Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-31, 13:24   #1081
maggs98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 19
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Biegunka ktora moze wplywac na wchlanianie anty bylaby wtedy jakby Cie przeczyscilo tak, ze nie mialabys watpliwosciw Twoim przypadku tak nie bylo (sama napisalas, ze to byl po prostu luzny stolec) wiec nie masz sie czym przejmowac. Antykoncepcja jest zachowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawet jeśli zdażyło mi się to dwa,trzy razy, i było to 2h od wziecia tabletki? Właśnie wiem ze nie byla to typowa biegunka, ale brzuch mnie rozbolał bardzo od tego co zjadłam no i wyglądało troche tak bo wszystko było luźne wodniste, stąd moje wątpliwości, i tak nie boje sie o wczesniejsze stosunki bo byly z prezerwatywa ktora nie pekla, tylko o przyszly tydzien sie boje, no ale to tez bede z gumka i uwazac tylko zastanawia mnie czy mam ta ochrone czy nie zachowało się :/
maggs98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 14:23   #1082
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez maggs98 Pokaż wiadomość
Nawet jeśli zdażyło mi się to dwa,trzy razy, i było to 2h od wziecia tabletki? Właśnie wiem ze nie byla to typowa biegunka, ale brzuch mnie rozbolał bardzo od tego co zjadłam no i wyglądało troche tak bo wszystko było luźne wodniste, stąd moje wątpliwości, i tak nie boje sie o wczesniejsze stosunki bo byly z prezerwatywa ktora nie pekla, tylko o przyszly tydzien sie boje, no ale to tez bede z gumka i uwazac tylko zastanawia mnie czy mam ta ochrone czy nie zachowało się :/
To nie była biegunka, która mogłaby wpłynąć na tabletki, spokojnie. A skoro i tak będziesz używać gumek to nie masz nad czym kminić
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 14:32   #1083
maggs98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 19
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Frezja__ Pokaż wiadomość
To nie była biegunka, która mogłaby wpłynąć na tabletki, spokojnie. A skoro i tak będziesz używać gumek to nie masz nad czym kminić
Okej, rozumiem i dziękuję Po prostu tyle się naczytalam w google że nie wiedziałam co robić, więc w końcu sama na forum spytałam, bo głównie chodzi o to mi, że fakt to nie była biegunka, ale brzuch mnie rozbolał tylko 2h po wzięciu tabletki a jej wchłonięcie zajmuje nawet 4h, więc nie jestem pewna czy wchłonęła się dzisiaj, ale najwyżej w najbliższych dniach jak będę uprawiać seks to z gumką znowu i tak za 8 dni zaczynam brać placebo z opakowania więc zaniedługo powinien przyjść okres. Dlatego tak to rozkminiam i stresuję się tymi sytuacjami dwoma bo to mój 1 raz z tabletkami i ogólnie dopiero zaczęłam współżycie i dlatego tak, ale tutaj i na innym forum ginekolozka napisala że jednorazowo po tabletce to nie biegunka i nie mam co sie martwic wiec chyba wrzuce na luz
maggs98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 20:29   #1084
iiya
Raczkowanie
 
Avatar iiya
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny coś mi przyszło do głowy, zbadałam szyjkę macicy i teraz mysle 17 dzień cyklu szyjka nisko i twarda. Jest się czym martwić czy odpuścić ?
iiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 07:26   #1085
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez iiya Pokaż wiadomość
Dziewczyny coś mi przyszło do głowy, zbadałam szyjkę macicy i teraz mysle 17 dzień cyklu szyjka nisko i twarda. Jest się czym martwić czy odpuścić ?
Bierzesz tabletki i badasz szyjkę? Przecież to nie ma sensu...

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 09:10   #1086
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

W jakim celu badasz szyjkę? Przy npr to ka sens, ale przy tabletkach? Żeby se pogrzebać?
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 09:14   #1087
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

I nawet stosując metodę npl badanie szyjki polecane jest dla kobiet ogarniętych, które znają mega swoją fizjologię i poczynania tej nieszczęsnej szyjki
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-01, 18:48   #1088
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez maggs98 Pokaż wiadomość
Okej, rozumiem i dziękuję Po prostu tyle się naczytalam w google że nie wiedziałam co robić, więc w końcu sama na forum spytałam, bo głównie chodzi o to mi, że fakt to nie była biegunka, ale brzuch mnie rozbolał tylko 2h po wzięciu tabletki a jej wchłonięcie zajmuje nawet 4h, więc nie jestem pewna czy wchłonęła się dzisiaj, ale najwyżej w najbliższych dniach jak będę uprawiać seks to z gumką znowu i tak za 8 dni zaczynam brać placebo z opakowania więc zaniedługo powinien przyjść okres. Dlatego tak to rozkminiam i stresuję się tymi sytuacjami dwoma bo to mój 1 raz z tabletkami i ogólnie dopiero zaczęłam współżycie i dlatego tak, ale tutaj i na innym forum ginekolozka napisala że jednorazowo po tabletce to nie biegunka i nie mam co sie martwic wiec chyba wrzuce na luz
A tak na przyszłość polecam brać tabletki na wieczór koło 21 kiedy wiesz ze nie będziesz już więcej nic jadla, piła i nie ma ryzyka biegunki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 10:38   #1089
lovierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Mam kilka wątpliwości dotyczących tabletek anty. Jestem świeżynką, właśnie zacznę swoje pierwsze tabletki
antykoncepcyjne. Nigdy wcześniej takowych nie stosowałam. Będzie to również mój pierwszy raz z chłopakiem. Czy powinnam się dodatkowo
zabezpieczyć prezerwatywą lub stosunkiem przerwanym? Wiadomo, boję się o ciążę, której nie planuje przez najbliższe
5 lat. Jestem straszną panikarą, dlatego proszę o delikatne podejście do tematu. Wiadomo chciałabym, żeby pierwszy raz
był wyjątkowy ale jednak obawa o dziecko jest.. boję się, że tabletki nie będą działać, albo coś się stanie bo przecież
pierwszy raz je będę brać. Gdy np pojawi się plamienie w trakcie, to normalnie będę chroniona przed ciążą? W każdym dniu
stosowania dają one taką samą skuteczność?
lovierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 11:09   #1090
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez lovierka Pokaż wiadomość
Mam kilka wątpliwości dotyczących tabletek anty. Jestem świeżynką, właśnie zacznę swoje pierwsze tabletki
antykoncepcyjne. Nigdy wcześniej takowych nie stosowałam. Będzie to również mój pierwszy raz z chłopakiem. Czy powinnam się dodatkowo
zabezpieczyć prezerwatywą lub stosunkiem przerwanym? Wiadomo, boję się o ciążę, której nie planuje przez najbliższe
5 lat. Jestem straszną panikarą, dlatego proszę o delikatne podejście do tematu. Wiadomo chciałabym, żeby pierwszy raz
był wyjątkowy ale jednak obawa o dziecko jest.. boję się, że tabletki nie będą działać, albo coś się stanie bo przecież
pierwszy raz je będę brać. Gdy np pojawi się plamienie w trakcie, to normalnie będę chroniona przed ciążą? W każdym dniu
stosowania dają one taką samą skuteczność?
Co do tabletek, napiszę jak jest prawie zawsze:
1. Jeśli masz regularne cykle i zaczniesz brać tabletki w pierwszy dzień okresu, to jesteś chroniona od pierwszej tabletki. Jeśli okres jest nieregularny, nie dostałaś nic na wywołanie i zaczynasz brać w dowolnym dniu, to przez pierwsze opakowanie + przerwę nie jesteś chroniona. Od drugiego opakowanie tak.
2. Stosunek przerywany nie jest żadnym zabezpieczeniem.
3. Krwawienie bądź plamienie w trakcie pierwszego, a nawet trzech pierwszych opakowań może (ale nie musi) się pojawić pomiędzy przerwami, bo organizm się przyzwyczaja. Mimo tego jestes zabezpieczona.
4. Tabletki mają takie samo działanie przez cały czas. Zarówno w trakcie brania, jak i w trakcie przerwy jesteś chroniona przed ciążą. To jest sytuacja zero-jedynkowa. Tabletki nie maja stopniowania ochrony przed ciążą. Jesteś i już. Nie bardziej, nie mniej. Nie urodzisz 1/3 dziecka, bo w 2/3 chroniły Cię tabletki.


Następnym razem warto dopytać o takie szczegóły ginekologa, bo to on najlepiej wie, jak działa lek, który przepisuje. Tabletki działają z reguły tak, jak napisałam, ale zajrzyj też do ulotki. Tam jest naprawdę dużo informacji

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2017-08-03 o 11:11
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 12:34   #1091
lovierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Co do tabletek, napiszę jak jest prawie zawsze:
1. Jeśli masz regularne cykle i zaczniesz brać tabletki w pierwszy dzień okresu, to jesteś chroniona od pierwszej tabletki. Jeśli okres jest nieregularny, nie dostałaś nic na wywołanie i zaczynasz brać w dowolnym dniu, to przez pierwsze opakowanie + przerwę nie jesteś chroniona. Od drugiego opakowanie tak.
2. Stosunek przerywany nie jest żadnym zabezpieczeniem.
3. Krwawienie bądź plamienie w trakcie pierwszego, a nawet trzech pierwszych opakowań może (ale nie musi) się pojawić pomiędzy przerwami, bo organizm się przyzwyczaja. Mimo tego jestes zabezpieczona.
4. Tabletki mają takie samo działanie przez cały czas. Zarówno w trakcie brania, jak i w trakcie przerwy jesteś chroniona przed ciążą. To jest sytuacja zero-jedynkowa. Tabletki nie maja stopniowania ochrony przed ciążą. Jesteś i już. Nie bardziej, nie mniej. Nie urodzisz 1/3 dziecka, bo w 2/3 chroniły Cię tabletki.


Następnym razem warto dopytać o takie szczegóły ginekologa, bo to on najlepiej wie, jak działa lek, który przepisuje. Tabletki działają z reguły tak, jak napisałam, ale zajrzyj też do ulotki. Tam jest naprawdę dużo informacji
Chodziło mi o to, czy jeżeli po raz pierwszy zaczęłam stosować tabletki to czy wymagane jest dodatkowe zabezpieczenie przez pierwszy miesiąc?
A i gdzie przechowujecie tabletki w upały? Można w lodówce?
lovierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-03, 12:40   #1092
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez lovierka Pokaż wiadomość
Chodziło mi o to, czy jeżeli po raz pierwszy zaczęłam stosować tabletki to czy wymagane jest dodatkowe zabezpieczenie przez pierwszy miesiąc?
A i gdzie przechowujecie tabletki w upały? Można w lodówce?
No przecież napisałam, że jesteś zabezpieczona (jeśli bierzesz zgodnie z zaleceniami od 1. dnia cyklu) = nie musisz się dodatkowo zabezpieczać.
Nie ma znaczenia, że dopiero zaczynasz brać. Jeśli bierzesz zgodnie z instrukcją, to jesteś zabezpieczona, czy to Twoje pierwsze, czy 20ste opakowanie. Jeśli nawet setne byś wzięła za późno, to nie bylabyś zabezpieczona.
Więc nieważne które, ważne by brać poprawnie i wszystko będzie dobrze.


Ja przez cały rok tabletki noszę w torebce, zapas trzymam w szufladzie w temperaturze pokojowej.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2017-08-03 o 12:42
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 14:03   #1093
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez lovierka Pokaż wiadomość
Chodziło mi o to, czy jeżeli po raz pierwszy zaczęłam stosować tabletki to czy wymagane jest dodatkowe zabezpieczenie przez pierwszy miesiąc?
A i gdzie przechowujecie tabletki w upały? Można w lodówce?
Nie ma sensu trzymać ich w lodówce. W temperaturze pokojowej, nie na palącym słońcu i będzie ok.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-05, 20:01   #1094
lovierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Mam pytanko odnośnie palenia. Wiem, że jest szczególnie zakazane przy osobach powyżej 35 roku życia. Mam 21 lat I czy zapalenie 1-2 na tydzień sporadycznie wpłynie jakoś ?
lovierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-05, 20:10   #1095
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez lovierka Pokaż wiadomość
Mam pytanko odnośnie palenia. Wiem, że jest szczególnie zakazane przy osobach powyżej 35 roku życia. Mam 21 lat I czy zapalenie 1-2 na tydzień sporadycznie wpłynie jakoś ?
Na co? Na tabletki? Ja biorę tabletki od ponad 4 lat, przy tym pale, jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 01:25   #1096
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez lovierka Pokaż wiadomość
Mam pytanko odnośnie palenia. Wiem, że jest szczególnie zakazane przy osobach powyżej 35 roku życia. Mam 21 lat I czy zapalenie 1-2 na tydzień sporadycznie wpłynie jakoś ?
Ryzyko zakrzepicy i innych chorob jest minimalne, byloby sie czym martwic gdybys byla starsza i wiecej palila.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 17:38   #1097
lovierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A czy suplementacja witaminy D, a dokładnie D-vitum forte 2000 j.m ma wpływ na tabletki?
lovierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 17:46   #1098
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez lovierka Pokaż wiadomość
A czy suplementacja witaminy D, a dokładnie D-vitum forte 2000 j.m ma wpływ na tabletki?
Nie

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 10:09   #1099
nadzieja33
Przyczajenie
 
Avatar nadzieja33
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 29
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć Chciałabym się upewnić co do jednej kwestii związanej z braniem tabletek. Czekam właśnie na pierwszy dzień miesiączki żeby rozpocząć pierwszy blister i czytając ulotkę natknęłam się na zdanie, że należy wziąć tabletkę, która jest oznaczona danym dniem tygodnia, czyli jeżeli dostaje pierwszy dzień miesiączki w czwartek to biorę tabletkę z czwartku. Tylko w takim przypadku te wcześniejsze tabletki mi zostają. Rozumiem, że mogę je po prostu wziąć później? Nie ma tu znaczenia kolejność tabletek w opakowaniu? (nie mam tabletek placebo).
nadzieja33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-07, 10:52   #1100
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez nadzieja33 Pokaż wiadomość
Cześć Chciałabym się upewnić co do jednej kwestii związanej z braniem tabletek. Czekam właśnie na pierwszy dzień miesiączki żeby rozpocząć pierwszy blister i czytając ulotkę natknęłam się na zdanie, że należy wziąć tabletkę, która jest oznaczona danym dniem tygodnia, czyli jeżeli dostaje pierwszy dzień miesiączki w czwartek to biorę tabletkę z czwartku. Tylko w takim przypadku te wcześniejsze tabletki mi zostają. Rozumiem, że mogę je po prostu wziąć później? Nie ma tu znaczenia kolejność tabletek w opakowaniu? (nie mam tabletek placebo).
Jeśli masz 21 tabletek w blistrze, to wszystkie mają jednakowy skład i bez znaczenia, którą weźmiesz. Dni tygodnia są napisane tylko dla ułatwienia, żeby łatwiej było się połapać w chwilach zakręcenia typu "brałam tabletkę wczoraj/dzisiaj???"
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 16:09   #1101
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny doradzacie co mam zrobić zażywam tabletki ale codziennie boli mnie głowa jest ospala zmęczona bardzo nerwowa czy myślcie że to od tabletek? Nie wiem co zrobić czy zmięnic tak mnie to denerwuje bo już nie moge tego bolu znieść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Zażywam sidratella 20

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 16:14   #1102
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradzacie co mam zrobić zażywam tabletki ale codziennie boli mnie głowa jest ospala zmęczona bardzo nerwowa czy myślcie że to od tabletek? Nie wiem co zrobić czy zmięnic tak mnie to denerwuje bo już nie moge tego bolu znieść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Zażywam sidratella 20

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zmień tabsy

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 16:16   #1103
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czy to objawy moga być przez tabletki takie kręcenie w głowie i silny ból głowy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 17:03   #1104
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Czy to objawy moga być przez tabletki takie kręcenie w głowie i silny ból głowy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak. Być może te tabletki Ci nie pasują, ale może przy innych nie będziesz miała takich skutków ubocznych.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 19:00   #1105
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Czy to objawy moga być przez tabletki takie kręcenie w głowie i silny ból głowy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak. Ile je bierzesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 22:14   #1106
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dwa miesiące no aż na pogotowie trafiłam tak mnie boli głowa dostałam zastrzyk ketonal dziwne.. I te samopoczucie mam jakoś od czasu zażywania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-08, 07:22   #1107
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Dwa miesiące no aż na pogotowie trafiłam tak mnie boli głowa dostałam zastrzyk ketonal dziwne.. I te samopoczucie mam jakoś od czasu zażywania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I od początku tak jest?
To Twoje pierwsze tabsy czy zmieniłaś na sidratellę?
Niby organizm przyzwyczaja się do tabletek nawet do 3 miesięcy, ale to chyba zbyt uciążliwe, żebym ja czekała, aż minie lub nie. Na Twoim miejscu bym zmieniła skład tabletek czym prędzej.


(Swoją drogą ginekolog mi właśnie zmieniła z konraceptu na sidratellę. Po kontracepcie zaczęłam tyć i mieć bardziej bolesne okresy. Ale chyba nie ma reguły i to bardzo indywidualna sprawa, więc jeszcze się nie nastawiam negatywnie)
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-08, 15:49   #1108
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Tak moje pierwsze i to już trzecie opakowanie jest .
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-08, 16:03   #1109
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Tak moje pierwsze i to już trzecie opakowanie jest .
To jak przy 3. opakowaniu skutki uboczne nie ustępują, to poproś ginekologa o zmianę tabletek i tyle
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-08, 21:33   #1110
lovierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

5 dni temu rozpoczęłam swoje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Niestety ostatnio byłam przeziębiona i zamieniło się to w anginę ropną. Wysoka gorączka i okropny ból gardła wymusiły antybiotyk, dokładnie Amotaks Dis. Tak wiem, trzeba się zabezpieczać w trakcie kuracji i 7dni po. A potem? Kiedy będę mogła współżyć bez zabezpieczenia dodatkowego? A i czy przy antybiotyku, tabletkach i prezerwatywie można wpaść? Czy to raczej ciężkie?
lovierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:53.