Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) cz.VI - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-04-17, 10:46   #4891
expert89
Raczkowanie
 
Avatar expert89
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: KRAKÓW
Wiadomości: 53
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Witam od tego miesiąca zaczęłam brać Sylvie20. Dokładnie od 09.04 do dziś mam krwawienie. Dodam, że to moja pierwsza antykoncepcjia. Czy to normalne że tak długo występuje krwawienie? Czy skontaktować się z lekarzem w tej sprawie?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
expert89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-17, 12:21   #4892
PannaPinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 83
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez expert89 Pokaż wiadomość
Witam od tego miesiąca zaczęłam brać Sylvie20. Dokładnie od 09.04 do dziś mam krwawienie. Dodam, że to moja pierwsza antykoncepcjia. Czy to normalne że tak długo występuje krwawienie? Czy skontaktować się z lekarzem w tej sprawie?
Przy pierwszym opakowaniu może tak być, jeśli do 2-3 opakowania nic się nie zmieni to prawdopodobnie trzeba będzie zmienić tabletki
PannaPinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-17, 17:37   #4893
Miuvanna
Raczkowanie
 
Avatar Miuvanna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 43
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny


Jestem w trakcie drugiego opakowania Ovulastanu, biorę regularnie, nie pominęłam żadnej tabletki, nie wymiotowałam, nie miałam biegunki. Od kilku dni (zaczęło się, gdy zostało mi w blistrze 9 tabletek) czuję leciutkie kłucie po lewej stronie podbrzusza, nie jest ono uciążliwe, nie muszę brać środków przeciwbólowych, po prostu raz na jakiś czas coś mnie zakuje i po chwili przechodzi. Czy to normalne? Czytałam, że bóle jajników nie są skutkiem ubocznym przyjmowania antykoncepcji hormonalnej.
Wizytę u ginekologa mam umówioną na ten wtorek, ale trochę się martwię (hipochondria).
Miuvanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 18:30   #4894
eve221
Przyczajenie
 
Avatar eve221
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 9
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej
Mamy pytanie. Czy dwie wizyty w toalecie 30 min i 1h po zażyciu tabletki obniża jej skuteczność? Nie mówie tu o ostrej biegunce ale o luźnych stolcach. Bo nie do końca rozumiem pojęcie ostra biegunka A i jeszcze jedno pytanie nie do końca związane z wątkiem. Jak to jest z preejakulatem? Bo każdy twierdzi że tam są plemniki, ale na praktycznie każdej zagranicznej stronie twierdzą inaczej. Osobiści znam wiele par stosujące stosunek przerywany, kochających się często i nie zaszły w ciążę. Nawet na stronie international planned parenthood twierdzą że tam nie ma plemników. Co myślicie na ten temat?

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Miuvanna Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny


Jestem w trakcie drugiego opakowania Ovulastanu, biorę regularnie, nie pominęłam żadnej tabletki, nie wymiotowałam, nie miałam biegunki. Od kilku dni (zaczęło się, gdy zostało mi w blistrze 9 tabletek) czuję leciutkie kłucie po lewej stronie podbrzusza, nie jest ono uciążliwe, nie muszę brać środków przeciwbólowych, po prostu raz na jakiś czas coś mnie zakuje i po chwili przechodzi. Czy to normalne? Czytałam, że bóle jajników nie są skutkiem ubocznym przyjmowania antykoncepcji hormonalnej.
Wizytę u ginekologa mam umówioną na ten wtorek, ale trochę się martwię (hipochondria).
Nic się nie martw mnie też bolały jajniki i z tego co mowila moja pani ginekolog to jest zupełnie normalne bo organizm dopiero się przyzwyczaja ale rozumiem twoje wątpliwości bo sama sobie na początku wmówiłam że to na pewno owulacja
eve221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 20:02   #4895
ttulipanekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 16
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Czy odczuwacie czasami ból jajników? Dawno nic mi się z jajnikami nie działo a jakiś tydzień temu powiększył mi się lewy jajnik. Dosłownie czuję go jak się dotykam i podczas ćwiczeń czuję dyskomfort. To możliwe, że to przed krwawieniem z odstawienia? Teraz mam okres właśnie. W piątek mam wizytę, więc się na pewno wszystkiego dowiem, ale niepokoję się..
ttulipanekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 22:46   #4896
olakucola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 29
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Ja jak na razie nie odczuwam zbytnio skutków uboczych, no czasem może jedynie mam troszkę wrażliwsze piersi.

Aż się zaczęłam zastanawiać, czy to normalne, że tak dobrze przyjmuje mi się antykoncepcja..
I zaczynam mieć SCHIZY!!!! (a propo tytułu wątku..), czy ona aby na pewno DZIAŁA?

Biorę Limetic, niecałe dwa tygodnie. Okres trwał tyle co zawsze, żadnych plamień nie mam. Czy to może dlatego, że jest to mała dawka hormonu?
Tyle się naczytałam o skutkach ubocznych.. Strasznie się dziwię, że nic mi nie jest- bo z reguły to mam pecha. Znając moje "szczęście" obstawiałam że będę krawić/plamić przez te 2-3 miesiące na początku, a tu nic! Jestem w szoku.

Tabletki biorę regularnie, przestawiłam jedynie trochę czas, teraz biorę o pół godziny wcześniej. Już kochałam się z chłopakiem bez gumki.. Ehh, niech mnie ktoś trochę uspokoi, że działa..
olakucola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 10:14   #4897
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez olakucola Pokaż wiadomość
Ja jak na razie nie odczuwam zbytnio skutków uboczych, no czasem może jedynie mam troszkę wrażliwsze piersi.

Aż się zaczęłam zastanawiać, czy to normalne, że tak dobrze przyjmuje mi się antykoncepcja..
I zaczynam mieć SCHIZY!!!! (a propo tytułu wątku..), czy ona aby na pewno DZIAŁA?

Biorę Limetic, niecałe dwa tygodnie. Okres trwał tyle co zawsze, żadnych plamień nie mam. Czy to może dlatego, że jest to mała dawka hormonu?
Tyle się naczytałam o skutkach ubocznych.. Strasznie się dziwię, że nic mi nie jest- bo z reguły to mam pecha. Znając moje "szczęście" obstawiałam że będę krawić/plamić przez te 2-3 miesiące na początku, a tu nic! Jestem w szoku.

Tabletki biorę regularnie, przestawiłam jedynie trochę czas, teraz biorę o pół godziny wcześniej. Już kochałam się z chłopakiem bez gumki.. Ehh, niech mnie ktoś trochę uspokoi, że działa..
Działa, działa. Zauważ, że na forach piszą dziewczyny mające jakieś problemy z tabletkami. A prawie nikt nie chwali się, że nie ma żadnych skutków ubocznych Tak więc wrzuć na luz. Ciesz się seksem i brakiem skutków ubocznych. Wszytko gra.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-21, 14:45   #4898
olakucola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 29
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Działa, działa. Zauważ, że na forach piszą dziewczyny mające jakieś problemy z tabletkami. A prawie nikt nie chwali się, że nie ma żadnych skutków ubocznych Tak więc wrzuć na luz. Ciesz się seksem i brakiem skutków ubocznych. Wszytko gra.

Dzięki!!!! : roza:
Faktycznie nie patrzyłam na to z tej strony, tylko od razu nastawiałam się na skutki uboczne.. Ulżyło mi
olakucola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-22, 05:35   #4899
herrfrau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej,

dzisiaj będę miała usuwaną ósemkę (8 zęba) i myślę, że mogę dostać "do zęba" antybiotyk. Moje pytania:
1) Z doświadczenia - jak działałyście w takiej sytuacji? Ktoś mial tu wyrywana 8 podczas brania tabsów?
2) Ile zabezpieczać się dodatkowo, jeśli dopiero jutro biorę pierwszą tabletkę z kolejnego blistra (dzisiaj mam ostatni dzień przerwy)? A moze w ogóle nie trzeba bo to ząb?
herrfrau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-22, 06:11   #4900
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez herrfrau Pokaż wiadomość
Hej,

dzisiaj będę miała usuwaną ósemkę (8 zęba) i myślę, że mogę dostać "do zęba" antybiotyk. Moje pytania:
1) Z doświadczenia - jak działałyście w takiej sytuacji? Ktoś mial tu wyrywana 8 podczas brania tabsów?
2) Ile zabezpieczać się dodatkowo, jeśli dopiero jutro biorę pierwszą tabletkę z kolejnego blistra (dzisiaj mam ostatni dzień przerwy)? A moze w ogóle nie trzeba bo to ząb?
Możesz dostać osłonowo antybiotyk Zabezpieczaj się przez cały okres brania antybiotyku i 7 dni po zakończeniu kuracji antybiotykiem.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-23, 08:38   #4901
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny a propos schiz to mam do was takie pytanie. Moze najpierw opowiem o co chodzi.
Otoz zdarzyło mi sie 4 miesiace temu spóźnić się z 4 tabletka z opakowania 11,5 h. Jako ze był to pierwszy tydzien to oczywiscie zalapalam schize, zarzadzilam z TŻ ogumowany tydzien xd zgodnie z ulotką, mimo ze niby mialam jeszcze pol godziny do ulotkowych 12h wolalam dmuchać na zimne. I tutaj pojawiaja sie moje pytania. Otóż, czy dobrze zrobiłam i czy takie spoznienie jest w ogole ryzykowne? (Dla uspokojenia zapominalskich schizowiczek: w ciazy nie jestem xd) Oraz jeszcze druga kwestia, gadalam o tym z przyjaciolka bo sie wystraszylam, ale mowie jej ze dostalam krwawienia wiec jest luz, a ona do mnie ze jej ginekolog kiedys jej powiedziala, ze mozesz byc pewna braku ciąży, jesli dostaniesz od czasu jakiejs tabletkowej wpadki trzech krwawien z odstawienia :/ Czy to tak serio moze byc? Nie chce siac jakiejś schizowej paniki, ale to by oznaczalo robienie testow co miesiac albo strach po jakichs wymiotach itp. przez 3 miesiace :/ dziwaczne jak dla mnie. A z kolei inna przyjaciolka, ktora raz znalazła swoja tabletke na dywanie i nie miala pojęcia kiedy jej zapomniala i poleciala z tym do gina to jej powiedzial ze przy jednorazowym zapomnieniu jak sie dlugo bierze to trudno bardzo odblokowac owu, zrobil jej usg i pokazal ze jeh jajniki nie pracują. Sorki za taki dlugi post, to moze szybko podsumuje, zeby rozwiac te schizy na przyszlosc:
Czy spoznienie 11,5h powinno sie juz raczej traktowac jak zapomnienie?
Czy to prawda z tymi 3 krwawieniami pod rzad?
Czy biorac tabletki dlugo i zapominajac jednej w dowolnym dniu nie ma szans za bardzo na ciaze?
Kurde no pogubilam sie :/
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-23, 08:57   #4902
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez sandrasandia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny a propos schiz to mam do was takie pytanie. Moze najpierw opowiem o co chodzi.
Otoz zdarzyło mi sie 4 miesiace temu spóźnić się z 4 tabletka z opakowania 11,5 h. Jako ze był to pierwszy tydzien to oczywiscie zalapalam schize, zarzadzilam z TŻ ogumowany tydzien xd zgodnie z ulotką, mimo ze niby mialam jeszcze pol godziny do ulotkowych 12h wolalam dmuchać na zimne. I tutaj pojawiaja sie moje pytania. Otóż, czy dobrze zrobiłam i czy takie spoznienie jest w ogole ryzykowne? (Dla uspokojenia zapominalskich schizowiczek: w ciazy nie jestem xd) Oraz jeszcze druga kwestia, gadalam o tym z przyjaciolka bo sie wystraszylam, ale mowie jej ze dostalam krwawienia wiec jest luz, a ona do mnie ze jej ginekolog kiedys jej powiedziala, ze mozesz byc pewna braku ciąży, jesli dostaniesz od czasu jakiejs tabletkowej wpadki trzech krwawien z odstawienia :/ Czy to tak serio moze byc? Nie chce siac jakiejś schizowej paniki, ale to by oznaczalo robienie testow co miesiac albo strach po jakichs wymiotach itp. przez 3 miesiace :/ dziwaczne jak dla mnie. A z kolei inna przyjaciolka, ktora raz znalazła swoja tabletke na dywanie i nie miala pojęcia kiedy jej zapomniala i poleciala z tym do gina to jej powiedzial ze przy jednorazowym zapomnieniu jak sie dlugo bierze to trudno bardzo odblokowac owu, zrobil jej usg i pokazal ze jeh jajniki nie pracują. Sorki za taki dlugi post, to moze szybko podsumuje, zeby rozwiac te schizy na przyszlosc:
Czy spoznienie 11,5h powinno sie juz raczej traktowac jak zapomnienie?
Czy to prawda z tymi 3 krwawieniami pod rzad?
Czy biorac tabletki dlugo i zapominajac jednej w dowolnym dniu nie ma szans za bardzo na ciaze?
Kurde no pogubilam sie :/
  • Nie bez powodu w ulotce jest mowa o 12 (a w nowych wytycznych nawet 24!) godzinach. Opóźnienie 11,5 godz. jest więc bezpieczne. Nie trzeba schizować i dodatkowo się zabezpieczać.
  • 3 krwawienia z odstawienia? To jakiś cymbał. Kto normalny, bojąc
  • się ciąży będzie czekał na 3 krwawienia? Robisz test ciążowy i wiesz czy jesteś w ciąży czy nie, a nie wyrokujesz na podstawie krwawienia z odstawienia.
  • W UK, USA i wielu innych krajach w przypadku zapomnienia jednej tabletki (nie ważne w którym tygodniu brania) ginekolodzy nie doradzają żadnego dodatkowego zabezpieczenia. W nowych ulotkach Yazu pojawia się informacja że można spóźnić się z tabletką aż dobę, a nie 12 godzin, jak było do tej pory.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-23, 09:06   #4903
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
  • Nie bez powodu w ulotce jest mowa o 12 (a w nowych wytycznych nawet 24!) godzinach. Opóźnienie 11,5 godz. jest więc bezpieczne. Nie trzeba schizować i dodatkowo się zabezpieczać.
  • 3 krwawienia z odstawienia? To jakiś cymbał. Kto normalny, bojąc
  • się ciąży będzie czekał na 3 krwawienia? Robisz test ciążowy i wiesz czy jesteś w ciąży czy nie, a nie wyrokujesz na podstawie krwawienia z odstawienia.
  • W UK, USA i wielu innych krajach w przypadku zapomnienia jednej tabletki (nie ważne w którym tygodniu brania) ginekolodzy nie doradzają żadnego dodatkowego zabezpieczenia. W nowych ulotkach Yazu pojawia się informacja że można spóźnić się z tabletką aż dobę, a nie 12 godzin, jak było do tej pory.
Dzieki za szybką odpowiedz
No wlasnie te 3 krwawienia tez mi się zdaly czyms dziwacznym bo jaki jest sens brania tabsow jesli oznaczaloby to schizowanie 3 miesiace albo robienie po kazdym opakowaniu testu.
Ogolnie to nie uwierzylam w to za bardzo i sobie korzystam z tż w najlepsze z tabletek, w koncu "biore tabletki i NIE jestem w ciazy"
Ale chciałam rozwiac watpliwosci i podzielic sie ta sytuacja na forum, kto wie, może ktos bedzie mial kiedys taki problem (np. pacjentki od tego ginekologa od 3 krwawien pod rząd )

Edytowane przez sandrasandia
Czas edycji: 2016-04-23 o 09:07
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-23, 11:21   #4904
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Mi ten wątek uświadomił jak dużo jest ginekologów - szamanów, tucież konowałów wmawiającym dziewczynom różne bzdury. Znalezienie fajnego, mądrego lekarza wcale nie jest łatwe. Miałam kiedyś ogarniętego gina, ale i on w końcu poleciał na kasę, bo zaczął mi natrętnie wciskać tabletki pewnej marki, pomimo iż wiedział, że konkretny progestagen mi nie służy.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-23, 15:24   #4905
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Ja jednak po miesiącu przerwy wróciłam do tabletek, tym razem innych. Dostałam okres jednego dnia po południu (ok 13-14 godziny), a tabletkę wzięłam kolejnego dnia około 10. To się liczy dalej jako 1 dzień, więc nie muszę się zabezpieczać dodatkowo?
Teraz biorę znów inne tabletki i od rana okropnie boli mnie głowa i nie potrafię się na niczym skupić, mam nadzieję,że to nie ich sprawka
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 19:50   #4906
herrfrau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Czy wzięcie tabletki w trakcie jedzenia (a konkretnie czegoś, co zawiera papryczke chilli) moze wplynac na wchlanianie sie tabletki? Generalnie laski rozne rzeczy pisza...
herrfrau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 21:02   #4907
olakucola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 29
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez herrfrau Pokaż wiadomość
Czy wzięcie tabletki w trakcie jedzenia (a konkretnie czegoś, co zawiera papryczke chilli) moze wplynac na wchlanianie sie tabletki? Generalnie laski rozne rzeczy pisza...
Ja też się czasem zastanawiam, co mogłoby zaburzyć wchłanianie się tabletki.
Może któraś z dziewczyn wie, czy jest spisana jakaś lista, z jedzeniem czego, należałoby uważać (albo w ogóle czego nie jeść, chyba że jakiś odstęp czasu minie) w czasie kiedy mamy wziąć również i tabletkę?
Jak na razie nie dotarłam do takiego spisu, a nie powiem, przydałby się :P Szczególnie dla mnie, jako że jestem początkująca i raczkująca w tym temacie...
olakucola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 21:27   #4908
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez olakucola Pokaż wiadomość
Ja też się czasem zastanawiam, co mogłoby zaburzyć wchłanianie się tabletki.
Może któraś z dziewczyn wie, czy jest spisana jakaś lista, z jedzeniem czego, należałoby uważać (albo w ogóle czego nie jeść, chyba że jakiś odstęp czasu minie) w czasie kiedy mamy wziąć również i tabletkę?
Jak na razie nie dotarłam do takiego spisu, a nie powiem, przydałby się :P Szczególnie dla mnie, jako że jestem początkująca i raczkująca w tym temacie...
Generalnie nie ma wielu rzeczy ktore wplywaja na skutecznosc tabletek anty, oprocz kilku. Wiadomo ze nie powinna sie pic duzo soku grejpfrutowego i grejpfrutow bo to moze obniżyć skutecznosc, oraz trzeba uwazac na dziurawca i interakcje z lekami, antybiotykami. Poza tym alkohol jesli po nim wystapia wymioty krotko po spozyciu tabletki, wszelkie zatrucia (ktorym towarzysza wymioty i ostra biegunka ktotko po spozyciu tabletki 3-4h) czy jedzenie ktore spowoduje ostra biegunke. Ja polecam robic tak (sama to robie) kiedy kupuje jakies lekarstwo, pytam aptekarza dla pewnosci czy to cos nie wpływa na antykoncepcje i dodatkowo oczywiscie czytam ulotke. Albo tez zarowno do lekow i jedzenia googluje dla pewnosci wpisujac mniej wiecej "tabletki anty a papryczka chilli" jesli jest jakas interakcja to zazwyczaj wyskakuje cos na ten temat, bo takie rzeczy sa bardziej powszechne. No ale dziewczyny, nie świętujemy, tak jak było kiedys pytanie o to czy owsianka wpływa na tabletki (nie wpływa! Xd) ja powiem że tak: nigdy nie slyszalam nic o wplywie papryczek chilli na tabletki
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-28, 09:28   #4909
Margolciia
Raczkowanie
 
Avatar Margolciia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 164
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Czy podczas brania tabletek jest zwiekszone ryzyko infekcji pochwy?
Margolciia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-28, 10:58   #4910
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Margolciia Pokaż wiadomość
Czy podczas brania tabletek jest zwiekszone ryzyko infekcji pochwy?
Tak. Tabsy zagęszczają śluz i podwyższają pH - łatwiej więc o infekcje grzybicze i wirusowe.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 16:19   #4911
karola200611
Raczkowanie
 
Avatar karola200611
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 467
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

W następna sobotę biorę ostatnia tabletkę vibin mini, do mojego ginekologa terminy na za dwa tygodnie. Myślicie że jak rodzinny może mi wypisać receptę? Lub, że znajoma w aptece wyda mi jedno opakowanie a ja doniosę receptę za 2 tyg? W ostateczności jak nie uda mi się dostać tabletek na czas to mogę odstawić na miesiąc a później brać znowu? I jeszcze jedno pytanie, kiedyś brałam yaz i mam jeszcze jedno opakowanie które było moim zapasowy, brakuje w nim 15 i 24 tabletki. Czy mogłabym zacząć brać yaz i od 15 tabletki wrócić do vibin mini?
karola200611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 17:15   #4912
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez karola200611 Pokaż wiadomość
W następna sobotę biorę ostatnia tabletkę vibin mini, do mojego ginekologa terminy na za dwa tygodnie. Myślicie że jak rodzinny może mi wypisać receptę? Lub, że znajoma w aptece wyda mi jedno opakowanie a ja doniosę receptę za 2 tyg? W ostateczności jak nie uda mi się dostać tabletek na czas to mogę odstawić na miesiąc a później brać znowu? I jeszcze jedno pytanie, kiedyś brałam yaz i mam jeszcze jedno opakowanie które było moim zapasowy, brakuje w nim 15 i 24 tabletki. Czy mogłabym zacząć brać yaz i od 15 tabletki wrócić do vibin mini?
Lepiej nie kombinowac z miesieczna przerwa bo to duzy szok dla organizmua, ani z zamienianiem tabletek chyba ze yaz i vibin mini roznia się tylko cenowo np a nie skladem, wtedy mozesz wybrac te 19 tabletek yazu i zrobic przerwe. Ale tal w ogole to sadze ze najlepiej nie kombinowac tylko pojsc i spytac rodzinnego, on moze wydac recepte
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 17:34   #4913
karola200611
Raczkowanie
 
Avatar karola200611
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 467
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez sandrasandia Pokaż wiadomość
Lepiej nie kombinowac z miesieczna przerwa bo to duzy szok dla organizmua, ani z zamienianiem tabletek chyba ze yaz i vibin mini roznia się tylko cenowo np a nie skladem, wtedy mozesz wybrac te 19 tabletek yazu i zrobic przerwe. Ale tal w ogole to sadze ze najlepiej nie kombinowac tylko pojsc i spytac rodzinnego, on moze wydac recepte

Dziękuję bardzo vibin mini na 3mg drospirenonum i 0,02mg ethinylestradiolum 21+7, yaz ma też 3 i 0,02 ale 24+4. Myślicie że mogę wziąć yaz 22 tabletki różowe i 4 placebo a potem wrócić do vibin mini?
karola200611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 19:57   #4914
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez karola200611 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo vibin mini na 3mg drospirenonum i 0,02mg ethinylestradiolum 21+7, yaz ma też 3 i 0,02 ale 24+4. Myślicie że mogę wziąć yaz 22 tabletki różowe i 4 placebo a potem wrócić do vibin mini?
Jak maja taki sam sklad to mysle ze mozesz, sprawdz tylko moze czy mozna bezpiecznie przejsc z jednych do drugich razem z przerwa czy lepiej bez przerwy bo tego nie wiem :/
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-30, 21:12   #4915
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Kurcze miałam tydzień przerwy i miałam dziś wziąć tabletkę o 16 ale będę mógła wziąć dopiero teraz, czy jutro mogę o 16 czy przez cały miesiąc muszę brac o 22?
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-01, 07:01   #4916
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez pingwinek=] Pokaż wiadomość
Kurcze miałam tydzień przerwy i miałam dziś wziąć tabletkę o 16 ale będę mógła wziąć dopiero teraz, czy jutro mogę o 16 czy przez cały miesiąc muszę brac o 22?
Mozesz jutro o 16 nic sie nie stalo
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-01, 08:29   #4917
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Mozesz jutro o 16 nic sie nie stalo
Super

Już mi się nawet przypomniało że raz w wakacje też miałam taką sytuację :p
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-01, 09:07   #4918
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Help. Powinnam wziąć tabletkę o 10. Ale nie mam jej przy sobie i szybko jej nie wezme . to ostatnia tabletka z blistra. Czu cos się stanie jeśli jej nie wezme?
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-01, 09:08   #4919
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
Help. Powinnam wziąć tabletkę o 10. Ale nie mam jej przy sobie i szybko jej nie wezme . to ostatnia tabletka z blistra. Czu cos się stanie jeśli jej nie wezme?
Nie, przejdz od razu do 7dniowej przerwy a najpozniej w przyszla niedziele wez tabletke z nowego blistra
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-01, 09:39   #4920
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Nie, przejdz od razu do 7dniowej przerwy a najpozniej w przyszla niedziele wez tabletke z nowego blistra
Aha,czyli jak wezme z nowego blistra w następną niedziele to będzie ok?
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-22 23:51:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.