Etiaxil vs Antidral - wątek zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy: Co lepsze
Etiaxil 28 36,36%
Antidral 32 41,56%
bez różnicy (w działaniu oczywiście ) 17 22,08%
Głosujący: 77. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-11, 19:18   #31
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Re: Etaxil czy Antidral??

Widziałam tylko o tym droższym i wiem, że jego kupuje się w aptece
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-11, 19:29   #32
gosiekc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15
Re: Etaxil czy Antidral??

W ulotce Antidralu jest napisane, że może uszkodzić odzież i pozostawić białe ślady. ja sie cały czas zastanawiam nad jego zakupem ale właśnie w/w stwierdzenia mnie powstrzymują. Czy on faktycznie niszczy i odbarwia ubrania???Może ktoś wie.....
gosiekc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-12, 12:24   #33
AnitaW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 49
Re: Etaxil czy Antidral??

nie może niszczyć ubrań bo używa się go na noc - smarujesz na noc..rano zmywasz - dokładnie tak jak etiaxil
AnitaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 18:46   #34
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Etaxil czy Antidral??

Kupiłam dziś Antidral, ale na opakowaniu jest napisane tylko, żeby stosować na suchą skórę codziennie lub co drugi (trzeci) dzień... Nie wiem więc, czy rano trzeba ten Antidral zmywać?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 19:09   #35
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Re: Etaxil czy Antidral??

ja nie zmywam i nie zauwazylam, zeby niszczyly mi sie od tego ubrania. Zreszta do rana zdazy sie wchlonac ewentualnie wytrzec o pizamke
__________________
23,82 km
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 18:14   #36
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Etaxil czy Antidral??

Mam jeszcze pytanie co do Antidralu... Dziś rano użyłam go pierwszy raz rano... i rzeczywiście jest super, choć tak naprawdę prawdziwy test przejdzie podczas upałów...
No ale czy ten Antidral na pewno można nakładać rano? Boję się, że jak będę nakładać go na noc a potem go zmyję (bo rano zawsze biorę prysznic), to nie będzie on już działał... A w końcu zależy mi, żeby nie pocić się w dzień, a nie w nocy.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 18:29   #37
Juka
Raczkowanie
 
Avatar Juka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 169
Re: Etaxil czy Antidral??

Czy stosowanie tych antyperspirantow jest zupelnie bezpieczne? nie maja jakis skutkow ubocznych??:P Bylyscie wczesniej u lekarza czy same sie na to zdecydowalyscie? Od dluzszego czasu sie zastanwiam nad Etiaxilem ale widze ze Antidral ma rowniez wiele zwolenniczek wiec juz sama niewiem co wybrac
Juka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-14, 19:59   #38
Bubas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 44
Re: Etaxil czy Antidral??

Ja tez zakupilam sobie kika dni temu i jestem zadowolona. Nakladam na noc i zmywam rano i jest bajerka ;> Nawet jak mialam w-f to nie mialam zadnej plamki, suchutko !
Bubas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 20:00   #39
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Re: Etaxil czy Antidral??


Wydaje mi się że zmywanie z rana nie zaszkodzi- w końcu Antidral używa się raz na kilka dni, bo działa u źródeł problemu a nie tylko powierzchownie. Ja obecnie stosuję go jakiś raz na tydzień... ewentualnie częściej- i w zupełności starcza, a tak w ogóle- przecież wszyscy myjemy sie częściej niż raz na te kilka dni.
Pozdrawiam
__________________
23,82 km
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 20:20   #40
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Etaxil czy Antidral??

To jak często trzeba stosować ten Antidral na początku? Przypuśćmy przez pierwszy tydzień codziennie, potem przez tydzień co drugi dzień, potem przezb trzeci tydzień co trzeci dzień, a potem raz w tygodniu?
Czy też może jak będą upały, stosować go codziennie?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 20:31   #41
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Re: Etaxil czy Antidral??

To chyba sprawa bardzo indywidualna i sama będziesz widzieć, jak często musisz go stosować. Ja zaczynałam mniej więcej tak jak Ty to opisujesz- od używania co 1-2 dni przez jakieś 2 tygodnie, potem 2 razy w tygodniu (przez jakieś 2 tygodnie)- a teraz- jak mi się przypomni- a przypomina mi się raz na tydzień (pamięć już nie ta.... ) a efekty są jak najbardziej zadowalające. Czy latem takie stosowanie wystarczy- wyjdzie w praktyce, na razie nie planuję zmian w moim tygodniowym "grafiku pięlęgnacyjnym".
__________________
23,82 km
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-15, 21:08   #42
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Etaxil czy Antidral??

Dziewczyny, nałożyłam po raz drugi Antidral i strasznie swędzą mnie pachy. Mam nadzieję, że za jakieś 1/2 h przejdzie, kiedy preparat wsiąknie w skórę.
Czy to swędzenie zmniejsza się w miarę używania Antidralu? Czy mogę liczyć na to, że np. za miesiąc moja skóra przyzwyczai się i nie będzie tak szczypało?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-16, 08:04   #43
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Re: Etaxil czy Antidral??

z tego co pamietam to najgorsze byly pierwsze 2 tygodnie- jak juz nie umialam wytrzymac to go scieralam chusteczka zanim calkowicie sie wchlonal. Teraz takze szczypi jesli naloze go duzo, ale baaaardzo malo, w zasadzie wcale. Tak wiec chyba to szczypanie z czasem przechodzi.
Pozdrawiam
__________________
23,82 km
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-16, 08:06   #44
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Re: Etaxil czy Antidral??

oj, i przepraszam bardzo za brak polskich literek... Dopiero co wstałam i zdaje się, jeszcze nie myślę
__________________
23,82 km
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-16, 13:01   #45
natalciak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 10
GG do natalciak
Re: Etaxil czy Antidral??

hej!
widac dziewczyny ze nie macie duzych problemow z nadmiernym poceniem jezeli mowicie ze anditral jest tak samo skuteczny jak etiaxil ja kupilam najpierw antidral aby wyoprobowac czy naprawde pomoze bo nie mialam kasy na etiaxil ale nic podraznial jak cholera i do tego zero rezultatow dlatego kupilam etiaxil i juz chyba od pol roku jedno opakowanie a stosuje 2razy wtygniu jest naprawde swietny jezeli macie macie tylko niewielkie problemy z poceniem to moze i wystraczy antidral a jezeli troche wieksze to ani sie nie zastanawiac lepiej dolozyc tez 13zl do etiaxilu)pozdrowka
basiao napisał(a):
> oj, i przepraszam bardzo za brak polskich literek... Dopiero co wstałam i zdaje się, jeszcze nie myślę

basiao napisał(a):
> oj, i przepraszam bardzo za brak polskich literek... Dopiero co wstałam i zdaje się, jeszcze nie myślę
natalciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-16, 17:09   #46
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Etaxil czy Antidral??

Dzięki za radę.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-18, 08:32   #47
AnitaW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 49
Re: Etaxil czy Antidral??

cytat:natalciak hej! widac dziewczyny ze nie macie duzych problemow z nadmiernym poceniem jezeli mowicie ze anditral jest tak samo skuteczny jak etiaxil

I TU SIĘ Z TOBĄ NIE ZGODZĘ - JA MAM BARDZO DUŻE PROBLEMY Z POCENIEM - TAKIE PRZEZ DUŻE B - I NA MNIE OBA DZIAŁAJĄ TAK SAMO - POWIEDZIAŁABYM, ZE CZASEM ANTIDRAL NAWET LEPIEJ..WYDAJE MI SIĘ, ŻE JEST TO INDYWIDUALNA SPRAWA
POZDRAWIAM
ANITA
AnitaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-18, 12:43   #48
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Re: Etaxil czy Antidral??

hmm, stosuje od czasu do czasu antidral i dziala naprawde bez zarzutu. Przez calutki tydzien nie ma pod moimi paszkami ani kropelki potu ale za to nie moge czesto uzywac, bo przerazliwie podraznia. Nie mowie juz o tym, ze szczypie i swedzi, bo do tego mozna przywyknac (ale jest trudno), ale o tym, ze przez jeszcze jakies 3 tyg od zastosowania mam czerwone, jakby uczuleniowe plamy pod pachami, ktore przerazliwie szczypia, wrecz bola, i nie moge na to juz nalozyc zadnego innego dezodorantu

Nie znacie przypradkiem jakiegos specyfiku, ktory zapobiegalby skutecznie poceniu, ale nie tak silnego, dzialajacego przez caly tydzien? Moze byc taki jednodniowy albo nawet kilkugodzinny. Dodam, ze raczej nie mam problemu z poceniem, ale jak klade jasnoszara bluzke, to nie chcialabym miec plam potu pod pachami (chocby pol centymetrowych), bo jak dla mnie wyglada to obrzydliwie
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-18, 12:57   #49
AnitaW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 49
Re: Etaxil czy Antidral??

no to jesteś szczęściarą, że Atidral działa przez tydzień - ja się bardzo pocę więc u mnie czas działania to max 2 dni - ale jestem na etapie eksperymentowania więc zobaczę jeszcze jak to jest i z antidralem i z etiaxilem
pozdrawiam
Anita
AnitaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-26, 10:04   #50
altura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 4
GG do altura
Dot.: Etaxil czy Antidral??

Jako 1 kupiłam niebieski Etaxil (wrazliwa skora). Dzialal super, ale to podraznienie !! Pachy palily mnie zywym ogniem, bol nie do zniesienia. Mimo, ze suszylam pachy suszarka, nie nakladalam na podrazniona/ golona skore i dawalam minimalnie (przykladanie mokrej kulki, nie nacieranie) nie dalo sie wytrzymac. Dodam, ze przy zbyt oszczednym nakladaniu nie dziala za dobrze. A jezeli sie nalozy minimalnie na skore poza pacha mozna zdechnac z bolu.

Kupilam Antidral, wczoraj rano golilam pachy, na noc na wysuszona skore nalozylam preparat i poszczypalo minimalnie i przestalo. Zero problemow takich jak przy Etiaxilu. Plus duzo nizsza cena. Zobaczymy jak ze skutecznoscia. W kazdym badz razie moglam go normalnie nalozyc, czyli nasmarowac pachy a nie tylko dotykac je kulka.

Wg mnie Etiaxil nawet dla skory wrazliwej jest duzo bardziej zracy od Antidralu.
altura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 17:06   #51
phoebe
Rozeznanie
 
Avatar phoebe
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 922
Dot.: Etaxil czy Antidral??

ja zaczęłam od antidralu i nie jestem zachwycona nie działa, tak jakbym tego oczekiwała, w dodatku odbarwił mi koszulkę i sama nie wiem co robić.... kupować etaxil?
phoebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 17:30   #52
szczesciarka
Raczkowanie
 
Avatar szczesciarka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 254
Dot.: Etaxil czy Antidral??

Phoebe jeśli użyjesz Antidralu na noc i rano zmyjesz i użyjesz zwykłego antyperspirantu to nie powinnaś mieć problemu z przebarwieniami na koszulce.Ja pierwszy raz antidral użyłam jakieś 2 lata temu a moje problemy z poceniem były straszne.Wystarczyło 5 minut od założenia bluzki i miałam mokre koła pod pachami o średnicy 10-15 cm.Od ok.4-5 miesięcy nie użyłam ani razu już antidralu bo po pierwsze się skończył a po drugie nie mam takiej potrzeby.Wystarcza mi Rexona czy Lady Speedstick.Powodzenia w walce .Jak macie pytania to piszcie.
szczesciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 18:49   #53
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Etiaxil vs Antidral

Pytanie i sonda skierowana tylko i wyłącznie do osób, które na własnej skórze przetestowały i Antidral i Etiaxil.
Sama używałam Etiaxilu - zaczęłam od wersji normalnej, potem przerzuciłam się na tę dla wrażliwców, bo jednak tamta drażniła A teraz, że z kasą krucho, to zastanawiam się nad wypróbowaniem Antidralu. Tylko już sama nie wiem czy jest sens, bo opinie różne - jedni Antidral chwalą, inni narzekają, że za słaby A ja problemy z poceniem mam całkiem spore, więc jak Antidral będzie za słaby to tak czy siak będę zmuszona kupić Etiaxil i tak czy siak te 15zł będą stracone Także przed podjęciem ostatecznej decyzji proszę Was o głosy i radę. Najlepiej jeszcze piszcie, jakiej wersji Etiaxilu używaliście i jak bardzo się pocicie
Będę wdzięczna

PS I nie odsyłajcie mnie do wyszukiwarki, bo wątki na ten temat to chyba już na pamięc znam

Edytowane przez MagJa
Czas edycji: 2006-03-29 o 19:17
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 18:59   #54
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Etiaxil vs Antidral

W pytaniu "co lepsze" mam uwzględnić tylko działanie czy cenę też? Bo używałam jednego i drugiego, i jakościowo Etiaxil był lepszy. Ale cena robi swoje i teraz przerzuciłam się na antidral.

Acha, Etiaxilu używałam dla wrażliwców, a pocę się mniej zimą, mocniej wiosną/latem - to chyba akurat normalne W każdym razie "zwykłe" antyperspiranty nie radziły sobie
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 19:16   #55
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Etiaxil vs Antidral

Cytat:
Napisane przez lexie
W pytaniu "co lepsze" mam uwzględnić tylko działanie czy cenę też? Bo używałam jednego i drugiego, i jakościowo Etiaxil był lepszy. Ale cena robi swoje i teraz przerzuciłam się na antidral.
Generalnie chodzi o działanie. Porównanie cenowe znam

Cytat:
Acha, Etiaxilu używałam dla wrażliwców, a pocę się mniej zimą, mocniej wiosną/latem - to chyba akurat normalne W każdym razie "zwykłe" antyperspiranty nie radziły sobie
To tak jak u mnie w sumie.
A powiedz mi teraz, skoro już wiem, że się przerzuciłaś na Antidral - czy musisz go używać częściej niż Etiaxilu? Czy faktycznie działa słabiej? Iii jak z podrażnieniami? Bo ja też wrażliwiec
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 19:26   #56
Oleczka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Gryfice
Wiadomości: 8 320
GG do Oleczka
Dot.: Etiaxil vs Antidral

A ile kosztuje Etiaxil??
__________________
Za mądra dla głupich, a dla mądrych zbyt głupia.
Zbyt ładna dla brzydkich, a dla ładnych za brzydka.
Za gruba dla chudych, a dla grubych za chuda.
Za łatwa dla trudnych, a dla łatwych za trudna.
Zbyt czysta dla brudnych, a dla czystych za brudna.
Spróbuj się domyślić gdzie to mam.
Oleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 19:26   #57
stokrotka:)
Raczkowanie
 
Avatar stokrotka:)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 261
Dot.: Etiaxil vs Antidral

A jaka jest cena etiaxilu??
__________________
PRZYJACIELA mam, co pociesza mnie, gdy o JEGO ramię oprę się...
stokrotka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 19:36   #58
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Etiaxil vs Antidral

Etiaxil kosztuje aktualnie około 54zł a Antidral koło 15zł, więc różnica znaczna.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 19:45   #59
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: Etiaxil vs Antidral

Jak dla mnie one sie niczym nie roznia, a cena oczywiscie bez porownania
__________________


sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 19:48   #60
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Etiaxil vs Antidral

Cytat:
Napisane przez MagJa
To tak jak u mnie w sumie.
A powiedz mi teraz, skoro już wiem, że się przerzuciłaś na Antidral - czy musisz go używać częściej niż Etiaxilu? Czy faktycznie działa słabiej? Iii jak z podrażnieniami? Bo ja też wrażliwiec
Tak, muszę go częściej używać, niestety rzeczywiście jest słabszy.
Podrażnienia... Większej krzywdy mi nigdy nie zrobił, swędział okropnie, ale nie piekł. Nie "poparzyłam" się nim nigdy. Z czasem, tak jak antidral, nie swędzi tak bardzo.

Zastanawiam się czy na lato nie kupić jednak etiaxilu... A antidral zostawić na pozostałe pory roku.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:42.