Koty część XIII - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Porady i dyskusje na tematy związane ze zwierzętami domowymi. Tutaj porozmawiasz o kotkach, pieskach, koniach, chomikach, szczurach, królikach, żółwiach, fretkach, świnkach morskich i innych zwierzętach.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2020-05-25, 12:16   #4261
kasztanka3
Pani Mizantrop

Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Szybko minie, zobaczysz. Na początku sie wydaje to okropnie długo, ale ja miałam to samo - jak mam trzymać kotkę zamkniętą przez ponad 3 tygodnie w maleńkiej kuchni?
Dzisiaj mijają 3 tygodnie od wizyty u weterynarza, idziemy na kontrolę po południu i liczę, że będzie można ją w końcu socjalizować z Chojrakiem.
Mam przynajmniej taką nadzieję, bo jednocześnie trochę się boję, że jednak dalej jest chora na tyle, że będą potrzebne kolejne leki i dalsza izolacja.
Trzymam kciuki za zapoznanie kotow i za zdrowie kotki

U nas troche socjalizacji (glownie na dystans) juz bylo w zeszlym tygodniu, koty dzielily miedzy soba przysmaki i sie obwachaly, obylo sie bez syczenia ani atakow, byla raczej zdrowa ciekawosc. Teraz Bowie znowu siedzi pod drzwiami pokoju, w ktorym jest Buffy i wyje. Nawet ona miauczy dzisiaj (podejrzewam, ze na widok Bowiego, bo nigdy wczesniej jej sie nie zdarzylo wydac z siebie jakiegokolwiek dzwieku) i chcialaby wyjsc, a mnie sie serce kraje, ze nie moge jej wypuscic. Nie moge sie doczekac, az sie wszystko ladnie zagoi. Podobno rana jest jeszcze troche zaogniona, ale mamy dwa antybiotyki na kolejny tydzien i mam nadzieje, ze obejdzie sie bez dalszej hospitalizacji.
Stary 2020-05-25, 13:18   #4262
martaakow
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki za zapoznanie kotow i za zdrowie kotki

U nas troche socjalizacji (glownie na dystans) juz bylo w zeszlym tygodniu, koty dzielily miedzy soba przysmaki i sie obwachaly, obylo sie bez syczenia ani atakow, byla raczej zdrowa ciekawosc. Teraz Bowie znowu siedzi pod drzwiami pokoju, w ktorym jest Buffy i wyje. Nawet ona miauczy dzisiaj (podejrzewam, ze na widok Bowiego, bo nigdy wczesniej jej sie nie zdarzylo wydac z siebie jakiegokolwiek dzwieku) i chcialaby wyjsc, a mnie sie serce kraje, ze nie moge jej wypuscic. Nie moge sie doczekac, az sie wszystko ladnie zagoi. Podobno rana jest jeszcze troche zaogniona, ale mamy dwa antybiotyki na kolejny tydzien i mam nadzieje, ze obejdzie sie bez dalszej hospitalizacji.
Nasze koty nie raz się widziały, bo często koczują pod drzwiami po obu stronach, jak wchodzimy i wychodzimy z kuchni. Często Chojrak zagląda do Andzi przez szybę. Generalnie tylko raz Andzia syknęła - jak zobaczyła Chojraka pierwszy raz przez szybę w oknie i się wystraszyła.
Tak to zawsze jest tylko ciekawość i miauczenie, zawodzenie jedno do drugiego.
martaakow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 14:00   #4263
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Nasze koty nie raz się widziały, bo często koczują pod drzwiami po obu stronach, jak wchodzimy i wychodzimy z kuchni. Często Chojrak zagląda do Andzi przez szybę. Generalnie tylko raz Andzia syknęła - jak zobaczyła Chojraka pierwszy raz przez szybę w oknie i się wystraszyła.
Tak to zawsze jest tylko ciekawość i miauczenie, zawodzenie jedno do drugiego.
Pewnie szybko sie zaprzyjaznia.

Mnie najbardziej niepokoi dysproporcja - Buffy wazy niewiele ponad 1.5 kg, a Bowie juz ponad 5.5 i boje sie, ze jesli beda sie bawic, to moze jej niechcacy zrobic krzywde
Stary 2020-05-25, 15:38   #4264
martaakow
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Pewnie szybko sie zaprzyjaznia.

Mnie najbardziej niepokoi dysproporcja - Buffy wazy niewiele ponad 1.5 kg, a Bowie juz ponad 5.5 i boje sie, ze jesli beda sie bawic, to moze jej niechcacy zrobic krzywde
Ale malutka!
Ile ona ma? To jest mały kociak jeszcze?

U mnie dysproporcja nie jest taka duża. Andzia waży 3,3 kg (jest dorosłym kotem i już nie urośnie na pewno), a Chojrak 4 kg, ale on ciągle rośnie.
martaakow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 15:46   #4265
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Ale malutka!
Ile ona ma? To jest mały kociak jeszcze?

U mnie dysproporcja nie jest taka duża. Andzia waży 3,3 kg (jest dorosłym kotem i już nie urośnie na pewno), a Chojrak 4 kg, ale on ciągle rośnie.
No wlasnie roznica wieku jest prawie zadna (niecale 1.5 miesiaca), a roznica w rozmiarze i wadze jest olbrzymia. Bowie ma 7.5 miesiaca i wazy 5.6 kg, a Buffy ma 6 miesiecy i wazy 1.7 kg.
Bowie byl taki malutki i leciutki jak go w styczniu przynioslam do domu. Ale byl strasznie zaglodzony wtedy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1331.jpg (193,9 KB, 13 załadowań)

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości