Karate Kyokushin - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-25, 00:08   #1
catlady
Raczkowanie
 
Avatar catlady
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 302

Karate Kyokushin


Witam! Planuję od września/października rozpocząć treningi karate (nie, nie chcę być street fighterem ) i chciałabym odpowiednio przygotować moje ciało do ćwiczeń.
Krótko wyjaśniając: przez rok miałam zastój w wysiłku fizycznym (zupełny, bo odpadłam z wuefów w mojej szkole) , więc moja kondycja leży i kwiczy. Na czym mam się skupić by nie umrzeć po pierwszym treningu ? Zaczęłam robić podstawy zupełne, w stylu przysiadów i damskich pompek, i dokładam do tego lekkie rozciąganie.
Zwracam się z prośbą do osób, które trenują jakieś sztuki walki i mogłyby mi pomóc. Jak się przygotować, czego się spodziewać po treningach?
Z góry dziękuję za pomoc
__________________

catlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 06:12   #2
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Karate Kyokushin

No to może ja sie wypowiem. Trenowałam 10 lat judo Wszystko zależy od tego na czym chcesz sie skupic, na sporcie jako na dyscyplinie sportowej czy po prostu dla przyjemnośći i poprawy wydolnośći czy ogólnie wyglądu sylwetki.
Wiadomo treningi zazwyczaj są ciężkie, jednak wszystko zalezy od Ciebie, to Ty narzucasz tempo
Wydaje mi się, że karate jest mniej męczące niż Judo, judocy potrzebują dobrej kondycji fizycznej aby przetrwać całą walkę.
Jednak.. powinnaś zacząć wstępnie biegać (aeroby), lub interwały, aby ćwiczyć swoją wydolność Oczywiście popmpki i przysiady nie zaszkodzą, więc śmiało możesz dalej robić
__________________
WYMIANKA
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 11:13   #3
catlady
Raczkowanie
 
Avatar catlady
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 302
Dot.: Karate Kyokushin

Bardzo dziękuję za odpowiedź
__________________

catlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 19:35   #4
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 110
Dot.: Karate Kyokushin

Cytat:
Napisane przez catlady Pokaż wiadomość
Witam! Planuję od września/października rozpocząć treningi karate (nie, nie chcę być street fighterem ) i chciałabym odpowiednio przygotować moje ciało do ćwiczeń.
Krótko wyjaśniając: przez rok miałam zastój w wysiłku fizycznym (zupełny, bo odpadłam z wuefów w mojej szkole) , więc moja kondycja leży i kwiczy. Na czym mam się skupić by nie umrzeć po pierwszym treningu ? Zaczęłam robić podstawy zupełne, w stylu przysiadów i damskich pompek, i dokładam do tego lekkie rozciąganie.
Zwracam się z prośbą do osób, które trenują jakieś sztuki walki i mogłyby mi pomóc. Jak się przygotować, czego się spodziewać po treningach?
Z góry dziękuję za pomoc
trenowałam kyokushin przez 7 lat i wspominam to z łezką w oku

generalnie dobrze robisz, liczy się kondycja (pot się będzie z ciebie lał), rozciąganie też jest bardzo ważne, więc skup się też na tym - bez rozciągniętego ciała nie ma precyzji więc cała technika leży.

no i generalnie ja nigdy nie schudłam trenując (raczej wyrabiałam mięśnie, wytrzymałośc i rozciąganie) więc jeśli na to liczysz to raczej nie to (a przynajmniej u mnie tak było)
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 11:56   #5
catlady
Raczkowanie
 
Avatar catlady
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 302
Dot.: Karate Kyokushin

Chcę wzmocnić ciało i poprawić kondycję, na chudnięcie nawet nie liczę bo cudów nie ma.
__________________

catlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 17:31   #6
WeWlasnejOsobie
Zakorzenienie
 
Avatar WeWlasnejOsobie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 834
GG do WeWlasnejOsobie
Dot.: Karate Kyokushin

hm , podbijam temat , czy jest jakaś chętna osoba z Krakowa lub okolic by zapisać się ze mną ?
__________________
wymianka styczeń
WeWlasnejOsobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:30.