iPhone - wątek zbiorczy - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2022-02-04, 20:19   #511
Olushka
Zakorzenienie

Dot.: iPhone - wątek zbiorczy

A ile macie cali? Ten 13” wydawał mi się w sklepie bardzo mały. Nie wiem czy będzie wygodny do oglądania / przeglądania

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

redukcja
63 - 62 - 61 - 60 - 59- 58 - 56

silownia 2/8
Codziennie Fit Tour 2022

Olushka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-05, 06:52   #512
IrminaR
Specjalista ds. zakupów

Ja mam 13. Stricte na kompie to oglądam niedużo, ale zdarza się mam TV z AirPlay więc sobie bezpośrednio wrzucam na telewizor cos czasem.
Do zdjęć to mam monitor osobny.
Jak mam polowe warunki a potrzebuję dwa ekrany to iPad jest moim drugim ekranem obok Maca.
Teraz sobie chyba kupię nowy, to wezmę ten 14 cali
Stary 2022-02-05, 08:35   #513
kasztanka3
Pani Mizantrop

Tez mam 13 cali i wystarcza mi taki rozmiar, netflixa ogladam przewaznie na tv, a jak ogladam na laptopie to raczej film/serial leci w tle a ja robie cos innego i bardziej sie na tym skupiam.
Stary 2022-02-05, 19:28   #514
aileenn
Mother of Cats

Też mam 13 cali, ale do wygodnej pracy (praca z tekstem, często z kilkoma dokumentami jednocześnie) to dla mnie za mało - mam dopięty dużo większy monitor. Na samym laptopie przeglądam internety, odpisuję na mejle itp., ewentualnie pracuję na nim z daleka od biurka (łóżko, sofa itp.)

aileenn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-05, 19:39   #515
Olushka
Zakorzenienie

A jeszcze takie głupie pytanie podłączę do macbooka zwykła myszkę usb? Czy potrzebna jest przejściówka?

redukcja

silownia 2/8
Codziennie Fit Tour 2022

Stary 2022-02-05, 20:07   #516
Rena
Zakorzenienie

Ja mam 11 cali, wiec bardzo maly. Ale przyzwyczailam sie. Moj Mac ma juz 8 lat i caly czas dziala tylko OS musialam zmieniac.

Mowi sie, ze te komputery sa najlepsze do grafiki, filmow itp.
Stary 2022-02-05, 20:49   #517
IrminaR
Specjalista ds. zakupów

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
A jeszcze takie głupie pytanie podłączę do macbooka zwykła myszkę usb? Czy potrzebna jest przejściówka?

Maci maja USB-c
Ewentualnie możesz myszkę na bluetooth
Stary 2022-02-06, 01:01   #518
amillia
BAN stały

Cytat:
Wiem, że to wątek o telefonach, ale pozwolę sobie zadać i tutaj pytanie dot. Apple

Do czego wykorzystujecie swoje MacBooki? Do pracy czy do codziennych zadań? Byłam w weekend w iSpot i oglądałam kilka modeli. Pan się zapytał do czego potrzebuję i powiedział, żebym sobie lepiej kupiła kompa z Windowsem Tak trochę nie wiedziałam, co mu odpowiedzieć Mój tż mówi, że nie wykorzystam w ogóle potencjału macbooka, bo nie będę na nim pracować. No i sama nie wiem. Jak jest u was?

No ja raczej nie wykorzystuję całego potencjału, a i tak o wiele mi na Macu wygodniej niż na Windowsie. Brak ciągłych aktualizacji, wciskanych na siłę reklam, wygodny interfejs jak już się człowiek przestawi, niesamowicie cichy, super współpracuje z Iphonem. Mam 13 cali i nie jest to dla mnie za mało, ale ja zawsze byłam team lekkich i mobilnych komputerków, które sobie mogę zanieść do łóżka i obejrzeć na nich serial na pół leżąco, a nie laptopów-byków, które ważą tyle co 5-letnie dziecko
amillia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 03:34   #519
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
No ja raczej nie wykorzystuję całego potencjału, a i tak o wiele mi na Macu wygodniej niż na Windowsie. Brak ciągłych aktualizacji, wciskanych na siłę reklam, wygodny interfejs jak już się człowiek przestawi, niesamowicie cichy, super współpracuje z Iphonem. Mam 13 cali i nie jest to dla mnie za mało, ale ja zawsze byłam team lekkich i mobilnych komputerków, które sobie mogę zanieść do łóżka i obejrzeć na nich serial na pół leżąco, a nie laptopów-byków, które ważą tyle co 5-letnie dziecko
Otoz to
Stary 2022-02-06, 08:08   #520
Olushka
Zakorzenienie

A jeszcze jedno, ile macie ramu i jak duże dyski?

redukcja

silownia 2/8
Codziennie Fit Tour 2022

Stary 2022-02-06, 08:14   #521
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:

8 gb ramu i 256 gb dysk.
Stary 2022-02-07, 01:59   #522
hayir
Raczkowanie

Cytat:
Wiem, że to wątek o telefonach, ale pozwolę sobie zadać i tutaj pytanie dot. Apple

Do czego wykorzystujecie swoje MacBooki? Do pracy czy do codziennych zadań? Byłam w weekend w iSpot i oglądałam kilka modeli. Pan się zapytał do czego potrzebuję i powiedział, żebym sobie lepiej kupiła kompa z Windowsem Tak trochę nie wiedziałam, co mu odpowiedzieć Mój tż mówi, że nie wykorzystam w ogóle potencjału macbooka, bo nie będę na nim pracować. No i sama nie wiem. Jak jest u was?

Ja używam macbook air- na studiach, doceniam mobilność i baterie, szybkie działanie i bezproblemowy MacOS oraz synchronizacje między iPhone-iPad-Mac. Ułatwia mi to naukę jak coś pisze na ipad mam to na mac od razu. Nie wykorzystuje potencjału gdyż robię tylko prezentacje, działam w office ale też gram w sims 4 Uwielbiam to że nie aktualizuje mi się tak często i tak długo jak windows. Mam air 8 gb ramu/ 256 dysk.
hayir jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 21:21   #523
amillia
BAN stały

Cytat:

16/256.

Kurde, nie próbowałam jeszcze grać w Simsy na Macu, a kolejna osoba poleca, muszę sobie odpalić
amillia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 23:48   #524
Marisja
Raczkowanie

Hejka ludki, niestety przez głupotę tak się wydarzyło że zablokowałam sobie hasło w iPhone - niestety 10 razy wpisałam błędne. Nie mam kompa i iTunes czy są jakieś sposoby by odzyskać telefon czy muszę jechać do serwisu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marisja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 10:42   #525
Rena
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Marisja Pokaż wiadomość
Hejka ludki, niestety przez głupotę tak się wydarzyło że zablokowałam sobie hasło w iPhone - niestety 10 razy wpisałam błędne. Nie mam kompa i iTunes czy są jakieś sposoby by odzyskać telefon czy muszę jechać do serwisu?

a masz jakies ważne dane na tym telefonie? Typu kontakty lub zdjęcia?
Stary 2022-02-08, 13:48   #526
Marisja
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Nie mam, kontakty na karcie a zdjęcia mam w większości zgrane

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Kontakty mam na karcie, a zdjęcia w większości zgrane więc luz

Stary 2022-02-09, 15:16   #527
Marisja
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Marisja Pokaż wiadomość
Nie mam, kontakty na karcie a zdjęcia mam w większości zgrane

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Kontakty mam na karcie, a zdjęcia w większości zgrane więc luz

Dałam radę!

Stary 2022-02-11, 01:53   #528
theorema
Zadomowienie

Cytat:

Korzystam w pracy i w domu, chociaż w domu głównie przeglądam Internet i nie mam wielkich potrzeb. Z gier mam tylko Sims 4 .
W pracy muszę korzystać z Maca dla dwóch programów.
Mój stary MacBook Air z 2012 nadal działa, ale zmieniłam w zeszłym roku na Apple MacBook Pro M1/16GB/512 bo staruszek miał za małą pamięć, ale mimo wszystko przez lata używania zawiesił mi się może z dwa razy i nadal spokojnie da się na nim popracować.
A co panów z iSpot to kiedyś zaproponowali mi płatne odtworzenie oprogramowania które miało rozwiązać problem z baterią która rozładowywała się z powodu zimna . Dodam, że bateria kwalifikowała się do programu darmowej wymiany bo była po prostu uszkodzona od nowości, ale oni uparcie twierdzili że soft naprawi baterię. Poszłam do Cortlandu .

Edytowane przez theorema
Czas edycji: 2022-02-11 o 01:55
theorema jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-11, 12:09   #529
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !

Cytat:
Napisane przez theorema Pokaż wiadomość
Korzystam w pracy i w domu, chociaż w domu głównie przeglądam Internet i nie mam wielkich potrzeb. Z gier mam tylko Sims 4 .
W pracy muszę korzystać z Maca dla dwóch programów.
Mój stary MacBook Air z 2012 nadal działa, ale zmieniłam w zeszłym roku na Apple MacBook Pro M1/16GB/512 bo staruszek miał za małą pamięć, ale mimo wszystko przez lata używania zawiesił mi się może z dwa razy i nadal spokojnie da się na nim popracować.
A co panów z iSpot to kiedyś zaproponowali mi płatne odtworzenie oprogramowania które miało rozwiązać problem z baterią która rozładowywała się z powodu zimna . Dodam, że bateria kwalifikowała się do programu darmowej wymiany bo była po prostu uszkodzona od nowości, ale oni uparcie twierdzili że soft naprawi baterię. Poszłam do Cortlandu .

A na tym Macu są mniej więcej takie same programy jak na Windows? Jest jakaś duża różnica w obsłudze ? Ma pakiet office - word, excel itd czy jakies zamienne programy?

Bo tez mnie od kilku lat korci Mac żeby miec z telefonem połączenie ale tez bym tylko używała do internetu i oglądania czasem filmu/serialu czy yt

I warto kupić używkę czy lepiej nowy na raty?

Kamilaa21 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-12, 21:51   #530
theorema
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
A na tym Macu są mniej więcej takie same programy jak na Windows? Jest jakaś duża różnica w obsłudze ? Ma pakiet office - word, excel itd czy jakies zamienne programy?

Bo tez mnie od kilku lat korci Mac żeby miec z telefonem połączenie ale tez bym tylko używała do internetu i oglądania czasem filmu/serialu czy yt

Ogólnie różnica w obsłudze jest duża, ale na początku. Moim zdaniem system jest bardzo intuicyjny, ale na początku trochę się myli jeśli przez lata korzystałaś z Windowsa. Np. żeby zmienić nazwę pliku trzeba go wybrać i kliknąć enter .
Jest też sporo fajnych skrótów klawiszowych które warto ogarnąć, moim zdaniem też warto wykupić sobie program Clean My Mac i Better Touch Tool - w tym programie możesz sobie ustawić gesty w gładziku i można łatwiej zmienić szerokość np. przeglądarki, kosztuje coś ok. $5.

Programy takie podstawowe są (Pages jest odpowiednikiem Worda a Numbers Excela, można otworzyć i edytować pliki z Office), ale można też mieć Microsoft Office. Ja w sumie głównie używam i tak z Googla Dokumentów i Arkuszy więc tak za bardzo nie pomogę w tym temacie. Jedynym programem na początku którego mi brakowało był Paint do wycinania fragmentu screenu, ale można to śmiało zrobić przy robieniu zrzutu ekranu i jest szybciej niż gdybym miała to otwierać i edytować .

A co do używki czy nowego - hmm, w sumie zależy. Ja jakoś nie mam zaufania do kupowania używanego sprzętu ale mój mąż kupował Maca Mini i wszystko było ok, sam też sprzedawał starego Aira i w sumie całkiem w niezłej cenie jak na kilka lat używania. Jedyne co ważne to że im masz nowszy model tym dłużej będziesz miała aktualizacje systemu, tak samo jak z telefonami - nie opłaca się brać starego modelu bo sprzęt spokojnie wytrzyma lata.
theorema jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 19:15   #531
polna_rozyczka
Rozeznanie

Cytat:
Miałam podobny problem. W iSpot czy innym iDoctor chcieli gruby hajs za wymianę baterii, po czym w Cortland wymienili mi za darmo.
polna_rozyczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-19, 20:25   #532
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !

Cytat:
Ogólnie różnica w obsłudze jest duża, ale na początku. Moim zdaniem system jest bardzo intuicyjny, ale na początku trochę się myli jeśli przez lata korzystałaś z Windowsa. Np. żeby zmienić nazwę pliku trzeba go wybrać i kliknąć enter .
Jest też sporo fajnych skrótów klawiszowych które warto ogarnąć, moim zdaniem też warto wykupić sobie program Clean My Mac i Better Touch Tool - w tym programie możesz sobie ustawić gesty w gładziku i można łatwiej zmienić szerokość np. przeglądarki, kosztuje coś ok. $5.

Programy takie podstawowe są (Pages jest odpowiednikiem Worda a Numbers Excela, można otworzyć i edytować pliki z Office), ale można też mieć Microsoft Office. Ja w sumie głównie używam i tak z Googla Dokumentów i Arkuszy więc tak za bardzo nie pomogę w tym temacie. Jedynym programem na początku którego mi brakowało był Paint do wycinania fragmentu screenu, ale można to śmiało zrobić przy robieniu zrzutu ekranu i jest szybciej niż gdybym miała to otwierać i edytować .

A co do używki czy nowego - hmm, w sumie zależy. Ja jakoś nie mam zaufania do kupowania używanego sprzętu ale mój mąż kupował Maca Mini i wszystko było ok, sam też sprzedawał starego Aira i w sumie całkiem w niezłej cenie jak na kilka lat używania. Jedyne co ważne to że im masz nowszy model tym dłużej będziesz miała aktualizacje systemu, tak samo jak z telefonami - nie opłaca się brać starego modelu bo sprzęt spokojnie wytrzyma lata.

Dziękuje

Stary 2022-02-19, 21:44   #533
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !

iPhone - wątek zbiorczy

A czy ktoś mi może pomoc w tym ?

Potrzebuje porady co lepiej kliknąć z tych dwóch opcji nie wiem czy to ma znaczenie ale mam iPhone i poczta gmail i takie cuda mi wyskoczyły i nie wiem które lepsze będzie do wyboru bo nie da się tego ominąć

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg A633877E-AFDC-42CD-877D-6A9F3AB50E9F.jpg (82,4 KB, 19 załadowań)

Edytowane przez Kamilaa21
Czas edycji: 2022-02-19 o 21:46
Stary 2022-05-16, 21:29   #534
Selvitta
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość

Ja mam Maca i lepiej mi sie na nim siedzi, niż na laptopie z systemem Windows. Szybko działa, nic sie nie zawiesza. Połączenie Maca z telefonem działa superowo. Ja pracuje na Macu, a dodatkowo mam go dla rozrywki - przegladanie neta, ogladanie netflixa.
Używki nigdy bym nie kupiła, bo bałabym się, że kasa bedzie wyrzuona w błoto. Trudno jest sprawdzić sprzęt, no i nie ma żadnej gwarancji. Lepiej kupić na raty albo wynajać. Ja swój kupiłam w sklepie iMad, akurat była tam dobra promocja.
Selvitta jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości