Witam na forum eksperckim - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Ekspert Pedigree - wszystko o żywieniu psów.

Notka

Ekspert Pedigree - wszystko o żywieniu psów. Masz pupila lub planujesz go mieć? Zadaj pytanie ekspertowi Pedigree o to jak powinien odżywiać się Twój zwierzak.

 
 
Narzędzia
Stary 2015-06-18, 11:19   #91
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
1. Pogrubione - to dla mnie ostatecznie dyskredytuje Pana w moich oczach jako eksperta. Tak samo jak skompromitowany w moich oczach będzie dietetyk czy gastrolog polecający pacjentom dietę w Mc Donalds.
nawet bezdomne psy w fundacjach gdzie jestem wolontariuszem nie są karmione śmieciami z pedigree czy chappi bo nawet one zasługuja na coś lepszego.

2. Prawdziwy ekspert jest przede wszystkim obiektywny i bezstronny. Ktoś kto pisze artykuły na zamówienie koncernu jest tylko sługusem na jego usługach.
A pańskie porównanie do inżyniera czy profesora jest kompletnie nietrafione i ubliżające dla przedstawicieli tych dwóch zawodów. Profesor wykładając na dwóch różnych uniwersytetach przedstawia te same fakty. Inżynier budujący elektrownie buduje je wg takich samych norm - niezależnie od tego kto jest jego klientem.
Pan pobierając wynagrodzenie od koncernu ma za zadanie zwiększyc sprzedaż produktów.
Prosze spojrzeć na swój awatar - występuje pan tutaj nie jako weterynarz tylko jako naganiacz marki.
Lubie to!
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 11:37   #92
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Hostessy promujące jedzenie w markecie raczej nie są ekspertami w żywieniu Co to w ogóle za porównanie...
no bardzo trafne porównanie - najwyraźniej ''pan ekspert'' występuje tutaj jako hostessa wkładająca psom do pysków kolorowe kuleczki z trocin pedigree
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 11:42   #93
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Royal to tez cud karma. Procentowego składu nie uświadczysz
A jak sponsorowana... W każdej przychodni ją wciskają.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 11:48   #94
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Witam na forum eksperckim

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;51788868]A jak sponsorowana... W każdej przychodni ją wciskają.[/QUOTE]

W mojej też jest, ale żadna z 3 wetów u których byliśmy z kociakami nawet nie wspomniała o karmieniu royalem Pewnie dlatego, że pierwsza usłyszała, że dostają tymczasowo bezzbożówki, druga i trzecia wiedziały już, że będą karmione barfem i nie mają co mi tu wciskać kity o zbożach dla kota
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 12:21   #95
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Witam na forum eksperckim

Powiem wam ze jak mialam kiepski humor tak czytajac "porady eksperta" niezle sie usmialam Dziekuje za poprawe nastroju ....
Wiadomo kogo unikac w warszawie
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 14:40   #96
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez Garadiela Pokaż wiadomość
Powiem wam ze jak mialam kiepski humor tak czytajac "porady eksperta" niezle sie usmialam Dziekuje za poprawe nastroju ....
Wiadomo kogo unikac w warszawie
a dla mnie w sumie to smutne i żenujące. szczególnie to zdanie:
"Według Ciebie prawdziwy ekspert pisze anonimowo i za darmo wpisy na FB. Profesjonalizm polega na tym, że robi się jakościowo dobrą pracę, za którą ludzie są gotowi zapłacić pieniądze np. przychodząc po poradę do lecznicy, lub zamawiając ekspertyzę."

Wg definicji pana doktora ekspertem jest ktoś komu płacą za jego ekspertyzy.

Dobrze, że są jeszcze weterynarze, którzy są prawdziwymi ekspertami i autorytetami i naprawdę troszczą się o dobrostan zwierząt a nie tylko o stan swojego portfela.


Postawa tego ''eksperta" jest dla mnie zaprzeczeniem etyki lekarskiej jak również profesjonalizmu.
Opuszczam wątek - życzę powodzenia jeśli ktoś chce przebić ten ekspercki beton

Edytowane przez 201712071518
Czas edycji: 2015-06-18 o 15:09
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 15:19   #97
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
W mojej też jest, ale żadna z 3 wetów u których byliśmy z kociakami nawet nie wspomniała o karmieniu royalem Pewnie dlatego, że pierwsza usłyszała, że dostają tymczasowo bezzbożówki, druga i trzecia wiedziały już, że będą karmione barfem i nie mają co mi tu wciskać kity o zbożach dla kota
U mnie był taki pakiet startowy dla szczeniąt i kociąt, który zawierał szczepienia, zniżkę na kastrację, mikroczipowanie, odpchlanie itp. i paczkę rekomendowanego jedzenia, czyli właśnie Royal Canin :P Nie wiem co mam z tym zrobić, kotu nie dam, ale do śmieci też nie wyrzucę.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-18, 15:25   #98
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Witam na forum eksperckim

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;51791899]U mnie był taki pakiet startowy dla szczeniąt i kociąt, który zawierał szczepienia, zniżkę na kastrację, mikroczipowanie, odpchlanie itp. i paczkę rekomendowanego jedzenia, czyli właśnie Royal Canin :P Nie wiem co mam z tym zrobić, kotu nie dam, ale do śmieci też nie wyrzucę.[/QUOTE]

Mozesz zapytac kogos kto ma szczury czy nie chce. Ktos kto ma ich duzo, dom tymczasowy, fundacja. Sa lepsze karmy dla szczurkow, ale royal im nie zaszkodzi. Psom bardziej.

Wyslane z dziadowskiego telefonu, wybaczcie.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 16:41   #99
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Witam na forum eksperckim

Zacytuję z innego wątku, gdzie się ekspert pofatygował, bo ciekawi mnie odpowiedź, a nie bardzo chcę rozwalać inne wątki.

Cytat:
Napisane przez Ekspert Pedigree Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Szukam sobie tych tekstów od BARF iz bad.
Mamy taki tekścik, to numer 3 z piśmiennictwa: http://www.researchgate.net/profile/...bafb000000.pdf
Ziom od Pedigri twierdzi, ze tam gdzieś jest:
Cytat:
Większość moich pacjentów gastroenterologicznych ma problemy z powodu niezbilansowanej, niestabilnej diety domowej. Moja opinia jest dodatkowo potwierdzona obserwacjami publikowanymi w recenzowanych czasopismach naukowych [3-5], gdzie dla przykładu pokazano, ze w praktyce żywienie domowe lub gwałtowna zmiany diety ma większe szanse wywołania biegunki u psów ponad normalnie występujące biegunki z innych przyczyn.
Jestem ślepa czy nie umiem w angielski...? Gdzie tam jest coś o żywieniu domowym, gwałtownej zmianie diety na BARF, niezbilansowanej diecie, niestabilnej diecie, BARFie czy surowym mięsie? No nie widzę, no. Która mnie pokieruje?
Że psy rzygają, jak zjedzą śmieci czy trutkę na szczury, to chyba nie jest wina żywienia psa surowym mięsem.
Cytując dokładnie: “a recent change of diet (OR 3.5, p=0.002), […]or were fed a home-cooked diet (OR 4, p=0.002) were at a significantly greater risk of diarrhoea,” (Stavisky i wsp., 2011). Home cooked diet – zywienie domowe, recend change of diet to jedna z form niestabilnego żywienia. Odds Ratio (OR) to iloraz szans, jeśli jest większy niż 1 to znaczy, ze prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska jest większe niż przypadkowe (oczywiście podlega analizie statystycznej i jest istotne przy p<0,05. Czyli, psy żywione domowym jedzeniem maja statystycznie częściej biegunkę, jak i te, które gwałtownie zmieniły pokarm, zjadły śmieci itp. Pozostaje kwestia definicji śmieci. Czy surowe surowce z rzeźni (częściowo wykorzystywane w BARF), które zostały zmrożone i po odmrożeniu podane psu to nie zakrawa na śmieci? Dwadzieścia lat temu, kiedy bylem niedoświadczonym młodym hodowca, tez uwierzyłem, ze surowe żwacze wołowe plus mrożone mięso w kostkach to najlepsze pożywienie dla moje psa – O jakże się myliłem! To, co teraz wiem i jak wygląda żywienie moich psów, a także to, co zalecam moim pacjentom to efekt wielu lat doświadczeń i korzystania z badan robionych na całym świecie.

Stavisky, J., A. D. Radford, et al. (2011). "A case-control study of pathogen and lifestyle risk factors for diarrhoea in dogs." Preventive veterinary medicine 99(2-4): 185-192.
No dobra, ale to jest przecież inne źródło niż wklejone w poprzednim poście. Po co mi to cytujesz? Jak dajesz przypis z numerem [3], w którym rzekomo ma być jakaś informacja, to nie wklejaj następnie cytatów z jakiegoś innego artykułu na potwierdzenie, ze w tekście oznaczonym [3] było coś napisane.
Słodziuchne są te wspomnienia z Twojej młodości, zastanawianie się czy BARF to "śmieci" czy wywody nt. statystyki. Super. Ale co to ma do źródła, o które pytam, do wymiotów i biegunek u psów?

Nie proszę o jakieś nowe źródło, wspomnienia czy refleksje. Proszę o wskazanie, konkretnie, gdzie w tekście "Risk of vomiting and diarrhoea in dogs" (który umieściłeś wcześniej) jest coś o BARFie, surowym mięsie, zmianach diety na BARF czy czymkolwiek innym, o czym pisałeś.

Powklejałeś miliony artykułów, a pierwszy lepszy, który udało mi się znaleźć okazał się nie na temat, bez informacji, które rzekomo ma zawierać. Ciekawe jak tam reszta "piśmiennictwa".
coffee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 16:52   #100
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Witam na forum eksperckim

Matko z córką, czy ja dobrze czytam?
Cytat:
kiedy bylem niedoświadczonym młodym hodowca

Jestem przerażona.
Nie dość, że weterynarz, to jeszcze hodowca karmiący swoje psy Pedigree, wcześniej Chappie, a koty Whiskasem. Mam nadzieję, że chociaż hodowca były.
...



A co do artykułów - obawiam się coffe, że mogłabyś teraz z wielką satysfakcją zakrzyknąć "busted!". Szkoda, że nie mam tyle czasu by posprawdzać wszystkie przez Pana Eksperta "zacytowane" tu artykuły - jakos czuję przez skórę, że takich kwiatków byłoby więcej
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 16:52   #101
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Mozesz zapytac kogos kto ma szczury czy nie chce. Ktos kto ma ich duzo, dom tymczasowy, fundacja. Sa lepsze karmy dla szczurkow, ale royal im nie zaszkodzi. Psom bardziej.

Wyslane z dziadowskiego telefonu, wybaczcie.
Dzieki wielkie
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-18, 17:21   #102
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Witam na forum eksperckim

Ekspert wziął się na sposób, zalał nas falami testu z milionem linków do literatury (w obcym języku żeby nam jeszcze trudniej było) więc mało komu chce się tak dokładnie przedzierać przez ten strumień świadomości, jak to ktoś nazwał.
Na marginesie, mam wrażenie, że ekspert ma płacone od ilości znaków w poście. Ciekawe czy wykłada na uczelni tak jak pisze... Bo jeśli tak, to biedni studenci.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 19:50   #103
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Witam na forum eksperckim

Pewnie tak a pozniej mamy wetow ktorzy o zywieniu psow czy kotow wiedza tylko tyle ze mozna im dac np RC...Sama od klientow slysze o pewnym wecie ktory niemal kazdemu psu zaleca RC i to serie wet bo inne żywienie to zlooooooooo
Gotowane to dramat,mieso trucizna...Najlepsze suche kulki z jedynej slusznej marki...
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 19:52   #104
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Witam na forum eksperckim

Mój wet też royala sprzedaje ALE nie ma żadnego problemu z tym, że moje psy na BARF. I nie wciska mi nic, czego nie chcę im dawać.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 21:14   #105
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Witam na forum eksperckim

Moj wet z tego co pamietam nie reklamuje żadnej karmy, kiedyś go chciałam podpytać o karmę, jaka on poleca, jak i czym karmić psa i taj jak tu na forum powiedział ze sa 3 sposoby: surowe, gotowane i gotowa karma, zrobił nam mały wykład o zaletach i wadach każdego sposobu i polecił wybrać cos odpowiedniego dla nas. Moja pierwsza karma, jeszcze przed pierwsza wizyta u weta był Royal Canin który dziewczyny mi odradziły tu na forum. Była to wersja junior dla rasy jack russel terrier. Moj szczeniak po tej karmie okropnie sie drapał, mimo ze nie miał żadnych pasożytów ani pcheł, do tego kupy były duze i śmierdzące, bywały biegunki. przeszliśmy na Lukullus w wersji dla szczeniąt (mokra) i przeszło. Magia? Potem była krótka, jednorazowa (pol kilo, czekaliśmy na dostawę karmy ktorej nie ma u nas w miescie) przygoda z pedigree. Po tej jednej małej paczce Szuba moja drapała sie przez dwa tygodnie! Dostała tez łupieżu czego u niej nigdy wcześniej nie było! Teraz po 5 miesiącach przeszliśmy na Lukullus w wersji suchej, 15 kg za ok. 150zl z wysyłka, wychodzi jakies 10zl za kilo czyli mniej więcej jak pedigree, moze odrobine więcej ale pies jest zdrowy, ma błyszcząca sierść, wolniej je i przede wszystkim tak nie śmierdzi jej z pyska i nie drapie sie! Mam świadomość ze jest to raczej karma ze średniej polki. Sa droższe i lepsze skladowo ale na moja kieszeń uważam ze lepiej jej kupic taka niz pedigree. Kazdy mądry właściciel umie czytać etykiety i jakos Lukullus nie ma problemu z opisaniem na etykiecie ile jest mięsa w ich karmie, nie traktują tego jako tajemnice handlowa. Wiec nigdy nie zrozumiem ludzi którzy kupują takie za przeproszeniem gowno argumentując ze ich nie stać, za ta sama cenę mozna znalezc duzo lepsze karmy skladowo i smakowo. Nie chce tutaj nikogo obrazić swoja wypowiedzia czy dyskredytować tylko wyrażam swoja opinie na podstawie doświadczenia.

Jeszcze tylko dodam ze w mojej obecnej karmie ktora kupuje (Lukullus- wołowina charloise i pstrąg) jest 28% mięsa wołowego w suchej masie plus 6% pstrąg w suchej masie
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015

Edytowane przez sledziczeek
Czas edycji: 2015-06-18 o 22:27
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 08:59   #106
Ekspert Pedigree
Raczkowanie
 
Avatar Ekspert Pedigree
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Ok, to spytam inaczej: jakie zboża występują w karmach pedigree i jaka jest ich zawartość procentowa w suchej masie?
Jaka jest zawartość procentowa mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego w suchej masie?



Jest jaką karmą?


Akurat tego mi pan tłumaczyć nie musi, ze względu na wykształcenie mikrobiologię musiałam w dość sporym zakresie zgłębić na studiach. Wypowiadał się pan ogólnie o E.coli, chciałam więc uzyskać wyjasnienie tej tezy - z pańskiego punktu widzenia oczywiście.

I bardzo mnie martwi, że osoba która tytułuje się ekspertem odpowiada tak wybiórczo i niekonkretnie. No cóż, z drugiej strony czego można się spodziewać po ekspercie Pedigree i Rossmana...
Zboża występujące w Pedigree to pszenica i kukurydza.



Odpowiedź na pytanie o zawartość procentową mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego już udzieliłem wcześniej… Mięso i surowce pochodzenia zwierzęcego stanowią jeden, nierozdzielny materiał odżywczy, o którego jakości świadczą: zawartość białka i tłuszczu, skład aminokwasowy białka i strawność oraz smakowitość. Jeżeli wszystkie te parametry są właściwe, wtedy robi się z nich karmę. W Pedigree Adult suche jest 21% białka pochodzącego z ponad 35% mięsa i surowców pochodzenia zwierzęcego.


Definicja kategorii premium, superpremium czy ekonomicznej, w stosunku do karm dla zwierząt, nie jest w żaden sposób obiektywnie określona. Nie ma jednego wzorca wytycznych, odnoszących się zarówno do składu karmy jak i pozostałych elementów określających produkt. Trudno nam się odnieść do oceny kategorii karm premium innych producentów. W Mars Polska praktykujemy filozofię żywienia zwierząt, która stawia ich potrzeby na pierwszym miejscu. Zgodnie z nią określamy kluczowe elementy oceny jakości karm: kompletność pokarmowa, strawność, smakowitość oraz bezpieczeństwo i stałość. Przy produkcji pełnoporcjowych karm dla zwierząt towarzyszących przede wszystkim kładziemy nacisk na to, aby dostarczyć zwierzętom taki pokarm, który spełnia ich potrzeby żywieniowe. Ważne są także ich preferencje smakowe, dlatego nasze karmy są po prostu takie jak zwierzęta lubią. Ponadto stale poszerzamy wiedzę w zakresie żywienia zwierząt poprzez analizę najnowszych odkryć naukowych oraz współpracę z niezależnymi ekspertami. Karmy produkowane przez Mars Polska spełniają wszystkie wytyczne Norm żywieniowych FEDIAFu (stanowiącego dokument referencyjny w obrębie Unii Europejskiej).


W naszym portfolio marka Pedigree jest traktowana jako marka premium, ale każdy konsument na swój sposób postrzega tę kategorię, dlatego trudnym, a nawet niemożliwym zadaniem byłoby ujednolicenie segmentu produktów premium. Dlatego w komunikacji z konsumentami nie stosujemy podziału produktów na „premium” i „niepremium”. Podobnie sprawa wygląda ze sloganem „dobre i tanie”, który w odczuciu każdego z nas oznacza, co innego.



Staram się odpowiadać na wszystkie pytania po kolei w czasie określonym regulaminem tego forum (3 dni), w sposób wyczerpujący z powołaniem się na źródła naukowe i na razie mi się to udaje. Jeżeli jednak w Twoim odczuciu na któreś z Twoich pytań nie odpowiedziałem lub odpowiedziałem niewyczerpująco to proszę o informację (może być również w wiadomości prywatnej). Postaram się mocniej zgłębić temat, który Cię interesuje w czasie określonym regulaminem forum.

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Ja się zgubiłam, te procenty są ciągle zmieniane, raz jest miesa 37%, raz 80, raz 40, raz 20
Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Bo się uparłaś bez sensu na to mięso. Na co komu mięso, skoro można dawać psu kurze łby, białko roślinne i marchewkę do smaku.
Nigdzie nie było mowy o % mięsa J przynajmniej w moich wypowiedziach.


Jak wspominałem wcześniej, mięso i surowce pochodzenia zwierzęcego są nierozerwalnie ze sobą połączonym źródłem białka. Często te „paskudne” surowce pochodzenia zwierzęcego dostarczają zwierzętom witamin i minerałów, których nie ma w mięsie (mięso według katalogu paszowego to mięśnie szkieletowe (poprzecznie prążkowane) pochodzące ze zwierząt rzeźnych lub łownych).


Procenty są różne, bo różna jest zawartość w różnych wariantach karmy. I tak w karmach suchych Pedigree Adult to ponad 35% mięsa i surowców pochodzenia zwierzęcego, w karmach suchych Pedigree Junior to ponad 40% mięsa i surowców pochodzenia zwierzęcego. Pozostają jeszcze procenty dla karm mokrych, które są wyższe i wynoszą około 80%. Nie wspominając o procencie białka w każdej z tych karm, który otrzymujemy w wyniku analizy chemicznej składu i podajemy na etykiecie i który jest inny od procentu mięsa i surowców pochodzenia zwierzęcego podanych w ramach składników karmy.


Myślę, że temat kurzych łbów, przydatności mięsa i marchewki został już wyczerpująco omówiony we wcześniejszych wpisach (jeżeli jednak się mylę to proszę o informację i pytania – chętnie dopowiem).



Co do białka roślinnego to jego umieszczanie na „liście zarzutów” skierowanych do karm gotowych jest nieuzasadnione. To często powtarzany mit o szkodliwości czy niewłaściwości białka roślinnego dla psów, a wynika on z bardzo uproszczonego spojrzenia na źródła białek. Wbrew utartym opiniom, białka roślinne mogą stanowić pełnowartościowe źródło pożywienia dla psów, często nawet przewyższając strawnością powszechnie stosowane surowce do produkcji karm [ Nery, J., et al., Influence of dietary protein content and source on fecal quality, electrolyte concentrations, and osmolarity, and digestibility in dogs differing in body size. Journal of animal science, 2010. 88(1): p. 159-69.]. W karmach hipoalergicznych korzysta się z tej możliwości, dostarczając nowe źródło białka, którego pies wcześniej nie jadł (tzw.dieta eliminacyjna). Można oczywiście zastosować np. krokodylinę (mięso i surowce pochodzenia zwierzęcego z krokodyla), ale jak się domyślasz, nie byłby to pokarm ani ekologicznie przyzwolony ani powszechnie dostepny. Zresztą jest to dyskusja akademicka, ponieważ w standardowych karmach dla psów białko zwierzęce stanowi zazwyczaj całe albo zdecydowaną większość dostępnego w nich białka. Jest to prawda zarówno dla Pedigree jak i Royal Canin oraz praktycznie wszystkich karm dostępnych na rynku.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
No dobra. Widzę że poziom absurdu rośnie. Karma premium? dostępna w każdym supermarkecie. Aha. ... na kij kupowałam swego czasu white Wolf za ciężkie pieniądze skoro takie dobrocie tak łatwo i tanio dostępne.
No proszę eksperta żeby napisał ileż jest tego mięsa w suchej masie. I skąd te 40 czy ileś procent jeśli na opakowaniach jest co innego?
Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Pewnie po prostu chwalić się nie lubią

No ale tak, chyba zamiast płacić ciężki piniądz za Carnilove przerzucę się na Pedigree. Tylko ciekawe, czy klub hodowców mają
Zapis np. „mięso i surowce pochodzenia zwierzęcego min. 4% kurczaka” wynika z wytycznych etykietowania karm. (Polecam lekturę Kodeksu dobrej praktyki etykietowania karm FEDIAF’u). Wszystkie etykiety opisujące skład karmy dla psów, które w samej nazwie produktu zawierać będą nazwę składnika muszą odpowiadać procentowej minimalnej zawartości danego, KONKRETNEGO, surowca. Określenia te zostały formalnie sprecyzowane i oznaczają, że w karmie znajduje się odpowiednio 0% ( „o aromacie”), >0%< 4% ( „o smaku”), 4% („z” np. z kurczakiem), 14% („bogata w” np. bogata w kaczkę) i 26% („menu”, „danie”) deklarowanego rodzaju mięsa. Jeszcze raz podkreślę, że ilość ta dotyczy jedynie wyraźnie opisanego rodzaju mięsa, a nie całkowitej zawartości mięsa i surowców pochodzenia zwierzęcego, która jest dużo wyższa, tak aby spełniać normy żywieniowe dotyczące psów.


Chcąc pisać na opakowaniach karm, że są np. z kurczakiem, jesteśmy zobligowani regulacjami prawnymi do podania informacji, że jest tam 4% mięsa i surowców pochodzących z kurczaka. Pozostałe mięso i surowce pochodzenia zwierzęcego będą pochodzić ze źródeł innych niż kurczak, czyli np. indyk, jaja, ryby, wołowina, etc.
Ekspert Pedigree jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 09:05   #107
Ekspert Pedigree
Raczkowanie
 
Avatar Ekspert Pedigree
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez _alison Pokaż wiadomość
Pedigree? Mój pies mówi tej karmie stanowcze nie :P
Jedyna karma po której drapał się jak opętany.
Drapanie się to objaw wielu chorób u psów, w tym m. in. atopowego zapalenia skóry, alergii pokarmowej, czy APZS, czyli alergicznego pchlego zapalenia skóry. Trudne jest 100% stwierdzenie, że powodem drapania się psa było akurat spożycie Pedigree. Możliwe jest oczywiście , że Twój pies wykazuje nadwrażliwość na któryś ze składników karmy (najczęściej konkretne białko), co wywołuje objawy alergii. Pamiętajmy jednak, że pokarm nie jest przyczyną alergii, a osobnicza nadwrażliwość układu immunologicznego. Pokarm - każdy, zawierający konkretny alergen, na jaki uczulone jest zwierzę będzie wyzwalał jedynie objawy alergii. Pojedynczy przykład nie może być dowodem na złą jakość jakiegokolwiek produktu. Alergia czy nietolerancja pokarmowa występują u stałego odsetka populacji psów, podobnie jak w populacji ludzi. Badania populacyjne wskazują, że rzeczywista częstotliwość niepożądanych reakcji na pokarm jest stosunkowo niska i wynosi 1-6% wszystkich problemów skórnych, a alergia pokarmowa stanowi 10 do 49% wszystkich reakcji alergicznych u psów i kotów.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
A propos suplementów to rozumiem ze sztuczne witaminy w pedigree są lepsze od tych w oleju z łososia czy drożdżach piwnych.
Nie rozumiem, z którego fragmentu mojej wypowiedzi mogłaś wysnuć taki wniosek:


„Naturalne surowce to takie, które pochodzą z naturalnych źródeł i podlegają jedynie obróbce takiej jak mrożenie, suszenie, sterylizacja lub pasteryzacja. Wszystkie inne procesy typu ekstrakcja, zagęszczanie itp. już nie pozwalają na określenie czegoś mianem naturalnego. Więc jak suplement, stanowiący stężoną formę witamin i mikroelementów może być naturalny? Czy węglan wapnia stanowiący jeden z surowców suplementów jest naturalny? No chyba, że jest w formie sproszkowanych skorupek jaj. Reasumując z definicji żaden suplement nie jest naturalny inaczej jest po prostu pokarmem. Naturalne będzie bilansowanie diety używając świeżych owoców i warzyw, np. jabłka itp. Suplement to uzupełnienie diety, dodatek zawierający niezbędne dla zdrowia składniki (zwłaszcza witaminy), których może brakować w codziennej diecie. Oferowany jest najczęściej w postaci skoncentrowanej - jako tabletki, kapsułki, proszek lub płyn. By osiągnąć taką formę musi zostać w jakiś sposób przetworzony w fabryce, przez co traci na naturalności.”


Zgodnie z definicją suplementu nie możemy nazwać nim oleju z łososia czy drożdży piwnych (chyba, że są w postaci np. tabletek). Podając zarówno jedno, jak i drugie możemy wspomóc poprawne zbilansowanie diety domowej u psa.


Witaminy dodawane do karm gotowych, w tym do Pedigree, są oczywiście przetworzone tak samo jak cała karma. Nie świadczy to jednak o tym, by miały być gorsze niż ich naturalne odpowiedniki. Jeżeli kupujesz sobie dodatkowe witaminy w okresie jesiennym, czy oznacza to, że są one gorsze niż te, które spożywasz w owocach i warzywach? Nie, są po prostu inne i stosujemy je z innych powodów, kiedy dostarczenie ich w pokarmach jest trudne lub niewystarczające.

Cytat:
Napisane przez martynka9007 Pokaż wiadomość
Nie. Mój pies nie ma atopowego zapalenia skóry. Alergie zdiagnozowałam sama, odstawiłam zboża i jak ręką odjął, pies magicznie przestał się drapać. I po pedigree nie CHYBA lecz napewno by się zadrapała. Mój błąd, wyraziłam się nie jasno.
Z tego co gdzieś czytałam Pedigree "przejęło"/"połączyło się" (nie wiem jak to ująć żeby nikt się słówek nie czepiał) z Royal Caninem więc już rozumiem dlaczego u Pana Eksperta nazwa tej firmy przewija się wymiennie z Pedigree. A co do kebabów owszem dobrze zrobione szkodliwe nie są ale wiadomo że nie je się ich na każdy posiłek i to codziennie. Niestety psy karmione suchą karmą nienajwyższych lotów muszą ją jeść codziennie i często do końca życia.
Oczywiście zdarzają się alergie pokarmowe psów na skrobię, która znajduje się w zbożach, jednak są to przypadki bardzo rzadkie (badania populacyjne wskazują, że rzeczywista częstotliwość niepożądanych reakcji na pokarm jest stosunkowo niska i wynosi 1-6% wszystkich problemów skórnych, a alergia pokarmowa stanowi 10 do 49% wszystkich reakcji alergicznych u psów i kotów. Alergia na skrobię czy gluten jest jeszcze rzadsza (mniej niż 1%)). Trudno na jednostkowym przykładzie orzekać o złym wpływie karmy na całą populację psów, szczególnie, gdy dla tego konkretnego psa jakakolwiek karma zawierająca alergen, nawet w najmniejszej ilości, będzie szkodliwa. Większość karm na rynku posiada w swoim składzie jakiś procent przetworzonego zboża. W takim przypadku psu oczywiście należy podawać karmę weterynaryjną, hipoalergiczną, lub eliminacyjną, a takich karm jak już podkreślałem Pedigree w ofercie nie posiada.


Pedigree nie przejęło ani nie połączyło się z Royal Canin. Marka Pedigree należy do firmy Mars Incorporated, która to firma w roku 2002 kupiła Royal Canin. Polski oddział firmy składa się z trzech spółek: Mars Polska, Wrigley Polska oraz Royal Canin Polska, co czyni karmę Royal Canin niezależną od Pedigree.

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
1. Pogrubione - to dla mnie ostatecznie dyskredytuje Pana w moich oczach jako eksperta. Tak samo jak skompromitowany w moich oczach będzie dietetyk czy gastrolog polecający pacjentom dietę w Mc Donalds.
nawet bezdomne psy w fundacjach gdzie jestem wolontariuszem nie są karmione śmieciami z pedigree czy chappi bo nawet one zasługuja na coś lepszego.

2. Prawdziwy ekspert jest przede wszystkim obiektywny i bezstronny. Ktoś kto pisze artykuły na zamówienie koncernu jest tylko sługusem na jego usługach.
A pańskie porównanie do inżyniera czy profesora jest kompletnie nietrafione i ubliżające dla przedstawicieli tych dwóch zawodów. Profesor wykładając na dwóch różnych uniwersytetach przedstawia te same fakty. Inżynier budujący elektrownie buduje je wg takich samych norm - niezależnie od tego kto jest jego klientem.
Pan pobierając wynagrodzenie od koncernu ma za zadanie zwiększyc sprzedaż produktów.
Prosze spojrzeć na swój awatar - występuje pan tutaj nie jako weterynarz tylko jako naganiacz marki.
Nie rozumiem czemu miałoby tak być. Zarówno moje psy, jak i koty, żyją długo i cieszą się bardzo dobrym zdrowiem. Czemu więc miałbym zmieniać i dyskredytować coś, co im służy? Czy kupowanie jedzenia w supermarkecie dyskredytuje dietetyka? Czy musi on robić tylko zakupy w sklepach ekologicznych, piekarniach, sklepach mięsnych, etc.?


W swoich wypowiedziach jestem obiektywny, bazuję na wiedzy i doświadczeniach naukowych niezależnych ekspertów, powołuję się na wydawnictwa niezależne, niesponsorowane w żaden sposób przez firmę Mars. Swoje artykuły piszę do wydawnictw naukowych, a nie na zlecenie koncernu. Zwolennikiem karm gotowych byłem na długo zanim rozpocząłem współpracę z firmą Mars, zresztą dlatego też się na nią zdecydowałem. W swojej praktyce weterynaryjnej polecam swoim pacjentom różne karmy gotowe, ale zdarza mi się również przygotowywać dla nich zbilansowane diety domowe, co jest wbrew pozorem trudnym wyzwaniem. Zależy to od ich potrzeb zdrowotnych oraz od właściciela, który finalnie decyduje o tym, co jego pies będzie jadł. Staram się natomiast, by właściciel znał wszystkie fakty nt. żywienia domowego i po podjęciu decyzji, by zdecydował się na zbilansowanie diety przez lekarza weterynarii lub w konsultacji z nim.

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Matko boska, weterynarz, ekspert w żywieniu, wykładowca na uczelni karmi swoje zwierzaki pedigree, whiskasem i chappi Po co ja czytam i się douczam, wystarczy kupić w markecie podrzędną karmę i moje koty byłyby szczęśliwe i zdrowe
Moja wet co prawda była zdziwiona że karmię tylko surowym, ale przestrzegła żeby przemrozić mięso żeby zabić toxo, innych zastrzeżeń nie miała, pewnie się nie zna, w końcu surowe to tyle zagrożeń Przy okazji zapytam o karmienie psa, który dołączy do nas za 2 miesiące, ciekawe czy poleci pedigree
Karm, zarówno ogólnodostępnych, jak i weterynaryjnych, na rynku są tysiące. To, co może być odpowiednie dla jednego i mu smakować, nie musi być odpowiednie dla drugiego zwierzęcia. Zresztą podobnie przecież jest z ludźmi. Na pewno zdrowemu psu karmy te nie powinny zaszkodzić (podkreślam zdrowemu, nie psu z alergiami pokarmowymi czy nietolerancją na określone produkty, czy innymi chorobami), o ile podawane są odpowiednio z określonym przedziałem wiekowym zwierzęcia (chciałbym zwrócić uwagę, że karmy Chappi przenaczone są tylko dla psów dorosłych i nie nadają się do podawania szczeniętom) i ich aktywnością fizyczną. Jeżeli chodzi o koty – zachęcam do wypróbowania nowego Whiskasa ze zmienioną recepturą.


Bardzo cieszę się, że lekarz weterynarii, u którego byłaś poinformowała o możliwości zachorowania psa na toxoplazmozę (pies może być również żywicielem pośrednim toksoplazmy). Wielu tego nie robi. Mam nadzieję, że również upewniła się, że reszta składników odżywczych jest dostarczana psu w stosowanym pokarmie.


Lekarz weterynarii nie musi polecać określonej karmy dla psa zdrowego, powinien to zrobić dla psa chorego, polecając odpowiednią karmę weterynaryjną (dietę leczniczą). Karm dla szczeniąt na rynku jest wiele i są one zdywersyfikowane zarówno pod względem możliwości ekonomicznych właściciela, jak i specyficznych wymagań szczeniaka danej rasy (lub wielkości). Myślę, że odpowiedniejszym byłoby zadanie pytania o wartości odżywcze, na które powinniśmy zwrócić uwagę wybierając karmę i w co powinna być ona bogata (czym różnić się od karmy dla psów dorosłych).

Cytat:
Napisane przez martynka9007 Pokaż wiadomość
Na szczęście mój świętej pamięci weterynarz 20 lat temu miał w gabinecie nutre i eukanube a nie pedigree.
A co do kremu to wypowiem się bo wkroczył Pan na moją działkę. W kremach, tak jak w karmach czyta się skład a nie patrzy na cenę. Składniki są rozpisane w kolejności od tego którego jest najwięcej do tego którego jest najmniej i nie ma tajemnych receptur i tłumaczenia że tego składnika jest tak naprawdę wiecej a etykieta i całe INCI są uproszczone. I w obu przypadkach karmy jak i kremu rozreklamowanie w tv nie świadczy o super jakości wręcz przeciwnie. Dobrego dermokosmetyku nie trzeba reklmować i nie znajdzie się go w kauflandzie na półce. Tak samo jest z karmą. Eukanuba, Lukullus, Bosch, Arion (jak dla mnie średnia półka karm bo są lepsze) - tych karm nie znajdziemy w markecie w przeciwieństwie do kremu nivea i karmy Pedigree.
Pisał Pan że chce uświadomić ludzi którzy karmią resztkami ze stołu (okej ja też tego nie popieram i uważam że lepiej dać psu jaką kolwiek suchą karmę niż doprawione mięso w panierce z obiadu). Ale próbuje w tej chwili Pan udowodnić osobom które karmią swoje psy produktami z górnej półki że Pedigree jest wspaniałe. Jest to syzyfowa praca. Na tym polega cały komizm sytuacji.
I w czym konkretnie obie te karmy są leprze niż Pedigree? Porównajmy Pedigree Adult, Nutra Nuggets i Eukanuba Adult Small & Medium Breed. Wszystkie trzy mają w swoim składzie zboża, więc to nie to. Białko surowe wynosi dla Pedigree 21%, dla Nutry 28%, a dla Eukanuby 24%. Wielkości dość zbliżone - wszystkie w zakresie optymalnym wg norm żywieniowych FEDIAF. Tłuszcz to odpowiednio 13%, 18% i 15,5%. Tłuszcz zwiększa gęstość kaloryczną, ale również poprawia smakowitość karmy. Popiół, który dostarcza niezbędnych składników mineralnych to dla Pedigree 8%, Nutry 7%, a Eukanuba posiada 6.5%. Włókno surowe to dla Pedigree i Eukanuby 2%, w Nutrze błonnika znajduje się 3%. Ponieważ w Acanie jest więcej białka i tłuszczu, automatycznie jest w niej mniej węglowodanów. Z punktu widzenia żywienia ta różnica nie ma tak dużego znaczenia, ponieważ jeśli karma spełnia wymagania pod względem zawartości niezbędnych składników pokarmowych to nie ma znaczenia jakie jest źródło energii (węglowodany czy tłuszcze). Skład zarówno Eukanuby, jak i Nutry jest opisany przy pomocy nazw surowców, natomiast Pedigree przy pomocy nazw kategorii. Jeśli w Pedigree rozbijemy to na poszczególne zboża i ich mączki to również spadną na dalsze miejsca w składzie.


Wybór kanału dystrybucji niczego nie przekreśla, może natomiast stanowić o polityce firmy. Nie mówimy tu oczywiście o produktach na receptę czy leczniczych, a o tych ogólnodostępnych.


Bardzo prosiłbym o dokładne czytanie moich wypowiedzi. Nigdzie nie staram się udowodnić, że karma Pedigree jest lepsza od karm „z górnej półki”, czy też „niemarketowych”. Niestety odnoszę wrażenie, że cokolwiek nie napiszę jest to odbierane przez ten pryzmat. Jedyne, co staram się przekazać to wiedza, która pozwoli na niedyskredytowanie Pedigree i nieposługiwanie się mitami o jego szkodliwości, etc. Wprost nawet pisałem, że jeżeli kogoś stać na droższe karmy gotowe, ma określone wymagania odnośnie karmy, to powinien jak najbardziej w takie karmy inwestować dla swojego psa. Uważam, że nieuzasadnione naukowo dyskredytowanie pełnoporcjowych karm z tańszej półki prowadzi do tego, że niektóre osoby, nie zgłębiające tematyki żywienia psów, zwrócą się w stronę podawania resztek ze stołów lub niezbilansowanej odpowiednio diety domowej, a to może wyrządzić zwierzętom więcej szkody niż pożytku. Bardzo chciałbym, by ilość moich pacjentów gastroenterologicznych, trafiających do mnie z powodu źle zbilansowanych diet domowych uległa zmniejszeniu. Niestety nadal świadomość społeczeństwa w tym zakresie jest niewielka.

Edytowane przez Ekspert Pedigree
Czas edycji: 2015-06-19 o 13:18
Ekspert Pedigree jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 09:05   #108
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Witam na forum eksperckim

Nic z tego nie rozumiem. Dlaczego na innych kartach może być napisane 40 procent suchej masy mięsnej a pedigree nie może tak napisać.
A cudowna barwa chrupki pedigree pochodzi, jak rozumiem, z naturalnych barwników. Skoro te suplementy na barf takie be są. To te dodatki w w pedigree muszą być super naturalne.

A to ekspert niewiele wie o barfie w takim razie bo suplementacja w tym karmieniu to właśnie suplementacja jak największą ilością produktów naturalnych, a nie gotowymi kapsulkami.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2015-06-19 o 09:09
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 09:23   #109
martynka9007
Rozeznanie
 
Avatar martynka9007
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 755
Dot.: Witam na forum eksperckim

Do Pana Eksperta : jak dla mnie dyskusja skończona ponieważ nie mam zamiaru nigdy karmić psa resztkami ze stołu, Pedigree ani RC mój pies jeść nie będzie i polecać tych karm nikomu nie mam zamiaru.


Śledziczek my tego samego Lukullusa jemy i Coco na nim super funkcjonuje. Wg mnie super karma jak na taką cenę.
__________________
Jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce...To można
martynka9007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-19, 10:21   #110
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Witam na forum eksperckim

Dlaczego pan ekspert NIE odpowiedzial TYLKO na pytanie odnośnie podawania fałszywych źródel?

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

i

201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 10:37   #111
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Witam na forum eksperckim

Harley
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 13:25   #112
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Witam na forum eksperckim

No dobrze panie ekspercie (chociaż już chyba starczy tych grzecznościowych zwrotów - mimo, że konsekwentnie ich w stosunku do pana osoby używam, pan zwraca się do mnie na "ty" - w takim razie i ja na tę formę przejdę). W takim razie tym razem pytanie, które od pierwszej strony wątku ignorujesz - powody mogą być 3: brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, brak wiedzy czym różni się sucha masa od masy mokrej (podpowiem: nie chodzi o rozróżnienie karma sucha/puszka - ale może ktoś z działu produkcji ci to wyjaśni), albo niechęć do przyznania - a prawdziwa odpowiedź by to właśnie znaczyła - że Pedigree to syf.

Pytanie - tym razem tylko jedno w poście, może będzie ci łatwiej je wysupłać i odpowiedzieć:

Ile jest suchej masy mięsnej + suchej masy z produktów pochodzenia zwierzęcego (dehydrolizat, mączka - whatever) w procentach w karmie Pedigree?


Prościej już tego pytania zadać nie potrafię.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 13:26   #113
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Witam na forum eksperckim

Lubie to.

Wyslane z dziadowskiego telefonu, wybaczcie.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 09:36   #114
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Witam na forum eksperckim

Prosze o wyjasnienie raz jeszcze czemu poziom soli w karmie kota chorego na serce nie ma niby znaczenia?
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 12:16   #115
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Witam na forum eksperckim

Coraz ciekawiej sie robi..Już chyba wiadomo dlaczego "ekspert" ekpertuje tylko 3 dni
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 12:17   #116
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Witam na forum eksperckim

Dlaczego??
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 13:16   #117
StarFighter
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 319
Dot.: Witam na forum eksperckim

ekspercie a która karma by była lepsza jakościowo dla psa pedigree vs purina,
brit vs royal canin i
royal canin vs eukanuba
bo zastanawiam się jaką wybrać
pies ma 7 lat i jest średnio-mały.
StarFighter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 13:52   #118
martynka9007
Rozeznanie
 
Avatar martynka9007
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 755
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez StarFighter Pokaż wiadomość
ekspercie a która karma by była lepsza jakościowo dla psa pedigree vs purina,
brit vs royal canin i
royal canin vs eukanuba
bo zastanawiam się jaką wybrać
pies ma 7 lat i jest średnio-mały.
Oczywiście że Pedigree. Ewentualnie może być też tak że wszystkie będą porównywalne.
__________________
Jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce...To można
martynka9007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 14:11   #119
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Witam na forum eksperckim

Starfighter z tego wszystkiego to eukanaba bądź brit, aczkolwiek to jest średnia półka bardzo.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 14:13   #120
StarFighter
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 319
Dot.: Witam na forum eksperckim

Ku Eukanbie się sklanialem chciałem 15 kg na necie kupić
StarFighter jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Ekspert Pedigree - wszystko o żywieniu psów.


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-06 16:55:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:45.