Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-11, 15:27   #1141
inthemiddle
Przyczajenie
 
Avatar inthemiddle
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 16
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, a czy te żelki "Misie na zdrowe włosy" z Nobble Health mogą wpływać na tabletki anty??
__________________
~no moral compass pointing due north~
inthemiddle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 11:18   #1142
Mroczna_Sadystka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 376
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, pomozcie, bo sie troche denerwuje.
Biore tabletki od kilku miesiecy. 21 tabletek aktywnych i 7 placebo. Zawsze dostawalam krwawienia 2-3 dnia, a dzisiaj mam ostatni dzien przyjmowania tabletek aktywnych, a krwawienie juz sie pojawilo... Troche sie denerwuje, czy wszystko jest w porzadku. Czy to normalne? a moze tabletki sa za slabe, przeciez organizm jeszcze nie wyczul nawet spadku hormonow... Nie bralam zadnych lekow, nie wymiotowalam, nie mialam biegunek, a tabletki zawsze przyjmowalam prawidlowo. Czy przyczyna mogly byc upaly i zwiazane z tym oslabienie organizmu?
Mroczna_Sadystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 12:02   #1143
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Mroczna_Sadystka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomozcie, bo sie troche denerwuje.
Biore tabletki od kilku miesiecy. 21 tabletek aktywnych i 7 placebo. Zawsze dostawalam krwawienia 2-3 dnia, a dzisiaj mam ostatni dzien przyjmowania tabletek aktywnych, a krwawienie juz sie pojawilo... Troche sie denerwuje, czy wszystko jest w porzadku. Czy to normalne? a moze tabletki sa za slabe, przeciez organizm jeszcze nie wyczul nawet spadku hormonow... Nie bralam zadnych lekow, nie wymiotowalam, nie mialam biegunek, a tabletki zawsze przyjmowalam prawidlowo. Czy przyczyna mogly byc upaly i zwiazane z tym oslabienie organizmu?
To normalne. Może się zdarzyć.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 12:09   #1144
Mroczna_Sadystka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 376
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Adrianna czyli skuteczność nie jest obniżona?
Mroczna_Sadystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 12:41   #1145
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Mroczna_Sadystka Pokaż wiadomość
Adrianna czyli skuteczność nie jest obniżona?
Nie, nie ma takiej opcji .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 13:41   #1146
Mroczna_Sadystka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 376
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dzięki wielkie za odpowiedz bo się Przestraszylam trochę.
Mroczna_Sadystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 19:07   #1147
Aurrelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 6
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny a co sądzicie o nierobieniu przerwy na krwiewienie dwa razy pod rząd? Biorę Axia Cotni 24+4
Aurrelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-13, 19:18   #1148
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Aurrelka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co sądzicie o nierobieniu przerwy na krwiewienie dwa razy pod rząd? Biorę Axia Cotni 24+4
W tabletkach, ktore ja bralam 21+7 mozna bylo maksymalnie 3 opakowania wziac, czyli pominac dwie przerwy, ale jest to tez napisane w ulotce, wiec radzilabym przeczytac jak jest w twoim przypadku.

Z mojego doswiadczenia wynika, ze jest to spore obciazenie dla organizmu, traktowalam te mozliwosc raczej jako wyjatek.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 19:37   #1149
Aurrelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 6
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Jest o przesuwaniu, omijaniu okresu ale nic o tym ile mogę nie robić przerwy.
Aurrelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 19:53   #1150
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Aurrelka Pokaż wiadomość
Jest o przesuwaniu, omijaniu okresu ale nic o tym ile mogę nie robić przerwy.
Najlepiej robić te łączenia jak najrzadziej.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 14:39   #1151
inthemiddle
Przyczajenie
 
Avatar inthemiddle
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 16
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Biorę tabletki w schemacie 24+4 i mam pytanie, czy mogę wziąć tylko 21 aktywnych tabletek i zrobić sobie 7-dniową przerwę? Czy jest to niedozwolone jeśli chcę zachować ochronę przed ciążą?
__________________
~no moral compass pointing due north~
inthemiddle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-14, 16:02   #1152
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez inthemiddle Pokaż wiadomość
Biorę tabletki w schemacie 24+4 i mam pytanie, czy mogę wziąć tylko 21 aktywnych tabletek i zrobić sobie 7-dniową przerwę? Czy jest to niedozwolone jeśli chcę zachować ochronę przed ciążą?
Poczytaj ulotkę, bo nie miałam doczynienia z 24+4, ale przerwy raczej nie można wydłużyć.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 18:38   #1153
bencowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 358
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez inthemiddle Pokaż wiadomość
Biorę tabletki w schemacie 24+4 i mam pytanie, czy mogę wziąć tylko 21 aktywnych tabletek i zrobić sobie 7-dniową przerwę? Czy jest to niedozwolone jeśli chcę zachować ochronę przed ciążą?
Z tego co się orientuję bierzesz wtedy 21 tabletek + 4 białe Przerwy nie można wydłużać.

Przeczytaj ulotkę dla pewności.
bencowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 18:46   #1154
Azathra
Raczkowanie
 
Avatar Azathra
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, czuję od rana, że chyba będę chora, boli mnie gardło. Jedyny lek jaki mogę brać na przeziębienie to apap przeziębienie plus z wit. C. Na stronie interakcji leków pokazało mi, że interakcja mało istotna "Podwyższenie stężenia estrogenu we krwi". Jak to wpłynie na tabletki? Brać czy nie brać?
Azathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 18:47   #1155
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Azathra Pokaż wiadomość
Hej, czuję od rana, że chyba będę chora, boli mnie gardło. Jedyny lek jaki mogę brać na przeziębienie to apap przeziębienie plus z wit. C. Na stronie interakcji leków pokazało mi, że interakcja mało istotna "Podwyższenie stężenia estrogenu we krwi". Jak to wpłynie na tabletki? Brać czy nie brać?
Brać.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-15, 15:23   #1156
wonder__woman
Raczkowanie
 
Avatar wonder__woman
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 236
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Spytam też tu, bo ten wątek aktywniejszy niż ten o plastrach.

Czy jeżeli odkleił mi się dziś plaster (3 tydz), a powinnam go odkleić w czwartek, to mogę już przejść do przerwy, ale jednocześnie zmienić dzień zmiany plastra na wtorek żeby nie wydłużać 7 dniowej przerwy?
wonder__woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-15, 16:15   #1157
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Pożegnałam się z sidratella na jednoskladnikowe lekarz zmienił tylko ciekawi mnie jak z miesiączka teraz będzie i te plamienia które mogą wystąpić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 08:36   #1158
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Pożegnałam się z sidratella na jednoskladnikowe lekarz zmienił tylko ciekawi mnie jak z miesiączka teraz będzie i te plamienia które mogą wystąpić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brałam jakiś czas jednoskładnikowe. Przez tydzień miałam plamienia, później zaś w ogóle nie miałam ani krwawienia ani plamień.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 15:48   #1159
lovierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dwa dni temu przeżyłam swój pierwszy raz, nie było krwi, jednak wczoraj po drugim była. Wieczorem dalej podczas sikania zauważyłam krew, w dniu dzisiejszym także. Czy powinnam zacząć się martwić? Jest to normalnie krew jak przy okresie.

Zażywam tabletki antykoncepcyjne do tego zabezpieczyliśmy się dodatkowo.

Czy możliwe, że to przez błonę tyle krwawię czy tabletki?

Nie mam możliwości udania się do ginekologa ponieważ jestem na wakacjach.

Dodam, ze brałam 8 dni największą dawkę antybiotyku bo miałam silną anginę.
lovierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-16, 20:38   #1160
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez lovierka Pokaż wiadomość
Dwa dni temu przeżyłam swój pierwszy raz, nie było krwi, jednak wczoraj po drugim była. Wieczorem dalej podczas sikania zauważyłam krew, w dniu dzisiejszym także. Czy powinnam zacząć się martwić? Jest to normalnie krew jak przy okresie.

Zażywam tabletki antykoncepcyjne do tego zabezpieczyliśmy się dodatkowo.

Czy możliwe, że to przez błonę tyle krwawię czy tabletki?

Nie mam możliwości udania się do ginekologa ponieważ jestem na wakacjach.

Dodam, ze brałam 8 dni największą dawkę antybiotyku bo miałam silną anginę.
Może być i to i to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-17, 07:25   #1161
iiya
Raczkowanie
 
Avatar iiya
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez lovierka Pokaż wiadomość
Dwa dni temu przeżyłam swój pierwszy raz, nie było krwi, jednak wczoraj po drugim była. Wieczorem dalej podczas sikania zauważyłam krew, w dniu dzisiejszym także. Czy powinnam zacząć się martwić? Jest to normalnie krew jak przy okresie.

Zażywam tabletki antykoncepcyjne do tego zabezpieczyliśmy się dodatkowo.

Czy możliwe, że to przez błonę tyle krwawię czy tabletki?

Nie mam możliwości udania się do ginekologa ponieważ jestem na wakacjach.

Dodam, ze brałam 8 dni największą dawkę antybiotyku bo miałam silną anginę.

Zależy ile bierzesz tabletki bo na początku takie krwawienia są raczej normalne i dobrze że się dodatkowo zabezpieczyłaś skoro brałaś antybiotyk
iiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-17, 11:06   #1162
lovierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Tylko, że krwawię już od 3 dni. Wygląda to jak normalny okres, a miałam go dopiero 5 sierpnia.

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Tabletki biorę po raz pierwszy
lovierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-17, 11:27   #1163
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Pożegnałam się z sidratella na jednoskladnikowe lekarz zmienił tylko ciekawi mnie jak z miesiączka teraz będzie i te plamienia które mogą wystąpić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mowisz o minipigulce? Tez mi ja zapisano (feanolla) ze wzgledu na duze zagrozenie tromboza i nadwage. Troche sie dziwie, bo w ulotce jest napisane, ze mozna zazyc zapomniana tabletke do 12 godzin pozniej, a mi sie wydawalo, ze minipigulke trzeba bylo zazyc do 3 godzin...
Wczesniej bralam zastrzyki antykoncepcyjne, wiec nie spodziewam sie nawet krotkich plamien
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 08:09   #1164
iiya
Raczkowanie
 
Avatar iiya
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez lovierka Pokaż wiadomość
Tylko, że krwawię już od 3 dni. Wygląda to jak normalny okres, a miałam go dopiero 5 sierpnia.

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Tabletki biorę po raz pierwszy
Przy pierwszych 3 miesiącach tabletek takie plamienie może trwać nawet do następnego krawienia.
iiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 09:41   #1165
lovierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ale ja mam normalne krwawienie, od 4 dni. Tzn bardziej skąpe niż miesiączka ale normalnie krew.
lovierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 09:53   #1166
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ale czemu ty sie dziwisz, bralas przez 8 dni antybiotyk, co sie dziwic, ze organizm zachowuje sie tak jakby bylo krwawienie z odstawienia?
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 10:54   #1167
maggs98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 19
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny mam pytanie pewne co do ochrony, biorę vibin mini, dzisiaj druga tabletka z drugiego opakowania, w tamtym blistrze dostałam okres 4 dnia brania placebo i skończył się akurat 7 dnia czyli chyba normalnie. Przed braniem leków jak lekarka mi przepisała vibin mini mówiła żebym kupiła i wzięła na następny dzień jak już chcę, a wiem ze normalnie powinno się zacząć od 1 dnia miesiączki ale ona mi tak zaleciła bo nie miałam normalnego okresu od maja do lipca tylko jednodniowe skąpe krwawienie, miałam troche za niski poziom pewnego hormonu i ona uważała że tabletki powinny mi pomóc z okresem, no i jest okej na razie, ale też mówiła że ochrony nie będę miała przez pierwsze 6 dni brania tabletek, od 7 dnia będzie. Zapomniałam jej wtedy zapytać czy to dotyczy tylko początku czyli 1 opakowania a później już normalnie mam ochrone już od 1 dnia nowego blistra czy znowu muszę czekać? I czy myślicie że faktycznie te tabletki mogą mi podwyższyć poziom prolaktyny? (bo to miałam za niskie i ona mówiła że powinno pomóc ale nie wiem) może każe powtórzyć badania zaniedługo po tabsach, ale jak z tą ochroną?
maggs98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 11:35   #1168
kajka_D
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 2
Czy to normalne?

Witam! Biorę pierwsze w swoim życiu tabletki antykoncepcyjne Mercilon. Póki co czuje się po nich dobrze. Pierwsza tabelkę wzięłam 26 lipca (pierwszy dzień okresu) a ostatnia 15 sierpnia. Czekam na krwawienie... Mam plamienia w tej przerwie, ogólnie mało krwi, wczoraj miałam jakiś niewielki skrzep. 05 sierpnia kochałam się z chłopakiem. Od tamtego czasu było parę stosunkow, dodatkowo zabezpieczylismy się prezerwatywa bo tak kazał mi ginekolog, przez pierwszy miesiąc. Chłopak nie kończył mimo tego we mnie. Bypam wtedy przeziebiona ale nie brałam żadnych leków, później zaczęłam brać i wtedy już nie uprawialismy seksu. Nie wiem czy to normalne te plamienia czy powinnam zrobić test (chociaż uważam że w moim przypadku ciąża byłaby cudem). W trakcie przerwy mam te plamienia i pobolewa mnie podbrzusze tak jakbym miała okres,krwi jest niewiele,prawie w ogóle jej nie ma . Co o tym wszystkim myślicie? Będę wdzięczna za odpowiedź.
kajka_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 14:01   #1169
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez maggs98 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam pytanie pewne co do ochrony, biorę vibin mini, dzisiaj druga tabletka z drugiego opakowania, w tamtym blistrze dostałam okres 4 dnia brania placebo i skończył się akurat 7 dnia czyli chyba normalnie. Przed braniem leków jak lekarka mi przepisała vibin mini mówiła żebym kupiła i wzięła na następny dzień jak już chcę, a wiem ze normalnie powinno się zacząć od 1 dnia miesiączki ale ona mi tak zaleciła bo nie miałam normalnego okresu od maja do lipca tylko jednodniowe skąpe krwawienie, miałam troche za niski poziom pewnego hormonu i ona uważała że tabletki powinny mi pomóc z okresem, no i jest okej na razie, ale też mówiła że ochrony nie będę miała przez pierwsze 6 dni brania tabletek, od 7 dnia będzie. Zapomniałam jej wtedy zapytać czy to dotyczy tylko początku czyli 1 opakowania a później już normalnie mam ochrone już od 1 dnia nowego blistra czy znowu muszę czekać? I czy myślicie że faktycznie te tabletki mogą mi podwyższyć poziom prolaktyny? (bo to miałam za niskie i ona mówiła że powinno pomóc ale nie wiem) może każe powtórzyć badania zaniedługo po tabsach, ale jak z tą ochroną?
Ochrona była zaburzona tylko przy pierwszym opakowaniu. Teraz jesteś chroniona cały czas.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 14:09   #1170
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Ochrona była zaburzona tylko przy pierwszym opakowaniu. Teraz jesteś chroniona cały czas.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
To na pewno, ale zastanawia mnie sens przepisywania antykoncepcji na problemy związane z poziomem hormonów.
Zawsze uważałam, że tabletki antykoncepcyjne tylko maskują wszelkie tego typu problemy, ale ich nie leczą. Z drugiej strony niewiele wiem o vibin mini.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.