Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-04, 11:14   #451
izabelisina
Przyczajenie
 
Avatar izabelisina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Dot.: SZKOLY< KURSY WIZAZU I STYLIZACJI

Witam, chciałabym sie zapisać na kurs wizażu w Warszawie...Czy ktoś z Was może mi polecić jakies dobre szkoły? Najlepiej sprawdzone?
izabelisina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 11:52   #452
Barbara079
Raczkowanie
 
Avatar Barbara079
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 134
Dot.: SZKOLY< KURSY WIZAZU I STYLIZACJI

Cytat:
Napisane przez Isemena Pokaż wiadomość
Witam
mam wielka prosbe,stoje przed wyborem takiej szkoly, wiec zrobilam stronke ze szkolami i kursami na ktorej mozna glosowac oraz powiedziec na temat zalet lub wad. Powinno dzialac bez zarzutu. Wiec wszystkich majacych wiedze na ten temat prosze o zaglosowanie i wypowiedzenie sie.
Z gory dziekuje
Pozdrawiam
Adres strony:
http://venus.wsb-nlu.edu.pl/~jciepie...rm/zaznacz.htm

stronka sie nie otwiera więc nie mozna oddac głosu ...
Propo szkół wizazu to w Polsce kiepsko z nimi
a wielu znanych wizazystów nie ukończyło zadnej szkoły wizażystów
Obszerny program daje wbrew pozorom ESKK
dostaje się certyfikat sygnowany przez Elżbietę Abramek
a prócz tego po zdaniu egzaminu w Poznaniu w ramach egzaminu jest dodatkowe szkolenie z analizy kolorystycznej i otrzymuje sie certyfikat znanej amerykańskiej firmy od kreowania wizerunku Beauty for all seasons

Nazwa kursu: Wizaż i pielęgnacja urody


Program nauczania wygląda następująco:

1. Historia kosmetyki - kanony urody
2. Łatwy makijaż - minimum kosmetyków

3. Pielęgnacja twarzy
4. Dobór makijażu do typu urody

5. Przybory makijazysty i ich zastosowanie
6. Spa w domu - pilęgnacja ciała

7. Piekne dłonie - podstawowe zabiegi na dłoniach
8. Kosmetyki do makijazu - omówienie preparatów i ich przeznaczenie

9. Makijaz dzienny
10. Aromaterapia

11. Gabinet kosmetyczny - omówienie zabiegów gabinetowych na twarz i ciało
12. Makijaz wieczorowy

13. Pielęgnacja włosów
14. makijaz a okulary

15. Anatomia - niezbedna wiedza wizazysty
16. makijaz a pory roku

17. Dobroczynne masaże - opis wybranych technik makijażu
18. Dekorowanie ciała - bodypainting

19. Kamuflaz kłopotliwych miejsc - maskowanie blizn, siniaków, oparzeń itp.
20. Kolory w makijazu - zasady mieszania barw i łaczenia kolorów

21. makijaz ślubny
22. Maseczki

23. Preparaty farmaceutyczne - uzupełnienie zabiegów pielegnacyjnych
24. Makijaz awangardowy

25. Ciało zawsze piękne
samoakceptacja. omówienie metod depilacji. Cellulit - przyczyny, minimalizowanie objawów
26. makijaz niecodzienny - makijaże z elementami charakteryzacji

27. Czas - prawo natury
Makijaze dobierane do wieku
28. Efekty specjalne - makijaze na pokazy mody

29. Kosmetyki dostępne na rynku - popularne, selektywne, apteczne, profesjonalne
30. moda a makijaż - makijaz fotograficzny. Kulisy sesji zdjęciowej

31. Inspiracje, trendy, pomysły
32. makijaz w studio fotograficznym, telewizji, filmie.
Makijaz dla panów.

33. Egzamin i szkolenie z analizy kolorostycznej w Poznaniu

wiecej tutaj:

http://www.eskk.pl/modules/htmlarea/...ramy/wiz-1.pdf

Dołanczam zdjęcie certyfikatu jaki sie otrzymuje po zdaniu egzaminu i po zakończeniu szkolenia z analizy kolorystycznej

_________________________ _________________________ __________

malujesz swoich bliskich, koleżanki i wysyłasz zdjęcia makijazy do swojejgo nauczyciela, prócz tego musisz wykonywac szkice i rysunki makijaży
Duzo malowac i malować az dojdziesz do perfekcji
Lekcje sa tak skonstruowane, ze praktyka łączy sie z teorią
Wykonujesz ćwiczenia praktyczne, które pomagają zapamietac teorię wizażu
Mnie pozytywnie zaskoczył ten kurs.
Własnie go "przerabiam"
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wiz_d.jpg (105,8 KB, 66 załadowań)

Edytowane przez Barbara079
Czas edycji: 2008-01-05 o 12:55 Powód: dopisek ;)
Barbara079 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 17:03   #453
AGATkA_eSZ
Wtajemniczenie
 
Avatar AGATkA_eSZ
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: 71
Wiadomości: 2 633
Dot.: SZKOLY< KURSY WIZAZU I STYLIZACJI

Cytat:
Napisane przez BeYourself Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zastanawiam się nad jakąś roczną szkołą na kierunku Kreowanie wizerunku (stylista) we Wrocławiu. Znalazłam dwie szkoły, które generalnie mają dobre opinie, no i teraz trudno mi się zdecydować. Zastanawiam się nad Szkołą Marzeny Daleckiej (www.wizaz.wroc.pl) albo Akademią Wizażu i Stylizacji (http://www.wizazlux.pl/), z tym, że ta druga szkoła droga jest. Poczytałam forum wizażu, były opinie nt. tych szkół, różne, choć ogólnie dobre, ale na przykład informacji dotyczących stricte tego rocznego kursu Kreowania Wizerunku u Daleckiej - nie było, więc ciągle się waham... Przyznam szczerze, że mnie przede wszystkim interesuje kreowanie wizerunku, sama stylizacja, bardziej niż wizaż. Ale z drugiej strony - po Akademii Wizażu i Stylizacji miałabym zawód podwójny. Aaaa, mam mętlik w głowie.
Drogie Wizażanki, jeśli macie jakieś opinie nt. tych szkół, podzielcie się, doradźcie.
Cytat:
Napisane przez Immolation Pokaż wiadomość
BeYourself ja tez wybieram sie do szkoly wizazu i przegladama wszystkie te kilka szkol we Wrocku i jest jeszcze Wyższa Szkoła Fizjonomii 3 letnia ale tam jest typowa dermatologie i kosmetologia, nie ma nacisku polozonego na wizaż - i to mnie troche zniechecilo. A z tych studium to bardzij zacheca mnie ta druga szkola http://www.wizazlux.pl/ wydaje mi sie ona o wiele lepsza

A Ty zaczynasz nauke na studiach od października? Moze sie spotkamy w ktorejs ze szkol
ja jestem w Akademii Wizażu i Stylizacji na Kościuszki. jeśli ktoś interesuje sie samą stylizacją, to radze iść do szkoły, w której jest tylko stylizacja. bo my mamy więcej wizażu. 'le stylizacja tyż nie jest robiona na odwal się jak na razie jestem bardzo zadowolona z tej szkoły. szłam pod kątem wizażu. stylizacja tyż jest ok, dlatego dyplom będę robić z obu kierunków. bo można zrobic albo z obu, albo tylko z wizażu. widziałam, że macie nadzieje się spotkać w szkole, mimo, że jedna będzie juz po poł roku, a druga dopiero zacznie. wątpie, chociaz nie wiem jak jest na zaocznych, 'le ja jestem na dziennych i mamy zajecia tylko jedną grupą w tym czasie. moze dziennych nie bylo tak duzo jak na dwie klasy. 'le jakby bylo tyle os, to pewnie bysmy mieli zajecia na przemian tygodniami. bo szkola nie ma wygladu takiej typowej szkoly. to jest mieszkanie. są 3 pokoje. jedna sala na malarstwo, sesje i zajecia teoretyczne, bo jest w miare pusta, druga to garderoba, a trzecia jest od wizazu. oprocz tego jest przedpokoj, lazienka i pokoik na ciuchy i buty. taka kameralna atmosfera ja po 3 miesiacach szkoly i juz mialam praktyki. i moge miec ile chce. nie są obowiazkowe, 'le lepiej je robic, bo mozna sie wiecej nauczyc. a poza tym nasza wizazystka wspolpracuje z Goshem i moze nam zalatwic praktyki na calym Dolnym Slasku. przez pierwsze 2 miesiace mialysmy teorie przeplatana z praktyka, a teraz w sumie mamy tylko praktyke. tzn teoria tyz jest, 'le juz nie siedzimy z zeszytami, zeby notowac, tylko w trakcie praktyki wizazystka mowi nam o roznych technikach itp. slyszalam, ze z tej szkoly wychodza bardzo dobre wizazystki. ja bede mogla to stwierdzic, jak juz ją skoncze a wracaj do stylizacji. u nas byl jeden koles na pierwszym zjezdzie. zrezygnowal, bo w ogole go nie interesowalo malowanie, tylko stylizacja. wiec jesli ktos ma tak samo, to lepiej wybrac sie gdzie indziej. a jesli kogos interesuja oba kierunki, to jak na razie moge polecic. chociaz nasze nauczycielki mowily cos, ze planuja zrobic 2-letnia szkole stylizacji. 'le to jeszcze nie wiadomo kiedy. jeszcze jedno-2 razy w roku odbywa sie gala Moda i Sztuka i zawsze malują Dziewczyny od nas w pazdzierniku te, ktore zaczely w lutym, a w kwietniu te, ktore studiuja od pazdziernika. aha, zajecia na dziennych obdywaja sie w pon i wt co 2 tygodnie po 6-8h. przy sesjach moze byc dluzej [mialysmy sesje do gazety ślubnej]. a na zaocznych w sb i nd co 2 tygodnie. miesiąc kosztuje 400zł. mam nadzieje, ze moglam pomoc
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
AGATkA_eSZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 17:37   #454
calma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: SZKOLY< KURSY WIZAZU I STYLIZACJI

Jak skończę specjalizację to może...kiedyś....
calma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 11:02   #455
klodij
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 22
Dot.: SZKOLY< KURSY WIZAZU I STYLIZACJI

Witam!przeczytalam o tym kursie w eskk i naprawde mnie zaintersowałas .Ciekawa tylko jestem jak na to patrza pracodawcy??ktos sie moze orientuje??
klodij jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 14:46   #456
Barbara079
Raczkowanie
 
Avatar Barbara079
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 134
Dot.: SZKOLY< KURSY WIZAZU I STYLIZACJI

Cytat:
Napisane przez klodij Pokaż wiadomość
Witam!przeczytalam o tym kursie w eskk i naprawde mnie zaintersowałas .Ciekawa tylko jestem jak na to patrza pracodawcy??ktos sie moze orientuje??
dawniej w ESKK nie mozna było zdawać egzaminów i uzyskiwac certyfikatów i wówczas ukończenie kursów w ESKK było niewiarygodne i nie wszyscy honorowali bo:
nie było wiadomo czy dana osoba która ukończyła kurs rzeczywiście uczyła się i umie to wszystko co zawarte było w lekcjach

Obecnie podchodzisz do egzaminu
w przypadku wizażu zdajesz egzamin teoretryczny i praktyczny
tj. malujesz modelkę - twoja inspiracja makijazu lub modelka ma pomalowane pół twarzy a Ty drugie pół musisz pomalowac

Certyfikat jest sygnowany przez ESKK i Gabinet Kosmetyczno-Medyczny Elżbiety Krzyżewskiej-Abramek ( założycielka Neodermy w Polsce - http://www.neoderma.pl/ ) ona jest egzaminatorem.
Na papierach bedzie widniało ze przystąpiłas do egzaminu itd.
Więc jesteś wiarygodna dla pracodawcy

No i dodatkowo po szkoleniu w ramach egzaminu z analizy kolorystycznej dostajesz certyfikat tej amerykańskiej firmy Beauty for all seasons
( takie itp. certfikaty są w tej pracy ważne i brane pod uwagę przede wszystkim )

Ja chcę otworzyc swój biznes po skończeniu tego kursu
Wachlarz pracy jest ogromny w tym zawodzie mozna z kilku rzeczy naraz utrzymac firme i siebie tylko trzeba sie odważyć

Aha egzamin kosztuje 350zł
Barbara079 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 19:06   #457
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: SZKOLY< KURSY WIZAZU I STYLIZACJI

Dziewczyny, a może któraś z Was słyszała o szkole charakteryzacji i wizażu przy WRS w Warszawie (Ursynów)?
szkoła dopiero w tym roku wypuszcza pierwszych absolwentów, jest to szkoła dwuletnia, oprócz tego maja jakaś ofertę kursów http://www.szkolareklamy.pl/ftopict-2938.html
Wiem tylko tyle, ze moja koleżanka, studentka WRS chodziła tam na zajęcia z wizażu i bardzo sobie chwali i wybiera sie do tejże szkoły.

Może słyszałyście/znacie kogoś kto uczy sie tam?
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-14, 01:22   #458
venkaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8
Dot.: szkoła wizażu

Cytat:
Napisane przez Mrówka24 Pokaż wiadomość
Siemka pisałam do ciebie na gg!! ja codziennie przy kompie spędzam po kilka ładnych godzin w poszukiwaniu dobrego kursu i opini ja jego temat. Lipaaaa
i ktory polecacie! z gory dziekuje za odp
venkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 06:00   #459
Immolation
Zakorzenienie
 
Avatar Immolation
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 754
GG do Immolation
Dot.: szkoła wizażu

Ja od października wybieram sie do tej szkoly we Wrocławiu http://www.wizazlux.pl Juz nie moge sie doczekac Kto jeszcze tam poszedl? Lub idzie?
Immolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 06:25   #460
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: szkoła wizażu

Immolation bardzo fajna stronka....
Ja szukam jakiegoś pewnego kursu lub szkoły makijażu w Krakowie..ale nikt nie jest w stanie mi niczego doradzic.
Juz prawie byłam zdecydowana na Francuską Szkołę Makijażu ale jadna z wizażystek w Sephorze mi ją odradziła.A poza tym jest droga 380 zł na miesiąc a chodzi sie cały rok.Wychodzi ponad 4000zl....

Dziewczyny...Polećcie cos w Krakowie...
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 08:20   #461
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: szkoła wizażu

Cytat:
Napisane przez Jodi _ Pokaż wiadomość
Ja zapisałam się do rocznej szkoły wizażu i stylizacji Beauty Art. Nie mogę wiele powiedzieć, bo mam za sobą dopiero 2 dni zajęć, ale pierwsze wrażenie - bardzo dobre.
Jestem w grupie zaocznej, czyli mam zajęcia co drugi weekend, w godzinach od 11 do 17.
Już na pierwszym spotkaniu ćwiczyłyśmy demakijaż i nakładanie podkładu a na następnych to samo + modelowanie twarzy, w zeszytach pisałyśmy bardzo niewiele, w tej szkole główny nacisk jest kładziony na zajęcia praktyczne. Wygląda to tak, że przez 10 min coś piszemy a przez resztę czasu ćwiczymy makijaże. W szkole panuje bardzo miła atmosfera.
Z tego co wiem chyba można się jeszcze dopisać do grupy zaocznej, nie wiem jak wygląda sytuacja w grupie dziennej, ale pewnie też można się zapisać. Można też rozpocząć naukę od lutego.
A w jakim miescie jest ta szkoła? Możesz podać adres strony internetowej?
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-14, 08:41   #462
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: szkoła wizażu

Cytat:
Napisane przez cebulki Pokaż wiadomość
A w jakim miescie jest ta szkoła? Możesz podać adres strony internetowej?
http://www.beautyart.pl/podstrony/m_kontakt.html

Jak ktoś jest chetny do Krakowa to ja ide z nim
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 21:27   #463
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: szkoła wizażu

ja jestem chetna do krakowa tyle ze dopiero za 1,5 roku musze wpierw skonczyc szkole kosmetyczna. Ale za to pozniej bede sie wyżywać artystycznie juz sie nie moge doczekac.

Czy jakas absolwentka lub obecna sluchaczka moglaby cos jeszcze napisac o tej szkole? Bardzo prosze...
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 17:14   #464
paulina85
Rozeznanie
 
Avatar paulina85
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: miasto bez kantów;)
Wiadomości: 516
GG do paulina85
Dot.: Szkoła beautyart w Poznaniu

odświerzam wątek interesują mnie opinie na temat tej szkoły
paulina85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 20:35   #465
Barbara079
Raczkowanie
 
Avatar Barbara079
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 134
Dot.: SZKOLY< KURSY WIZAZU I STYLIZACJI

Dostałam kilka pw żeby napisac jhak dokładnie ma sie sprawa z egzaminem w ESKK postanowiłam wiec tutaj napisać
jakby ktoś dodatkowo ewentualnie był zainteresowany

_________________________ _________________________ ___

Jeszcze w trakcie kursu wraz z pakietami lekcyjnymi otrzymasz informację o możliwości przystąpienia do egzaminu oraz formularz zgłoszenia na egzamin.

Egzamin
Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest ukończenie kursu i uregulowanie wszelkich należności za otrzymane pakiety lekcyjne. Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna będzie się składać z testu oraz dwóch pytań otwartych zakresu materiału objętego programem kursu. Część praktyczna będzie polegała na wykonaniu makijażu - zostaniesz poproszony o dokończenie makijażu wykonanego wcześniej na połowie twarzy, lub też o zaprezentowanie całkowicie własnej wizji makijażu (dziennego lub wieczorowego). Wszystkie przybory i materiały zapewnia organizator szkolenia.

Termin i miejsce
Egzaminy odbywają się w Poznaniu, co najmniej dwa razy w roku, we wrześniu i w kwietniu. W przypadku gdy ESKK otrzymuje większą liczbę zgłoszeń, organizują dodatkowe egzaminy w innych terminach. Szczegółowe informacje na temat egzaminu wraz z zaproszeniem otrzymasz na dwa miesiące przed datą egzaminu.

Płatności
Koszt przystąpienia do egzaminu wynosi 350 zł. Informacja o numerze konta bankowego, na które powinieneś wnieść opłatę, będzie zamieszczona w zaproszeniu na egzamin.

Edytowane przez Barbara079
Czas edycji: 2008-01-23 o 20:37 Powód: dopisek ;)
Barbara079 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 17:52   #466
michell
Raczkowanie
 
Avatar michell
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 79
Dot.: SZKOLY< KURSY WIZAZU I STYLIZACJI

Cześć dziewczyny!! Poszukuję szkoły wizażu po gimnazjum. Najlepiej zeby to było jakies liceum w okolicach Rzeszowa ewentualnie Krakowa.
Wiecie moze cos o takiej szkole?? Jeśli tak to napiszcie pliiss!!
Czekam na odpowiedzi z góry dzięx!!!
michell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-27, 16:37   #467
furby
Raczkowanie
 
Avatar furby
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mikołów/ K-ce
Wiadomości: 282
GG do furby
Studia, kursy za granicą? Co po liceum?

Jaką szkołę najlepiej wybrać po maturze, w Polsce za granicą? Która jest najbardziej renomowana? Oczywiście chodzi o kierunek wizażysta, stylista może charakteryzacja?
furby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-28, 21:56   #468
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: SZKOLY< KURSY WIZAZU I STYLIZACJI

Mogę nie mieć racji, ale wydaje mi sie że wszystko to szkoły policealne, nie ma chyba zawodówki czy technikum z wizażu
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 11:28   #469
Barbara079
Raczkowanie
 
Avatar Barbara079
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 134
Dot.: SZKOLY< KURSY WIZAZU I STYLIZACJI

Cytat:
Napisane przez michell Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!! Poszukuję szkoły wizażu po gimnazjum. Najlepiej zeby to było jakies liceum w okolicach Rzeszowa ewentualnie Krakowa.
Wiecie moze cos o takiej szkole?? Jeśli tak to napiszcie pliiss!!
Czekam na odpowiedzi z góry dzięx!!!
Jak narazie nie ma u nas szkół pogimnazjalnych o profilu wizaż
Są tylko szkoły policealne i długo chyba nie bedzie dopóki nie bedzie studiów o profilu wizaż.
Chodzi o to żeby uczyc teorii wizazu musi to byc wizażysta, a żeby wizazysta mógł uczyc w szkole która podlega pod ministerstwo musi miec wykształcecnie pedagogiczne lub ukończyć 9 miesięczny kurs pedagogiczny - a to sporo kosztuje a wg. przepisów w przyszłości i tak ta osoba musi ukończyc pedagogikę.
Inaczej wygląda ze szkołami które sam prowadzi wizażysta - wówczas zajęcia wszystkie odbywaja sie w formie warsztaów prakatycznych a do tego nie trzeba mieć wykształcenia pedagogicznego.
Do teorii a tak by to musiało wyglądac w liceum musi byc nauczyciel-pedagog a do zajęc praktycznych juz nie. A w formie warsztatów w liceum by to nie przeszło
Barbara079 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-29, 11:47   #470
Immolation
Zakorzenienie
 
Avatar Immolation
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 754
GG do Immolation
Dot.: SZKOLY< KURSY WIZAZU I STYLIZACJI

AGATkA_eSZ wiem, ze we Wrocławiu sa dwie dobre szkoly wizażu. Jedna jest wlasnie na Kosciuszki, a druga na Słubickiej Ty chodzisz na Kościuszki czyli do Akademii Wizażu i Stylizacji. http://www.wizazlux.pl/ <-- dla zainteresowanych

Co powiesz na temat tej drugiej szkoly ktora jest na Słubickiej? http://edu.wroc.pl/wizaz/ <--- dla zainteresowanych
Immolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 11:49   #471
Bianka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 15
Dot.: SZKOLY< KURSY WIZAZU I STYLIZACJI

Cytat:
Napisane przez fiolek24 Pokaż wiadomość
ja bylam w Bialymstoku i ODRADZAM!!!!!!!!!
Ja konczylam kurs w Cosmax we Wroclawiu i rowniez odradzam!!!!Strata czasu i pieniedzy!
Bianka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 12:21   #472
Bianka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 15
Dot.: SZKOLY< KURSY WIZAZU I STYLIZACJI

Slyszalam nie zbyt pochlebne opinie o szkole wizazu na Slubickiej natomiast o szkole na Kosciuszki mowia ze jest to najlepsza szkola w EuropieDlatego tez postanowilam to sprawdzic...Zajecia zaczynaja sie juz w marcu.

pozdrawiam
Bianka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 12:41   #473
Immolation
Zakorzenienie
 
Avatar Immolation
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 754
GG do Immolation
Dot.: SZKOLY< KURSY WIZAZU I STYLIZACJI

W Europie???? Jestes pewna? o_O
Immolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 23:18   #474
cleina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15
Dot.: SZKOLY< KURSY WIZAZU I STYLIZACJI

Mam Krótkie Pytanie I Byłabym Wdzięczna Za Uzasadnioną Krótką Odpowiedz: Co Lepsze: Szkoła Dziewulskiej Czy Wagnerowej ?dzięki Z Góry Za Dobre Rady
cleina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 09:25   #475
Barbara079
Raczkowanie
 
Avatar Barbara079
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 134
Dot.: SZKOLY< KURSY WIZAZU I STYLIZACJI

Cytat:
Napisane przez cleina Pokaż wiadomość
Mam Krótkie Pytanie I Byłabym Wdzięczna Za Uzasadnioną Krótką Odpowiedz: Co Lepsze: Szkoła Dziewulskiej Czy Wagnerowej ?dzięki Z Góry Za Dobre Rady
ani ta ani ta ??
teraz prawdopodobnie dobrze stoi szkoła Lenartowicz
ale tak tylko słyszałam nie sprawdziłam
Barbara079 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 11:46   #476
Bianka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 15
Dot.: SZKOLY< KURSY WIZAZU I STYLIZACJI

Cytat:
Napisane przez Immolation Pokaż wiadomość
W Europie???? Jestes pewna? o_O
Czy najlepsza w Europie? Pewna nie jestem natomiast niewatpliwie jest to najlepsza szkola tego typu we Wroclawiu.

pozdrawiam
Bianka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 11:49   #477
Immolation
Zakorzenienie
 
Avatar Immolation
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 754
GG do Immolation
Dot.: SZKOLY< KURSY WIZAZU I STYLIZACJI

To po co piszesz ze w Europie?

Europa a samo miasto Wrocław to kolosalna różnica.
Immolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 11:12   #478
Bianka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 15
Dot.: SZKOLY< KURSY WIZAZU I STYLIZACJI

Immolation czytaj porosze ze zrozumieniam.Napisalam ze tak zostalam poinformowana przez jedna z wspolwlascicielek szkoly...Poniewaz jeszcze nie skonczylam tej szkoly to wiem czy jest rzeczywiscie taka dobra...Sama natomiast robilam rozeznanie w tego typu szkolach we Wroclawiu dlatego tez osmielam sie pisac ze to najlepsza szkola we Wroclawiu.

pozdr
Bianka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 11:18   #479
AGATkA_eSZ
Wtajemniczenie
 
Avatar AGATkA_eSZ
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: 71
Wiadomości: 2 633
Dot.: SZKOLY< KURSY WIZAZU I STYLIZACJI

zostalam poproszona, wiec pisze o Akademii Wizazu i Stylizacji przy ul. Kosciuszki 65. napisalam juz na ten temat jednej Wizazance i nie chce mi sie pisac jeszcze raz, wiec tylko przekleje

zajecia tam są w pon, wt, sb i nd. dzienni maja w pon i wt co 2 tygodnie, a zaoczni w weekend co dwa tygodnie. w szkole mi sie bardzo podoba. i kilka razy mialam okazje stwierdzic, ze mam farta, ze nie wybralam innej. bo z tego co slyszalam ta jest najlepsza. zastanawialam sie jeszcze nad MUR i nad ta na Slubickiej, 'le opinie o nich byly bardzo podzielone. a na Slubickiej byly z deka zle. o tej na Kosciuszki nie moglam sie nic dowiedziec, bo nawet na naszej klasie nikt nie zalozyl profilu i nie moglam zapytac tam na forum. dopiero ja zalozylam strone:P 'le wybralam ta szkole, bo wydala mi sie najbardziej profesjonalna. miedzy innymi dlatego, ze:
1. jest to tylko jeden glowny profil, a nie profil wizaz wsrod 30 innych profili, np sekretarka, handlowiec, itp... bo wydaje mi sie, ze w takiej szkole o wielu profilach, traktuja wizaz jako teorie i malo praktyki, bo maja na glowie 30 innych profili. i z tego co slyszalam, to w rzeczywistosci tyz tak jest. a jesli ktos zalozyl szkole pod kątem konkretnie wizazu i stylizacji, tzn. ze chce to robic i ze to bedzie choc troche konkretne.
2. kiedy chcesz mozesz miec praktyki. zalatwiaja CI na terenie calego Dolnego Slaska. a nawet poza jesli nie mieszkasz na DŚ, bo moja wizazystka ma duzo znajomosci
3. mozesz przychodzic na zajecia z wizazu do innej grupy. tzn np jestes na dziennych, to mozesz przychodzic w weekendy do zaocznych i z nimi malowac. zawsze to jeszcze wiecej cwiczen
4. za miesiac mamy pierwsza sesje. pomysl na nia kazdy ma se wymyslec. dobieramy sie po 3 os i jedna z nas przygotowujemy do sesji. pozniej mozesz zdjecia wstawic do portfolio, bo przeciez wyglad modelki to Twoje dzielo. sesje mozemy miec nawet co miesiac, jesli bedzie nam dobrze szlo
5. miesiac temu mialysmy sesje [te z nas, ktore chcialy] do magazynu z slubnego. w szkole wymyslalysmy stylizacje. co roku dziewczyny ze szkoly sa modelkami, albo szykuja inne do tej sesji. jesli jakas kolezanke byc malowala, to Twoje nazwisko ukaze sie w tej gazecie przy fotce, jako wizazystka. i do portoflio mozesz miec
6. szkola zapewnia porfolio, jako jedna z nielicznych
7. jesli grupa bedzie twierdzic, ze chcialaby miec jeszcze kilka zajec po zakonczeniu roku, to mozna przedluzyc
8. byc moze nasza wizazystka zrobi nam kurs na depilacje brwi
9. mamy na prawde duzo praktyki. teorie mialysmy na poczatku przeplatana praktyka. teraz mamy sama praktyke i wizazystka jak cos, to opowiada o czyms podczas malowania

to tyle o szkole. moze mi sie cos przypomni. niestety nie wiem co mam CI powiedziec o kursach, bo nie wiem jak wygladaja. 'le są organizowane. na stronie jest telefon kom i mozesz na niego zadzwonic i babka wszystko Ci opowie. albo napisz maila, tyz odpowie. a jakbys chciala przyjsc do szkoly i osobiscie sie dowiedziec, to zajecia sa w kazdy weekend, bo zaocznych sa dwie klasy. a jesli chodzi o pon i wt to dopiero 4, 5.02., bo dopiero wtedy mamy zajecia. chyba, ze babki beda w miedzyczasie w szkole, 'le tego nie wiem.
aha a jeszcze co do szkoly. praktyke ma sie z nasza wizazystka, albo dziewczyna, ktora jej pomaga na zajeciach i sama tyz jest wizazystka. ta druga zazwyczaj jest w galerii centrum w pasazu przy stoisku gosha. i tam tyz z nia stoisz i malujesz. ona oczywiscie Ci pomaga itd. bo wiadomo, ze nie malujesz po skonczeniu szkoly, kiedy juz wszytsko umiesz, tylko w trakcie nauki, a nie umiesz jeszcze wszystkiego. a przeciez nie bedziesz wszystkim klientkom np tylko kreski robic, bo akurat tego sie uczysz:P no i dzieki praktykom mozesz nauczyc sie jeszcze wiecej i szybciej, bo mozesz sie nauczyc tego, czego jeszcze nie bralas.
no to chyba tyle niestety pomoglam Ci tylko w sprawie szkoly, bo o kursach nie mam pojecia co i jak. wiem, ze sie odbywaja, 'le nie mam pojecia ile to trwa, kiedy i jak wyglada. najlepiej, zebys zadzwonila lub napisala maila. w kazdym razie nasza wizazystka dobrze uczy i widac, ze sie tym pasjonuje. i nie czyta z ksiazki jak ma o czyms opowiedziec. a slyszalam, ze w niektorym szkolach niestety tak sie dzieje... poki co jestem zadowolona i mam nadzieje, ze po skonczeniu szkoly rowniez bede miec takie odczucia
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
AGATkA_eSZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 14:25   #480
Immolation
Zakorzenienie
 
Avatar Immolation
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 754
GG do Immolation
Dot.: SZKOLY< KURSY WIZAZU I STYLIZACJI

No to juz mnie przekonałas Wybieram sie do tej szkoly Juz sie nie moge doczekac października!
Immolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-15 11:18:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:33.