Czy czujecie presję posiadania dzieci? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-27, 10:17   #181
dzasta110
Wtajemniczenie
 
Avatar dzasta110
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 709
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Jesteś jeszcze młodziutka i masz prawo do życia we dwójkę. Gdzie napisano, że nie wypada tak żyć? Denerwujące jest gadanie najpierw o narzeczeństwie i ślubie, bo wszyscy rówieśnicy dookoła już są dawno po, potem zaś o dziecku, bo też wszyscy już mają przynajmniej jedno. Ja za prawie miesiąc skończę 32 lata, a dopiero w zeszłym roku wyszłam za mąż. O dziecku myślimy - ale dopiero w przyszłym roku. No ale niektórzy muszą pogadać, że mój zegar biologiczny tyka (ciotka to już na weselu pytała, czy przypadkiem nie noszę już pod sercem fasolki).
dzięki malin
dodam może jeszcze, że TŻ to by chciał już mieć swoją dzidzię, ale wiem, że nie będzie mnie do niczego namawiał ani zmuszał, będzie spokojnie czekał na dezyzję, że "od dziś nie uważamy"

hihi, jakoś jeszcze nie miałam odwagi powiedzieć tak "ostro", ale przy najstępnej takiej rozmowie chyba już nie wytrzymam

j.kwiatek gdybym była w Twojej sytuacji też pewnie bym szalała ze strachu i pokochała ten "zlepek komórek" od samego początku i nie traktowałabym tego jako "życiową tragedię" ale jako "życiowe szczęście"
__________________
"Małżeństwo to diament szlifowany całe życie"

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
dzasta110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 10:24   #182
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Ja za prawie miesiąc skończę 32 lata, a dopiero w zeszłym roku wyszłam za mąż. O dziecku myślimy - ale dopiero w przyszłym roku. No ale niektórzy muszą pogadać, że mój zegar biologiczny tyka (ciotka to już na weselu pytała, czy przypadkiem nie noszę już pod sercem fasolki).
malinko to kciuki trzymać za Was?
Cytat:
Napisane przez dzasta110 Pokaż wiadomość
hihi, jakoś jeszcze nie miałam odwagi powiedzieć tak "ostro", ale przy najstępnej takiej rozmowie chyba już nie wytrzymam
Ja czasami cierpię na nadmiar asertywności i... gdy przez kilka miesięcy po ślubie wszyscy tylko czekali az mi brzuch urośnie i nie szczędzili sobie nietaktownych uwag przestałam być delikatka i tłuamczyc, że slubu nie brałam bo wpadłam...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 10:28   #183
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
malinko to kciuki trzymać za Was?
Spokojnie. Jak zaczniemy się do tego przygotowywać (czytaj: odstawię tabsy), to na pewno dowiesz się z "mężatkowego"
Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Ja czasami cierpię na nadmiar asertywności i... gdy przez kilka miesięcy po ślubie wszyscy tylko czekali az mi brzuch urośnie i nie szczędzili sobie nietaktownych uwag przestałam być delikatka i tłuamczyc, że slubu nie brałam bo wpadłam...
Czy ludzie nie wiedzą, że to jest szczyt bezczelności? A jeśli ktoś jest bezpłodny, to tylko takie gadanie może doprowadzić do depresji.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 10:35   #184
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Spokojnie. Jak zaczniemy się do tego przygotowywać (czytaj: odstawię tabsy), to na pewno dowiesz się z "mężatkowego"
Bo za kilka fasolek już trzymam kciuki
Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Czy ludzie nie wiedzą, że to jest szczyt bezczelności? A jeśli ktoś jest bezpłodny, to tylko takie gadanie może doprowadzić do depresji.
Ludzie zazwyczaj nawet nie myśla, tylko gadają bezczelnie, bezsensownie...

Oczywiście na moje "nie planujemy" zawsze odpowiedź jest taka sama - że jak wpadnę to zobaczę.

A opcji niepłodności, czy trudności z zajściem w ciąże praktycznie nikt nie bierze - moj kolega ze studiów, wówczas lat 29 nieustannie słyszał od koleżanek, że w jego wieku, to powinien sie juz zatatusić, aż kiedyś chłopak nie wytrzymał i kazał się wszystkim odcsepić od jego tatusiowania, bo nie maja bladego pojęcia o tym jakie problemy z zajściem w ciążę ma jego żona i od ilu lat się leczą i jak bardzo boli go każda taka uwaga. A im nawet przez myśl nie przeszło wcześniej, że może byc i tak

Na szczęscie teraz jest przeszczęśliwym tatą dwójki cudnych chłopaczków (bliźniaki)
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 10:36   #185
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Czy ludzie nie wiedzą, że to jest szczyt bezczelności? A jeśli ktoś jest bezpłodny, to tylko takie gadanie może doprowadzić do depresji.

Ludzie nie mają czasem za grosz wyczucia.. I tak tylko pytają z zaintersowanie i sypatii Czasem to może człowieka szlag trafić z takimi pytaniami

Ja niestety czuje presje posiadania dzieci właśnie przez takie pytania przez oczekiwania jakie otoczenie ma wobec mnie, nas, naszego związku.. I czasem mnie to wkurza!
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 10:39   #186
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
Ludzie nie mają czasem za grosz wyczucia.. I tak tylko pytają z zaintersowanie i sypatii Czasem to może człowieka szlag trafić z takimi pytaniami
A czasami z czystego ludzkiego wścipstwa... prawda?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 10:39   #187
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
Ludzie nie mają czasem za grosz wyczucia.. I tak tylko pytają z zaintersowanie i sypatii Czasem to może człowieka szlag trafić z takimi pytaniami

Ja niestety czuje presje posiadania dzieci właśnie przez takie pytania przez oczekiwania jakie otoczenie ma wobec mnie, nas, naszego związku.. I czasem mnie to wkurza!
Mnie też, i to ze strony ciotek, jak i koleżanek z pracy.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-27, 10:42   #188
Melliana
Rozeznanie
 
Avatar Melliana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 802
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

mnie również. I zazywczaj odpowiadam, że dzieci to ja lubię, ale tylko z keczupem ;P
Melliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 10:42   #189
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
A czasami z czystego ludzkiego wścipstwa... prawda?
Pewnie, że ze wscipstawa i braku myslenia, bo oni muszą wiedzeic! to co napisałam wyżej anpsiane było z ironią..

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Mnie też, i to ze strony ciotek, jak i koleżanek z pracy.
Dokładnie..
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 10:44   #190
Melliana
Rozeznanie
 
Avatar Melliana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 802
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

tak, tak, a ja nie będe wszystkim tłumaczyć, dlaczego NIE i dlaczego dzieci mnie NIE kręcą. Nie, i już. I dobrze, że Wy jesteście - bo rozumiecie.
Melliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 10:45   #191
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Współczuję Wam tej presji otoczenia

U nas na szczęście aż tak źle nie jest, bo bliscy znajomi niedzieciaci, a z dzieciatymi znajomymi raczej kontaktów nie utrzymujemy.
Z kolei rodzina coś tak przebąkuje przy okazji różnych świąt itp, ale jakoś sobie z tym radzimy.
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-27, 10:55   #192
dzasta110
Wtajemniczenie
 
Avatar dzasta110
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 709
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
A opcji niepłodności, czy trudności z zajściem w ciąże praktycznie nikt nie bierze - moj kolega ze studiów, wówczas lat 29 nieustannie słyszał od koleżanek, że w jego wieku, to powinien sie juz zatatusić, aż kiedyś chłopak nie wytrzymał i kazał się wszystkim odcsepić od jego tatusiowania, bo nie maja bladego pojęcia o tym jakie problemy z zajściem w ciążę ma jego żona i od ilu lat się leczą i jak bardzo boli go każda taka uwaga. A im nawet przez myśl nie przeszło wcześniej, że może byc i tak

Na szczęscie teraz jest przeszczęśliwym tatą dwójki cudnych chłopaczków (bliźniaki)
i dobrze takim "gadającym" ludziom, pewnie zapadli się pod ziemię
a po drugie nie każdemu się udaje od razu, inni do "zaskoczenia" potrzebują więcej czasu

Cytat:
Napisane przez Melliana Pokaż wiadomość
mnie również. I zazywczaj odpowiadam, że dzieci to ja lubię, ale tylko z keczupem ;P
__________________
"Małżeństwo to diament szlifowany całe życie"

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
dzasta110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 10:59   #193
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Eh....jak ja Was rozumiem dziewczynki...
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 10:47   #194
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Presji otoczenia niby na razie nie ma ale jak na razie jesteśmy miesiąc po ślubie Aluzje za to jak najbardziej, w rodzinie męża kobiety zachodzą w ciążę od razu po ślubie więc dla wszystkich tam jest z góry przesądzone że u nas będzie tak samo. I obawiam się co może dziać się za jakiś czas. Bo my staramy się już tak naprawdę od niemal roku (z przerwą przedślubną) i jak na razie nic z tego. A lat mam już sporo więc sama zdaję sobie sprawę że im później tym będzie trudniej. No ale co zrobić, jak na razie natury nie mogę przeskoczyć...
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 11:35   #195
gosia1007
Wtajemniczenie
 
Avatar gosia1007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 319
GG do gosia1007
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

U mnie tez presji może nie ma za to rózne aluzje jak najbardziej. Wkurza mnie to, bo okres ciąży będzie dla mnie chyba najtrudniejszym doświadczeniem życiowym. Ludzie nie mają o tym pojęcia poza tym to co to kogo obchodzi. Jest jakiś czas na posiadanie dzieci? np ze miesiąc po slubie to mus? moim zdaniem nie ma i niech każdy pilnuje swojego nosa.
Mój teść doprowadza mnie tymi tekstami do szału teraz już mniej bo mąż przeprowadził z nim na ten temat rozmowę, ale i tak od czasu do czasu jak nie on to teściowa coś doda.
gosia1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 08:43   #196
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 639
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Jestesmy z TZ juz 4 miesiace po slubie. Na początku były jakieś tak pytania i uwagi od rodziny z mojej strony, ze ciocia juz by chciała małe dzidzi zobaczyc, a siostra zostać ciocią itd itp.
Udało mi sie ich utemperowac i wiedza, ze szybko nie planujemy potomstwa. Czasem sie im jednak cos wymknie najwazniejsze ze mama podchodzi zdrowo do tego tematu - wasza sprawa
Co do tesciów to po prostu ich unikam jak ognia, niby bardzo mili ale przegadac sie nie da w wielu kwestiach, mozna po sto razy cos mowic, a oni i tak swoje, no wiec po co w ogole taka rozmowa Nie ma spotkania, nie ma tematu, nie ma niepotrzebnych nerwów.

Uważam że wszystko w swoim czasie, jezeli bedzie nam dane miec dzidzie to po prostu zajde w ciąże, a jezeli nie to nie. Bo hormony odstawiłam zaraz po slubie

Zreszta troche bardzo po nich przytyłam i TZ w pracy któs bezczelnie zapytał czy "czasem nie jestem W, bo tak "zdrowo" wyglądam..."
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 11:51   #197
agarich
Przyczajenie
 
Avatar agarich
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 7
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

To jest jakiś koszmar.Ludziom się wydaje że jak ślub to od razu musi by dziecko.A ja dodatkowo słucham opini na temat mojego wieku.Mam 26 lat i czasem wydaje mi się że już jestem za stara.Kobiety mają pierwsze dzieci w przedziale 30-40 i to jest dla mnie dobry wiek.A ja wcale nie czuje tego klimatu i nie widze sie w roli mamusi.Jest mi dobrze tak jak jest.Gorzej z moim mężęm.On też już by chciał i zostaje z tym sama i nikt nie popiera moich wyborów.Ale bede sie kurczowo trzymac mojej decyzjii. Bo nie każdy musi trzymac sie tych durnych stereotypow.A facetom jest łatwo powiedziec:zróbmy sobie dzidziusia;-)))))))dla mnie mało zabawne.Pozdrawiam i życzę wytrwałości.Aga
agarich jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 12:10   #198
Pomidora
Zakorzenienie
 
Avatar Pomidora
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: kociewie
Wiadomości: 5 848
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Jesteśmy już dwa lata po ślubie. Rodzinka chyba straciła nadzieję, bo swoje aspiracje na temat dzieci przeniosła na mojego brata, który się żeni za 2 lata My na razie mamy spokój. Zaczęliśmy nawet myśleć o dziecku, ale dopiero co kupiliśmy mieszkanie i znowu jakoś nam sie odwlekło Tym bardziej, że mamy jeszcze czas, więc nie ma co się spieszyć. Jeżeli będę kiedyś mamą, to chcę być mamą spełnioną, a nie zgorzkniałą, że nie zdążyłam tylu rzeczy zrobić.
__________________
Jestem zakochana..
Tymek
Maluchowo

28.09.2014





Pomidora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-24, 13:14   #200
Pomidora
Zakorzenienie
 
Avatar Pomidora
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: kociewie
Wiadomości: 5 848
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

No już za chwilkę 25 lat (widzę, że tu liczy dokładnie do urodzin, a ja mam w grudniu). Ale to i tak dużo czasu jeszcze. Mąż ma 28 lat i podejście takie samo jak ja, więc nie ma problemu. Problemem są często najbliżsi. A ludzie, którzy odzywają się do innych tak jak do Cykady, są dla mnie po prostu bardzo źle wychowani.
I jeszcze zastanawia mnie jeden fakt - jak otoczenie może co chwilę dopytywać się o dziecko, kiedy nie wiadomo, czy para może mieć dzieci. Jaki ból musi to sprawiać osobom, które starają się już długo o dziecko, a nie mogą zajść w ciążę. Czasem ludzie nie zastanawiają się, jak bardzo slowa mogą innych ranić.
__________________
Jestem zakochana..
Tymek
Maluchowo

28.09.2014





Pomidora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 10:19   #201
KatMoskal
Przyczajenie
 
Avatar KatMoskal
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Eeeh...a ja jestem za młoda jeszcze ;P. I narazie mysle ze do 25 lat nie chce miec dziecka.Ale rodzice mowia ze chca byc juz dziadkami i moj 21-letni brat ma juz chyba nawet plan jak ich uszczesliwic.Dobrze ze sie go czepiaja nie mnie
__________________
and 7th thing I hate the most that you do . . .
. . . You make me love you
KatMoskal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 10:25   #202
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

A ja kiedy zaszłam w ciąże (po 2 latach małżeństwa i wielu plotkach o niepłodności) to usłysząłam tylko ogólnorodzinne westchnięcie "ufff, w końcu" i komentarze typu "czas najwyższy". Oczywiście głównie od kuzynek i ciotek, które miały wpadkę w wieku 18 lat.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 17:41   #203
DDosiek
Wtajemniczenie
 
Avatar DDosiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 2 310
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

My ślubowaliśmy 23.08.2008 i właściwie slatego, zeby zrobic sobie brzdąca. Mieszkamy juz razem długi czas, jesteśmy 6 lat i uznaliśmy , ze jestesmy gotowi na malucha. Mimo, ze mam 24 lata. Ale szanuję i popieram decyzje innych kobiet. Moja siostra ma 31 i nie czuje sie jeszcze gotowa, choć oczywiście rodzinka nie daje jej zapomniec o wieku. A ona nie czuje się na tyle. Każda z nas ma w innym momencie pociąg do macierzyństwa i inaczej tykający zegar biologiczny.Wiem, ze jak zajdę w ciążę i rodzina się dowie, top zjedzą moją siostrę, że ją wyprzedziłam. Jakieś przedpotopowe stereotypy
__________________
Nadia Anastazja 06.09.2009 godz. 02.10 (2550g, 52cm)


moje różności
moje decoupage
preferencje
serwetki na wymianę
DDosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 10:16   #204
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Czuje lekką presję nie tylko posiadania dziecka co nacisku, że to ma być dziewczynka!!! Teściowa, jej siostra, moja mama w kółko mówią: "Dziewczynki są takie cudne, dziewczynki to dziewczynki tamto, tylko spróbuj urodzić chłopaka!!! <głupi śmiech>"
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 10:27   #205
dzasta110
Wtajemniczenie
 
Avatar dzasta110
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 709
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Czuje lekką presję nie tylko posiadania dziecka co nacisku, że to ma być dziewczynka!!! Teściowa, jej siostra, moja mama w kółko mówią: "Dziewczynki są takie cudne, dziewczynki to dziewczynki tamto, tylko spróbuj urodzić chłopaka!!! <głupi śmiech>"
o jacie to jeszcze wybierają Wam płeć jestem w szoku a Ty jakie masz odczucia po takich "gadkach"
__________________
"Małżeństwo to diament szlifowany całe życie"

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
dzasta110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 10:29   #206
gosia1007
Wtajemniczenie
 
Avatar gosia1007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 319
GG do gosia1007
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

A ja to sobie tak nawet wyliczam kiedy mogłabym w tą ciążę zajść. Teraz odbieramy mieszkanie, więc odpada, później jeszcze wakacje bo muszę przed tymi dwoma latami posuchy w wyjazdach odpocząć) Taka trochę egoistka ze mnie, ale co tam... przed 30 sie wyrobie)
gosia1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 10:32   #207
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Czuje lekką presję nie tylko posiadania dziecka co nacisku, że to ma być dziewczynka!!! Teściowa, jej siostra, moja mama w kółko mówią: "Dziewczynki są takie cudne, dziewczynki to dziewczynki tamto, tylko spróbuj urodzić chłopaka!!! <głupi śmiech>"
Mam nadzieję, że żartują...Może jeszcze mają jakieś wspaniałe pomysły, żeby poczęła się na pewno dziewczynka??
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 16:27   #208
angkorcz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: snodland uk
Wiadomości: 232
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez gosia1007 Pokaż wiadomość
A ja to sobie tak nawet wyliczam kiedy mogłabym w tą ciążę zajść. Teraz odbieramy mieszkanie, więc odpada, później jeszcze wakacje bo muszę przed tymi dwoma latami posuchy w wyjazdach odpocząć) Taka trochę egoistka ze mnie, ale co tam... przed 30 sie wyrobie)
gosia 1007 nie mysl w ten sposob ze jeszcze nie czas ze najpierw tzw kariera dom itp ja tez tak myslalam ze jeszcze mam czas nie teraz i tak dalej az w koncu zdecydowalismy z mezem ze zaczynamy starania i coooooooooooooooooooooooo oooo juz prawie dwa lata i nic a czas leci i latka przybywaja takze wszystkie dziewczyny miejcie to na uwadze i zycze wam powodzenia i nie odkladania niczego na pozniej
angkorcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 08:11   #209
gosia1007
Wtajemniczenie
 
Avatar gosia1007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 319
GG do gosia1007
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez angkorcz Pokaż wiadomość
gosia 1007 nie mysl w ten sposob ze jeszcze nie czas ze najpierw tzw kariera dom itp ja tez tak myslalam ze jeszcze mam czas nie teraz i tak dalej az w koncu zdecydowalismy z mezem ze zaczynamy starania i coooooooooooooooooooooooo oooo juz prawie dwa lata i nic a czas leci i latka przybywaja takze wszystkie dziewczyny miejcie to na uwadze i zycze wam powodzenia i nie odkladania niczego na pozniej
Dzięki Już tak dużo nie odkładamy, za jakieś pół roku rozpoczniemy starania. A z tym odkładaniem to nie jest taki proste żeby tego nie robić, dziecko to duża odpowiedzialność, dlatego uważam, że decyzja o jego posiadaniu powinna być przemyślana.
gosia1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 08:28   #210
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez angkorcz Pokaż wiadomość
wszystkie dziewczyny miejcie to na uwadze i zycze wam powodzenia i nie odkladania niczego na pozniej
ale z drugiej strony posiadanie dziecka teraz tylko dlatego, że później mogą być problemy, według mnie nie ma sensu.
Jeżeli nie chcę teraz, to nie chcę.
Jeżeli później się okaże, że się nie da, trudno - przecież wiem na co się decyduję i liczę się z tym, że później będzie trudniej lub będzie to niemożliwe.
Podejmując każdą decyzję, trzeba się liczyć z jej konsekwencjami - proste
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-10 13:33:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:51.