wszystko o kręconych włosach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-02, 19:37   #1
ewelinka_111
Zadomowienie
 
Avatar ewelinka_111
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 990
Smile

wszystko o kręconych włosach


Wiem,że na forym było jaż parę podobnych wątków, ale chce wszystko zebrać. Dajcie tu wszystko,co dotyczy tematu, np. jakie kosmetyki polecacie, fryzurki itp.


Ja polecam balsam do włosów kręconych avon-do tej pory loczki to miałam po myciu przez jeden dzień, a później szopę, teraz da się coś zrobić przez jakieś 3 dni.
__________________
targowisko:
książki
ciuchy

Pain is inevitable, suffering is optional.


blog kulinarny
ewelinka_111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 20:14   #2
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: wszystko o kręconych włosach

Chyba bedziesz musiala troszke sama poszperac i poszukac
Ja na moje krecone włoski znalazłam sposób - prostownicę
__________________
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 21:12   #3
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: wszystko o kręconych włosach

a ja na moje loki mam taki sposób-szampon loreel z ceramidami na to taka sama odzywka lub nivea do kręconych,pianka fruktis do loków lub wella do loków,wgniatam+ dyfuzor+odrobine gumy do loków z welli lub lorel tec.ni art(polecam-wydajna)Bardzo fajna jest sprężyna do włosów z firmy Osmoesence curl fluid(umożliwia kontrole skrętu)-niestety tylko kupisz to w prof. sklepie może na allegro.Dobra jest też linia z matrixu do loków(zielone opakowanie)-szampon,odżywka i mleczko.Zapach aloesu-jak dla mnie-ceny 20-30zł w salonach matrixa.Sprężyna jest extra i dobra wtedy kiedy włoski są złosliwe i jakoś ciężko się układają.no i fruktis też jest extra.A najpiękniejsze loki mam na wakacjach....
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 13:12   #4
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: wszystko o kręconych włosach

hmmmm...... kiedys bylo takie cos firmy Schwarzkopf - sie nazywalo OSIS - genialne. ale wycofali.
Wiec teraz pomaga uzycie jakiegos zelu (np leoreal inivisible czy jakos tak, albo pianki timotei - przezroczystej) ugniatanie podczas suszenia, koniecznie z dyfuzoerm zeby nie suszyc koncowek bo sie prostuja. Pozatym swietna jest seria szampon i odzywka Nivei do kręconych, pianka i zel Wella. Pozatym wszytsko co moze usztywnic wlosy a przy okazji nawilzyc. Krecone wlosy sa suche i jak sie ich odpowiednio nie nawilzy to beda sie prostowac. A usztywnic po to zeby skret ladnie sie trzymal.
Z autopsji wiem ze to chyba jeden z najgroszych typow wlosow do utrzymania.
Trza sie napracowac, ale jak sie znajdzie swoje sposoby to efekty sa super
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 14:48   #5
aniołecek
Raczkowanie
 
Avatar aniołecek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 63
Dot.: wszystko o kręconych włosach

Jesli chodzi o szampon Nivea używałam go ale zauwazylam ze od razu po umyciu moje wlosy sa jakies tluste ... przecietnie wlosy 3maja mi do 2-3 dni , a po umyciu szamponem Nivea musialam myc na drugi dzien ...
aniołecek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 15:55   #6
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: wszystko o kręconych włosach

Po stosowaniu tego szamponu Nivea do włosow kreconych i falowanych nawet nie zauwazyłam roznicy... Ale dobre są też szampony do włosow farbowanych, one mocno nawilżają (mimo, że nie farbuje włosow, czasem go stosuje)
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 16:58   #7
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: wszystko o kręconych włosach

Ja mam hopla na punkcie swoich włosów Używam ostatnio szamponu i odżywki NIVEA. Sam szampon nie daje za wiele, ale w połączeniu z odżywką efekty. Mam też serię z AVONU, ale wydaje mi się, że NIVEA jest lepszy. Mam też serię SHOCK WAVES z Welli, jednak z pianki nie jestem zadowolona. Lepsza jest pianka WELLI do włosów kręconych, ale nie z tej serii. Fajny jest też krem z WELLI, ale w małych ilościach (skleja trochę włosy), od wielu lat używam wosku do włosów z JOANNY (też w rozsądnych ilościach ), guma do włosów JOANNY. Chyba tyle. Aha, jeszcze używam żelu do włosów. Właściwie firma nie ma znaczenia, byle był bezbarwny. Kiedyś używałam TAFT, ale nie widziałam różnicy. Fajny jest też spray do wlosów FRUCTISA.

No i nie używam wszystkiego równocześnie
Włosy suszę suszarką z dyfuzorem, a w lecie najczęściej same schną, tylko w czasie schnięcia ugniatam je od czasu do czasu.
*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-05, 17:14   #8
Angiee
Przyczajenie
 
Avatar Angiee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 17
Dot.: wszystko o kręconych włosach

Szampon Herbal- bo po rożnych innych często miałam łupież, a ten sięsprawdz i ślicznie włosy po nim pachną. A odżywka to róznie. Albo też herbal (seria różowa do włosów suchych i zniszczonych, ale nie 2 w 1 bo ta mi wlosy przetluszcza i nei ta owocowa bo one tez jest gorsza) a lbo Zaji bez splukiwania ale to tylko na końcówki. Ostatnio tez lupiłam L'Oreal elseve intensywnie wygładzającą i jestem zachwycona. Niby jest napisane, że rozprostowuje, ale u mnie tam się nic nie rozprostowało, za to sam włos nie jet taki "pognieciony" tytlko gładziutki i się błyszczy. W dodatku włosy są miękkie a nie jak druty.

Mokre włosy czeszęi nakładam piankęWelli do loków i fal ( bardzo dobra nie skelja włosów tylko uelastycznia) i albo zostawiam, zeby wlosy schly, albo podsuszam suszarką ( ale bez dyfuroza bo nigdy mi się bawić nie chce.

Ważne jest też regularne podcinanie włosów...

pozdrawiam,
Angiee
__________________
Nie można niczego nie robić, tylko dlatego, że nie można zrobić wszytkiego...
Angiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 18:56   #9
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: wszystko o kręconych włosach

Ja własnie zamierzam zakupić tą odżywkę wygładzającą z L'Oreala... Dużo dziewczyn mówi, że jest dobra... W tym ty
Mam nadzieję, że mi pomoże
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 20:18   #10
ewelink_a
Raczkowanie
 
Avatar ewelink_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 68
GG do ewelink_a
Dot.: wszystko o kręconych włosach

No więc jako posiadaczka kręconego sianka dopiszę sie Zawsze myje włosy 2 razy pod rząd sunsilkiem do kręconych albo do farbowanych, potem odrzywka z avonu <oczywiście do kręconych włosów> do spłukiwania, potem trzymam włosy w ręczniku, wcześniej "zwijam je tą metodą na kibelku", daje troche serum przeciwko puszeniu sie włosów z avonu(nic nie działa ale robie to z przyzwyczajenia bo jeszcze dużo mi go zostało), następnie nakładam coś na głowe <chustka/czapka:P:P> i idę spać Rano krem na włosy kręcone (dobry jest ten z avonu) troche gumy z joanny i jakoś to wszystko wygląda
ewelink_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 21:41   #11
Angiee
Przyczajenie
 
Avatar Angiee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 17
Dot.: wszystko o kręconych włosach

mi się po sunsilku włosy zaczęły przetłuszcać i dostałam taaaaaakiego łupieżu
__________________
Nie można niczego nie robić, tylko dlatego, że nie można zrobić wszytkiego...
Angiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-06, 17:51   #12
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: wszystko o kręconych włosach

Własnie zakupiłam tą odżywkę z L'Oreala :P Ciekawe, czy mi pomoże...
Trzymajcie kciuki ^^
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 15:50   #13
klusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 275
Dot.: wszystko o kręconych włosach

Cytat:
Napisane przez ewelinka_111
Wiem,że na forym było jaż parę podobnych wątków, ale chce wszystko zebrać. Dajcie tu wszystko,co dotyczy tematu, np. jakie kosmetyki polecacie, fryzurki itp.


Ja polecam balsam do włosów kręconych avon-do tej pory loczki to miałam po myciu przez jeden dzień, a później szopę, teraz da się coś zrobić przez jakieś 3 dni.
polecam szampon z avonu herbal naturals soy milk & brasil nut jest super po nim wloski sie nie puszą jest on do bardzo suchych wlosków polecam sama uzywam
klusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 18:57   #14
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: wszystko o kręconych włosach

Jestem załamana.... Boshe... Zamiast moich loczków, ktore były w dobrym stanie mam jeszcze wieksza szope i to tego są lekko falowane... Ta odżywka z L'oreala jest beznadziejna... <beczy> Moje biedne loczki...
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-08, 01:16   #15
Angiee
Przyczajenie
 
Avatar Angiee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 17
Dot.: wszystko o kręconych włosach

No co ty? Moze je za mocno wysuszyłaś?
JA jestem zachwycona ta odzywką i szmpnem odboduwujacym moje wlosy zachowuja sie swietnie, sa milutkie, elastyczne, kreca sie tak jak sie krecily a po suchych drutach ani śladu!

Naprawde nbie wiem dlaczego tobie sie tak zrobilo, przykro mi ja naprawde bardzo polecam, na moich wlosach sprawadza sie w 100 %...
__________________
Nie można niczego nie robić, tylko dlatego, że nie można zrobić wszytkiego...
Angiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-08, 09:49   #16
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: wszystko o kręconych włosach

Ja NIGDY nie susze kudełkow suszarką... :/
Eh musiałam sie meczyc, wcierałam z kilo pianki zeby one znowu sie skreciły... Ale wiem, że nigdy wiecej nie użyje tej odżywki... kupie sobie tą odżywke z Sunsilka
__________________

Edytowane przez Haylee
Czas edycji: 2005-07-08 o 19:39
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 22:12   #17
acmilan1899IIe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10
Dot.: wszystko o kręconych włosach

Cytat:
Napisane przez Haylee
Ja własnie zamierzam zakupić tą odżywkę wygładzającą z L'Oreala... Dużo dziewczyn mówi, że jest dobra... W tym ty
Mam nadzieję, że mi pomoże
Witam
acmilan1899IIe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 22:15   #18
acmilan1899IIe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10
Dot.: wszystko o kręconych włosach

Jestem nowa i mam wielki problem
Mianowicie mam krecone wlosy. Słyszalam ze po farbowanu jest szansa ze sie rozprostuja. Czy to prawda? Dodam ze bardzo na to liczę. Odzywka loreala jest dobra jesli tylko chcemy wygladzic wlosy. Prosze pomozcie i odpiszcie mi. Pozdrawiam
acmilan1899IIe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 20:54   #19
..:: Curly ::..
Przyczajenie
 
Avatar ..:: Curly ::..
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3
Dot.: wszystko o kręconych włosach

Witam!W Ja też jestem posiadaczką kręconych włosków. Długo nie umiałam sobie z nimi radzić, ale ponoć człowiek uczy się na błędach. Jestem naturalną blondynką, a jakiś czas temu zrobiłam sobie dwukolorowe pasemka: bardzo jasny blond i złocisty brąz. Efekt jest świetny!! Poza tym włoski nadal mi się kręcą Farba wcale ich nie wyprostowała A jeśli chodzi o samą stylizację.... Używam mocno nawilżających szamponów, bardzo lubię te z jedwabiem. Do tego odżwyka z Avonu przeznaczona do kręciołków:P Na wilgotne włosy nakładam krem modelujący loki z Avonu i suszę lekko je ugniatając. Stosowałam wiele kremów, ale większość z nich skleja i obciąża wsłoski przez co są oklapnięte i pobawione życia. Krem z Avony sprawia, że sprężynki wyglądają bardzo naturalnie, przy tym nie puszą się i świetnie się układają. Po wysuszeniu czasami nakładam na włosy odrobinę żelu albo gumy żeby podkreślić skręt niektórych pasemek Pozdrawiam posiadaczki pięknych kręciołków
..:: Curly ::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-21, 07:39   #20
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: wszystko o kręconych włosach

Ahh te włosy, tylko szału dostanę przez nie No ale czasami maja swoje dobre strony
Ja w tej chwili używac Bambino dla dziaci. Włosy stały się miękkie, nawilżone i co najważniejsze już mi tak nie sterczą Ale i tak to nie jest b.dobry specyfik. chyba nie ma takiego na moje włosy.
a co do farbowania to u mnie to nie zadziałało, że się będę prostować Nadal sa kręcone.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 15:29   #21
ameliamaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław/Gliwice
Wiadomości: 103
GG do ameliamaj
Dot.: wszystko o kręconych włosach

Mi pomogl PantenePro-V. Wlosy nie sa przeciazone i maja cudownie nawilzone koncowki (dotychczas mialam siano).
ameliamaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.