wf na studiach ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-16, 13:22   #1
LostInYou
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19

wf na studiach ?


hej dziewczyny od października idę na studia i zastanawiam się jaką formę wf wybrać- zastanawiam się nad aerobikiem i siłownią..zaczynam dopiero odchudzanie ..chciałabym schudnąć minimum 10 kg..jak myślicie co mi bardziej pomoże..boję się, że jeżeli wybiorę aerobik to będą tam same szczupłe osoby i będę najgrubsza i sobie nie będę radzić.. nie ma co się oszukiwać byłam do niczego z wf-u..strasznie szybko się męczyłam..co wy byście zrobiły na moim miejscu ??

z góry dziękuję za wszelką pomoc
LostInYou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 13:29   #2
warm
Raczkowanie
 
Avatar warm
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 198
Dot.: wf na studiach ?

hej Ja na 1 roku (kiedy to było) wzięłam sobie aerobik. Dzięki temu nauczyłam się podstawowych kroków. Dziewczyny były różne, szczupłe, grubsze - wszyscy czuli się ok! Dla mnie to były pierwsze zajęcia aerobiku w życiu i połapałam o co w tym chodzi. Same w parach też układałyśmy jakieś proste układy. Także polecam, fajna zabawa. Mam nadzieję, że trafisz na kogoś fajnego. A jeżeli chcesz schudnąć to sam aerobik nie za bardzo pomoże. Najważniejsze by zmienić dietę, przerzucić się na zdrowe jedzenie. Dużo aerobów i waga powinna ruszyć Powodzenia!
__________________

warm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 15:34   #3
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: wf na studiach ?

A u mnie na studiach rok temu nie było wyboru, co do tego, co chcę na wf-ie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 15:50   #4
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: wf na studiach ?

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A u mnie na studiach rok temu nie było wyboru, co do tego, co chcę na wf-ie.
Dziwne... Ja studiowalam na dwoch uczelniach we Wroclawiu i w oby dwoch jest wybor
A Ty na jakiej uczelni studiujesz?

Teraz chyba zdecyduje sie na silownie Bo na poprzedniej uczelni chodzilam na aerobik, teraz chodze 'prywatnie' a na silownie zawsze brakuje mi pare groszy a tak to chociaz raz w tyg bede miala za darmo
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 17:47   #5
_wiki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 74
Dot.: wf na studiach ?

ja też wybrałam aerobik, a w 2 semestrze joge bo mi akurat pasowało
spokojnie dasz sobie rade na aerobiku, ja dzięki babce prowadzącej to, wzięłam się za siebie ;-)
oczywiście jest to męczące, ale o to chodzi
_wiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 17:58   #6
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: wf na studiach ?

ja na w-f jestem na siłowni jak dla mnie najlepsze opcja
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 18:36   #7
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: wf na studiach ?

Mam pytanie, jakie zajęcia można sobie wybierać na wfie? Wiem, że na każdej uczelni jest inaczej, ale nigdzie nie pisze, ale tak mniej więcej.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-16, 19:00   #8
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: wf na studiach ?

u mnie :
-aerobik
-aerobik w wodzie
-badminton
-callanetics
-joga
-fit ball
- gry rekreacyjne
- gry zespołowe
- judo
-karate
-koszykówka
- pilates
- piłka nożna
- piłka ręczna
- siatkówka
- basen
- siłownia + ergometr
- siłownia
-lekkoatletyka + siłownia
- unihokej
- tenis
- zajęcia ogólnorozwojowe
- wychowanie fizyczne
-step
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 19:10   #9
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: wf na studiach ?

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Dziwne... Ja studiowalam na dwoch uczelniach we Wroclawiu i w oby dwoch jest wybor
A Ty na jakiej uczelni studiujesz?

Teraz chyba zdecyduje sie na silownie Bo na poprzedniej uczelni chodzilam na aerobik, teraz chodze 'prywatnie' a na silownie zawsze brakuje mi pare groszy a tak to chociaz raz w tyg bede miala za darmo
Ja studiuję na uniwersytecie wrocławskim, ale na jego pododdziale czyli w kolegium nauczycielskim.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 19:27   #10
LostInYou
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19
Dot.: wf na studiach ?

Cytat:
Napisane przez Martii=* Pokaż wiadomość
Mam pytanie, jakie zajęcia można sobie wybierać na wfie? Wiem, że na każdej uczelni jest inaczej, ale nigdzie nie pisze, ale tak mniej więcej.

u mnie :
-piłka nożna
-siatkówka
-koszykówka
-basen
-aerobik
-siłownia
LostInYou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 21:52   #11
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: wf na studiach ?

Cytat:
Napisane przez Martii=* Pokaż wiadomość
Mam pytanie, jakie zajęcia można sobie wybierać na wfie? Wiem, że na każdej uczelni jest inaczej, ale nigdzie nie pisze, ale tak mniej więcej.
U mnie jest:
- aerobik
- siłownia
- basen
- taniec towarzyski
- squash
- pilka nozna
- gry zespolowe
- koszykowka
- jujitsu
- bowling
- tenis stolowy
- siatkowka
- szachy
i odplatnie jak ktos chce:
- nurkowanie
- jazda konna
- tenis ziemny



Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja studiuję na uniwersytecie wrocławskim, ale na jego pododdziale czyli w kolegium nauczycielskim.
Aha Moze dlatego, ze to pododdzial i jest za maly by samodzielnie wynajmowac sale (po prostu pewnie sie nie oplaca przy malej liczbie studentow)
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-17, 08:24   #12
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: wf na studiach ?

Cytat:
Napisane przez LostInYou Pokaż wiadomość
hej dziewczyny od października idę na studia i zastanawiam się jaką formę wf wybrać- zastanawiam się nad aerobikiem i siłownią..zaczynam dopiero odchudzanie ..chciałabym schudnąć minimum 10 kg..jak myślicie co mi bardziej pomoże..boję się, że jeżeli wybiorę aerobik to będą tam same szczupłe osoby i będę najgrubsza i sobie nie będę radzić.. nie ma co się oszukiwać byłam do niczego z wf-u..strasznie szybko się męczyłam..co wy byście zrobiły na moim miejscu ??

z góry dziękuję za wszelką pomoc
aerobik to zupełnie inna bajka niż szkolny wf! idź sobie na poziom dla początkujących - tam na pewno dasz radę, poza tym będą dziewczyny o różnej wadze

co do podkreślonego - tylko na początku będziesz gruba z każdymi zajęciami będzie Ciebie mniej aż w końcu spojrzysz na dziewczyny z nadwagą przypominając sobie że też tak zaczynałaś

pozbądź się obaw, do odważnych świat należy!
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 16:28   #13
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: wf na studiach ?

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
aerobik to zupełnie inna bajka niż szkolny wf! idź sobie na poziom dla początkujących - tam na pewno dasz radę, poza tym będą dziewczyny o różnej wadze

co do podkreślonego - tylko na początku będziesz gruba z każdymi zajęciami będzie Ciebie mniej aż w końcu spojrzysz na dziewczyny z nadwagą przypominając sobie że też tak zaczynałaś

pozbądź się obaw, do odważnych świat należy!
No wlasnie to cos takiego jak szkolny wf... Chodzi mi o to, ze beda tam zarowno dziewczyny szczuple, jak i troche grubsze. Poza tym na studiach raczej nie ma wyboru poziomow oraz np form takich jak TBC, ABT itp itd.
Chyba mowisz o aerobiku prowadzonym w klubach a nie w ramach wf-u na uczelni

Poza tym przy aerobiku na studiach, ktory odbywa sie raz w tygodniu... sa marne szanse, zeby schudnac Ja chodzilam caly semestr... i nie schudlam nawet 0,5 kg. Dopiero dieta + aerobik co najmniej 2 razy w tyg cos zdzialaja
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 20:11   #14
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: wf na studiach ?

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
No wlasnie to cos takiego jak szkolny wf... Chodzi mi o to, ze beda tam zarowno dziewczyny szczuple, jak i troche grubsze. Poza tym na studiach raczej nie ma wyboru poziomow oraz np form takich jak TBC, ABT itp itd.
Chyba mowisz o aerobiku prowadzonym w klubach a nie w ramach wf-u na uczelni

Poza tym przy aerobiku na studiach, ktory odbywa sie raz w tygodniu... sa marne szanse, zeby schudnac Ja chodzilam caly semestr... i nie schudlam nawet 0,5 kg. Dopiero dieta + aerobik co najmniej 2 razy w tyg cos zdzialaja
aha, u mnie było tak, że jak ktoś chodził do klubu to był zwolniony z wf za okazaniem karnetu i tak to skojarzyłam
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 20:24   #15
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: wf na studiach ?

Ja polecam aerobik bo to by sobie dawać radę na zajęciach (tzn nie być najbardziej zmeczonym w grupie itd) zmobilizuje Cie do tego, by na wakacjach zadbac o formę

mówisz ze jej nie masz- a to jest do zrobienia wszystko, 3 tyg cwiczen masz formę plus krok ku lepszej sylwetce

a że jestes gruba to co w zwiazku z tym...? na silowni tez beda chudsze i grubsze od ciebie

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Martii=* Pokaż wiadomość
Mam pytanie, jakie zajęcia można sobie wybierać na wfie? Wiem, że na każdej uczelni jest inaczej, ale nigdzie nie pisze, ale tak mniej więcej.

- aerobik
- gry zespołowe

w jednym semestrze obowiazkowo basen bez wyboru i nie wiem co zrobię bo boję sie grzybic, a ponadto jestem chorowita i już widzę jak wychodzę z basenu ledwo po wysuszeniu wlosow.... (nie przesadzam z chorowitościom, jesieniom zima ja jestem ciągle chora z jednej anginy w kolejną grypę ) także mam problem, marnie wychodzi rachunek-darmowy basen, a nieobecnosc na uczelni z powodu chorob i zaleglosci juz nie do odrobienia
moj uniwesytet daje marne mozliwosci, a najgorszy jest brak wyboru.
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2011-05-17 o 20:27
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 21:11   #16
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: wf na studiach ?

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
aha, u mnie było tak, że jak ktoś chodził do klubu to był zwolniony z wf za okazaniem karnetu i tak to skojarzyłam
Aha Musze sie zapytac z ciekawosci u mnie na uczelni. Moze tez jest taka mozliwosc. Chociaz i tak zdecyduje sie na silownie
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:42.