Nowy ale wybitny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-24, 16:57   #1
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032

Nowy ale wybitny


Witam drogie forumkii forumków
To mój pierwszy post po kolejnej kilkumiesięcznej przerwie.
Mam nadzieje ze nie dubluję wątku.

Od kilku dobrych lat świat perfum konsekwentnie pogrąża się w komercyjnej odchłani
Co lepsze zapachy są wycofywane a na ich miejsce z wielkim hukiem ladują nijakie koszmarki( jak nie wiadomo o co chodzi chodzi o pieniadze )
Spróbujmy jednak znalezc jakieś światełko nadzieji i zróbmy zestawienie perfum waszym zdaniem absolutnie genialnych, wyjątkowych , nie dających się pomylic z niczym innym. Takich które wyjatkowo wyraznie zapiszą się w historii perfumiarstwa
Mam na mysli oczywiście zapachy nowe . Powstałe najwczesniej w 2000 roku.

Moje typy:
Initial Boucheron- (2000)
NU YSL( obie wersje edp 2001 i edt 2003)
BC Donna Karan(2002)

Z mojej strony na razie tyle. Jesli jeszcze coś wpadnie mi do głowy dopiszę

Zapraszam do rozmowy

Edytowane przez kizia mizia
Czas edycji: 2006-10-24 o 21:55
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 17:49   #2
MARTECZKA
Rozeznanie
 
Avatar MARTECZKA
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 848
Dot.: Nowy ale wybitny

Tak siedzę i myślę nad tym i do głowy przyszła mi tylko moja ukochana Libertine z 2001 bodajże,ale ona juz ladacznica wycofywana jest niewiedzieć czemu. BC - trzeba się zgodzić,że zapamiętany z pewnością zostanie jako zapach zbłąkanych dusz mających za nic dębowy konfesjonał - chyba,że jako obiekt gwarantujący nowe doznania zapachowe. Initial jest piękny,jestem szczęśliwą posiadaczką i wiem,że ma liczną rzeszę "wyznawców" Ta piękna perełka też pewnie stanie się "kultowym",kolekcjonerski m zapachem kiedyś i na allegro wystawią ją za 1250zł w roku 2045. Ale tak na dobrą sprawę wszystko co przychodzi mi na myśl - to już zamierzchła epoka kamienia łupanego. Mnie zachwyca właśnie klasyka,która - jakby nie patrzeć - kiedyś była nowością (Chanel 19,Cristalle, Jil Sander No.4,Tender Poison,Bandit,Mitsouko)

No przecież nie uwierzę,że takie "Davidoff - pożal-się-boże- cool water" przejdzie do historii (no chyba ,że w kategorii najpiękniejszy odświeżacz pomieszczeń) to samo z Cacharelami,jabłkami DKNY, Britney Spearsami i innymi podobnymi. Z ubolewaniem patrzę,jak na dzień dzisiejszy "obrabia"
się klasykę podając ją w nowych wcieleniach,nie powstaje nic nowego,co przy testowaniu ścinałoby swoim urokiem i nowatorstwem z nóg. Parę zapachów się znajdzie ale chyba niewiele Światełka w tunelu nie widać.
MARTECZKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 18:01   #3
szaja
BAN stały
 
Avatar szaja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 763
Dot.: Nowy ale wybitny

Kiziu witaj
To prawda, że ukochane arcydziełka odchodzą; Le Feu, EC, OI, Tygrysek Kenzo...Wyprte z pólek przez romaite Parishiltony i Britneyspearsy etc.
Z nowszych zapachów wybitnym nazwałabym Czarny Koszmar Donny Karan jest to zapach niepowtarzalny, z gatunku kocham albo nienawidzę. Otulający, ogoniasty i kobiecy. Niepowtarzalny zdecydowanie rózni się od rozmaitych bezpłciowych tworów.

Ale tego określenia uzyłabym i w odniesieniu do kwiatowego Angela - wersji Le Lys. Dla mnie to jest zapach wybitny, ma w sobie klasę, jest zmysłowy. Ma cos z ducha Angela i iskrę nowości. Na stałe będzie ze mną...o ile oczywiście ktos mądry go nie wycofa
szaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 18:38   #4
etnografka
Zadomowienie
 
Avatar etnografka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 646
Dot.: Nowy ale wybitny

To prawda, większość nowości to jak na mój nos niemal identyczne mydełkowo-cukrowe paskudki. Ale są chlubne wyjątki:
-Ogródek Nilowy
-Ogródek Śródziemnomorski
-Kingdom
-(świeżutka nowość) Dzongkha

Czyli - tak źle nie jest
etnografka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 18:42   #5
MARTECZKA
Rozeznanie
 
Avatar MARTECZKA
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 848
Dot.: Nowy ale wybitny

Cytat:
Napisane przez etnografka Pokaż wiadomość
To prawda, większość nowości to jak na mój nos niemal identyczne mydełkowo-cukrowe paskudki. Ale są chlubne wyjątki:
-Ogródek Nilowy
-Ogródek Śródziemnomorski
-Kingdom
-(świeżutka nowość) Dzongkha

Czyli - tak źle nie jest
Ooo..przepraszam bardzo - jest światełko - jak mówi piosenka "Pamiętajcie o ogrodach",a ja trąba zapomniałam.Tak,ogródki są wyjątkowe.
MARTECZKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 18:45   #6
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Nowy ale wybitny

Bezapelacyjnie Pocalunek Smoka
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 18:56   #7
m23p31
Raczkowanie
 
Avatar m23p31
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 396
GG do m23p31
Dot.: Nowy ale wybitny

Oprócz Nu i BC, obstawiam PRADE, moim zdaniem przełom
__________________
ele me le dudki
m23p31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-24, 19:05   #8
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Nowy ale wybitny

Z zapachów ogólnodostępnych na pewno bezapelacyjnie Black Cashmere Donny Karan. Przełomowy, odważny, ciepły, z charakterem, rozpoznawalny i wyrazisty. Testując go nie miało się wrażenia, że "to już było", albo w ogóle nie robił wrażenia..
Natomiast dla mnie wybitnym w grupie świeżych zapachów to niewątpliwie Ogródek Nilowy.Pozornie zapach taki normalny, świeży, a jednak ta cierpkość czyni go wyjątkowym. Ma tą kropkę nad "i", czego niejednemu świeżakowi brakuje. Prostota tego zapachu i jego oprawa mnie urzekła. I jest nadspodziewanie trwały.
Nie wąchałam Ogrodu Śródziemnomorskiego.
Wszystkie inne testowane nowości mnie nie zastrzeliły.
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 19:51   #9
szaja
BAN stały
 
Avatar szaja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 763
Dot.: Nowy ale wybitny

Ja gapa też o obydwu tych cudownych ogrodach zapomniałam, a UWIELBIAM
szaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 20:02   #10
SWIETY
Raczkowanie
 
Avatar SWIETY
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 93
GG do SWIETY
Dot.: Nowy ale wybitny

Ja ze swej strony zgłaszam, w kategorii zapach męski, YSL M7, uważam że jest to zapach nowy (2002) ale jednocześnie klasyczny, bardzo męski i nie silący się na nowoczesność za wszelką siłę, nawet flakon jest dla mnie tradycyjny, prosta forma, w stylu lat 60-tych (?), taki geometryczny.

Moim drugim typem jest CK Truth MEN (2002), zapach "trawiasty", świerzy, ale moim zdaniem klasyczny i elegancki (pasuje moim zdaniem idealnie wiosna/lato do gartnituru, na co dzień), flakon jest dopełnieniem zapachu, elegancki, bez udziwnień, poza może "krzywym" staniem, ale mimo to w klasycznej formie. Trudno i zapach i flakon pomylić z innymi perfumami.

Trzecim typem jest Alfred Dunhill Desire Blue (2002), który uważam za jeden z najlepszych zapachów na lato, nie jest dla niego żadną konkurencją Aqua di Gio, jest określany jako zapach (w typie) Foguere, jednakże ma zapach morza, prawdziwy morski zapach, orzeżwiający w letni skwarny dzień, trwały, ale nie duszący, tak samo nie można go pomylić z innym, dość charakterystyczny, mimo że nowy to bez udziwnień, "fajerwerków", nie stra się być ze wszech miar inny niepowtarzalny, i dlatego jest tak dobry, inne zapachy nowoczesne starając się być właśnie tak oryginalne (na siłę) stają się takie "sztuczne i zcheminizowane". Jest to klasyczny zapach, bardzo męski, kojarzący się z rejsem po ciepłych morzach, ale nie jest sam ani ciepły ani męczący. Flakon to kwintesencja elegancji i jednocześnie klasyki wzornictwa, przywodząca na myśl piersiówkę, i to obłędne zamknięcie atomizera, korek połączony z "szyjką" po prostu klasa. Zapach i flakon (!!) unikatowe.

Oczywiście przedstawione przeze mnie typy i opinie o nich są subiektywne, ale bezstronie uważam że nie są przesadzone

P.s. co ja się na ten rok 2002 uparłem
SWIETY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 20:12   #11
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Nowy ale wybitny

Pierwsze, co przyszlo mi do glowy to wybitny i zupelnie "niediorowski" zapach Diora wyprodukowany w 2005 roku - Miss Dior Cherie na pewno nie jest to won wtorna. Jest zdecydowanie jedyna w swoim rodzaju i bez problemu rozpoznawalna nawet dla perfumiarskiego laika perfumy bardzo charakterystyczne, radosne, slodkie, ale wyrozniajace sie i zdecydowanie zapadajace w pamiec

Wlasnie doczytalam, ze moj najukochanszy Dior Addict powstal w 2002 roku, czli lapie sie do tej kategorii zapach niezwykle charakterystyczny, intensywny, niecodzienny, bardzo oryginalny. Moge mowic o nim same achy i ochy! Trwalosc i intensywnosc bije konkurencje na glowe na pewno jeden z zapachow wszech czasow, przynajmniej moich zapachow wszech czasow

Jak jeszcze cos przyjdzie mi do glowy, na pewno dopisze
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-24, 20:25   #12
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Nowy ale wybitny

Mysle, ze do wybitnych zapachow nalezy zaliczyc:

Coco Mademoiselle 2002 - nie lubie go juz, nie moge nosic, bo zostal upodlony, ale to bylo cos... WTEDY
Black Cashmere
Couture Moschino
2000 et une Rose - jasna rzecz
Sensations - na mnie pachnie malo interesujaco, ale ten zapach jest JAKIS, ma styl, to cos
Insolence - jedyny charakterystyczny, nowy zapach, ktory wzbudza we mnie jakies uczucia, taki z pazurkiem io charakterkiem
Miss Dior Cherie - czemu nie?

To chyba tyle, albo ja po prostu mam skleroze. Niestety lapie sie na tym, ze jak kupuje nowe perfumy, to one wcale nowe nie sa... Maja najczesciej z 7-10 lat. Znajomi mi sie dziwia, ze siegam po "starocie", dawno zapomniane i niemodne, ale to wlasnie tylko one maja klase, styl, sa niepowtarzalne i nie sa chemiczne, sztuczne.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 20:26   #13
tulipanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 793
Dot.: Nowy ale wybitny

To ja do wspomnianych już Ogródków, Czarnego Koszmaru, Pocałunku Smoka i M7 (które wszystkie bardzo, bardzo lubię ) dorzucam jeszcze - Eau des Merveilles niesamowity, piękny, jedyny w swoim rodzaju zapach
tulipanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 20:29   #14
Dallale
Rozeznanie
 
Avatar Dallale
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 718
Dot.: Nowy ale wybitny

Moje typy będą równie orginalne, jak twórcy wiekszości banalnych nowości zalewających rynek nijaką falą

NU (2001 edp) - takiej tajemniczości, charakteru i prowokującej damsko- męskiej gry nut próżno szukać w masie podobnych do siebie pachnidełek
Black Cashmere (2002)- chyba pierwszy zapach, w którym od początku do końca dominują mocne, kadzidlane nuty, wyrazisty i ciepły w niespotykany sposób
Kingdom (2002 czy 2003 )- piękny, ciemny, głęboki, korzenno- kwiatowy, również z andrygonicznym akordem, większość jego "rówieśników" nie zasługuje, by stać z nim na jednej półce
Pocałunek Smoka(2003)- zapach, który "żyje", każdego dnia potrafi pachnieć inaczej i ujawniać nowe nuty. Kapryśny jak prawdziwa kobieta, potrafi upajać słodkim amaretto i czarować piękną różą, by za chwilę dmuchać arszenikiem lub uderzyć szyprowymi nutami.
Eau des Merveilles(2004)- wibrujące, ziołowe, słone pomarańcze. Piękne i nietypowe
Agent Provocateur(2000)- kto by pomyślał, że na początku XXI wieku powstanie taki zapach. Erotyzm w starym, dobrym, szyprowym stylu.
__________________


Edytowane przez Dallale
Czas edycji: 2006-10-24 o 21:05 Powód: Zawsze chciałam cofnąć się w czasie, ale też i bez przesady...;)
Dallale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 21:44   #15
Pistacja
Raczkowanie
 
Avatar Pistacja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 213
Dot.: Nowy ale wybitny

Oprócz już wymienionych od siebie dodam jeszcze:

Omnia Bulgari (nie byłabym sobą gdybym jej nie wymieniła) - zapach z 2003 r. zupełnie niepodobny do niczego innego, kontrowersyjny, wzbudza różne emocje, w moim odczuciu jest wybitną kadzidlano-wytrawną kompozycją

Light Blue D&G - wiem wiem, teraz mnie pewnie zastrzelicie za podawanie zapachu suuuperpopularnego, ale o to właśnie chodzi, że zapach sam w sobie był przełomowy, innowacyjny, piękny i dlatetgo stał się najczęściej wyczuwanym zapachem na ulicy. Przez nas na wizażu raczej nie używany i wzgardzany ze względu na powszechność. Zauważcie jednak, że większość forumek przyznaje, ze zapach się im podoba.

Eclat d'Arpege Lanvin - jeden z niewielu "świeżaków" uznawanych i chwalonych na forum
__________________
Pistacja
Pistacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 23:20   #16
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Nowy ale wybitny

dorzucam Scenty Nie jest źle!
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 08:55   #17
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Nowy ale wybitny

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
dorzucam Scenty Nie jest źle!
I to właśnie chciałam usłyszeć!!!

Przy okazji przyszedł mi do głowy pomysł na nowy wątek o legendarnych , rozchwytywanych i przy okazji kosztownych przeciętniakach...
Chyba że juz taki był ?
Nie wiem bo mam spore zaległości...
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 09:21   #18
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: Nowy ale wybitny

Oczywiście dla mnie zapach wszechczasów to Organza Indecence (1999) - słodycz wanilii i cynamon... powiew orientu bez kwiatowych akcentów. Moja wielka milość i absolutne arcydzieło w historii perfumiarstwa !!! = niesłusznie wycofana ze sprzedaży.

Inne wyjątkowe, ale dostępne zapachy:

Black Cashmere (2002) - bez wątpienia niesamowity, utrzymany w klimacie kadzidlanym. Idealnie komponuje się z jesiennym krajobrazem, dymem palonych liści, ciepłem cmentarnych zniczy. Kojarzy mi się z drewnianym, starym kościólkiem w lesie. Jest po prostu wyjątkowy i niepowtarzalny.


Prada (2005) - bardzo elegancki z gorzką nutą paczuli, która nadaje charakter !

Euphoria (2005) - na początku świeża, a potem staje się bardziej zmysłowa.

Agent Provocateur (2006) - wulgarny, beszczelny, wyzywający a wszystko utrzymane w szyprowym klimacie.
Cytat:
Napisane przez Dallale Pokaż wiadomość
Erotyzm w starym, dobrym, szyprowym stylu
In Black (2005) - wytrawny jak kieliszek dobrego wina. Słodycz przełamana nutą wiśnii w likierze...
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."


Edytowane przez SpanishMyszka
Czas edycji: 2006-10-25 o 11:42
SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 09:34   #19
szaja
BAN stały
 
Avatar szaja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 763
Dot.: Nowy ale wybitny

[quote=SpanishMyszka;29566 89]Oczywiście dla mnie zapach wszechczasów to Organza Indecence - słodycz wanilii i cynamon... powiew orientu bez kwiatowych akcentów. Moja wielka milość i absolutne arcydzieło w historii perfumiarstwa !!!


Wątek dotyczy zapachów niewycofanych jak EC, Le Feu czy OI tylko tych które są w ciągłej sprzedaży, a OI takim zapachem nie jest.
szaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-25, 09:38   #20
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: Nowy ale wybitny

Cytat:
Napisane przez szaja Pokaż wiadomość
Wątek dotyczy zapachów niewycofanych jak EC, Le Feu czy OI tylko tych które są w ciągłej sprzedaży, a OI takim zapachem nie jest.
Tak wiem, dlatego wypisałam wszystkie inne zapachy, które są wyjątkowe i ich zaletą jest obecność na półkach w perfumerii. O OI wspomniałam w ramach zapachów niesłusznie wycofywanych.
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 09:40   #21
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Nowy ale wybitny

A konkretnie chodzi o zapachy powstałe najwczesniej w 2000

OI 1999
Lolitka 1997
D&G 1994
Opium 1977

To tak na marginesie
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 09:48   #22
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: Nowy ale wybitny

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
A konkretnie chodzi o zapachy powstałe najwczesniej w 2000

OI 1999
Lolitka 1997
D&G 1994
Opium 1977

To tak na marginesie
D&G Red powstały w 1992 - tak na marginesie A w przypadku pozostałych - racja, nie doczytałam wątku - sorki, już edytowałam
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 09:50   #23
RainDog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 39
Dot.: Nowy ale wybitny

Z zapachów ogólnodostępnych ( bo wśród niszowców co rusz pojawia się coś niesamowitego, ale to nie ta kategoria, jak rozumiem):

Black Cashmere - bezapelacyjny numer jeden ostatnich lat i chyba zapach mojego życia Co będzie, gdy go wycofają???

Scent i Scent Intense
NU EDP

I więcej grzechów nie pamiętam przynajmniej z tych, które powalają na kolana, a nie tylko "ładnie pachną"
RainDog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 09:53   #24
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Nowy ale wybitny

Dodam od siebie jeszcze jedną pozycję...
Bulgari
Eau parfumée au thé blanc
2003

Jeden z piękniejszych zapachów jakie miałam

Edytowane przez kizia mizia
Czas edycji: 2006-10-25 o 11:05
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 09:55   #25
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Nowy ale wybitny

Cytat:
Napisane przez SpanishMyszka Pokaż wiadomość
D&G Red powstały w 1992 - tak na marginesie A w przypadku pozostałych - racja, nie doczytałam wątku - sorki, już edytowałam
Byłam przekonana że w 94
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 10:01   #26
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: Nowy ale wybitny

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Byłam przekonana że w 94
Nie, w 1992 roku ale przecież dwa lata to mała różnica a w 1993 roku zdobyły nagrodę International Perfume Academies za najlepszy zapach damski.
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 10:06   #27
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Nowy ale wybitny

Dobrze wiedziec
Pozdrawiam
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 10:20   #28
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Nowy ale wybitny

Podpisuję się pod BC, Nu oraz Kingdom Myślę, że Addict również można śmiało do takiej "wybitnej" grupy zaliczyć
Od siebie dodam jeszcze... Madness (2001) oraz Tumulte pour Homme (2005)

Edit
Smoczy pocałunek również

Edytowane przez homyk
Czas edycji: 2006-10-25 o 10:59 Powód: dopisek
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 10:40   #29
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Nowy ale wybitny

Cytat:
Napisane przez Dallale Pokaż wiadomość
NU (2001 edp) - takiej tajemniczości, charakteru i prowokującej damsko- męskiej gry nut próżno szukać w masie podobnych do siebie pachnidełek
Black Cashmere (2002)- chyba pierwszy zapach, w którym od początku do końca dominują mocne, kadzidlane nuty, wyrazisty i ciepły w niespotykany sposób
Kingdom (2002 czy 2003 )- piękny, ciemny, głęboki, korzenno- kwiatowy, również z andrygonicznym akordem, większość jego "rówieśników" nie zasługuje, by stać z nim na jednej półce
Pocałunek Smoka(2003)- zapach, który "żyje", każdego dnia potrafi pachnieć inaczej i ujawniać nowe nuty. Kapryśny jak prawdziwa kobieta, potrafi upajać słodkim amaretto i czarować piękną różą, by za chwilę dmuchać arszenikiem lub uderzyć szyprowymi nutami.
Eau des Merveilles(2004)- wibrujące, ziołowe, słone pomarańcze. Piękne i nietypowe
Agent Provocateur(2000)- kto by pomyślał, że na początku XXI wieku powstanie taki zapach. Erotyzm w starym, dobrym, szyprowym stylu.
Podpisuję się obiema łapkami .

Dodam jeszcze NR For Her, Scent i Scent Intense CN, Un Jardin En Mediterranee i Madness .

demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 11:05   #30
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Nowy ale wybitny

[QUOTE=kizia mizia;2956866]Dodam od siebie jeszcze jedną pozycję...
Bulgari
Eau parfumée au thé blanc
2003

Jeden z piękniejszych zapachów jakie miałam.


Pokornie dodam że łapie się w dolnych rejestrach wybitności
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:34.