Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2020-02-16, 17:03   #1
Antymionka
Moderator

Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

Zapraszam do nowego, ogólnego wątku nt. trądziku
poprzednia część --->https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post87574701
Antymionka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-14, 10:03   #2
gadzifryz
Przyczajenie

Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

Cześć. Chciałam się podzielić pewnym spostrzeżeniem, że jednak dieta może mieć znaczenie. Przyznam się, że nie stosowałam rygorystycznie diety wegańskiej. Trzy tygodnie temu postanowiłam stosować ją bardzo starannie i widzę efekty. Trzeba stosować dietę wegańską w połączeniu z dietą o niskim indeksie glikemicznym. Zauważyłam brak nowych krost na twarzy, reszta skóry tj. plecy i dekolt bez zmian. Nie wiem czemu tak się dzieje. Chciałam się tylko z tym podzielić. Może to komuś pomoże.
gadzifryz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-14, 10:07   #3
dzikie_wino
Rozeznanie

Sam nabiał u niektórych sporo zmienia
dzikie_wino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 08:17   #4
Nattina
Przyczajenie

Ostawienie nabiału to jest też dobra rzecz, ale też popatrz w składy kosmetyków, czy nie ma w nich dość częstych alergenów. Może tez w sumie cię coś tam uczulać w nich.
Nattina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-14, 10:56   #5
Morphogenesis
Przyczajenie

Witam
Chciałam poprosić o poradę. Mój problem jest taki, że za każdym razem jak umyję twarz robi się ona bardzo tłusta. Dosłownie w ciągu godziny cała się świecę i utrzymuje się to przez kilka dni, po jakimś tygodniu jest w miarę matowa. Generalnie wygląda najlepiej jeśli jej nie myję, ale nie lubię mieć nie umytej twarzy
Próbowałam już różnych żeli do mycia, ale nawet mycie samą wodą daje ten sam efekt. Próbowałam kremów, bo stwierdziłam że może skóra jest mało nawilzona i w ten sposób się broni - też nic. Próbowałam olejowania - tutaj było trochę lepiej, ale skóra wciąż jest tłusta tylko że tym razem od oleju
Może ktoś miał taki problem i mnie poratuje, bo już nie wiem jak żyć z tą moją cerą..
Morphogenesis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 07:16   #6
alfredda
Przyczajenie

U mnie to tragedia, jak całe życie nie miałam problemów to teraz ciągle jakieś krostki czekam na wizytę u dermatologa, myślicie, że te suplementy co reklamują na trądzik mogą pomóc?
alfredda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 07:26   #7
dzikie_wino
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez alfredda Pokaż wiadomość
U mnie to tragedia, jak całe życie nie miałam problemów to teraz ciągle jakieś krostki czekam na wizytę u dermatologa, myślicie, że te suplementy co reklamują na trądzik mogą pomóc?
Nie. Prawdopodobnie to czysty marketing, placebo co najwyżej.
Stary 2020-05-16, 11:24   #8
Morphogenesis
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez alfredda Pokaż wiadomość
Mnie na trądzik pomogło ziółko shatavari, ono reguluje hormony. Często wyskakiwały mi takie podskórne gule, a teraz już mam od tego spokój, tak że jeśli dermatolog zawiedzie to można spróbować. Niestety nadal mam takie drobne krosty, najpewniej przez ten mój "łojotok", bo pory się zatykają :c
Morphogenesis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-22, 16:41   #9
marcia_marcia
Przyczajenie

Hej, to pierwszy mój post na forum. Zwykle wystarcza mi samo czytanie (wizaz to skarbnica wiedzy!! ). Przykre, że akurat w temacie trądziku, ale nie chodzi o mnie tylko o mojego TŻ

No właśnie - TŻ ma 19 lat i cerę trądzikową. Ma pryszcze na całym ciele, ale najgorsze są oczywiście te na twarzy. Robią mu się takie duże podskórne otorbione rodzaju ropnego, szczególnie na policzkach. One są najgorsze, bo nawet po wyciśnięciu całej ropy ślad pozostaje mu na długo Ma też takie mniejsze ropne z białym czubkiem w okolicach brody i ust. No i oczywiście te najgorsze - suche z czarnym łebkiem, które jak się wyciśnie, to wychodzi taki suchy rdzeń, jakby baleron no ale po nich chociaż nie zostaje trwały ślad. Pod brodą zrobi mu się czasem wrzedziana, to ją gniecie i rozdrapuje i jest jeszcze gorzej niż by nic nie robił, bo zostaje potem taki suchy placek.

Do rzeczy. Starałam się mu już na wiele sposobów i okazji powiedzieć, że fajnie by było aby coś z tym zrobił. Mam wrażenie, że on zdaje sobie sprawę z tego problemu, ale z jakiegoś powodu nie chce dać sobie pomóc. Do dermatologa nie pójdzie bo się wstydzi (to dla dzieewczyn...) i że kolejki i z samego rana trzeba iść. Jak mówię, żebyśmy mu zrobili parówkę i mu powyciskam choćby co większe okazy, to reaguje złością i bardzo się irytuje i złości. Denerwuje się strasznie nawet jak tylko o tym wspominam. Jak powiem, że mu się zrobił straszny, albo że go znowu wysypało to traci humor.
Jakie Wy macie sposoby na waszych TŻtów? Jak do tego podejść? No bo jednak chciałabym aby w końcu jakoś wyglądał lepiej ... Pewnie w lecie słońce troche zrobi swoje, no ale wciąż, pewnie lepiej działać wspomagająco.
marcia_marcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-22, 17:49   #10
dzikie_wino
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez marcia_marcia Pokaż wiadomość
Jak mówię, żebyśmy mu zrobili parówkę i mu powyciskam choćby co większe okazy, to reaguje złością i bardzo się irytuje i złości. Denerwuje się strasznie nawet jak tylko o tym wspominam. Jak powiem, że mu się zrobił straszny, albo że go znowu wysypało to traci humor.
A dziwisz się mu, że tak reaguje? To musi być dla niego straszne, z takimi propozycjami podwójnie straszne.
Swoją drogą możesz tak jeszcze bardziej podkopywać jego (i tak pewnie niewysokie) poczucie własnej wartości...

Odejdźcie dla jego dobra od wyciskania i parówek, chłopakowi zostaną przez to blizny... Jeśli naprawdę chcesz mu pomóc to pomyśl jak na spokojnie przekonać go do wizyty u dermatologa, do tego jak to może mu pomóc, poszukaj dobrego dermatologa w okolicy. Być może przydałaby się pomoc psychologa, żeby w ogóle miał siły na zmienienie sposobu myślenia o sobie i swoich problemach, na rozpoczęcie kuracji u dermatologa. Serio, niektórzy na przykład na wizytę u dentysty nie są w stanie psychicznie się zebrać, bez wsparcia psychologicznego nie pójdą nigdy.

Edytowane przez dzikie_wino
Czas edycji: 2020-05-22 o 17:50
Stary 2020-05-23, 22:47   #11
jullitka123
Przyczajenie

Hej. Zastanawia mnie czy trądzik może być spowodowany przez Gronkowca złocistego ( tak z wymazu wyszła mi ta bakteria) czy to raczej coś z hormonami 🤔 ??

Bo już mnie mój dermatolog Izotekiem straszy a nie uśmiecha mi się mieć potem problemów z wątroba zwłaszcza że ciężko zniosłam kurację antybiotykami 😖😖 .
jullitka123 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości