Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-04-28, 14:42   #3901
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez bonasera Pokaż wiadomość
Też zaczynam lada moment nową pracę i podobnie jak Ty gryzę się tym, że wybrałam sobie beznadziejną chwilę na zmiany. Choć wypowiedzenie złożyłam jeszcze przed tym wszystkim, zanim pandemia rozszalała się na całego. Na całe szczęście nowy pracodawca nic nie zmienia w naszych ustaleniach (rozmawiałam z nimi kilkukrotnie) nic prócz terminu rozpoczęcia pracy, uzależnione to jest od otwarcia galerii.
Mnie niestety do tego zmusiła sytuacja, bo inaczej nie zdecydowałabym się na taka decyzje. Przeraża mnie onboarding online i współpraca z ludzmi, których nie znam zdalnie. Teraz mialam w teamie bardzo dobre warunki pracy, jak mialam problem to nawet na odległość ktoś mi pomagał, bo się lubiliśmy. A z nowymi osobami nigdy nie wiadomo jak się skonczy. Ale nie pozostaje mi nic innego jak podnieść rękawice i mieć nadzieję, że będzie dobrze.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-28, 18:20   #3902
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
No u nas, znaczy u TŻa (chyba nigdy się tego nie oduczę) wprowadzili to w zeszłym roku, jako motywacja do pracy i zaprzestania spóźniania się. Ale też były przeboje, bo potrafili zabrać premię za 30 sekund spóźnienia i nie szło kierownictwu wytłumaczyć, że ich zegar pokazywał inną godzinę niż nasze (jakieś 1,5 minuty do przodu).


Ja w tym roku 30 i ten sam problem. Myślałam, że jakoś się to ułoży wszystko, ale niestety...
Wiem, że taka premia to łatwa wymówka zawsze żeby ją uciąć itp, ale z drugiej strony jakbym miała dostać extra kasę to wiadomo
W sumie jeśli wypłata jest spoko i taka premia to dodatek, a nie składnik to ok, gorzej jak bez tego dodatku pensja jest lipna.

Wy sie dziewczyny martwicie i stresujecie nowymi miejscami pracy, co zrozumiałe, ale w sumie dostałyście ją i gdzieś zaczynacie w tym kiepskim okresie. A ja się obawiam, że z moim szukaniem to będzie totalna klapa, bo nie będzie ofert albo będzie tylko handel ;/
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-28, 19:44   #3903
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja osobiście nie jestem zwolennikiem premii absencyjnej - przez coś takiego mnóstwo ludzi chodzi chorych/przeziębionych do pracy :/ bo im szkoda i ja to rozumiem, więc najlepiej, gdyby jej po prostu nie było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-28, 20:49   #3904
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość
Wy sie dziewczyny martwicie i stresujecie nowymi miejscami pracy, co zrozumiałe, ale w sumie dostałyście ją i gdzieś zaczynacie w tym kiepskim okresie. A ja się obawiam, że z moim szukaniem to będzie totalna klapa, bo nie będzie ofert albo będzie tylko handel ;/
Ja jeszcze nie wiem kiedy zaczynam. Wszystko jest uzależnione od otwarcia galerii. Dlatego czekam z niecierpliwością na jutrzejszą konferencję, może będę po niej mądrzejsza.
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-28, 20:49   #3905
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Kiedyś pracowałam w firmie, o której zresztą jakiś czas temu tutaj pisałam (pracodawca natrętnie do mnie wydzwaniał, oprócz tego były inne problemy), wystawiłam im opinię na popularnym portalu z opiniami na G (nie wiem czy mogę podawać nazwę ). I oni teraz wydzwaniają, że mnie podadzą do sądu

Czy jeśli wypisałam wady firmy (ale realne, nie zmyślone; wszystko zostało opisane tak jak wyglądało w rzeczywistości) mają w ogóle do tego jakieś podstawy?
Szczerze mówiąc, mam ich w nosie, ale z drugiej strony nie mam czasu i nie chce mi się biegać za jakimiś idiotami po sądach.
W opinii wpisałam swoje imię, poza tym wlepiłam opinię na pół strony A4 prawie, żeby ostrzec potencjalny nowy narybek tej firmy. Nie ukrywam się generalnie, bo i tak domyślaliby się, że to ja.
Poza tym opisałam swoje odczucia i fakty.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-29, 06:08   #3906
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Tak na logikę, jak nie masz dowodów na to co napisałaś, to chyba mogą Cię pozwać o zniesławienie.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-29, 08:10   #3907
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość
Wiem, że taka premia to łatwa wymówka zawsze żeby ją uciąć itp, ale z drugiej strony jakbym miała dostać extra kasę to wiadomo
W sumie jeśli wypłata jest spoko i taka premia to dodatek, a nie składnik to ok, gorzej jak bez tego dodatku pensja jest lipna.
No właśnie dla takich kobitek, co mają 2 tyś. to stówka za chodzenie plus premia za produkcję (300-400zł) to już są ładne pieniądze. A teraz mój TŻ wprost powiedział chłopakom, że tą premią muszą nadrabiać to, co im zabrali z wypłaty i chłopaki w gnieździe się z nim zgodzili
Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Ja osobiście nie jestem zwolennikiem premii absencyjnej - przez coś takiego mnóstwo ludzi chodzi chorych/przeziębionych do pracy :/ bo im szkoda i ja to rozumiem, więc najlepiej, gdyby jej po prostu nie było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie tak. Ja w zeszłym roku byłam chora, ale nie miał mnie kto zastąpić i tak musiałam chodzić do pracy. A żeby ktoś jeszcze podziękował... a nie - mój bezpośredni przełożony podziękował mi jak dali mi wypowiedzenie
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-29, 08:48   #3908
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Dokładnie tak. Ja w zeszłym roku byłam chora, ale nie miał mnie kto zastąpić i tak musiałam chodzić do pracy. A żeby ktoś jeszcze podziękował... a nie - mój bezpośredni przełożony podziękował mi jak dali mi wypowiedzenie
No, ale co się czepiasz. Podziękował? Podziękował
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-29, 09:40   #3909
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość
Wy sie dziewczyny martwicie i stresujecie nowymi miejscami pracy, co zrozumiałe, ale w sumie dostałyście ją i gdzieś zaczynacie w tym kiepskim okresie. A ja się obawiam, że z moim szukaniem to będzie totalna klapa, bo nie będzie ofert albo będzie tylko handel ;/
Rozumiem Twój strach. Generalnie żadna sytuacja poza taką, gdzie firma ma się dobrze i nie trzeba zmieniać pracy ani nie obcieli etatu w tym momencie nie jest komfortowa.
Pamiętam czasy jak skonczylam studia i z pracą nie było kolorowo, bo akurat taki okres na rynku pracy się trafił. Miałam rozmowy kwalifikacyjne do rozdawania ulotek 🤦 ale plus taki, że to minęło i myślę, że teraz to też będzie tylko czasowe spowolnienie rynku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-29, 13:04   #3910
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Uff, dostałam telefon od nowego szefostwa, że termin zatrudnienia przesunie się o tydzień, tj. zaczynam 11 maja. Kamień z serca, bo obawiałam się, że w nieskończoność będę czekała na otwarcie.
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-29, 13:57   #3911
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Tak na logikę, jak nie masz dowodów na to co napisałaś, to chyba mogą Cię pozwać o zniesławienie.
Na większość niby mam dowody, niektóre prowizoryczne ale są
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-29, 17:53   #3912
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
No, ale co się czepiasz. Podziękował? Podziękował
W sumie racja
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-29, 21:04   #3913
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez bonasera Pokaż wiadomość
Uff, dostałam telefon od nowego szefostwa, że termin zatrudnienia przesunie się o tydzień, tj. zaczynam 11 maja. Kamień z serca, bo obawiałam się, że w nieskończoność będę czekała na otwarcie.

pracujesz w galerii? Daj znać, tak z czystej ciekawości, jak to wszystko będzie wyglądać, bo sama jako ewentualny klient - jestem ciekawa. Czy będą jakieś limity na sklep itp
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 00:39   #3914
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
pracujesz w galerii? Daj znać, tak z czystej ciekawości, jak to wszystko będzie wyglądać, bo sama jako ewentualny klient - jestem ciekawa. Czy będą jakieś limity na sklep itp
Jeżeli mogę to ja też napiszę, bo pracuję w galerii. Ogólnie wyszło na to, że mimo że sytuacja z zarażeniami w Polsce się nie poprawia i miały być etapy, to mają gdzieś, bo jak widać wybory takie ważne i zamiast 18 maja jak planowane otworzą już 4 maja. Kompletnie olali te etapy mimo że mieli stopniowo otwierać, ale przyśpieszyli. Widać tych etapów nie można było brać na poważnie. Mają być maseczki, limit 1 osoba na 15 m2 i w sumie tyle. No i żeby były płyny do dezynfekcji. No ale nie chce mi się wierzyć, że galerie tak szybko się przygotują. Żadnego mierzenia temperatury, a w takich miejscach powinno być.
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 06:54   #3915
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Jeżeli mogę to ja też napiszę, bo pracuję w galerii. Ogólnie wyszło na to, że mimo że sytuacja z zarażeniami w Polsce się nie poprawia i miały być etapy, to mają gdzieś, bo jak widać wybory takie ważne i zamiast 18 maja jak planowane otworzą już 4 maja. Kompletnie olali te etapy mimo że mieli stopniowo otwierać, ale przyśpieszyli. Widać tych etapów nie można było brać na poważnie. Mają być maseczki, limit 1 osoba na 15 m2 i w sumie tyle. No i żeby były płyny do dezynfekcji. No ale nie chce mi się wierzyć, że galerie tak szybko się przygotują. Żadnego mierzenia temperatury, a w takich miejscach powinno być.
To ciekawe.
Ale w sumie najbardziej mnie zastanawia,jak to będzie z ubraniami. No bo trzeba przecież przymierzyć, no a jak się okaże,że ktoś kto jest chory,albo kichnął przymierzy przede mną...to nie wiem,
Wiem,że nie trzeba popadać w paranoję, no ale jednak w sklepie spożywczym można te opakowania umyć po powrocie a ciuchy to ktoś jednak przed nami będzie dotykał...no nie wiem,zobaczymy
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 07:46   #3916
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
To ciekawe.
Ale w sumie najbardziej mnie zastanawia,jak to będzie z ubraniami. No bo trzeba przecież przymierzyć, no a jak się okaże,że ktoś kto jest chory,albo kichnął przymierzy przede mną...to nie wiem,
Wiem,że nie trzeba popadać w paranoję, no ale jednak w sklepie spożywczym można te opakowania umyć po powrocie a ciuchy to ktoś jednak przed nami będzie dotykał...no nie wiem,zobaczymy
Ja też się nad tym zastanawiam, jak to będzie z przymierzalniami.
Tak czy inaczej włóczenie się po sklepach na zasadzie "może coś mi wpadnie w oko" odpada póki co.. tylko konkrety. Smuteczek.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 10:40   #3917
aga_mari_ignatowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 6
Thumbs up Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Hej

jeśli szukacie nowych kwalifikacji i nie boicie się zmian, to polecam wam wybranie kursów albo szkoły policealnej dla dorosłych. Ja długo się nad tym zastanawiałam i postanowiłam spróbować. Jak wiecie w obecnej sytuacji wiele osób traci pracę i jedną z tych osób jestem ja. długo zajęło mi pogodzeni się z tym faktem, ponieważ dopiero od poniedziałku chyba otwarcie o tom rozmawiam, poinformowałam rodzinę i znajomych. Wstydziłam się powiedzieć to nawet najbliższej przyjaciółce obwiniałam się, a przecież to nie moja wina, że mamy wirusa .

Postanowiłam zapisać się na zajęcia do szkoły policealnej /reklama/ na kierunek rejestratorka medyczna, zapytacie dlaczego? A no dlatego, że pandemia nadal trwa i trwać będzie a na to stanowisko z pewnością będzie zapotrzebowanie.

Szkoła jest na świetnych warunkach a kurs trwa 10 miesięcy, myślę, że dam radę
Pomyślałam, że będzie ktoś z Was chciał to sprawdzić to wrzucę linka.
Moja rada dla Was, nie poddawajcie się, szukajcie rozwiązań bo one są. Czasami trzeba zajrzeć pod każdy kamień i w każdą szczelinę aby je odnaleźć Wierzę w Was i trzymam kciuki! Bo jak nie my to kto
/reklama/

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2020-04-30 o 13:16 Powód: reklama
aga_mari_ignatowicz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 11:38   #3918
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
pracujesz w galerii? Daj znać, tak z czystej ciekawości, jak to wszystko będzie wyglądać, bo sama jako ewentualny klient - jestem ciekawa. Czy będą jakieś limity na sklep itp
Obawiam się, że nie pomogę zaczynam dopiero pracę, od maja właśnie, tyle że nie stricte w budynku galerii, a w takim wolnostojącym punkcie znajdującym się na terenie, hm, parkingu galerii. Nie wiem, jak to ładniej wytłumaczyć . A jako że cały park handlowy był zamknięty, to i oni musieli swój przybytek zamknąć tymczasowo.
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 12:21   #3919
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
To ciekawe.
Ale w sumie najbardziej mnie zastanawia,jak to będzie z ubraniami. No bo trzeba przecież przymierzyć, no a jak się okaże,że ktoś kto jest chory,albo kichnął przymierzy przede mną...to nie wiem,
Wiem,że nie trzeba popadać w paranoję, no ale jednak w sklepie spożywczym można te opakowania umyć po powrocie a ciuchy to ktoś jednak przed nami będzie dotykał...no nie wiem,zobaczymy
Wiem jest to jakieś ryzyko, ciężko powiedzieć jak duże. Można też mierzyć miarką w sumie.
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-30, 16:57   #3920
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Ja też się nad tym zastanawiam, jak to będzie z przymierzalniami.
Tak czy inaczej włóczenie się po sklepach na zasadzie "może coś mi wpadnie w oko" odpada póki co.. tylko konkrety. Smuteczek.

Póki nie mam po co,to nie jadę. Chociaż chętnie bym coś dobrego zjadła,ale póki restauracje zamknięte to nie ma co się nastawiać na dobre jedzonko.


I kolejny miesiąc zleciał w pracy.
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 19:57   #3921
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja byłam wczoraj w pepco na w sumie przymusowych zakupach, bo nawet nie miałam ciuchów na ewentualne rozmowy kwalifikacyjne Ludzi akurat było niewiele, każdy w masce, płyn do dez. przy drzwiach. Ważne, że nie jechałam na darmo i jestem gotowa się ludziom na oczy pokazać
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-30, 21:41   #3922
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Ja osobiście nie jestem zwolennikiem premii absencyjnej - przez coś takiego mnóstwo ludzi chodzi chorych/przeziębionych do pracy :/ bo im szkoda i ja to rozumiem, więc najlepiej, gdyby jej po prostu nie było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Prawda. Niestety w takich sytuacjach zawsze znajdzie się ktoś kto to wykorzysta przeciwko pracownikowi ;/

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
No właśnie dla takich kobitek, co mają 2 tyś. to stówka za chodzenie plus premia za produkcję (300-400zł) to już są ładne pieniądze.
Dokładnie tak. Ja w zeszłym roku byłam chora, ale nie miał mnie kto zastąpić i tak musiałam chodzić do pracy.
No właśnie. Zawsze dla jednego będzie spoko, a z drugiej strony jednak nie do końca.
Współczuję pracy podczas choroby - jestem bardzo cięta na tego typu sytuacje i po absurdach w poprzedniej pracy i po tym co się odwalało gdy ktoś był chory powiedziałam, że nie ma bata, żeby mnie ktoś postawił w takiej sytuacji.

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Rozumiem Twój strach. Generalnie żadna sytuacja poza taką, gdzie firma ma się dobrze i nie trzeba zmieniać pracy ani nie obcieli etatu w tym momencie nie jest komfortowa.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Widać tych etapów nie można było brać na poważnie. Mają być maseczki, limit 1 osoba na 15 m2 i w sumie tyle. No i żeby były płyny do dezynfekcji.
Współczuję pracy w maseczkach, ja bym nie dała rady, po 15min mam dosyć. Otwarcie galerii jest mi kompletnie obojętne, nie przepadam za tego typu miejscami i rzadko chodzę na zakupy.
Czekam z niecierpliwością na otworzenie gastronomii.

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Póki nie mam po co,to nie jadę. Chociaż chętnie bym coś dobrego zjadła,ale póki restauracje zamknięte to nie ma co się nastawiać na dobre jedzonko.
U nas sporo restauracji uruchomiło dowozy, a wcześniej ich nie miało na przykład, także korzystamy

Ja miałam mega ciężkie 2 tygodnie, teraz nareszcie trochę wolnego, w pon wzięłam urlop, pierwsza połowa miesiąca jest zawsze luźniejsza na szczęście. A pomyśleć że w niedziele bym wylatywała na urlop
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 00:45   #3923
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Rozumiem. No ciężko jest w maseczce. Na razie tylko do sklepu, na spacer, a potem już w pracy.
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 07:52   #3924
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 321
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Tak na logikę, jak nie masz dowodów na to co napisałaś, to chyba mogą Cię pozwać o zniesławienie.
Nie znam polskiego prawa, ale na zagranicznych portalach tego typu zawsze proszą o wyrażanie krytyki jako opinii.

Czyli nie: "firma kłamie", tylko "moim zdaniem, firma kłamie".

Wtedy to nie jest stwierdzenie fakty, tylko wyrażenie opinii a za opinie nie można podać do sądu.

Tak jak piszę, nie wiem w jakim stopniu to ma zastosowanie do Polski.
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-03, 10:00   #3925
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

hej, powiedzcie mi, może wie ktoś, czy zaświadczenie o tym, że np. nie mogę wykonywać ciężkiej pracy fizycznej można dostać od rodzinnego czy od specjalisty? I jak się na takie zaświadczenie zapatrują w UP, czy rzeczywiście biorą pod uwagę?
Ja znów chodząca zgięta w poł :/ jutro jadę na RTG kręgosłupa, we środę neurolog, potem te zabiegi. Ogólnie stan moich pleców mnie przeraża, 30 niespełna na karku a takie problemy I zawsze atak pojawia się znienacka.. jednego dnia nic nie boli, a drugiego ledwo wstaję z łóżka. Strach pomyśleć co będzie dalej. Jeśli nie znajde w miarę lekkiej fizycznie pracy to po mnie.
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-03, 12:03   #3926
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-03, 13:12   #3927
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
ok bede sie dowiadywać. Badania wstępne do pracy mogłabym przejść, jeśli akurat z moimi plecami będzie przez jakiś czas ok, na przykład jak mi sie poprawi po zabiegach. Tyle, że praca obciążająca kręgosłup znów spowoduje pogorszenie stanu pleców, dlatego najlepiej by było, jakby mnie w ogóle do takiej pracy nie skierowali, np. do szpitala na jakiś ciężki oddział.
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-03, 13:34   #3928
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-03, 15:34   #3929
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Hej
Pamiętacie jak pisałam, że jestem mega zadowolona z obecnej pracy? Niestety to już nieaktualne. Mój szef odszedł i od niedawna jest nowy człowiek. Niedogadam się z nim. Facet wykształcony, ma prestiżowy certyfikat nawet. Ale niestety beton umysłowy nie potrafiący podjąć żadnej decyzji (ma stanowisko dyrektora). Do tego mega ciekawski (za bardzo interesuje się moim życiem i zawartością portfela, że tak powiem), sugeruje mi pewne rzeczy co do długości mojego planowanego urlopu w wakacje. No i szuka sługusów do roboty (rzeczy, które robił jego poprzednik przerzucił na mnie i kolegę z działu). Czas chyba szukać sobie czegoś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-03, 18:12   #3930
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

W zasadzie dochodzę do wniosku, że u mnie to, jak pasuje mi dana praca, w większości zależy właśnie od szefa i relacji z nim. W pierwszej dopóki miałam ok przełożonego, no to było ok, potem równia pochyla. W kolejnych też nędza obecnie szefa mam fantastycznego i choć firma ma wady, to mi one totalnie nie przeszkadzają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:43.