Zmiana tabletek - zbiorczy! - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-22, 15:38   #721
Klaudineczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Malbork
Wiadomości: 20
zmiana tabletek 24+4 na 21+7 pomocy

Witam, biorę od roku Daylette (24+4 , 0,3mg +0,02 mg) i z powodu przedłużających się krwawień i plamień ( za słabe tabletki ) zmieniono mi je na Vibin (21+7 , 0,3 mg+0,03 mg) . Moje pytanie, czy robić 4 dniową przerwę w daylette i zacząć vibin, czy nie robić w ogóle przerwy, czy może czekać aż skończy się okres? Niestety zapomniałam o to spytać lekarza, nie mogę się tam dodzwonić. Któraś z Pań wie co robić?
Klaudineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 12:40   #722
anuluu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 464
zmiana tabletek z yaz na angiletta

Cześć.
W ciągu najbliższych 2 tyg mam w planach zmianę tabletek. Przez ostatnie 4,5 roku brałam yaz, który dobrze znosiłam prócz szczegółu pt. przybrałam 20kg i nie jestem w stanie ruszyć wagi w dół więcej niż 5kg i i tak zaraz wracam do wagi wyjściowej . Więc poprosiłam o zmianę. Nowe tabletki kupione. Pani ginekolog powiedziała jedynie, że tydzień od zmiany tabletek mam stosować dodatkową metodę antykoncepcji. Niestety w ulotce angiletty przejście z konkretnie takich tabletek jak jest yaz (24 aktywne + 4 placebo) jest opisane tak że nie wiem jak to ruszyć. Ponieważ w ulotce angiletty pisze że należy wziąć ostatnią tabletkę z substancją czynną I tutaj moja wersja nie pasuje do ulotkowej ponieważ w ulotce pisze po 21 lub 22 dniach, a yaz ma ostatnią tabletkę czynną po 24 dniach? Czyli przy której tabletce yazu mam zmienić na angilette?

Jest jeszcze sprawa tego, że każdy blister angiletty zaczyna się od pn, co jeśli wypadnie mi zażywanie tabletki nr 1 w innym dniu? ( a na pewno wypadnie). Mam opuścić 3-4 , a nawet 5 tabletek z paczki i je wyrzucić czy po prostu zjeść tabletkę z tego dnia i zacząć opakowanie od środy i pamiętać że na końcu mam zjesc tabletki z początku? (może głupie pytania ale miałam do tej pory do czynienia tylko z yazem i nie wiem jak używać takich wynalazków).

Przedstatnia rzecz. Jak mam 21 tabletek to mam je jeść tak: 21 ciągle + 7 dni przerwy? i od nowa?

Ostatnia rzecz: w ulotce angiletty znalazłam coś takiego: w przypadku pominięcia/opóźnienia pow. 12h tabletki z pierwszego tyg, a był uprawiany sex w tygodniu poprzedzającym ten tydzień należy liczyć się z ciążą. Czyli tydzień przed zmianą tabletek też mam stosować gumki czy nie?

Sortki za dużo dziwnych pytań ale ta ulotka jest moim zdaniem kiepsko napisana i w yazie było to jakoś bardziej łopatologiczne i prościej rozpisany algorytm postępowania.

Proszę o szybką odpowiedź.
anuluu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 10:14   #723
marlena1990
Raczkowanie
 
Avatar marlena1990
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 51
Zmiana tabletek - proszę o pomoc

Witam,

Przez ostatni rok brałam tabletki Kontracept, ostatnio lekarz zmienił mi na pigułki Naraya. Ginekolog kazał zrobić po ostatniej tabletce przerwę 7 dniową jak zawsze i w 8 dniu wsiąść nowy lek ( i zabezpieczać się dodatkowo przez 7 dni).
Jednak w ulotce jest napisane że najlepiej nową tabletkę wsiąść odrazu na następny dzień po skończeniu poprzednich pigułek.
Postąpiłam tak jak zalecił lekarz, czy antykoncepcja będzie zachowana??

Edytowane przez marlena1990
Czas edycji: 2015-08-24 o 10:17
marlena1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 16:12   #724
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Zmiana tabletek - proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez marlena1990 Pokaż wiadomość
Witam,

Przez ostatni rok brałam tabletki Kontracept, ostatnio lekarz zmienił mi na pigułki Naraya. Ginekolog kazał zrobić po ostatniej tabletce przerwę 7 dniową jak zawsze i w 8 dniu wsiąść nowy lek ( i zabezpieczać się dodatkowo przez 7 dni).
Jednak w ulotce jest napisane że najlepiej nową tabletkę wsiąść odrazu na następny dzień po skończeniu poprzednich pigułek.
Postąpiłam tak jak zalecił lekarz, czy antykoncepcja będzie zachowana??
Tak, oba preparaty mają taką samą ilość EE, więc spokojnie mogłaś zrobić 7 dniową przerwę
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 21:44   #725
gargemel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 14
Zmiana tabletek

Hej,

Sprawa wygląda tak, moja dziewczyna brała tabletki z zawartością składnika "e" 0.03g. Wakacje nie robiła przerwy, między opakowaniami, by nie mieć miesiączki. Przed wzięciem ostatniej tabletki z drugiego blistra, była u ginekologa, który zmienił jej tabletki o zawartości składnika "e" na 0.02g oraz kazał zacząć przyjmowanie nowych tabletek od pierwszego dnia miesiączki.

Pytania.

Właśnie pojawiło się bardziej plamienie j jak miesiączka i poradzilem dziewczynie, aby wstrzymała się do jutra, aż pojawia się krwawienie, dobrze myślę?
Pytanie czy zabezpieczać się dodatkowo przez pierwszy blister biorąc pod uwagę mniejsza zawartość składnika "e" oraz niepewność czy przyjmie nowe opakowanie w pierwszy dzień miesiączki, czy też złamać zlecenie lekarza i normalnie odczekać 7 dni i 8 przyjąć tabletkę?

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka
gargemel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 23:40   #726
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Zmiana tabletek

Cytat:
Napisane przez gargemel Pokaż wiadomość
Hej,

Sprawa wygląda tak, moja dziewczyna brała tabletki z zawartością składnika "e" 0.03g. Wakacje nie robiła przerwy, między opakowaniami, by nie mieć miesiączki. Przed wzięciem ostatniej tabletki z drugiego blistra, była u ginekologa, który zmienił jej tabletki o zawartości składnika "e" na 0.02g oraz kazał zacząć przyjmowanie nowych tabletek od pierwszego dnia miesiączki.

Pytania.

Właśnie pojawiło się bardziej plamienie j jak miesiączka i poradzilem dziewczynie, aby wstrzymała się do jutra, aż pojawia się krwawienie, dobrze myślę?
Pytanie czy zabezpieczać się dodatkowo przez pierwszy blister biorąc pod uwagę mniejsza zawartość składnika "e" oraz niepewność czy przyjmie nowe opakowanie w pierwszy dzień miesiączki, czy też złamać zlecenie lekarza i normalnie odczekać 7 dni i 8 przyjąć tabletkę?

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka
Plamienie uważa się za krwawienie, więc na dobrą sprawę już by mogła wziąć. Zmieniając tabletki "w pierwszy dzień krwawienia" nie trzeba się dodatkowo zabezpieczać, antykoncepcja zostanie zachowana. Nie lekceważcie zdania lekarza Chyba że sami się wyuczycie w tym kierunku
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 04:36   #727
gargemel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 14
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Hmm czyli skoro wczoraj wieczorem dostała plamienie, a dopiero dzisiaj weźmie tabletki, to jak mamy teraz się zachować ? Czy ma normalnie przyjmować nowy blister i po prostu dodatkowo musimy się zabezpieczać ?

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka
gargemel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-27, 11:47   #728
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gargemel Pokaż wiadomość
Hmm czyli skoro wczoraj wieczorem dostała plamienie, a dopiero dzisiaj weźmie tabletki, to jak mamy teraz się zachować ? Czy ma normalnie przyjmować nowy blister i po prostu dodatkowo musimy się zabezpieczać ?

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka
Skoro nie minęło 24h to normalnie może wziąć teraz, bez panik Nie musicie się dodatkowo zabezpieczać.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 11:07   #729
klara1233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 39
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Dziewczyny dokładnie 3 miesiące temu zmieniłam tabletki z vibin mini na jeanine ze względu na moja anemie i obfite krwawienia które podobno dzięki jeanine miały ustąpić.
Po 3 miesiącach mogę stwierdzić ze w moich krwawieniach nic zupełnie nic się nie zmieniło,poza tym mam strasznie rozwalony humor i najważniejsze moje włosy lecą mi garściami i tu moje pytanie czy wypadanie włosów możne być przez tabletki czy powinnam szukać innego rozwiązania? dodam tez ze na początku września mam wizytę i jestem pewna ze będę je zmieniać na inne.
klara1233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 12:11   #730
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez klara1233 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dokładnie 3 miesiące temu zmieniłam tabletki z vibin mini na jeanine ze względu na moja anemie i obfite krwawienia które podobno dzięki jeanine miały ustąpić.
Po 3 miesiącach mogę stwierdzić ze w moich krwawieniach nic zupełnie nic się nie zmieniło,poza tym mam strasznie rozwalony humor i najważniejsze moje włosy lecą mi garściami i tu moje pytanie czy wypadanie włosów możne być przez tabletki czy powinnam szukać innego rozwiązania? dodam tez ze na początku września mam wizytę i jestem pewna ze będę je zmieniać na inne.
Może być od tabletek i faktycznie powinnaś je zmienić
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 10:03   #731
klara1233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 39
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Dzięki za utwierdzenie mnie w tej decyzji
klara1233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-01, 12:38   #732
YaggaYo
Raczkowanie
 
Avatar YaggaYo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 298
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Hej, mam pytanko. Biorę Yaz (pierwsze opakowanie), jutro powinnam przyjąć ostatnią tabletkę placebo. Krwawienia z odstawienia póki co nie widać. Lekarka zmieniła mi tabletki na ovulastan i kazała wziąć pierwszego dnia krawienia z odstawienia. Czy jak krwawienie się z odstawienia a nowe tabletki zacznę po wybraniu tabletek placebo to będę w pełni zabezpieczona ?
YaggaYo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 14:29   #733
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez YaggaYo Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanko. Biorę Yaz (pierwsze opakowanie), jutro powinnam przyjąć ostatnią tabletkę placebo. Krwawienia z odstawienia póki co nie widać. Lekarka zmieniła mi tabletki na ovulastan i kazała wziąć pierwszego dnia krawienia z odstawienia. Czy jak krwawienie się z odstawienia a nowe tabletki zacznę po wybraniu tabletek placebo to będę w pełni zabezpieczona ?
Tak. Weź palcebo i zacznij ovulastan. Tak to jest z tym krwawieniem z odstawienia; czasami ginekolodzy zalecają zażycie nowego preparatu w pierwszy dzień krwawienia, zapominając że może ono się nie pojawić.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 14:31   #734
YaggaYo
Raczkowanie
 
Avatar YaggaYo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 298
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Tak. Weź palcebo i zacznij ovulastan. Tak to jest z tym krwawieniem z odstawienia; czasami ginekolodzy zalecają zażycie nowego preparatu w pierwszy dzień krwawienia, zapominając że może ono się nie pojawić.
Ok, dziękuję ślicznie Przyznam, że trochę się denerwuje brakiem tego krwawienia, wrócę do domu i zrobię test, żeby się (mam nadzieję ) uspokoić :P

Edytowane przez YaggaYo
Czas edycji: 2015-09-02 o 10:35
YaggaYo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 19:59   #735
xxizax_x
Raczkowanie
 
Avatar xxizax_x
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 52
Question Zmiana tabletek antykoncepcyjnych w połowie opakowania

Zakładam ten wątek bo nigdzie nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. W 4 opakowaniu tabletek lesiplus w 13 tabletce dostałam krwawienie, lekarz tego samego dnia mnie zbadał stwierdził, że to na pewno krwawienie i zalecił zmianę tabletek od właśnie tego dnia czyli pierwszą tabletkę nowego preparatu (Sylvie20) wzięłam w dzień 14 tabletki. Zostałam zapewniona, że ochrona jest zachowana na wizycie jak i na drugi dzień telefonicznie. Jednak od zmiany towarzyszą mi plamienia raz brunatne raz krwiste, mniej obfite, bardziej. Chciałam się dowiedzieć czy na pewno jestem chroniona, zanim spanikowałam doszło do stosunku, jednak partner nigdy we mnie nie kończy (dokańcza ręką) i czy dostanę normalnie krwawienie z odstawienia jeśli teraz występują plamienia?
xxizax_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 17:29   #736
pagzik
Rozeznanie
 
Avatar pagzik
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 536
GG do pagzik
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Przepraszam, jeśli to zły wątek.
Po pół roku brania Atywii, chciałam zmienić tabletki i pani doktor przepisała mi Qlairę. Atywię się bierze 21 dni a Qlaira mą rożne składy tabletek i bierze się przez 28 dni (w tym placebo). Lekarka mi zaleciła, aby rozpocząć Qlairę w pierwszy dzień miesiączki (więc gdy skończyłam ostatnie opakowanie Atywii, odczekałam z dwa dni i rozpoeczęłam opakowaine Qlairy). Natomiast na ulotce Qlairy jest napisane, że w przypadku stosowania innego środka antykoncepcyjnego, powinno się rozpocząć opakowanie bez robienia przerwy. Od tego czasu minęły ponad dwa tygodnie. Czy mimo to Qlaira daje mi ochronę? A nawet jak nie dawała na początku czy już teraz daje?
__________________
Niektóre szczyty można zdobyć tylko razem.
pagzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 17:39   #737
YaggaYo
Raczkowanie
 
Avatar YaggaYo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 298
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Pagzik, miałam podobnie , zmienialam z Yazu na Ovulastan , który miałam wziąć w pierwszym dniu krwawienia z odstawienia. Tak zrobiłam i dwa razy upewnialam się u lekarza czy jestem w pełni chroniona cały czas. Powiedziała, że tak,więc myślę,że możemy spać spokojnie
YaggaYo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 18:29   #738
pagzik
Rozeznanie
 
Avatar pagzik
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 536
GG do pagzik
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź
__________________
Niektóre szczyty można zdobyć tylko razem.
pagzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 17:33   #739
EsTeLL25
Zakorzenienie
 
Avatar EsTeLL25
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 9 340
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Hej Chciałam się Was spytać ponieważ nigdy wcześniej nie zmieniałam tabletek na inne i trochę się pogubiłam jak powinnam to zrobić. Przez 9 miesięcy brałam Naraya Plus teraz jestem w czasie brania tabletek placebo i od tego czwartku czyli 19.11 powinnam zacząć nowe opakowanie. Została mi przepisana Belara i moje pytanie jest takie ponieważ lekarka poinformowała mnie, że gdy skończę placebo mam wziąć Belarę od razu. W tabletkach Naraya samemu nakleja się pasek z dniami i zawsze naklejałam od czwartku bo tak zaczynam nowe opakowanie w przypadku Belary dni tyg są już na opakowaniu zaczynają się od Poniedziałku. Rozumiem,że powinnam wziąć tabletkę z czwartku? a co z tabletkami od Poniedziałku do czwartku, które "zostaną" Będę wdzięczna za odpowiedz bo nie bardzo się orientuję..
__________________
Razem od 20.10.2010
Zaręczeni 06.12.2015


EsTeLL25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-17, 17:38   #740
qrado
Raczkowanie
 
Avatar qrado
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 45
Zmiana tabletek anty

Dzień dobry
Od roku czasu zażywam tabletki Vibin Mini, jednak w trzecim tygodniu opakowania pobolewał mnie brzuch i krwawienie z odstawienia również stało się bolesne (coś w rodzaju bólu okresowego), dziś byłam u lekarza i zapisała mi tabletki ELIN (swoją drogą... jakieś niedobre? w żadnej aptece w moim mieście nie ma, musiałam zamówić...) Dziś wzięłam ostatnią różową tabletkę z Vibin mini, jednak w sobotę mam dużą imprezę i chciałabym przesunąć krawawienie z odstawienia. Lekarz zalecił, abym jutro zaczęła nowe opakowanie Elin, bez żadnej przerwy i tu nasuwa się moje pytanie, brał ktoś kiedyś te tabletki? Są skutki uboczne? I czy jeżeli zażyję jutro 1 tabletkę Elin czy skuteczność zostanie zachowana? Nie chciałabym się później stresować Z góry bardzo dziękuje

I przepraszam, że piszę tutaj, jednak w tym dziale Panie są bardziej chętne do pomocy, niż w ginekologii :P
qrado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 17:57   #741
lilaShe52
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 106
Dot.: Zmiana tabletek anty

Moglas zapytac ginekologa jak bylas u niego. Tak ochrona bedzie zachowana. A co do tych tabletek to niewiem tez bralam vibin mini i prawie po 3 latach zazywania tez pojawily sie problemy ( 2 krwawienia w miesiacu , bole)
lilaShe52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 18:22   #742
dammall1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 25
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Witam. Od czterech miesięcy brałam tabletki antykoncepcyjne Vixpo. Ostatnio w aptece zapytałam farmaceutkę o zamienniki. Zaproponowała Sidratellę 20 - skład hormonalny według ulotki ten sam, a kosztuje 10zł(!). I tutaj rodzi się pytanie. Vixpo to 28 tabletek, 24 aktywne + 4 placebo. Sidratella to 21 tabletek i tydzień przerwy. Pierwszą tabletkę Sidratelli wzięłam zgodnie z ulotką, po czwartej placebo poprzedniego opakowania. Czy ciągłość ochrony antykoncepcyjnej została zachowana? Po wzięciu wszystkich tabletek mam zrobić tydzień przerwy? Jestem wtedy chroniona?
dammall1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 18:53   #743
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dammall1 Pokaż wiadomość
Witam. Od czterech miesięcy brałam tabletki antykoncepcyjne Vixpo. Ostatnio w aptece zapytałam farmaceutkę o zamienniki. Zaproponowała Sidratellę 20 - skład hormonalny według ulotki ten sam, a kosztuje 10zł(!). I tutaj rodzi się pytanie. Vixpo to 28 tabletek, 24 aktywne + 4 placebo. Sidratella to 21 tabletek i tydzień przerwy. Pierwszą tabletkę Sidratelli wzięłam zgodnie z ulotką, po czwartej placebo poprzedniego opakowania. Czy ciągłość ochrony antykoncepcyjnej została zachowana? Po wzięciu wszystkich tabletek mam zrobić tydzień przerwy? Jestem wtedy chroniona?
Tak, antykoncepcja jest zachowana. I tak, robisz tygodniową przerwę w czasie której jesteś chroniona (oczywiście pod warunkiem że po niej będziesz dalej brała tabletki).
Swoją drogą nie jest to zamiennik Vixpo (czyli Yazu), a takich tabletek jak Yasminelle czy Lesinelle.

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------

Cytat:
Napisane przez EsTeLL25 Pokaż wiadomość
Hej Chciałam się Was spytać ponieważ nigdy wcześniej nie zmieniałam tabletek na inne i trochę się pogubiłam jak powinnam to zrobić. Przez 9 miesięcy brałam Naraya Plus teraz jestem w czasie brania tabletek placebo i od tego czwartku czyli 19.11 powinnam zacząć nowe opakowanie. Została mi przepisana Belara i moje pytanie jest takie ponieważ lekarka poinformowała mnie, że gdy skończę placebo mam wziąć Belarę od razu. W tabletkach Naraya samemu nakleja się pasek z dniami i zawsze naklejałam od czwartku bo tak zaczynam nowe opakowanie w przypadku Belary dni tyg są już na opakowaniu zaczynają się od Poniedziałku. Rozumiem,że powinnam wziąć tabletkę z czwartku? a co z tabletkami od Poniedziałku do czwartku, które "zostaną" Będę wdzięczna za odpowiedz bo nie bardzo się orientuję..
Tak, zaczynasz od czwartku i idziesz zgodnie ze strzałkami. One mają jednakowy skład, więc te pozostałe dni od pn do czwartku zjesz na końcu i nie będzie to miało żadnego znaczenia.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 18:53   #744
dammall1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 25
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Jedynym powodem, dla którego teoretycznie nie są zamiennikami, jest jak rozumiem inny system ich przyjmowania? Farmaceutka powiedziała, że jeśli mają taki sam skład to można je brać "jako zamiennik".
dammall1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 18:58   #745
EsTeLL25
Zakorzenienie
 
Avatar EsTeLL25
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 9 340
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Tak, antykoncepcja jest zachowana. I tak, robisz tygodniową przerwę w czasie której jesteś chroniona (oczywiście pod warunkiem że po niej będziesz dalej brała tabletki).
Swoją drogą nie jest to zamiennik Vixpo (czyli Yazu), a takich tabletek jak Yasminelle czy Lesinelle.

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------



Tak, zaczynasz od czwartku i idziesz zgodnie ze strzałkami. One mają jednakowy skład, więc te pozostałe dni od pn do czwartku zjesz na końcu i nie będzie to miało żadnego znaczenia.
Dziękuję Ci serdecznie za odpowiedz
__________________
Razem od 20.10.2010
Zaręczeni 06.12.2015


EsTeLL25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 21:32   #746
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dammall1 Pokaż wiadomość
Jedynym powodem, dla którego teoretycznie nie są zamiennikami, jest jak rozumiem inny system ich przyjmowania? Farmaceutka powiedziała, że jeśli mają taki sam skład to można je brać "jako zamiennik".
Owszem. Teoretycznie możesz dobrać 3 tabletki z nowego opakowania i będziesz miała system 24+4. Niemniej jako dokładny zamiennik powinnaś dostać tabletki w systemie 24+4
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-21, 09:43   #747
dammall1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 25
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

A potężny wzrost libido i dużo śluzu gdy tylko coś zaczynamy działać z moim TŻ powinno mnie martwić, że coś jest nie tak, czy raczej powinno mnie cieszyć? Odkąd biorę sidratellę i z TŻ widuję się tylko w weekendy, to jak już przyjedzie to zmieniam się dosłownie w maszynkę do seksu.
dammall1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-21, 11:07   #748
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dammall1 Pokaż wiadomość
A potężny wzrost libido i dużo śluzu gdy tylko coś zaczynamy działać z moim TŻ powinno mnie martwić, że coś jest nie tak, czy raczej powinno mnie cieszyć? Odkąd biorę sidratellę i z TŻ widuję się tylko w weekendy, to jak już przyjedzie to zmieniam się dosłownie w maszynkę do seksu.
No to chyba dobrze Nie ma w tym nic nienormalnego.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 22:44   #749
fiording
Przyczajenie
 
Avatar fiording
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 7
Zmiana tabletek pomocy

Brałam kilka miesięcy vixpo, teraz lekarz zapisał mi rigevidon, byłam u lekarza na 2 dniu białej tabletki vixpo wzięłam pozostałe 2 do końca i zaczęłam brać nowe myślicie że jestem bezpieczna? Kochałam się z chłopakiem i mam lekkie obawy (teraz jestem na 15 tabletce rigevidon)

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:28 ----------

Pomóżcie
fiording jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 23:47   #750
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Zmiana tabletek pomocy

Cytat:
Napisane przez fiording Pokaż wiadomość
Brałam kilka miesięcy vixpo, teraz lekarz zapisał mi rigevidon, byłam u lekarza na 2 dniu białej tabletki vixpo wzięłam pozostałe 2 do końca i zaczęłam brać nowe myślicie że jestem bezpieczna? Kochałam się z chłopakiem i mam lekkie obawy (teraz jestem na 15 tabletce rigevidon)

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:28 ----------

Pomóżcie
bierzesz tabletki regularnie? przeczytałaś ulotkę? lekkie objawy czego?


i tak btw to chyba powinno być na forum 'Seks'.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-17 10:01:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:44.