farbowanie ciuchow - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-25, 12:20   #91
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: farbowanie ciuchow

Czesc...
Poprosze o rade, widze ze macie pojecie o farbowaniu ubran a ja jestem w tej kwestii zielona...
kupilam sobie sukienke sweterkowa i po godzinie od zalozenia ja polamilam, polacam vanishem i sie odbarwila
Szkoda mi jej wyrzucic bo jest nowa i w dodatku bardzo mi sie podoba a w sklepie juz ich nie ma...
Czy taki material da sie ufarbowac? Jest tam 50%viskozy,30 modal, 15 kaszmir, 5elastic...
Jest obecnie w kolorze takim bezowo fioletowo brazowym...nie jest to kolor ciemny.
POMOZCIE
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 19:37   #92
zielony nonsens
Przyczajenie
 
Avatar zielony nonsens
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 21
GG do zielony nonsens
farbowanie.

witam
dostałam od "św. Mikołaja" czapkę, jednak nie trafił on z kolorem
wpadłam na pomysł, aby ją przefarbować.
niestety nie wiem czy 50%wełny i 50% akrylu załapie kolor? ?
i wie ktoś gdzie mogę dostać takie farby?
z góry dziękuję za odpowiedzi
zielony nonsens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 20:19   #93
anialaszowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 160
Dot.: farbowanie.

Moja mama kiedyś kupowała bodajże w sklepie z tkaninami. Szczerze mówiąc jest to dosyć ryzykowne, możesz sobie zniszczyć czapkę, ale ekspertką w tym nie jestem.
anialaszowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 10:23   #94
jagaba
Rozeznanie
 
Avatar jagaba
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 680
Dot.: farbowanie ciuchow

Czytając ten wątek wpadłam na pewien pomysł. Otóż mam w szafie moją ukochaną kurteczkę wiosenną. Niestety kiedyś zniszczyłam ją wybielaczem- kurtka jest koloru ecru próbowałam usunąć plamę jak mnie zapewniano "bezpiecznym" wybielaczem. Jednak niestety zostały białe plamy. I teraz zastanawiam się czy gdybym zafarbowała ją na jakiś ciemniejszy kolor to chwyci te plamy po wybielaczu? proszę o pomoc
jagaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 16:36   #95
elpii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 568
Dot.: farbowanie ciuchow

a ja kupilam se cudny popielaty zakiet. niestety poplamilam go czyms tlustym i gdy moczylam w vanishu guziki puscily jakas rdze czy cos i normalnie plamy od guzikow mam. az sie rozryczalam wtedy. wszystkim probowalam to usunac i nie da rady i nie wiem czy probowac go farbowac czy co..
elpii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 17:19   #96
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: farbowanie ciuchow

to zalezy z jakiego materiału jest żakiet.... i czy od tego vanisha ma jakieś białe przebarwienia?
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 17:28   #97
aliszja1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: farbowanie ciuchow

ponawiam wątek
mam problem, bo kupiłam śliczny sweterek w kolorze intensywny fiolet i zrobił sie na nim tak jakby wyblaknięty, szeroki pas.. nie widac tego tak dokładnie, ale z bliska to wygląda dosc niefajnie ;/;/ i wlasnie mam pytanie..czy da sie to jakos zniwelowac farbą do ubran? przynajmniej troche! ratujcie bo to wyglada jak jakiś wielki zaciek!!!!
aliszja1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-25, 21:52   #98
lilia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 203
Dot.: farbowanie jeansów

kupilam ciemne jeansy takie granatowe problem w ty ze maja takie powycierane miejsca ktore mi sie nie podobaja z przodu na udach z tyli na zgieciach w kolanach i lydkach takie jak gdyby paski jasniejesz nie umiem dobrze wytlumaczyc;p chcialabym zafarbowac tylko te miejsca czy jest taka mozliwosc? czy musze farbowac cale ? czy mozliwe ze te zafarbowane miejsca beda jasniejesze czy zafarbuje rownoramiennie? prosze o odp
lilia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 10:37   #99
jagaba
Rozeznanie
 
Avatar jagaba
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 680
Dot.: farbowanie jeansów

Cytat:
Napisane przez lilia23 Pokaż wiadomość
kupilam ciemne jeansy takie granatowe problem w ty ze maja takie powycierane miejsca ktore mi sie nie podobaja z przodu na udach z tyli na zgieciach w kolanach i lydkach takie jak gdyby paski jasniejesz nie umiem dobrze wytlumaczyc;p chcialabym zafarbowac tylko te miejsca czy jest taka mozliwosc? czy musze farbowac cale ? czy mozliwe ze te zafarbowane miejsca beda jasniejesze czy zafarbuje rownoramiennie? prosze o odp

A jak masz zamiar gotować "tylko" te części?
jagaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 12:42   #100
lilia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 203
Dot.: farbowanie ciuchow

no wlasnie z tym jest problem bo nie dam rady wiec zastanawiam sie czy kolor wyjdzie mniej wiecej rownomiernie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 101226_111555.jpg (168,1 KB, 11 załadowań)

Edytowane przez lilia23
Czas edycji: 2010-12-28 o 21:03
lilia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 07:59   #101
lilimaer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 179
Farbujaca marynara-jak zapobiegać??

witam,
jak w temacie - mam marynarkę, czarną, niestety okropnie farbuje!!
cokolwiek pod nią ubiorę materiały pod wpływem ocierania się o siebie są zafarbowane!
co ciekawe nie farbuje sama podszewka a materiał, z którego wykonano marynarkę (poliester z domieszka elastanu). Farbowanie nie nasila się pod wpływem temperatury.
najbardziej denerwuje mnie, że farbuja te części marynarki, które zachodzą do wewnątrz tak, aby mogły byc elegancko połączone z podszewką czyli góra kołnierza i kawałek zachodzący na kark, mankiety i klapy oraz dolna krawędź.
Czytałam na jakimś forum, że dobrym rozwiązaniem jest wymieszać litr octu z litrem letniej wody i moczyć, moczyc...ale może znacie jakies inne sposoby??

Marynarka jest świetna, nie chciałabym się jej pozbywać jednak nie wiem co zrobić abym mogła ubrać pod nią coś jasnego bez obaw, że zaraz pojawią się na tym czarne zabrudzenia.

Zastanawiam się, czy nie wyprać jej tak kilka razy ....na dzinsy zwykle to działało...

Drogie Panie obeznane z tematem farbowania i zapobiegania proszę o radę
lilimaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-20, 10:57   #102
allgoodthings
Zadomowienie
 
Avatar allgoodthings
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 012
Dot.: Farbujaca marynara-jak zapobiegać??

spróbuj wypłukać w wodzie z octem
__________________
38t5d
allgoodthings jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 12:36   #103
4na
Rozeznanie
 
Avatar 4na
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 604
Dot.: Farbujaca marynara-jak zapobiegać??

mi też wiadomo o wodzie z octem ale nie radziłabym moczyć bo materiał może się rozejść ale porządnie wyprać w rękach
__________________
Inżynier Jakości
4na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 13:59   #104
lilimaer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 179
Dot.: Farbujaca marynara-jak zapobiegać??

Cytat:
Napisane przez 4na Pokaż wiadomość
mi też wiadomo o wodzie z octem ale nie radziłabym moczyć bo materiał może się rozejść ale porządnie wyprać w rękach
myślisz ze poliester może sie rozejść...kurcze..sądziła m że to na bawełnę może i owszem działać, ale nie na sztuczne dziadostwo...
lilimaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 18:17   #105
navaaa
Przyczajenie
 
Avatar navaaa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 10
Farbowanie ubrań

Czy któraś z was używała farb do tkanin ?
Kupiłam sobie letnią sukienkę w kolorze pudrowego różu, zastanawiam się czy da się ją zafarbować na czarno, znalazłam farby do tkanin na allegro (Trwała farba do tkanin SIMPLICOL) jednak nie wiem czy pokryją stary kolor sukienki. Za kilka dni idę na 18stkę i chciałam mieć gotową sukienkę.
Proszę o pomoc
navaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 18:29   #106
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Farbowanie ubrań

To chyba temat bardziej na dział mody. Co do farby; używałam jej kiedyś, kiedy odświeżałam kolor spodni. I wbrew pozorom wcale nie łatwo jest ufarbować ubrania - łatwo o plamy, bo barwnik lubi gromadzić się w załamaniach tkaniny... Kolor w zależności od rodzaju tkaniny też wychodzi mniej lub bardziej intensywny...
Spróbować możesz, ale lepiej byś miała w pogotowiu inny strój na wypadek gdyby farbowanie się nie powiodło.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 18:31   #107
navaaa
Przyczajenie
 
Avatar navaaa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 10
Dot.: Farbowanie ubrań

Faktycznie, z pośpiechu nie zauważyłam, a tą farbę wsypuje się do pralki więc chyba nie będzie się nic gromadziło na zgięciach
navaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 13:08   #108
_kokeshi_
Rozeznanie
 
Avatar _kokeshi_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 501
Dot.: Farbowanie ubrań

Troszkę minęło od Twojego pytania, ale napiszę co wiem

Zwróć uwagę z jakiego materiału masz sukienkę, jeśli sztuczny to odradzam, nic Ci nie złapie... znaczy złapie, ale będzie szaro-bura i do wyrzucenia, straciłam tak tunikę :/
__________________

_kokeshi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 00:16   #109
zielonooka78
Przyczajenie
 
Avatar zielonooka78
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 13
Farbowanie sukienki

Niedawno kupiłam w promocji białą sukienkę. Mi się bardzo podoba, jedynym minusem jest to, że jest biała. Gdybym chciała ją założyć na wesele to nie wypadałoby iść w białej. Dowiedziałam się, że jest takie coś jak barwniki do tkanin. W pasmanterii widziałam barwniki firmy Simplicol. Teraz zastanawiam się czy moją sukienkę dałoby się przefarbować na jakiś ładny kolor. Jest uszyta z materiału a'la szyfon, a pod spodem ma podszewkę z gładkiego materiału. Na biuście i w pasie jest marszczona. Warto spróbować farbować tą sukienkę?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sukienka.jpg (90,1 KB, 97 załadowań)
zielonooka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-29, 10:21   #110
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Farbowanie sukienki

Farbować zawsze można, choć różnie bywa z efektem. Raz mi się porobiły zacieki, innym razem kolor nie chwycił tam, gdzie były zagięcia. Dobrze mi się farbują dżinsy (odświeżam czarne).

Przede wszystkim sprawdź, czy materiał (tak na oko zdaje się, że to satyna poliestrowa) złapie kolor. Na barwniku powinno być napisane, do farbowania czego się nadaje.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 21:58   #111
zielonooka78
Przyczajenie
 
Avatar zielonooka78
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 13
Dot.: Farbowanie sukienki

Dzięki za radę (tak na marginesie podsunęłaś mi pomysł, żeby odświeżyć czarne dżinsy )
Myślisz, że do tej sukienki można by doszyć ramiączka z jakiegoś podobnego materiału? Takie zabezpieczenie, żeby sukienka się nie zsuwała z biustu...
zielonooka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 21:33   #112
niepowtarzalnam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
farbowanie sukienki

Witam, mam sukienkę w kolorze ecru. Chciałam założyć ją na studniówkę no ale właśnie na studniówkę nie wypada zakładać tak jasnej sukienki. Chciałabym ją zafarbować na kolor brązowy albo czerwony. Skład materialu to 47% bawełna i 50% poliester i w związku z tym mam bardzo ważne pytanie a mianowicie jakim barwnikiem mogłabym zafarbować taki materiał i czy w ogóle warto ? Polecacie jakiś barwnik konkretnej firmy który mógłby się nadać na taki materiał ? Bardzo proszę o wasze opinie, może któraś z was już próbowała ? Z góry dziękuję za pomoc.
niepowtarzalnam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 16:25   #113
gruszka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 26
Farbiniki do ciuchów!

Witam! farbowałyście może ciuchy? Bo mam fajna tunike lecz jest w kolorze " bardzo ostrej czerwieni " typowo taka odblaskowa. Nigdy nie farbowalam ciuchów i niemam pojęcia co i jak . Czy jak kupie jakis farbik czarny czy w ogóle to wyjdzie. I do tego z jakiej firmy najlepiej kupic by był efekt?

Możecie pomóc jeśli jest już gdzies taki wątek prosiłabym o linka!

Serdecznie dziękuje!
gruszka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 18:09   #114
Gabriella94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 11
Farbowanie bluzki

Witam. Chciałabym się was poradzić w sprawie zafarbowania bluzki na inny kolor. Aktualnie jest ona różowa co nie bardzo mi odpowiada, jednak marzy mi się jego zmiana na granat lub fiolet. Czy sądzicie, że byłaby taka możliwość? Dodam z czego jest ona wykonana: 95 % RAYONNE/RAYON i 5% SPANDEX. Nie wiem zbytnio jaki to materiał ale mam nadzieje, żę wy wiecie o co chodzi. Dodam jeszcze, że bluzka ma dodatek w postaci wszytej wstążki. Czy jest szansa, że przy farbowaniu nie wyjdą plamy, a kolor będzie jednolity? Może macie może jakieś godne polecenia barwniki? Z góry dziękuję
Gabriella94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 16:47   #115
unabsehbar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: farbowanie ubrań na inny kolor

Witam ; ) Mam pytanie dotyczące farbowania ubrań, więc dołączam się do wątku. Chciałabym ufarbować białe jeansowe szorty, by wyglądąły jak na 2 zdjęciu :http://lafapradise.blogspot.com/2012...am-szorty.html
Czy uda mi się uzyskać taki efekt barwnikami do ubrań po przez gotowanie? Bardzo zainspirowały mnie te spodenki i już planuję do czego będę mogła je założyć. Prosze o pomoc .
unabsehbar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 10:57   #116
florac
Raczkowanie
 
Avatar florac
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 86
Dot.: farbowanie ubran,a konkretnie plaszcza...czy sie uda?i czy warto?

ja też się przymierzam na pofarbowanie swojego płaszczyka na czarno (i wpięcie ćwieków <3 ). Myślę, że w przyszłym tygodniu w końcu wykonam, a wtedy zdam relacje czy mi wyszło
__________________

florac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 12:54   #117
APPLEJUSTINE
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 11
Farbowanie sukienki ślubnej łódź

Witam
Drogie wizażystki. Mam pewien problem, rok temu wyszlam za mąż, zakupiłam sobie dość drogą sukienkę (jedwab i koronka). Chciałabym ją przefarbować na jakiś granatowy kolor i skrócić do kolan, i dlatego mam pytanko czy znacie moze jakies profesjonalne farbiarnie odzieży w Łodzi? Nie wiem gdzie się udać, żeby mi tego nie spaprali i moze ile taka przyjemnosc bedzie mnie kosztowac?
Z góry dziekuje i czekam na odpowiedzi od fachowcóww zalaczniku zdjecie tejze sukienki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ROBE-D~1.jpg (119,1 KB, 93 załadowań)
APPLEJUSTINE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 20:49   #118
goorek4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Post Farbowanie tkaniny <pomóżcie płci przeciwnej>

Witajcie

Koleżanka z mojej paczki ma niedługo 18. urodziny, chcemy jej zrobić oryginalny prezent. Chcemy zrobić jej nietypową koszulkę. Zrobić za dużo powiedziane Dodam, że jestem chłopakiem i jestem totalnie zielony.....

Koszulka biała, bawełniana. Chcemy ją zafarbować na 2 kolory, jakby niedbale (żólty, miętowy/błękit) i dodać napis. Czy jest to wykonalne?
Co do farbowania, słyszałem, że istnieją jakieś farby, ale czy to jest trwałe i nie zostawia śladów na skórze?
Co do napisu, słyszałem, że można wykorzystać naprasowanki, czy coś takiego, wydrukować na jakimś specjalnym papierze i przyprasować.
Czy któraś z Was miała do czynienia z takimi sprawami ?

Proszę o pomoc i wszelkie porady!
Z góry dziękuję!

T. lat 18

Edytowane przez goorek4
Czas edycji: 2013-03-09 o 20:52
goorek4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 21:53   #119
lolomaster
Rozeznanie
 
Avatar lolomaster
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 587
Dot.: Farbowanie tkaniny <pomóżcie płci przeciwnej>

pewnie że da się zrobić. najlepiej kupić farby do tkanin, one nie pozostawiają żadnych śladów itp. cały sposób użytkowania jest opisany na produkcie.
a co to napisu to tak jak piszesz można wydrukować i naprasować. wystarczy kupić kartkę do naprasowywanek, powinieneś coś takiego znaleźć w sklepie papierniczym
__________________
BLOG-zielonyptak.blogspot.com
lolomaster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 21:51   #120
Jedwabniczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Rawa Maz/ Warszawa
Wiadomości: 44
Dot.: farbowanie ubrań na inny kolor

Farbowałam wczoraj spodnie z wytartego granatowego na czarny i wyszło mi to całkiem nieźle. Tzn. spodnie wyglądają znacznie lepiej niż wcześniej ale nie udało mi się uzyskać idealnej czerni.

Które farby polecacie?
__________________
Polub nas i skorzystaj z wiosennej promocji:
Jedwab & Kaszmir
Jedwabniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-19 13:03:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:21.