziękuję ślicznie Marwari
zocha1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 23:11   #903
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zocha1985 Pokaż wiadomość
hej, mam takie pytanko, bo się zakręciłam już sama jeśli ostatnią tabletkę biorę w czwartek, to pierwszą z natępnego opakowania po tyg w piątek tak? dzięki z góry
To nie lepiej zapamiętać, że tego samego dnia, kiedy się rozpoczęło branie?
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 09:19   #904
Laila 1989
Raczkowanie
 
Avatar Laila 1989
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 104
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Witajcie!
Zwracam sie z idiotycznym pytaniem i pewnie zaraz mnie ktos tu pogoni,ale. Biore cilest od 5 miesiecy,nie pominelam w tym czasie ani jednej tabletki i wszystkie biore zgodnie z czasem,ale... 10 dni temu(2 tabletka 5 opakowania) wspolzylam tak jak zwykle i pozniej jeszcze przez dwa dni,a teraz juz 3 dzien bola mnie piersi i podbrzusze,ale tak bardziej lewy jajnik;/ czy to ciaza?? jakie sa szanse na ciaze? dzisiaj jest 10 dzien od pierwszego stosunku z tego opakowania. do okresu mam jakies 15 dni jeszcze. przy ostatnim opakowaniu nie bolalo mnie nic.Schiza:/
Laila 1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 10:22   #905
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Laila 1989 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Zwracam sie z idiotycznym pytaniem i pewnie zaraz mnie ktos tu pogoni,ale. Biore cilest od 5 miesiecy,nie pominelam w tym czasie ani jednej tabletki i wszystkie biore zgodnie z czasem,ale... 10 dni temu(2 tabletka 5 opakowania) wspolzylam tak jak zwykle i pozniej jeszcze przez dwa dni,a teraz juz 3 dzien bola mnie piersi i podbrzusze,ale tak bardziej lewy jajnik;/ czy to ciaza?? jakie sa szanse na ciaze? dzisiaj jest 10 dzien od pierwszego stosunku z tego opakowania. do okresu mam jakies 15 dni jeszcze. przy ostatnim opakowaniu nie bolalo mnie nic.Schiza:/

jezeli nie pominelas zadnej tabletki nie pojawila sie biegunka ani wymioty w ciagu3-4h od wziecia tab, przestrzegałas ulotki - to w ciazy nie jestes. Amen.
objawy ktore opisujesz moga byc chwilowe, zglos sie do ginekologa jesli to nie ustapi, ale spokojnie ciaza to nie jest.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 11:18   #906
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Witam! hmm ja bralam tabletki rok i czasem sie zdazalo zapomniec. ale nie zaszlam w ciaze.. moze to jakas zmiana cisnienia lub pogody powoduje twoje zachowanie, a zachcianki kazda kobieta ma nie tylko w ciazy. dla pewnosci zrob test. a pozniej idz do lekarza jak bedziesz miala dalej watpliwosci. ale jest to malo mozliwe ze zaszlas.. moze to byc 5 % albo 1% .. nieboj sie. ja od 4 miesiecy juz nie biore anty i nie umiem zajsc w ciaze..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 14:42   #907
gabi k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 67
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Eh widze ze nie jestem sama:/tez zaczelam panikowac bo jestem wlasnie w polowie cyklu i od paru dni mam wszystkie objawy i dolegliwosci jejeczkowania-taki bol jak przed okresem(do ktorego jeszcze 2 tyg:/tez mnie lekko pobolewaja piersi i juz zaczynam sobie wkrecac dostrzegajac wszystkie objawy wczesnej ciazy:/skoro tabletki(biore regularnie nie pomijam nie choruje) hamuja owulacje to skad ona u mnie?;/
gabi k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-08, 16:23   #908
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gabi k Pokaż wiadomość
Eh widze ze nie jestem sama:/tez zaczelam panikowac bo jestem wlasnie w polowie cyklu i od paru dni mam wszystkie objawy i dolegliwosci jejeczkowania-taki bol jak przed okresem(do ktorego jeszcze 2 tyg:/tez mnie lekko pobolewaja piersi i juz zaczynam sobie wkrecac dostrzegajac wszystkie objawy wczesnej ciazy:/skoro tabletki(biore regularnie nie pomijam nie choruje) hamuja owulacje to skad ona u mnie?;/
to nie owulacja
wkrecasz sobie.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 00:04   #909
ruumi
Rozeznanie
 
Avatar ruumi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 772
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Biore tabletki regularnie, nigdy nie zapomniałam. Kiedyś brałam yasminelle po ,których wymiotowałam, teraz marvionel( od roku) i jedna rzecz mnie nie pokoji- mianowicie mój cykl nie jest super regularny, przy yasminelle dostawałam zawsze w ten sam dzien i co do minuty.A teraz mam raz w pt raz w sobote. Czy to coś oznacza,że nie działają dobrze? I okres mam troche mniej bolesny ale dalej spory i nie mam zawsze gęstego śluzu a niby taki powinien być .

Edytowane przez ruumi
Czas edycji: 2009-06-11 o 00:06
ruumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 00:07   #910
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ruumi Pokaż wiadomość
Biore tabletki regularnie, nigdy nie zapomniałam. Kiedyś brałam yasminelle po ,których wymiotowałam teraz marvionel od roku i jedna rzecz mnie nie pokoji- że mój cykl nie jest super regularny, przy yasminelle dostawałam zawsze w ten sam dzien i co do minuty.A teraz mam raz w pt raz w sobote. Czy to coś oznacza,że nie działają dobrze? I okres mam troche mnij bolesny ale dalej spory i nie mam zawsze gęstego śluzu a niby taki powinien być zawsze.
krwawienie nie zawsze musi wystąpić tego samego dnia - grunt by było w 7 dniowej przerwie
na śluz nie patrz, jest on 'generowany' sztucznie co nawet jest opisane w większości ulotek, cytuję :

Cytat:
Nie należy stosować metody kalendarzowej lub metody pomiaru temperatury. Metody te mogą być zawodne, ponieważ tabletki antykoncepcyjne modyfikują miesięczne zmiany temperatury ciała i zmiany śluzu szyjkowego.
jeśli łykasz prawidłowo, zgodnie z ulotką- jest ok
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 11:24   #911
ruumi
Rozeznanie
 
Avatar ruumi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 772
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
krwawienie nie zawsze musi wystąpić tego samego dnia - grunt by było w 7 dniowej przerwie
na śluz nie patrz, jest on 'generowany' sztucznie co nawet jest opisane w większości ulotek, cytuję :



jeśli łykasz prawidłowo, zgodnie z ulotką- jest ok
Wiem,że nie ma wtedy owulacji, tylko poprostu zmartwił mnie ten śluz bo wygląda jak owulacyjny i sie stresuje,że może mi się coś odblokowało:P:P:P
ruumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-11, 13:11   #912
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ruumi Pokaż wiadomość
Wiem,że nie ma wtedy owulacji, tylko poprostu zmartwił mnie ten śluz bo wygląda jak owulacyjny i sie stresuje,że może mi się coś odblokowało:P:P:P
nie ma co świrować i się nakręcać na ten śluz nic nie poradzisz - ja po prostu przestałam go obserwować i analizować
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 16:13   #913
fruttella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

no.. i juz mija prawie miesiac moje panie jak piersi bolą... wiem, wiem... zara kazda mi powie - marsz do lekarza. To nie jest jednak takie proste, bo w Polsce będę za tydzien dopiero... Za tydzien tez skoncze to drugie opakowanie i będę wyczekiwać...
taka mnie refleksja naszła.. co wybrałybyście - niechciana ciąża czy choroba?? oczywście wiadmo że dzidziuś jest największym skarbem... ach... powiem wam, nie łatwo być kobietą...
i chyba rzucę tabsy... jeśli oczywiście to nie ciąża... ale.. ZAPEWNIAM was ze biore jak w zegarku.. chyba dostane nobla...
fruttella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 21:21   #914
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Dziewczyny ile wchłania sie tabletka anty? Wiem, że pytanie już pewnie padło, ale w tym momencie nie mam za bardzo jak przebrnąć przez wszystkie posty, a za pomoca wyszukiwarki nie moge znaleźć, lewa jakas jestem w tym temacie :/
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 21:23   #915
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile wchłania sie tabletka anty? Wiem, że pytanie już pewnie padło, ale w tym momencie nie mam za bardzo jak przebrnąć przez wszystkie posty, a za pomoca wyszukiwarki nie moge znaleźć, lewa jakas jestem w tym temacie :/
do 3-4 godzin
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 21:24   #916
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile wchłania sie tabletka anty? Wiem, że pytanie już pewnie padło, ale w tym momencie nie mam za bardzo jak przebrnąć przez wszystkie posty, a za pomoca wyszukiwarki nie moge znaleźć, lewa jakas jestem w tym temacie :/
a pod latarnią najciemniej - jest to w ulotce
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 20:18   #917
intransitive
Wtajemniczenie
 
Avatar intransitive
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 769
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

wracam tu jak zwykle z nietypowym problemem.
parę dni temu zalała mi się torebka. o tabletki się nie martwiłam,bo to opakowania jeszcze szczelne, więc ok. Poza tym portfel się nie prawie nie zamoczył. No i brałam tabletki aż doszłam do dziś i się okazało , że opakowanie w tym miejscu było naruszone i tabletka była wilgotna (ta powłoczka była zawilgotniała i odchodziła, poczułam dopiero jak ją połykałam). Więc tabletkę wzięłam, ale teraz myślę, że skoro tabletki ma się trzymać w suchym miejscu to pewnie się cos z nią stało i straciła swoje właściwości. Czy mam racje?
Ostatni stosunek miałam w niedzielę, z tym, że nie doszło do wytrysku.
Teraz nie wiem co zrobić, brać drugą tabletkę, czy po prostu powstrzymać się i poczekać do wtorku bo na wtedy mi wypada krwawienie?
__________________
intransitive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 22:24   #918
damaris77
Przyczajenie
 
Avatar damaris77
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 13
Ciąża mimo tabletek anty?

Hej.
Ostatnio naczytałam się głupot iż pomimo brania regularnie tabletek można być w ciążym, także teraz już zgłupiałam. Jeszcze do nie dawna razem z moim męzczyzną zabezpieczaliśmy się również prezerwatywami jednak postanowilismy nie zabierać sobie tej przyjemności. Tak więc przez ostatni miesiąc kochamy się bez gumki . oczywiscie regularnie przyjmuje antykoncepcje doustną.
Dręczy mnie teraz tylko straszny ból piersi, duszności i nieznośny ból głowy. Dodam jeszcze iż mój ukochany nie dochodzi we mnie, zawsze wyskakuje także stosuję jeszcze metode przerywaną. Bardzo prosiłabym o obiektywne odpowiedzi. Pozdrawiam, z góry dzięki
__________________
a gdybym tak mogła połknąć świat?








damaris77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 22:37   #919
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: Ciąża mimo tabletek anty?

Cytat:
Napisane przez damaris77 Pokaż wiadomość
Hej.
Ostatnio naczytałam się głupot iż pomimo brania regularnie tabletek można być w ciążym, także teraz już zgłupiałam. Jeszcze do nie dawna razem z moim męzczyzną zabezpieczaliśmy się również prezerwatywami jednak postanowilismy nie zabierać sobie tej przyjemności. Tak więc przez ostatni miesiąc kochamy się bez gumki . oczywiscie regularnie przyjmuje antykoncepcje doustną.
Dręczy mnie teraz tylko straszny ból piersi, duszności i nieznośny ból głowy. Dodam jeszcze iż mój ukochany nie dochodzi we mnie, zawsze wyskakuje także stosuję jeszcze metode przerywaną. Bardzo prosiłabym o obiektywne odpowiedzi. Pozdrawiam, z góry dzięki
Myśle, że nie potrzebnie odbierasz sobie i swojemu partnerowi przyjemnosc z seksu.
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-25, 22:51   #920
damaris77
Przyczajenie
 
Avatar damaris77
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 13
Dot.: Ciąża mimo tabletek anty?

Cytat:
Napisane przez MissMiss Pokaż wiadomość
Myśle, że nie potrzebnie odbierasz sobie i swojemu partnerowi przyjemnosc z seksu.



Wolę dmuchać na zimne, tymbardziej ze jestem panikarą. Pewnie przyjdzie czas gdy pokonam swoje lęki i nie bede narzucać sobie chorych filmów. Teraz Ciągle panikuje z tą ciążą... cały czas mam wrażenie ,że mogłam ostatnio zaliczyć wpadke..
__________________
a gdybym tak mogła połknąć świat?








damaris77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 23:02   #921
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Ciąża mimo tabletek anty?

Cytat:
Napisane przez damaris77 Pokaż wiadomość
Hej.
Ostatnio naczytałam się głupot iż pomimo brania regularnie tabletek można być w ciążym, także teraz już zgłupiałam. Jeszcze do nie dawna razem z moim męzczyzną zabezpieczaliśmy się również prezerwatywami jednak postanowilismy nie zabierać sobie tej przyjemności. Tak więc przez ostatni miesiąc kochamy się bez gumki . oczywiscie regularnie przyjmuje antykoncepcje doustną.
Dręczy mnie teraz tylko straszny ból piersi, duszności i nieznośny ból głowy. Dodam jeszcze iż mój ukochany nie dochodzi we mnie, zawsze wyskakuje także stosuję jeszcze metode przerywaną. Bardzo prosiłabym o obiektywne odpowiedzi. Pozdrawiam, z góry dzięki
Rozmawialas o tym z lekarzem ktory zalecil przyjmowanie tabletek?
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 23:37   #922
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: Ciąża mimo tabletek anty?

Cytat:
Napisane przez damaris77 Pokaż wiadomość
Wolę dmuchać na zimne, tymbardziej ze jestem panikarą. Pewnie przyjdzie czas gdy pokonam swoje lęki i nie bede narzucać sobie chorych filmów. Teraz Ciągle panikuje z tą ciążą... cały czas mam wrażenie ,że mogłam ostatnio zaliczyć wpadke..
Rozpoczynając współżycie musisz się liczyc z mozliwością ewentualnej ciąży. W dzisiejszych czasach, gdy istnieją już bardzo skuteczne metody zapobiegania niechcianej ciąży, ta mozliwosc bardzo bardzo maleje. Po to są tak dobre zabezpieczenia - jak np. tabletki antykoncepcyjne- by z tego korzystac

Problem leży w Twojej głowie, może jeszcze nie dojrzałaś do seksu skoro masz takie bariery.
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 23:54   #923
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Ciąża mimo tabletek anty?

nie mam metody 100% Moja znajoma w padła biorąc tabsy, ale czy brała regularnie nie wiem.
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 07:00   #924
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: Ciąża mimo tabletek anty?

Wiadomo, ze nic nie daje 100% pewnosci, ale jesli ktos tak panikuje przez fakt, ze moze byc ta jedna na 1000 (bo wskaznik pearla dla tej metody to chyba 0,1), to niech lepiej sobie odpusci wspolzycie. Jak napisala kolezanka, rozpoczynajac je nalezy liczyc sie z mozliwoscia zajscia w ciaze. Ani ja, an moj partner nie chcielibysmy teraz dziecka, ale jak juz by sie przytrafilo, nie byloby tragedii. Po prostu mamy swiadomosc, ze cos takiego sie zdarza - ktos musi byc tym jednym promilem w statystyce. Inna sprawa, ze slyszalam, ze czesc kobiet albo nie przyznaje sie, albo nieswiadomie popelnia bledy w stosowaniu antykoncepcji doustnej, stad 'tak wysoki' wskaznik dla metody stosowanej teoretycznie poprawnie.
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 08:02   #925
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Ciąża mimo tabletek anty?

Cytat:
Napisane przez damaris77 Pokaż wiadomość
...
Dręczy mnie teraz tylko straszny ból piersi, duszności i nieznośny ból głowy...
Obstawiałabym bardziej źle dobrane tabsy niż ciążę...
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 09:02   #926
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Ciąża mimo tabletek anty?

Cytat:
Napisane przez damaris77 Pokaż wiadomość
Hej.
Dręczy mnie teraz tylko straszny ból piersi, duszności i nieznośny ból głowy . Dodam jeszcze iż mój ukochany nie dochodzi we mnie, zawsze wyskakuje także stosuję jeszcze metode przerywaną. Bardzo prosiłabym o obiektywne odpowiedzi. Pozdrawiam, z góry dzięki
W ulotce Yasminu jest napisane, że w przypadku ww objawów "Należny natychmiast skontaktować się z lekarzem. Ponadto do czasu skontaktowania się z lekarzem nie należny przyjmować więcej tabletek. W czasie przerwy stosuje się niehormonalne metody zapobiegające ciąży..." Dalej jest napisane, że duszności i ostre, przedłużające się bóle głowy mogą (oczywiście nie muszą, lekarz to stwierdzi) być objawami sugerującymi możliwiść wystapienia zakrzepicy.
Myślę jednak, że tak źle nie jest, a tylko masz źle dobrane piguły.

A co do ciąży, to Cię doskonale rozumiem. Pamiętam początki, tak gdzieś do 3 opakowania miałam cały czas jazdy, że jestem w ciąży. Samo przeszło. Zobaczysz, za jakiś czas też będziesz podchodzić do tego wszystkiego na luzie. Poza tym, trzeba mieć koszmarnego pecha, żeby przy regularnym braniu i stosowaniu się do wszystkich zaleceń, zaliczyć wpadkę.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 09:30   #927
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: Ciąża mimo tabletek anty?

ja sie podpisuje pod tym co pisza dziewczyny. Tabletki to najlepsza ochrona. lepiej juz stosowac twoja metode czyli przerywany i tabletki niz np. sama prezerwatywę. ale uwazam ze i tak ten przerywany u was to zbednosc
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 11:27   #928
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Ciąża mimo tabletek anty?

tak mozna zajsc w ciaze.
0,1-0,2 wskaznik pearla przy IDEALNYM stosowaniu, czyli bierzesz idealnie bez biegunek niczego. nawet jak idaelnie stosujesz, tak mozesz zajsc w ciaze. zawsze mozesz polaczyc metode gumka+tabletki. od dobrego zabezpieczenia nikt jeszcze nie umarl, choc wcale nie jest to konieczne :P
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 15:23   #929
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Ciąża mimo tabletek anty?

To dorzucę swoje 3 grosze - ostatnio też naczytałam się różnych głupot na forach przy portalach medycznych (!) Jeszcze koleżanka mi powiedziała, że ma 2 znajome, które przy "idealnym stosowaniu pigułek" wpadły. A że sama biorę tabsy, więc zaczęłam histeryzować. Wierzyć nie bardzo wierzyłam, ale bać się bałam. Tylko tak, skoro tyle milionów kobiet bierze pigułki, to - na zdrowy rozsądek - gdyby miały być tak awaryjne jak chcą niektórzy, to nie przeszło by to bez potężnej awantury. I miliony od koncernów farmaceutycznych by nie uciszyły sprawy Poszłam ostatnio do lekarza, który sam mi pigułki przepisał i zapewniał, że innego zabezpieczenia nie trzeba (no chyba, że się zmienia partnerów, to gumkę trzeba mieć, ale to chyba jasne dla wszystkich). Pytam - to jak to w końcu jest, bo ja wpadam w paranoję, a ktoś tu ściemnia. Wychodzi na to, że pigułki to najlepszy sposób na zajście tak, by nie wiedzieć kiedy. Odpowiedź dostałam taką - przy PRAWIDŁOWYM stosowaniu tabsów "wpadka" jest praktycznie niemożliwa i nie potrzeba dodatkowych zabezpieczeń. ALE - tu już moja uwaga - wpaść jest łatwo, jeśli się pewnych rzeczy nie wie lub nie pamięta:
- antybiotyki - o tym wiedzą niby wszyscy, że osłabiają działanie pigułek, ale niektóre dziewczyny nieraz nie kojarzą, że to, co biorą, to antybiotyki..
- dziurawiec - produkt niebezpieczny na pewno w przyp. Yasminelle (nie wiem, jak z innymi tabsami). I fajnie, tylko niektóre łykają sobie "Deprim" - lek na stany depresyjne, do kupienia bez recepty. Super, a co ma w składzie? Dziurawiec.. A potem słyszę, że dziewczyna brała pigułki idealnie i wpadła..
- sporo dziewczyn nie wie, że jeśli po zażyciu pigułki w niedługim czasie wystąpiły wymioty lub silna biegunka, to trzeba łyknąć następną tabletkę, bo pierwsza mogła nie zdążyć się wchłonąć;
- trzeba uważać na wszelkie stany gorączkowe z osłabioną odpornością;
- należy uważać na wszelkie specyfiki mające bardzo przyśpieszać przemianę materii;
- dla bezpieczeństwa należy czytać każdą ulotkę dołączoną do leku, który mamy zacząć brać, dopytać lekarza, czy nie będzie nam kolidował z pigułkami (dla pewności można dopytać i farmaceuty w aptece, bo oni często wiedzą więcej od lekarzy),
- o przyjmowaniu pigułek o stałych porach tylko wspomnę,
- o niepomijaniu żadnej pigułki też ,
- absolutnie nie wolno wydłużać przerwy między opakowaniami,
- i uwaga - wbrew temu, co jest napisane na ulotkach - przy pierwszym opakowaniu jest ryzyko wpadki, więc należy zabezpieczać się dodatkowo,
- i też wbrew temu co niektórzy mówią - plamienie podczas brania wcale nie jest normalne i może świadczyć o zbyt małej ilości hormonów (czyli też zwiększa się ryzyko).
Tyle w skrócie. Jak widać można wpaść, natomiast z tym "idealnym braniem" bym uważała. Znam taką, co przez długi czas twierdziła, że tak wpadła. Po jakimś czasie dopiero przyznała się, że brała wtedy antybiotyki, a nie przeczytała nawet ulotki. Po prostu wstydziła się przyznać..
__________________


Edytowane przez Deede
Czas edycji: 2009-06-26 o 15:28
Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 15:45   #930
littleblackwitch
Zadomowienie
 
Avatar littleblackwitch
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Pyrlandia ♥
Wiadomości: 1 832
Dot.: Ciąża mimo tabletek anty?

Deede eureka!


---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Cytat:
Napisane przez damaris77 Pokaż wiadomość
Wolę dmuchać na zimne, tym bardziej ze jestem panikarą. Pewnie przyjdzie czas gdy pokonam swoje lęki i nie bede narzucać sobie chorych filmów. Teraz Ciągle panikuje z tą ciążą... cały czas mam wrażenie ,że mogłam ostatnio zaliczyć wpadke..
skoro bierzesz się za seks to opcja ciąży powinna być nieustannie w Twojej świadomości...
ryzyko jest zawsze

MissMiss i Pusszek - popieram

Edytowane przez littleblackwitch
Czas edycji: 2009-06-26 o 15:50
littleblackwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-06 13:33:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:30.