Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) cz.VI - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-12-30, 16:14   #4471
marshmallow5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 9
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hejka ponownie! Biorę tabletki od 7 miesięcy, od jakiś trzech mam ustabilizowany dzień, w którym dostaję krwawienie z odstawienia, czy jest taka możliwość, że ten dzień ulegnie przesunięciu, bo dzisiaj środa i powinnam dostać krwawienie a tu nic i zaczynam powoli schizować :<
marshmallow5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 16:16   #4472
lanabananaa
Banana Fana Fo!
 
Avatar lanabananaa
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 422
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez marshmallow5 Pokaż wiadomość
Hejka ponownie! Biorę tabletki od 7 miesięcy, od jakiś trzech mam ustabilizowany dzień, w którym dostaję krwawienie z odstawienia, czy jest taka możliwość, że ten dzień ulegnie przesunięciu, bo dzisiaj środa i powinnam dostać krwawienie a tu nic i zaczynam powoli schizować :<
Tak. Mi też się przesunął
__________________
Zapuszczam włosy
lanabananaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-31, 08:59   #4473
gingula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 16
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

w poniedzialek ok godziny 21 wzielam 15 tabletke z siodmego opakowania. we wtorek kolo 7:30 wyladowalam w wc z biegunka, a ok godz. 15 wymiotowalam. tabletke przyjelam o 20, po przyjeciu tabletki nie mialam juz zadnych wizyt tego typu w toalecie. od wtorku kocham sie z partnerem bez dodatkowego zabezpieczenia, czy mam powody do obawy, czy jezeli biegunka wystapila po ponad 10 godzinach, to jest wszystko w porzadku?
gingula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 14:11   #4474
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez gingula Pokaż wiadomość
w poniedzialek ok godziny 21 wzielam 15 tabletke z siodmego opakowania. we wtorek kolo 7:30 wyladowalam w wc z biegunka, a ok godz. 15 wymiotowalam. tabletke przyjelam o 20, po przyjeciu tabletki nie mialam juz zadnych wizyt tego typu w toalecie. od wtorku kocham sie z partnerem bez dodatkowego zabezpieczenia, czy mam powody do obawy, czy jezeli biegunka wystapila po ponad 10 godzinach, to jest wszystko w porzadku?
To chyba jasne, że nie Realny czas wchłaniania się tabletki to max 2-3 h.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 14:18   #4475
gingula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 16
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
To chyba jasne, że nie Realny czas wchłaniania się tabletki to max 2-3 h.
bardzo dziekuje za odpowiedz
gingula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 20:44   #4476
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Wiecie czy przy anty można pić ziele czystka?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 16:25   #4477
herrfrau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cześć Dziewczyny, napiszcie proszę co o tym myślicie, bo już świruję (do tego stopnia, że nie chcę się kochać bez prezerwatywy ;/)

Biorę tabsy od 2 lat, wszystko regularnie (pomimo, że zdarzały się choroby z antybiotykami itp.). Od 2 lat mam okres w tym samym dniu przerwy, pigułki nigdy nie zapomniałam. Jest tylko jeden problem, który mnie zżera ;/

Przeczytałam ostatnio, że witamina C przyjmowana w dawce powyżej 1000mg (a nawet mniejszej) może źle wpływać na tabletki anty, tzn. powodować wzrost poziomu estrogenów. Ja staram się odżywiać naprawdę zdrowo, jem bardzo dużo warzyw i owoców (także w sokach, piję herbatę z cytryną), stąd martwię się, że mogę przesadzać.
Czytałam, że póki witamina C nie zostanie nagle "odstawiona" nic się nie będzie dziać. Co o tym sądzicie? Czy jest powód do stresu? Czy powinnam się dalej kochać z gumkami? Bo już mnie to trochę męczy ;/
herrfrau jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-03, 16:52   #4478
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez herrfrau Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, napiszcie proszę co o tym myślicie, bo już świruję (do tego stopnia, że nie chcę się kochać bez prezerwatywy ;/)

Biorę tabsy od 2 lat, wszystko regularnie (pomimo, że zdarzały się choroby z antybiotykami itp.). Od 2 lat mam okres w tym samym dniu przerwy, pigułki nigdy nie zapomniałam. Jest tylko jeden problem, który mnie zżera ;/

Przeczytałam ostatnio, że witamina C przyjmowana w dawce powyżej 1000mg (a nawet mniejszej) może źle wpływać na tabletki anty, tzn. powodować wzrost poziomu estrogenów. Ja staram się odżywiać naprawdę zdrowo, jem bardzo dużo warzyw i owoców (także w sokach, piję herbatę z cytryną), stąd martwię się, że mogę przesadzać.
Czytałam, że póki witamina C nie zostanie nagle "odstawiona" nic się nie będzie dziać. Co o tym sądzicie? Czy jest powód do stresu? Czy powinnam się dalej kochać z gumkami? Bo już mnie to trochę męczy ;/
Jakbyś dziennie jadła 1/3 paczki witaminy c to okej-przejmuj się ale owoce czy sok w herbacie? Nie masz powodu od obaw, gumki wyrzuć
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 16:54   #4479
herrfrau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Miałam na myśli owoce w stylu banan, mango, jabłka, szpinak itp. (czasem różne koktajle pije) Wciąż ok?
herrfrau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 17:01   #4480
ToTyLkoJa2
Zadomowienie
 
Avatar ToTyLkoJa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 509
GG do ToTyLkoJa2
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

a calcium c, jedna tabletka rozpuszczana w wodzie dziennie? juz wariuje, bo mi wit c pomaga na pecherz, a podobno szkodzi na anty 🙄
__________________
fight
ToTyLkoJa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 18:45   #4481
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ToTyLkoJa2 Pokaż wiadomość
a calcium c, jedna tabletka rozpuszczana w wodzie dziennie? juz wariuje, bo mi wit c pomaga na pecherz, a podobno szkodzi na anty 🙄
Nie w takiej illosci. Wszystko ok
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-03, 19:14   #4482
Ovinee
Raczkowanie
 
Avatar Ovinee
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 49
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Ovinee Pokaż wiadomość
Jakie jest prawdopodobieństwo, że ochrona jest utrzymana?
Pierwsze opakowanie biorę od 23.12. Jednak 25 zdarzyło mi wypić pół l cydru, jednak przypomniałam sobie o anty, zjadłam trochę sałatki i wówczas wzięłam tabletkę (później nie piłam nic), 26 wzięłam tabletkę, a jakoś 1,5 - 2 h później wypiłam dwie lampki wina. I żeby nie było nudno, przez ten czas byłam przeziębiona, a 27 do dzisiaj męczy mnie coś jak grypa żołądkowa (nie wymiotowałam bo nie miałam czym |głodówka, zjedzenie czegokolwiek to ból brzucha|, nie miałam biegunki). Dzisiaj czuję się o niebo lepiej, prawie mi przeszło.

Wiem, że to idiotyczne zachowanie, ale tabletki były brane wszystkie,o tej samej porze.
Cytat:
Napisane przez YaggaYo Pokaż wiadomość
Dlaczego idiotyczne ? Od kiedy to biorąc tabletki nie można pić ani jeść?
Ale mi chodzi o połączenie alkohol + tabletki
Ovinee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 19:30   #4483
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Ovinee Pokaż wiadomość
Ale mi chodzi o połączenie alkohol + tabletki
To nadal nie jest idiotyczne zachowane. Wszystko ok
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 19:34   #4484
herrfrau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Ok, czyli z tego co widze, to witamina c w owocach/sokach/herbacie (nawet jeśli jem ich dużo) to nic? Problem byłby, gdybym np. dodatkowo łykała witaminy. Ehh czasem muszę się zapytać grupy, bo normalnie wariuje
herrfrau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 20:16   #4485
zlosnica12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 33
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

dziewczyny już nie wiem co myśleć
biorę tabletki regularnie w miarę. zdarzają się czasem jakieś drobne opóźnienia ale max 5 godzin. dostałam normalnie krwawienie z odstawienia 26.12 skończyło się w sylwestra. byłam na imprezie był alkohol masa jedzenia. i od sylwestra mam mdłości, ciągle odbijanie. nie wiem już co mi jest. tabletkę przyjęłam normalnie 1 dzień po przerwie -w nowy rok. kaca po tak małej ilości na pewno mieć nie powinnam i to na dodatek 3 dniowego. możliwa ciąża jeśli było krwawienie ?
zlosnica12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 20:19   #4486
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zlosnica12 Pokaż wiadomość
dziewczyny już nie wiem co myśleć
biorę tabletki regularnie w miarę. zdarzają się czasem jakieś drobne opóźnienia ale max 5 godzin. dostałam normalnie krwawienie z odstawienia 26.12 skończyło się w sylwestra. byłam na imprezie był alkohol masa jedzenia. i od sylwestra mam mdłości, ciągle odbijanie. nie wiem już co mi jest. tabletkę przyjęłam normalnie 1 dzień po przerwie -w nowy rok. kaca po tak małej ilości na pewno mieć nie powinnam i to na dodatek 3 dniowego. możliwa ciąża jeśli było krwawienie ?
To nie ciaza, daj spokoj. Skoro przyjmowalas zgodnie z ulotka to sie nie przejmuj. W dodatku krwawienie bylo, czyli wszystko standardowo. Nie wmawiaj sobie dziecka w brzuch ;-)
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-04, 20:06   #4487
mrofka
wizażowy robalek
 
Avatar mrofka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 779
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Koniec schizowania - jest okres
mrofka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-04, 20:12   #4488
herrfrau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

hej,
przysięgam, że to juz będzie mój ostatni post w temacie schizowym. O tym, że witamina C w owocach jest ok już wiem, ale mam jeszcze jeden problem. Pisałam już, że tabletki przyjmuje regularnie, planowo (max 10-15 min. w przód) i robię 7-dniową przerwę i normalnie zaczynam w 8 dniu, a pomimo to mam stres - nie mam żadnych skutków ubocznych (może czasami lekko boli brzuch, tak jakby jajnik), żadnych plamień (a z tego co czytam to one często się zdarzają)... czasem muszę sobie zaznaczać na opakowaniu, że łyknęłam tabletkę, bo po łyknięciu sobie wmawiam że mi gdzieś wypadła Przemówcie mi do rozumu błagam
herrfrau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-04, 21:20   #4489
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez herrfrau Pokaż wiadomość
hej,
przysięgam, że to juz będzie mój ostatni post w temacie schizowym. O tym, że witamina C w owocach jest ok już wiem, ale mam jeszcze jeden problem. Pisałam już, że tabletki przyjmuje regularnie, planowo (max 10-15 min. w przód) i robię 7-dniową przerwę i normalnie zaczynam w 8 dniu, a pomimo to mam stres - nie mam żadnych skutków ubocznych (może czasami lekko boli brzuch, tak jakby jajnik), żadnych plamień (a z tego co czytam to one często się zdarzają)... czasem muszę sobie zaznaczać na opakowaniu, że łyknęłam tabletkę, bo po łyknięciu sobie wmawiam że mi gdzieś wypadła Przemówcie mi do rozumu błagam
tak bardzo się cieszę, że nie jestem sama:P mam tak samo. Myślę, że musimy nad tym jakoś zapanować, bo inaczej idzie sfiksować :P
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-04, 22:57   #4490
dammall1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 25
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej. Czy plamienia mogą być wynikiem zwiększonego wysiłku fizycznego? Ten okres świąteczno-noworoczny miałam dość zalatany (do tego było kilka imprez i nocnego łażenia po mieście) i w sylwestra i nowy rok miałam brunatne plamienia (pierwszy tydzień nowego opakowania).
Czy zgodnie z tym co myślę, jednorazowa wizyta w toalecie, godzinę po przyjęciu tabletki nie wpłynie na jej wchłanianie? "Kupa" nie była rzadka ani nic, normalna i malutka.
Czy Ibuprofen, w przeciwieństwie do Paracytamolu, nie wpływa na skuteczność antykoncepcji? Wyrasta mi ósemka, czemu towarzyszy chyba stan zapalny. Okropny ból i codziennie jestem zmuszona brać ibuprom max (maksymalnie 2 na dobę).
dammall1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-05, 08:05   #4491
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez dammall1 Pokaż wiadomość
Hej. Czy plamienia mogą być wynikiem zwiększonego wysiłku fizycznego? Ten okres świąteczno-noworoczny miałam dość zalatany (do tego było kilka imprez i nocnego łażenia po mieście) i w sylwestra i nowy rok miałam brunatne plamienia (pierwszy tydzień nowego opakowania).
Czy zgodnie z tym co myślę, jednorazowa wizyta w toalecie, godzinę po przyjęciu tabletki nie wpłynie na jej wchłanianie? "Kupa" nie była rzadka ani nic, normalna i malutka.
Czy Ibuprofen, w przeciwieństwie do Paracytamolu, nie wpływa na skuteczność antykoncepcji? Wyrasta mi ósemka, czemu towarzyszy chyba stan zapalny. Okropny ból i codziennie jestem zmuszona brać ibuprom max (maksymalnie 2 na dobę).
Spokojnie, takie plamienia mogą pojawiać się od czasu do czasu same z siebie i nie ma co się martwić. Tabletki to syntetyczne hormony i takie drobne zawirowania są normalne. Gdyby przez kolejne 2 miesiące plamienia się powtórzyły, to udaj się do ginekologa, bo może to być sygnał, że organizm ma ochotę na zmianę tabletek na inne.
Aaa, Ibuprom nie osłabia antykoncepcji, więc głowa do góry
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-05, 23:37   #4492
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez herrfrau Pokaż wiadomość
Ok, czyli z tego co widze, to witamina c w owocach/sokach/herbacie (nawet jeśli jem ich dużo) to nic? Problem byłby, gdybym np. dodatkowo łykała witaminy. Ehh czasem muszę się zapytać grupy, bo normalnie wariuje
Problem byłby gdybyś jadła witaminy jak cukierki

Cytat:
Napisane przez herrfrau Pokaż wiadomość
hej,
przysięgam, że to juz będzie mój ostatni post w temacie schizowym. O tym, że witamina C w owocach jest ok już wiem, ale mam jeszcze jeden problem. Pisałam już, że tabletki przyjmuje regularnie, planowo (max 10-15 min. w przód) i robię 7-dniową przerwę i normalnie zaczynam w 8 dniu, a pomimo to mam stres - nie mam żadnych skutków ubocznych (może czasami lekko boli brzuch, tak jakby jajnik), żadnych plamień (a z tego co czytam to one często się zdarzają)... czasem muszę sobie zaznaczać na opakowaniu, że łyknęłam tabletkę, bo po łyknięciu sobie wmawiam że mi gdzieś wypadła Przemówcie mi do rozumu błagam
Skutki uboczne jak np. plamienia mogą występować przy pierwszych opakowaniach. Jeżeli później nie zanikają to znaczy, że trzeba dobrać inne tabletki, a nie to, że tylko przy skutkach ubocznych działają.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-09, 09:41   #4493
konfitura_
Rozeznanie
 
Avatar konfitura_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 957
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

hej dziewczyny.

Jestem w trakcie przerwy, mam krwawienie. W poniedziałek mam zacząć kolejne opakowanie. Kochaliśmy się w trakcie przerwy, więc wiem, że muszę wziąć w poniedziałek tabletkę, żeby być zabezpieczona w tym wolnym tygodniu.

I tu mam pytanie. Dostałam antybiotyk i mnóstwo leków, czy lepiej zaczekać i wziąć go np. w środę, jak już wezmę 3 tabletki i będę wiedzieć, że przerwa była zabezpieczona, czy jak wezmę dzisiaj, to coś się stanie? Myślałam, że wzięcie antybiotyku osłabi działanie tabletek i stosunki podczas przerwy mogą być klopsem. Co myślicie?
konfitura_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-09, 14:01   #4494
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez konfitura_ Pokaż wiadomość
hej dziewczyny.

Jestem w trakcie przerwy, mam krwawienie. W poniedziałek mam zacząć kolejne opakowanie. Kochaliśmy się w trakcie przerwy, więc wiem, że muszę wziąć w poniedziałek tabletkę, żeby być zabezpieczona w tym wolnym tygodniu.

I tu mam pytanie. Dostałam antybiotyk i mnóstwo leków, czy lepiej zaczekać i wziąć go np. w środę, jak już wezmę 3 tabletki i będę wiedzieć, że przerwa była zabezpieczona, czy jak wezmę dzisiaj, to coś się stanie? Myślałam, że wzięcie antybiotyku osłabi działanie tabletek i stosunki podczas przerwy mogą być klopsem. Co myślicie?
Antybiotyk nie działa wstecz, więc Twój stosunek z przerwy będzie zabezpieczony. Po prostu podczas kuracji i 7 dni po nie zapomnij o dodatkowym zabezpieczeniu
Jakbyś brała końskie dawki pod koniec opakowania pigułek i kuracja przeciągnęłaby się na okres przerwy-wtedy lepiej połączyć opakowania żeby mieć spokój.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 14:24   #4495
xxizax_x
Raczkowanie
 
Avatar xxizax_x
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 52
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

czy mowe opakowanie tabletek moge brac o innej godzinie (poltorej godz pozniej) i stosunki z przrrwy beda zabezpieczone?
xxizax_x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 14:36   #4496
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xxizax_x Pokaż wiadomość
czy mowe opakowanie tabletek moge brac o innej godzinie (poltorej godz pozniej) i stosunki z przrrwy beda zabezpieczone?
Tak
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 17:40   #4497
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Mam jutro egzamin ( który mnie za bardzo nie przeraża)+ dzisiaj miałam trochę stresującą podróż, bo trochę zboczyliśmy z trasy i na koniec samochód się zepsuł :/ co naprawdę mnie zestresowało.

Krwawienia z odstawienia powinnam dostać dzisiaj (zazwyczaj dostawałam do popułudnia), a teraz nadal nic. Sprawdzam co chwilę. Czy powyższe, trochę stresujące doświadczenia mogły się do tego przyczynić ? Dzisiaj biorę 3 tabletkę placebo, jutro biorę ostatnią.
Nie zapomniałam, nie zwymiotowałam itp w tym miesiącu, wszystko brane jak w zegarku, zresztą dodatkowo partner we mnie nie kończy i w tym miesiącu tylko kilka razy się kochaliśmy. Ale i tak siedzę przed kompem i zamiast uczyć się na egzamin to się nakręcam.

Chyba naprawdę powinnam się wybrać do psychologa, bo ta moja panika wybiega już poza horyzonty normy.
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 20:23   #4498
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Raspberry19 Pokaż wiadomość
Mam jutro egzamin ( który mnie za bardzo nie przeraża)+ dzisiaj miałam trochę stresującą podróż, bo trochę zboczyliśmy z trasy i na koniec samochód się zepsuł :/ co naprawdę mnie zestresowało.

Krwawienia z odstawienia powinnam dostać dzisiaj (zazwyczaj dostawałam do popułudnia), a teraz nadal nic. Sprawdzam co chwilę. Czy powyższe, trochę stresujące doświadczenia mogły się do tego przyczynić ? Dzisiaj biorę 3 tabletkę placebo, jutro biorę ostatnią.
Nie zapomniałam, nie zwymiotowałam itp w tym miesiącu, wszystko brane jak w zegarku, zresztą dodatkowo partner we mnie nie kończy i w tym miesiącu tylko kilka razy się kochaliśmy. Ale i tak siedzę przed kompem i zamiast uczyć się na egzamin to się nakręcam.

Chyba naprawdę powinnam się wybrać do psychologa, bo ta moja panika wybiega już poza horyzonty normy.
Po co? Ja raz podczas sesji nie dostałam krwawienia w ogóle, byłam też jakoś krótko po tym u ginekologa na kontroli i dostała info, że to się zdarza i nie ma się co martwić. Poza tym nawet jak 10 lat krwawienie Ci przychodzi zawsze tego samego dnia, to nie znaczy, że nie może przyjść wcześniej/później/wcale. To organizm, a nie zegarek.
Im bardziej się będziesz nakręcać tym później go dostaniesz, to chyba jasne więc być może psycholog wskazany.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 20:30   #4499
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Po co? Ja raz podczas sesji nie dostałam krwawienia w ogóle, byłam też jakoś krótko po tym u ginekologa na kontroli i dostała info, że to się zdarza i nie ma się co martwić. Poza tym nawet jak 10 lat krwawienie Ci przychodzi zawsze tego samego dnia, to nie znaczy, że nie może przyjść wcześniej/później/wcale. To organizm, a nie zegarek.
Im bardziej się będziesz nakręcać tym później go dostaniesz, to chyba jasne więc być może psycholog wskazany.
Nie masz pojecia jak zazdroszczę Wam tego zdrowego podejścia do sprawy- nie ma krwawienia, to nie ma, trudno, ale i tak jestem pewna, że w ciąży nie jestem skoro dobrze stosowałam tabletki.
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 20:47   #4500
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Strasznie dziewczyny schizujecie, a pomyślcie czy znacie kogoś osobiście kto zaszedł w ciąże stosując pigułki anty?

Stosujcie pigułki i prezerwatywy jeśli nie wierzycie pigułkom, albo niech faceci w Was nie kończą.

Strasznie się męczycie same ze sobą ...
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-22 23:51:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:24.